Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Polonia Bytom - Lechia Gdańsk 2009-10-03 godz. 19:15

strona 1/4

26 września 2009, 10:50 / sobota
Zeby nie robic off topu w temacie z zapisami, Lechię i nas czeka cieżka wyprawa na Górny Śląsk. Polonia Bytom gra calkiem skuteczną piłkę, mam nadzieje ze trener poprawi skutecznośc w linii ataku, oraz ze linia pomocy będzie robic to co do niej nalezy tzn. twrzyc sytuacje. na ten mecz dla mnie idealne byłoby ustawienie 4-5-1, cicnienie na Lechie wśród kibiców będzie duze szczególnie po środowej ekspedycji bytomian na pomorze, a presja ta udzieli sie pewnie zawodnikom. Tak wiec Lechia powinna zagrac przedwszystkim skutecznie w obronie, a bramka sama wpadnie
26 września 2009, 11:10 / sobota
Ustawienie w tym meczu 4-5-1 bedzie napewno i zapewne juz z Cvirikiem w obronie.

Bak (Kapsa)

K.Bak - Cvirik - Wolakiewicz - Mysona
Bajic
Wisniewski - Surma - Nowak - Kaczmarek
Lukjanovs.

Osobiscie remis w tym meczu bedzie bardzo dobrym wynikiem.
26 września 2009, 11:29 / sobota
Ja bym chyba wolał zobaczyc Kowala zamiast Nowaka. Bądź razem gdzie Nowak bardziej do srodka Kowal pod Wanie.
26 września 2009, 11:50 / sobota
Z jakiej racji Manu na ławce? Cvirek po kontuzji a w dodatku Manek ostatnio nieźle sobie pogrywa. Zamiast Kaczmarka na lewą stronę wrzucić Kowala i możemy grać
26 września 2009, 12:16 / sobota
Bramka: Kapsa
Obrona bez zmian (chyba)
Rogal na lawe, Kowal albo Buzi w Ataku z Luka (bo Ryba nic nie gra)
Bajic na srodku radzi se coraz lepiej (mimo, ze poczatkowo bylem jego przeciwnikiem)
Piatek by sie przydal, bo z nim graja jakos pewniej

3 punkty, i pniemy sie w gore tabeli!
26 września 2009, 12:19 / sobota
Jesli Kožans i Piatek beda mogli juz grac to:

Jak to okrelil Szamotulski na swoim blogu najlepszy obecnie bramkarz Lechii czyli

......................GŁADYŚ
K.BAK........WOLAKIEWICZ........ MYSONA
................KOZANS..................
......................SURMA (libero).............
PIATEK............ NOWAK..............KACZMAREK
.......KOWALCZYK......... LUKJANOVS
26 września 2009, 13:10 / sobota
Aby jeszcze bardziej odmlodzic sklad z perspektywy przyszlej gry Lechii mlodym i perspektywistycznym (kurwa, co za wyraz) skladem na stadionie na Letnicy, po pierwszej polowie zastapilbym Gladysia Fajferem.

Ogolnie mecz z czarnymi paznokciami jest do wygrania.....nasi powinni raczej przywiezdz 3 pkt do Gdanska.......a remis z palcem w dupie ale pod jednym warunkiem : gramy bez bramkarza, bo Bak i Kapsa robia za duzo bledow.
26 września 2009, 18:50 / sobota
jebnąć tą całą śmieszną polo nie żeby wiedzieli na przyszłość, że ich miejsce w tabeli jest pod Lechią!!!

Tylko zwycięstwo

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Lechia gra !
26 września 2009, 20:23 / sobota
W tym sezonie Polonia jest nie obliczalna. Ten mecz jest do wygrania tylko trzeba odrazu sie na nich rzucic strzelic gola i oczywiscie nie bronic wyniku "cały czas do przodu!!!" i nie lekcewarzyc przeciwnika! Jak narazie przyjaciele rybich glow i oni sami dostaja baty od Nas i oby tak do konca sezonu :)
26 września 2009, 21:21 / sobota
Optymalny skład na dzień dzisiejszy nie licząc kontuzji wygląda tak:

Kapsa

Kawa Kozans Wołakiewicz Mysona

Szuprytowski Nowak Surma Kaczmarek

Kowalczyk Lukjanovs

Jakby wszyscy z wyżej wymienionych byli zdrowi i grali w meczu z brudasami to zwycięstwo gwarantowane.
26 września 2009, 22:18 / sobota
Chciałbym zobaczyc Kowala i Wanie od pierwszej minuty i co najwazniejsze nie dac sie klepac Wisła na to pozwoliła i ledwo udało sie im zdobyc punkt.
26 września 2009, 23:35 / sobota
Znając życie i przyzwyczajenie Kafara do swojego ulubionego ustawienia taktycznego, to wyjdziemy w Bytomiu 4-4-1-1. Jedyna wątpliwość to obsada bramki. IMHO Lechia zacznie: Kapsa - K. Bąk, Manuszewski, Wołąkiewicz, Mysona - Rogalski, Bajić, Surma, Kaczmarek - Nowak - Lukjanovs.

W zależności od rozwoju sytuacji w 60' za Nowaka Buzała, w 75' za Kaczmarka albo Rogala Wiśniewski i w 85' za Bajicia Pietrowski.

Coś mi się wydaje, że obierzemy taktykę jak Zagłębie u nas: czyli 0:0 bierzemy w ciemno, a jak się uda skontrować, to może coś wpadnie. Oby tylko nie skończyło się to tak jak muminkom w Gdańsku... Oby tylko nie skończyło się jak w zeszłym sezonie, gdzie zaskoczyła nas szarańcza...
26 września 2009, 23:56 / sobota
Odkąd pamietam Polonia Bytom jest dla Lechii bardzo niewygodnym przeciwnikiem i nawet gdy Polonia byla w nizszych rejonach tabeli to i tak z Lechia wygrywala. A dzieje sie tak dlatego że Polonia gra typowo defensywnie i wyprowadza szybkie kontry ktorych Lechia nie potrafi powstrzymac i co przede wszystkim Polonia gra niezwykle skutecznie. Majac 1 sytuacje w meczu potrafi strzelic bramke i wygrac mecz a przeciwnik moze miec 10 sytuacji i nie strzelic nic. Odkad pamietam Lechia co najwyzej remisowala w Gdansku z Polonia lub przegrywala, zas na wyjazdach glownie przegrywala i to niezaleznie od ligii w ktorej toczyly sie te mecze. Moze ktos prowadzi statystyki i ma jakies dane na temat zwyciestw Lechii w niedalekiej przeszlosci z Polonią to chetnie bym sie o nich dowiedzial. Jesli po pierwszej polowie Lechia nie bedzie przegrywac, to jakies szanse sa zas jesli padnie bramka dla Polonii to po ptokach.
27 września 2009, 11:03 / niedziela
Tyle, że sam Kafar mówi o tym swoim ulubionym ustawieniu 1-4-2-3-1. Na mecz wyjazdowy, w którym mam grać o zwycięstwo, ale z remisu będziemy zadowoleni jest OK.
Ja bym zagrał (od prawej:
Kapsa - Bąk, Hubert, Manu, Mysona - Surma, Bajić - Lukjanovs (Rogalski), Nowak (Rybski), Kaczmarek - Zabłocki (Buzała)

Gdyby jeszcze eksperymentować to szkoda, że nie mamy pełnowartościowego zmiennika na lewą obronę, bo Mysonę bym wypróbował na lewej pomocy.
27 września 2009, 11:07 / niedziela
asas w nie tak odległej przeszłości mecz z polonia b. w Gdańsku zwycięstwo 1-0, piekna bramka Sławka Wojciechowskiego z wolnego..to była ówczesna 2 liga a o ile pamiętam to polonia b. zawsze była solidnym jak nie b. solidnym drugoligowcem, wszystkim trudno było robić na nich pkt.
27 września 2009, 22:06 / niedziela
Kosiarz, masz rację, przypominam sobie ten mecz. Ale wlasnie, stale fragmenty gry trzeba miec super opanowane by pokonac Polonie. Oni mnostwo bramek strzelaja glowami z rzutow roznych a Lechia niestety nie ma tak dobrze opanowanej gdy glowami, zas rzuty wolne i rozne widzielismy jak wyglada ich jakosc na meczu z Zaglebiem. Mozna byc naprawde pelen obaw przed tym meczem, tym bardziej ze nie mamy juz wykonawcy rzutow wolnych na miare Wojciechowskiego.
27 września 2009, 22:15 / niedziela
asas, ale gol strzelony głową po rzucie rożnym to zawsze błąd w kryciu, można się na to wyczulić i za wszelką cenę starać się tego uniknąć, ile będą mieli tych rogów, 5? 6? dziś bytom strzelił 3 gole arce, w tym jednego po rogu, ale praktycznie przy wszystkich Bledzewski sobie może asystę zapisać, więc nie ma co tak narzekać na Kapsę czy Bączka :)

Inna sprawa, że my rożne bijemy słabo, zapadł mi w pamięci z meczu z Zagłębiem rzut rożny dla Lechii gdzieś około 45 minuty. Kaczmarek podbiega do piłki, w tym momencie spoglądam w pole karne a tam jedynym biegnącym zawodnikiem jest Bajić, reszta stoi na stanowiskach. Kafar musi pomyśleć jak ich trochę bardziej obudzić w polu karnym, przecież bez aktywności nic się tam samo nie strzeli.
28 września 2009, 00:15 / poniedziałek
"Tato, to niesprawiedliwe że kibice Bałtyku już 15 razy w tym sezonie krzyczeli "goooooool", a kibice Arki ani razu.
- Nie martw się synku może w końcu też się doczekamy gola.
- A kiedy tatko ?
- Nie wiem synku, może jak jacek m. wyjdzie z pudła i będzie za co kupic mecz, może wtedy.
- A jak to się kupuje mecze, tato nie rozumiem ?
- Nieważne... dziecko... może Arka wygra jak trener nauczy ich strzelac do właściwej bramki, no właśnie synku widziałeś przecież jak Mrowiec ładnie strzelił w meczu z Wisłą, to była bramka kolejki ! A teraz Szmatiuk też strzelił.
- Ale to nie to samo tatko, a może wyciągniesz ten szalik biało-niebieski z piwnicy i pójdziemy na Bałtyk, mama mi mówiła że kiedyś kibicowałeś Bałtykowi.
- Taa... no co ty... jeszcze nie synku, poczekamy aż Arka spadnie to wtedy cię zabiorę na Bałtyk, pamiętaj masz byc zawsze kibicem sukcesu.
- Tato, a dlaczego jak jechaliśmy ostatnio taksówką i powiedziałeś do kierowcy żeby zawiózł nas na stadion Arki to pojechał na Polankę Redłowską ? Był pijany czy co ?
- Nie synku, tam Arka grała od swojego powstania czyli od 1952 roku ale oddaliśmy stadion za 30 srebrników...
- Jak to ?
- Nieważne synku, śpij już po późno."
28 września 2009, 09:54 / poniedziałek
przed Lechia najtrudniejszy rywal w tym sezonie jak na razie.wcale nie zartuje.polonia to bardzo grozny zespol,dobrze poukladany,grajacy ofensywnie i skutecznie.przyznam,ze tego meczu obawiam sie bardziej niz tych ze slaba Wisla czy legla.polonia jest na fali,przy takiej grze jak ta z zaglebiem moze byc cienko.no ale trzeba wierzyc,ze chlopaki sie przebudza i zaczna grac swoje.Tylko Lechia!!!
28 września 2009, 10:16 / poniedziałek
Zamiast Ryby, Buzi albo Kowal, Rogal na laweczke i bedzie dobrze!
28 września 2009, 12:23 / poniedziałek
Jak dla mnie to skład mniej więcej taki:

M. Bąk - Mysona, Hubert, Cvirik, K. Bąk - Kaczmarek, Surma, Bajic, Nowak, Wiśniewski - Ivans

4-4-1-1 za Ivansem Nowak, a słabo grającego Rogaldinho na ławę i za niego Wiśnia.

i powtórka z Warszawy... 0-1
28 września 2009, 12:39 / poniedziałek
w lidze betonów podane jest ze gramy u siebie z polonia bytom wiec chyba wygramy :)
28 września 2009, 12:57 / poniedziałek
Polonia ma świetną serie, pora by ktoś ją przerwał

-----------------------------------------Bąk/Kapsa -----------------------------------------
----------------K.Bąk-Cvirik/Mnuszewski-Wołąkiewic z-Mysona---------------
-------------------------------Bajic-------------- ------Surma
--------------------Rybski/Wisniewski ------- --------- Kaczmarek------
-------------------------------------------Nowak-- ------------------------
----------------------------------------Lukjanovs- ---------------------
28 września 2009, 14:59 / poniedziałek
Tylko zwycięstwo, żadne tam 0:0 nie wchodzi w grę, trzeba odrobić straty punktowe poniesione u siebie z Odrą, Śląskiem i Wisłą. Będzie 2:0 po bramkach Lukjanowsa i Zabłockiego (wejdzie, mam nadzieję, nie później niż w 70 minucie, ma coś w Bytomiu do udowodnienia). A od początku w ataku Lukjanows i Kowalczyk. Jak nie będzie Wiśniewskiego na boisku, to na pewno nie przegramy. W bramce oczywiście tylko Kapsa. Bączek na razie niech odpoczywa, na zajęciach mocno trenuje i przemyśluje swoje interwencje.
28 września 2009, 15:25 / poniedziałek
zgadzam się z Tobą w 99%
gramy 2 napastnikami, bo jak nie jeden to drugi może mieć ,,dzień,,
a na bramce Sebastian Małkowski
28 września 2009, 15:27 / poniedziałek
Olo, masz zupelna racje ze w Lechii jest za malo ruchu przy rzutach roznych, tylko ze w ciagu tygodnia chyba nie da sie zawodnikow tego nauczyc by grali tak jak zawodnicy Polonii ktorzy przy rzutach roznych robia max miszmasz i nie wiadomo kogo kryc. Zgadzam sie ze jest to najtrudniejszy mecz Lechii w tym sezonie. Oby nie bylo pogromu. To prawda ze mecze z Wisla czy Legia nie wywolywaly we mnie tyle niepokoju co ten mecz. W meczu z Legia Lechia przeszla obok meczu zamiast grac,no ale coz..bywa.
W meczu z Polonia trzeba wykorzystac kazda sytuacje i bardzo duzo oddawac strzalow dokladnie tak jak w meczu z Cracovią. Wtedy sa jakies szanse na korzystny wynik. Z taka forma jak z Zaglebiem to mozemy spodziewac sie tylko utraty punktow.
28 września 2009, 15:30 / poniedziałek
Olo, to prawda nie mozemy atakowac przy rogach jednym zawodnikiem, bo to parodia.
28 września 2009, 15:33 / poniedziałek
Remis to minimum, zwyciestwo jest jak najbardziej osiagalne.

Zycze sobie i Kozansowi, zeby sie w koncu wykurowal i pokazal, na co go stac.
28 września 2009, 23:46 / poniedziałek
nasi piłkarze muszą wyjść z takim nastawieniem jakby to były Derby
My obiecujemy że tak będziemy Ich dopingować!

Kafar musi ostro popracować nad motywacją i natchnąć ich wiarą w ZWYCIĘSTWO
Bytowia ich ograła więc są do przejścia!

Może z zagłębiem brakowało świeżości? Może podłamani są po meczach z Wisłą i legią?
Lechiści zarabiają 2x więcej od polonistów więc muszą się udowodnić swoją przydatność dla Lechii, bo OKNO TRANSFEROWE już blisko a Warta szuka wzmocnień ;)
30 września 2009, 08:54 / środa
Tylko pieniądze nie grają na boisku i to że Lechiści zarabiają wiecej niz zawodnicy Polonii nie ma tu w ogóle żadnego znaczenia.
30 września 2009, 10:07 / środa
Zamrożona połowa premii za zwycięstwa/remisy powinna mieć kolosalne znaczenie. W każdym takim meczu trzeba grać o komplet punktów i nie przejmować się dotychczasowymi osiągnięciami Polonii. Prędzej wygramy w Bytomiu, niż na Legii/Lechu/Wiśle.
30 września 2009, 10:08 / środa
"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki." Henryk Reyman
30 września 2009, 14:58 / środa
zgadzam się z Henrykiem i musimy wyjść 2 napastnikami(Buzi i Ivan).

Ivan po zdobyciu gola będzie szczególnie pilnowany i Buzi tak samo jest w dobrej dyspozycji strzeleckiej. Obaj absorbować będą całą defensywę i więcej będzie miejsca dla ofensywnych pomocników. Ważne, żeby nie grać monotonnie = raz lewą, raz prawą, strzały z daleka i prostopadłe zagrania w pole karne do Buzi i Ivana. Jak zdobędziemy 3 bramkową przewagę możemy przejść na 4-3-2-1 i karcić rywali kontrami

jak to prosto napisać ;)
1 października 2009, 00:16 / czwartek
Buzała z Wanią w ataku i myślę, że 1-1 mamy.
1 października 2009, 08:42 / czwartek
Pojawiła się info o kontuzji Ivansa. Może nie zagrać.
1 października 2009, 09:41 / czwartek
....................................... Kapsa ..........................................

... K.Bąk ..... Cvirik ( Manek ) .... Wołakiewicz ....... Mysona .....

......................... Surma ............... Bajic ................................

.... Kaka .................................................. ............ Wiśnia ......

..................................... Nowak ............................................

......................................Wania? (Buzi ) .................................
1 października 2009, 15:48 / czwartek
Co by nie powiedzieć to nasz najbliższy przeciwnik gra całkiem nie źle i dlatego ma nawet lepszą pozycję w tabeli :( niż my. Obejrzałem sobie 2 mecze Polonii z Piastem i z szpArką i wiem już czemu oni wygrywają!!.
W drużynie Polonii gra taki gość,co nazywa się Barcik, Słowak zdaje się.Wyraz twarzy gościa przypomina mi Fantomasa lub Nosferatu.No i myślę ,że on tym swoim wyglądem straszy.No bo wyobraźcie sobie,że biegnie on ten Fantomas za jakimś zawodnikiem, dyszy, oczy wywala aż mu białka wychodzą,a ten co ucieka przed Fantomasem ,jak go zobaczy ,to dostaje prawie zawału serca lub zwykłej głupawki.Ja tak sobie myślę,że trzeba by tego Fantomasa jakoś wyeliminować np. antydopingiem w Bytomiu.Albo niech kierownik drużyny znajdzie jakiś film z Nosferatu lub Fantomasem ,żeby nasi grajkowie w czasie podróży zaznajomili się z facjatę gościa,przeciw któremu przyjdzie im grać w Bytomiu.
Jedno jest pewne jako Barcik skonczy karierę piłkarską,spokojnie może się starać o angaż w horrorach:)
1 października 2009, 15:52 / czwartek
do tego ten radzewicz na skrzydle nieźle popierdziela :))
1 października 2009, 16:08 / czwartek
1945
czy chodzi ci o tego złotowłosego co tak biega jak by prąd miał w gaciach:).jeśli tak to będę miał też na niego baczne oko i gardło w Bytomiu
1 października 2009, 16:18 / czwartek
dokladnie, trzeba przypomniec sobie ten repertuar.. jak to szlo.. hmm

RUDY CHUJ!
1 października 2009, 16:56 / czwartek
chris3707 - sprawa jest banalnie prosta !!!
Musimy zabrać do Bytomia lusterka i kiedy "Fantomas" będzie biegł w stronę naszego sektora to je wyciągniemy ! Przestraszy się własnego odbicia i pobiegnie w drugą...
1 października 2009, 18:22 / czwartek
Lechia wystąpi bez Rogala :D jednak marzenia się spełniają
1 października 2009, 18:57 / czwartek
Az mi sie lezka w oku zekrecila ze szczescia haha. W KONCU !!!!!
1 października 2009, 19:45 / czwartek
dalibyście spokój chłopakowi..to samo było w 1 lidze na początku, potem jak sie rozegrał to mała bania..teraz też nam punkt ze Śląskiem uratował..fakt jest jednak taki, że dla będącego w formie Wisni i Rogala nie ma jednocześnie miejsca na boisku..
1 października 2009, 20:16 / czwartek
Ale to, ze usiadzie na lawce jest z korzyscia dla kazdego. Najslabsze ogniwa trzeba usuwac, przez co druzyna staje sie silniejsza a i samemu zawodnikowi daje to wiecej powera aby trenowac, aby grac coraz lepiej i powrocic do podst. 11.
1 października 2009, 20:27 / czwartek
Sęk w tym ze gdy wchodzi do podstawowej 11 to jeszcze przed meczem leci na niego kubeł pomyj... a co do samego Rogala to ostatnio nie jest w najlepszej dyspozycji i moze dobrze zrobią mu dwa-trzy tygodnie od powaznej piłki
1 października 2009, 20:28 / czwartek
zobaczymy jak pojdzie naszym bez Ivana w przodzie.
2 października 2009, 10:24 / piątek
Moze te zmiany z koniecznosci okaża sie zbawienne i wyjda wszystkim na dobre. Mi sie wydaje ze PB tak dobrze gra bo kazdy ich lekcewazy, bo biedni, bo zasciankowi. A tu trzeba zagrac z pełna koncentracja i na pełnej kurwie- jak o utrzymanie. Chciałbym widziec Kowala wobec absencji Wani ale on jest chyba za wolny jak na mecz pod kontre. Wiec chyba Buzi

Ja sie Wos pytom, Co to je Polonia Bytom!!! Wierze w 3 punkciki !
2 października 2009, 10:51 / piątek
Jak dla mnie przed Nami najtrudniejszy mecz sezonu.Mecz z Wisłą to był "mały pikuś" przed tym co Nas czeka.Kolega wyżej dobrze zaznaczył że mamy zagrać tak jakbyśmy grali o utrzymanie,dlatego chcę widzieć walkę walkę i jeszcze raz k**wa walkę o każdy najmniejszy centymetr skażonej murawy w Bytomiu.Nie ma odstawiania nogi,nie ma asekuracyjnej gry na utrzymanie wyniku bo jak Nielbiarze z Wągrowca potrafili Nam strzelić gola i obijać słupki i poprzeczki to....aż się boje pomyśleć co będzie jutro?!Polonia jest obecnie drużyną która prezentuje bardzo dobry jak na polskie warunki kawałek rodzimego futbolu.Są bardzo dobrze wybiegani,mają dobrze opracowane stałe fragmenty gry oraz co najważniejsze prezentują się dobrze pod względem taktycznym gdyż pod każdego przeciwnika mają przygotowane parę schematów gry na małej przestrzeni w tak zwanych dwójkach i trójkach.Jest to bardzo trudny mecz dla Naszych skórokopaczy,dlatego niech każdy jutro nie żałuje gardła,pokażmy co to znaczy Szyk i Elegancja....:)Cenny punkt po ambitnej grze biorę w ciemno,ale pamiętajmy Tylko zwycięstwo!!!!
2 października 2009, 12:26 / piątek
Moim zdaniem, po tych zmianach ( Wania, Rogal), nie wygramy z kretesem, albo pociągniemy Polonię, że nie będą wiedzieli, o co chodzi.
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.532