Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

List Otwarty Do Andrzeja Kuchara od Kibiców Lechii

strona 1/3

7 czerwca 2009, 16:07 / niedziela
7 czerwca 2009, 16:29 / niedziela
Kontrakt z Pawłem Pęczakiem nie został rozwiązany tylko po prostu się zakończył.
7 czerwca 2009, 16:36 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 czerwca 2009, 17:38 / niedziela
Czy Lechia.Gda.PL szanuje kibiców Lechii? Czy ma ich daleko w dupie?

Kto podjął decyzję o wykasowaniu listu ze strony głównej??
7 czerwca 2009, 17:52 / niedziela
Drodzy Panowie
Przestancie sie zachowywac jak male dzieci,co to mysla,ze zamkna oczy,to nie bedzie ich widac.
Problem jest i Wy dobrze wiecie,z czyjej przyczyny i chocbyscie kasowali wszystko,to ten problem w ten sposob sie nie rozwiaze.
Nie robcie bynajmniej wstydu na cala Polske,bo takie zachowanie nie przystoi Lechistom !
7 czerwca 2009, 17:52 / niedziela
Czyzby kogos zabolalo pare slow prawdy?

List Otwarty Kibiców Lechii Gdańsk do Andrzeja Kuchara
7 czerwca 2009
Przedstawiciele wszystkich grup fanów Biało-Zielonych napisali list otwarty do inwestora strategicznego gdańskiego klubu.
"Szanowny Panie Andrzeju,

Jesteśmy bardzo zbudowani Pana wiedzą i koncepcjami dotyczących przyszłości Biało Zielonych, jakie przedstawił Pan na majowym spotkaniu z kibicami we Wrocławiu. Jesteśmy dumni, że nasz Klub będzie prowadzony przez pasjonata sportu, którego wizją jest budowa drużyny od fundamentów, ze szczególnym uwzględnieniem roli wychowanków.

Jako przedstawiciele wszystkich grup kibicowskich na Lechii, zwracamy się do Pana, jako do posiadacza pakietu większościowego akcji naszego Klubu. Zwracamy się do Pana, jako do osoby, która od 1 lipca będzie podejmowała strategiczne decyzje dotyczące przyszłości gdańskiej Lechii. Zwracamy się do Pana również dlatego, że w umowie Spółki Akcyjnej istnieje zapis o szczególnym traktowaniu wychowanków Lechii Gdańsk, a także o współpracy z kibicami.

My kibice gdańskiej Lechii, nie podzielamy poglądu kierownictwa Klubu, które uważa że cel założony na sezon został zrealizowany. Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem zmagań w Ekstraklasie, by stwierdzić że Lechii dopisało szczęście i okoliczności, dzięki którym udało się zachować miejsce w Ekstraklasie. W naszym przekonaniu, ostatni rok został przez kierownictwo Klubu zmarnowany. Szczególne pretensje, mamy do pracy Pana Radosława Michalskiego, człowieka nie związanego emocjonalnie z Lechią, którego kolejne wypowiedzi obrażają zarówno Klub, jak i kibiców. Niedopuszczalne bowiem jest, aby człowiek sam siebie rozliczał z wykonanej pracy, a kibiców którzy odbudowali Lechię Gdańsk od A-klasy nazywał „garstką frustratów”. Lista błędów Pana Michalskiego jest długa, więc ograniczymy się do kilku najważniejszych:

1. Konflikt z trenerem Dariuszem Kubickim, efektem czego jest rozwiązanie z lubianym przez kibiców trenerem na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek Ekstraklasy. W zamian za Dariusza Kubickiego, w Klubie został zatrudniony Jacek Zieliński, kolega Pana Michalskiego z czasów gry w warszawskiej Legii.
2. Uporczywa obrona pracy Pana Jacka Zielińskiego na stanowisku trenera, która mogła doprowadzić do spadku z Ekstraklasy.
3. Karygodne zachowanie Pana Michalskiego w sytuacji kiedy Lechia została bez trenera. Pan Michalski zamiast wykonywać swoją pracę, pojechał na urlop. Wypowiedź Prezesa Klubu, który w tej sytuacji stwierdził „z Dyrektorem Sportowym mamy kontakt mailowy”, pozostawiamy bez komentarza.
4. Zwolnienie z pracy skauta Roberta Sierpińskiego który nie tylko szukał wzmocnień, ale również rozpracowywał rywali. W jego miejsce w Klubie zostali zatrudnieni bezproduktywni Rafał Kaczmarczyk, oraz Paweł Sibik. O ich pracy niech świadczy niemoc Lechii w meczach wyjazdowych, oraz brak realnych wzmocnień drużyny w przerwie zimowej.
5. Zła ocena przydatności zawodników w Klubie. Zbyt późne rozpoczęcie negocjacji z Łukaszem Trałką i Rafałem Kosznikiem, oraz sprowadzenie do Lechii Radovanovicia, Cacica czy Trafarskiego.
6. Zupełny brak szacunku dla wychowanków Klubu. Krzysztof Brede oraz Maciej Kalkowski, wychowankowie, reprezentujący Klub nie tylko na boisku, zostają odsunięci od drużyny. Taka sytuacja może spowodować, że zawodnicy z zespołów juniorskich, stracą motywację do dalszego treningu.
7. Podobna sytuacja dotyczy ulubieńca trybun, Piłkarza Pomorza w roku 2008- Pawła Pęczaka. Rozwiązanie z nim kotraktu, budzi szczególne zdziwienia, mając na uwadze Pańskie słowa, o Radzie Transferowej, która od nowego sezonu ma obowiązywać w Lechii. Czy więc takie decyzje nie powinny zapadać dopiero po powołaniu takowej Rady?

Nie bez przyczyny, od kilku spotkań na płocie Lechii widać transparenty odnoszące się do Pana Michalskiego. Niestety, w ocenie Kierownictwa Lechii w osobach Pana Błażeja Jenka, a także Macieja Turnowieckiego, nasze argumenty nie mają większego znaczenia merytorycznego. Brak kompetencji pokrywany jest butą oraz pozbywaniem się niewygodnych ludzi, nie tylko piłkarzy, ale także działaczy i zasłużonych kibiców. Naszym zdaniem, taka postawa ludzi dotychczas zarządzających Lechią, nie gwarantuje dobrej atmosfery sportowej wewnątrz Klubu, a już na pewno nie gwarantuje dobrych stosunków z kibicami. Dlatego jesteśmy przekonani, że tylko Pan jest w stanie powstrzymać naganne i destrukcyjne działania Kierownictwa Klubu.

Z naszej strony zapewniamy, że działania podjęte przez Pana w tej sprawie spotkają się z naszym poparciem. Kibice Lechii Gdańsk, nie pozostaną bierni wobec obecnej sytuacji. Mamy również nadzieję, że zgodnie z umową na spotkaniu we Wrocławiu, znajdzie Pan czas, aby podczas najbliższego pobytu w Gdańsku, spotkać się z kibicami naszego Klubu."
7 czerwca 2009, 17:54 / niedziela
No to trochę wsadzę kij w mrowisko.

Otóż jestem kibicem Lechii od dobrych 15 lat i... wcale nie podpisuję się pod załączonym listem, pomimo że tak ktoś sugeruje na wstępie każdego newsa cytującego list.

Powiem tak: owszem, dostrzegam pewne błędy Michalskiego na stanowisku dyrektora sportowego Lechii. Jednak z częścią podpunktów tego listu (nie wnikając w szczegóły - mniejsza o to) się nie zgadzam.

Czy teraz ktoś stwierdzi, że wobec tego nie jestem prawdziwym kibicem Lechii? To niech sobie mówi. Ja sam najlepiej wiem, co czuję do tego klubu.

I dla mnie nieporozumieniem jest, że jakaś grupa osób wystosowuje pismo również w moim imieniu. Po to jest Stowarzyszenie Kibiców Lwy Północy, żeby reprezentować nas i pisma wystosowane przez siebie podpisywać swoim imieniem. Wówczas jednak jasne jest, że o treści pewnych pism decyduje konkretna grupa osób, z którą można w nastepstwie podjąć konkretne rozmowy, dyskusje, pertraktacje.

A chwili, gdy list podpisuje się słowami "wszystkie grupy kibiców" po pierwsze następuje przekłamanie - bo na pewno wszystkich grup kibiców autor listu nie spytał o zdanie (ja też należę do pewnej grupy kibiców - zapewniam, że tak jest, nie pytajcie o szczegóły - i nie zostałem spytany o zdanie), a do tego w tej sytuacji nie ma konkretnej osoby, ugrupowania, z którą adresat listu mógłby się kontaktować.

W momencie, kiedy pod listem podpisałoby się Stowarzyszenie, uznałbym to już za ugrupowanie też reprezentujące mnie jako kibica i wtedy mógłbym ewentualnie mieć pretensje do siebie, że nie zgosiłem się do szeregów LP i nie wypowiedziałem swojego zdania. Ale stwierdzenie, że pod listem podpisują się "wszystkie ugrupowania kibiców Lechii Gdańsk" zdecydowanie się nie zgadzam!!!

Pozdro dla wszystkich kibiców Lechii, zwłaszcza tych, co potrafią merytorycznie prowadzić dyskusję.

TYLKO LECHIA
7 czerwca 2009, 17:56 / niedziela
fajny ten artykuł odnośnik wstyd i hanba!!!!

od kiedy to jest cenzura?

dobrze ze sa kibice, ktorzy dbaja o dobro Lechii. W liscie, chociaz padaja ostre slowa, jest sama prawda!!! tego chuja michalskiego, juz nie powinno byc w Klubie. A on smieje sie nam kibicom prosto w twarz!!

Redakcjo, na czyj wniosek list zostal skasowany ze strony? naprawcie ten blad jak najszybciej, bo kibice dla ktorych jestescie, straca do was szacunek!!!
7 czerwca 2009, 18:07 / niedziela
Na Lechia.net jeszcze jest odnośnik firmowane przez Lwy Północy.
7 czerwca 2009, 18:11 / niedziela
corney ale jesteś za, czy przeciw?? bo napisałeś tak jak verde mający 4,8 promila we krwi, znaczy bez jakiegokolwiek sensu.
7 czerwca 2009, 18:17 / niedziela
Śpieszę wyjaśnić swoje stanowisko, przytaczając kilka najistotniejszych zdań ze swojego powyższego wpisu.

"(...) z częścią podpunktów tego listu (nie wnikając w szczegóły - mniejsza o to) się nie zgadzam",

a zatem...

"ze stwierdzeniem, że pod listem podpisują się "wszystkie ugrupowania kibiców Lechii Gdańsk" zdecydowanie się nie zgadzam!!!"

Jaśniej?
7 czerwca 2009, 18:27 / niedziela
Lwy Północy: List Otwarty do Andrzeja Kuchara
7 czerwca 2009
Dziś do skrzynki mailowej naszej redakcji dotarł list nadesłany przez przedstawiciela Stowarzyszenia Kibiców Lechii "Lwy Północy".
Pismo to zostało zatytułowane jako "list otwarty wszystkich kibiców Lechii do Andrzeja Kuchara". Oto jego treść.

Corney teraz juz sie zgadzasz? :)
7 czerwca 2009, 18:30 / niedziela
jak możesz to rozjaśnij

do jakiej grupy należysz, która to się nie podpisała pod listem, bo nic o nim nie wiedziała

oraz z czym się zgadzasz, a z czym się nie zgadzasz

i czy jesteś za wyjebaniem michalskiego, czy uważasz że jego praca to pasmo sukcesów dla klubu a nie prywatnych
7 czerwca 2009, 18:33 / niedziela
Nie mial innego wyjscia-musial przywrocic tekst,bo to nie sledziownia !

corney-miedzy nami,bo nie chce mi sie maila pisac do Ciebie
Niech ci wielcy pisza sami za siebie,nawet pod oficjalnym nazwiskiem,a nie wysluguja sie Toba.
Chlopie,nie popelniaj takich bledow-mniej honor.

Bez obrazy,pozdrawiam
7 czerwca 2009, 18:33 / niedziela
Corney jak zapewne wiesz, każda grupa kibiców ma w swoich grupach osoby decyzyjne. Ja byłem na każdym spotkaniu związanym z tym tematem i decyzje były podejmowane wspólnie. A więc?
7 czerwca 2009, 18:53 / niedziela
Simek86 - tak, ten wstęp do newsa jest zdecydowanie lepszy. Wyraża, kto konkretnie publikuje ten list i używa nieprawdziwego stwierdzenia, że podpisują się pod nim "wszystkie ugrupowania kibiców Lechii".

Korupcja - choćbym należał do ugrupowania kibiców bez nazwy, składającego się ze mnie i moich kumpli - kibiców, z którymi chodzę od lat na Lechię, to jeśli nie zgadzam się z treściami podpisanymi "Kibice Lechii Gdańsk", mam prawo czuć z tego powodu złość. Czy nie? I nie rozmawiajmy o tym, z czym się zgadzam, a z czym nie, bo nie w tym jest istota rzeczy. Istotne jest to, że nie zgadzam się ze wszystkimi podpunktami tego listu i... - no to teraz Cię rozjuszę :) - z domaganiem się zwolnienia Michalskiego. No cóż, mam w tym temacie inne zdanie. Chyba mam do tego prawo? PS. Nie uważam, że jego praca to pasmo sukcesów dla klubu.

LP - jeśli o treści listu zadecydowało rzeczywiście kilka ugrupowań kibiców, to wszystkie z nazwy powinny się podpisać pod listem, od myślników.
7 czerwca 2009, 18:59 / niedziela
Nie jesteś w żadnej z grup i to Cię boli. Tak więc wypowiadaj się za siebie a nie za ów grupy.
7 czerwca 2009, 19:03 / niedziela
corney z kolegami to ty sobie możesz piwo wypić. Skoro chodzisz na Lechię, to wiesz jakie grupy odgrywają w jej życiu wiodące role. Wiesz zapewne też, że w żadnej z tych grup nie jesteś. Pewnie dlatego też, nikt z tych kibiców, nie pytał ciebie o zdanie.

Przykre, ale prawdziwe.

A co do michalskiego, masz prawo do swojego zdania. Niemniej jednak kibice chcą kogoś innego na tym stanowisku i wierz mi, nie poprzestaną w walce przeciwko temu cwelowi tak długo, jak długo ktoś mądry go z Lechii nie wypierdoli.

Jak to powiedział o michalskim jeden ze sfrustrowanych kibiców Lechii:

"-Mówi że teraz może się rozliczyć. I bardzo dobrze. Niech odda kasę i spierdala."
7 czerwca 2009, 19:22 / niedziela
Niech Ci będzie, że nie jestem, nie będę Cię przekonywał, że jesteś w błędzie.

Nie zmienia to faktu, ze pod listem powinny podpisać się ugrupowania, które konstruowały ten list. I nie byłoby problemu.

Tyle z mojej strony.

Pozdro.
7 czerwca 2009, 19:25 / niedziela
toż się podpisali- Kibice Lechii Gdańsk

a skoro powołują się na spotkanie we Wrocławiu, to chyba Pan Kuchar wie, kto i z jakiego ugrupowania u niego był

szkoda tylko, że pan panie corney, nic o takowym spotkaniu na stronie Lechia.Gda.Pl nie napisał ani słowa.

czyżby znów zadziałała cenzura, czy brak wiedzy??
7 czerwca 2009, 19:37 / niedziela
'Wszystkie grupy reprezentujące kibiców LG' - jeśli nie wszyscy kibice należą do grup, to nie wszyscy są reprezentowani. Jeśli są to grupy, to powinny się podpisać jako grupy, a nie jako kibice.

Dodatkowo kontrakt z Pękim nie został rozwiązany, tylko się skończył - co to za 'kibice', jeśli nie wiedzą co dzieję się w ich klubie?

A Ty Korupcja załóż sobie jeszcze z 10 kont więcej i zacznij konwersację sam ze sobą. Będziesz miał jeszcze więcej wielbicieli. ;-)

A teraz się napinajcie, pozdro.
7 czerwca 2009, 19:37 / niedziela
Corney . a moze napiszesz jasniej z czym sie konkretnie nie zgadzasz?? Bo tak sie sklada ze ja tez nie ze wszystkim sie zgadzam ale to nie znaczy ze nie jestem za zwolnieniem Radoslawa "Persona non grata" Michalskiego.Jego miejsce jest w klubie po drugiej stronie torow kolejowych, blizej stoczni..
7 czerwca 2009, 20:53 / niedziela
Ja też nie zgadzam się z niektórymi fragmentami tego listu. Założony cel został osiągnięty czyli utrzymanie bez baraży. Przypomnę, że 1 sezon w II lidze wyglądał podobnie.
Konflikt z Kubickim, jakiś tam był ale chyba głównym motywem zwolnienia go nie była osoba Michalskiego tylko stanowisko sponsora, który nie chciał przelać kasy dopóki nie podpisze zobowiązania antykorupcyjnego, do tego dochodziła podwyżka o ponad 100% jakiej zarządał Kubicki.
Zatrudnienie Zielińskiego- a kto chciał się zgodzić na trenowanie, bez umowy i kasy? Niektórzy pewnie wiedzą o czym napisałem
Trałka i tak by odszedł, co do Kosznika to dla mnie mistrzostwo sprzedać takiego grajka za 100 tys. ojro.
Na koniec o przydatności do drużyny odpowiada trener (Brede, Kalkowski, Pęczak), chyba że zależy nam by było jak w Groclinie czy też obecnie w Poloni W.
Nie bronię Michalskiego bo nic mi do niego, ale tak zauważcie że to właśnie on sprowadził do nas Trałkę.
7 czerwca 2009, 21:03 / niedziela
100% poparcia dla listu [choć w mojej ocenie Brede (szacunek dla niego!) jest zdecydowanie za słaby na Ekstraklasę].

Trałkę sprowadził Kubicki, który dał mu szansę - mimo, że na sparingach wyglądał słabo.
7 czerwca 2009, 21:26 / niedziela
Chodzi o to, że Brede zajebiście mocno udzioela się w kacjach charytatywnym i przez to dba o wizrenek klubu.
7 czerwca 2009, 21:36 / niedziela
Oczywiście, że tak (stąd napisałem z wykrzyknikiem, że szacunek dla niego za to) - odniosłem się tylko do oceny potencjału czysto piłkarskiego (niemniej, od Radovanovicia lepszy jest na pewno).

PS. Ja się zastanawiam czemu nie dawano szans młodzieży, chyba nikt nie żałował tego, że swoją szansę dostał Kawa. Oczywiście nie mam na myśli, by od gremialnie razu szturmowali pierwszy skład.
7 czerwca 2009, 21:44 / niedziela
Trałkę do Gdańska zaprosił Michalski a Kubicki przyjął go do drużyny.
Podpowiem że Trałkę Michalski zna z Widzewa.
7 czerwca 2009, 21:47 / niedziela
"My kibice gdańskiej Lechii, nie podzielamy poglądu kierownictwa Klubu, które uważa że cel założony na sezon został zrealizowany."

Panowie - to do autorów listu - mam proste pytanie. Które miejsce (na boisku zajęliśmy 12) jest według Was tym, które uznalibyście za zrealizowanie celu sportowego na ten sezon? Prosze tylko o odpowiedzi w formie cyfrowej, bez żadnych komentarzy. Numer telefonu komórkowego znacie.

PS. Przed sezonem zakładałem miejsce 10 -12, gdyz oddaje moim skromnym zdaniem, nasze mozliwości na sezon 2008/2009. Stąd nie zgadzam się z Waszym zdaniem.

Pozdrawiam
7 czerwca 2009, 21:59 / niedziela
dobra, ok...miejsce miejscem, bo i do 7 nie było daleko, ale nie oto chodzi...
list konkretny - treściwie, a najważniejsze grzecznie napisane
przedstawiciel pikników :)
7 czerwca 2009, 22:07 / niedziela
@animag:

Tu chyba bardziej chodzi o to w jakim stylu zostało to utrzymanie osiągnięte, gdyby do klubu nie sprowadzono Zielińskiego to wątpie abyśmy na wiosne nie wyszli z dobrą zaliczką przed kolejną rundą i spokojnie mogli nawet zajac te 12 miejsce, ale przynajmniej obyłoby sie to bez nerwow, a tak dzieki dzialaniom Michalskiego mielismy nerwowke ktora zakonczyla sie pomyslnie w mniejszym stopniu zaleznym od postawy druzyny a bardziej zaleznym od wynikow w ostatnich kolejkach osiaganych przez inne druzyny, bo jesli Gornik by wygral a Odra zremisowala w ostatniej kolejce to wygladaloby to zupelnie inaczej niz teraz.
7 czerwca 2009, 22:14 / niedziela
"przedstawiciele wszystkich grup kibicowskich na Lechii"
Dla mnie brzmi to jasno: przedstawiciele - grupy kibicowskie.
Nigdzie nie jest napisane, że wszyscy kibice się podpisują (to pewnie nigdy by nie było możliwe, bo w każdej sprawie ktoś będzie miał odmienne zdanie). To że Cornej czy inny anonim z forum się nie zgadza to znaczy tyle, że nie jest przedstawicielem żadnej grupy kibicowskiej. To, że chodzisz na Lechię i masz tam kilku kolegów nie znaczy przecież że tworzysz grupę kibicowską.
Jakie u nas są grupy każdy wie i nie ma co się pultać.
7 czerwca 2009, 22:22 / niedziela
Korupcja -

może i p. Kuchar wiedział, z przedstawicielami jakich ugrupowań rozmawiał. Niemniej jednak nie wiem, czemu te ugrupowania informują p. Kuchara w swoim liście, że są wszystkimi ugrupowaniami kibiców Lechii. A dodatkowo w mailach rozsyłanych do redakcji informują, że list reprezentuje pogląd wszystkich kibiców.

Czy tych ugrupowań, które spisały list jest tak dużo, że nie mogły się podpisać? Pytam się - jaki problem?

PS. Z tą ilością forumowych nicków to bijesz rekordy :)
7 czerwca 2009, 22:28 / niedziela
dobra juz nie płacz tyle.
7 czerwca 2009, 22:30 / niedziela
Cornej - do jakiego ugrupowania należysz?
7 czerwca 2009, 22:34 / niedziela
Dobra, kończąc już swój udział w tym wątku, bo widzę, że i tak nic nie zdziałam.

1. To wymieńcie jakie to są "wszystkie" ugrupowania kibiców Lechii. Ale wszystkie, ok?
2. Jeśli suma ludzi należących do tych ugrupowań stanowii przynajmniej 50% społeczności kibiców Lechii, to przyznam Wam rację. Przyjmijmy, że całość tej społeczności liczy 12 tys. - tyle ile wynosi pojemność T29, często zapełnianego w całości.

3majcie się,
życzę powodzenia.
7 czerwca 2009, 22:36 / niedziela
LP "Chodzi o to, że Brede zajebiście mocno udzioela się w kacjach charytatywnym i przez to dba o wizrenek klubu."

mi sie wydaje że lepiej w akcjach charytatywnych wypadałby Dawidowski. Nazwisko bardziej znane.

Twój argument jest smieszny. A Krzyskowi życze, aby pograł jeszcze kilka lat, niekoniecznie na szczeblu ekstraklasy, a akcja charytatywną niech zajmie się LP.

sam list jest tendencyjny i próbuje zmanipulowac opinię publiczną.
Brak merytorycznych argumentów.
Każdy z nich można obalić w 5 minut.
Mącenie wody.
7 czerwca 2009, 22:38 / niedziela
corney - ze tak odbiegne od tematu... a czego wyznacznikiem jest ilosc nickow na forum Twoim zdaniem? Kurwa ludzie! Internet jest jak dziwka - wszystko przyjmie. Pierdolony funkcjonariusz MO moze na tym forum siedziec, niedojebany sledz i inny desperat, ale kurwa argumentem jest to ze ktos ma kilka nickow? Je tez mam dwa, moj bracki ma pewnie dwa i co? Z jednego ip sie logujemy i moze nawet tego samego hasla uzywamy? To moze sobie grupe kibicow utworzymy i zaprotestujemy, bo my sie nie podpisalismy pod listem? Pierdole... Szacunek Ludzi Internetu sobie wymyslili. Internet mi kiedys uratowal zycie, teraz daje mi kase i poziom zycia jakiego chcialem, ale nigdy nie zatracilem dystansu miedzy prawdziwym zyciem a siecia. Ale widze niektorym palemka odpierdolila, a wszystko co sie liczy to liczba unikalnych uzytkownikow.
7 czerwca 2009, 22:42 / niedziela
Jak Corney nie popiera tego listu to lepiej odwołajcie to hyhy. Czy Corney to ten grubas co zasłania mecz na prostej ?
7 czerwca 2009, 23:04 / niedziela
Ciekaw jestem jakie stanowisko w sprawie tego listu przyjmie Pan Andrzej Kuchar, kiedy je poznamy, no i kiedy coś w tej sprawie zrobi.
7 czerwca 2009, 23:11 / niedziela
Hmmm corney a jak to sobie wyobrażasz ???że 12 tysięcy ludzi spotyka się w jednym miejscu na Traugutta np. i pisze list ? Chyba każdy wie że taka masa ludzi jaka przychodzi na mecz ma odmienne zdania. Kuchar myślę też to wie że nie spytali sie 12 tysięcy kibiców i każdemu przesłali a każdy mówił tak podoba mi sie nie to jest do poprawki. Ja również nie zgadzam się z niektórymi punktami ale większość tak. I Michalski jest do wyjebania i tyle bo jest pseudo dyrektorem. Jedyne co zrobił dobre to ściągnięcie Surmy, Zabłockiego i Cvirika. Może jeszcze Bąk tez ale reszte jego działań a jest ich nie mało są do bani. Jasne że transfery ustalane są tez w porozumieniu z trenerami lecz Michalski mam wrażenie jest nastawiony na robienie jak największej kapuchy dla siebie ot co. W ogóle teraz krytykujcie sobie ten list a jak balansowaliśmy nad widmem spadku to każdy stękał i jękał. Mieliśmy 12 miejsce ale w jakim stylu ?? Spełniliśmy cel jakim jest utrzymanie ale rzutem na taśmę. Dlatego teraz sporo osób wybiela zarząd i mówi ze ich ruchy był trafione ??
7 czerwca 2009, 23:13 / niedziela
O nie !
milicjant na naszym forum ???!!!
To juz jest przegiecie :)
Zabraniam milicjantom wchodzic na Lechijne forum !
A tak na powaznie,to chyba tu chodzi o to,zeby te wszystkie PLUSY,nie zaslonily nam MINUSOW.
7 czerwca 2009, 23:31 / niedziela
tak sie powinno taki listy pisać

odnośnik
8 czerwca 2009, 00:04 / poniedziałek
I tak chyba był pisany, sądząc po zawartości merytorycznej i stylu.

Sam pomysł OK, ale wątpię aby przyniósł zamierzony skutek. Kuchar raczej inwestuje w siebie (czytaj: Euro2012), a nie Lechię, traktując nas jako potencjalnych klientów.

Obym się mylił...
8 czerwca 2009, 00:06 / poniedziałek
Dyrektora sportowego rozliczać powinno sie z transferów i ruchów kadrowych a te nie były do końca takie złe, transfery Surmy, Zabłockiego, Bąka i Cvirika udane co do Pęczaka to kiedyś musi nadejść zmiana pokoleń w klubie, a sprawa np. Kalkowskiego i Brede jest ciągle otwarta i nie wiadomo jeszcze jaka bedzie ich przyszłość w Lechii. Niewątpliwie błedem było zwolnienie Kubickiego i zbyt długie trzymanie Zielińskiego, ale w sytuacji gdy Lechia sie utrzymała racjonalnie patrząc Michalski zasługuje na to by dostać drugą szanse.
8 czerwca 2009, 00:32 / poniedziałek
Jak debata, to debata.

Oczywiście Michalski nie wystrzegł się pomyłek, jednak nie ma na świecie człowieka, który nigdy się nie myli i wiedzą też przecież o tym panowie z grup decyzyjnych, gdyż Pan Piotr Zejer z "rady nadzorczej" stowarzyszenia kibiców Lechii, mówi tak:

"Choć tak naprawdę jest wąskie grono osób decyzyjnych, które często podejmują decyzje ryzykowne, nietrafione. Tak jak w życiu. Czasami coś się wydaje super pomysłem, a kończy się niewypałem."

Więc jak? Tak jak w życiu? Nie zalatuje tu delikatnie hipokryzją?

Minusy Michalskiego wszyscy znają, wciąż są tu przecież przytaczane na forum. Ale czy ów nieszczęśnik posiada jakieś plusy? Owszem. A jest ich 7, słownie siedem, a mianowicie:

Krzysztof Bąk, Peter Cvirik, Arkadiusz Mysona, Marcin Kaczmarek, Łukasz Surma, Maciej Kowalczyk i Jakub Zabłocki.

Rozumiem, że uważacie, że bez tych zawodników, Lechia spokojnie by się utrzymała i zajęła 7 miejsce?

Mam rozumiec, że wkład Michalskiego w utrzymanie jest równy zeru, a gdyby nie było go w klubie rywalizowalibyśmy o miejsce w tabeli ze Śląskiem?
8 czerwca 2009, 00:43 / poniedziałek
Wyluzujcie trochę, utrzymalismy się, 12 miejsce w pierwszym sezonie w Ekstraklasie nie jest złe a tu znowu wewnętrzna napinka

Jak dla mnie (czyli moim zdaniem, każdy może mieć inne):
- "przedstawiciele wszystkich grup fanów" to niejednoznaczne, ale jednak określenie wszystkich zorganizowanych większych grup fanów, trzeba założyć, że jest oczywiste, że zawsze spora część kibiców chodzących na mecze, albo tym bardziej - nie chodząca na mecze - nie jest nigdzie zrzeszona
- ktoś się nie zgodził, ma inny pogląd i od razu jazda na niego - ludzie, nosicie te same szaliki na mecze, szanujcie się trochę i przestańccie się wreszcie tak kategorycznie kategoryzować na lepszych, gorszych, kumatych, należących i nie należących do grup itd. Każdy może się czuć bardziej ważny, ale to od razu powód do tego, aby jechać na innego kibica biało-zielonych?
- ja też sie nie zgadzam, że cel nie został osiągnięty.Został. Jakby być konsekwentnym to by trzeba było przyznać, że wyprzedzając w tabeli Gedanię czy Toruń też dopisało nam trochę szczęścia. Co nie znaczy, że cel nie został osiągnięty, prawda? Ale to tylko moje zdanie :)

PS. To tu na okrągło tylko 4 osoby piszą, ale pod różnymi nickami tak?:)
8 czerwca 2009, 00:49 / poniedziałek
Bulterier
7 czerwca 2009, 23:04 / niedziela
Ciekaw jestem jakie stanowisko w sprawie tego listu przyjmie Pan Andrzej Kuchar, kiedy je poznamy, no i kiedy coś w tej sprawie zrobi.
---------------------
Moze delguje swojego przejaciela- Michala Listakiewicza do obiecia prezesury, aby wraz ze sztabem swoich zaufanych ludzi zrobil porzadek na Lechii, bo sami gdanszczanie nie radza sobie ze soba.

Tak serio i od siebie dodam, ze list mi sie niepodoba bo jest oznaka slabosci i bezsilnisci tzw.grup kibicowskich.
Pal licho tresc bo osobiscie w 90% tez sie zgadzam.
Dotychczas na oddzialywanie niepotrzebne byly jakies frakcje, tylko przyslowiowy "kopniak" w drzwi do gabinetu i rozmowa.
Kto mial wplyw kazdy wie ,nie jest tajemnica ze starszyzna plemienna.
Co sie stalo ze sprawa jest tak naglasniana i dlaczego nie zalatwia sie spraw tak jak dotychczas, pozostaje dla mnie tajemnica.
No oby nie wyszlo ze ktos sie zbyt szybko wychylil przed szereg, bo sprawa troszke kompromitujaca.
8 czerwca 2009, 00:57 / poniedziałek
I jeszcze coś.

Owszem, Michalski dał dupy w szczególności z transferem Cacicia. Zarzuca się mu głównie to, że objął posadę w Lechii nie mając żadnego doświadczenia i to wyszło w praniu. Ale czy nie jest starą, odwieczną i sprawdzająca się zasadą, że człowiek uczy się na własnych błędach? Śmiem twierdzic, że joby jakie zebrał po tym ruchu, zapamięta na długo i drugi raz takiego błędu nie popełni. To samo z naszym zarządem - młodzi, wciąż uczący się zarządzania coraz bardziej profesjonalnym klubem, popełniający błędy - zgadza się, ale k... czy w Lechii dzieje się źle, że od momentu startu w A - klasie z każdą rundą jest progres i wyższe miejsce w lidze? Że jesteśmy w Ekstraklasie jako nasza, prawdziwa Lechia, nie mamy długów, utrzymaliśmy się w ekstraklasie i wciąż idziemy do przodu?

Wyjebiemy zarząd i co dalej? Ci ludzie udowodnili, że podejmując różne decyzje, lepsze lub gorsze, w mniej lub bardziej odpowiednim momencie, ale je zawsze naprawiali i poniekąd ratowali tym samym wizerunek ludzi, którym na Lechii zależy. Pokażcie mi drugi taki klub, kóry bez bogatego sianodajcy i nie uczestnicząc w korupcji przeszedł taką drogę, w tak krótkim czasie. Mamy to wszystkie rozjebac i liczyc na cud, że ktoś tu przyjdzie i nagle zakocha się w Lechii, będzie zajebistym, doświadczonym menago z zajebistą wiedzą o prowadzeniu klubu i ogólnie będzie cud, miód i orzeszki?

Jeżeli Ci ludzie prowadząc Lechię od najniższych lig do Ekstraklasy i niemal zawsze wypełniając plan jaki został założony, niezasługują na pracę w tym klubie, to kto zasługuje?
8 czerwca 2009, 00:58 / poniedziałek
@ Wariat

Moja odpowiedź na Twoje argumenty:
- K. Bąk - dodatek do transferu Trałki, Dyskopolo zaoszczędziło trochę kasy, Pęki jest znacznie lepszy
- Cvirik - poziom piłkarski ManU, tyle że za wiekszą kasę
- Mysona - tutaj punkt dla Michalskiego
- Kaczmarek - dodatek do koali, bez rewelacji w stosunku do zainwestowanej kasy, Wisnia potrafi tyle samo, tylko, że jest wolniejszy
- Surma - gdyby trzeba było zapłacić za niego, nie byłoby go w Lechii, 0,5pkt dla Michalskiego za przypomnienie sobie o nim
- Kowalczyk - dodatek do koali, bez rewelacji w stosunku do zainwestowanej kasy, robienie wiatru i padanie na murawę potrafi także wcześniej zatrudniony Buzi
- Zabłocki - tutaj plus dla Michalskiego

W moim podsumowaniu, z Twoich 7pkt, pozostały tylko 2,5.

Mam wyliczać minusy?
8 czerwca 2009, 01:42 / poniedziałek
Oj MarkuM. Z większą częścią Twojego postu się niestety nie zgodzę.

"- K. Bąk - dodatek do transferu Trałki, Dyskopolo zaoszczędziło trochę kasy, Pęki jest znacznie lepszy"

Hę? Dyskopolo zaoszczędziło kasy? Akurat w tym przypadku, gdyby nie sprawne działanie zarządu, za Trałkę nie dostalibyśmy nic! Przypomnę, że Trałka podpisał z groclinem na pół roku przed wygaśnięciem jego kontraktu z Lechią. Gdyby nie szybkie przejęcie Bąka, pograł by pół roku i odszedł za frajer. A ruch z Bąkiem wymusił na discopolonii wysupłanie kasy na chwilę przed końcem jego kontraktu. Jak dla mnie to była jedna z lepszych akcji zarządu Lechii.

Pęki, owszem, lepszy. Tylko że kontuzjowany, do niczego się nie przydał, więc niewiele Lechii dał w tym sezonie.

"- Cvirik - poziom piłkarski ManU, tyle że za wiekszą kasę"

Tutaj może i masz rację. ManU w tej rundzie wchodząc z ławki, lub z konieczności pokazywał dobrą formę. Jednak, o ile mnie pamięc nie zawodzi, to szukaliśmy wzmocnień na tej pozycji, właśnie przez m.in. jego słabą postawę we wcześniejszych meczach.

"- Kaczmarek - dodatek do koali, bez rewelacji w stosunku do zainwestowanej kasy, Wisnia potrafi tyle samo, tylko, że jest wolniejszy"

Dla mnie Kaczmarek, to obok Surmy najlepszy gracz w obecnej Lechii.

"- Surma - gdyby trzeba było zapłacić za niego, nie byłoby go w Lechii, 0,5pkt dla Michalskiego za przypomnienie sobie o nim"

Czyli sprowadzenie za darmo gracza, który ma 300 meczy w ekstraklasie, którego wielu uważało wtedy za emeryta, który niby zapomniał jak się gra w piłkę, a który okazał się byc w zasadzie objawieniem ligi i ciągnął grę całej Lechii, to żaden wyczyn? Nie ważne czy miał szczęście, czy nie, równie dobrze można mówic, że z Caciciem miał pecha. Sprowadzenie Surmy idzie na jego konto i ten ruch kadrowy w skali 0-1 oceniłbym na 1,5. ;)

"- Kowalczyk - dodatek do koali, bez rewelacji w stosunku do zainwestowanej kasy, robienie wiatru i padanie na murawę potrafi także wcześniej zatrudniony Buzi"

Kowalczyk miał swój wkład w utrzymanie. Kilka bramek, kilka ładnych asyst, no i umiejętnośc mądrego przytrzymawania piłki w momencie, gdy mecz dobiega końca, a wynik jest pozytywny. Oboje z Buzim swoje cegły do utrzymania dorzucili. Gdyby nie było któregoś z nich - tych cegieł byłoby mniej.

Pozdrawiam.
 
1 2 3
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022