Gdańsk: poniedziałek, 23 września 2019
FORUM
Podstrony:

Ekstra… aktualności

strona 1/1

Już od ponad roku, ponownie, możemy cieszyć się występami piłkarzy Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym okresie opublikowałem kilka zestawień statystycznych dotyczących osiągnięć biało – zielonych w ekstraklasie. Dziś przedstawiam uaktualnione tabele, które pokazują, jak prezentują się dokonania naszych ulubieńców na tle idoli gdańskiej publiczności sprzed lat…

1

12 stycznia 2010, 13:36 / wtorek
Uścinowicz to chyba Stanisław nie Władysław.
No i jeszcze 6.10.1957 roku czerwoną kartkę w meczu z Odrą Opole otrzymał Czesław Nowicki
13 stycznia 2010, 23:34 / środa
Bramkarz Lechii miał na imię Władysław - po Twoim wpisie sprawdziłem w 4 źródłach - wszystkie BEZWZGLĘDNIE i ZGODNIE potwierdzają imię Władysław.

Rzeczywiście w 1957 w meczu z Odrą z boiska usunięty został przez sędziego Czesław Nowicki, z tym, że nie było wówczas jeszcze przepisu o żółtych i czerwonych kartkach (pojawiły sie w 1970 roku). Dlatego to usunięcie, jak i wiele pewnie innych z okresu gry Lechii w ekstraklasie w latach 1949 -1963 nie zostały ujęte w zestawieniu.

Niemniej dzięki za komentarz i wzmożoną czujność. Pozdrawiam.
14 stycznia 2010, 02:19 / czwartek
Może to nie źródło, ale
odnośnik
Poza tym w rozmowach z red. Gochniewskim jak i z red. Januszem Woźniakiem obydwaj twierdzą, że Uścinowicz miał na imię Stanisław. Z chęcią bym poznał Twoje źródła, które mówią o tym, że on miał na imię Władysław. Tak nawiasem mówiąc Stanisław Uścinowicz miał brata Władysława, ale tylko jeden z nich grał w Lechii jako bramkarz. Pozdrawiam
14 stycznia 2010, 13:31 / czwartek
No i jeszcze jedno. Dzisiaj skontaktowałem się z Romanem Koryntem, który również twierdzi, że bramkarz Lechii to STANISŁAW UŚCINOWICZ, a nie Władysław

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.215