Gdańsk: sobota, 26 września 2020
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa - sezon 2009/10

strona 23/32

14 marca 2010, 22:15 / niedziela
arka jak spadnie w tym sezonie, liczac wszystki eokolicznosci, od kibicow, poprzez konczace sie kontrakty itp - moze sie dluuugie lata po tym nie pozbierac.

i trzymam kciuki zeby tak bylo. Dosc kurestwa w e-klasie !
15 marca 2010, 07:07 / poniedziałek
Oglądałem wszystkie mecze Wisły na wiosnę i zachodzę w głowę jak tak silnie persjonalnie drużyna nie strzeliła jeszcze bramki?Wiadomo rózne wersje da się usłyszec z lepszej części Krakowa jedne są bardziej absurdalne inne mniej ale moje wnioski opierają się przede wszystkim na własnych obserwacjach.Tak jak wcześniej wspomniałem poziom ligi spada z roku na roku.W tym roku to już chyba jakieś apogeum?!Wiadomo na słabą grę Wisły złożyły się kontuzje a to przełożyło się na brak zgrania poszczególnych pikarzy w przygotowaniach....ale Panowie bądzmy poważni przecież Wisła na każdą pozycję ma dwóch tak samo dobrych piłkarzy!Jak dla mnie coś w tej drużynie albo pęka albo już pękło od środka!Czytając wywiady z poszczególnymi piłkarzami można widac zawiedzenia złośc oraz bezsilnośc....to potem widac na boisku,w meczu z Jagielonią przez pierwsze kilka minut Wisła cisneła niemiłosiernie bramka wisiała w powietrzu ale brakowało skuteczności.Im dalej w mecz tym było gorzej...wiadomo zdenerwowanie presja wyniku oraz swiadomośc że od tego spotkania dużo zależy....skończyło się jak skończyło oby Wisła która jest jak dla mnie w kolejnym kryzysie na przeastrzeni ostatnich miesięcy nie przełamała się z Nami!!!Nie ma kurwa odpuszczania!Liga i puchar tak samo ważne rzeczy jak dla mnie!Wisła musi szukac punktów przełamania z kim innym!Z Nami się to nie uda!!!Mam nadzieję że się nie pomylę :-D
15 marca 2010, 09:38 / poniedziałek
Jak duzo w takim momencie mozna żałowac straconych głupio pkt;/

głupie punkty jak w białymstoku gdzie nie dali nam ewidentnego karnego, z odra w Gdansku to wiadomo.. czy tez nawet z Korona ktora cisnelismy a stracilismy bramke.

Moglibysmy sie krecic w okolicach 2-3 miejsca - gdybysmy w tym sezonie zalapali sie do kwalifikacji LE, to by było cudowne i postawiło zarzad przed faktem dokonanym - i MUSIELIBY zrobic porzadne transfery.

Pomarzyc narazie mozna :)
15 marca 2010, 10:37 / poniedziałek
odnośnik

No to Piast na jesieni będzie snuł się po Ostrowcach, Ząbkach i innych Gorzowach :)
15 marca 2010, 11:37 / poniedziałek
Urban , Fornalak a teraz Skorża posypały sie głowy.
15 marca 2010, 12:17 / poniedziałek
Rada Nadzorcza i Zarząd Wisły Kraków SA postanowiła, że Maciej Skorża przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Kraków. Taka decyzja została podjęta po spotkaniu ze szkoleniowcem. Nowego trenera Białej Gwiazdy poznamy jeszcze dziś po południu - poinformowała oficjalna strona krakowskiego klubu.

Maciej Skorża pełnił funkcję pierwszego trenera Wisły Kraków od dnia 14 czerwca 2007 roku. Przez ponad dwa lata pracy z zespołem zdobył dwa mistrzostwa Polski, był finalistą Pucharu Polski.

Władze klubu podkreślają, że do zmian zmusiła ich obecna dyspozycja drużyny, która niewątpliwie ma słabszy okres gry. Podjęte dotychczas środki, które miały na celu zmianę tej sytuacji, nie okazały się skuteczne, dlatego postanowiono sięgnąć po inne rozwiązanie.
15 marca 2010, 12:31 / poniedziałek
Ciekawe kto w srode poprowadzi Wisłę ? W ogóle co wyjdzie z tego zamieszania, ja twierdze ze Skorża ugrałby majstra w tym sezonie, a takie nerwowe ruchy do niczego dobrego nie prowadzą.

Co do zmian w Piaście to uważam ze nie trener jest problemem a brak wartościowych nowych zawodników, liczę ze jeszcze Piast zagra coś w tej rundzie i spuści śledzie :)

TYLKO LECHIA!
15 marca 2010, 13:29 / poniedziałek
co prawda z interii

"Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na 90 procent Wisłę już w najbliższym czasie poprowadzi Winfried Schaefer."

ale jesli bedzie to prawda, to ładnie Ciupal ma narąbane brać takich trenerów.
15 marca 2010, 13:33 / poniedziałek
wg mnie Skorze zastapi ktos z trojki Kaczmarek, Michniewicz, Urban

ale Cupial tez moze nas czyms zaskoczyc
15 marca 2010, 13:42 / poniedziałek
Poleciały głowy ale jeszcze Rysiu Tarasiewicz nie moze zbyt spokojnie spac....Bakero tez ma noz na gardle.....
15 marca 2010, 14:49 / poniedziałek
Ja nie wiem po co ten Cupiał tak daleko szuka, przecież Urban jest do wzięcia, taaaaki treneiro i to jeszcze z Trzeciakiem w pakiecie! :)))
a jeszcze Skorża do Polonii Warszawa, a Bakero do Legii...
15 marca 2010, 15:02 / poniedziałek
Aha, Engel wyraził gotowość do prowadzenia Legii i Wisły.
Jestem przekonany, że dałby radę nawet prowadzić je jednocześnie.

Czekam na info o Januszu Wójciku :)
15 marca 2010, 17:10 / poniedziałek
Znalazłem coś takiego:

Lech nie odpowie za grzechy z dawnych lat
2010-03-12 20:53

Lech Poznań nie będzie odpowiadał za ewentualne korupcyjne przewiny Piotra Reissa - to efekt czwartkowego orzeczenia Wydziału Dyscypliny PZPN.
Prawnicy "Kolejorza" już ponad rok temu zwrócili się do Wydziału Dyscypliny z wnioskiem o ustalenie, za czyje korupcyjne przewiny ma odpowiadać - "starego" WKP Lech czy Amiki Wronki. Przypomnijmy, że niespełna cztery lata temu podmiot wskazany przez Amicę kupił tzw. wartości niematerialne Lecha, czyli m.in. prawo do korzystania z nazwy, barw, herbu i tradycji klubu z Poznania.
Po latach okazało się jednak, że część tej "tradycji" ciąży Lechowi. Po tym, jak wrocławska prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne m.in. Piotrowi Reissowi, prawnik Lecha Jacek Masiota złożył w Wydziale Dyscypliny PZPN wniosek o ustalenie, czyim następcą prawnym jest dzisiejszy Lech: Amiki, czy "starego" Lecha.
Wydział do sprawy podchodził kilka razy, werdykt wydał dopiero w czwartek wieczorem. Klub chciał, by związek raz na zawsze zdecydował, że dzisiejsza spółka KKS Lech Poznań nie jest prawnym spadkobiercą stowarzyszenia WKP Lech. - Aż tak daleko idącego werdyktu w świetle otrzymanych dokumentów nie mogliśmy wydać - mówi przewodniczący WD Artur Jędrych. - Mogliśmy stwierdzić, że pewne osoby fizyczne [m.in. Piotr Reiss - przyp.red.] mogły być zamieszane w proceder korupcyjny w WKP, a ponieważ materiał dowodowy nie wykazywał następstwa prawnego między WKP a dzisiejszą spółką, dzisiejszy Lech nie ponosi odpowiedzialności za udział tych osób w procederze - dodaje.

Czy to oznacza, że spółka będzie ponosiła odpowiedzialność za ewentualny udział w korupcji Amiki Wronki? - Takiego werdyktu nie wydaliśmy. Ale należy się spodziewać, że jeśli poprzednik prawny, czyli Amica, byłby zamieszany w proceder korupcyjny, obecny Lech musiałby się liczyć z konsekwencjami - mówi Jędrych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

----------------------

Czyli prawnicy klubu z Bułgarskiej uzyskali to o co tak długo walczyli - oficjalne uznanie że nie są Lechem lecz Amicą. Od nieistniejącego już Lecha kupili tylko jak w sklepie ze starzyzną, trochę pucharów, dyplomów i tytułów oraz zardzewiały szyld: "Lech Poznań" :)
15 marca 2010, 18:23 / poniedziałek
odnośnik Kasperczak trenerem Wisły!!Górnik Zabrze go poleca ;)Wisełka może mieć ciężko z Mistrzem w tym sezonie.
15 marca 2010, 18:51 / poniedziałek
Globtrotter oby się to na nas nie odbiło w pierwszej kolejności... ja tam w Heńka wierze, a Górnik to Górnik... z gówna bata nie ukręcisz.
15 marca 2010, 19:00 / poniedziałek
sam te gówno nakupował
zresztą odpadał z jakimiś Norwegami i Gruzinami
więc dziwne że go znowu Ciupial bierze
zamiast jakiegoś zagranicznego
15 marca 2010, 20:41 / poniedziałek
mam nadzieję że po meczach z Lechią Kasperczak zwinie manatki jak z Senegalem a później przyjdzie fachowiec i Wisła obroni mistrza :)
15 marca 2010, 20:51 / poniedziałek
Kasperczak to ostatnia nadzieja Cupiala na sukces z Wisla

W pierwszym swym podejsciu do Wisly Kasperczak zmienił Smude
i w pierwszym meczu zremisował z GKS Katowice 1:1 i dopiero w trzecim swym meczu wygrał prowadzac wislakoow
15 marca 2010, 22:14 / poniedziałek
''ZATRUDNIONO HENRYKA KASPERCZAKA. Tego samego, który miał do tej pory... zakaz wstępu na stadion przy ulicy Reymonta.''

Cupiał ma troche najebane w głowie , Łobodziński won
16 marca 2010, 07:00 / wtorek
Westham88
"Tak jak wcześniej wspomniałem poziom ligi spada z roku na roku."

Ciekawe... I że niby kiedy ostatnio poziom polskiej ligi był wyższy? Chyba w latach 70-tych...
16 marca 2010, 07:45 / wtorek
Ciekawe... I że niby kiedy ostatnio poziom polskiej ligi był wyższy? Chyba w latach 70-tych...

Nie, nie popadajmy w skrajnośc w latach 90-tych było o niebo wyższy( patrz lub czytaj) regularne "sukcesy" polskich drużyn w pucharach....pomijam oczywiście poziom logistyki i infrastruktury w tamtym czasie....:-D
16 marca 2010, 09:06 / wtorek
a ja uważam, że kończy się era Wisły i akt pierwszy zejścia odbędzie się jutro. do gry o najwyższe cele zaczną się dobierać inne drużyny. w piłce trzeba inwestować a jak się tego nie robi, to się robi komedia i oczekiwania nie wiadomo czego, Cupiał widać drugi Wojciechowski, oni są zbyt niecierpliwi i w efekcie nic nie osiągną poza swoim podwórkiem. Piłka to inwestycja na całe życie i nie może jednym człekiem stać.
16 marca 2010, 11:53 / wtorek
A tak przy okazji, ostatnio pamiętam, że wszyscy się śmieli z murawy na polonii w., że ptaki zjadały murawe czy coś tam...Apropo tego, to oglądałem pare dni temu mecz w lidze rosyjskiej, w kazaniu (rubin), no i powiem, że w Polsce w A-klasie, w okręgówce czy nawet na jakimś wioskowym boisku gdzie grają 12-tolatki mają 3x lepszą murawe niż ta w kazaniu, poważnie mówie.
16 marca 2010, 12:10 / wtorek
@vid11 - dokładnie tak jak mówisz...ta "murawa" w Kazaniu to jakaś tragedia była, dziury na metr co metr :) A to boisko drużyny, która dwa razy z rzędu zdobyła mistrza Rosji i ma w chuj wielki budżet. Ale w sumie nie o tym jest temat :)

Chciałem napisać, że dziś Rysio T. poszedł na dywanik. Czyżby czwarty stracony po 20 kolejce?
16 marca 2010, 20:39 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
16 marca 2010, 20:51 / wtorek
admin zamknij rejstracje na jakiś czas bo znowu cioty zkładają konta i spamują...
16 marca 2010, 21:29 / wtorek
Moderatorzy wolą cenzurować niewygodne wpisy ...

Co do Ekstraklasy, to chciałbym spadku Groclinu - ciekawe gdzie Wojciechowski by się wówczas wyniósł?:D Na razie najsłabsza jest trójka: Piast, Groclin i Arka. W sumie tych pierwszych byłoby trochę szkoda, gdyby spadli. Jednak wszystko może się jeszcze zmienić, liga jest bardzo wyrównana. Nawet wydawałoby się spokojny Śląsk wkrótce obudzić się w okolicach strefy spadkowej.
16 marca 2010, 21:56 / wtorek
patrzac na to jak graja to obstawiam sledzi i Piasta... gorzej grajace ekipy ciezko znalezc chwilowo
17 marca 2010, 07:04 / środa
A ja chciałem wracając jeszcze do tematu Kasperczaka, zauważyć ze w Historii trenerów zatrudnianych przez Cupiała to właśnie Kasperczak odnosił największe sukcesy. Wisełce życzę jak najlepiej co za tym idzie i Heńkowi.
17 marca 2010, 09:51 / środa
Ja też im życzę jak najlepiej, ale dopiero od następnej środy :)
17 marca 2010, 11:45 / środa
grucha604
Oglądałeś, któryś z meczów Arki? Z Zagłębiem spokojnie mogliby wygrać zdobywając 3-4 bramki. Brak skuteczności. Zdaję sobie sprawę, że na tym forum raczej nie toleruje się takich wpisów, ale Arka gra naprawdę nieźle. Problem jest ze skutecznością.
Pewnym spadkowiczem wydaje się Piast Gliwice. Faktycznie trochę ich szkoda. Budują tam zdaje się trybuny, stadion za jakiś czas ma być naprawdę ładny, miasto jest całkiem duże jak na polskie warunki (prawie 200 tys mieszkańców) także jakiś potencjał prezentują. Szkoda najbardziej, że znowu ten zjebany Wodzisław się utrzyma. Co roku obstawiają dół tabeli i jakoś nie można się ich pozbyć. Na dodatek zbudowali całkiem dobrą ekipę, która za jakiś czas przebije się do górnej połówki.
Reasumując aktualnie ostatnie drużyny: Piast i Polonia W. są faktycznie drużynami prezentującymi najsłabszą grę i wydają się być głównymi kandydatami do spadku.
17 marca 2010, 11:49 / środa
Arka grała naprawdę nieźle? Chyba człowieku inny mecz oglądałeś!
17 marca 2010, 12:42 / środa
odnośnik

Link do skrótu meczu z esktraklasa.tv. Ogólnie mecz był naprawdę dobry jak na nasze warunki. Kilka świetnych akcji, bardzo dobrych parad bramkarskich. Jeśli sądzisz, że gospodarze nie zagrali niezłego meczu to nie mam słów.

Co do Kasperczka to ciekawa wiadomość na wp.pl odnośnie tej nominacji: odnośnik

Ktoś zgarnął niezłą kasę skoro tam był kurs 15:1 :D.
17 marca 2010, 13:36 / środa
konri dzieki :) - "Na razie najsłabsza jest trójka: Piast, Groclin i Arka. W sumie tych pierwszych byłoby trochę szkoda, gdyby spadli"

Hej Piast!

i pozdrowienia dla bialo-zielonych
17 marca 2010, 13:49 / środa
arke to defakto ratuje ten czarnuch. bo gdyby nie on, to by nosa nie wyściubili spoza swojego pola karnego...cała reszta to banda kalek (może poza bramkarzem). nie żeby mnie to obchodziło, ale grają (jeszcze) w e-klasie więc należą do tematu. dla mnie dziwne jest natomiast słaba gra cracovii, bo naprawde źle nie grają, i mają bardzo silny skład, ale fakt faktem że w ekstraklasie ich nie powinno być (przynajmniej w tym sezonie, wiadomo dlaczego).
17 marca 2010, 13:57 / środa
No właśnie, Cracovia powinna grać w 1 lidze, jednak niestety prawdopodobnie nie spadną - głównie to zasługa Lenczyka, jednego z lepszych szkoleniowców w Polsce.

Co do wspomnianej przeze mnie 1 ligi, to najchętniej w Ekstraklasie widziałbym ŁKS (który powinien w niej grać w tym sezonie) i Pogoń, ale wiadomo, że jest to nierealne, bo Widzew jest najmocniejszy.
21 marca 2010, 15:00 / niedziela
Piast prowadzi w 12' 1:0 polonia bytom
21 marca 2010, 15:11 / niedziela
Wow!!

Info dnia powinni za to 4 noble dostac.
21 marca 2010, 16:39 / niedziela
Piast Gliwice 1-0 Polonia Bytom

Kamil Wilczek '12
21 marca 2010, 16:44 / niedziela
Brawo Piast! Dla nas bardzo dobra wiadomość.
21 marca 2010, 19:05 / niedziela
No i stało się. Pyry wiceliderem z dwoma punktami straty. Teraz nie daj Bóg remis Wisełki a wygrana kuchenek i po liderze. To większa motywacja dla Białej Gwiazdy do mobilizacji we wtorek. Niedobrze.

Spamuje:
odnośnik
21 marca 2010, 19:14 / niedziela
Lewandowski działa mi na nerwy, to łobuz boiskowy i dobrze by sie stało, gdyby oberwał po girach od kogoś i to solidnie..co mecz fauluje po chamsku dopiero dzisiaj dostał żółtą..
21 marca 2010, 19:31 / niedziela
ale za to murawa jaka zajebista ;]
21 marca 2010, 22:02 / niedziela
22 marca 2010, 09:39 / poniedziałek
odnośnik

Juz niedługo a Trałka bedzie grał o mistrzostwo ale I ligi chciał pucharów to ma,

Polonia ma w terminarzu Legie , Bełchatów i Wisłe oraz Piaste i Odre walka o utrzymanie do kkonca
22 marca 2010, 11:06 / poniedziałek
Pinochet pamiętaj jeszcze, że piłkarze mają żony i dziewczyny a panie wiadomo lubią mieć swojego mena bod bokiem i to najlepiej od 17, kiedy same juz są w domku po pracy:) wiem ze swojego doświadczenia, że głównie to żonki żądzą w szatniach, do milczenia zmusza je tylko naprawdę wielka kasa:))
22 marca 2010, 13:17 / poniedziałek
Jeśli ten artykół Pinoczeta jest Prawdziwy to nie ma sie co dziwić że Ekstraklasa jest tak słaba a co za tym idzie i reprezentacja.Jeśli Jest tak jak Kuszczak mówi to tymbardziej nie dziwie się tej ogromnej różnicy poziomów polskiej ligi i innych lig w europie.
22 marca 2010, 14:32 / poniedziałek
SportFan to chyba nie jest jakis poważny portal
ale tutaj akurat dobry artykół dobry i chyba prawdziwy
Kosiarz a co mają żony do ustalania harmonogramu zajęć zawodnika ?
22 marca 2010, 14:41 / poniedziałek
to tak a'propos "wyrzucenia" z klubu przez zawodników Wisły Petrescu, autor dał do zrozumienia, że piłkarzom nie podobało się integrowanie zespołu poprzez przebywanie ze sobą w czasie, gdy mogli by pójść na zakupy bądź spędzić czas inaczej..to tak pół żartem pół serio, żony mają jednak duży wpływ nie tyle na harmonogram dnia co na decyzje piłkarzy odnośnie organizowania sobie czasu przebywania poza domem do niezbędnego minimum.
22 marca 2010, 15:00 / poniedziałek
Ostatecznie Żony piłkarzy moga zmienić mężów jak im się niespodoba te rozwiązane w większości klubów zachodnich.Albo ostatecznie nasi pilkarze powinni zmienić zawód na elektreyka lub górnika albo pójśći do normalnej pracy za 2-3 tysiące na m-c za 8-godzin dziennie.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015