Gdańsk: czwartek, 9 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa - sezon 2009/10

strona 6/32

21 lipca 2009, 13:58 / wtorek
No to ŁKS w 1 lidze :/ jebana craxa sie utrzymała
21 lipca 2009, 13:58 / wtorek
odnośnik

LKS bez licencji. Sie zydkom "upieklo" :)
21 lipca 2009, 14:05 / wtorek
podobno zyd zydowi oka nie wykole... ;]
21 lipca 2009, 21:44 / wtorek
Czy jeśli ktos inny kupi mi karnet będę mógł wchodzić na niego?
22 lipca 2009, 09:09 / środa
Pomyliłeś wątki chyba...
22 lipca 2009, 18:04 / środa
Czy ktoś wie co jest z portalem 90 minut ?
23 lipca 2009, 20:10 / czwartek
mjesie wydaje że liga sie jeszcze bardziej rozplaskaczy
Biało-Zielone orły będą brylować w tabeli
Idziemy na Majstra i 4 kolejki przed końcem zaklepiemy lidera
2 baty dla arci
Kurowsko gorąco wyłączam peceta bo grzeje i udaru dostać można
23 lipca 2009, 20:26 / czwartek
26 lipca 2009, 20:53 / niedziela
Szukam i nie mogę znaleźć informacji o transmisji w internecie magazynu "Szybka piłka" - dzisiaj (26.07) godz: 21:55. Orientuje się ktoś czy będzie w ogóle takowa? Ma być oczywiście o nadchodzącym sezonie. Dzięki z góry za info.
26 lipca 2009, 22:06 / niedziela
Prezentuję Wam część artykułu na temat tego co Lechia osiągnie w nowym sezonie w według 11.pl

Na niedzielę przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd sytuacji w Lechii Gdańsk. Zespół, który rok temu zbierał ekstraklasowe szlify może być bardzo groźny dla faworytów w rozgrywkach, które zaczną się za 5 dni...

Lechii Gdańsk, która po 20. latach powróciła do Ekstraklasy udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jest to niewątpliwie spory sukces najmłodszego trenera ekstraklasy, 34-letniego Tomasza Kafarskiego.

Do piątego kwietnie trenerem biało-zielonych był jeszcze Jacek Zieliński, który zdobył z drużyną 22 punkty. Słaba postawa zespołu, szczególnie w meczu z Polonią Bytom przegranym aż 1:4, oraz wizja spadku pchnęły zarząd klubu do zmiany szkoleniowca pierwszej drużyny. Pod wodzą Tomasza Kafarskiego Lechia w ośmiu spotkaniach zdobyła dziesięć punktów, które pozwoliły utrzymać się Gdańszczanom w ekstraklasie.

Więcej w artykule: odnośnik

Zapraszam do lektury:)
26 lipca 2009, 22:14 / niedziela
ten Irzyk to jest ten co tak Krakowskie pejsy faworyzuje? Czy myle go z innym? :)

Poza tym nie wiedzialem ze jest cos takiego jak 11.pl :) widać bardzo obiektywne źródło musi to być :))
26 lipca 2009, 22:20 / niedziela
ten Irzyk to jest ten co tak Krakowskie pejsy faworyzuje? Czy myle go z innym? :)

- Co masz na myśli? Czytaj to: odnośnik - i nie ****, że za pejsami trzymam...
26 lipca 2009, 22:25 / niedziela
Mnie tam już nic nie zdziwi :) poza tym jesli to nie Ty to widac pomylilem Cie z kims innym :) a jesli tak to zwracam honor :)
26 lipca 2009, 22:29 / niedziela
Lechia - Wisła - Śląsk więc się pomyliłeś, ale i tak sorry, że się uniosłem:) a co do portalu to wydaje mi się, że jest obiektywny bo inaczej gracze Lechii nie udzielaliby mu wywiadów:)
26 lipca 2009, 22:47 / niedziela
piłkarze Lechii udzielają (zapewne) również wywiadów GW, także...

szalom
26 lipca 2009, 23:17 / niedziela
Rzuciłem pobieżnie okiem na jeden z tych artykułów i znalazłem takie coś:

"Swoje przemyślenia skwituję jeszcze jedną wypowiedzią współwłaściciela ŁKS-u - Pana Grzegorza Klejmana:

- Wiecie, kto ma największe długi w polskiej ekstraklasie? Wisła Kraków. Pan Dawidowski przyznał, że nie powinna dostać licencji, ponieważ jest bardzo zadłużona. Komisja Licencyjna o tym wiedziała. Następny klub - Lechia Gdańsk, która przedstawiła dokumenty, z których wynika, że jest potężnie zadłużona. Komisja tego nie zauważyła? Lechia złożyła prośbę, że chce swoje zadłużenie rozłożyć na raty. I zarząd PZPN się na to zgodził. To już nie śmierdzi korupcją! Wszystkie służby w Polsce - CBA, CBŚ, Wydział Kryminalny powinny się tym zająć. Tak być nie może. Nie mogę uwierzyć, że ktoś ma tak ogromne długi i dostaje licencję, a my, którzy długów nie mamy, jej nie dostajemy. Zobaczcie, ile jest drużyn, które nie powinny dostać licencji. Cracovia, Lechia, Ruch Chorzów i jeszcze kilka innych. Właściciel Ruchu Mariusz Klimek mówi jasno, że nie stać go na prowadzenie tej drużyny. A Ruch licencję dostał!"

Jeśli faktycznie to jego słowa, to działacze powinni domagać się publicznych wyjaśnień od klejmana.
26 lipca 2009, 23:17 / niedziela
ŁKS: Trener szuka dublerów, a działacze sprawiedliwości

(...) Działacze klubu z al. Unii zamierzają poinformować ministra sportu Mirosława Drzewieckiego o innych działaniach PZPN-u. Chodzi o premie dla członków Komisji Odwoławczej oraz przypadek Lechii Gdańsk, która dostała licencję, choć ma długi wobec piłkarzy. (...)
odnośnik

Rozumiem chwytania się wszystkiego, ale jakoś tak niefajnie to wygląda mimo, że zapewne nic nam się z tego powodu nie stanie.
26 lipca 2009, 23:36 / niedziela
Innym klubom nic się nie stanie na bank bo licencje już są:) - ŁKS-owi chodzi głównie o to że kochany pzpn znowu namieszał bo cracovia spaść powinna - jak mówił Marcin Adamski :"niech się uczy gry w I lidze".... Pan Rusko nie chce w końcu wypłacić klubowi premii 1 mln 900 tys zł za zajęcie 7 miejsca w tabeli... a komisja licencyjna to po prostu badziew...
26 lipca 2009, 23:54 / niedziela
Ja po prostu chcę wiedzieć na czym bazował klejman mówiąc te oszczerstwa o poważnym zadłużeniu Lechii.
27 lipca 2009, 00:45 / poniedziałek
Składając papiery o uzyskanie licencji klub nie musi spełniać jej wszystkich wymogów, np.:
- zadłużenie wobec ZUS, US, piłkarzy - wystarczy spisana ugoda i warunki spłat.
- "brak" stadionu - wystarczy spisana umowa o dzierżawę stadionu od innego klubu.
To wystarcza, aby uzyskać licencję, co nie zmienia faktu, że klub nadal ma długi i nie dysponuje swoim stadionem.
Taki przypadek mógł wystąpić w przypadku Lechii i na tej podstawie wypowiada się Klejman. Oznaczałoby to tylko tyle, że w okresie składania wniosku licencyjnego Lechia miała deficyt budżetowy.
27 lipca 2009, 08:20 / poniedziałek
@konri

Jeżeli chodzi o zadłużenia względem piłkarzy to jak najbardziej prawda (+-100tyś na piłkarza o ile dobrze pamiętam, oczywiście nie wszystkich) ale to też było spowodowane opóźnieniem? o ile dobrze pamiętam ze strony canalu+ (za transmisje), tylko, że to już dawno nie aktualne więc tak czy siak dziwna wypowiedź...Ale co nas to obchodzi :) Co do seoznu to Wisła/Legia/Leszek będą miały baaardzo ciężko. Sporo drużyn się wzmocniło...Dół tabeli jest wg. mnie raczej już 'obsadzony' (jaga i arka). Watpie, żeby lodówki dały rade grać tak dobrze cały sezon jak w poprzednim sezonie. W tym roku stawiałbym na Legie i Wisłe, która z taką formą (dramatycznie słaba) i tak jest wg mnie faworytem naszej słabej ligi.
27 lipca 2009, 09:41 / poniedziałek
Mam tylko nadzieje że Lechia juz nie ma długów wobec grajków bo z tego co wiem to są spłacone (ale róznie bywa).
Jeśli chodzi o ligę i wzmocnienia to :
Wisła Legia Lech Polonia .w Belchatów(wydaja się poza zasiegiem pozostałych)
Śląsk-mało obrońca i bramkarz -+ 6-10 m
Polonia .b -bramkarz i 2 z pola (ale też kilka strat) -+ 10-16m
Piast-straty i wzmocnienia słabe - 10-16m
Odra-4-5 strat 4-5 wzmocnień -+8-14
Ruch jeśli bedzie stabilność finansowa to sie utrzymają w środku tabeli +10-12
Jaga (-10 co nie zrobi będzie i tak walczyła do końca o utrzymanie) 16
Arka (przewietrzyła skład i stara sie o kilka wzmocnień) -+10-14
Cracowia(prawie zero wzmocnień strata Nowaka) -10-16
Zagłebie-niewiadoma + 6-10(0-strat kilka wzmocnień )
Korona-Słaba obrona wzmocnień niewiele ale straty w obronie. 8-12

Lechia-0-strat 2-3 wzmocnienia myślę że z nowym trenerem oraz z ta kadrą jesteśmy w stanie osiągnąc 6-9 miejsce( potrzeba tylko lewego obrońcy jako konkurent dla Mysony)
27 lipca 2009, 09:41 / poniedziałek
I proszę bardzo Cracovia poleci! Czytajcie odnośnik
27 lipca 2009, 10:19 / poniedziałek
lektorbmx, skąd taki wniosek?

a ja myślę, że tak jak nie ma prawnych możliwości przyznania ŁKSowi teraz licencji, tak pewnie ciężko będzie Cracovii licencję już otrzymaną odebrać :)
27 lipca 2009, 14:34 / poniedziałek
odnośnik i wszystko jest ok/
27 lipca 2009, 16:50 / poniedziałek
Nie wiem czy ktos z was ogladal wczoraj "Szybka pilke" :) ale zaskoczyla mnie informacja jaka podali takowi prowadzacy...wymienili Lechie jako zespol,ktory moze najbardziej namieszac w lidze obok Belchatowa, Slaska i Jagielonii. Tak obiektywnie patrzac na nasz sklad w porownaniu z innymi zespolami to naprawde poki co nie ma sie do czego przyczepic. Dwoch dobrych bramkarzy, 5 napastnikow z ktorych kazdy cos potrafi , solidna pomoc i mam nadzieje szczelna obrona...:) przy zdrowych zawodnikach niektorzy ktorzy grali w zeszlym sezonie w podstawowym skladzie zapewne beda ladowac na trybunach. Poza tym male doswiadczenie z zeszlego sezonu powinno zaprocentowac. Niektorzy patrza na transfery,ze kupilismy tylko 3 zawodnikow...ale po co wiecej skoro zostala wzmocniona obrona,pomoc i atak a oslabien nie bylo zadnych. Patrzac na realia polskiej pilki i inne kluby dokonujace transferow miejsce nawet 7 powinno byc w naszym zasiegu no ale papier nie gra i nie popadajmy w hurraoptymizm a bedzie dobrze.
27 lipca 2009, 21:31 / poniedziałek
W Łodzi liczą też na komisję mediacyjną powołaną przez zarząd związku. W jej skład wchodzą m.in. Antoni Piechniczek, który jest zwolennikiem przyznania ŁKS licencji nawet kosztem zdymisjonowania Komisji Odwoławczej, oraz... szef tej ostatniej Zbigniew Lewicki. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że szanse na korzystny dla ełkaesiaków zwrot sytuacji są bardzo małe, choć klub broni się, wskazując, że Cracovia i Lechia Gdańsk też nie spełniły wymogów, a dostały licencję. Krakowianie nie mieli właściwej umowy o korzystaniu ze stadionu, zaś gdańszczanie mają 126 tys. zł długów w PZPN.
28 lipca 2009, 08:34 / wtorek
Tak wstępnie spoglądając na terminarz dobrze ,że "serie" ciężkich meczy mamy między 5 a 7 kolejką a nie jak to było w poprzednim sezonie w samej końcówce.Z drugiej strony jak się chce coś tam znaczyć w tej beznadziejnej lidze to nie można na to potrzyć tylko wygrywać!!!!!
Myśle,ze będzie dobrze i spokojnie się uplasujemy gdzieś w okolicach 8-10 miejsce!
A MY SWOJE!!!!!
28 lipca 2009, 08:39 / wtorek
A ŁKS dalej walczy o swoje, coraz bardziej jestem ciekawy decyzji WSA

odnośnik

odnośnik
28 lipca 2009, 09:34 / wtorek
MOŻE BY TAK NASZ KLUB SIE WYPOWIEDZIAŁ BO NIE CHCE MI SIE WIERZYC W TE REWELACJE ŁKS-U.PRZECIERZ DOSTALIŚMY LICENCJE ZA PIERWSZYM RAZEM.
28 lipca 2009, 10:13 / wtorek
Skąd oni wytrzasneli te 126tyś. to nie wiem, ale przed chwilą, w tvp info łysy skur...syn ("prezes burdelu") powiedział, że rzeczywiście Lechia ma dług wobec pzpn-u, i musi go uregulować.
28 lipca 2009, 10:26 / wtorek
Ludziska przestance panikowac. Lechie pewnie miala obgadane w umowie,ze splaci dlug zaraz po rozpoczeciu sezonu. 126tys to smieszna kwota, derby i wplywy z biletow zwroca sie kilkakrotnie. Zwykle szukanie sensacji.
28 lipca 2009, 14:22 / wtorek
smieszna nie smieszna, jednak oficjalne stanowisku klubu w takim wypadku jest niezbedne. po polsce poszla fama, ze cos bylo niehalo z naszym wnioskiem, czekam na dementi zarzadu... niech sobie ryja nami nie wycieraja w mediach
28 lipca 2009, 14:34 / wtorek
Jak biało-czerwonym kutasom odbiorą licencje to ciekawe z kim zagramy w drugiej kolejce :) Szkoda by było bo prawie pewne 6pkt po dwóch kolejkach by były, a tak póki co tylko pewne 3, dopóki nie wyjśni się sprawa sraxy.
28 lipca 2009, 15:52 / wtorek
90minut.pl:

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie poinformował we wtorek, że w piątek, 31 lipca o godz. 9:00 rozpocznie się rozprawa mediacyjna pomiędzy piłkarską spółką ŁKS i Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Spór dotyczy licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. Decyzją Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN z 28 maja 2009 r. ŁKS licencji nie otrzymał. Działacze ŁKS-u zaskarżyli w WSA decyzję Komisji Odwoławczej, gdyż ich zdaniem w procesie licencyjnym popełniono wiele błędów proceduralnych i naruszono przepisy zawarte w Podręczniku Licencyjnym, na podstawie którego przyznawane jest prawo do gry w ekstraklasie.

źródło: PAP
28 lipca 2009, 15:55 / wtorek
pewnie o 12:00 przesuna inauguracje ligi ;] banda pojebow
28 lipca 2009, 15:59 / wtorek
ze sraksą będzie walkower jak przez tydzień nie znajdą stadionu
28 lipca 2009, 16:06 / wtorek
Chyba, że Filipiak wybłaga Kuchara i oba mecze ze sraksą w Gdańsku i koszty meczu 2. kolejki pokryją pasy. 3 walkowery to wykluczenie z ligi i wtedy liga 15 zespołowa
28 lipca 2009, 16:59 / wtorek
z tego co wiem to klub ma 7 dni od ogloszenia ostatecznej listy uczestnikow ekstraklasy na parafowanie umowy, wiec jesli sie nie uwina to sraxa jest automatycznie przesowana do 1-szej ligi a mecze z nia potraktowane jako walkowery... chyba ze czegos nie rozumiem z przepisow pzpn, ktore ostatnio studiuje jak mnich biblie(czytam czytam i nie moge pojac jak to zostalo stworzone)
29 lipca 2009, 00:36 / środa
A Górnik Zabrze nadal nie sprzedaje biletów na 1 ligę. Tak jakby liczył na to, że wyjdzie jeszcze cało z tego zamieszania...
29 lipca 2009, 00:48 / środa
Olo - a czemu nie maja czekać?
ŁKS nie dostanie licencji. Sraxie zabiorą (nie zdąży z załatwieniem stadionu).
I co sie dzieje ???
Górnik 14 miejsce w sezonie 2008/2009. Piłkarski poker - cdn.
29 lipca 2009, 03:11 / środa
jak tak dalej pojdzie to w eklasie zagra Oderka Opole ;]
29 lipca 2009, 11:13 / środa
Marek, otóż to, jeśli mają choć 5 proc. szans na ekstraklasę, to też się nie dziwię, że czekają do ostatniej chwili z nadzieją. Może też mają jakieś pozakulisowe informacje, że szanse są. Ale kuźwa, pojutrze startuje liga, ani PZPN, ani komisja odwoławcza, ani sądy nie są w stanie w 1,5 mieisąca podjąć ostatecznych ostatecznie decyzji a teraz w dwa dni podejmą?

A więc nadal liga może się w piątek nie rozpocząć.

PS. Co się dzieje w lechia.gda.pl? Od wczoraj dość często się nie ładuje.
29 lipca 2009, 12:39 / środa
odnośnik

Mam nadzieję, że to krok w kierunku zakończenia tego burdelu.
29 lipca 2009, 12:47 / środa
Chyba krok w tyl,bo jest prawdopodobienstwo rozgrywania meczow BEZ PUBLICZNOSCI.
Rece opadaja.
29 lipca 2009, 12:59 / środa
a co Ciebie obchodzi ze na Pasy nie beda kibice chodzic ? wyjazdow do sosnowca i tak by nie bylo. A jesli dzis nic sie nie stanie to liga juz ruszy, nie sadze by C+ zgodzil sie na przesuniecie startu w ostanich minutach
29 lipca 2009, 13:12 / środa
nic mnie nie obchodzi.Obchodza mnie natomiast warunki przyznawania licencji.
29 lipca 2009, 13:31 / środa
wsumie moze masz racje, sorki jak pisalem poprzedni post bylem delikatnie wkur...zirytowany ;]
29 lipca 2009, 13:34 / środa
Mi natomiast bardziej chodziło o to, że liga jednak prawdopodobnie wystartuje w piątek :)
29 lipca 2009, 13:34 / środa
odnośnik 100% start w piatek ;]
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.551