Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Bukmacherka - nasze single, kupony, wartosciowe informacje.

strona 1/12

18 listopada 2009, 11:49 / środa
Postanowilem zalozyc ten temat, bo jak widac wiele osob z tego forum gra u bukow. Proponuje abysmy w tym temacie podawali swoje kupony, wymieniali sie informacjami (kontuzje, konflikty, bankrutctwa - wszystko co sprawia ze warto zagrac przeciwko danej druzynie), oraz wszelkie inne rozmowy na temat bukmacherki.
18 listopada 2009, 13:45 / środa
Antequera 2010 v Naturhouse La Rioja

Pilka reczna, Hiszpania ; Liga ASOBAL
typ: 1
kurs 1,70 (William Hill)

Kursy mocno spadaja, wielu bukow wykreslilo spotkanie z oferty. Goscie przyjada bez 5 podstawowych graczy, po dlugiej podrozy autobusowej. Gospodarze walcza o utrzymanie w lidze.
18 listopada 2009, 14:00 / środa
To samo spotkanie mamy u naszego buka (PartyLechia) kurs 1.45
18 listopada 2009, 14:03 / środa
I moj kupon na dzisiaj:

Ungur A. - Lacko L. 2
Thornton R. - Mawson G. 1
Austria U21 - Azerbaijan U21 1
Alba Berlin - Dusseldorf 1

kurs: 2,06 (digibet, 10bet)
1,94 (PartyLechia)
1,78 (unibet)
18 listopada 2009, 14:40 / środa
Biało Zielony
Założenie tematu i 1 wpis OK, też chętnie skorzystam, a i podzielę się swoimi przemyśleniami.
2 wpis super. ( To taka uwaga, jak przed meczem Piast - Lechia, gdzie chyba poraz drugi, odstąpiłem od zasady nie stawiania ne mecze Lechii i oczywiście kaska w kieszeni)
3 wpis OK
4 wpis myślę, że całkowicie bez sensu. Jak każdy zacznie wpisywać swoje kupony rozmyje to temat i nikomu nic to nie da.
Gdybyś zechciał napisać jeszcze powody, dla których wybrałeś takie a nie inne opcje dla danego wydarzenia, post zyskałby wartość informacyjną.

Pozdrawiam.
18 listopada 2009, 15:12 / środa
trampi - wpis z pilki recznej to insider wiec wymaga podania tych przyczyn, ktore sprawiaja, ze insiderem jest. Natomiast moj kupon to cztery tzw. pewniaki (choc takich w zakladach tak na prawde nie ma). Moze zeby zobrazowac napisze jak ja to gram.

Insidery zawsze gram jako single.

Kupony gram systemem, ktory zmodyfikowalem na swoje potrzeby, a pierwotnie nazywa on sie pietnastka.

Ja gram to tak:

Wazne jest aby kurs byl zawsze kolo 2.0
Zaczynam z 200 zl (stawka kazdego wg. uznania i checi - podstawa to grac za tyle ile nie jest Ci szkoda stracic).
jezeli wygram odladam 200 na bok i znow gram za 200. Jezeli wygram gram za cale 400, jezeli nie mam 200 odlozone wiec nie musze wykladac z kieszeni.
Tak dochodze do 800-1000 zl i za to gram, w razie przegranej mam ciagle kase z wygranych do zagrania.
Ten kupon ktory podalem jest przedostatnim krokiem (za 800, bez 800 odlozonego)
Mam nadzieje, ze nie zamieszalem.
18 listopada 2009, 16:47 / środa
Polska - Kanada (to nie insider)
typ: 1
kurs: 1,72 (188bet)
kurs: 1.55 (partyLechia)

Dawno nie gralem na Polske i pewnie dzisiaj tez bym nie zagral, gdyby nie to ze najwyzszy kurs byl w 188bet, a ja tam nie mialem jeszcze konta wiec byl powod zeby zalozyc.
Zagralem za drobne. Co mnie jeszcze do tego sklonilo to informacje, ze stadion jednak zapelni sie kibicami wiec mam nadzieje, ze nasi pilkarze wykarza sie minimum ambicji i beda chcieli wygrac to spotkanie i "potentat" (na nasze warunki) jakim jest Kanada nie bedzie poza zasiegiem ich mozliwosci.
18 listopada 2009, 18:59 / środa
Bialo Zielony niefartem kilka razy przegrasz i jestes kilka baniek w plecy wiec nie warte
18 listopada 2009, 19:07 / środa
albin_bks - dzieki za troske, ale daje rade :)... i to calkiem przyzwoicie, choc specjalizuje sie w innej grze, bukmacherka jest przy okazji.
I oczywiscie masz racje. Nie raz i nie dwa sie traci. Chodzi o to zeby ogolny bilans (tygodniowy, miesieczny jak kto woli) byl na plus.
Pozdrawiam

Co do tematu Polska wygrala wiec kupon na +.
18 listopada 2009, 21:36 / środa
Pewnie wtopię na Ukrainie, a raczej Grecji :(
18 listopada 2009, 22:37 / środa
Podsumowowanie dnia:

Antequera 2010 v Naturhouse La Rioja typ 1, wynik: 24:23 (typ trafiony)
trampi - mam nadzieje, ze skorzystales ponownie

kupon:
Ungur A. - Lacko L. 2 wynik 1:2 (+)
Thornton R. - Mawson G. 1 wynik 5:2 (+)
Austria U21 - Azerbaijan U21 1 wynik 4:0 (+)
Alba Berlin - Dusseldorf 1 wynik 88:62 (+)

Polska - Kanada 1, wynik 1:0 (+)

Bardzo dobry dzien, mozna wyskoczyc na cos mocniejszego :)
19 listopada 2009, 07:22 / czwartek
Biało-Zielony jakie masz propozycje zakładów na dzisiaj?
19 listopada 2009, 09:17 / czwartek
Cygnus - na razie to jeszcze z godzinke lub dwie przytne komara, a pozniej zobacze co w trawie piszczy okolo poludnia cos wrzuce :).
19 listopada 2009, 10:57 / czwartek
Typ na niedziele, ale podaje juz, bo kursy beda leciec (a i tak wysokie nie sa).

Juventus - Udinese
typ: 1
kurs: 1.50 (expekt, interwetten)
kurs: 1.47 (partyLechia - roznica nie duza, wiec mozna zagrac u "nas" :))

Udinese ktore w tym sezonie nie wygralo jeszcze meczu na wyjezdzie przyjedzie do Juve bez 4 zawodnikow. Wszyscy 4 to napastnicy! w tym Di Natale (9 bramek) i Flores (4 bramki). Juve bez ubytkow, a do kadry wracaja wartosciowi gracze, glownie Amauri i dziadek Del Pierro :).
Gram za dosc wysoka stawke, jednak bez wariactw bo to liga wloska, a Juve juz mnie raz w tym sezonie przewiozlo tracac bramke w 94 minucie.
W tym meczu jednak roznica jest kolosalna, a Juve jest w formie (bilans 5 meczy 4-0-1). Gdyby nie to, ze to wloska liga gralbym pewnie handi.
19 listopada 2009, 12:46 / czwartek
Przegladam ta dzisiejsza oferte i nic kompletnie nie rzuca sie w oczy.
Na kupon nic sie pewnie nie uzbiera, a jak jakies singielki (insidery) wpadna to wrzuce.
19 listopada 2009, 13:53 / czwartek
Biało Zielony

Dzięki, skorzystałem i to bardzo.
Przy przegranej Francji i indolencji strzeleckiej Rosji, uratowałeś mi życie poprostu.
19 listopada 2009, 13:59 / czwartek
Biało Zielony widzę, że kumasz czaczę.
Dzięki i nie zgodzę się, że podawanie "suchych" obstawień nie ma sensu.
Każdy ma przecież swój rozum i obstawi albo nie, a im więcej informacji tym lepiej. Można coś ciekawego wychaczyć.

Ja póki co z zgram Juve - jak wygram masz ode mnie piwko ;-)
19 listopada 2009, 14:25 / czwartek
:)
Zastanowily mnie duze spadki (10%) na zwyciestwo gospodarzy w meczu Blues Espoo - IFK Helsinki (Finlandia/hokej).
Sprawdzilem co sie dzieje i okazuje sie, ze z IFK wypadlo 9 zawodnikow, w tym jeden z dwoch glownych bramkarzy i 5 napastnikow. Grypa ich dopadla.
Ja zagram to za na prawde drobne (jakies 70 zl ktore wygralem na meczu Polakow) poniewaz:
- to hokej, a w hokeju rozne rzeczy sie dzieja :)
- IFK wciaz ma 9 napastnikow w kadrze
- graja dwie dobre druzyny, ktore nie przegraly od kilku meczy.
Jezeli sie zdecydujecie grac Panowie to wezcie to pod uwage, bo ewentualne reklamacje nie beda uwzgledniane :D.

Blues Espoo - IFK Helsinki
typ 1. (dla ostroznych mozna zagrac po OT)
kurs: 2.05 (betklass, digibet) kurs na inc OT: ok 1.55
kurs: 1.95 (partyLechia)
19 listopada 2009, 14:39 / czwartek
Bialo Zielony a ja mam do Ciebie mala prosbe...nie jestem biegly w bukmacherce,jak gralem to bardzo rzadko i to tylko zwykle wybrane przezemnie mecze za okreslona stawke...
jesli moglbys przyblizyc Twoje "skroty" co oznaczaja...:
-kurs na inc OT
-mozna zagrac po OT
-insider
-gralbym pewnie handi
z gory dzieki...
19 listopada 2009, 14:49 / czwartek
Jasne, sorki :)

-kurs na inc OT - over time - dogrywka czyli wlaczajac dogrywke, w tym przypadku wykluczasz remis, masz tylko dwie opcje 1 lub 2.
-mozna zagrac po OT - mysle, ze wyjasnione wyzej
-insider - typ zawierajacy wazna informacje (problemy kadrowe, finansowe, konflikt, zmeczenie, odpuszczenie (np. pucharow) przez jedna z druzyn)
-gralbym pewnie handi - handikap - mozesz w tym meczu np. mozesz postawic 1(-1) co oznacza, ze Juventus zaczyna jakby przegrywajac 0:1, a Ty stawiajac 1 uwazasz, ze i tak wygra, czyli musi wygrac roznica 2 goli
19 listopada 2009, 16:24 / czwartek
Zdania na temat zamieszczania kuponow sa podzielone wsrod nas, ale jako ze temat sie na razie nie rozkrecil wrzuce kupon ktory jednak na dzisiaj sklecilem.
Nie jestem go jednak pewien tak bardzo, aby zagrac go wg. mojego systemu za 800 zl. Gram go za 200 zl niejako zaczynajac druga (rownolegla) serie systemu.

Phil Taylor v Colin Lloyd 1
Kevin Painter v Kirk Shepherd 1
Ronnie O'Sullivan v John Higgins 1 DNB

Kilka slow wyjasnienia. Darts mnie jeszcze nie zawiodl podczas tego Grand Slam i mam nadzieje, ze tak bedzie i tym razem. Taylor to powinna byc tylko formalnosc, a Painter jest lepszy od Shepherd'a i mam nadzieje, ze to udowodni.
No i snooker. To wlasnie ta gra powoduje, ze nie mam na tyle pewnosci do tego kuponu, aby zagrac go za 800 zl. To bedzie wyrownana walka, ostatnio lepszy byl Higgins, ale ogladalem tamta gre i moglo byc roznie. Aby sobie troche pomoc wybralem opcje DNB czyli w przypadku remisu nie ma zakladu, bukmacher rozlicza go po kursie 1.0.
Zagralem to w William Hill kurs 2.15
19 listopada 2009, 20:13 / czwartek
a skad masz te informacje natemat tej pilki recznej ze jada autokarem i ze tamci maja grype w finlandii jest jakas stronka do tego ?
19 listopada 2009, 20:41 / czwartek
luk - nie ma jednej strony, ktora podaje te informacje. Info o recznej dostalem od znajomego typera z Hiszpanii. Hokej tak jak pisalem zobaczylem spadki kursu wiec przy pomocy google translatora poczytalem strone klubowa (taka rozrywka na kaca :D). Niestety hokej nie siadl.

Blues Espoo - IFK Helsinki 3:3, 3:4 po OT.

Tak jak pisalem Panowie hokej nie jest zbyt przyjemny do typowania. Nauczylem sie tego na jednym meczu w ktorym byl murowany kandydat do zwyciestwa. Wszyskie buki mialy kurs 1.25-1.30. Unibet zaspal i mial ok 1.50. Wrzucilismy ze znajomym Chorwatem grube siano (Unibet zaraz po naszych obstawieniu zwrocil mecz do oddsmakerow i obnizyl kurs do ok 1.20). I co sie stalo? Dryzyna wygrala, ale po OT, w regulaminowym czasie byl remis. Od wtedy nie stawiam duzych pieniedzy na hokej. Jak grypa polozy 20 zawodnikow to moze sie skusze :).
19 listopada 2009, 21:29 / czwartek
dzis była masowka na Blues a jak wiadomo takiego grania lepiej unikac wiec nie ma co sie dziwic
19 listopada 2009, 21:36 / czwartek
ostatnio był mecz Poprad - Kosice na poprad z rana było 3,40 przed południem ukazała sie informacja ze Kosice bez 10 z czego 5 kluczowych zawodników gdy zagrałem za tysiaka kurs odrazu spadł o 0,2 jak widomo buki gdy tylko jest jakies info wkraczaja do akcji , ostatecznie kurs przed meczem wynosił 2,65 , warto sledzic i wyłapywac wazne informacje
19 listopada 2009, 21:54 / czwartek
podaj mi jeden dobry powod stawiania kursu 1.03 do 1.1
19 listopada 2009, 22:03 / czwartek
Ja sobie wrzucam czasem dla podkrecenia kursu na kuponie. Ale generalnie na kurs patrze na koncu. Nie zaleznie czy jest 1.05 czy 3.00 oceniam najpierw spotkanie. Kurs to tylko pieniadze, jakie bukmacher chce zaplacic za zdarzenie. Spotkalem czubow ktorzy stawiaja po 1000 zl przy kursie 1.05.

Higgins jest dzis o klase lepszy od O'Sullivana.

A wiec wczorajsze wygrane 1570 zl dzisiaj zostaje pomniejszone o 270. Gramy dalej. Mam nadzieje, ze ktos sie wlaczy do tego tematu podajac swoje typy.
19 listopada 2009, 22:09 / czwartek
mam pewniaczka na dziisaj w nba san antonio ... 1.45 na wygranie gram za 100 funtow.. a ty masz jakies dzisiaj jeszcze .???
podasz namiary na siebie to mozemy blizsza wspolprace zawiazac
19 listopada 2009, 22:19 / czwartek
Mam cos, ale chyba odpuszcze wiec i nie podam tutaj. A to dlatego, ze to hokej :). NHL. Do tego zrodlo niesprawdzone jeszcze. Dam sie chlopu wykazac, sprawdze kilka jego typow i sie zobaczy.
Jak chcesz sie skontaktowac luk? Email, gg? Daj jakis namiar to sie odezwe.
Pozdro.
19 listopada 2009, 22:32 / czwartek
czarnuchbimbo@wp.pl napisz mi tam swoj numer gg to sie odezwe
19 listopada 2009, 22:56 / czwartek
luk - za chwilke sie odezwe, cos jeszcze przegladam, bo mi spokoju nie daje.

LDU Quito - River Plate - duzo siano leci na betfair na 2 przed samym meczem. Zostalo jeszcze 20 minut, mozna x2 wychaczyc po @2.3x., a 2DNB ok 5.0. W pierwszym meczu wygralo River 2:1.
Mam zagadke :)
19 listopada 2009, 22:59 / czwartek
*wyhaczyc mialo byc :).

Jeszcze co do LDU Quito - River Plate rano ten typ pojawil sie na jednym zamknietym forum do ktorego mam dostep. Typer podal 1, a teraz ta 2 jest na tapecie. Chyba jednak odpuszcze.
19 listopada 2009, 23:13 / czwartek
mozliwe ze te river plate wygra bo dnb byl 4.72 a teraz juz jest 4.33 moze tgo cos znaczy.. ja dalem x2 z san antonio i no hornets
19 listopada 2009, 23:17 / czwartek
ale rozumiem, ze san antonio jako singla tez pusciles?
19 listopada 2009, 23:21 / czwartek
nie te 3 razem dalem kurs jest 14.60 a river plate narazie lepiej wyglada w grze atakuje non stop.. odezwij sie to normalniwe pogadamy..:)))))))
19 listopada 2009, 23:22 / czwartek
Magdeburg - Balingen-Weilstetten HBW

Kto ma konto w Nordicbet niech wrzuca Magdeburg handi +5,5 @1.93. Pomylka buka, powinno byc -5.5. Pewnie bedzie zwrot, ale nic nie kosztuje sprobowac, a noz sie uda :).
19 listopada 2009, 23:35 / czwartek
luk - poszedl mail.
20 listopada 2009, 01:48 / piątek
Villarreal v Valladolid
typ: 1
kurs: 1.68 (5dimes)
kurs: 1.67 (partyLechia!!!... pierwszy raz jestesmy Panowie w topie z kursem wiec tym bardziej warto zagrac :)).

Villarreal po slabym poczatku wydaje sie wracac na wlasciwe tory. W tym miesiacu przekonujace zwyciestwo w LE z Lazio (4:1), wygrana w lidze 5:0 z Tenerife i minimala przegrana 3:2 na wyjezdzie z silna Sevilla. Wygrana powinna byc latwiejsza dzieki oslabieniu i tak slabszego Valladolid brakiem podstawowego bramkarza i trzech graczy formacji defensywych.
Powodzenia dla tych co zagraja ten typ :).

A tak przy okazji... Panowie, to jest tylko sport i niespodzianki beda zdarzac sie zawsze. Tak jak ktos madrze napisal w tym temacie kazdy ma swoj rozum i decyduje czy cos zagrac czy nie. Jedyne co ja moge doradzic i czego sie nauczylem to pamietajcie aby grac tylko za tyle ile nie szkoda jest stracic. Wiadomo, latwo jest skrytykowac przegrany typ, ale jakos nikt nie kwapi sie, aby podac wlasny :). To tyle. Pozdrawiam.
20 listopada 2009, 02:00 / piątek
mam zagwostke z kuponami.. mamy je dawac w tym temacie czy nie? (w sumie na razie to nikt poza mna sie w ten temat nie wlaczyl :D). Wlasnie uzupelnialem moje statystyki i sprawdzilem jak mi szlo przez ostatni miesiac (chodzi mi o kupony aku o kursie okolo 2.0). Na 32 kupony trafilem 25, przegralem 7. Gramy cos czy nie Panowie?
20 listopada 2009, 07:18 / piątek
Cały czas obserwuję, ale z typami nie wyskakuję, ponieważ gram głównie siatkówkę live. Nie wiem czy kogoś interesuje siedzenie przed komputerem i wpatrywanie się w zmieniający wynik.

Na ten weckend postawiłem na zwycięstwa gospodarzy w derbach.

Legia-Polonia 1 1,40
Wisła- Cracovia 1 1,30
Kurs łączny 1,82
Mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami, ale sądzę, że goście sa na tyle słabi aby nie zepsuc kuponu.

BiałoZielony widzę, że mocno jesteś zoriętowany w bukmacherce, może inni też to widzą i nie chcą się wychylać :)
20 listopada 2009, 08:20 / piątek
właśnie, właśnie Biało Zielony nie zniechęcaj się zapodawaj, zapodawaj ile wlezie.
Ja jestem cienki Bolek i ze swoimi typami się nie wychylam. Po prostu gram sobie od czasu do czasu za malutkie pieniądze dla rozrywki i raczej na czuja, bez specjalnego uzasadnienia dlaczego ten typ a nie inny. Nie siedzę w tym tak głęboko jak Ty, ale zręczam Cię czytam Twoje wpisy i jestem pełen podziwu.
Pewnie zresztą jak jeszcze parę osób.
Wszyscy czytający i korzystający z porad Biało Zielonego a nie udzielający się, gdyż nie czują się godni przy wyżej wymienionym proszę się o wpisywanie z głosami wsparcia i mobilizacji, żeby człowiek miał poczucie, że robi coś dobrego ;-)
20 listopada 2009, 08:32 / piątek
Jak już tak bardzo chcecie, to zapodam, co dałem:

Typ od Biało Zielonego z Villarealem, bo brzmi to całkiem sensownie. Dziwiłem się długo dlaczego tak słabo zaczęli sezon i liczę właśnie, że teraz jest ich czas.
Polonia B. gra fajnie a Jaga cały czas nie może się przełamać na wyjazdach. Remis na Koronę z Zagłębiem oceniam po tym co widziałem u nas. Drużyny prezentują podobny potencjał.

Jak widać typowanie traktuję wyłącznie zabawowo ;-)

1 Zakład kombi
Villarreal FC - Real Valladolid
1X2
Typ: Villarreal FC 1.60

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok
1X2
Typ: Polonia Bytom 1.95

Korona Kielce - Zagłębie Lubin
1X2
Typ: X 3.10

9.67 Kurs całkowity
5.00 PLN Stawka całkowita
48.36 PLN
Ewentualna wygrana
20 listopada 2009, 10:03 / piątek
Też z bardzo nie mam się czym "pochwalić".
Biało-zielony - kawał dobrej roboty :) . Pisz więcej!
Mój kupon: Legia, Juve, Villareal (AKO 3,28).
20 listopada 2009, 10:54 / piątek
Villareal dosc pewny ale mecz dopiero w niedziele kurs juz spada , opcja warta grania tez jest City X2 do tego Lyon Barca Real Wisła Ślask cos z tego mozna wybrac
20 listopada 2009, 10:59 / piątek
Bialo Zielony odezwij sie na albinbuk@wp.pl to podyskutujemy o typach
20 listopada 2009, 11:28 / piątek
Korona - Zagłębie over 1.5 1.40

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok Draw No Bet 2 2.90

Legia - Polonia W. +1.5 2 1.65

Kurs na Jagiellonie z opcją DNB jest naprawdę ogromnie przesadzony i jest tutaj swego rodzaju value. (Draw No Bet = w przypadku remisu zwrot stawki) .

Spotkanie w Warszawie stoi pod wielkim znakiem zapytania , Polonia słaba ostatnio, ale właśnie w takich meczach często się zdarza, że słaba drużyna zdobywa pkt z teoretycznie mocniejszą ekipa. Do tego warto dodać taką ciekawostkę :

'Sędzią tego spotkania jest Pan Marcin Borski który pochodzi z Warszawy. Nie znam zapatrywań Pana Borskiego aczkolwiek są pewne podstawy by poczuć nieprzyjemny zapach wokół tego meczu. Marcin Borski swego czasu pracował na stanowisku pełnomocnika Zarządu KGHM Polska Miedź SA, czyli właściciela Zagłębia Lubin oraz jednocześnie sędziował mecze. Zagłębiu sędziował wówczas raz - zwycięstwo Lubinian po kontrowersyjnych decyzjach arbitra. Pan Borski naraził się też kibicom GKSu Katowice w 2005 roku sędziując mecz GKS z Odrą Wodzisław. Sędzia zabrał Gieksie zwycięstwo uznając wyrównującą bramkę Wosia w 90min po ewidentnym spalonym. Sędzia pokazał przy tym 9 żółtych i aż 4 czerwone kartki. Kibice nie wytrzymali i zaatakowali Borskiego i jego asystentów dlatego wynik zamieniono na walkower. Potem jeszcze trafił na listę Fryzjera.'

Natomiast w Kielcach dziurawe defensywy i tutaj możemy zobaczyć parę bramek. 1.40 na over 1.5 myślę, że jest dobrą propozycją .
20 listopada 2009, 11:33 / piątek
do tego polecam zwrócenie uwagi n a mecz Jastrzębia z Sosnowcem w PLH. Zagłębie wystąpi dzisiaj bez 9 podstawowych zawodników ,a na gospodarzy mamy 1.65. Co może być prezentem na weekend ;)
20 listopada 2009, 11:37 / piątek
nie ma edycji postów niestety ...

dodam również : Legia - Polonia : red card : TAK 3.30
20 listopada 2009, 11:41 / piątek
Witam Panowie
Troszke zle mnie zrozumieliscie :). Nie zastanawiam sie czy single podawac. Chodzi mi o kupony aku, te ktore gram z kursem ok. 2.0. Na poczatku tego watku byla zagwostka czy jest sens je podawac czy nie. Tak jak pisalem w ciagu ostatniego miesiaca mam skutecznosc 25/32, ale bylo tez tak, ze bylo 15/15 wiec na zero.
Mimo wszystko dzieki za mile slowa i ciesze sie, bo poszlo kilka na prawde ciekawych postow. Niedlugo Wam odpisze i zoabaczymy co na dzisiaj buki nam daly.
Albin - odezwe sie w ciagu godzinki, dwoch.
20 listopada 2009, 11:43 / piątek
25/7 oczywiscie (trafione/nietrafione)
 
1 2 3 ..... 12
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.456