Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie

strona 22/25

4 października 2010, 11:52 / poniedziałek
No i żeby Polacy wiedzieli, kto jest dobrym preziem:
odnośnik
W obu przypadkach płacimy my, a prezio zbiera laurki.
Jakiego wybraliśmy, takiego mamy.
7 października 2010, 20:34 / czwartek
Mgła pojawiła się nagle i równie nagle znikła. A może to o to chodzi?
odnośnik
9 października 2010, 14:07 / sobota
Rosyjska gazeta "Młody Komsomolec" przytoczyła słowa Edmunda Klicha, z których wynika, że nie wszyscy z rządowego Tupolewa zmarli w momencie zderzenia. Nikt jednak nie miał szans na przeżycie z powodu dużego przeciążenia

Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, jest całkowicie odmiennego zdania od dotychczasowych twierdzeń wszystkich śledczych - do takich wniosków doszła rosyjska gazeta "Młody Komsomolec". A chodzi o to, że Klich nie zgadza się z twierdzeniem, iż nikt nie przeżył katastrofy ani o minutę. Jak podaje gazeta "z zaświadczeń o śmierci, niektórych członków polskiej delegacji, wynika opóźnienie zgonów o 10-15 min."
odnośnik

Odi profanum vulgus et arceo
odnośnik
5 stycznia 2011, 19:22 / środa
film 'Mgła'
odnośnik

Dużo ostrzej było wczoraj w 'Warto Rozmawiać' - dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia

gośćmi programu byli: Antoni Macierewicz, Tomasz Sakiewicz, Edmund Klich, Jan Osiecki

odnośnik
19 stycznia 2011, 13:44 / środa
Dość szczegółowy opis, jak to rząd dał dupy z wyborem konwencji chicagowskiej: odnośnik
19 stycznia 2011, 14:06 / środa
"Pracownicy Ministerstwa Obrony, Kancelarii Premiera i 36. specpułku mogą usłyszeć zarzuty w śledztwie smoleńskim - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Według prokuratorów, błędy tych osób mogły przyczynić się do katastrofy. Jednym z tych, który może usłyszeć zarzuty, jest szef MON Bogdan Klich.

Według RMF FM, niewykluczone, że zarzuty usłyszy któryś z ministrów. Zarzut niedopełnienia obowiązków może usłyszeć minister Bogdan Klich oraz odpowiedzialny za przygotowanie wizyt w Katyniu Tomasz Arabski.

W przypadku 36. specpułku zarzuty mogą usłyszeć dwaj ostatni szefowie tej jednostki. Według prokuratury, w specpułku codziennością było naruszanie procedur, nieprzestrzeganie przepisów czy brak szkoleń.

Prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał że zarzuty są już szykowane. Jak ocenił, "stan dowodowy daje prawo do tego, by powiedzieć, że takie zarzuty nie są wykluczone". - Chodzi o całość strony organizacyjnej - dodaje."

I jak pasuje?
19 stycznia 2011, 14:30 / środa
odnośnik wkleiłem w temacie obok zamiast tutaj
19 stycznia 2011, 15:07 / środa
Donek właśnie zaczyna się tłumaczyć z raportu w sejmie.
20 stycznia 2011, 14:27 / czwartek
Oburzenie i szok wywołał wśród polskich internautów rosyjski demotywator nawiązujący do katastrofy smoleńskiej. Widniejący na nim Lech Kaczyński, stojący obok byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki i prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, jest "skreślony", a podpis pod zdjęciem brzmi "Pierwszy poszedł".

Kontrowersyjny demotywator (zamieszczony na stronie www.demotivation.me) odkryła społeczność serwisu Wykop.pl i z miejsca wywołał on prawdziwą burzę wśród internautów. Niewątpliwie intencją autora było przedstawienie "wrogów" Rosji, z pierwszym "wyeliminowanym" Lechem Kaczyńskim, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Kierując się datą komentarzy zamieszczonych pod demotywatorem można stwierdzić, że powstał on tuż po katastrofie - pierwszy wpis jest z 11 kwietnia 2010 roku. Jednak dopiero teraz zyskał rozgłos w polskiej sieci.
Nie jest nawet pewne, że autorem szokującego demotywatora są sami Rosjanie. Wprawdzie kontekst, treść, a także podpis wyraźnie wskazują na twórców wątpliwego dzieła, jednak mógł go stworzyć każdy, kto posługuje się lub choćby zna cyrylicę, a potem zamieścić w sieci.

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyna tego typu twórczość internautów. Po sieci krąży podobne "dzieło" nieznanego autorstwa, na którym widnieje półnagi Putin ze strzelbą myśliwską, a pod zdjęciem zamieszczone są fotografie głów różnych państw, w tym Lecha Kaczyńskiego. Tyle że podobizna polskiego prezydenta jest przekreślona na czerwono.

Za wp.pl

-------------------------------------------------- ------------------------
Według "Faktu" to plucie na pamięć naszego prezydenta. Ale żart jest nieco bardziej skomplikowany.
Rosyjski demotywator z przekreślonym Lechem Kaczyńskim, stojącym w towarzystwie Wiktora Juszczenki i Micheila Saakaszwilego i podpisem "Pierwszy odszedł" znalazł "Fakt". I od razu odpowiednio zinterpretował. Po faktowemu:

Rosjanie robią sobie wyjątkowo niesmaczne żarty ze śmierci Lecha Kaczyńskiego. W sieci pojawił się wymowny - jak go nazywają internauci - demotywator. Fotka jest nie tylko pluciem na pamięć tragicznie zmarłego prezydenta i obrażaniem jego rodziny. Ma też wykazać rosyjski punkt widzenia w szerszym, bo geopolitycznym kontekście.

No właśnie, tenże, jak go nazywają internauci, demotywator jest bardzo ciekawym żartem. Nie tyle opluwającym kogokolwiek, co raczej pokazującym metody działania Rosjan, którzy przecież próbowali już otruć innego bohatera tego zdjęcia: Juszczenkę.

Pierwszy odszedł, ale pozostali też są na liście - sugeruje nam autor żartu, pokazując, jaki jest los wszystkich, którzy zadzierają z Rosją. I wspierając tym samym nie żartownisiów, co wymyślają niesmaczne kawały na temat śmierci Kaczyńskiego, ale raczej tych, którzy wierzą w teorię o rosyjskim zamachu na polskiego prezydenta.

za pardon.pl odnośnik
20 stycznia 2011, 14:38 / czwartek
Znalazłem przy okazji też taki kwiatek czyli komentarz TW BOLKA

Wałęsa: Rosjanie mieli prawo strzelać do samolotu intruza

Tak, tak, to o tym samolocie.
Lech Wałęsa nie ma problemu z zagadką katastrofy smoleńskiej. On już wie, czemu polski tupolew spadł na rosyjską ziemię. Wie też parę innych rzeczy, których nawet najtwardsi z zawodników obozu sceptyczno-prorosyjskiego nie odważyliby się powtórzyć.

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówi m.in., że Rosjanom należy się uznanie i podziękowanie za to, co robią w sprawie Smoleńska. Lot do Smoleńska nazywa nasz były prezydent niepotrzebnym pokazem:

To była ze strony Lecha Kaczyńskiego ambicjonalna zagrywka, przedwyborcza demonstracja, nieprzygotowana należycie. Niepotrzebny pokaz, który nas tyle kosztuje.

Tajemnica do rozwiązania katastrofy to według niego rozmowa braci Kaczyńskich prowadzona w trakcie lotu:

Ona powie wszystko, kto i jak przyczynił się do tej katastrofy. Pytanie, czy nam Rosjanie i Amerykanie pozwolą na odczytanie tego billingu. Jeśli to zrobią, wtedy jesteśmy uratowani.

Mówi wreszcie nasz były prezydent coś takiego:

Kontrolerzy mogli zabronić Polakom lądowania, a nawet strzelać do samolotu intruza, mieli do tego prawo. W Moskwie pytali najwyższych czynników, co robić. Tam najprawdopodobniej powiedzieli im, zróbcie wszystko, żeby lądowali, bo dopiero będzie draka, jak ich nie wpuścicie, będzie skandal nieprawdopodobny.

za pardon.pl odnośnik
22 stycznia 2011, 08:37 / sobota
22 stycznia 2011, 21:48 / sobota
co za bzdety, omg ...
23 stycznia 2011, 00:55 / niedziela
Krzyś już ochłonął od momentu, w którym zobaczył swoje zdjęcie?
Czy szok pozostał? I nie pozwala poskładać myśli?

Jeden taki też nie potrafił zebrać myśli, choć gadał na temat samolotu:
odnośnik
23 stycznia 2011, 01:25 / niedziela
w 30 sekundzie słychać strzały!

Romek co ty wciągasz, że masz takie jazdy? Podziel się z kolegami :D.
Szyfrant Zielonka maczał palce w Smoleńsku :). Próbuje się nie śmiać :D
Mgła ci na mózg siadła. Za dużo gazety polskiej, bo już ci się Kamińscy jebią :)
A tak btw to duże ruskie coś co ci się wydaje, że robi mgłę służy do dezynfekcji. :D
ahahahaha
you make my day! :D
23 stycznia 2011, 01:37 / niedziela
Ty za to z tego co pamietam powtarzałes w kólko bzdury za palikotem i gównem wyborczym,czyli: samolot sie rozbił przez naciski pijanego prezydenta na pilotów ;]
23 stycznia 2011, 11:18 / niedziela
ja bym jeszcze raz taki smolensk zrobil i tam bym paru politykow powsadzal a jedyne osoby ktorych mi szkoda z tej katastrofy to stewardesy i osoby z rodzin katynskich
23 stycznia 2011, 11:25 / niedziela
i Plazynskiego
23 stycznia 2011, 12:36 / niedziela
Pizduś Krisblu2, nie wysilaj się. Jak chcesz się spróbować, wystarczy decyzja. To tak a'propos wycieczek personalnych.
Bo, jak zwykle, rozmywasz temat, mały duchem trollu rodem z PO.
Dobrze by było także, gdybyś POtrafił odróżniać autorów wypowiedzi od tego, który go cytuje. Ale to już POnad twoje ekonomiczne wykształcenie. Które w realnym życiu, jak się okazuje, możesz rozbić o kant dupy, gdy nie umiesz rozmawiać z ludźmi.

A w temacie: odnośnik
Raport przyjaciół zza wschodniej granicy spowodował, iż coś się zaczyna dziać? Dziecko sondaży nie nadążyło? KonDonek doszedł do wniosku, ze urlop ważniejszy niż te jego (i twoje) ulubione słupki poparcia?
27 stycznia 2011, 00:15 / czwartek
30 stycznia 2011, 13:03 / niedziela
Właściwy komunikat prosto z Ministerstwa Prawdy!

odnośnik
30 stycznia 2011, 13:45 / niedziela
odnośnik

Maciarewicz zgniótł dziennikarzyne w tzw publicznej TV
31 stycznia 2011, 22:50 / poniedziałek
Dziś u Lisa, Paweł Kukiz pięknie rozprawił się z Kazimirą !

a tak przy okazji:
odnośnik
1 lutego 2011, 00:20 / wtorek
Taa, jak zobaczyłem Kukiza gdy "przelatywałem" programy, to nawet Lisa wpuściłem do domu. Też byłem zadowolony jak się rozprawiał z gejciotą.
Od kilku lat coraz bardziej mi ten Kukiz się podoba. Choć ten jego "ZChN już się zbliża..." mam mu za złe.
Wnerwiał mnie "wtedy", mam gula, gdy sobie go przypomnę teraz, choć ani wtedy ani obecnie do kościoła ze względów religijnych nie chodzę. (Kiedyś bywałem na mszach patriotycznych, teraz tylko chrzty, śluby i pogrzeby). Ale kosciół to część naszej, narodowej tradycji, dlatego tym "ZChN-em" mnie do siebie zraził. Teraz to nadrabia.

I na dodatek ma chłop charyzmę. Rozprawił się i z gejociotką i prowadzącym przydupasem Tuska, wgniótł ich w fotele tym samym Smoleńskiem, który duecik próbował ośmieszyć.
1 lutego 2011, 00:49 / wtorek
Hmm.., po tym co napisałeś przypominają mi się dzieje mojego życia. Może to jest tak, że człek za młodu jest buntownikiem, potem rodzina, kariera, pieniądze, tego i owego nie wypada... ale przychodzi moment gdzie sobie człowiek uświadamia, co tak na prawdę jest ważne ! I Bogu dziękuję, że dane mi było przejrzeć na oczy !
Z Pawłem chyba jest podobnie..., najważniejsze, że się oparł koalicji, ba ! Wyszedł zwycięsko !
1 lutego 2011, 14:18 / wtorek
odnośnik caly program T.Lisa,gosciem programu P.Kukiz i K.Szczuka.Temat dzień bez Smoleńska
1 lutego 2011, 15:15 / wtorek
Ale zagieła Kukiza pod koniec pytaniem ,że być może odpowiedzialni poprostu nie żyją?Nie wiedział co odpowiedzieć, i zagotował się jak cholera. Z całym szacunkiem dla Niego.
1 lutego 2011, 18:02 / wtorek
MARSZ NA WARSZAWĘ

10 kwietnia 2011 - to będzie akurat niedziela. Nikt się nie będzie wykręcał brakiem czasu. Do stolicy są łatwe dojazdy - samochodem, pociągiem, autobusem. Nie pozwólmy wmówić rodakom, że to jest sprawa tylko Jarosława Kaczyńskiego - niech staną przeciwko najpodlejszemu rządowi wszyscy patrioci i obrońcy Rzeczypospolitej.

Rodacy! O miano "prawdziwej prawicy" pokłócimy się później, niech Korwinowcy wyzwą PiSowców od socjalistów, niech PiSowcy UPR-owców od liberałów, niech narodowcy wygwiżdżą Kaczyńskiego - ale dopiero po zwycięstwie nad Tuskiem i Platformą.

Bo naturalnym odruchem powinno być połączenie sił - chociaż na ten jeden dzień. Czy ktoś, poza prowokatorem i głupcem, może zrównać Kaczyńskiego i Tuska w obliczu sytuacji, gdy jeden z nich zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, a drugi do tej mgły informacyjnej rękę przykłada?

Daleko było endekom do piłsudczyków, oj daleko. Ale w 1920 roku tylko ich połączona duchem polskości siła przemogła bolszewicki najazd. Znajdzie się czas na różnice, znajdzie się czas na porachunki. Za trzy miesiące - jeden będzie wróg, który użyje najwyższych sztuczek kuglarskich, by nas do warszawskiej eskapady zniechęcić.

W swoich miastach też będzie trzeba zrobić marsze, owszem. Ale niech tłum w Warszawie przybierze na sile tak bardzo, by nawet kamery TVN-u, nawet obiektywy Wyborczej, nie mogły ująć nas fragmentarycznie.
To nie jest sprawa tylko PiSu, to nie jest fanaberia Jarosława Kaczyńskiego. Gdy ginie Prezydent, a naród milczy, to jest tak, jak gdyby go nie było. Nie bądźmy baranami i tego dnia nie dajmy się podzielić. Niech hasło divide et impera tego dnia Polski nie dotyczy! Polska jest jedna! Naród jest jeden!

Mamy trzy miesiące - trzeba zacząć organizować się, by zdążyć. Trzeba - najdawniejszym staropolskim i słowiańskim obyczajem - rozsyłać wici do kogo się da. Zorganizujmy im to, czego oni właśnie nie chcą!
Pokojowa manifestacja narodowej SOLIDARNOŚCI
Z flagami.

Na ratunek Ojczyźnie!
żródło odnośnik
1 lutego 2011, 19:18 / wtorek
to sie szykuje najazd.. odnośnik
1 lutego 2011, 19:39 / wtorek
Jak przeczytałem kilka wpisów ze strony niepoprawni.pl to pomyślałem,że może to wyglądać tak odnośnik
1 lutego 2011, 22:12 / wtorek
Nie róbcie reklamy moherowym przygłupom. Zrobią z siebie męczenników i będą do siebie modły odprawiać. Olać i niech sobie maszerują z pochodniami. Kwa kwa chuje , hmm, jeden ;)
1 lutego 2011, 22:29 / wtorek
To mialo byc smieszne?
1 lutego 2011, 22:33 / wtorek
A czy to jest wątek "uśmiechnij się" ?
1 lutego 2011, 22:47 / wtorek
Mordka w kubełek, kozubuś
1 lutego 2011, 22:51 / wtorek
odnośnik
Pozdrowienia Romku ;) hahahahaha
1 lutego 2011, 22:59 / wtorek
sorki miał być ten teledysk
odnośnik
:)
2 lutego 2011, 09:48 / środa
Krisblu to do ciebie i o tobie- odnośnik
Twoje dzieci ( bynajmniej wydaje ci się , że są twoje ), już chyba wiedzą, że to twoje wślizgiwanie się do wanny podczas ich kąpieli nie jest normalne?!
Nie do końca w temacie,ale ten pedofil też fora i tematy pomylił :).
2 lutego 2011, 10:15 / środa
rewelacja ten teledysk Krisblu :D że ja go do tej pory nie widziałem hehe
2 lutego 2011, 10:25 / środa
Drugi różowy gej.Blada twarz zabieraj swojego kolege cwelasa i wyjazd na parade równosci
2 lutego 2011, 10:38 / środa
hehe bedziesz miał już niedługo swoją paradę chłopcze, kwiecień sie zbliża

a wieeeeccc ...

łap różaniec w dłoń, bolszewika goń goń goń !
2 lutego 2011, 10:42 / środa
@Krisblu2 patrząc na Twoje wpisy odnoszę wrażenie że albo masz kłopoty z głową albo jeszcze z gimnazjum nie skończyłeś
2 lutego 2011, 10:46 / środa
I bede miał po drugiej stronie takie rury jak ty galerianko, twója dziewczyna krzysia, wasz idol Biedroń i jakichs lewaków z gwizdkami.Rózowa koalicja poparcia Tuska i jego przydupasów
2 lutego 2011, 10:47 / środa
czy ja coś o Tusku mówie pajacu ?
mówie o takich debilach jak Ty, z wypranym mózgiem.
2 lutego 2011, 10:50 / środa
idz ciagnij lachy do galerii parówo bita
2 lutego 2011, 10:51 / środa
haha Twoje argumenty powalają:)))) płytka dziwo
2 lutego 2011, 10:57 / środa
Do takich parów jak ty najlepiej dociera argument siły,dostałbyś liscia to bys zrozumiał,ale w prawdziwym zyciu takie życiowe popierdóły jak ty siedzą cicho i sie nie wychylaja.Twoi starzy chyba cie robili przez dziurke od klucza w damskim kiblu w galerii bałtyckiej
2 lutego 2011, 10:58 / środa
no dajesz dajesz:) rośniesz rośniesz:)
młodsza wersja odnośnik
2 lutego 2011, 11:03 / środa
Istniejesz tylko w internecie,kiedy znowu zmienisz nick,żeby nikt nie wiedział,że jesteś różowym boldim ?
2 lutego 2011, 11:04 / środa
rośnij koksu rośniiij:)
2 lutego 2011, 11:12 / środa
wyszczekana jestes,jak cie krzysiu bierze od tyłu to tez tak szczekasz ?
Jak boldi symuluje orgazm??
wylewa jogurt na plecy :)
2 lutego 2011, 11:29 / środa
A Ty pewnie Nie ułożyłeś sobie jeszcze życia co nie?
Jak Twój idol będziesz jechał ręcznie całe życie sam:))

kończe z Tobą "dyskusje", bo Twoje "argumenty" powalają :))
nie ma sensu dyskutowac, skonczysz na starosc tak jak on:)

żegnam.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022