Gdańsk: poniedziałek, 21 października 2019
FORUM
Podstrony:

Lechia Gdańsk-Zagłebie Lubin 25.09.2009.godz.20

strona 1/6

19 września 2009, 18:52 / sobota
W najbliższy piątek zawita do nas Wieś Za Lasem czyli lubinki- muminki z Lubina.Nie jest to jakaś mocarna drużyna Ekstra. ale nie można też jej lekceważyć. To nie jest tak ,że jak przyszedł tam Smuda to czyni cuda. To piłkarze przeciwnych drużyn z którymi grali lubinki robili im prezenty i wygrywali z nimi( patrz Groclin).Nasi grajkowie muszą w tym meczu zagrać na pełnej kurwie, tak jakby to był mecz derbowy. Tym bardziej,że w sektorze gości na pewno pojawią się rybie łby i to w znacznej ilości.Lubinki i Sraxa to chyba ich największe frendy obecnie.Doping dla naszych piłkarzy też musi być w tym dniu na maxa!!! A nasi grajkowie niech naprawdę w łożą w ten mecz wolę walki i zwycięstwa, a 3 punkty zostaną w Gdańsku!!!
Tylko BKS Lechia!!!
19 września 2009, 19:12 / sobota
ze Smuda czy bez, wychodzimy z Luka i Kowalem w ataku i Kapsą w bramce i będa 3 pkt...bo limit partactwa i głupoty sie wyczerpał..
19 września 2009, 19:31 / sobota
Jak to mowil franc smuda PANOWIE ZDEJMUJEMY BLODADY Z JAJ,I ROZPIERDALAMY FRAJERÓW
19 września 2009, 19:53 / sobota
Do postu kosiarza dodam tylko to: Rogal zamist w podst. 11 to z miotla w szatni...Dam na tace jak Kafar w koncu zdejmie Rogala, serio! I kurwa ofensywny football. ja pierdole, chyba w co drugim poscie pisze juz to samo ale co tu innego mozna pisac...3 pkt z lubinem i nie ma innej opcji!
19 września 2009, 21:40 / sobota
Mysle, ze to czas prawdziwego sprawdzianu dla Kafara, zespół jest w lekkim dołku (przegrane z Wisła i Legią nie są hanba ale styl -szczególnie z Legią, był żenujący).
Jeśli w meczu z Zagłębiem zobaczymy nową jakość i pewne zwycięstwo to uwierzę w fachowość Kafarskiego i w to ze jest on przyszłością LECHII.
Mojej Ukochanej LECHII !!!
19 września 2009, 21:54 / sobota
ile biletow dostali kibice gosci ?
19 września 2009, 21:57 / sobota
1
19 września 2009, 22:30 / sobota
zapewne 625 czyli minimalne wymagane 5% calej puli

12500*0,05=650
20 września 2009, 00:10 / niedziela
W tym meczu musza byc pewne 3 punkty bo po nim czekaja 3 ciezkie mecze w tym 2 ciezkie wyjazdy do bytomia i ruch a na koncu u siebie lech wiec trzeba podreperowac na muminkach morale druzyny
20 września 2009, 09:52 / niedziela
Z Zagłębiem musimy zagrać dwoma napastnikami !!!
Ustawienie z jednym napastnikiem sprawdziło się na wyjazdach, ale u siebie to już gożej. Łotysz jest dobry, ale gdy gra sam w ataku to cofa się po piłkę i nie stwarza zagrożenia w polu karnym. Musi mieć kogoś do pomocy żeby pograć z kimś piłką, a dodatkowo drugi napastnik zciągnie na siebie uwagę obrońców. A tak Lukjanovs ma krycie trzech defensorów i trudno mu coś zrobić jak dostaje długą piłkę. Chłopak ma potencjał, ale jest żle wkomponowany w drużunę, za bardzo się cofa po piłki, musi grać bliżej pola karnego. Do pomocy mamy przecież Zabłockiego i Kaczmarka. Jeśli trener Kafarski nie zmieni ustawienia w piątkowym meczu to będzie widać , że nie umie wyciągnąć wniosków z ostatnich słabszych meczy.

pozdro

A my swoje !!!
Lechia Gdańsk !!!
20 września 2009, 09:55 / niedziela
Zawsze Broniłem Rogala ale faktycznie on musi jakies cuda wyprawiac na treningach ze gra w podstawowym! Moze jak obejrzy pare meczów z ławki to wróci inny zawodnik! Tylko kto za niego ??? Tylko kurwa nie Wisniewski! A czy Smuda nie czyni cudów ?? Bo ja wiem? Juz chyba zapomiano o przydomku Zagłebie 04 ! Pełna koncentracja i dwójka w napadzie ! JEsli nie to kurwa wychodze w połowie !!
20 września 2009, 10:10 / niedziela
Ja mysle ze granie 2 napastnikami jak najbardziej tak, ale nie kosztem pomocy, a obrony(z obrońców byłby zdjety obowiązek włączania sie w akcje ofensywne) i zagranie systemem 3-5-2 w skłdzie

Bąk/Kapsa
Bąk-Wołąkiewicz-Mysona
Kaczmarek-Bajic-Nowak-Surma-Szuprytowski(kiedyś musi sie zacząc ogrywac)
Lukjanovs-Rybski/Buzała/Kowalczyk

cos takiego:
odnośnik
20 września 2009, 10:11 / niedziela
To wogole kurwa nie przychodz...
20 września 2009, 10:17 / niedziela
a i jeszcze napisze dlaczego moim zdaniem tak będzie lepiej. Po pierwsze nie burzymy systemu w pomocy, po drugie wzmacniamy maksymalnie linie ataku, w chwili wyprowadzania kontry-ataku pozycyjnego do akcji ofensywnych wlączaliby sie Kaczmarek Szuprytowski i Nowak, a Surma z Bajiciem trzymaliby kontakt na lini obrona-pomoc, po trzecie testujemy jaka jest realna wartośc naszej obrony. Bo dzis kazdy z nich moze sie tlumaczyc ze moze nie gra najlepiej jako obronca ale to przez rajdy po calym boisku
20 września 2009, 10:52 / niedziela
buziek, z całym szacunkiem, ale twoja wiedza na temat taktyki i doboru do niej zawodników, jest na poziomie dr Stefana. No w sumie, to masz szansę na objęcie Reprezentacji, z taką wiedzą ;-))))

Mysona i Bąk na środku obrony, to 5-6 goli w każdym meczu ;-)) Przypomnij sobie mecze z początku poprzedniego sezonu, kiedy Bąk grał na środku obrony.

3-5-2 było dobre, ale 15 lat temu. Teraz gra się trochę inaczej ;-))

A wracając do meczu z Zagłębiem. Myślę że znów będziemy oglądać walenie głową w mur i będziemy wracać z uczuciem niedosytu. Jak widać, taktykę Kafara "rozgryzł" już każdy. A niestety Kafar nie ma innego pomysłu na grę Lechii.
20 września 2009, 11:07 / niedziela
bezbramkowy remis, ewentualnie 0-1 bo tam jest ten Franz Smudenhauer i on ponoc czesto strzela gole. Dla BEToniarzy proponuje 0-0.
20 września 2009, 11:34 / niedziela
a czy ja mowie ze jestem ekspertem w tej sprawie(ja tylko mowie ze to jest najbardziej ofensywna z mozliwych taktyk) i wcale nie jest prawdą ze tak dzis nikt nie gra Szachtar w zeszlym sezonie prawie caly czas gral w tym systemie, ustwienie 4-4-2 z naszymi grajkami rowna sie remisowi 0-0, wymęczonym 1-0 lub przegraną 0-1.

pozatym moze wysle aplikacje do pzpn-u wkoncu stefek zaraz ma konczyc przygode z kadrą, a jak on mogl to ja tez moge ;]
20 września 2009, 11:34 / niedziela
najwyzszy czas na zmiane taktyki na 4-4-2.taktyka na jednego napastnika nie sprawdzila sie.tak mozna grac na wyjezdzie z Wisla,a nie z kazdym zespolem(nawet u siebie).rozszyfrowali zagrania Lechii,wystarczy zajac sie Ljukanovsem i gra Lechii to walenie glowa w mur.Lechia ladnie zaczela sezon,ale teraz ma lekka zadyszke.czas na to,zeby od zaglebia znow zaczela grac swoje z Dwoma napastnikami z przodu.mam nadzieje ze Kafar nie bedzie uparcie forsowal 4-5-1 przekonany o wlasnej nieomylnosci.do zobaczenia na meczu...
20 września 2009, 11:44 / niedziela
ps. Ja na szczęście nie zarabiam będąc trenerem i mogę sobie wymyślac takie bajeczne taktyki.

Ale Szuprytowskiego chciałbym wreszcie zobaczyc od pierwszej do chociaz 60 minuty bo nie grając ten czlowiek sie zmarnuje.
20 września 2009, 12:35 / niedziela
A dla mnie taktyka Buzka jest całkiem ciekawa, ba, nie wiem, czy nie sprawdziłaby się lepiej niż 4-4-2.

Lechia uwielbia klepać piłkę i czasami wychodzi jej to naprawdę super (vide: pierwsza połowa meczu w Polonią), strat w pomocy jest relatywnie mało.

Co do składu:

a) na Zagłębie:

Kapsa-Bąk, Wołąk, Ćvirik, Mysona- Kaczmarek, Surma, Bajić, Nowak - Lukjanovs & Ryba.

b) optymalny na ligę:

Kapsa- Bąk, Kożans, Wołąk- Kaczmarek, Piątek, Nowak, Bajić, Mysona - Lukjanovs & Buzi.
20 września 2009, 13:42 / niedziela
Z Zagłębiem zagrajmy od początku 3 napastnikami.

BĄK
HUBERT BĄK
BAJIĆ
KACZMAREK SURMA NOWAK
RYBA
ZABŁOCKI, WANIA, KOWAL

1-2-1-3-1-3 to moja recepta na puchary. Musimy stanowczo odejść od tego ultradefensywnego, systemu 1-4-5-1 bo 6 bramek z Cracovią to tylko zwykły przypadek. Koko Dżambo i do przodu ! Jedziemy z muminkami już 5-0 do przerwy !
20 września 2009, 13:57 / niedziela
wszyscy piszecie Nowaka czy nie widac ze ostatnie mecze ma slabe. Pomysl z Szuprytowskim jest ciekawy a Rybski moglby obslugiwac Łotysza ,cofniety jest lepszy anizeli na szpicy. Ktos napisal ze Bak na srodku gral slabo, żart ? tylko slepy nie widzi ze wiekszosc klapsow dostajemy od skrzydla Baka. Zapominacie o jednym ; Kafarski jest rodowityk kaszubem wiec im wiecej piszcie aby zmienic sklad tym Kafar mocniej tupnie noga i powie sobie a wlasnie ze nie zmienie
20 września 2009, 16:05 / niedziela
vid11
znaczną część na każdym meczu stanowią ludzie przychodzący dla widowiska, obejrzeć dobry mecz- nie chodzą na 2,3 ligę, nie jeżdżą na wyjazdy i wychodzą 5 minut przed końcem lub w połowie jak im się nie podoba, to tak jak nazywasz ,,PIKNIKI''. KURAK może tak jak Ty nie jest Lechistą, ale może jest ,,za Lechią'' i jej dopiguje jak wygrywamy.

I może się oburzysz, bo domyślam się, że już sobie myślisz ,,po chuj ...'' ale do kasy piniąższki przynoszą i na forum też chcą wchodzić i pikniczyć.

Poczekamy do końca rundy. Jak Kafar nie wykona założenia (8 miejsce) to go Kuchar wypierdoli bez sentymentów, bo pikniki już zaczynaja wychodzić w połowie meczu. A jak dobrze znamy Kuchara to on nie zamierza ani złotówki dokładać do interesu.
20 września 2009, 16:38 / niedziela
obserwując ostatnio rozgorzałe tutaj dyskusje, o tym "kto winien, kto ma, a nie powienien" czy na temat niuansów taktyki czy zakamarków zmysłu trenerskiego naszego coacha K-Paxa, znaczy się, K-Fara (i o tym czy powinien odejść, o ile jeszcze stosowny wątek nie został założony), postanowiłem mimo wszystko zabrać swój głos i niniejszym zaprezentować swój stejtment, a żeby było ciekawiej - w formie graficznej (prezentując przy okazji również, że być Jackiem Gmochem każdy może):

odnośnik

być może są tam zawarte pewne nieścisłości (np. 1 błąd ort.), jakkolwiek należy pamiętać że jest to z założenia taktyka dość eksperymantalna (oparta zasadniczo na pomysłach i wnioskach z analiz pomeczowych z tego forumu), która opiera się m.in. na połączeniu sprawdzonych metod ze świeżością nowych (jeśli nie -nie bójmy się tego słowa- rewolucyjnych) zastosowań, mieszance rutyny z młodością itd...

a te czarne strzałki to oczywiście ruch pokazują, tylko jedna (w lewym górnym rogu, ściślej - ta nieczarna) pokazuje klasyczne już zagranie piłki, czemu tylko jedna? gdyż aby zaprezentować inne możliwe mniej lub bardziej kluczowe zagrania, i/lub ich możliwe warianty, potrzebabybyłoby jednak jeszcze kliku głębszych, analiz, oczywiście...

szalom
20 września 2009, 16:38 / niedziela
Yeste, z trojka obroncow to sie gralo 50 lat temu :)
20 września 2009, 18:07 / niedziela
Moze za duzo gra w menagera :P

PS: Craxa za czasow Majewskiego grala 3-obroncow za co go wywalili.
20 września 2009, 19:08 / niedziela
Heh, na szczęście to nie ja prowadzę tę drużynę. 50 lat temu, to z tego co słyszałem grało się WM-ką, w której brylował Garrincha, brazylijski skrzydłowy, który miał jedną nogę krótszą od drugiej o około 5 cm i na swoje "krzywe zwody" nabierał wszystkich obrońców. Może zwiększymy grubość podeszwy korasów Rogalskiego, to zacznie lepiej grać i dryblować? Bo gorzej już chyba być nie może. ; D

Btw, Majewski zdobył z tym systemem również 4 miejsce w ekstraklasie. A wypierniczony został słusznie, bo Craxa nabrała za jego czasów "stylu" gry Lechii za Koali. ; p
20 września 2009, 19:27 / niedziela
odpowiadając ULG, już wiem czemu nie gramy dwójką w ataku..bo zabraknie albo "piątego" w pomocy albo "czwartego" w obronie:)) jesli to martwi Kafara to mam dobre wieści..kibice będą "dwunastym" zawodnikiem..
20 września 2009, 20:25 / niedziela
Nie sadze bysmy mieli 3 kumatych obroncow, pozatym podajmi zespol ktory gra z 3 obroncow, czemu barcelona gra ofensywnie a ma 4 obroncow ?
21 września 2009, 18:30 / poniedziałek
Protokolant nie rozumiesz jednej sprawy; nie chodzi o to ile kto ma pomyslow, nie wazne jak kibic chcial by ustawic druzyne gdyz nikt nie bedzie sluchal pomyslow jw ale wazne jest to ze sygnalizuje sie pewne sprawy i to czasami daje jakis oddzwiek wiec najpierw pomysl
21 września 2009, 20:15 / poniedziałek
Pełna mobilizacja u lubinków na wyjazd do Gdańska.Razem z rybimi łbami winni zapełnic sektor gości.odnośnik
21 września 2009, 21:20 / poniedziałek
Nie zeby mnie to jakos bardzo obchodzilo ale czemu niby wyjazd do Gdanska to najwazniejszy wyjazd rundy dla nich...Co do samego meczu to nie ma kurwa innej opcji jak 3 punkty. Bo jak nie zdobedziemy 3pkt z najslabsza druzyna ligi to kurwa nie wiem z kim mozemy wygrywac...
21 września 2009, 21:38 / poniedziałek
W piatek meczyk Lechii, a w sobote wszyscy do Kartuz na mecz Gryfa. Blisko jest także pokażmy się licznie ;)

Aejaejao!!!
21 września 2009, 22:06 / poniedziałek
no wlasnie tez sie tak zastanawiam, tym bardziej ze 3 kolejki później jadą pozwiedzac lepszą częśc Dolnego Śląska, a wszyscy wiemy jak Wrocław troszczy o tą prowincjonalną ekipe dostarczając jej mnóstwo rozrywek ;] moze po prostu nasza sława już tak sie rozniosła...? ;]

Tylko zwycięstwo !
21 września 2009, 23:32 / poniedziałek
Najlepsze ustawienie:

------------Kapsa----------------

Bąk-Manu-Wołąkiewicz-Mysona

Kaczmarek-Bajic-Surma-Ryba

Luko-Zabłocki

Niech wrzuci Rybe na skrzydło tak jak kiedyś grał w meczu z Podbeskidziem 2 lata temu i jeszcze brame ukąsił :) chyba w 1 minucie spotania
22 września 2009, 00:45 / wtorek
nie zapominaj, ze wracaja Cvirik i Buzi... ManU out, Zablocki out imho
22 września 2009, 10:11 / wtorek
Zablocki sie nie nadaje dla Luki, dla niego idealnie pasuje Kowal, 4-4-2, ofensywnie wysunieci skrzydlowi, Kapsa w bramce to tez dosc dobry pomysl, no ale najwazniejesze, zeby w koncu zdjal Rogala!
22 września 2009, 10:38 / wtorek
Bak-cienki
Kapsa-?
Mysona-w destrukcji-cienki
K.Bak-cienki
Manu-cienki
Rogal-cienki
Wisnia-cienki
Bajic-cienki
Nowak-slabsza forma-chwilowa ?
Surma-slabsza forma-chwilowa ?
Kaczmarek-moim zdaniem w slabszej formie
Kowalczyk-moim zdaniem w slabszej formie
Rybski-?
Zablocki-po kontuzji
Buzi-po kontuzji
Lukjanovs-sam juz nie wiem,co mam o nim myslec :)
Skapa ta nasza kadra,bez zmiennikow gra wyglada tak,jak wyglada.
Aha,bylbym zapomnial.Jesli druzyna gra padake,a trener robi zmiane dopiero w 72 min gry,to nie ma sie czemu dziwic-widac sam wie,ze kadre ma taka,jaka ma.
22 września 2009, 10:44 / wtorek
Prawda jest taka, że nie mamy ani jednego dobrego skrzydłowego a przy takiej taktyce to właśnie oni powinni robić całą robotę. Niestety Lukjanovs musi schodzić na boki i ta gra nie wygląda najlepiej... Priorytetem teraz powinno być zakupienie 2 bocznych pomocników !
22 września 2009, 10:49 / wtorek
Chciałem dodać, żebyście nie wymyślali jakichś dziwnych nowych ustawień bo to bezsensu... Osobiście mi się bardzo podoba taktyka i kierunek jaki obrał Kafar. Bardzo fajnie funkcjonuje u nas trójka środkowych pomocników(chciałbym przypomnieć, że między innymi dlatego wygraliśmy np. na Polonii)... Kluczem do lepszej gry są przede wszystkim skrzydłowi, a takich na dzień dzisiejszy nie mamy...
22 września 2009, 13:46 / wtorek
@Jordan

A mam Ci przypomniec wyniki ostatnich trzech meczow? Jezeli cos nie funkcjonuje dobrze to sila rzeczy trzeba cos zmienic. Tak jak mecze z odra a w szczegolnosci z Legia to byla kurwa okregowka ze strony Lechii tak z Wisla (mimo, ze Wisla jest strasznie slaba) grali calkiem ok, tylko kurwa brakowalo kogos kto by wspomogl Luke czy kurwa KOWAL, za to ktos inny (Rogal) nie robil nic, wiec tracimy jednego zawodnika na bardzo waznej pozycji. Niech wposci w koncu Kowala z Luka w ataku, Rogala wypierdoli, Kapse na probe, bo z tym co ostatnio prezentuja to z Polonia Bytom na wyjezdzie nie widze najmniejszych szans na cokolwiek. ZMIANY ZMIANY ZMIANY!
22 września 2009, 14:17 / wtorek
Ale tutaj chodzi o to, że zmiany są potrzebne na konkretnych pozycjach a nie w ustawieniu... Jeśli mamy chujowych bocznych (Rogal, Wiśnia, Kaczmarek) to niech młodzi wejdą...no w ostateczności spróbowałbym Kowala na boku, bo ma warunki na granie na tej pozycji.
22 września 2009, 17:05 / wtorek
Jordan - Taktyke dobiera się pod zawodników, nie zawodników pod taktykę ;]. Przyjdzie nowy trener, bedzie chciał grać 4-3-3 to mamy kupować 2 czy 3 napastników?
22 września 2009, 21:22 / wtorek
to co Gdańska Lechia... gramy bez skrzydłowych w takim bądź razie :))
22 września 2009, 21:49 / wtorek
Jordan - napewno nie systemem, gdzie jak napisałeś cała gra zależy od skrzydłowych. Czyli teraz gramy skrzydłami, to kupujemy 2 skrzydłowych. Później Kafar zmieni zdanie - skrzydłowych sadzamy na ławkę, kupujemy napastników??

Może troszkę przesadzone porównanie,ale jeśli chodzi o pozycję wpisuje się idealnie - Roberto Mancini w Interze pod swoją wizję taktyki wydaje kilkadziesiąt milionów na dwóch skrzydłowych Manciniego i Quaresme, przychodzi Mourinho - łącznie ci dwaj gracze nie zagrali chyba nawet 10 pełnych meczów.

W naszym przypadku można zagrać systemem 4-4-2. Wtedy oczywiście część akcji także przechodzi skrzydłami, ale można skonstruować takze akcję środkiem, co w wykonaniu naszej Lechii jest w tym sezonie rzadkością :)
22 września 2009, 22:45 / wtorek
Pierwszy ważny test dla Kafara - czym nas i Franza Smudę zaskoczy?

Jeśli wyjdziemy znów tym 1-4-4-1 z Rogalem na boku i Nowakiem który gra całkiem fajnie ale nie wiadomo do końca jaka jest jego rola, to będzie słabo. Chyba, że Wania się przełamie i po dwóch indywidualnych akcjach strzeli 2 gole.

Trzeba dodać, że w pięciu ostatnich meczach strzeliliśmy 2 gole i zdobyliśmy (aż) 4 punkty, Kafar - myśl!
22 września 2009, 22:48 / wtorek
Pierwszy ważny test dla Kafara - czym nas i Franza Smudę zaskoczy?

Jeśli wyjdziemy znów tym 1-4-4-1 z Rogalem na boku i Nowakiem który gra całkiem fajnie ale nie wiadomo do końca jaka jest jego rola, to będzie słabo. Chyba, że Wania się przełamie i po dwóch indywidualnych akcjach strzeli 2 gole.

Trzeba dodać, że w pięciu ostatnich meczach strzeliliśmy 2 gole i zdobyliśmy (aż) 4 punkty, Kafar - myśl! teraz teoretycznie latwiejsza część rundy, ale musisz czymś przeciwnika zaskoczyć!
23 września 2009, 10:37 / środa
Ja bym spróbował ustawieniem, gdzie miejsce Bajicia zająłby Nowak, Lukjanovs grałby cofniętego napastnika, a na szpicy, któregoś z naszych rezerwowych snajperów.
23 września 2009, 10:46 / środa
kurde z beniaminkiem gramy nie! no to trzeba wystawić strzelby od początku i atak za atakiem napierdzielać ich bramę, a do tego potrzeba szybkich Luki i Kowala i miażdżącej pomocy do której będą wchodzić Mysona i Bąk. I tak po prawdzie to mecz trzeba rozstrzygnąć w 45min bez żadnej litości i udawania, chowania się wyczekiwania, to nie jest godne zespołu ekstraklasy grającego u siebie!Od razu torpeda!
23 września 2009, 13:40 / środa
Powinnismy zagrac ustawieniem 4-4-2. Za mala sile ognia mamy gdy jest 4-5-1
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011