Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Konsultacje Lwów Północy - stadion w Letnicy

strona 1/13

1 września 2009, 23:33 / wtorek
odnośnik ,,namawiamy do dyskusji w odpowiednich tematach na forach internetowych lechia.gda.pl i lechia.net. Postulaty tam wyrażone pomogą Lwom Północy w opracowaniu spójnej wizji Stadionu w Letnicy jako Stadionu Lechii '' odnośnik
2 września 2009, 07:39 / środa
A ja bym proponował zeby zrobic mieszane kszesełka. Np (jesli odpalimy sobie w Paint-cie definiowanie kolorów to akurat zielony bardzo ładnie przechodzi poprzez pomaranczopodobny w bursztynowy).
Prawdopodobnie jesli beda relacjonowane mecze to i tak bedzie widac tylko pierwsze rzedy krzesełek. Nie bedzie widac ze standardowego ujecia drugiego pietra i tym bardziej dachu. Dlatego mozna by na dole zrobic zielone a z kazdym rzedem robiły by sie bardziej bursztynowe.
Hmm jest to jakas koncepcja ale trzeba by zobaczyc to na makiecie lub w symulacji.

Pozdrawiam
2 września 2009, 07:50 / środa
ludzie, nie takie rzeczy do się wykonać. najprościej powiedzieć "nie, tak ma byc i koniec. Bo projekt...."

Nie branie pod uwagę głosu ludu kibiców w sprawie może doprowadzić do wielu zgrzytów. Dziwi mnie tylko, że ktoś z otoczenia adamowicza nie potszepnął mu o tym.
2 września 2009, 09:33 / środa
A ja mam takie spostrzeżenie. My jako kibice oczywiście musimy bardzo mocno wyrażać nasze racje i naciskać na "niedorzecznika" BIEG, ale czy nie uważacie, że o wiele większą siłę przebicia miałby tutaj sam klub jako zarząd? Dlaczego cały ciężar kopania się z koniem ma spoczywać na nas kibicach? Może ktoś, kto zna osobiście p. Błażeja Jenka mógłby spytać się go, czy klub ze swoją siła przebicia (Kuchar, Turnoś - kolega Adamowicza, czyli szefa rzecznika BIEG) włączy się w tą walkę? W końcu to Lechia Gdańsk S.A. będzie bezpośrednim partnerem miasta w użytkowaniu stadionu... Powinien zadbać o obecność swoich symboli na stadionie, na którym będzie grał...
2 września 2009, 09:42 / środa
ja twierdzę, że formuła współpracy Kibiców z Prezesem dobiegnie końca w przypadku wystąpienia pomarańczowych krzesełek i podzieli On los niejakiego michalskiego
a to jest watek z propozycjami odnośnie wyglądu i wykończenia stadionu
2 września 2009, 11:14 / środa
napewno musi byc napis i herb Lechii na stadionie
2 września 2009, 11:23 / środa
jezeli nawet się nie uda to na pierwszy mecz kazdy bierze ze sobą zielonego markera i do dziela ;)
2 września 2009, 11:36 / środa
Herb Gdańska w sumie wbudowany jest w herbie Lechii, ale można byłoby go trzasnąć gdzieś na trybunie vip bo nie chciałbym, żeby go śledzie deptały.
Rozumiem, że wszyscy są za biało-zielonymi krzesełkami bo to jest bardzo ważne dla Nas, ale dla pewności nie zapomimajcie dopisać : krzesełka biało-zielone !!! lub krzesełka żółte.
Widzieliście kiedyś pełen T29??? Był pomarańczowy???

p.s.: śledzie wkurwią się jak ukradniemy im barwy
2 września 2009, 11:42 / środa
jeśli krzesełka na stadionie Szachtara przypominają "gówno w wannie" to nie mam nic przeciwko, żeby nasze biało-zielone przypominały "gówno w lesie"...wystrój wnętrza stadionu ma być biało-zielony z wyraźnie ułożonym napisem LECHIA. To chyba jasne.
2 września 2009, 11:52 / środa
@miki_brzeźno: "Widzieliście kiedyś pełen T29??? Był pomarańczowy???"

Cały nigdy, ale pewien sektor już tak.

Wracając do tematu - wizualizacja Zegara (zielone krzesełka + biały napis LECHIA GDAŃSK) przemawia do mojej wyobraźni. To mnie by satysfakcjonowało, o ile nie da się ugrać czegoś więcej.
2 września 2009, 11:56 / środa
A co z fanami Maryli Rodowicz???
Jak przyjdą na stadion i zobaczą, że nie jest żółty tylko jest paskudny napis LG ??? musimy dojść do jakiegoś kompromisu !?! Proponuję zrobić pomarańczowe pisuary i żółto-niebieskie kabiny;:)
2 września 2009, 13:10 / środa
Gdańsk posiada piękny herb, napewno jego wyeksponowanie usatysfakcjonuje kibiców jak i decydentow. Napewno odpowiednio przeszkoleni architekci zdołaliby wkomponować napis Lechia Gdańsk, tak aby wiadome było kto jest gospodarzem obiektu. Może konkurs na taki projekt zaangażowałby nietylko profesjonalistów, ale również osoby ze środowiska kibicowskiego.

AVE LECHIA
2 września 2009, 13:21 / środa
Jak tak się upierają na ten pomarańczowy to niech w tych kolorach zrobią sektor gości, a reszta stadionu biało-zielona!
2 września 2009, 13:30 / środa
To w sektorze gosci maja byc krzeselka ? Przeciez to strata kasy skoro po pierwszym meczu beda wszystkie powyrywane, niech stoiska nad korona stadionu bea w kolorze bursztynu, krzeselka musza byc zielone i musi byc widoczny napis Lechia Gdansk.

Czy MC DONALD kupil stoiska na stadionie ? Uwielbiam Szejki ( nie mylic z katarskimi) czekoladowe ;)
2 września 2009, 13:44 / środa
to ty nie wiesz co dodaja do szejkow?
2 września 2009, 13:48 / środa
moze i dodaja ale moim zdaniem najlepsze koktajle na swiecie :)

wracajac do pisuarow ;)

odnośnik

moim faworytem jest ten ...

odnośnik

Gora zolta i stringi moga byc niebieskie ;)
2 września 2009, 13:48 / środa
A Szejki z Kuwejtu?? z nimi tez nie mamy mylic??
2 września 2009, 14:46 / środa
konsultacje czy . . . korypetycje ? ? ? ; )
przede wszystkim dla pełnej spójnosci wszystkiego z wizją autora projektu architektonicznego ulicę Uczniowską należy przemianować na "Jantarowy Szlak"
krzesełka musowo w kolorach bursztynu a więc żółto-pomarańczowo-czerwonych (uwaga, nie dawać koloru morza, . . . . no chyba żeby dać, wiadomo bursztyn, plaża, morze jakoś pewnie dałoby sie skomponować)
napisy z krzesełek: "witamy w krainie bursztynu" ew. "To My Bursztyniarze", oraz, to konieczne: "Paweł Adamowicz - Bursztyniarze Ci dziękują",
a stadion musowo winien się nazywać "Bursztyn Pawła", albo równieważnie "Pawłowy Bursztyn", to zdecydowanie bardziej do przyjęcia niż, co tu dużo gadać, z obca brzmiąca Baltic Arena,
coś o Lechii można by wspomnieć ale pod warunkiem, że wykupi od miasta dzierżawę na więcej nż 15 meczy w sezonie, a to wcale nie jest jeszcze przesądzone, negocjacje trwają i wcale nie wiadomo czym się zakończą, może spisaniem protokołu rozbieżności, na samo to nie nalezy wchodzić w zadne poważne konszachty, ( chyba że . . .w niepoważne, wtedy to tak)
jeśli Lechia zdecyduje się na dwa-trzy mecze w roku, nie zawężać oferty do niej, niech gra kto chce i zapłaci - biznes to biznes,
projekt to projekt,
jak komuś się nie podoba nie musi przychodzić,
musi to na rusi,
a tu jak kto chce,
apropolis "tu", zdaje się Lechia na PB ( czyt. "Pawłowym Bursztynie") byłaby jedynym (?) klubem w Polsce który ma barwy klubowe przystające do kolorystyki trybun stadionu na którym gra w roli gospodarza, otóż ma je przystające jak pięść do nosa, ni pies ni wydra coś na kształt świdra, ni przypiął ni wypiął,
to jest zdaje sie ewenement w skali kraju, NIKT TAK NIE MA, a to jakby nie patrzeć też jest jakąś tam wartością samą w sobie, będziemy (?) jedyni w swoim rodzaju, taka ci to ciekawostka turystyczna
2 września 2009, 15:43 / środa
jak dla mnie sprawa jest jasna, trybuny musza byc bialo-zielone, kazda inna wersja kolorow na stadionie jest nie do zaakceptowania. A mowienie o komercyjnej wartosci mija sie z celem gdyz bez nas stadion przestanie istniec w ciagu roku-2 cytuje rzecznika:
"po raz kolejny odpowiem na to samo pytanie zadane w inny sposób:
BIEG2012 przygotowuje komercjalizację i funkcjonowanie stadionu i podchodzi do tego tematu w oparciu o doświadczenia zachodnich aren sportowych. nasze plany i wyliczenia były i są analizowane przez doświadczonych konsultantów. inne imprezy masowe poza koncertami: sporty motorowe (i na przykład inne szalone koncepcje które wspaniale realizuje pewna marka napoju energetyzującego), sporty walki, wystawy, opera, teatr, eventy taneczne, kongresy (mowa o wykorzystaniu trybun)... ponadto chcę podkreślić że koncert na tym obiekcie niekoniecznie musi być organizowany na płycie boiska i trybunach: jest fan pub (który notabene także pewnie będzie zawierał elementy Klubowe). jednym słowem wykorzystanie stadionu będzie ograniczone wyłącznie przepisami o imprezach masowych i parametrami technicznymi, które na tym obiekcie dają naprawdę szeroki wachlarz możliwości. wyobraźnia z pewnością nie będzie żadna barierą.
pisze Pan "raz na dwa tygodnie", tymczasem stadion będzie funkcjonował 7 dni w tygodniu, ale nie jako boisko piłkarskie, tylko jako centrum rekreacyjno biznesowe. w listopadzie ubiegłego roku zespół ds komercjalizacji w którym mam przyjemność pracować, wprowadził zmiany w projekcie i tym samym pod stadionem uzyskaliśmy dodatkowe 9 tysięcy metrów kw. powierzchni komercyjnej. fitnes? spa? rozrywka dla dzieci? dla dorosłych? prowadzimy zaawansowane już w tej chwili rozmowy z kilkoma firmami.
kibice zdecydowanie znajdą wiele miejsc bardzo charakterystycznych dla barw klubowych (pub, muzeum sportu, sklep kibica...)."

jednak kazda z tych imprez to impreza ktora gromadzi od stu do gora 2 tysiecy ludzi, poza oczywiscie nielicznymi koncertami gwiazd formatu swiatowego(o ktore bedzie rywalizowac 6-8 obiektow) czy innymi wielkimi imprezami sportowymi z podobna konkurencja(Red bull X cos tam i tym podobne pierdoly).

Jestem prawie pewien ze grozba bojkotu szybko zmieni rzekome zamysly architekta(nie wiem od kiedy architekci maja wplyw na ostateczna kolorystyke) by zropbic trybuny w barwach zolci-brazu i zlota
2 września 2009, 16:39 / środa
"inne imprezy masowe poza koncertami: sporty motorowe (i na przykład inne szalone koncepcje które wspaniale realizuje pewna marka napoju energetyzującego), sporty walki, wystawy, opera, teatr, eventy taneczne, kongresy (mowa o wykorzystaniu trybun)..." i to 7 dni w tygodniu....
Niezłe sci-fiction, jezeli imprez bedzie choc tyle co meczów Lechii to bedzie juz sukces choc liczebnoscią i tak nie przebiją, chyba ze co tydzien bedzie grało U2.
Poza tym przypadkowi widzowie tych imprez nie bedą wiązać sie sentymentalnie z tym miejscem, co za tym idzie nie bedą tu powracać.
Jeśli na Letnicy nie stworzy sie Domu LECHII, jesli kibice bedą sie tu czuli jak w wynajętym pokoju hotelowym to predzej czy poźniej wrócimy na T29, a letnica bedzie swiecic pustkami i generowac koszty + kredyty.

TYLKO BIAŁO-ZIELONY STADION!
2 września 2009, 19:37 / środa
Nie muszą tam być Biało-Zielone krzesełka, jedyny Biało-Zielony stadion jest na T29. Tam wystarczy, że my przyjdziemy i cały stadion będzie w naszych barwach,
2 września 2009, 21:14 / środa
Bursztyn ma wiele odcienii nawet ciemna i jasna zieleń.Więc można zaprojektowac na którejś trybunie białą otoczke z krzeseł i zielone krzesełka lub odwrotnie.Tak więc panie i panowie mamy o co walczyć.Ja nie jestem architaktem ani specjalistą od wykańczania wnętrz ale odcienie krzesełek tak mogą być zrobione by ten nasz postulat mógł być zrealizowany.Przciez trawa i linie będą na pewno zielono białe.Więc jakies elementy bialo zielone będą .Czemu więc nie można naszych kolorów wprowadzić gdzieś na stadion.
A może na murawie zrobić np częś trawy ciemniejszej w postaci liter Lechia Gdańsk.
Można też coś pomyśleć pod dachem.Tam przecierz będzie b. dużo miejsc gdzie to można zrealizować.Krzesełka przecierz będą zasłonięte przez kibiców podczas meczu tak więc można to zrobić równierz w innej częśći stadionu.
2 września 2009, 21:19 / środa
Premier Tusk apeluje o zielone krzesełka ;-)

odnośnik
2 września 2009, 21:39 / środa
dla mnie sprawa jest jasna:

Zieleń trawy, śniegu biel,
To są barwy Lechii mej.
Pokochałem barwy te,
Za nie oddam życie swe.

a czy ktoś zastanowił się że trawa na BA będzie zielona czy wg matołka Kruszyńskiego nie będzie pasować?
2 września 2009, 21:53 / środa
RAz sie przydal na cos, ale teraz tak nie mozna tego zostawic bo sprawa ucichnie. Do spotkania pozostalo 7 dni wiec mamy dokladnie tydzien na zasypywanie skrzynek pocztowych urzedu miasta listami poparcia

umg@gdansk.gda.pl
2 września 2009, 22:08 / środa
Tak więc kolor krzesełek mamy rozwiązany (chyba że prezydent zawetuje).

Pozostaje jedynie wybór ich rozmieszczenia. Proponuję w takim razie ogłosić plebiscyt ,,non profit'' przez stowarzyszenie wśód firm (w kraju i za granicą) zajmujących się projektowaniem stadionów na aranżację krzesełkową. Ogłosić można też konkurs dla szkół plastycznych lub ASP i kibiców.
Wybralibyśmy publicznie najlepsze koncepcje których prawa autorskie nabyłby później BIEG. Ja mejla ślę do Pawełka, żeby nie zapomiał o Lechii bo wybory jeszcze daleko.

A teraz pojeżdzę trochę po rzeczniku nieudaczniku- ,, ten pociąg nie pojedzie jeśli ty w nim nie będziesz. za Sopot von !!!
2 września 2009, 22:19 / środa
Zegar nie mow HOP, spamowac UM listami poparcia dla bialo-zielonej letnicy i tyle. Dodatkowo piszcie do gazety bo te mlotki ze skyscrapercity.com fani wszelkiego rodzaju dziadostwa, gotowi zaspamowac gazete a ta wydrukuje ze zadania premiera ida pod prad wiekszosci mieszkancow... tak wiec przy okazji pisania do:
umg@gdansk.gda.pl wyslac to samo do:
mikolaj.chrzan@gdansk.agora.pl
2 września 2009, 22:21 / środa
dokładnie też zamierzam wysłać emaila ze szczególnym uwzględnieniem aroganta Kruszyńskiego
2 września 2009, 22:24 / środa
z kąt ten rzecznik ubzdurał sobie te pomarańczowe krzesełka ???
Tego nikt nie wie. Może, jego żona kupiła sobie pomarańczowe buty i nie ma się w nich gdzie pokazać?
Nawet w google wpisałem ,, pomarańczowe Lechia ''- nic nie znalazło z sensem.
Niech swój dom pomaluje se na żółto!!!
Ale jak przeprosi gdańszczan to będzie mu odpuszczone i z honorem wybrnie z fopa!!!
2 września 2009, 22:43 / środa
mejle są skuteczne (wysyłem po meczu jagą na Leśnej) do pzpnu i rządu i rzecznika praw po kilkanaście to teraz nam zawiasy tylko dali- odpisywali że im jest głupio i coś wymyślą bla bla ..
2 września 2009, 22:45 / środa
vid11 i dalej sobie dajesz ręke uciąć? :)))))))))))

Nasze stanowisko powinno byc BIAŁE KSZESEŁKA NA CAŁYM OBIEKCIE EWENTULNIE ODCIEŃ SZAROŚCI NA KRAŃCACH z uwaga ZIELONYMI !! WSTAWKAMY wstawki to nie krzesełka lecz infrastruktura wokół siedzeń. Myśle że to dobry kompromis.

Dla mnie barwy mojego ukochanego klubu to rzecz świeta i wole grać na T29 niż na BA i siedziec na żóltym krzesełku pffffffff.........

Pozdro Lwy Północy do dzieła :)
2 września 2009, 22:55 / środa
Szczerze mówiąc traciłem już nadzieję, bo wszedzie trąbili, że kwestia krzesełek jest rozstrzygnięta, ale list premiara dał mi nową nadzieję! Walczymy dalej!
2 września 2009, 22:56 / środa
Sondaż na temat kolorystyki krzesełek:

odnośnik
2 września 2009, 23:01 / środa
a ja wam powiem, że jakoś nie mogę sobie wyobrazić Lechii gdzie indziej niż na Traugutta. Jak już ta baltic arena powstanie, i pójdziemy wszyscy na mecz dopiero wtedy niektórzy skumają czym był T29...
2 września 2009, 23:37 / środa
Szczerze mowiac, dla mnie jako osoby zwiazanej z branza architektoniczna to krzeselka powinny byc w kolorze ? no wlasnie jakim ?

Ciezkie pytanie. Na pewno nie zielone-zepsuje to spojnosc projektu. Chyba najbardziej pasuje bialy. Bursztyn to bursztyn. Bordowe pasuja znakomicie, ale skoro ma to byc Nasz stadion to odpada wiec mysle ze lekki odcien szarego lub biale, a moze lekki losos a'la jasny pomarancz polaczonyz lososiem ? miejscami biale
3 września 2009, 00:03 / czwartek
podpowiadam
może idąc za przykładem Tuska,
Lwom udałoby się poświęcić kilka najbliższych dni aby podobne, kilku zdaniowe wypowiedzi uzyskać od osób wysoce postawionych a Lechii życzliwych,
takich jak choćby tutaj odnośnik
a i parę jeszcze bym dodał, i w sytuacji złej, żeby nie powiedzieć katastrofalnej, podziały polityczne nie powinny tu odgrywać żadnej roli, na zasadzie im więcej takich wypowiedzi osób wysoce postawionych, znanych tym lepiej,
może zamiast czekać aż będą one kręciły nosem poniewczasie, zorganizować się i . . poprosić, przy okazji powychodzi szydło z wora,
ja takiemu Bolkowi nogi bym nie podał na przyklad, ale czasem trzeba i z diabłem razem by pogonić tych którzy chcą robić ze stadionu na Letnicy jakiś cyrk
3 września 2009, 00:14 / czwartek
...... "to" co z linku wyżej, prałat, biskup, poprzedni a być może i obecny, kilku jeszcze które przyjda na myśl,
może . . . . w formie podobnej jak "prośba" Tusku, kilkuzdaniowy list do Adamowicza, autora nieszczęsnego pomysłu by z nowego domu Lechii jak popisał Tusku (bez wnikania w akty własności) robić jakieś cyrki a'la bursztyn
3 września 2009, 10:08 / czwartek
mam nadzieje ze Kruszyński przestraszy sie Premiera no i Adamowicz pokaże ze jest Lechistą. Tylko Biało-zielony stadion!!!!

Skoro premier rządu rozumie co znaczy przywiązanie do barw klubowych, to chyba jakis niedorzecznik tez zrozumie, inaczej przegra z kretesem i wywoła wielką burzę(własciwie juz wywołał).
3 września 2009, 10:18 / czwartek
niedorzecznik ma gówno do gadania i do rozumienia,
plecie to co mu każą, taki jego psi obowiązek,
ojcem porażki jest Adamowicz póki co, to takie niby skomplikowane ? ? ?
3 września 2009, 10:20 / czwartek
Adamowicz do wspoly z Rada Miasta i zarzadem BIEG-u, rzecznik ma psi obowiazek szczekac wkoncu za to mu płacą(place?)
3 września 2009, 10:22 / czwartek
ps. piszcie maile! ; ]
3 września 2009, 10:33 / czwartek
daj adres
3 września 2009, 10:40 / czwartek
a bieg 2012 swoje ...
tu można obejrzeć dokładne wizualizacje trybun -
jest plik do pobrania (krzesełka.docx);
jak dla mnie to nie jest stadion dla Lechii:

odnośnik
3 września 2009, 10:45 / czwartek
E'mail do Adamowicza
prezydent@gdansk.gda.pl
3 września 2009, 10:55 / czwartek
Nie tylko krzeselka maja byc bialo-zielone lub jasne (biale, ewentualnie jasno szare) ale i wokol stadionu niech bedzie bialo-zielono - jasna kostka brukowa (nie czerwona) i zadbane trawniki, wszystko porzadnie podswietlone.
Wtedy nasze barwy na stadionie i wokol stadionu perfekcyjnie komponuja sie w jedna calosc z bryla bursztyna.

No i wilk syty i baran caly.

,,W swiecie baranow (architektow z Bieg2012), wolimy byc wilkami,,.

,,I taka jest moja koncepcja,, :
odnośnik
3 września 2009, 11:09 / czwartek
Thomas73 czym mogę orworzyć docx i czy to możesz jakoś przekonwertować rozłożenie tych krzesełek na IExporera?
3 września 2009, 11:10 / czwartek
odnośnik zielen Zegara bardziej przypadła mi do gustu
3 września 2009, 11:17 / czwartek
dał już odnośnik do starego łorda odnośnik
3 września 2009, 11:27 / czwartek
plik w pfd-ie
odnośnik

jpeg
odnośnik
3 września 2009, 11:29 / czwartek
bardziej niż ze stadionem pilkarskim kojażą mi sie te kolory z kolorami tęczy. Nie muszę chyba pisać czyje to barwy. Mósimy zrobic wszystko by trybuny były zielone.
 
1 2 3 ..... 13
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.486