Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Sytuacja w dzielnicach Trójmiasta

strona 1/3

23 grudnia 2009, 10:52 / środa
Witam braci z Gdańska. Od stycznia/lutego będę mieszkał w Gdańsku. Do wyboru mam 3 lokalizację, Oliwa, Osowa, Karwiny. Chciałem spytać jak przedstawia się sytuacja na danych dzielnicach? Nie ukrywam, że duże znaczenie w wyborze nowego mieszkania będzie miał fakt tożsamości dzielnicy z Lechią, zwłaszcza że ceny są podobne.
Pozdrawiam z Wrocławia. Wesołych Świąt bracia!
23 grudnia 2009, 11:06 / środa
Oliwa 100 % Lechia
Osowa 99,9 % Lechia
Karwiny teraz nie wiem ale myślę, że ok 20-30 % Lechia.
Wesołych Świąt !
23 grudnia 2009, 11:06 / środa
mimo, ze nie jestem z zadnej z tych dzielnic to zapewniam Cie ze kazda z nich ma duza tozsamosc z Lechia:)

moim zdaniem najlepiej w Oliwie

Karwiny to gdańska dzielnica gdyni

Osowa daleko od centrum i ciezki dojazd (korki itd)

Oliwa najblizej z tych dzielnic do Traugutta, blisko do morza, no i w sumie wszedzie jest z Oliwy blisko do Wrzeszcza, do Centrum, do Sopotu

wiec zdecydowanie polecam Oliwe
23 grudnia 2009, 11:15 / środa
Mogę ci zagwarantować że na oliwie będziesz się czuł jak przy traugutta:)
23 grudnia 2009, 11:46 / środa
Mieszkam w Oliwie, mimo że nie widać grafów itp to gwarantuje że dzielnica całkowicie Biało-Zielono nastawiona.

Osowa no niestety typowa sypialnia na którą dojazd masz przez słowackiego+obwodnica albo oliwa a dokładnie spacerowa. Częste korki są zniechęcające do mieszkania tam.

Karwiny coraz większe grono kibiców, dawniej dużo Lechii teraz się powoli odradza wszystko. w razie większej ilości pytan pisz na pasilg@gmail.com
23 grudnia 2009, 11:58 / środa
Pasi, dla niektórych to jest zaleta że jest to sypialnia. Osowa bardzo miła, spokojna i przytulna dzielnica w której jak ktoś wcześniej napisał 99% jest to Lechia.
Największym minusem są oczywiście korki w godzinach popołudniowych oraz rannych chociaż te się akurat zmieniły na plus.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świat całej Lechii.
23 grudnia 2009, 12:26 / środa
Co do sytuacji kibicowskiej koledzy ładnie przedstawili Ci sytuację.

Karwiny, mimo że dzielnica z "tradycjami", ale miasto chujowe. Lekki obciech mieć w adresie zameldowania Gdynia.....a tfffuuuu.

Oliwę polecam także ze względów zdrowotnych. Jako jedna z nielicznych dzielnic Gdańska mają bardzo dobre ujęcie wody pitnej. Nie spożywają syfu ze Straszyna.
23 grudnia 2009, 13:21 / środa
Bialy zalezy gdzie bedziesz pracowac. Bo dojazd do Osowy w godzinach szczytu to dramat, szybciej jest rowerem przez las.

Co do scierwa to sa jakies niedobitki (glownie blizej Chwaszczyna), nawet na mojej ulicy mieszka delikwent co chodzi na klub zza miedzy.

Ostatnio wydali jakies szaliki i vlepy Osowy ale to czyn desperacki bo nie istnieja.
23 grudnia 2009, 17:21 / środa
Odnośnie Oliwy; ul. Bitwy Oliwskiej,widziałem tam brzydki napis na jednym z murów (okolice stacji). Fajnie było by gdyby miejscowi to ogarneli.
23 grudnia 2009, 19:51 / środa
na Osowie konkretna ekipa Arki
23 grudnia 2009, 20:21 / środa
Pokaż gdzie sa kurwa:)oswa fakt dojazd do bani oliwa predzej ale arki juz tam prawie niema
23 grudnia 2009, 22:13 / środa
W temacie dzielnic i napisów. "Ciekawą" nazwe ma sklep spożywczy na Jasieniu ... cracovia.
23 grudnia 2009, 22:20 / środa
Osowa to niemal idealne miejsce do życia, "niemal" za te chrzanione korki. Oliwa też fajnie ale to nie ten sam klimat (choć zależy kto czego oczekuje od życia), mam porównanie bo mieszkałem w Osowie a teraz w Oliwie. Osowa zdecydowanie przyjemniejsza. Oliwa to 100% Lechii do tego stopnia, że gdy zobaczyłem dzieciaki spacerujące rządkami w czapkach arki to mnie zatkało. Osowa faktycznie 99 a nie 100%, ale nikt z Osowy nie skoczy Ci do gardła za biało-zielone barwy, czasem jednak przed meczami odwiedzają nas sąsiedzi:] Karwiny to jak ktoś wspomniał bastion Lechii w Gdyni no ale obciach z tą Gdynią w dowodzie:) Pozdrawiam.
23 grudnia 2009, 22:22 / środa
Rozważając wszystkie za i przeciw ja bym wybrał Oliwę.

Po pierwsze: w dowodzie wpis Gdańsk, a nie wioska rybacka.
Po drugie: bliskość SKM, tramwajów i autobusów.
Po trzecie: blisko do Centrum, pasa nadmorskiego, no i najważniejsze bardzo blisko do Traugutta!!!!
23 grudnia 2009, 23:52 / środa
Osovo je Gdyńsko!

odnośnik
24 grudnia 2009, 02:01 / czwartek
"Osowa to niemal idealne miejsce do życia, "niemal" za te chrzanione korki"

i problem powrotu po dobrej imprezce :D

Oliwa!!! najpiekniejsza dzielnica Gdanska

poza Przymorzem Malym hehe
24 grudnia 2009, 08:53 / czwartek
Z tym gdyńskim obciachem w dowodzie, to się z kolegami nie zgodzę. Mieszkać w Gdyni i być Lechistą to dla mnie powód do dumy i szacunku ! Po za tym sama Gdynia jako miasto też jest fajna do mieszkania i da się ją lubić. Problemem jest duża część mieszkańców (szprotki), która ma olbrzymi kompleks niższości względem Gdańska (Lechii).
24 grudnia 2009, 12:30 / czwartek
Zalezy tez, gdzie znajdziesz prace albo gdzie masz ja zaklepana. Pod wzgledem komunikacyjnym Oliwa bedzie najlepsza. Nawet jesli bedziesz pracowac w Gdyni to podejrzewam, ze tylko troche dluzej bedzie sie tam jechac niz z Karwin. Oliwa.
25 grudnia 2009, 00:22 / piątek
do mottlauspucke

Fakt sklep ma nieciekawą nazwę ale podejrzewam, że właścicel mial na mysli łacińską nazwe Krakowa. Co nie zmienia faktu, ze brzydko sie to prezentuje na tle osiedla...
25 grudnia 2009, 23:40 / piątek
Jestem z Jasienia,znam człowieka więc się wypowiem:)Wlaściciel pochodzi z Kraka i to jest tylko i wyłącznie powrót do korzeni(czyli nazwa miasta po łacinie).z ciekawostek to na granicy Leżna i Kokoszek funkcjonuje BAR JAGA:)Nazwa baru nosi chrakterystycze żółto czerwone barwy...:)
26 grudnia 2009, 06:44 / sobota
Zgadza się , w Leźnie jest taki bar . Chłopaki z FC Leźno już się wypowiadali na ten temat . Nie ma to niczego wspólnego z Jagiellonią B-stok :) Chociaż też dałbym sobie rękę .....
28 grudnia 2009, 23:25 / poniedziałek
No widzisz a ja znowu słyszałem że ten typ był kiedyś kibicem Jagi i ze względu na stare znajomości ma spokój.
29 grudnia 2009, 11:46 / wtorek
"Nie ma to niczego wspólnego z Jagiellonią Białystok"

Hehe dobre. Bar nazywa się Jaga i jest pomalowany w żółto-czerwone pasy i jest to przypadek:) Zawsze jak jadę tamtędy do pracy mam ochotę przemalować tą budę...
30 grudnia 2009, 00:49 / środa
Dla mnie sytuacja jest oczywista.
Właściciel baru "jaga" jest kibicem najpopularniejszego klubu w Białymstoku lub zwyczajnie pochodzi z tego miasta. Fani z Leźna akceptują tą sytuacje ponieważ właściciel ów baru jest Ich znajomym/kolegą (niepotrzebne zdrapać paznokciem) i dlatego nic z tym faktem nie robią. Ni mniejszym pragne poinformować wszystkich czytających,iż jest to moja prywatna opinia, której niestety niemożna paznokciem zdrapać
30 grudnia 2009, 01:21 / środa
Czyli jednym słowem ta sytuacja wymaga potwierdzenia
30 grudnia 2009, 12:29 / środa
Polecam Orunię. Atmosfera niepowtarzalna a i mieszkanie pewnie w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie.
30 grudnia 2009, 15:03 / środa
potwierdzam potwierdzeniem dla kolegi 2 posty wyzej

KMPTP
4 stycznia 2010, 00:55 / poniedziałek
Karwiny.. hmmm sama tu od 2 lat mieszkam.

nie zaciekawie tu. ;p.

jakiś czas temu ktoś zamalował grafiti Lechii. ;/

poza tym ma powstać pub arka gdynia ;/.
coś do podobnego pubu który znajduje sie w gdyni cisowej
4 stycznia 2010, 11:23 / poniedziałek
specjalnie chca go tam otworzyc zeby zamalowac biało-zielona opinie karwin ;]
4 stycznia 2010, 12:15 / poniedziałek
tyle że nie myślą o tym że sami bat na swoją dupe kręcą :)
5 grudnia 2010, 16:58 / niedziela
5 grudnia 2010, 22:23 / niedziela
dziś jak cisnełem z ojcem obwodnica wlasnie pokazal na to i powiedział "parz jakie zajebiste" :) i rzeczywiście - zajebiste :)
5 grudnia 2010, 22:33 / niedziela
zwykly wandalizm... heh,
6 grudnia 2010, 00:37 / poniedziałek
Mnie się podoba. Aż pojadę jutro do roboty obwodnica.
6 grudnia 2010, 16:28 / poniedziałek
od urodzenia mieszkam w Oliwie mam tez paru znajomych na Osowej Oliwa sama Lechia i tak było jest i będzie wogle temat ścierwa na Oliwie z całym szacunkiem jest głupi na Osowej jacyś tam sprinterzy biegają kanałami szczególnie kolo chwaszczyna a o Karwinach ciezko mi cos napisac dawno tam nie byłem więc nie chce pisać głupot
6 grudnia 2010, 16:40 / poniedziałek
do tego z Oliwy masz zajebista komunikacje
6 grudnia 2010, 17:01 / poniedziałek
marcinbks8, nie wiem czy zauwazyles, ale temat jest sprzed roku, smiem przypuszczac, ze WKSbialy juz tu zamieszkal.
6 grudnia 2010, 18:20 / poniedziałek
o kurwa ale urwalem dzieki hehehhehe ja jebie
6 grudnia 2010, 18:42 / poniedziałek
WKSbiały a tak w ogóle to jak ci się mieszka w Gdansku ? No i w jakiej dzielni wylądowałeś o ile można się spytać?
6 grudnia 2010, 19:16 / poniedziałek
Orłowo 100% Lechia :-)
6 grudnia 2010, 20:02 / poniedziałek
A ja kolego WKSBiały, odpowiem Ci tak: tylko Ż a b i a n k a ! Żabianka jest osiedlem wchodzącym w skład dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. To niewątpliwie najkorzystniej zlokalizowana dzielnica naszego miasta. Dzięki sąsiedztwu stacji SKM a także kilku linii tramwajowych oraz autobusowych, osiedle jest doskonale skomunikowane z innym obszarami miasta. Osiedle jedyne w swoim rodzaju. Lubię wyjść z domu ze świadomością, że krótkim spacerkiem dojdę do Sopotu, na jelitkowską plażę, czy do parku oliwskiego. Raj dla spacerowiczów. Osiedle niewielkie, kameralne, przyjazne, zadbane posiadające własny specyficzny klimat. Całość dopełnia świetnie pomyślany deptak, czyli miejsce spacerów i odpoczynku. Na terenie osiedla znajduje się spora ilość zieleni. Stanowią ją zarówno przestrzenie pomiędzy blokami, jak również tereny znajdujące się przy Potoku Oliwskim. Z najwyższych pięter kapitalne widoki między innymi na Zatokę Gdańską i lasy oliwskie. Na terenie osiedla znajduje się kompletna infrastruktura handlowo - usługowa, ośrodek zdrowia, poczta, basen a nawet prywatna uczelnia wyższa. Na Żabiance nie brakuje także przedszkoli oraz szkół. Po zajęciach, czas można aktywnie spędzać na kilku boiskach "orlikach". Liczne place zabaw dla dzieci. W nieodległych planach osiedle zostanie objęte pełnym monitoringiem. Prestiżowe sąsiedztwo hali widowiskowo - sportowej. Chodniki i ulice na osiedlu i wokół niego w zdecydowanej większości wyremontowane. Z całą pewnością nie ma lepszej dzielnicy! Z geograficznego punktu widzenia to właściwie c e n t r u m T r ó j m i a s t a ! ;-) Idealne miejsce do życia!
Ps 1. Pozdrowienia z Żabianki dla B i a ł o - Z i e l o n e j braci !
Ps 2. Tak więc WKSBiały ... Dla mnie wybór jest oczywisty ;-) ... Teraz Twój ruch ! Zapraszamy
6 grudnia 2010, 20:08 / poniedziałek
Poggenkrug - co do Twojego PS2 to przeczytaj post t-t (kilka postow wyzej) siekrowany do marcinbks8 :)
6 grudnia 2010, 20:27 / poniedziałek
Żeby rozwiać wątpliwości to dodam, że wynajmuję lokum przy Bitwy Oliwskiej od kilku miesięcy. Bardzo Biało Zielono mi tu jest !
6 grudnia 2010, 20:58 / poniedziałek
odnośnik ale porombani... nazwali trybune ''gorka''. Prowokuja, chyba chca powtorki :)
6 grudnia 2010, 21:18 / poniedziałek
W takim razie witam "przez miedzę", WKSBiały "Oliwiaku" ... hehe ;-)))
6 grudnia 2010, 22:14 / poniedziałek
odnośnik

żeby już niebyło wątpliwości...Osowa, cała z LECHIĄ !!!
6 grudnia 2010, 23:07 / poniedziałek
No Osowa jest jedną z lepiej "oznakowanych dzielnic" sekcja Osowa się stara w ostatnich miesiącach ostro. Z biało-zielonym pozdrowieniem.
27 grudnia 2010, 11:17 / poniedziałek
Osowa była, jest i będzie z Lechią. Oczywiście z racji bezpośredniego sąsiedztwa z Gdynią i wioskami będącymi za bezdomnymi, jakieś pojedyńcze sztuki śledzi też tu zamieszkują, ale chyba kanałami chodzą bo barwy które można spotkać na ulicy to tylko BIAŁO ZIELONE.
Osowa z Lechią!
27 grudnia 2010, 19:28 / poniedziałek
Osowa jest LG. Nigdy nie zdarzyło się zobaczyć lub usłyszeć śledzia na Osowej.
27 grudnia 2010, 20:10 / poniedziałek
osowan,mieszkałem na Osowej 9lat(93-02) i uwierz mi że,widziałem i słyszałem tam śledzi.ale na szybko montowaliśmy ekipe i był spokój czyt.np wjazd na impre domową.
 
1 2 3
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.469