Gdańsk: czwartek, 27 lutego 2020
FORUM
Podstrony:

Zagłębie Lubin vs Lechia Gdańsk, 03.04.10 (sobota) 17.00

strona 1/6

22 marca 2010, 12:53 / poniedziałek
Policja rządzi naszą ligą

Ustalanie terminarza rozgrywek to praca ciężka, ale też bardzo odpowiedzialna. Departament Logistyki Rozgrywek sam nie dał sobie rady, dlatego bardzo chętnie pomaga mu w tym policja.

Brak szacunku dla kibiców
Już lada moment kilka polskich klubów grać będzie na nowych, pięknych i dużych stadionach. Gospodarze nowych obiektów dwoją się i troją, aby akcjami marketingowymi przyciągnąć na mecze jak największą liczbę kibiców. Jednak wszystkie te wysiłki spalą na panewce. A to za sprawą Departamentu Logistyki Rozgrywek oraz policji.

1 kwietnia (czwartek) w Chorzowie miało być rozegrane spotkanie między miejscowych Ruchem a Śląskiem Wrocław. Kibice ze stolicy Śląska dostali już bilety na tę konfrontację i rozpoczęto ich dystrybucję. Prawie tysiąc biletów rozeszło się w kilka dni, po czym w miniony czwartek (na dwa tygodnie przed meczem, kiedy kibice mieli już wykupione bilety, zorganizowane wolne w pracy i zamówiony transport) Departament Logistyki Rozgrywek poinformował, że spotkanie zostanie rozegrane 3 kwietnia (sobota). Jako powód podano prośbę telewizji obsługującej transmisję o zmianę terminu tegoż spotkania.

Powód nieoficjalny jest zupełnie inny. Komenda miejska policji we Wrocławiu wystąpiła z wnioskiem o zmianę terminu spotkania Ruch-Śląsk. Spółka zarządzająca ligą przystała na ową propozycję zapominając o tych, dla których mecze piłkarskie się odbywają.

Lubin i Wrocław pod specjalnym nadzorem
Całe zamieszanie powstało dlatego, że właśnie 3 kwietnia w Lubinie zagra Zagłębie z Lechią. Policja pozwoliła sprzedać przyjezdnym tylko 500 biletów, mimo iż sektor gości może pomieścić dwa razy tyle osób. Niestety zwyciężyły obawy, że wraz z grupą kibiców z Gdańska przyjedzie zaprzyjaźniona z nimi grupa wrocławian (Śląsk miał grać swoje spotkanie dwa dni wcześniej). Aby dodatkowo utrudnić kibicom Śląska wsparcie gdańszczan postanowiono wpłynąć na już ustalony terminarz spotkań. Duża grupa kibiców, która z powodu braku biletów nie weszłaby na stadion w Lubinie mogłaby być sporym problemem dla policji. A tak, trochę manipulacji i problem z głowy.

Za miesiąc do Lubina tak czy siak wrocławianie zawitają, gdyż odbędzie się mecz derbowy miedzy Zagłębiem a Śląskiem. Jak już udało się nam dowiedzieć na ten mecz policja też pozwoli sprzedać tylko 500 biletów dla przyjezdnych (a więc pół sektora).

Warto podkreślić, że podobne problemy z terminem meczu mieli kibice Zawiszy. Ich klub miał grać we Wrocławiu ze Ślęzą. Tego samego dnia w odległości 8 kilometrów swoje spotkanie grał Śląsk z Lechią. Oczywiście na prośbę policji spotkanie II ligi grupy zachodniej przełożono na inny termin.

Pojawia się pytanie, skoro teraz polska policja nie jest przygotowana zabezpieczyć dwóch spotkań w jednym mieście, gdzie łącznie przebywa powiedzmy 10 000 ludzi, to jak będą wyglądały spotkania na EURO 2012?

Piłka nożna dla..., no właśnie dla kogo?
Piłka nożna to sport i jej założeniem jest gra dla kibiców. To kibic kupuje bilet, klubowe pamiątki. Pełne trybuny to uśmiech na twarzy włodarzy klubu, gdyż nawet Lech dysponujący ogromny jak na polskie warunki budżetem nie pogardzi wpływami z wejściówek.

Każdy kto wykupi bilet na mecz i spełni warunki regulaminu (np. będzie trzeźwy) ma prawo obejrzeć spotkanie. Skąd wiec nakaz ograniczania liczby kibiców przyjezdnych w momencie kiedy sektor gości jest w stanie pomieścić większą ich liczbę?

Nie wspominam już o popularnych w Polsce nagłych remontach tychże sektorów, aby tylko pozbyć się problemu kibiców drużyny przyjezdnej.

Równe szansę dla wszystkich, w końcu piłka nożna to ma być widowisko służące społeczeństwu. Choć patrząc na restrykcje ze strony policji oraz władz ligi można pomyśleć, że obecnie piłka nożna jest sportem elitarnym. Przeznaczonym wyłącznie dla kibiców gospodarzy i też tylko wybranych (stadion przy Łazienkowskiej świecił pustkami z wiadomych względów).

Władza uderza do głowy, ale to jeszcze nie powód, aby próbować przywracać w Polsce funkcje państwa policyjnego kierującego życiem obywateli. Chcemy równać do Europy Zachodniej, a robimy wszystko, aby się tam nie znaleźć.

odnośnik ... a_liga.htm

Aejaejao!!!
22 marca 2010, 13:03 / poniedziałek
Jeszcze troche za wczesnie na ten temat ale... WSZYSCY DO LUBINA !
Wrescie wyjazd na ktorym bede :)
22 marca 2010, 13:10 / poniedziałek
może ktoś potwierdzić czy wpuszeni zostaną Kibice Gości???
22 marca 2010, 14:04 / poniedziałek
Potwierdzam :)
22 marca 2010, 14:40 / poniedziałek
Nawiązując do wpisu jacaraca, będzie na 100% większa heca.
Za niedługo jeszcze dopłacimy do tego, aby MOlicia mogła się przygotować należycie do Euro2010. Teraz mieliby darmowe ćwiczenia, a za jakiś czas My zapłacimy jeszcze statystów, aby mogli się pobawić w swoje ganianki

PS. Pisząc ćwiczenia, nie mam na myśli milicyjnych prowokacji.
22 marca 2010, 15:45 / poniedziałek
smiechowarte z tymi muminkami policja ma gowno gadania 5%sie nam nalezy exstraklasa sie na to niezgodzi
22 marca 2010, 16:14 / poniedziałek
516 biletów to jest owe 5% pojemności stadionu. Tyle właśnie otrzymaliśmy, więc Osowa nie pisz nieprawdy
22 marca 2010, 16:19 / poniedziałek
No tak, a jako, że sektor gości jest większy niż obecne 5% pojemności stadionu to nie ma znaczenia. Mogli przysłać więcej, ale trzymają się regulaminu, niestety dla nas. Choć się nie dziwię szczerze mówiąc, szczególnie patrząc na to co się u nas w zarządzie dzieje. Dobra, ale do meczu jeszcze sporo czasu więc z mojej strony koniec dyskusji do odpowiedniego momentu.
22 marca 2010, 16:30 / poniedziałek
mysle z ena ten wyjazd Lwy mogly by si epostarac o specka...bo z tego co wiem zainteresowanie jest duze na ten wyjazd ;) tak jak do kielc bedzie :)
22 marca 2010, 16:36 / poniedziałek
Ciekawe czy temat speca jest realny...

PKP chyba chcialo 450 zeta za glowe.
22 marca 2010, 16:40 / poniedziałek
Oruniak spec odpada bo zarząd obiecał dotację na wyjazdy ale nie dotrzymał pustego słowa
hijena obiecuje lwowi że nie ukradnie łani ale jak lew sam zostanie to go zjedzą na deser.
A My swoje ... !!!!
Jesteśmy zawsze tam.........
22 marca 2010, 16:44 / poniedziałek
hJenek ty wiesz co!
22 marca 2010, 16:50 / poniedziałek
Nie ma szans na specjale!!!!! Koszt wyjazdu SKMką w 2 strony to 200 zl
22 marca 2010, 17:07 / poniedziałek
pkp ic to czerwona zgoda iti mafia pejsowej zgody
specjal za 19!!! odnośnik
22 marca 2010, 20:22 / poniedziałek
no to tylko bedzie trzeba pociagami dojezdzac...i tak pewnei z psami bedzie jazda z podczepionymi wagonami..no nic..wazne ze za Lechie trzeba jechac!
22 marca 2010, 21:06 / poniedziałek
LP : teraz bez jakiejkolwiek napinki, bo tego nie lubię. Jak to możliwe, że Śląsk za 60 zł jedzie do Chorzowa wraz z czapką i biletem na mecz? Trasa niby dwa razy krótsza, ale no właśnie analogicznie przecież nie powinno byc tak drogo ( tyle ile zawsze płaciliśmy . WKS miał na początku miec tylko 6 wagonów, ale w końcu jest szansa, że pojadą 9. Nie jesteśmy w stanie zapełnic chociaż 6 wagonów ?? Zapomniałem dodac, że Szlachta jedzie tak jak my zapoczątkowaliśmy wagonami z wydzielonymi przedziałami.

Pozdro
22 marca 2010, 21:23 / poniedziałek
Inna dyrekcja w pkp, nic więcej.
Śląsk jak jechał do nas, w prezencie od Dolnośląskiej PKP dostał pociąg w gratisie, byleby tylko nie jechali z cywilami.

Amica też ma zniżki, że niby klub z resortu kolejowego.
22 marca 2010, 22:11 / poniedziałek
PKP Regionalne Wrocław nie ma nic wspólnego z PKP Regionalne Gdynia to raz.
2 to w tym sezonie poza zgodami nie bylo nas nigdzie więcej niż 350. 3 to jeden wagon ma 72 miejsca siedząćę, pomnóz to przez ilość wagonów i wylicz ile ludzi stoi w pociągu. U nas zdarzyło się, że stoi kilkanaście i był płacz. 4 kilkakrotnie podawałem miejsce i czas spotkania i czekałem na pomoc innych ludzi aby pomogli coś zorganizować. Do chwili obecej są sami doradcy, a nikt jeszcze sięnie zgłosił. 5 to brak wsparcia od klubu
23 marca 2010, 01:28 / wtorek
Mam pytanie do LP:
Czy bedziemy mogli liczyc na wsparcie klubu juz na wyjazd do Lubina?
23 marca 2010, 08:16 / wtorek
Osobiście mam nadzieję, że tak.
23 marca 2010, 08:26 / wtorek
dziwne to troche no ale dobra a ciekaw swoja droga czy klub sie dolozy
23 marca 2010, 10:02 / wtorek
LECHIAOSOWA
-spytaj piłkarza czy woli grać z dopingiem 30 czy 300 jak jest ,,pizda,, 2x45
-spytaj chłopaków czy łatwo z rocznego budżetu wyszarpnąć 2000zł na bilety wyjazdowe odnośnik
-spytaj prezeza ile zarabia i czemu sępi sianka działajac na niekożyść Lechii by wyjazdy były liczniejsze i doping mocniejszy, czemu nazywa Kibiców ,,widownia,, odnośnik
23 marca 2010, 10:09 / wtorek
Ja wierze ze klub dopomoże, bo wiadomo jak jest przed świętami z pieniążkami. Wyjazd zapowiada sie zajebiście ciekawie
24 marca 2010, 16:25 / środa
29 marca 2010, 17:14 / poniedziałek
Trudny wyjazd Biało-Zielonych.

Mecze Lechii w lidze w tym roku:

Odra 0-0 Lechia
Lechia 1-1 Dyskopolo
Śląsk 1-2 Lechia
Wisła 3-0 Lechia
Lechia 2-3 Legia

Mecze Zagłębia w lidze w tym roku:

Zagłębie 1-1 Piast
Ruch 0-2 Zagłębie
Arka 0-2 Zagłębie
Zagłębie 2-0 Dyskopolo
GKS Bełchatów 1-3 Zagłębie

Jak widać Zagłębie prezentuje ostatnio dobrą formę, więc musimy grać przede wszystkim konsekwentnie w obronie. Myślę że Kafarski zagra dalej trzema napastnikami.
29 marca 2010, 17:24 / poniedziałek
Jak dla mnie to Kafar odpusci ten mecz tak jak ligowy z Wisla.

Od pierwszych minut zobaczymy pewnie Bajica, Rogalskiego, Pietrowskiego, Zablockiego.

Dlatego tymbardziej warto jechac na wyjazd bo zobaczyc na zywo tych pierwszych dwoch - BEZCENNE.
29 marca 2010, 17:26 / poniedziałek
wypluj te słowo
29 marca 2010, 20:56 / poniedziałek
A ja myślę, że tradycji stanie się zadość i przerwiemy kolejną passę ;D.
29 marca 2010, 21:03 / poniedziałek
Zaglebie z napierdalajacym Micanskim... hmm... remis bym bral w ciemno w tej chwili
30 marca 2010, 01:47 / wtorek
Trzeba przyznac ze lubinki jak na takie małe miasto,naprawde niezle działaja,bo potencjał maja jednak nie za duży.W tym regionie jest jednak jedna ekipa,która rządzi.ŚLĄSK ŚLĄSK WKS !!!!!!
co do aspektu sportowego,pomimo iż Zagłębie w tej rundzie prezentuje sie bardzo dobrze,obstawiam minimum nasz remis.Nasza druzyna 6 miejsce zawdziecza głównie meczom wyjazdowym,tam prezentujemy gre kombinacyjna,miłą dla oka,efektowna,i co najwazniejsze SKUTECZNĄ.
Lechia nie umie w tym sezonie grac u siebie,poniewaz nie umiemy zagrac dobrego meczu kiedy trzeba tworzyc gre,zaatakowac pozycyjnie.Gdyby to chłopaki umieli to bysmy byli w pierwszej 3 ekstraklasy.Na wyjazdach gramy swoje,dlatego remis albo wygrana Lechii !!
30 marca 2010, 01:50 / wtorek
Zagrac taka pilka jak w PP w Krakowie i mysle, ze zwyciestwo bedzie w kieszeni.
Do zobaczenia w Lubinie :) !
30 marca 2010, 11:52 / wtorek
Zagrają swoje, nie obsrają się po stracie gola jak zawsze to wygrana jest w kieszeni. Bo to już czas najwyższy, na jakieś punkty!
30 marca 2010, 13:05 / wtorek
Wygramy bo gramy na wyjezdzie ;)
Bez napinania sie.
1 kwietnia 2010, 08:06 / czwartek
Z taką kondycja jaką Lechia zaprezentowała w meczu z Legią, gdzie sił im starczyło na 30 minut meczu, to możemy się pożegnać z jakimikolwiek punktami w Lubinie.Oby Dawidowski nie złapał kolejnej kartki. Mój typ porażka 0-2.
1 kwietnia 2010, 08:48 / czwartek
w perspektywie wtorkowego meczu Kafarski musi w sobotę grac rezerwami,
po to by nie narazić się na zarzuty że nie potrzebnie ryzykuje zaprzepaszczenie szansy awansu do finału Pucharu Polski

na jakikolwiek wynik tak wtorku jak i pucharowego dwumeczu będzie rzutowała dyspozycja w tym swieżość naszych piłkarzy,
nie ma innej opcji gramy Laizansami, Bajicami, Zabłockimi i . . . tymi którzy nie dostawali dotychczas szans,
kiedy mają je dostawać jak nie teraz, kiedy . . . majster nam jużnie grozi : )

sportowo Zagłębie ostatnio jakby w gazie,

Śląsk ma liczny i prestiżowy wyjazd do chorzowskich,

Wielka Sobota,

szyje sie sympatyczna wycieczka : )
1 kwietnia 2010, 12:03 / czwartek
Dla mnie Kafar powinien wziasc juz kogos z ME ekstraklasy jak zdecyduje się odpuscic mecz, po co ma grac Rogalski z ktorego i tak juz nic nie bedzie.

Lepiej by wszedl jakis mlody wychowanek Duda np. dla niego byloby to mega przezycie i noz by cos strzelil, potem komentatorzy w Canalu by trzepali se konia przez 1,5h i zachwycali się jaki mega talent mamy polsce, co by na chlopaka napewno zadzialalo pozytywnie.
1 kwietnia 2010, 15:26 / czwartek
Kosznik zamiast Mysony - ciekawe czy to zart na 1 kwietnia?
1 kwietnia 2010, 16:21 / czwartek
Obawiam sie ze to nie zart. W takiej sytuacji musze zmienic swoj typ wyniku. Porazka 0-3 wszystkie bramki ze skrzydla Kosznika.
1 kwietnia 2010, 16:26 / czwartek
idę do buka postawić na zagłębie skoro ten patałach ma grać.
1 kwietnia 2010, 20:08 / czwartek
Ja liczę, że Kafar zdecyduje się na wariant z jesieni i na lewej obronie pojawi się Kaczmarek...
1 kwietnia 2010, 20:28 / czwartek
też mi sie wydaje ze Kafar na boczną obronę wpusci któregoś z pomocników ( w koncu zabrał tylko 4 obrońców), czyli zagra Kaka lub...........Rogal.

TYLKO LECHIA!
2 kwietnia 2010, 17:17 / piątek
3 kwietnia 2010, 09:38 / sobota
Witam,

Gdzie w necie można zobaczyc mecz?

Pozdrawiam
3 kwietnia 2010, 11:26 / sobota
Ja jestem dobrej myśli co do meczu, Kafar jak widać wraca do sprawdzonej opcji rotowania składu .
Co do Kosznika , Rafał pokaż niedowiarkom na co Cię stać ... Moim zdaniem Kosa poza Wiśnią , Bączkiem ze składu sprzed 4 lat uczynił największe postępy.

Stracony rok , być może inaczej wszytko by się potoczyło gdy skorzystał z oferty Bełchatowa - ale to tylko gdybanie , mądry Polak po szkodzie ... ( malkontentom przypominam ,iż pomimo złego z punktu widzenia rozwoju Kosznika transferu na Cypr Lechijka skorzystała finansowo tak jak na żadnym innym transferze ).

O ile pamiętam już raz z powodzeniem wrócił do formy po kontuzji. A to że wraca do składu mam nadzieję ,że nie jest generalnie za " zasługi" ale realne przeświadczenie Kafara co do jego możliwości.

a my swoje
3 kwietnia 2010, 12:43 / sobota
Czy Ktoś wie jaki nr tego meczu na Sop Castie?
z góry Dzięki!!!
Pozdr
3 kwietnia 2010, 13:50 / sobota
3 kwietnia 2010, 15:15 / sobota
macie jakiś konkretny link gdzie można zobaczyć mecz ?
3 kwietnia 2010, 15:31 / sobota
Zapraszamy na transmisje z Lubina

odnośnik
3 kwietnia 2010, 16:58 / sobota
na boo.pl jest DyskoPolo z Wisłą ;]
3 kwietnia 2010, 16:58 / sobota
Chyba zapraszacie poki co na transmisje jak Wiselka gra :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.256