Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Apel do Redaktorów - Tytuły artykułów -wstyd

strona 1/2

31 stycznia 2010, 12:18 / niedziela
Witam Panowie - dzieci z rocznika 99 to maja jeszcze czas na świętej wojny i powinny się bawić piłką oraz czerpać radośc z gry i rywalizacji a wasz tytuł " Złote Lwy 99 Arka na kolanach" nie najlepiej służy wychowaniu dzieci i młodzieży. Po co to i komu ma służyc chyba tylko po to aby wszyscy mieli potem prace i czas na spotkania i wielkie dywagacje " jak wytępić huligaństwo ze stadionów" - złotouści. To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem a na pewno z duchem sportu. Wielki zwycięzców poznaje się po tym z jakim honorem odnoszą się do pokonanych.
31 stycznia 2010, 12:49 / niedziela
Nie należy szukać dziury w całym, na zwycięstwo 4:0 jest jeszcze kilka określeń, ale nie widzę w tym nic nietaktownego. Jesli byłaby to np Legia czy zareagowałbys tak samo czy może stosujesz wybiórczą wrażliwość niczym redaktorzy pewnej gazety???

Luz!

TYLKO LECHIA!
31 stycznia 2010, 13:42 / niedziela
Zgodze sie z Cygnusem, poza tym niech się motywują od małego na takie mecze, bo później łatwiej będzie im znieść presje tych jakże istotnych dla nas meczów ;)
31 stycznia 2010, 13:56 / niedziela
Mnie też ten tutuł poraził.
Zgadzam się, że chyba ktoś się zagalopwał.

Simek widzę, że masz pojęcie o szkoleniu młodzieży.
Presja w wieku 10 lat? Ochłoń troszkę.
31 stycznia 2010, 13:59 / niedziela
Cebula nie gadaj głupot. Chcesz by potem takie bezjajeczne, spedalone chłopaczki z nich wyrosły? Trzeba w nich zaszczepić Biało-Zielony patriotyzm już teraz. Niech chłopaki wiedzą, co dla kibiców jest ważne, by wtedy gdy któryś z nich przebije się w dalekiej przyszłości do pierwszej jedenastki Lechii wiedział, że szczególnie w tym jednym spotkaniu trzeba walczyć do upadłego!
31 stycznia 2010, 14:05 / niedziela
Czy ja mówie o teraz? ja mówie na przyszłość... poza tym myślisz, że młodzi nie wiedzą na jakiej stopie żyjemy ze śledziami? Że nie wiedzą że to są kurwy itd?

Zdajesz sobie z tego sprawę, że jak od małego dzieciaka nie nauczysz podejścia mentalnego do niektórych rzeczy to on się tego nigdy nie nauczy, bo charakter człowieka kształtuje się właśnie na tym etapie głownie na którym te dzieciaki obecnie sie znajdują. O tym możesz się dowiedzieć już na 1 roku studiów gdzie występuje przedmiot Psychologii. U nas się nie uczy podejścia mentalnego prawie w ogolę i potem tak jest ze jak te dzieciaki dorosną i wejdą w dorosłą piłkę to często gęsto są obsrani na fioletowo... i nie popisuj się takimi tekstami do mnie, że jestem ekspertem w zakresie szkolenia młodzieży, bo zapewne Twoja wiedza w tym zakresie nie wiele różni się od mojej
31 stycznia 2010, 14:06 / niedziela
A czy nie większą krzywdę robi tym dzieciom wysłuchiwanie na derbach haseł typu Arka Gdynia k.... świnia lub gola gola gola ...... a przecież te dzieci na pewno też bywają na derbach i to zapewne pod opieka rodziców i jak to się ma do tytułu, który ma tylko odnosić się do przegranej Arki
31 stycznia 2010, 14:06 / niedziela
nie tylko tu pojawia sie to okreslenie. "na kolanach" "rzucona na kolana" itp. spotyka sie dosc czesto. a co to ma do chuliganstwa to ja nie wiem, no chyba, ze preferujesz siedzacy tryb kibicowania jak w anglii.
31 stycznia 2010, 14:07 / niedziela
ZGADZAM SIE Z TOBĄ broendby
31 stycznia 2010, 14:17 / niedziela
Panowie, cebula ma racje. Nienawisc wpajac 10 latkowi ? Takie dziecko doskonale wie co to jest Arka i wie, ze chce ich pokonac i wychodzi zmotywowane, ale pamietajcie ze to jest zabawa dla dzieci
31 stycznia 2010, 14:22 / niedziela
Na kolana, chamy!!! śpiewa Lucjan Pavarotti!!!
hehe
4:0 to wynik który stwierdza że przeciwnik jest na kolanach, i tutaj nic nie ma do tego kto jest przeciwnikiem. Nawet Szpakowski tak mawia w LM.
31 stycznia 2010, 14:43 / niedziela
nie rozumiem co Cie tak zbulwersowalo w tytule? chyba jestes nieco przewrazliwiony.wiecej luzu :)
31 stycznia 2010, 15:08 / niedziela
tytuł naprawdę jest nietaktowny, powinno być "kurwy na kolanach, Lechia rządzi w Trójmieście!!!"
31 stycznia 2010, 15:17 / niedziela
Autor wątku sam dał wyraz swojego uprzedzenia. Gdyby młodzi wygrali z Wisłą Kraków, to tytuł "Wisła na kolanach" wcale by go nie zbulwersował. podejrzewam Cebulę o śledziostwo...
31 stycznia 2010, 16:03 / niedziela
Ale jaja, zmienili :
Złote Lwy Gdańskie'99: Dwie drużyny Lechii w finałach
31 stycznia 2010, 16:03 / niedziela
popieram Cebule. gdyby wynik leżal w odwrotna stronę napisalibyście "Lechia na kolanach"? gdyby tam grał mój syn był bym pierwszym, który by do autora zadzwonił ze zjebami. Nie trzeba u dzieci szukac sensacji i sensacyjnych tytułów, wystarczy poużywać sobie na seniorach..a autor niech puknie sie w głowę.
31 stycznia 2010, 16:57 / niedziela
Świat się kończy - portal Lechii o pogromie sledzi nie moze napisać "na kolanach". Polityczna poprawnośc wkroczyła nawet do rywalizacji 10-latków? Może w ogóle wszystkie mecze niech się kończą remisami, to dzieci nie będą przeżywac porażek i ich młoda psychika nie ucierpi na tym.

Dziwi mnie jeszcze bardziej, ze niektórzy popierają zbulwersowanego śledzia-rodzica... Swiat się kończy, Baltic Arena coraz blizej!
31 stycznia 2010, 17:21 / niedziela
jak kiedyś hejnał zostaniesz ojcem to zobaczysz, co to znaczy zdrowa psychika dziecka, dzisiaj widać to temat dla ciebie jak wyprawa na księżyc..
31 stycznia 2010, 17:49 / niedziela
naprawdę Kosiarz ?

odnośnik

odnośnik

odnośnik

odnośnik

jeszcze ?
31 stycznia 2010, 18:03 / niedziela
naprawde buttehead...wystarczy, żebys przeczytał z rozumem, że piszę o dzieciach a o seniorach to, że na nich można sobie poużywać i tak sie dzieje(piekne przykłady) więc dobrze że zrozumiałeś..
31 stycznia 2010, 18:05 / niedziela
a swoja drogą, ciekawe co bys powiedzial swojemu dziecku, gdyby się dowiedział, że "przegrał z kurwą/itd.", nie napinaj sie zbytnio a popisy zostaw sobie na mecz bo sie spocisz..
31 stycznia 2010, 18:21 / niedziela
gdzie ty widzisz napinkę ? "na kolanach" to normalnie używany zwrot mający na celu pokazanie, że przeciwnik został pokonany...

generalnie należy zakazać wygrywania różnicą czterech bramek w piłce juniorskiej żeby broń boże nie urazić wrażliwej psychiki przeciwnika... od dzisiaj wygrywamy tylko 1:0 albo 2:1...
31 stycznia 2010, 18:23 / niedziela
Od autora: Moj stosunek do sprawy odzwierciedla wypowiedz Pinocheta:

"4:0 to wynik który stwierdza że przeciwnik jest na kolanach, i tutaj nic nie ma do tego kto jest przeciwnikiem. Nawet Szpakowski tak mawia w LM."

Mecz Lechii z Arka byl najciekawszym wydarzeniem pierwszego dnia Zlotych Lwow dla kazdego kibica Lechii, dlatego akcent na to akurat spotkanie.

Ale jak ten sam Pinochet zauwazyl w pozniejszym poscie, zmienilem to. Interesuje nas i bierzemy pod uwage to, co pisza o nas nasi czytelnicy na forum.

Swoja droga, z ta sprawa zadzwonil dzis do mnie kumpel, w momencie kiedy ogladalem final ZLG. Otaczal mnie "mlyn" zlozony z pilkarzy Lechii rocznika 2000 i ich rok starszych kolegow z Czarnych Pruszcz Gd. Wszyscy razem na caly glos skandowali "Legia, Legia. Do domu!" :))))
31 stycznia 2010, 18:25 / niedziela
generalnie to do rodziców należy nauczyć dziecko, że w życiu też sie przegrywa..nie ma potrzeby wyolbrzymiania tematu..w życiu mojego dziecka takie słownictwo uważam za niedopuszczalne, a dziecko w wieku 6 lat potrafi czytać rozumnie, a co zrobi potem jak dorośnie to jego sprawa..
Ty masz swoje zdanie ja mam też i ok.
31 stycznia 2010, 18:29 / niedziela
na meczach osiedlowych to się krzyczało: zaspa gola, przymorze do przedszkola! - a i za to można było dostać niezłego kopa od starszych chłopaków:)
31 stycznia 2010, 19:18 / niedziela
dlaczego niedopuszczalne? tak sam zwrot jak, ze ktos wraca nie z tarcza a na tarczy. na kolanach wcale nie odnosi sie do czynnosci, ktora wykonuja panie o obyczajach lzejszych niz powietrze, wlasnie klekajac tylko do przeciwnika, ktory pada na kolana pokonany, z braku sil i proszac o koniec.
31 stycznia 2010, 20:55 / niedziela
Wiecie co po części cebula i np wyżej kosiarz mają rację. Kiedyś chyba jakiś Hiszpan mówił, że różnica pomiędzy polską a hiszpańską piłką jest taka iż u nas juniorzy nauczeni są walczyć za wszelką cenę liczy się tylko wygrana i rywalizacja. Tam zaś w tak młodym wieku piłka to zabawa a z tego przychodzi rywalizacja, wygrane itp. Może ta mentalność jest inna faktycznie......
31 stycznia 2010, 21:36 / niedziela
Możliwe. Najważniejsze jest to, żeby chłopaki nie zaczęli tego traktować zbyt lajtowo. Bo cechą zabawy jest to, że przestajemy się bawić wtedy, kiedy przestaje nam się chcieć. A to podejście raczej nie prowadzi do późniejszych sukcesów w piłce...
31 stycznia 2010, 21:41 / niedziela
założycielu tematu powiedz to dzieciom potem jak ich "Młoda Arka" z czapek i klubowych dresów rozbierze ( takie rzeczy już ostatnio się zdarzały jak dzieciaki z treningu wracały)

niech od małego się uczą gdzie miejsce największego ścierwa w trójmieście jest...

Stop pedalstwu na stadionach!!!( jebać Arke )
31 stycznia 2010, 22:05 / niedziela
hmm a czy ktorys z was piszacych wyzej byl chociaz na jednym turnieju z cyklu Zlote Lwy Gdańskie? :)

moze tytul niefortunny, ale z tego co widac na trybunach tego turnieju dzieciaki od malego ucza sie WYSOKIEJ KULTURY OSOBISTEJ i dobrze sie bawia we wlasnym pilkarskim gronie, niewazne czy rowiesnicy sa z Gdyni czy Olsztyna i o to przede wszystkim chodzi w tego typu turniejach :)
1 lutego 2010, 15:22 / poniedziałek
Może pare odpowiedzi :
Romek - wpełni cię popieram . Co do Hszpani byłem w w skandynawi na turniejach i mają podobne podejscie do dzieci może i przez to więcej sukcesów od nas ;) .
Nie jestem z Gdyni - basta i koniec obrazania. Chodziło tylko o tytuł i o dzieci. Będą miały jeszcze czas na walke .....najpierw niech posiądą technike i prawidłowo się rozwijają. Wejdzcie sobie na strone niemieckiej federacji i poczytajcie jak należy kształtowac młodzież w każdym wieku czy nasze kluby lub federacja ma tak szczegółowo rozpisany plan wychowania i szkolenia piłkarza. Nie a szkoda zamiast wywarzac drzwi można kopiować dodre rozwiązania.
1 lutego 2010, 16:12 / poniedziałek
piątkowy Dziennik Bałtycki. Artykuł o koszykówce. Tytuł "Litwini na kolanach". Proponuje od razu skargę do Brukseli pisać o demoralizacje młodzieży bo tytuł jednoznacznie kojarzy się z robieniem laski...
1 lutego 2010, 16:30 / poniedziałek
Jeżeli jedynym skojarzeniem do "na kolanach" jest pewna czynnośc seksualna, to tylko swiadczy o tym, który ma takie skojarzenie hyhyhy
1 lutego 2010, 16:45 / poniedziałek
no jak dla mnie to autor musiał mieć tylko takie skojarzenie skoro tak się zbulwersował na temat artykułu na głównej
1 lutego 2010, 16:55 / poniedziałek
Simek, O Litwinach można tak pisać, o Barcelonie też można i o Rosjanach można, ale niech ręka boska broni napisać tak o młodych arkowcach. Zakazane także jest używanie takich zwrotów w stosunku do afro amerykanów oraz osób o innej orientacji seksualnej. Ja bym zwolnił tego redaktora, przecież mógł napisać "Lechia rozgromiła arkę" albo "Młodzi arkowcy zmiażdżeni w półfinale"...
1 lutego 2010, 17:09 / poniedziałek
jako delegat Naczelnego Rabina Polski, Michaela Schudricha, na to forum, pragnę zwrócic uwagę, iż tytuł "Lechia rozgromiła arkę" miałby ponadto dośc wyrazny kontekst antysemicki...

a tak pozatym - nie wierze, Ryszard Cebula z Uwagi, na tym kibolskim forum? nie no, czas umierac :)))

szalom
1 lutego 2010, 17:21 / poniedziałek
a, tak zupełnie swoją drogą - nie sądziłem, że targetem tej strony są dzieci, zwłaszcza młodzi piłkarze z rocznika '99 :)))

i, tymczasem, wyniki krótkiej kwerendy:

odnośnik
podtytuł 'Turek na kolanach' - nie dośc, że nienawisc, to jeszcze ten prymitywny rasizm...
odnośnik
i znowu, tym razem jednak 'Polonia Bytom na kolanach'...aż trudno to skomentowac
odnośnik
"Chyba nie spodziewaliście się tego, że Wisła Płock będzie tak słaba, że będzie dla was po prostu tłem? Widać było, że po pewnym czasie rywale byli już na kolanach i można było aplikować im kolejne gole." - to się nazywa dopiero mowa nienawiści, jeszcze to "aplikowac", jak zwierzętom jakimś...

ech, jak widac redakcja lechia.gda.pl to sami ludzie złej woli, zacietrzewieni i przeżarci nienawiścią do szpiku kości, w dodatku chcący zaszczepic ją dzieciom z rocznika '99, nawet Wiśle Płock nie popuszczą, takie z nich dranie, motyla noga! :)))

szalom
1 lutego 2010, 20:06 / poniedziałek
"znowu, tym razem jednak 'Polonia Bytom na kolanach'".
Dziwię sie ze wtedy nie było reakcji, wszak wiadomo nie od dziś ze bytomianie są friendami naszych sąsiadek zza płota.
I co na to 10 latkowie??? :)

TYLKO LECHIA!
1 lutego 2010, 20:17 / poniedziałek
żarty żartami, ale czy w stosunku do dzieci i po to aby opisac co dobrego/złego zrobiły naprawdę trzeba używać takiego słownictwa jak zmiażdżeni, na kolanach, rozgromieni i inne mniej ciekawe synonimy? wydaje mi się, że sam fakt przegranej budzi wystarczająco silne uczucia, nie trzeba dodatkowo tego potęgować bo dziecko nie myśli jak dorosły jest "nieco" bardzie wrażliwe..
1 lutego 2010, 20:22 / poniedziałek
może zacznijmy od tego, że mało które dziecko w tym wieku czyta takie portale :)

a druga sprawa: zgadzam się z przedmówcą... sam fakt nie wykorzystania stuprocentowej sytuacji w takim turnieju jest ciężkim ciosem dla dzieciaków, co można zaobserwować na tym turnieju :)

raz jeszcze zapraszam wszystkich internetowych bojówkarzy na turnieje Złotych Lwów Gdańskich, gdzie przy okazji ciekawych spotkań piłkarskich można się nauczyć szacunku dla rywali :)
1 lutego 2010, 20:47 / poniedziałek
Nie wchodź nie czytaj jeden z drugim tych porażających tytułów, a dzieciaki zamiast na piłe daj na balet, czy też jakieś szachy !!!! W dupę mać co za czasy, jak mi się chłopak urodził to nad łużeczko od razu poszło zdjęcie palonej szmaty wieśniaków na północ od Sopotu, takim podejściem to zamiast 11-stu wojowników same pipki wyjdą na prawdziwych derbach za x lat.

pozdrawiam
2 lutego 2010, 10:47 / wtorek
Romek/ Kosiarz - popieram chodzi o dzieci nie skażone głupota dorosłych. Naprawde poczytajcie program szkolenie młodziezy w Hiszpani, Skandynawi i Niemczech a dowiecie sie czemy przegrywamy w seniorskeij piłce bo jak się 10 latkowi pompuje do 20 roku życia " na kolana" " walcz" itp to w wieku 20 lat on zamiast techniki tylko biega za piłką aby nadrobić braki w technice i mamy taki poziom derbów jak mamy. Taki talent jak Hirsz co z nim ? Właśnie a są jeszcze takie w roczniku 97 - Oktawian. Stawiam dzisiaj 1000zł ze nie zagra w żadnym zachodnim klubie. Dlaczego - bo nie ma systemu szkolenia młodzieży tylko napinka pseudo wychowawców na wynik w wieku 10 lat - żenada. Co z tego że wyjdzie na boisko na derby "nie pipka" i będzie biegał jak walczak? A kibice będa się zachwycać miernym widowiskiem piłkarskim ale co tam to derby. Marzy nam się Lechi w pucharach czy derby w III lidze z "niepipkami".
2 lutego 2010, 11:26 / wtorek
no dobra Cebula. Daj linka do tych programów szkolenia w Hiszpanii, Skandynawii i Niemczech. Chętnie poczytam...
2 lutego 2010, 11:34 / wtorek
cebuka, Ryan Giggs, mówi ci to coś?? Poczytaj jego wywiady, o tym jak zaczynał swoją piłkarską edukację. Trafił do szkółki MC. Ciekawe że jest piłkarzem światowego formatu, a sam przyznaje że od małego nienawidził The Citizens.

Poczytaj sobie o Hiszpanii, jak traktowani są gracze (o ile tacy się znajdują), którzy przechodzą z Barcy albo Athletico Madryt do Realu. Pokaż ile jest transferów z Interu do Milanu. Ze Sportingu do Benfiki. Z Panathinaikosu do Olypiakosu Piereus. Na jakim świecie ty żyjesz??

Powinieneś jeszcze zapytać na forum, dlaczego w drużynie juniorów Lechii nie gra żaden murzyn. Przecież młodzi zawodnicy powinni uczyć się tolerancji. Czy nie uważasz, że jest to jeden wielki skandal??
2 lutego 2010, 12:54 / wtorek
Drodzy redaktorzy czy którys z Was pamieta Turniej ktory odbyl sie tydzien temu rocznika 1998? Czy ktorys z was uzyl tytulu "Lechia na kolanach" kiedy zespół Lechii I i II rocznika 1998 przegrał z Arką 5-1 i 10-0? Trzeba tez zwrocic uwage ze te dzieci i z Arki i z Lechii sa zawodnikami Kadry Pomorza gdzie sa kolegami i w niektorych przypadkach nawet sie przyjaznia przybijaja piatki po meczach mimo ze ktorys z nich jest przegranym, i hasla co niektorych ze trzeba wpajac nienawisc od mlodych lat jest chora!. Pozdrawiam wszystkich normalnych
2 lutego 2010, 13:05 / wtorek
uuu teraz się zacznie :)
2 lutego 2010, 13:07 / wtorek
Gdzie haśle "na kolanach" widzisz nienawiść ? Popierdolony jesteś ?
2 lutego 2010, 13:31 / wtorek
Czytam ten watek i tak sobie mysle, ze moze on pobic rekordy w ilosci wpisow. Jest to typowy spor w stylu tego o wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy. Wiadomym jest, ze swoim dzieciom staramy sie wpoic swoje najwyzsze wartosci. Wszyscy (lub wiekszosc) tych (jak nizej podpisany) dla ktorych "jebac arke" bylo i jest wartoscia wysoko polozona w hierarchii wartosci beda swojemu dziecku wpajac odpowiednie podejscie to tej gorszej czesci kibicowskiego Trojmiasta. Pozostali, ktorym zalezy na wychowaniu dziecka zdala od wszelkiej nienawisci i wrogosci, bo sami takowej za bardzo i gleboko nie czuja, beda wpajac to drugie. I tu dla nich wielka proba sily wlasnego autorytetu. Czy wartosci przez nich wpojone nie polegna z wartosciami, ktore w szkole wpoja im koledzy.
2 lutego 2010, 13:51 / wtorek
Biało Zielony ale tu nie było "jebać arke": tylko nagłówek po zwycięstwie 4:0 " na kolanach". Co w tym niestosownego ? przecież to info dla kibiców.
CO do rywalizacji to nawet 10latki grają aby wygrać, cieszą sie po strzelonych golach i smucą się po straconych : )
ważne aby w rywalizacji stosować hasło : "cel nie uświęca środków"
dla arki cel uświęcał środki, celem była pierwsza liga, środkami przekupstwa itp machloje. To było prawe i sprawiedliwe a sformułowanie "na kolanach" wzywa do nienawiści hehe nieźle trzeba być popierdolonym by tenże zwrot nazwać siejącym nienawiść, pogarde itp.
A Ty kosiarz wychowuj swoje potomstwo jak tam uwazasz, kogo to obchodzi, daj innym wychowywać po swojemu.
2 lutego 2010, 15:41 / wtorek
ech, aż mi się przypomniało:

odnośnik :)))

szalom
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023