Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Lechia Gdańsk-Zagłebie Lubin 25.09.2009.godz.20

strona 3/6

25 września 2009, 12:44 / piątek
nie wiem czy było -

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców zapowiada na wszystkich weekendowych spotkaniach ekstraklasy i I ligi protest przeciwko ostatnim decyzjom Komisji Ligi Ekstraklasy, która ukarała kluby i kibiców za wywieszenie transparentów o 17 września. I choć teraz komisja zarzeka się, że kara nie dotyczyła treści transparentów tylko faktu nieprzestrzegania procedur ich zgłoszenia, w czwartek sprawę komentowali w Sejmie nawet parlamentarzyści.

Europoseł Jacek Kurski zwołał w tej sprawie konferencję prasową i ubrany w klubowy szalik apelował, aby Lechia nie odwoływała się od nałożonej na nią kary. "Po to, żeby nie stwarzać wrażenia, że chodzi tylko o te 5 tysięcy złotych" - mówił Kurski. W podobnym tonie wypowiadał się już wcześniej także Ryszard Czarnecki. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz karę dla Lechii nazwał z kolei "idiotyzmem". Gdańscy radni PO i PiS wspólną uchwałą potępili postępowanie Ekstraklasy SA.

Problem z tego typu flagami nie dotknął tylko Lechii Gdańsk. W Łodzi podczas meczu ŁKS-u z Flotą Świnoujście delegat PZPN zakazał wywieszenia transparentu "17.IX.1939 - CHWAŁA OBROŃCOM POLSKOŚCI" z przekreślonym sierpem i młotem. Zagroził również karą, jeśli w uzasadnieniu minuty ciszy padną słowa "napaść, agresja, Rosja".

Jeszcze wcześniej zakaz dotknął także flagę Legii Warszawa "Better Dead Than Red", na której również widoczny jest przekreślony sierp i młot.

W związku z tym kibice wszystkich klubów podjęli decyzję o nie prowadzeniu dopingu przez pierwsze 45 minut w czasie meczów rozgrywanych w ten weekend. Dopingu nie będzie także przez pierwszych 45 minut dzisiejszego spotkania Legia - Lech.
LegiaLive
25 września 2009, 12:45 / piątek
Protest ma sens .
będzie to zauważone przez kazde media w Polsce.
Wiadomo ze poziom naszej piłki jest jaki jest i tak naprawdę to my nakręcamy koniunkturę. Muszą zacząć się miodowe dziady z nami liczyć.
w drugich 45 minutach mam nadzieje ze będzie to najlepszy doping jaki był na Traugutta od dłuższego czasu.
25 września 2009, 12:53 / piątek
Jasne, że ma sens, bo jeśli nic nie będzie robione to dziadki będą co raz to bardziej zuchwali, pewnie zaraz ktoś napisze, że przez taki protest osłabiamy tylko Naszą drużynę, ale sprawa dla której ten protest ma zostać przeprowadzony jest o wiele ważniejsza niż 3 punkty w jednym meczu. Chodzi o przyszłość ruchu kibicowskiego w Polsce...
25 września 2009, 12:56 / piątek
Tylko, że oni mają to w dupie... dopierdolą jakieś absurdalne kary za byle gówno i znowu kasa poleci do kieszeni, a czerwone świnie będą się cieszyć.

jak na moje powinny być tylko okrzyki jebac pzpn i lato ty kurwo w pierwszej połowie
25 września 2009, 13:03 / piątek
Breondby nie wydaje mi sie, brak dopingu=mniej sponsorów=mniejsza kasa z transmisji. To ich napewno zaboli, jesli Lwy wydadzą oswiadczenie o przylączeniu sie do protestu to ja to w pelni poprę...

a tak pozatym to w pierwszej polowie nasz doping i tak prawie zawsze kuleje ;]
25 września 2009, 13:09 / piątek
Mam nadzieje, ze energie na doping w pierwszej polowie wszyscy zuzyja w drugiej!
25 września 2009, 13:13 / piątek
buziek juz wydały info na głownej :)
25 września 2009, 13:13 / piątek
25 września 2009, 13:14 / piątek
Protest jak najbardziej na miejscu. Media pewnie zwroca na to uwage..tylko rodzi sie pytanie : czy ta czerwona pajeczyna na to zareaguje w ogole?? mysle ze maja to gdzies..ale mimo to poszedlbym dalej i wywiesil flagi dopiero w 2giej polowie..mysle ze wiekszy efekt..albo stac na koronie stadionu i nie zajmowac miejsc..z pewnoscia nie pomoze to pilkarzom ale ile czasu jeszcze mozna dac soba pomiatac..pilka nozna dla kibicow!
25 września 2009, 13:15 / piątek
no i ja sie zastosuje, chociaż pierwszy raz na meczu będę uciszał zamiast nawoływac do spiewu ;]
25 września 2009, 13:21 / piątek
amatorom dopingu przez duże "U", przypominam ze wisi nad nami zamknięcie stadionu, a po ostatnim zamieszaniu wokół transparentu dziady z miodowej aż sie palą zeby dop.... Lechii jakąś karę.
Szczególnie w I polowie pojedyńcze okrzyki bedą słyszalne dla "przychylnego" nam obserwatora czy delegata (jak zwał tak zwał).
Nie chcę czekać na nastepny mecz 1,5 miesiąca lub też ogładać mecz z pozycji grzybiarza.

TYLKO LECHIA!
25 września 2009, 13:21 / piątek
Na czele stowarzyszenia kibicow stoi lechita. Tyle w temacie a wy sie dajecie robic w konia i myslicie, ze to pomoze ...
25 września 2009, 13:23 / piątek
Popieram w 100 % protest.Dość czerwonej pajęczyny nad naszym pięknym krajem!Pozostaje tylko jedno pytanie:Czy wytrzymamy ciśnienie i bluzgi skierowane przez miedziowo-śledziowych chłopców w Naszą dumną stronę?
25 września 2009, 13:25 / piątek
lolas ale kazdy wie ze na czele stoi kibic Amiki.
Lwy się przyłączyły do protestu, a ja Lwom ufam(mysle ze takich jak ja jest wiecej). Nie chcesz to sie nie stosuj licz sie z tym ze nie spotkasz sie z przychylnym przyjęciem reszty kibiców
25 września 2009, 13:26 / piątek
Jest to protest organizowany miedzy innymi w naszym imieniu.
Zresztą co ma Lechita do klubu z Lubina? :)
25 września 2009, 13:29 / piątek
Klimek lechita ma to ze graja z legla na wyjezdzie. A nie stosowac sie do protestu nie mam zamiaru bo nie chce dostac po mordzie.
25 września 2009, 13:30 / piątek
Mam inne zdanie,ale jesli mamy byc solidarni,to przylaczam sie do protestu i przed telewizorem (w pierwszej polowie)spiewal nie bede.:)
Historia zobowiazuje !
25 września 2009, 13:31 / piątek
"Jeżeli widzisz, że osoba stojąca obok Ciebie nie stosuje się do postanowień protestu, zwróć jej grzecznie uwagę i wytłumacz powody tej akcji kibiców."
A ty Lolas od razu o obicu mordy hyhy
25 września 2009, 13:32 / piątek
swoją drogą ciekaw jestem czy gdyby amica grała u siebie to też by protest wyznaczyli na taką datę... smierdzi mi to spiskiem poznanskich slowikow
25 września 2009, 13:34 / piątek
wydaje mi sie ze Amica juz robila u siebie akcje tego typu w tym roku zresztą. Bylo to odnotowane przez media, wiec mozna sie spodziewac ze przy wszystkich milczących stadionach bedzie to mocno naglosnione
25 września 2009, 13:35 / piątek
Lolas ma racje i nie tylko chodzi o jakiegos lechite.
Takie protesty tylko obrazuja to jacy jestesmy bezradni wobec tych skorumpowanych nietykalnych swin.
Im wlasnie chodzi o to zeby na trybunuch nie bylo dopingu, opraw itp. zeby na stadion przylazily tylko grzeczne pikniki.
Takie protesty tylko wychodza im na plus, w procesie "piknikizacji"
25 września 2009, 13:39 / piątek
ale w drugiej połowie się zdziwią.
Oni nie będą mieli zbytnio wyboru ,jak będzie nagonka medialna.
Trzeba to wykorzystać ze cala Polska wreszcie zauważyła rzeczy o których my wiem od lat.

Lato... się skończyło czas na wykopki :)
25 września 2009, 13:40 / piątek
buziek
25 września 2009, 13:34 / piątek
wydaje mi sie ze Amica juz robila u siebie akcje tego typu w tym roku zresztą. Bylo to odnotowane przez media, wiec mozna sie spodziewac ze przy wszystkich milczących stadionach bedzie to mocno naglosnione

Owszem, mimo całej antypatii do tego klubu - trzeba im oddać, że w tym sezonie zdarzało im się nie prowadzić dopingu w I połowie na znak protestu.
25 września 2009, 13:43 / piątek
Buziek nawet jesli media to naglosnia to myslisz ze lesne dziadki sie tym przejma?
25 września 2009, 13:47 / piątek
Protest przede wszystkim miałby szanse powodzenia gdyby trwał przynajmniej sezon.
25 września 2009, 13:52 / piątek
Owszem mysle, w ciągu ostatniego tygodnia wydarzyło sie wiele rzeczy. Wszsytko jak zawsze zaczęło sie w Gdańsku, a więc tak: Delegat odnotował flagi Lechii jako rzecz zakazaną-> komisja ligi nas ukarała-> rozpetała sie burza medialno-polityczna-> PiS przygotowuje projekt ustawy ograniczający cenzure na stadionach. Z drugiej strony akcja koniecpzpn.pl w mediach ogólnopolskich juz teraz pojawiają sie o tym informacje(a to nawolywania do bojkotu meczu w Chorzowie, a to oplakatowanie Kielc "Lato sie skonczyło, czas na wykopki", wreszcie informacje o planowanej manifestacji pod siedzibą pzpn i pomrukiwania o bojkotowaniu produktów sponsorów pzpn-u).

PZPN tak jak kazda organizacja przestepcza moze dzialac tylko wtedy gdy jest o nim cicho. Kolejna akcja kibiców pociągnie za sobą kolejną akcje medialną. Jeśli będziemy działac(my ogół kibiców, a nie my kibice Lechii) konsekwentnie pzpn bedzie sie powolutku uginał.
25 września 2009, 13:54 / piątek
a przynajmniej mam taka nadzieje ;]
25 września 2009, 14:06 / piątek
o tym że ta czerwona banda sb-ków z pzpn czy komisji ligi się ugnie nie ma co marzyć.. mają oparcie skurwiele w fifa i uefa; a piłkarsko Polska jest za słaba aby robić porządki w związku tak jak to było we Włoszech czy w Rosji...

ale protest popieram ; trzeba pokazać że potrafimy być razem w słusznej sprawie pomijając antagonizmy klubowe...a ostatnia medialna wrzawa może trochę da do myślenia tzw obserwatorom
25 września 2009, 14:15 / piątek
Lechici protest na tej samej zasadzie przeprowadzili w ostatniej kolejce w meczu z Odrą. Podczas transmisji na stadionie panowała cisza jak na sparingu, przerywana od czasu do czasu "soczystymi" komentarzami z boiska czy ławek rezerwowych i okrzykami wyrażającymi dezaprobatę dla tych, co zawsze;) Wisiał też jakiś transparent, ale nie pamiętam treści, coś z niemymi trybunami czy jakoś tak, także trzeba im oddać, że zaczęli od siebie. Inna sprawa, że to pewnie nic nie da, ale jeśli zostanie zauważone przez media (bo mam nadzieję, że pójdzie za tym też jakaś akcja informacyjna do mediów skierowana) to już będzie coś. Pamiętajcie, że kropla drąży skałę.
25 września 2009, 14:20 / piątek
jeśli można króciutko:) nie obawiajcie się czerwonych ich rzeczywiście nie ruszy protest, ale nie ich ma ruszyć, tylko tych co z nimi zrobią porządek..
25 września 2009, 14:49 / piątek
Ten mecz wiele wyjaśni. Lechia albo będzie kontynuowała spadek po równi pochyłej, albo umocni się w czubie tabeli. Remis równie będzie porażka... Lubin ostatnio mimo zdobyczy punktowych nie prezentuje nic nadzwyczajnego. Smuda wzmocnił morale drużyny, ale to wciąż mocno przeciętni zawodnicy. Gorsi od lechistów. Dziwna sytuacja, że oba piątkowe mecze zaczynają się o tej samej godzinie.

Czy wiadomo w jakim ustawieniu wyjdzie Lechia? Jest szansa na 4-4-2?
25 września 2009, 15:15 / piątek
beda tacy co beda darli sie
25 września 2009, 15:26 / piątek
tylko żeby nie było w 1 połowie okrzyków na czarnych z zaglebia bo wtedy sobie na następny mecz troche poczekamy wszyscy na T29
25 września 2009, 15:30 / piątek
zebys sie nie osral od tego darcia się
25 września 2009, 15:44 / piątek
@mafogda

Nie, zadnych zmian nie bedzie. Kafar sie ponoc upiera przy samym Lukjanovsie w ataku...W bramce tez bez zmian.
25 września 2009, 16:26 / piątek
zajebiście,
na złość odmrozimy sobie uszy,
pójdzie im w pięty,
a jeszcze bardziej jakby cisza była cały "mecz" i tak do ostatniej kolejki ligowej,
niech kurwy wiom,
tymczasem połowa meczu Mojej/Naszej Lechii w domu pójdzie bokiem
25 września 2009, 16:27 / piątek
a jakis link do transmisji?
25 września 2009, 17:59 / piątek
PILNIE kupię bilet na mecz na ZEGAR nr tel 698356598.
25 września 2009, 18:39 / piątek
OK, już nieaktualne, dzięki za odzew:)
25 września 2009, 18:41 / piątek
Tomasz Kafarski przedstawił wyjściowy skład Lechii Gdańsk na mecz z Zagłębiem Lubin. Największe zmiany to występ Pawła Kapsy w bramce o raz Andrzeja Rybskiego w ataku. Popularny „Kapsel” zmienił występującego od początku sezonu Mateusza Bąka. Rybski natomiast wspomoże w napadzie osamotnionego do tej pory Ivansa Lukjanovsa.

odnośnik
25 września 2009, 18:41 / piątek
Znacie jakąś stronkę, adres, sopcast etc. gdzie by można było obejrzeć meczyk bez przerywania jak na niektórych www?

pzdr
25 września 2009, 18:59 / piątek
no kurwa az nie wierze ;] szkoda ze nie dojade na mecz(pierdolone auto)
25 września 2009, 19:09 / piątek
25 września 2009, 19:46 / piątek
4-4-2 :-)
nareszcie dwóch napastników :)
Tylko Zwycięstwo!~!
25 września 2009, 20:12 / piątek
kurde nie ma jakis innych odnosnikow do meczy bo nie mozna obejrzec nigdzie
25 września 2009, 20:17 / piątek
podajcie linka bo zaraz nie wytrzymam

to mnie juz denerwuje ---> odnośnik
25 września 2009, 20:24 / piątek
kuszotv.pl
25 września 2009, 20:38 / piątek
Ale padake grajom ; Ale rybski potrafi cos zagrac!
Miejmy nadzieje ze wcisnom 1 bramke i tak sie skończy!
A my swoje!!!!!
25 września 2009, 20:40 / piątek
dajcie linka bo nigdzienie moge znaleść
25 września 2009, 20:50 / piątek
zainstaluj program sopcast
odnośnik
i u gory wklej tego linka
sop://sopcast.soccer-live.com.pl:3912/80259
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.517