Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

LECHIA W MEDIACH

strona 18/79

7 kwietnia 2012, 08:42 / sobota
Dysponuję oryginalną (w języku niemieckim) wersją artykułu z miesięcznika "11Freunde" , jak ktoś zainteresowany podeślę na maila.
8 kwietnia 2012, 11:00 / niedziela
Liczba awantur się zmniejszyła - I część rozmowy z Radosławem Kossakowskim, socjologiem
odnośnik
19 kwietnia 2012, 18:43 / czwartek
Poniżej prezentujemy polemikę z tezami zawartymi w tekście opublikowanym w dzienniku "Rzeczpospolita" w dniu 17 kwietnia br. pt. "Są stadiony, nie ma pieniędzy".

Jesteśmy zmuszeni odnieść się do tez zawartych w publikacji zamieszczonej w dzienniku "Rzeczpospolita" w dniu 17 kwietnia br. pt. "Są stadiony, nie ma pieniędzy", autorstwa panów Michała Kołodziejczyka i Stefana Szczepłka, a dotyczących stadionu PGE Arena Gdańsk i spółki Lechia Operator. W szczególności dotyczy to nieprawdziwych informacji jakie pochodzą od cytowanego w tekście pana Krzysztofa Guzowskiego, pracownika Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
"Od lipca 2011 roku na stadionie nie odbyła się żadna impreza nie piłkarska. Spółka Lechia Operator nie była w stanie zorganizować niczego poza meczami Lechii. Nie było koncertów, konferencji, niczego takiego na czym stadion mógłby zarabiać. Nawet ich nie zaplanowała" – stwierdza m.in. w tekście pan Guzowski.
Z przykrością stwierdzamy, że zdania te nie mają pokrycia w rzeczywistości, tym bardziej, że w lipcu z powodu opóźnień odbiorowych kilka imprez piłkarskich, w tym mecz otwarcia Lechia - FC Porto musieliśmy odwołać. Jedyne prawdziwe stwierdzenie w tym fragmencie to to, które mówi o braku koncertów. Co do pozostałych stwierdzeń prezentujemy poniżej kilka faktów.

Spółka Lechia Operator przejęła stadion 5 sierpnia 2011 r. W okresie do grudnia 2011 r. zorganizowała na zlecenie różnych partnerów ok. 70 wydarzeń niepiłkarskich. Były to m.in. konferencje, prezentacje produktów (w tym np. firmy SHARP, oficjalnego sponsora Euro 2012), komercyjne i niekomercyjne toury dla grup zorganizowanych po stadionie, szkolenia. W tym okresie odbyła się również transmisja losowania grup turnieju głównego Euro 2012, która była przygotowana 2 grudnia ub.r. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gdańsku. We wrześniu 2011 r. odbył się mecz towarzyski reprezentacji piłkarskich Polski i Niemiec.
W styczniu 2012 r. uruchomione zostało komercyjne i regularne zwiedzanie stadionu dla wszystkich chętnych, z którego dotychczas skorzystało ponad 2,5 tysiąca osób. Stadion był udostępniany na zasadach komercyjnych na potrzeby kręcenia zdjęć do reklam. Odbyło się również 25 konferencji, eventów i konkursów (szczegółowe zestawienie poniżej).

Co dziwi najbardziej w organizacji części tych eventów uczestniczył również Urząd Miejski w Gdańsku. Pan Guzowski, jako jego pracownik, powinien o tym pamiętać. Szkoda również, że autorzy publikacji nie zwrócili się o informacje do wciąż jeszcze funkcjonującego operatora stadionu. Wtedy na pewno udałoby się uniknąć zbędnych nieporozumień.
Mamy świadomość, że firma Lechia Operator nie uniknęła potknięć w swoim działaniu, trzeba jednak pamiętać, że spółka rozpoczęła działalność w najtrudniejszym okresie funkcjonowania obiektu - w momencie jego rozruchu. Zmiany właścicielskie jakie zachodzą obecnie w tej spółce mają na celu poprawę sytuacji dla dobra wszystkich podmiotów korzystających z PGE Areny Gdańsk. Lechia Operator i Lechia Gdańsk nie uchylają się też przed różnymi opiniami, są w stanie przyjąć wszystkie uwagi i o wszystkim w sposób konstruktywny i rzetelny polemizować. Właśnie rzetelności w wypowiedziach pana Krzysztofa Guzowskiego niestety zabrakło.

Warto też zaznaczyć, że zgodnie z umową Urząd Miejski w Gdańsku w każdym roku ma prawo do trzykrotnego wykorzystania nieodpłatnie stadionu na organizowane przez siebie eventy. W 2011 r. skorzystał z tej możliwości dwukrotnie, a za środki m.in. PGE za prawa do nazwy areny, zorganizował dzień otwarty stadionu oraz towarzyski mecz budowniczych stadionów Polska-Ukraina.

Poniżej prezentujemy zestawienie imprez nie piłkarskich zorganizowanych przez Lechię Operator na zlecenie różnych klientów.

Liczby roku 2011

28 tourów stadionowych zorganizowanych komercyjnie (dla firm) oraz niekomercyjnie (szkoły, przedszkola, placówki opiekuńczo-wychowawcze)

14 konferencji różnego typu, w tym m.in. prezentacje produktów firmy SHARP

lechia.pl

odnośnik
19 kwietnia 2012, 18:48 / czwartek
Jak dla mnie te oświadczenie ze strony operatora to pogrążanie samego siebie. Faktem jest, że poza meczami Lechii, na stadionie nie dzieje się NIC.
Patrzcie na Ergo Arene... co chwilę jakieś wydarzenie [ koncerty itd].
19 kwietnia 2012, 19:48 / czwartek
Jakie eventy? Jakie kurwa dni otwarte? Czy jeszcze z ludzi debili chcą zrobić? Każdy minimum rozgarniety wie dobrze, ze chodzi o imprezy MASOWE, na których stadion ma zarabiać. Jeżeli kuchar jenek i spółka chcieli stadion po to, zeby zarabiać na wc to ktoś musi za to odpowiedzieć, ze takie leszcze zarządzaly tak potężna inwestycja, doprowadzając ja niemal do upadku.
19 kwietnia 2012, 21:32 / czwartek
Ja podjarałem się na mecz Brazylia-Japonia. No ale ten odbędzie się we Wrocławiu.
Jadę więc do Wrocka. U nas cisza
19 kwietnia 2012, 23:35 / czwartek
Nie porownuj chlopie Ergo Areny do PGE Areny imprezy na stadionach sa wszedzie prawdzie w wiekszosci niedochodowe.Stadion to glownie pilka tak jest wszedzie w calej europie
20 kwietnia 2012, 13:30 / piątek
Ciekawy wywiad z Surmą "Rola rezerwowego z Bełchatowem i Zagłębiem była dla mnie szokiem" odnośnik
3 maja 2012, 16:26 / czwartek
Wtajemniczony człowiek wykłada nam kawę na ławę: wielu ludzi z Lechii chce zaszkodzić Wojciechowi Pawłowskiemu!

Bliski znajomy Wojciecha Pawłowskiego na łamach 2x45.com.pl opowiada o zawirowaniach, jakie miały miejsce w ostatnim czasie wokół bramkarza Lechii. W klubie powstała frakcja "partyzantów", która koniecznie chce zaszkodzić piłkarzowi. Skończyło się to tym, że Pawłowski jako zawodnik zesłany do rezerw, przed meczem z Legią odbierze prestiżową nagrodę...

Ciekawe, ciekawe...

odnośnik
3 maja 2012, 17:56 / czwartek
Abdou Razack Traore znów znalazł się w sferze zainteresowań warszawskiej Legii. Jak donosi "Przegląd Sportowy" zawodnik zajmuje wysokie miejsce na liście życzeń szkoleniowca "Wojskowych" Macieja Skorży.

Już w zeszłym roku warszawska Legia starała się sprowadzić z Lechii Gdańsk Abdou Razacka Traore. Wówczas na przeszkodzie stanęła zbyt wysoka cena odstępnego. Działacze gdańskiego klubu chcieli za swojego piłkarza aż 2 mln euro, podczas gdy stołeczny zespół był skłonny zapłacić "jedynie" 750 tys. euro.

Włodarze Lechii liczyli wówczas na to, że zawodnik wypromuje się jeszcze bardziej dzięki dobrym występom w Pucharze Narodów Afryki oraz pomoże klubowi w osiągnięciu jak najlepszego miejsca w lidze. I tu się przeliczyli.

Traore nie błyszczał na międzynarodowej imprezie, a w lidze zanotował regres formy. W 22 meczach w barwach Lechii w obecnym sezonie zdobył zaledwie 4 gole.

Słabsza forma prezentowana przez reprezentanta Burkina Faso nie zniechęciła jednak działaczy Legii. Temat wrócił tuż przed ligowym starciem obu drużyn. Według informacji "Przeglądu Sportowego" Traore wciąż znajduje się w notesie Maciej Skorży i to właśnie szkoleniowiec "Wojskowych" ma nalegać na jego transfer do Warszawy.

23-letniemu zawodnikowi już w grudniu 2012 roku wygasa umowa z Lechią i jest to właściwie ostatni moment, kiedy gdański klub będzie mógł zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze.

info wp.pl
3 maja 2012, 20:47 / czwartek
teraz Razak dla Legii kosztuje 1ml euro:)
4 maja 2012, 16:25 / piątek
Pawłowski odleciał i prędko nie wróci. Zażądał gwarancji gry w pierwszym składzie z Legią, a jak się dowiedział, że gwarancję to może mieć na bronienie w rezerwach, to zgłosił nieistniejącą kontuzję. W krótkich słowach dowiedział się, że ma 5 minut na spakowanie gratów i w którym kierunku jest wyjście z budynku. Cała historia pokrzywdzonego Wojtka.
5 maja 2012, 12:20 / sobota
www.takdlakadry.pl/news/316/Futbol_pomocnie_Kibice _Lechii_Gdansk_zbierali_dzieciom_na_wakacje

O pięknej akcji kibiców Lechii Gdańsk! Brawo!
10 maja 2012, 10:27 / czwartek
Weszło o Pawłowskim:

odnośnik

Pomijając sam dość niskich lotów artykuł, ciekawostką jest wpis niejakiego ~ "JA" (10.05.2012 08:38:36)
10 maja 2012, 14:19 / czwartek
Ciekawostka? Jakiś bełkot analfabety.
10 maja 2012, 14:55 / czwartek
Kilka szczegółów w wypowiedziach tej osoby wskazywać może, że jest to osoba nie najgorzej poinformowana. Po kilku innych szczegółach zaś można się domyślić kim ta osoba jest (lub - co oczywiście możliwe - pod kogo ktoś się bezczelnie podszywa).

Więc tak - ujawnianie na forum weszlo informacji, że Pawłowski przyjął na treningu w twarz od Gładysia uważam za ciekawostkę, nawet jeśli informacja pochodzi od osoby mającej problem z przelaniem informacji w tekst.

Przy okazji dość ciekawie i zaskakująco dla mnie brzmi też, że "ofiara" załatwia takie sprawy w opisany sposób - przez adwokata i donosząc nowemu pracodawcy.
13 maja 2012, 03:49 / niedziela
Nie bardzo o Lechii ale wypowiada się sporo kibiców Lechii.
Film zrealizowany przez holenderską sieć publicznych kanałów telewizyjnych i wyemitowany przez ogólnokrajową Ned 2. Warty obejrzenia

Film na serwerze telewizji - odnośnik
Film na YT - odnośnik
21 maja 2012, 17:21 / poniedziałek
Wojciech Pawłowski dla 2x45.com.pl: Trener bramkarzy Lechii uderzył mnie w twarz. Powiedziałem mu, że ma przeje****

odnośnik
21 maja 2012, 17:29 / poniedziałek
No to czekamy na proces Gładysia, pawłowski napewno poddał się obdukcji itp itd...

Wiedziałem, że mam rację, a on tak naprawdę jest w klubie nikim.

rozjebał po całości....
21 maja 2012, 17:36 / poniedziałek
No fakt, czyli jednak ten gosć co pisał w komentarzach pod artykułem na weszlo pisał jednak prawdę.

Szkoda, że go tak potraktowali.

W Polskich klubach zamiast wspierać to wszystko pod górkę robią.
21 maja 2012, 17:37 / poniedziałek
A po co obdukcja?
Jeśli faktycznie przyjebał mu przy kolegach w szatni to powinni zachować się lojalnie wobec Wojtka i na drugi dzień Surma jako kapitan powinien iść z tym do prezesa aby wyjebali przygłupa z klubu.
Pewnie Wojtek też nie jest bez winy ale na takie metody wychowawcze nie powinno być przyzwolenia.
21 maja 2012, 17:58 / poniedziałek
no ale skoro tego nie zrobili to same pizdy w tej szatni siedza...
21 maja 2012, 18:21 / poniedziałek
Pamietam jak Kapsa przychodzil i mowil ze tak pojebanego trenera jak Gladys to jeszcze nie widzial...

napewno powinny byc wyciagniete konsekwencje wobec Darka
21 maja 2012, 18:30 / poniedziałek
Dla mnie Pawłowski zachowuje się ja małolat, a nie facet, doszło do scysji, mam świadków zostałem znieważony, biorę adwokata, podaję sprawę do sądu, wygrywam a zasądzoną kwotę przeznaczam na szczytny cel, a nie wyżalam się na łamach prasy jak to mnie skrzywdzili, jaki to ja biedny jestem i przy okazji zostawiam po sobie medialny smród, bo jaka prawda była to diabli wiedzą, coś ten Pawłowski gwiazdorzy, byleby z podkulonym ogonem do kraju nie wracał za jakiś czas (czego mu nie życzę) ale więcej klasy misiu.
21 maja 2012, 18:50 / poniedziałek
Ja tam uważam że Lechia zrobiła na nim dobry interes. Pawłowski wcale nie jest taki dobry. Zagrał trzy, cztery dobre mecze ale wraz z meczem ze Śląskiem jego "forma" się skończyła. Przykład meczu z Wisłą i Podbeskidziem utwierdziły mnie w tym że nie jest on lepszym bramkarzem niż Małkowski. Może jest ciut lepszy od Buchalika ale ten jakby może zagrał jakiś mecz od początku to był w tym samym miejscu jak Pawłowski. Życzę mu wszystkiego najlepszego w Udinese lecz czuje że skończy się jak na Sandomierskim lub jeszcze gorzej.
21 maja 2012, 19:34 / poniedziałek
Szczerze mówiąc jak to przeczytałem to prawie nie spadłem z krzesła ze śmiechu. Biedny Wojtuś sobie nagle przypomniał, że dostał po ryju. Ten który płacze, że weszło włazi mu w prywatne życie biegnie i w wywiadzie wywleka swoje prywatne brudy. Nie wiem jak dla was ale dla mnie to tylko pokazuje jak bardzo mu zaczyna odbijać palma. Zresztą niech on nie pierdoli, że tylko przytakiwał pewnie go zlał po całości bo przecież ma kontrakt w Udinese ale to go nie czyni lepszym piłkarzem. Jak Pęki niby dał po pysku Kafarowi to wszyscy się rozpływałi nad tym jakie to było super a jak teraz gwiazdka dostała po twarzy to nagle jest źle ?
21 maja 2012, 19:49 / poniedziałek
Generalnie ma wysoka samoocene wiec ma szanse na kariere.
Heh" gdyby wiedziel, wybral by szanse rozwoju w innym klubie"....co za menda.
Zeby wybic sie z takiego Baltyku Koszalin nie wystarczy talent ale bucek juz tego nie doceni.

Niestety rozpruty donosiciel i mieka faja.
Nie tesknie, bedzie Malkowski, przynajmiej ma zone z ambicjami dotyczacymi kariery meza.
A i rodzinny to po knajpach nie bedzie latal heh
21 maja 2012, 19:54 / poniedziałek
Roznica jest taka ze u nas zlewał wszystko po całości bo miał już kontrakt a tam będzie potulnym barankiem latającym na każde skinienie.
21 maja 2012, 20:02 / poniedziałek
Sytuacja co najmniej dziwna. Skoro dostał w twarz przy świadkach, to Gładyś powinien zostać przez zarząd ukarany. A tu cisza jak gdyby nigdy nic nie stało się.
Swoja drogą Gładyś, sprawia wrażenie buraka jakich mało. Do czasu "odkrycia" Wojtka cały czas miałem wątpliwości co do jego fachowości. Bączek gnębiony, Kapsel gnębiony .... chyba komuś coś jednak pojebało się w główce...
21 maja 2012, 20:46 / poniedziałek
fakty są takie ze pawlowski to konfident... teraz czekac na wersje Gładysia ;D
21 maja 2012, 21:27 / poniedziałek
Nie przyklejaj tak pochopnie chłopakowi łatki.
Teraz czekam na reakcje Gladysia.
Jeżeli chcemy być postrzegani jako profesjonalny klub to takie rzeczy muszą być wyjaśnianie w swoim gronie bo już się robi kwas,inne portale tez podchwycily temat i jedna wersja tylko krąży a czy prawdziwa nie wiemy.
21 maja 2012, 21:45 / poniedziałek
a czemu nie, skoro klubowi gębę przyprawia i swoje prywatne sprawy, bo to jest prywatna sprawa jak się w mordę dostanie, na forum mediów się załatwia, dla mnie po krótkim namyśle to nie małolat ale gówniarz, który spraw nie potrafi załatwić po męsku, zero klasy w jego poczynaniach, najłatwiej kogoś oczernić, ale nie ma dymu bez ognia, za darmochę w mordę się nie dostaje
21 maja 2012, 21:46 / poniedziałek
21 maja 2012, 22:35 / poniedziałek
na końcu jest
- Bez komentarza. Proszę dzwonić do rzecznika prasowego - tylko tyle usłyszeliśmy od Magnowskiego.

haha.ten gośc nie ma nawet swojego zdania.
21 maja 2012, 23:18 / poniedziałek
wracając do Pawłowskiego, to gościu, który dołączył do "klubu" pinokio wołąkiewicza, asta lavista beby :)
21 maja 2012, 23:35 / poniedziałek
Trochę mnie przeraża ta nowa prezesura.. I tak źle, i tak niedobrze ;/

Czarno widzę przyszły sezon.
21 maja 2012, 23:49 / poniedziałek
byle nie Magnowski
22 maja 2012, 10:37 / wtorek
my mamy jakiegos rzecznika prasowego ? Ferment dookola klubu a tu ani info na oficjalnej gdzie rzecznik dementuje lub wyjasnia... szczerze to powinna byc konferencja prasowa w tej sprawie...
22 maja 2012, 10:38 / wtorek
odnośnik

"Pawłowski: trener uderzył mnie w twarz"
22 maja 2012, 10:40 / wtorek
Kostinho nie wiem czy wiesz ale juz trwa dyskusja na ten temat :) i to nawet w tym wątku
22 maja 2012, 10:49 / wtorek
Dziwne ze powiedział o tym dopiero teraz na pożegnanie...Moze chce sie zemscic bo Gladys pokazywal mu ze nie jest jescze super bramkarzem ale dopiero materialem na niego - troche dziecinne ale coz taki wiek;]
22 maja 2012, 11:11 / wtorek
Obydwaj siebie warci i Gładyś i Pawłowski, obydwu nie powinno byc w Lechii.

A w tej sytuacji to prawda jest taka, że sprawa powinna się skończyć w sądzie. Jeżeli okazałoby się, że rację ma Pawłowski to Gładyś powinien dostać dyscyplinarkę i ariwederczi, zaś jeśli ten drugi to Pawłowski publiczne przeprosiny plus jakaś kwota wpłacona na dom dziecka i po sprawie.

A tak to jest cyrk.
22 maja 2012, 13:28 / wtorek
„Gładyś powinien dostać dyscyplinarkę i ariwederczi”
„prawda jest taka, że sprawa powinna się skończyć w sądzie”

Po pierwsze to „arrivederci” znaczy „do zobaczenia”.

A po drugie to jaka sprawa w sądzie?

Jak dla mnie to nie tak mężczyźni załatwiają takie sprawy. Ktoś dostał w twarz? Oczywiście, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na treningu. Ale sąd jest ostatnim miejscem gdzie taka sprawa powinna trafić. Dostałeś w twarz to albo oddajesz, albo jeśli nie masz jaj to właśnie poznałeś swoje miejsce w szeregu, do którego to szeregu grzecznie wracasz. Władze klubu, trener, rada drużyny czy co tam jeszcze rozstrzygają sprawę i wyciągają konsekwencje bez najmniejszego rozgłosu.

Byłbym ostrożny z osądzaniem Gładysia. Jak dla mnie to Pawłowski go sprowokował, puściły nerwy, nie pierwszy i nie ostatni raz na treningu ktoś się poszarpał. Nic niezwykłego zwłaszcza biorąc pod uwagę presję, pod jaką wszyscy byli na wiosnę. Ten tego nie rozumie kto nigdy poważniej nie trenował żadnego sportu.

Pawłowskiemu po kilku lepszych meczach ewidentnie strzeliła sodówa, a od podpisania nowego kontraktu ewidentnie miał Lechię, kolegów z drużyny i cały sztab w dupie.
Teraz kompromituje się sposobem, w jaki załatwia tę sprawę. Nie potrafił Gładysiowi oddać to niech dalej siedzi z głową we własnej dupie, a nie skamle po gazetach, sądach czy też skarży się Włochom - co też już podobno zdążył zrobić i czym mam nadzieję wyrobił u Włochów odpowiednie zdanie na temat wielkości jego coglioni (czy też cojones, jeśli jednak trafi do Grenady).
22 maja 2012, 13:53 / wtorek
Boże, już mam dość tej pseudogwiazdy... Gładysia. To zwykły pozer, robi wszystko pod kibiców, za wszelką cenę chce się nam przypodobać. A to ani świetny trener, ani świetna osobowość. To po prostu gość zadufany w sobie.

P.S. A temu co uważa, ze powinno się to skończyc w sądzie polecam inne forum. odnośnik
Tam znajdziesz aprobatę.
22 maja 2012, 14:54 / wtorek
Srojtas a pracowałeś z Gładysiem, że tak piszesz? Może nie jest jakimś super treneiro ale ostatnio w Lechii bramka to jesyny pewny punkt. Nie bronie ale Pawłowski to zwykły szczyl i jak nie spokornieje to skończy w jakichś włoskich rezerwach zapewne.
22 maja 2012, 14:57 / wtorek
"nie bronie go" - tak miało być
22 maja 2012, 17:07 / wtorek
Srojtas rozumiem czytujesz te forum, że tak polecasz?

Albo mamy zawodowy i profesjonalny klub, albo pół amatorskie bagno, gdzie trener leje piłkarzy po pyskach, bo inaczej ich nie potrafi ustawić. Był czas na załatwianie takich spraw po cichu, a teraz się robi z naszego klubu jakąś patologiczą zbieraninę.

Jeżeli ktoś oczernia firmę w mediach to sprawę się kieruje do sądu, aby rozstrzygnął sprawę. No, ale skoro Lechia tego nie robi, to albo ma to w dupie, że piłkarzyk opowiada bajki gazetom, albo coś w tym jest. I w tym wypadku Gładyś wychodzi na buraka z meliny, a nie profesjonalistę.

Dobrę imię także ma swoją wartość, ale widocznie nie masz o tym zbytniego pojęcia.
22 maja 2012, 20:01 / wtorek
Dostał z liścia i po sprawie.
W tym sezonie 90% grajków powinna dostać.

Akurat na bramce mamy od dłuższego czasu dosyć dobry poziom i jest w tym zapewne zasługra także Głdysia.

A grajek ma zapierdalać jak treneiro mu każe a nie opowiadać banialuki że boli.
Albo zapierdalać na USG i L4

Z uwagą będę się przyglądał karierze Pawłowskiego.
22 maja 2012, 20:14 / wtorek
22 maja 2012, 21:02 / wtorek
płaczki i konfidenty łączcie się.
1 ..... 16 17 18 19 20 ..... 79
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022