Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Panu Michalskiemu już podziękujemy

strona 3/3

24 czerwca 2009, 15:46 / środa
Radosław Michalski rezygnuje z funkcji dyrektora sportowego Lechii

Radosław Michalski, odpowiedzialny przez ostanie półtora roku za politykę transferową Lechii Gdańsk, 1 lipca br. zrezygnuje z funkcji dyrektora sportowego Klubu. Za wszystkie sprawy sportowe związane z pierwszą drużyną seniorów odpowiedzialny będzie jej opiekun Tomasz Kafarski.

Oświadczenie Radosława Michalskiego:

Nowa koncepcja polityki sportowej władz spółki jest inna niż dotychczasowa formuła. W decyzji o rezygnacji nie upatrywałbym jednak sensacji. W tak specyficznej dziedzinie jak piłka nożna i w takim specyficznym okresie jak klubowa transformacja to zupełnie naturalne.

Odchodzę w poczuciu spełnionego obowiązku. Porażką byłoby, gdybym opuszczał klub w gorszej sytuacji, aniżeli było to kilkanaście miesięcy temu. Tymczasem Lechia z każdym okienkiem transferowym jest silniejsza. Będąc odpowiedzialnym za sprawy sportowe, starałem się prowadzić przemyślaną politykę transferową zmierzającą do zbudowania zespołu na miarę naszych możliwości i warunków finansowych. I chociaż nie zawsze wszystkie zamierzenia i plany udało się zrealizować, to jednak nasz Klub awansował do Ekstraklasy, a po roku utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej kraju. Ufam, że teraz Lechia przez wiele kolejnych sezonów będzie obecna na piłkarskiej mapie Polski. Ufam, że w niedalekiej przyszłości także Europy.

Jestem GDAŃSZCZANINEM, akcjonariuszem spółki akcyjnej Lechia Gdańsk S.A., byłym reprezentantem kraju i całym swoim doświadczeniem pragnę dalej służyć radą i pomocą naszemu Klubowi. Chciałbym podziękować tym wszystkim, z którymi przyszło mi współpracować.

- Radosław Michalski złożył rezygnację, a zarząd spółki ją przyjął - mówi rzecznik prasowy Lechii Gdańsk Błażej Słowikowski. - Nowe formuła funkcjonowania Klubu, to również nowa koncepcja i inne rozwiązania na działalność pionu sportowego Lechii S.A. Czy teraz trener Tomasz Kafarski będzie łączył obie funkcje? Nie jest to wykluczone, ale wyjaśni się to dopiero w pierwszej połowie lipca po spotkaniu zarządu. Wzorem angielskim jest to jedna z koncepcji. Zapewniam, że ani trenera Kafarskiego, ani całego pionu szkoleniowego nie trzeba wdrażać w kwestie prowadzone do tej pory przez dyrektora sportowego. Poszczególni pracownicy na bieżąco uczestniczyli we wszystkich inicjowanych przez niego projektach.

źródło: Lechia Gdańsk
24 czerwca 2009, 15:46 / środa
o kurwa ;]
24 czerwca 2009, 15:47 / środa
Nareszcie!!!!!!!!!
24 czerwca 2009, 15:49 / środa
O kurwa ! Nie wierzę! Stał się kolejny cud ! :)
24 czerwca 2009, 15:49 / środa
Ale prezent trzeba iść pić !! :):):):)
24 czerwca 2009, 15:52 / środa
Alleluja!!!! Kuchar zaczął rządy w klubie!!!!!!!!!! to są początki czyszczenia!!!!!
24 czerwca 2009, 16:01 / środa
wkoncu nie wytrzymal i zrobil to co powinien juz dawno.
24 czerwca 2009, 16:06 / środa
hahahaha Michalski!!! Co?? ........!!!!!!!!!
24 czerwca 2009, 16:16 / środa
Uf
24 czerwca 2009, 16:17 / środa
JJJEEESSSTTT :D:D:D:D
24 czerwca 2009, 16:23 / środa
Kuchar mu powiedzial serdeczne spierdalaj i mamy w koncu normalnosc :)
24 czerwca 2009, 16:25 / środa
:)
24 czerwca 2009, 16:37 / środa
Najlepszy transfer Michalskiego doszedła do w końcu do skutu.
Wytransferował siebie :)
24 czerwca 2009, 17:04 / środa
Ale nie wiadomo, czy Kuchar za tym stał
jeśli nie, to właśnie poznał potęgę niezadowolenia kibiców.
Nie wiadomo tylko czy to dobrze, czy źle :)
24 czerwca 2009, 17:18 / środa
czyli zgodnie z tym listem co był 2 lata temu w dzienniku podpisany przez wszystkich kibiców do Lechii przyjdzie Bobo. to dobrze czy źle? od jutra nowe transfery oby nie bajery
24 czerwca 2009, 17:29 / środa
jak to przez wszystkich, tzn ilu ich było :)

Odejście w tej chwili dyrektora sportowego to najgorszy moment. Początek okresu transferów, noż kuźwa, mógł wybrać kwiecień, maj, wrzesień, ale nie teraz jak trzeba wisieć na rozgrzanym telefonie, pisać i odbierać maile, zawierać kontrakty. Chyba, że Zarząd ładnie zobowiązał go do przekazania wszystkich prowadzonych spraw i natychmiast zajmie sie nimi ktoś inny.
24 czerwca 2009, 17:33 / środa
Jakbys przeczytal to co Słowik powiedzial to wiedziałbys ze wszystko przejal Kafar...
24 czerwca 2009, 17:51 / środa
Tam jest napisane, że dopiero przejmie, na początku lipca, mi się jakoś wydaje, że każdy tydzień jest ważny ....

"Poszczególni pracownicy na bieżąco uczestniczyli we wszystkich inicjowanych przez niego projektach"
Dobrze, że zrezygnował, aż taki brak samodzielności? Albo brak jakichkolwiek sensowych transferów na oku (nawet takich, o których dowiadujemy się dopiero jak już wszystko ustalone)
24 czerwca 2009, 18:05 / środa
Przeciez od 1 lipca otwiera sie okno transferowe i dopiero wtedy mozna zatwierdzac pilkarzy do innych klubow. A od transferow sam Michalski przeciez głownie nie byl, bo przeciez wczesniej Michalskiego nie bylo a transfery byly, a z tego co Słowik mowi to Kafar ma pelna wiedza na temat transferow wiec czym sie przejmujesz?

Jak ktos na sile szuka problemu to zawsze go znajdzie a wystarczy tylko pomyslec jak problem obejsc i juz jest rozwiazanie...
24 czerwca 2009, 18:10 / środa
Michalski po spotkaniu z Kucharem pewnie stwierdził, że dalej takiej popeliny odpierdalać sie nie da i rzucił dymisją poki nie spieprzył sobie do końca nazwiska. Jak jego kumpel treneiro Zielek. A że okres do takich manewrow kiepski, coż zawsze był w tym dobry (patrz:wakacje na Cyprze). Teraz może być tylko lepiej :)
24 czerwca 2009, 18:10 / środa
"Poszczególni pracownicy na bieżąco uczestniczyli we wszystkich inicjowanych przez niego projektach"
Dobrze, że zrezygnował, aż taki brak samodzielności?

to jest standardowe postepowanie w kazdym profesionalnie zarzadzanym klubie(nie moze byc takiej opcji by wszystko zalezalo od jednej osoby)
24 czerwca 2009, 18:19 / środa
wróciłem do domu i widzę tę wiadomość! cudownie! :)
24 czerwca 2009, 18:34 / środa
Niewiarygodne poczekajmy jeszcze chwile z ta radoscia bo to zbyt pieknym jest !! :)
24 czerwca 2009, 18:44 / środa
Pić to nie piję,ale się NApiJĘ!!::))
24 czerwca 2009, 19:03 / środa
Simek86 - pozostanę przy swoim - Kafar właśnie zaczął treningi, dopiero układa sobie współpracę z asystentem, zaraz będzie wyjazd na obóz, czy to jest dla niego czas na zajmowanie się transferami i szukaniem wzmocnień? Po co w klubach dyrektorzy sportowi? Bo trenerzy nie mają czasu na wszystko, określają swoje wymagania co do poszukiwanych zawodników, konsultują te wymagania z dyrektorami sportowymi i testują zawodników na zajęciach, ale czasu na monitoring rynku może zabraknąć.

Ale OK! Wierzę w Kafara, może radzi sobie ze wszystkim, bądź teraz dyrektorem sportowym jest po trochu każdy z członków zarządu. Choć od nich bardziej się chyba wymaga pracy nad budżetem.

Okno od 1 lipca? OK, masz rację, przegapiłem to, niemniej rozmowy można i trzeba prowadzić wcześniej, prawda?

Forum to platforma do wymiany poglądów i informacji, jestem kibicem a nie osobą decyzyjną w klubie więc mogę sobie szukać problemów gdzie chcę, Ty też :)
24 czerwca 2009, 19:19 / środa
"Poszczególni pracownicy na bieżąco uczestniczyli we wszystkich inicjowanych przez niego projektach"

wystarczy Ci to za odpowiedz? Rozmowy nie byly prowadzone tylko przez Michalskiego... on kopaczom nie placi kontraktow... co myslisz ze to tak oko w oko "ile chcesz to tyle Ci dam"? Przeciez to logiczne ze w transfery musialo byc zaangazowane wieksze grono osob, a nie sam Michalski.

Jakos w Anglii przechodzi to ze Trener jest i od transferow i od trenowania i nikt tam nie placze, ze trener nie ma czasu na zajmowanie sie transferami. Tam ma wieksza swobode ulozenia druzyny bo sciaga tego kogo chce i pod nich ustawia druzynem i widac ten sam model chca u nas z Kafarem wprowadzic. Jednak te rozmowy co byly, a napewno byly prowadzone za Michalskiego (co widac zreszta po Bronowickim i Brzyskim i pewnie sa jeszcze jakies o ktorych nie wiemy) zapewne zostana dokonczone, wiec skad Ty masz jakies problemy o rozmowach z kimkolwiek?? Przeciez nagle w kime na tydzien nie pojda, wystarczy pomyslec ze taki stan rzeczy jest niemozliwy i ktos musi nad tym trzymac reke...
24 czerwca 2009, 20:09 / środa
Widzę że Simek pracujesz w klubie że taki wszechwiedzący jesteś ?? To szkoda że teraz nie ma Kubickiego bo chyba właśnie chciał pracować na styl managera co teraz w Lechii chcą chyba wprowadzić.
24 czerwca 2009, 20:12 / środa
Nie, nie pracuje w klubie, ale pewne rzeczy sa przeciez oczywiste wiec nie wiem z czego co niektorzy robia tu takie problemy... najwazniejsze ze Michalski wypieprza na cypr i tyle, a transfery predzej czy pozniej i tak beda...
24 czerwca 2009, 20:43 / środa
Simek zazwyczaj piszesz z sensem, ale takiej glupoty juz dawno nie czytalem. Naprawde myslisz, ze Ferguson codziennie uczy pilkarzy jak przyjac i podac pilke? Tam jest sztab ludzi, a on jako trener czesto w ogole nie uczestniczy w treningu lub tylko go nadzoruje.

Nowego nieroba trzeba zatrudnic. Pytanie tylko kogo i aby to nie byl ktos ala Listkiewicz/Bobo :)
24 czerwca 2009, 21:12 / środa
Oto zlepek informacji z ostatnich newsów:

1. Zatrudniono II trenera w osobie Gruszki - ok, fajnie.
2. Gruszka zajmie się młodzieżą i zajęciami indywidualnymi z poszczególnymi zawodnikami.
3. Szutowicz nie odszedł ze sztabu szkoleniowego - nadal jest II trenerem.
4. Michalskiemu nie przedłużają umowy - świetne posunięcie.
5. Słowik - wprowadzamy zmiany organizacyjne.
6. Kafar przejmuje obowiązki Radzia "Michasia".

Konkluzja:
Kafar = Ferguson (zachowując proporcje, hihi)
Szutowicz i Gruszka - II trenerami (pomocnikami)

Sam jestem ciekaw, czy to zatrybi na naszym podwórku.
24 czerwca 2009, 21:26 / środa
Bartek85- To samo mialem na mysli w MU na treningach pojawia sie od swieta co nie zmienia faktu ze ma duzo do powiedzenia jesli chodzi o kadre meczowa.
24 czerwca 2009, 21:32 / środa
"Sam jestem ciekaw, czy to zatrybi na naszym podwórku"
Jeśli Kafar ma się teraz zająć i pierwszymi w życiu w tak poważnej drużynie przygotowaniami do sezonu i transferami, to jak dla mnie będziemy mieli dużo szczęścia jeśli to od razu zatrybi. Oby. On prowadził 2 mecze w II lidze i 8 meczów w ekstraklasie. Fergusson ma sztab ludzi do wszystkiego. Chciałem napisać więcej, ale Bartek85 mnie uprzedził.

"transfery predzej czy pozniej i tak beda"
Będą, będą, byle się nie okazało, że najlepsze transfery mieliśmy za Michalskiego. Ale to nie tylko kwestia dyrektora sportowego, ale przede wszystkim kasy, więc odejście Michalskiego mi nie przeszkadza, oby następny był lepszy.
"Wystarczy pomyśleć" - jasne, że wystarczy, wszystko się da przemyśleć i zaplanować, tylko czy w Lechii naprawdę grzeszymy taką świetną organizacją, planowaniem i myśleniem? Robimy "średnią krajową", popełniamy błędy, płaciliśmy też frycowe.
24 czerwca 2009, 21:35 / środa
Bo w Lechie trzeba wierzyć :) gdyby ludzie nie wierzyli to na T29 byłyby tylko 4 kamienie robiace za bramke i tona piasku zamiast murawy :)

Bedzie dobrze :)
24 czerwca 2009, 21:36 / środa
REWELACJA może niech się Kafar zajmie jeszcze scoutingiem, marketingiem i dystrybucją biletów.

Ciekawe ile Kafarowi transferów nie wypali, bo jak będą chociaż 2 to musi spierdalać, innej opcji nie ma "hihi".
24 czerwca 2009, 21:44 / środa
@ olo - "Fergusson ma sztab ludzi do wszystkiego."

A my teraz mamy skład na środek tabeli i cały rok na tego typu eksperymenty. Czemu nie spróbować?
Jak wypali będziemy prekursorami w Polsce. Ale to żadna nowość, zawsze Gdańsk był w awangardzie "niesteorytypowo myślących".
24 czerwca 2009, 21:48 / środa
może Michalski faktycznie wiedział, że jego repertuar na ekstraklasę sie wyczerpał..dla mnie znamiona pracy dyr sport. wyczerpał, kiedy z Lechii odszedł Trałka..no chyba że trzeba było dziurke w budżecie załatać..ale to ryzyko było niemożliwe..wierze w Tomka Kafarskiego jego sztab i w Lechię, wiem że to ambitny Kaszub, nie bał sie ani Wisły ani Lecha nie będzie się bał wielich transferów i wygrywania wielkich rzeczy..DAJMY IM TYLKO CZAS!
24 czerwca 2009, 22:21 / środa
Przecież Trałka podpisał z Disco polo umowę zanim mu wygasł kontrak z Lechią, więc o czym Ty mówisz. Poza tym Trałka gra w reprezentacji i dlatego chciał koniecznie zmienić klub na taki co jest wyżej w tabeli.

We wszystkich klubach przychodzi moment, że wyróżniający się zawodnicy odchodzą. Czy to Krystianno Ronaldo, czy Lucas Trauka. Trzeba więc wyjebać Fergusona, bo puścił najlepszego piłkarza do Realu nie? Tylko, że by wtedy jakoś tak ta wizja jego gdańskiego wcielenia gorzej wyglądała hie hie...

Jako, że z Gdańska wieje wiatr zmian, bedziemy pierwszym klubem w extraklasie bez dyrektora sportowego. Rewelacja. A chwilę temu na postawione pytanie kto za niego, padały słowa, że jakiś menago po studiach, taki co zrobi tak, że będzie total zajebiście, a tu masz - Kafar i wszyscy zadowoleni. Najważniejsze, że kurwy z widzewa nie ma.

Pojechał pedał na tydzień, czy dwa na urlop, a miał pracować pracować i pełnic obowiązki dyrektora sportowego... Teraz dyrektora sportowego nie ma wcale i wszyscy zadowoleni. To sie jakos tak nazywa... Paradoks chyba?
24 czerwca 2009, 22:38 / środa
spokojnie nie panikujcie, dopiero pare godzin minelo od odejscia Michalskiego a wy juz narzekacie. Byl Michalski to zle, nie ma go to tez zle.

"Na opuszczonym stanowisku ma być wakat co najmniej do połowy lipca. Po opracowaniu nowej struktury klubu pojawi się na nim nowy dyrektor lub te obowiązki zostaną włączone w zakres powinności trenerskich. Na razie więcej pracy będzie miał Tomasz Kafarski."

narazie jeszcze nic nie wiadomo, ale wydaje mi sie ze jednak zostanie ktos dyrektorem. To bedzie pierwszy sezon Kafara (od poczatku) jako glownego trenera i podejrzewam ze chce glownie skupic na tym..

odnośnik
24 czerwca 2009, 23:22 / środa
MarekM - "A my teraz mamy skład na środek tabeli"

Być może masz rację, ale ja tam żadnej pewności bym nie miał, bo w ostatnim sezonie środek tabeli miał bardzo blisko do strefy spadkowej. Wręcz powiedziałbym, że Górnik i Cracovia też miały skład na środek tabeli.
A ponadto mówisz o składzie, a jak wrzucimy jeszcze Kafarowi transfery na głowę i zawali okres przygotowawczy, to może się okazać, że nie będziemy grali tak jak w końcówce sezonu. Tak więc eksperymenty eksperymentami a 2-3 wzmocnienia by się przydały, potem niech się Kafar uczy roli menadżera :)
24 czerwca 2009, 23:59 / środa
Nie liczę na Transfery (przez duże T), tylko ewentualne uzupełnienie składu, a takimi pierdółkami nie musi zajmować się Kafar.
Wystarczą Ci, którzy byli na bieżąco w poczynaniach Radzia "Michasia".
25 czerwca 2009, 01:19 / czwartek
wariat - za zielinskim tez plakales? czy mi sie wydaje? biedny radzio? poszedl plakac w cypryjski dywan, Lechia bez niego padnie.
25 czerwca 2009, 02:42 / czwartek
Naprawdę myślicie że przymusili Radzia do dymisji nie znając sytuacji w klubie, zwłaszcza w odniesieniu do obecnych ruchów transferowych? Podejrzewam że gdyby jego obecność była wskazana, to przynajmniej zostałby jeszcze miesiąc. Wiem że kończył mu się kontrakt, ale którego to nie można przedłużyć o kilka tygodni? Najwidoczniej potrzebny nie był, więc nie ma co płakać.

Można się pokusić o jakąś ocenę jego pracy (głównie na minus, chociaż też nie był złem wcielonym jak go widzą niektórzy) ale przede wszystkim trzeba wierzyć w Lechię.

Skoro decydenci przekazali na teraz władzę Kafarowi, to pewnie wiedzą co robią. Nie zapominajcie że jest komitet transferowy który po coś został powołany. A nikt nie powiedział że decyzja odnośnie przyszłego modelu a'la Ferguson jest podjęta, to się dopiero okaże - pewnie najwięcej będzie zależało od samego Kafara i tego jak sobie da z tym radę.
25 czerwca 2009, 08:56 / czwartek
Hej zaśpiewam jej, jednej k.... mniej!

Niech jedzie sobie do żydzewa tel lodzik, albo bardziej na północ. Teraz jest szansa, że nie zmqrnujemy okresu transferowego
25 czerwca 2009, 09:46 / czwartek
ty to ladne te piosnki znasz ;) co sie urodzi to zobaczymy ;] dawac kase, panie kuchar :D
25 czerwca 2009, 12:53 / czwartek
Znakomita wiadomość.
25 czerwca 2009, 16:50 / czwartek
h. cumberdale napisał: " . . . , chociaż też nie był złem wcielonym jak go widzą niektórzy) . . . "

nie, nie był,
po prostu był niekompetentny,
nie nadawał się do tej roboty,

gdyby chcieć dzielić włos na czworo to . . .zrobiono mu nawet krzywdę przez tyle czasu tą jego kompetencję osłaniając,
można i TRZEBA było pozwolić mu się podać do dymisji znacznie wcześniej,
bez doprowadzania do eskalacji konfliktu,

chłopina sobie najzwyczajniej nie radził, ale . . . o dziwo ( ! ! ! ) miał wsparcie,
jaki jest koń kazdy widzi, widzieć powinien,
jeśli jednak ktoś no nie widział to . . . teraz przed nowym okiem już zobaczyć musiał, szkoda że dopiero przed nowym okiem
1 2 3
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.455