Gdańsk: piątek, 21 lutego 2020
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa - sezon 2009/10

strona 28/32

6 maja 2010, 18:27 / czwartek
No to zaczynamy meczyk :))) 90 minut i mamy fetę w Gdańsku :))
6 maja 2010, 19:08 / czwartek
Jak Arka wygra o wraca do gry
Śląsk bedzie miał chyba 3 mecze o tzw 3 ptk, 2 na wyjeżdzie
ostatni u siebie z ARką, mozliwe ż decydujący
PS Tshibamba 1:0
6 maja 2010, 19:13 / czwartek
1:1 :) Mam nadzieje ze Bełchatów dziś sie wystrzela

TYLKO LECHIA!
6 maja 2010, 19:16 / czwartek
Chyba naprawde trzeba bezdomnym tego czarnego podprowadzic ;d Nie bedzie to trudne jak zleca z ligi.
6 maja 2010, 19:29 / czwartek
wywiad ze śledziem robią w przerwie hahahahha
6 maja 2010, 19:30 / czwartek
Hahaha a to jest sledz, maskotka klubowa :) ;)
6 maja 2010, 19:31 / czwartek
haha.... "Czy śledź będzie szczęśliwy w drugiej części spotkania" haha..
6 maja 2010, 20:17 / czwartek
co za frajerzy....
6 maja 2010, 20:17 / czwartek
i sledziuchy wbiły w ostatniej minucie
6 maja 2010, 20:19 / czwartek
No wygrały, cóż... liga gra dalej. Mnie to w sumie nie interesuje gdzie oni są.. TYLKO LECHIA !!!
6 maja 2010, 20:21 / czwartek
Kibice arki ,, Nigdy nie spadnie,,

hahaha

I tak spadna bo przegraja z Piastem i Slaskiem..

Jebac szpare..
6 maja 2010, 20:21 / czwartek
No zesz kurwa, szkoda, BOT mogl sprawic nam dzis tyle radosci...

PS ";d" czegos tak zjebanie uposledzonego dawno nie widzialem.
6 maja 2010, 20:23 / czwartek
Wlasnie boje sie, ze teraz moga wygrac z Piastem. Ale mam nadzieje, ze przynajmniej remisik lub wygrana pojedzie do Gliwic.
6 maja 2010, 20:25 / czwartek
Jakos dziwnie spokojny byłem ze sledzie strzela zwycieskiego gola,widzieliscie kursy na ten mecz?
6 maja 2010, 20:26 / czwartek
Graja bez ichniejszego czarnego i bez Szmatiuka, dla arkowej lawki to duze braki. Generalnie nie maja zbytnio wyboru, musza dwa nastepne spotkania wygrac. Dla nas przedluzenie w podziwianiu agonii rybich lbow, dla nich przedluzenie koszmaru. Hahahaha.
6 maja 2010, 20:28 / czwartek
Jakby Lechia zagrała z jagą tak jak arka z GKS to bysmy ich pocisneli spokojnie 2-0.
Ale to trzeba chcieć i trzeba zapierdalac a nie truchtać...
6 maja 2010, 20:29 / czwartek
skoro komisja ligi zajmie się sprawą meczu Lechia-Piastodnośnik powinni też sobie zobaczyć zachowanie obrońców Bełchatowa w dwóch ostatnich akcjach w meczu ze śledziami,to tylko moje spostrzeżenie bo na tym forum tyle sie mówi o spiskach,więc jeszcze jeden nie zaszkodzi,ave
6 maja 2010, 20:32 / czwartek
Link odnosi do strony wybiorczej, wklejam tresc:

W wyniku pojawiających się wątpliwości co do sportowego przebiegu sobotniego meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (0:1) Komisja Ligi Eskstraklasy SA zwróciła się do rzecznika dyscyplinarnego PZPN o zbadanie okoliczności tego spotkania.
Komisja Ligi powołuje się m.in. na decyzję bukmacherów, którzy wycofali mecz ze swojej oferty. Przed 27. kolejką Lechia była już pewna utrzymania, natomiast Piast walczy o uniknięcie spadku. Przed rokiem sytuacja była odwrotna - w ostatniej kolejce zajmujący bezpieczne miejsce w tabeli Piast przegrał u siebie z Lechią 0:2, dzięki czemu zespół z Gdańska nie spadł do 1. ligi.

Wątpliwości w sprawie uczciwego przebiegu rywalizacji nie ma właściciel większościowego pakietu akcji Lechii Andrzej Kuchar. - Ja tego meczu nie widziałem. Rozmawiałem jednak z trenerem oraz członkami zarządu i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń co do sportowego przebiegu tego spotkania. Lechia gra po prostu ostatnio bardzo nierówno - powiedział Kuchar.

Ponadto, po zapoznaniu się z zapisem wideo, Komisja Ligi postanowiła, że żółta kartka, którą został ukarany piłkarz Korony Kielce Michał Zieliński w 90. minucie meczu 27. kolejki z Wisłą Kraków, nie będzie wliczana do rejestru napomnień.
6 maja 2010, 20:39 / czwartek
wybiorcza czy nie wszystko jeden ch...,tylko nie wiem czemu nie działa,jak dodawałem to było ok
6 maja 2010, 20:53 / czwartek
z Piastem i Slaskiem juz nie kupia meczu,bo obydwa zespoły same walcza o zycie
6 maja 2010, 20:56 / czwartek
6 maja 2010, 21:04 / czwartek
wyżej miała być 6 zamiast 3
Śląsk bedzie miał chyba 3 mecze o tzw 6 ptk, 2 na wyjeżdzie
ostatni u siebie z Arką, mozliwe ż decydujący
9. Jagiellonia Białystok 27 28:25 30
10. Cracovia Kraków 27 22:36 30
11. Korona Kielce (b) 27 29:39 30
12. Śląsk Wrocław 27 24:28 29
13. Polonia Warszawa 27 22:36 27
14. Odra Wodzisław 27 23:38 26
15. Piast Gliwice 27 27:44 26
16. Arka Gdynia 28 25:36 25

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

aha JarekSTS, w ustawiane mecze wierzysz ? co Ty chory ?
zacytuje ciebie zamieniając wraz w cudzysłowie

"zachowanie obrońców " to weście sobie sami zróbcie i jebnijcie się mocno w ŁEB z takimi teoriami-bez odboru
6 maja 2010, 22:02 / czwartek
Jakoś tak od paru kolejek przeczuwałem, że Śląsk stanie się poważnym kandydatem do spadku. Całą wiosnę nic nie ugrali i mają się sprężyć na 3 mecze z drużynami walczącymi o życie ? No cóż będą musieli.
Więc gdy ktoś mówi że Lechia ma za niskie cele (czyt. 8miejsce) i kiepsko gra niech spojrzy na Śląsk i ich ambicje przed sezonem i gdzie mogą być w przyszłym.
Tam to dopiero musi być ciśnienie na zwolnienie trenera, zarządu i kogo tam jeszcze.
Co do Arki, no i dobrze że wygrali im więcej drużyn z trójmiasta w czołówce tym lepiej. Ja tam się cieszę ale to moja sprawa.
Szkoda tylko że w Polsce są takie realia, że większych aglomeracji nie stać na dwie mocne drużyny. Aż tylu bogatych sponsorów nie mamy.
6 maja 2010, 22:48 / czwartek
We wtorek może się okazać że spłacenie długo względem Piasta było nie potrzebne. Arka się utrzyma i to nawet nie wygrywając meczu ze Śląskiem wystarczy że we wtorek zdobędą 3 punkty co trudne z takim Piastem nie będzie.
I skończy się spadkiem Piasta i Odry.Ci pierwsi bo sa słabi w przekroju całego sezonu,ci drudzy bo w ostatniej kolejce grają z Wisłą która będzie musiała wygrać żeby mieć mistrzostwo.
Możecie pisać co chcecie-ja uważam że to dobrze.Lepiej jechać 30 kilometrów niż na drugi koniec Polski.Lepiej wygrać w derbach niż zastanawiać się czy przypadkiem znowu Odra czy Piast czegoś nie odwalą i najważniejsze.lepiej mieć dwa kluby z 3miasta przeciwko śląskiej spółdzielni niż zostać wystawionym na odstrzał bo wkońcu komu chce się jechać całą Polscę na mecz.To 3 dni szybciej trzeba wyjechać potem regeneracja itp.itd.I pada hasło "Grześ do Antka-to kto następny w tej lidze nie pasuje? I odpowiedź-No ci do których musimy jeździć całą Polskę"
7 maja 2010, 09:55 / piątek
Pinochet,nie wiem czy sobie kpisz czy nie umiesz czytać"aha JarekSTS"
Ale jeśli troche grałeś w piłke lub sie na niej znasz a z tego co wypisujesz to powinieneś już dawno prowadzić jakiś klub z nie małymi sukcesami,powinieneś zobaczyć jak zachowywali sie obrońcy Bełchatowa w ostatnich 5minutach,ustawianie sie przed końcową linią,dla mnie to nie wyglądało na szukanie spalonego i przypominam że to tylko moje spostrzeżenie i komu jak komu ale Tobie napewno go nie narzucam,więc daruj sobie przytaczanie mojego wpisu odnośnie Twojej teori dotyczącej katastrofy lotniczej XXI wieku.ave
7 maja 2010, 11:14 / piątek
7 maja 2010, 23:18 / piątek
Jagiellonia po wygranej 1:0 z ruchem Chorzow tuz za nami w tabeli.
8 maja 2010, 08:43 / sobota
Bardzo dobrze będziecie mogli zrewanżować się w ostatniej kolejce w Gdańsku za półfinał PP:)).
8 maja 2010, 08:47 / sobota
Co ty tu jeszcze robisz murzynski kochasiu? Nie masz swojego forum, kibicow FC bielsk podlaski? Bo rozumiem ze na mecza jagiellonii pewnie nawet nie jezdzisz (sopcast rlz). Wyjazd stad ćwoku.
8 maja 2010, 12:42 / sobota
Dla mnie idealnym rozwiazaniem w tej kolejce (biorac pod uwage juz wygrane mecze szparki i groclinu) - jest zwyciestwo Piasta nad Ślaskiem, i porażka Odry.

Piast za tydzien przyjeżdza do gdynii i moze pogrzebac arke, a ślask jedzie na odre i moze tez ja tam pogrzebac.

idealne rozwiazanie:)
spada szparka i odra, oby arka z ostatniego miejsca, zeby jej jakas licencja (jej brak) jakiegos klubu nie uratowala znowu :)
8 maja 2010, 13:00 / sobota
Proponuję spojrzeć na Cracovię. 30 pkt - z Wisłą u siebie i Piastem na wyjeździe.
Może Wisełka pozbędzie się konkurencji w Krakowie...
8 maja 2010, 14:52 / sobota
Ktoś zna linka do meczu piast-śląsk
8 maja 2010, 15:01 / sobota
8 maja 2010, 15:38 / sobota
Telmet trzymaj
odnośnik
8 maja 2010, 15:56 / sobota
Piast prowadzi 2-1 ze Ślaskiem
8 maja 2010, 18:05 / sobota
Wisełka po profesorsku rozjechała Legię! Brawo! Teraz licze ze rozjedzie pejsy (pasy) czy jak im tam....

Wisła z Krakowa to Lechii druga połowa!
8 maja 2010, 19:03 / sobota
Odra przegrała - mamy zapewnione utrzymanie :) a poważnie to w środku coraz ciaśniej. Ciężko będzie wykonać plan minimum w postaci 8 miejsca.
8 maja 2010, 19:04 / sobota
Wisła bije Legie
odnośnik
9 maja 2010, 10:12 / niedziela
Patrząc na ostatnie dwie kolejki, myślę że tabela końcowa będzie wyglądać następująco:

1. Wisła 66 pkt.
2. Amica 63 pkt.
3. Legia 55 pkt.
4. Ruch 55 pkt.
5. Bełchatów 47 pkt.
6. Jagiellonia 37 pkt.
7. Zagłębie 37 pkt.
8. Polonia B. 36 pkt.
9 Lechia 35 pkt.
10. Korona 34 pkt.
11. Śląsk 33 pkt.
12. Groclin 31 pkt.
13. Cracovia 30 pkt.
14. Piast 30 pkt.
15. Odra 29 pkt.
16. Arka 28 pkt.
9 maja 2010, 10:14 / niedziela
I bardzo dobrze. Za taką grę w rundzie wiosennej nie należy im się żadna premia. Zajmiemy 9 miejsce i może to ich zmobilizuje w następnym sezonie do lepszej gry, szczególnie na własnym boisku.
9 maja 2010, 10:55 / niedziela
10 maja 2010, 17:14 / poniedziałek
odnośnik - no to pięknie Tomek, pięknie ...
10 maja 2010, 17:30 / poniedziałek
A TU COŚ DLA NASZEGO TRENEIRO.TRZEBA POPRACOWAĆ NAD TYM LATEM I PÓŻNIEJ ZIMĄ BARDZIEJ INTENSYWNIE.WOGÓLE JA BYM IM ZORGANIZOWAŁ DODATKOWY TRENING TYLKO NA STAŁE FRAGMENTY GRY.

To i tak więcej niż liczba dogodnych sytuacji do strzelenia gola, jakie stworzyła (a właściwie nie stworzyła) sobie Lechia w Kielcach. Gdyby w bramce Korony zabrakło Zbigniewa Małkowskiego, a zamiast niego na poprzeczce powiewałby ręcznik, na tablicy świetlnej pod hasłem "goście" i tak lśniłoby okrąglutkie zero. Biało-zieloni swoje ofensywne aktywa ograniczyli do strzałów z dystansu, były one jednak bardzo kiepskiej jakości i raczej zagrażały kibicom siedzącym za bramką Małkowskiego niż samemu bramkarzowi. Jego vis-a-vis Paweł Kapsa - najjaśniejszy punkt Lechii - bardzo trafnie podsumował wysiłki swoich kolegów z pola: - Jakieś tam sytuacje do strzelenia gola mieliśmy, ale takie bardziej przypadkowe.

W tej sytuacji nieco cieplej pod bramką Korony mogło robić się tylko po stałych fragmentach gry, ale biało-zieloni po raz kolejny potwierdzili, że umiejętność dokładnego kopnięcia ze stojącej piłki jest dla nich "czarną magią". Ze sporej ilości rzutów rożnych i wolnych z okolicy pola karnego gospodarzy, nie potrafili stworzyć choćby minimalnego zagrożenia. W tej sytuacji nie może dziwić, że Lechia po raz 11. w tym sezonie zakończyła mecz bez strzelenia gola.
10 maja 2010, 21:18 / poniedziałek
Dziś rozmawiałem sobie z moim koleżką(który jest pracownikiem jednego z klubów) o sytuacji w polskiej piłce i naprawdę długo musieliśmy kombinować na jakiej podstawie pan Rusko jest jeszcze prezesem Ekstraklasy SA. Korporacja została powołana do:
a) sprzedaży praw telewizyjnych w pakiecie ligowym(co udaje się dobrze)
b) sprzedaży prawa do nazwy ligi(co jak wiemy od 3 lat jest bez jakichkolwiek efektów)
c) zarządzania ligą w sposób profesjonalny(kwiatki typu mecz Wisła - Lech o godzinie 14:30 czy Legia - Wisła o godzinie 16 pokazują jak bardzo "profesjonalny" jest departament rozgrywek)
d) odbudowania zaufania do polskiej piłki( a tutaj kwiatek w postaci prośby o zbadanie meczu do prokuratora PZPN, żeby było jasne jeśliby prokurator znalazł jakąkolwiek nieuczciwość w naszym meczu z Piastem to pierwszy żądałbym wyjaśnienia sprawy. Ale jeśli Komisja Ligi przy wysyłaniu zgłoszenia posiłkuje się tym że bukmacherzy wycofali to spotkanie to trąci to dla mnie mocną amatorką)
e) dyscyplinowania klubów, piłkarzy i kibiców( kwiatki liczne od najświeższych tj. ukarania nas za rzekome obrażanie Muchy przy jednoczesnym braku reakcji na prowokacyjne zachowanie zawodnika, do karania nas za transparent o 4 rozbiorz czy też karanie kibiców Ruchu za odpalenie pirotechniki poza obiektem(w meczu z Wisłą jesli mnie pamięć nie myli))

Jednocześnie Ekstraklasa SA stara się poszerzać swoje kompetencje i to w kierunku , który uważam za absurdalny. Wnioskowanie o przekazanie komisji licencyjnej z PZPN do Ekstraklasy, anonsowanie wprowadzenia jednej obowiązkowej umowy regulującej stosunki kluby-kibice gdzie kluby(akcjonariusze konsorcjum-bo tym de facto jest Ekstraklasa SA- mieliby się stać zależni od działań pracowników korporacji, a niezależne podmioty prawne(stowarzyszenia) byłby zmuszane do podpisywania nie współtworzonych przez nie umów bowiem OZSK z tego co się orientuje został pominięty przy pracach nad tymi umowami.
Reasumując dla mnie dzisiejsze działanie tej spółki jest jednym wielkim nieporozumieniem i nie rozumiem dlaczego kluby które starają się o miano "nowoczesnych i dobrze zarządzanych" pozwalają na taką fuszerkę w wykonaniu swoich podwładnych(bowiem tym właśnie jest Ekstraklasa SA).

Rozmawiałem z kolegą dobre 2 godziny i nie znaleźliśmy żadnego powodu dla którego Andrzej Rusko jeszcze jest prezesem, a także dlaczego e-klasa ma zielone światło od akcjonariatu na samowolkę. Może jest w stanie ktoś mi pomóc bo teraz mnie to męczy.
11 maja 2010, 19:20 / wtorek
Zagłębie wygrywa z Korona :/

I już 6 miejsca nie mamy..
11 maja 2010, 19:22 / wtorek
arka - Piast 1:0

No i znowu śledzie utrzymają się cudem :/
11 maja 2010, 19:25 / wtorek
Niekoniecznie, nawet jak dzisiaj wygrają, to wystarczy, że Odra dzisiaj wygra ze Śląskiem, a w ostatniej kolejce Śląsk klepnie śledzi i ara spada
11 maja 2010, 19:35 / wtorek
sledzie czerwona dostaly:)
11 maja 2010, 19:47 / wtorek
Aktualnie na ostatnim miejscu Odra i Piast po 27 pkt

Dyskopolo wygrywa z Legła 1:0
Krety - Scyzory 1:0
Śledzie - Piast 1:0

Reszta po 0:0
chociaż Wiśle zostyała nie slusznie odebrana bramka
11 maja 2010, 20:07 / wtorek
Ruch prowadzi z Lechem :)
Teraz zeby Wisełka wygrała i Mistrzostwo do Wisełki :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.294