Gdańsk: wtorek, 7 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie

strona 4/25

10 kwietnia 2010, 18:38 / sobota
[*]

ktos tu napisal ze tam tylko PIS byl
a ja czytam liste i widze tez politykow z PO, PSL, SLD

czytalem na jakiejs stronie ze samolot rozpadl sie na dwie czesci ktore lezaly w odleglosci 800 metrow od siebie
10 kwietnia 2010, 18:54 / sobota
Tam zginęli posłowie wszystkich opcji ! Była to "reprezentacja", czyli musieli się czymś wyróżniać. Ktoś kto mówi, że to tylko uporządkowało to jest w błędzie. To może tylko pogorszyć na długi czas sytuację.
10 kwietnia 2010, 20:22 / sobota
Jak podała oficjalna strona Realu Madryt, przed gwizdkiem rozpoczynającym Gran Derbi - meczem, który jest uznawany za jedno z z największych wydarzeń futbolowych Europy - piłkarze i kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu oddadzą cześć zmarłym tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem minutą ciszy. Piłkarze madryckiego klubu, w którym gra polski bramkarz Jerzy Dudek, prawdopodobnie zagrają z czarnymi przepaskami na ramieniu. Mecz transmitować będzie stacja Canal +. Transmisja ta pozbawiona będzie komentarza.

odnośnik
10 kwietnia 2010, 20:47 / sobota
kto to
Leczyć nogi na głowę z późno...
10 kwietnia 2010, 21:16 / sobota
Najdziwniejsze jest to, że podczas akcji ratunkowej nie było widać żadnych karetek, a z relacji pracowników tvp info obecnych na miejscu podobno tył samolotu był w dość dobrym stanie. Ponadto operatora tvp info zatrzymała milicja i kazała mu oddać wszystkie taśmy ukazujące tył samolotu, w tv widzieliśmy tylko przód.
Nie podoba mi się to..
10 kwietnia 2010, 21:42 / sobota
[*]...wielu tu z Was jechalo po Kaczynskim i po smierci tez nie potrafi sie odpowiednio zachowac...a dla mnie On byl wielkim Patriota i prawicowcem pelna geba...glosowalem na Niego i w nadchodzacych wyborach zrobilbym to ponownie...jako jeden z nielicznych potrafil twardo negocjowac nasze stanowiska i byl upartym skurczybykiem...ale honorowym...to ze wygladal jak wygladal,to ze czasem mowil cos nieprzygotowanego i zdarzaly Mu sie przejezyczenia bylo tylko woda na mlyn jego przeciwnikom ktorzy korzystali z tego pelnymi garsciami...te wykorzystywanie mediow gw i innych tvnow..tak tak panowie to ta sama klika Go obsmiewala na kazdym kroku co i nas szkaluje!!!...te wszystkie mendy typu niesiolowski/palikot/wojewodzki/figurski...ktore na kazdym kroku zanizaly range i autorytet Prezydenta swoimi prostackimi wypowiedziami!!!...nie chce patrzec jak to nagle jeden z drugim judaszem zmieniaja front i udaja ze cierpia...po raz drugi w tym samym miejscu odeszla PRAWDZIWA POLSKA INTELIGENCJA I PRAWDZIWI PATRIOCI...w wiekszosci ludzie ktorzy naprawde walczyli o lepsza,bezpieczna i niezalezna POLSKE...chwala Im...!!!![*]
10 kwietnia 2010, 22:35 / sobota
Zgodze sie z davidg75 w zupełności. Można się nie zgadzać i nie sympatyzować z poglądami politycznymi ale wielki hołd, szacunek podziw dla PATRIOTY Lecha Kaczyńskiego. Opinia publiczna, media i sami ludzie zrobili z Kaczyńskiego nie kiedy cel do wyśmiewania. A kto może się poszczycić tytułami doktora i profesora nadzwyczajnego ?? Ilu generałów, polityków, osobistości członkowie załogi zginęło, można stwierdzić że zginął kwiat polskiej inteligencji. Teraz mam nadzieję jak to Marszałek w orędziu powiedział żebyśmy byli ponad podziałami, bez partyjności bo jest to tragedia w obliczu całego świata. Gdzie jeszcze nie było chyba takiego zdarzenia gdzie najważniejsza elita polityczna państwa ginie w jednym momencie.

Przeklęty Katyń........
10 kwietnia 2010, 22:59 / sobota
Katyń pragnie Polskiej krwi...
10 kwietnia 2010, 23:05 / sobota
Limak- ostatnie dwa slowa Twojego wpisu wszystko wyczerpuja. Chichot historii, bardzo dla nas wszystkich przykry. Kaczynski byl jaki byl, juz wspominalem, ze sie z nim nie zgadzalem ale to nie bylo istotne ani nie jest istotne teraz. To byl NASZ prezydent i zaslugiwal na szacunek wczesniej jak i szczegolnie teraz.
Gdyby Stalin, ktory ma w tym kraju milosnikow(tak!) i jego slugusy z NKWD nie zrobily czego nie zrobily dzis nikt by tam nie lecial. Moj dobry kolega z Rosji(taak, Ruskich lubie, ale tych, ktorych znam i ktorzy sa na prawde w porzadku, nota bene ci, ktorych znam sa to ichniejsi patrioci i narodowcy, nastawieni do nas przyjaznie w przeciwienstwie do pokagiebowskiego bydla) powiedzial mi ciekawa rzecz- dla rzadzacych obecnie Rosja byl ten wypadek na reke. Cale obchody i niezreczne sytuacje trzeba bylo odwolac, ponadto nieprzychylni Rosji politycy znikneli.
Spotkalem takze ciekawe spojrzenie na ta sprawe a raczej a na pewne fakty, ktore zostaly pominiete: odnośnik
ciekawe tam tez sa komentarze. Nie uskuteczniam zadnych teorii spiskowych ale w tym wszystkim co sie dzieje jest takie "cos" co mi nie pasuje do calej tej ukladanki. Poki co sie nie zastanawialem nad tym, zwyczajnie mi sie nie chce, jestem jeszcze w szoku po tym co sie stalo.
10 kwietnia 2010, 23:20 / sobota
Cóż t-t zgadzam się w 100%
10 kwietnia 2010, 23:21 / sobota
Kaczyński jaki był taki był, ale wybrała go większość. Był dzięki temu prezydentem wszystkich nas, nie mozna było się wypisać z jego pieczy nad naszym narodem. Cześć Ich Pamięci
10 kwietnia 2010, 23:23 / sobota
zgadzam się z wpisem davidg75 w 100% to był jedyny prezydent nowej Polski który potrafił walczyć mimo że tak jechali na niego z większości mediów.

Co do katastrofy to podobno wieża w Smoleńsku źle nakierowała samolot na lotnisko. Rosjanie rekwirują wszystkie materiały i nagrania ludzi co widzieli wypadek. Wy wierzycie w to że Putin który przeją dochodzenie nad tą sprawą będzie szukać prawdziwych dowodów? Ja nie wierze w żadne słowo Putina i prezydenta Rosji. Oni zawsze mieli takie sposoby na pozbywanie się niewygodnych dla nich ludzi. Ten "niby wypadek" śmierdzi mi mega przekrętem.

[*]
10 kwietnia 2010, 23:24 / sobota
Trzeba pamietac. Ta data juz dwa razy sie wpisala w nasza historie. I w obu przypadkach pewno prawdy nie poznamy nigdy do konca.
10 kwietnia 2010, 23:28 / sobota
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
10 kwietnia 2010, 23:28 / sobota
Do wpisu powyżej.....

I to jest smutne, bo gdzieś zawsze ciąży nam ta Je.... Rosja !!
A przyszłe pokolenia będą czytały w podręcznikach już i o tej tragedii dzisiejszej pewno nie dowiedząc się prawdy.....
10 kwietnia 2010, 23:42 / sobota
Właśnie teraz widzimy jak jest zmieniana historia i jaka jest ona daleka od prawdy. Na portalach Onet czy wp krzyczą że to był błąd pilota.
10 kwietnia 2010, 23:45 / sobota
david75 zgadzam się w 100 % z Tobą.

Odszedł nasz Prezydent , WIELKI POLAK PATRIOTA. Człowiek który był zawzięty w swoim działaniu lecz w słusznej sprawie-myślę że zawsze dla Ojczyzny, On uczył nas i przypominał o KRWAWEJ POLSKIEJ HISTORII jak nikt inny, nie bał się mówic prawdy o wydarzeniach z przeszłości ... nie dośc powiedziec ,że pewne uroczystości Powstań, Katynia, II Wojny Światowej itd. nigdy wcześniej nie były obchodzone w taki sposób jak za czasów Jego Prezydentury. Jeśli przeczyta się listę nazwisk , osób które mu towarzyszyły ... tyle osób związanych z Wybrzeżem... ahhh .
Jeszcze jedna rzecz jako żonaty facet mogę powiedziec ,że takich par jak Para Prezydencka nie ma w Polsce zbyt wiele. Widac było zawsze radośc od nich bijącą. Na swój sposób był człowiekiem , który skazany był na -takie czy inne komentarze- ale zapamiętam go jako Wielkiego Rodaka . Oddany sprawie w 100 %.
Niestety takie refleksje przychodzą dopiero w obliczu tragedii, panowie trochę pokory w swoich komentarzach !!
10 kwietnia 2010, 23:57 / sobota
11 kwietnia 2010, 00:02 / niedziela
mam drobną prośbę - powstrzymajcie się może, przynajmniej 'na razie' od robienia za znawców uniwersalnej prawdy, wskazywania winnych, rzucania 'podobnymi' jak pewnikami etc. - naprawdę, nawet nie wypada, nie teraz

szalom
11 kwietnia 2010, 00:02 / niedziela
Kawałek nagrany kilka dni przed tragedia przez ziomka z Kartuz.
odnośnik
11 kwietnia 2010, 00:12 / niedziela
Kwiat polskiej inteligencji, elita polityczna itp. itd.... wszystko to prawda, ale jak dla mnie to dziś odeszli przede wszystkim jedni z ostatnich ludzi świata polityki, dla których pojęcia takie jak patriotyzm, tradycja, historia i tożsamość narodowa nie były obce. Prezydent Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy, jak np. minister Władysław Stasiak byli ludźmi którzy wbrew obecnie panującym trendom, doskonale zdając sobie sprawe jak niepopularne są dziś ich poglądy, nie wstydzili się okazywać dumy z przywiązania do barw narodowych. Przedstawiciele jedynego coś znaczącego obecnie ruchu politycznego dla którego dobro Polski zawsze stało na pierwszym miejscu. Za kilka dni media przestanął mowić o tej tregedii, za kilka miesięcy już mało kto będzie o niej pamiętał, a przecież zostawi ona piętno na dziesiątki lat, jak nie na zawsze. Szukając choć odrobiny szczęścia w nieszczęściu można mieć nadzieję, że ten dramat skłoni ludzi do refleksji, do zastanowienia się nad pewnymi ideałami i wartościami i że ofiara tych bez wątpienia wybitnych ludzi nie pójdzie w zupełności na marne. Choć obawiam się, że takiego prezydenta nie będziemy mieli już nigdy. Niestety, dopiero w obliczu straty człowiek docenia i zauważa to, czego na co dzień nie miał czasu zauważyć.
Historia zatoczyła koło i po 70 latach las Katyński znów spłynął krwią Narodu Polskiego.. i znów była to krew ludzi największego formatu. Minęło 70 lat, jeszcze nie zdążyliśmy się do końca podnieść a tu znów taki cios...

Niech spoczywają w pokoju [*]

PS. Myślę, że nie czas aby doszukiwać się wielkich spisków. Oddajmy hołd ludziom, którzy zginęli pełniąc służbę Ojczyźnie.
11 kwietnia 2010, 00:13 / niedziela
[*].........
11 kwietnia 2010, 00:52 / niedziela
11 kwietnia 2010, 01:02 / niedziela
sluchajcie tak sobie o tym mysle, ze po prostu takim krajem jestesmy, zawsze pod wiatr, zawsze do dupy i zawsze sami sobie taki los gotujemy, bo w tych czasach to tylko nasza wina, ze tak wyszlo ! czy wyobrazacie sobie, zby taki air force 1 spadl ? to niemozliwe! jakim krajem jestesmy tak mamy !
11 kwietnia 2010, 01:31 / niedziela
Rooz

Co ty piszesz za smuty chłopie idź spać nie obrażaj naszej ojczyzny narodu i ty się kibicem nazywasz... Hipokryta !
11 kwietnia 2010, 01:38 / niedziela
11 kwietnia 2010, 01:39 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
11 kwietnia 2010, 01:51 / niedziela
Przez te 70 lat nie potrafimy się do końca podnieść, "pozbierać", po zbrodni katyńskiej , i po tym co się stało dziś chyba już się nie pozbieramy...nic już nie będzie takie samo, a ta katastrofa pozostawi po sobie nieodwracalne piętno...
Nasza Ojczyzna wiele wycierpiała, i odnoszę wrażenie że dosyć często spadają na Nas przeróżne nieszczęścia ...Pocieszające jest to że potrafimy wspólnie takie ciężkie chwile przeżywać razem.
Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Państwa szybko się porozumieją , ustalając to,co najlepsze w tym okropnym dla Polski wypadku.
Co do jakichś teorii spiskowych, ciężko w to uwierzyć z jednej strony, żeby ktoś ingerował w taka katastrofę(byłoby to bestialstwo i rzecz nie do opisania), a z drugiej strony gdzieś tam pojawia się przekonanie jak pokazała historia, że skurwysyństwa na świecie nie brakuje,ale to już oznaczałoby chyba koniec świata...
W tym wypadku dołujący jest fakt iż to ziemie rosyjskie więc ciężko będzie poznać "prawdziwą " prawdę, mistrzowie propagandy i tuszowania prawdy odpowiednio by zadbali aby nie wyszła ona na jaw..
Oczywiście nie jestem zwolennikiem siania tego typu fermentu,doszukiwania się rzeczy mało prawdopodobnych, w które sam nie wierzę i mam nadzieję że słusznie, ale gdyby sie nad tym zastanowić to świat jest tak przesiąknięty złem nic Nas już chyba nie jest w stanie zdziwić.
Straszna tragedia, szkoda wszystkich ludzi,od wielkiego Patrioty L.Kaczyńskiego wraz z małżonką, przez Maćka Płażyńskiego, do oficerów BORu czy stewardes..WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU!
Ciężko w to wszystko uwierzyć, pogodzić sie z rzeczywistością, ale trzeba wrócić do życia codziennego, otrząsnąć się, modlić za zmarłych, ich rodziny, POLSKĘ, i oczywiście nigdy o Nich nie zapomnieć....

NIECH SPOCZYWAJĄ W POKOJU. . .
11 kwietnia 2010, 02:14 / niedziela
Długi o co Ci chodzi ? Gdzie ja Narod obrazam ? hmm??
11 kwietnia 2010, 09:36 / niedziela
11 kwietnia 2010, 10:26 / niedziela
11 kwietnia 2010, 10:37 / niedziela
(*)
11 kwietnia 2010, 10:49 / niedziela
thomas13
Twój nick zdradza twój wiek dzieciaku przejrzyj na oczy co się w Polsce dzieje...

Msza w Kościele Mariackim godzina 12 Bierzmy barwy i oddajmy hołd naszym Rodakom
11 kwietnia 2010, 10:56 / niedziela
11 kwietnia 2010, 11:24 / niedziela
ostrzegałem że posty nie na temat, będące spamem w tym ważnym dla Nas temacie będą kasowane a ich autorzy dostaną bana. Tak więc nagrody specjalne dla:

RabinHooy
Thomas13

nie potraficie się zachować w tak ważnym dla Polski i Polaków temacie - więc dla mnie nie jesteście godni noszenia barw Naszej ukochanej Lechii.

ps. ciało Prezydenta około 14 ma być już w Warszawie
11 kwietnia 2010, 11:29 / niedziela
@Chris09 Trochę pojechałeś za daleko, ale to że Rosja maczała w tym palce to już jest duże prawdopodobieństwo. Oby tylko Polskie dochodzenie nie było tak zakłamane jak to Rosyjskie.
11 kwietnia 2010, 11:58 / niedziela
zaraz 2 min ciszy :( [*]
może nie czas na to ale wie ktoś kiedy odbędzie się 24 kolejka ?
11 kwietnia 2010, 12:54 / niedziela
Bez wątpienia nie czas na to. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Naród Polski dostaje kolejny, tak bolesny cios a tobie piłka w głowie? Proszę, uszanuj powagę tematu i odpuść sobie takie pytania.
11 kwietnia 2010, 13:00 / niedziela
Skrytożerca nie chodzi o to że niby nie szanuje. po prostu myślałem że wiadomo na kiedy przełożyli to wszystko. może źle to napisałem.
11 kwietnia 2010, 13:05 / niedziela
Jak będzie coś wiadomo to na pewno pojawi się stosowny komunikat.
11 kwietnia 2010, 13:38 / niedziela
Teoria o złych ruskich to bajki.To te złe ruski odradzali trzy krotnie lądowania...Może nie pamiętacie jak kazał pan prezydent kiedyś lądować w Gruzji pilotowi.Oby się nie okazało że mieli presje lądowania za wszelką cenę ...
11 kwietnia 2010, 13:48 / niedziela
Darujcie sobie rozkminy na temat kto może być winny. Wymaga tego szacunek dla ofiar.
11 kwietnia 2010, 14:08 / niedziela
winna to tylko Polska jest. kto widział żeby takiego głowy Polski latały takim gównem? i do tego wszyscy razem. Ściskają kase zamiast kupić pożądny samolot.
Taka prawda jest.
11 kwietnia 2010, 14:16 / niedziela
[*]
11 kwietnia 2010, 14:45 / niedziela
Krzysiu weź kurwa zamilcz, bo nie wiadomo czy to wina samoloty, ba póki co awaria samolotu jest jednym z najmniej prawdopodobnych powodów katastrofy.
Olbrzymia tragedia, nadal ciężko uwierzyć w to co się stało.
11 kwietnia 2010, 15:12 / niedziela
Moim zdaniem to wszystko jeden wielki pech który prześladuje Polskę odkąd przeniesiono stolicę z Krakowa do Warszawy. Ta Warszawa jest jakaś pechowa i to od samego początku.
Po przeniesieniu stolicy:
-sejmiki i wybierani beznadziejni królowie
-potop Szwedzki
-wojny z Rosją i Kozakami
-rozbiory
-niewola
-trudności z odzyskaniem niepodległości
-zabicie Narutowicza
-II wojna światowa
-powstanie warszawski (doszczętne zniszczenie miasta)
-cała sytuacja po 1945 w tym katastrofa z wczoraj

Natomiast Kraków był stolicą szczęśliwą. Dopiero nasz elekcyjny król Zygmunt przeniósł stolicę do Warszawy żeby mieć bliżej do Szwecji...
Kraków nigdy nie został zniszczony ani ograbiony (chyba że przywołamy jakiś tatarów dawno temu). Zasiadali tam dobrzy władcy którzy rozwijali Polskę i poszerzali jej wpływy w Europie. Wszystko było dobrze.

LUDZIE!!! Trzeba przenieść stolicę do KRAKOWA to wtedy los Naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej się wreszcie odmieni!!!!!!!!!!! Ktoś jest za?

P.S. Dobry Jezu a Nasz Panie Daj im wieczne spoczywanie!
11 kwietnia 2010, 15:51 / niedziela
11 kwietnia 2010, 17:24 / niedziela
aż łzy się cisnął do oczu jak się ogląda transmisje z lotniska. Szacunek dla Warszawiaków za to, że tak licznie przyszli oddać hołd Prezydentowi na drodze z lotniska do pałacu i pod pałacem. Ciekawe kiedy pogrzeb, jak w weekend to można spróbować pojechać i pożegnać wielkiego człowieka.
11 kwietnia 2010, 19:05 / niedziela
Nie mogę jeszcze objąć świadomością ogromu tej tragedii. Pożegnanie Prezydenta Kaczyńskiego, mojego Prezydenta, to mój obowiązek. Spłata w drobnej części podwójnego długu, jaki mam wobec niego - za to, co zrobił dla Polski i za to, jaki wpływ miał na moją osobę. Wierzę, że nie tylko ja mam takie poczucie.
11 kwietnia 2010, 19:38 / niedziela
głęboki żal i wielki smutek...nigdy nie znałem Pana Prezydenta prywatnie, a media uporczywie przeksztalcały obraz Jego jako człowieka i przywódce Państwa Polskiego..wszystko to do czasu..mój nawiekszy Hołd składam własnie Jemu, Największemu wśród Patriotów..dołączając sie do kondolencji Rodzinom ofiar katastrofy, cześć ICH pamięci!(*)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.292