Gdańsk: sobota, 27 lutego 2021
FORUM
Podstrony:


Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie

strona 6/25

14 kwietnia 2010, 12:20 / środa
Werdero to jest najwieksza tragedia w historii powojennej Polski,a ty piszesz ze za bardzo sie tym przejmujemy??? ogarnij sie chłopie.To jakim politykiem był L.Kaczyński to osadzi historia
Dla mnie jedno jest pewne,gdyby L.Kaczynski został prezydentem po rozpadzie komuny w Polsce zrobiłby porzadek z komuchami,niestety przed nim mielismy w białym domu Kata i Bolka.Ktorzy umiejetnie zadbali o to aby roznej masci agentom,komuchom,ubekom żyło sie dobrze w tym kraju
L.KACZYŃSKI = BÓG HONOR OJCZYZNA
14 kwietnia 2010, 13:08 / środa
Lech Kaczyński był dobrym prezydentem, najlepszym od czasu obalenia komuny. Długo drugiego takiego nie będzie. Jego osoba na tym najwyższym urzędzie nie przynosiła nam wstydu, jak to było w przypadku jego poprzedników. To nie był jakiś tam chytry Bolek czy inny postkomunistyczny karierowicz i aparatczyk, któryby "czcił" pamięć oficerów polskich poległych w Katyniu słaniając się na nogach w stanie wskazującym na spożycie. To nie Kaczyński chciał grubej krechy i rozciągnięcia parasola ochronnego nad postkomuną, nie on podpierał "lewą nogę". Lech Kaczyński był Polakiem całym sercem i duszą. Pamiętam, gdy jak bohater zachował się, kiedy czołgi Putina były kilka kilkanaście kilometrów od Tbilisi. To on skrzyknął prezydentów państw środkowoeuropejskich i poleciał na miejsce wydarzeń poprzeć i pewnie też uratować niezawisłość Gruzji.
Owszem może i politykiem nie był wytrawnym, ale tego akurat bym za jego wadę nie uważał. Nie potrafił tak jak inni bezwstydnie składać obietnic bez pokrycia, obiecywać cudów, kłamać w żywe oczy i szkalować innych, przypochlebiać się intelektualistom, nie umiał sprawnie i sprytnie lawirować w świecie mediów, nie łasił się do różnej maści dziennikarzyn ze szmatławców, nie był pupilkiem GW czy TVN. Nie był wreszcie chorągiewką. Mówił to co myślał, a myślał jak prawdziwy polski patriota, nie dbał o tzw. PR, miał zasady, był im wierny. Za to go szanuję. Większość z tych, którzy mieli (mają) do niego stosunek niechętny zna jego osobę z zdeformowanych przekazów medialnych, które z premedytacją przez długie lato misternie fabrykowali jego przeciwnicy polityczni i wysługujący się im dziennikarze i socjotechnicy.
14 kwietnia 2010, 13:13 / środa
"Jego osoba na tym najwyższym urzędzie nie przynosiła nam wstydu" - no to się uśmiałem.

Duże NIE dla pochowania Kaczyńskiego na Wawelu. Nie róbmy z niego bohatera narodowego, bo na to nie zasłużył.

Ale mówię też NIE protestom w Krakowie i Wawie - w ten sposób tylko się ośmieszamy na arenie międzynarodowej.
14 kwietnia 2010, 13:33 / środa
Zasłużył bardziej niż inni. Oczywiście, że jego osoba nie przynosiła nam wstydu. Daj przykład, jak inaczej uważasz. Owszem jak każdy normalny człowiek również Lech Kaczyński popełniał drobne pomyłki, gafy, niezręczności, czasem się przejęzyczył, czasem powiedział coś za dużo. Ale to było ludzkie, choć owszem czasem nawet śmieszne. Za te drobiazgi wyłapywane z taką pieczołowitością przez usłużne dziennikarzyny z brukowców czy TVNu atakowano go zaciekle.
Ja mówię TAK - na Wawelu! Najlepsze miejsce dla niego. Czy jest godzien królów? Oczywiście, bardziej niż inni tam pochowani. Tam leży nieudolny Jan Kazimierz Waza, którego polityka doprowadziła do potopu szwedzkiego i wybuchu powstania Chmielnickiego, tam leży Michał Korybut Wiśniowiecki, który podpisał haniebny traktat w Buczaczu, na mocy którego Polska stawała się lennem Turcji. Gen. Sikorski też dzielił (i to znacznie bardziej) Polaków, a na emigracji swoich przeciwników politycznych wśród wojskowych polecił Brytyjczykom internować do końca wojny. Tam też leży Piłsudski, który obalił legalny rząd, przelał bratnią krew Polaków podczas zamachu majowego. Rozwodnik, który przeszedł w pewnym okresie życia na luteranizm. Kto zna historię Polski, ten zrozumie. Wzgórze wawelskie wraz z kryptami jest w gestii metropolity krakowskiego i wara innym od decyzji Kościoła.
14 kwietnia 2010, 13:45 / środa
Irasiad, Perejro, Borubar, z ziemi polskiej do włoskiej, szalik do góry nogami, małpa w czerwonym itd.
14 kwietnia 2010, 13:54 / środa
kompromitacje całkowicie depercjonujące jego dokonania jako Prezydenta raz,
dorobek życiowy jako człowieka i urzędnika dwa,
nasz piękny, wspaniały kraj został wymieniobnymi wyżej narażony na pośmiewisko

małpa w czerwonym - zgroza, kompromitacja ogólnoswiatowa, przejęzyczenie w strofach hymnu czy trzymanie szalika na odwrót

cóż,

wydaje się że niektórzy mają podobne zdanie o Prezydencie,
jak Przeciętny celowo prez wielkie P (czytaj pobieżnie zorientowany) czytelnik wybiórczej, oglądacz tvn czy słuchacz rmf lub innych zetek o . . . . . kibolach,

swoją szosą czy aby nie ta sama koalicja medialno-propagandowa atakowała i Jego i Ich ?
tak baaaardzo po wierzchu, ku refleksji,
zamiast za swój łykać jak ciepłe kluchy kreowany wokół obraz rzeczywistości,
może sami do czegoś dojdziecie ? kto wie, kto wie

może i to przejezyczenie lub ten szalik nie będzie wtedy tak znaczny jak się dojdzie do pewnych spójnych wniosków,
na przykład wobec pewnej takiej spolegliwości choćby w polityce zagranicznej niektórych uczestnikÓW "nocnej zmiany"
14 kwietnia 2010, 13:56 / środa
Dzikidingo skoro, dla Ciebie trzymanie szalika podczas meczu nie tą stroną jest kompromitacją Naszego kraju i przedstawia ś.p. Lecha Kaczyńskiego jako złego prezydenta, który nie ptorafił Nas godnie reprezentować na arenie międyznarodowej to Ci szczerze współczuję.
14 kwietnia 2010, 14:03 / środa
Castrop nie pros o takie argumenty bo to grozi banem ; )
Skoro Piłsudski rozwodnik który porzucił KK, napadał na pociągi,
stworzył obóz Berezie Kartuskiej tam jest
oraz Sikorski tam jest który też zginął w katastrofie lotniczej ( zamach)
to czemu nie Lech Kaczyński który zginął w miejscu symbolicznym, w trakcie
pełnienia obowiązków głowy państwa ?
Powiedzmy sobie szczerze,chociaż na niego głosowałem prezydentem był delikatnie mówiąc marnym
ale akurat w aspekcie rozbudzenia patriotyzmu dobrze sobie radził.
Wreszcie zostali uhonorowani żołnierze wyklęci, jak choćby pomnik Ognia Kurasia,
Także muzeum PowstaniaWarszawskiego...
Śmierć w miejscu symbolicznym może na nowo pobudzić pariotyzm do walki z nowymi zagrożeniami naszej cywilizacji

PS dzikidinio rzeczywiście masz argumenty i to mocne
14 kwietnia 2010, 14:11 / środa
Dzikidingo,
Słowa Hymnu, o ile dobrze pamiętam przekręcił Jarosław Kaczyński na kongresie PIS-u, a nie Lech. Do reszty twoich argumentów się nie ustosunkuję, bo są to tak nieistotne drobiazgi, że po prostu szkoda czasu.
14 kwietnia 2010, 14:34 / środa
Te przykłady to kupa śmiechu i co najwyżej tylko świadczą, jak co poniektórzy są małoduszni, miałcy i żałośni. Jak są podatni na manipulację mediów. Nie rozumieją, co to znaczy naprawdę skompromitować, pohańbić kraj, ośmieszyć go (np. wizyta Kwacha w Katyniu) . I jeszcze do tych żałosnych przykładów z szuflady TVN i GW zapomniałeś napisać o "spiepszaj dziadu". Tak myślę sobie, że gdyby kogoś jakiś namolny menel zaczepiał nachalnie w ten sposób na ulicy, chyba każdy by stracił cierpliwość w tej sytuacji i wypalił gościowi laczka, a Pan prezydent i tak wykazał w tych okolicznościach powściągliwość, stoicki spokój, kulturę i anielską cierpliwość. Powiedział dziadowi w taki sposób, aby ten przekaz był dla niego najlepiej zrozumiały. Albo jak nazwał jakąś dziennikarską pudernicę czerwoną małpą. No i cóż się wielkiego stało. Baba została sponiewierana, cały świat dziennikarski poniżony, demokratyczne media pohańbione. Naprawdę trzęsienie ziemi w Polsce! Ach biedny Lechu, sprawco tego ambarasu, masz niewyparzoną gebę, tak sobie pomyślałeś nieprawomyślnie, powiedziałeś nieoparznie do mikrofonu, nagrało się. Zgroza, jak on mógł tak powiedzieć! Wielcy światowi piłkarze, ikony piłkarskiej Polski niejaki Borubar i Perejro zostali przez Prezydenta obrażeni. Szalik przekrzywiony. Czemu Ci małżonka szalika nie poprawiła, jak zwykła to czynić z krawatem. Polska przez to została zbrukana, narażona na hańbę i pośmiewisko, światowa kompromitacja, tragedia prawdziwa, wstyd, światowe stacje przerwały programy, by relacjonować to wydarzenie. Te kompromitacje to powód, żeby usunąć Kaczyńskiego z urzędu! Albo jeszcze to przejęzyczenie się z hymnem. To chyba rzeczywiście był Jarosław, ale nie ważne. To też wina Lecha, musiał byc jego suflerem. A przecież każdy jest tylko człowiekiem, może być zmęczony, rozkojarzony, źle się czuć. I znowu wielka tragedia narodowa i kompromitacja Polski. A rzecznikami i obrońcami godności znieważonej Polski oczywiście w pierwszym szeregu GW i TVN. Trochę umiaru, ludu Lechii. Co za cymbały również pośród kibiców naszej Lechii są niestety. Wierzyć się nie chce. Jak powiada klasyk "ogarnijcie się" i wzniescie sie na wyżyny intelektu, by móc oddzielić to co istotne w ocenie Prezydentury Kaczyńskiego od zwykłych błahostek i pomówień.
14 kwietnia 2010, 14:36 / środa
To przykre że spora część forumowiczów ma takie mierne zdanie o Prezydencie Kaczyńskim, zwłaszcza iż od lat mienimy się jako kibice Lechii Bastionem Prawicy. Tymczasem część zachowuje się tutaj jak rozkapryszone bachory czerpiące swoją wiedzę z TVN-u czy Dziennika. Nie chcę nikogo obrażać bo nie takie mam intencje, ale zachęcam do samodzielnego myślenia.

odnośnik polecam bardzo fajny artykuł Lisiewicza, nota bene fana poznańskiego Lecha, ale to akurat nie ma żadnego znaczenia.
14 kwietnia 2010, 14:37 / środa
"do castrop" Pamietam jak nasz Prezydent Kaczynski obiecywal ze ustali z USA zniesienie wiz. Jak sie skonczylo, to kazdy wie. Co mnie zdenerwowalo to to, ze na kwacha sie uwzial i mu dogadywal ze za swojej kadencji nie usilowal dojsc z Ameryka do porozumienia. Takich spraw bylo jeszcze wiecej. Na przyklad ze nasze Wojsko wyjedzie z Iraku jak on zostanie Prezydentem itd. (do dzis umieraja nasi w Iraku i Afganistanie)
W samej Uni byl nielubiany, bo nie gardzil dyplomacja i byl narwany. Przykladem jest Tiblisi, zamiast szybko z NATO obmowic sytuacje w jaki sposob potepic rosje to on sam wskoczyl na ostry noz. Jak wiemy nikt za nim nie stanal i wyszedl na polglowka.
Dlatego nie robmy z niego Bohatera tylko uszanujmy ta tragiczna sytuacje, bo byl to nasz Prezydent i czlowiek.
14 kwietnia 2010, 14:41 / środa
w Iraku?????

a tak serio to admin rób swoje, przykro to się czyta....
14 kwietnia 2010, 14:54 / środa
To Polskie media oraz przeciwnicy polityczni w duzej mierze(tvn,gw,i wiele innych) wykreowały obraz L.Kaczyńskiego jako alkoholika,buraka,kartofla,dziwaka,przygłupa.Była to wielka akcja socjotechniczna w duzej mierze udana.Przypomne ze Tusk był w mediach krytykowany jak kazdy polityk,natomiast L.Kaczyński był obrzucany gównem.
PRAWDA JEST TAKA ZE L.KACZYNSKI UPRAWIAŁ POLITYKE W DUZEJ MIERZE NIEPOPULARNA,ZAGRAŻAŁ INTERESOM WIELU WYSOKO POSTAWIONYM LUDZIOM,KTÓRZY WCZESNIEJ MOGLI KRECIC WAŁKI NA NAJWYZSZYCH SZCZEBLACH
PS.Zachecam wszystkich do poznawania prawdziwej obiektywnej Polskiej historii,obecnie jest wiele bardzo dobrych,fachowych żródeł historycznych.Nie uczcie sie historii tego umeczonego kraju z GW,TVNU,POLSATU itp.
14 kwietnia 2010, 14:56 / środa
Prezydent w sprawie zniesienia wiz do USA robił co mógł. W przeciwieństwie do Tuska nie deklarował, ze jest cudotwórcą. Sprawę tę próbowali i próbują załatwić od ponad 20 lat wszyscy prezydenci i premierzy Polski. Ale w tej kwestii nie decyduje nawet Prezydent USA, jest ona w gestii Kongresu. Kaczyński zrobił w tej sprawie wszystko, co mógł. W sprawie udziału Polski w misjach wojskowych za granicą decyduje parlament i wyłaniany przez niego rząd. Na tę sprawę wpływ mają również zobowiązania sojusznicze Polski. Nie jest to więc wyłączna gestia decyzyjna prezydenta. W Unii Lech Kaczyński bronił interesów Polski (narodowych interesów). Nie chciał długi czas podpisać traktatu konstytucyjnego (i chwała mu za to). Tusk i inni patrioci Unii Europejskiej bez wahania zrezygnowali z korzystnych dla Polski mechanizmów głosowania z Traktatu w Maastricht. Kaczyński się na to nie chciał zgodzić, nie znalazł poparciu w kraju. W sprawie Gruzji zachował się jak prawdziwy bohater i mąż stanu, nie wahał się zaryzykować własnej osoby, osobiście zmontował koalicję przywódców państw środkowoeuropejskich i na czele tej delegacji pojechał do Tbilisi. W tym samym czasie przywódcy Zachodu ograniczyli się do not dyplomatycznych wyrażających zaniepokojenie. Gówno pomogli Gruzji, gdy była zagrożona jej niezawisłość. To dzięki Kaczyńskiemu Gruzja nie jest dziś satelitą Rosji z marionetkowym rządem promoskiewskim.
14 kwietnia 2010, 15:02 / środa
castorp
14 kwietnia 2010, 14:56 / środa
W Unii Lech Kaczyński bronił interesów Polski (narodowych interesów). Nie chciał długi czas podpisać traktatu konstytucyjnego.

Jednak podpisał : )
aha i sam go negocjował po czym otrąbił sukces
trochę dziwne że tego co wynegocjował nie chciał podpisać no nie ? : )
14 kwietnia 2010, 15:03 / środa
Wszem i wobec ogłaszacie jak to pier... TVN, GW i inne nic nie warte (a może wrecz bardzo dużo warte za ich opinitworczosc) media. Utożsamiacie sie z Lechią co dla mnie zawsze było i będzie do końca niezrozumiałe, a nie utożsamiacie się z Polską co za tym idzie z naszym Prezydentem, a dlaczego ? bo powiedział Borubar i Perejro. Przecież nie z przypadku na naszych flagach jest i flaga Polski, to nie dlatego, że to fajnie brzmi mamy na fladze BÓG HONOR, OJCZYZNA !!!!! Ludzie opanujcie się, większość z was to młodzi ludzie i wasza znajomość historii, polityki, historii naszego klubu jest obojetna i mało znana, pora to zmienić, każdemu z was życze bycia takim PATRIOTĄ jakim był L. Kaczyński, on walczył o nasze dobre imie i o nasze symbole Narodowe, chyba sie domyślacie patrząc po sobie jak o taką postawę teraz ciężko, bo to może troche wstyd a może szkoda czasu wole isc na browar i skroić szalik...
Wstyd, wstyd, wstyd ! Krzyczycie hasła, wiedzcie co one oznaczają nie podobają się wam nie krzyczcie.
A koledze od Polskich Żołnierzy w Iraku... nas tam nie ma od 2 lat a zginęło tam 26 naszych rodaków którymi sobie morde wycierasz pokazując jakim beznadziejnym człowiekiem był " nie twój" Prezydent.
Nie wiesz, nie znasz sie, nie mów, przemilcz, albo wróć do argumentów typu irasiad, borubar to wasz poziom, poziom ITI, GW....
14 kwietnia 2010, 15:11 / środa
I to jest jedyna - w mojej ocenie - rysa na Jego wizerunku - że ten traktat w końcu podpisał. Ale gdy przypominam sobie te niewybredne wielotygodniowe ataki na niego, naciski ze strony Deformacji Obywatelskiej i SLD, ze strony mediów, takze ze strony polityków unijnych, nie dziwię się, że poddał sie tej presji.
14 kwietnia 2010, 15:13 / środa
Pinochet, myślałem że masz większe konotacje mentalne ze swoim nickiem.

Prezydent nie powiedział nigdy że nie podpisze tego traktatu, ale że zrobi to w takim czasie że nie będzie to odbierane jako presja na Irlandię. Jakoś Prezydenta Niemiec mało kto się czepiał gdy nie podpisywał traktatu równie długo, obwarowując go dodatkowo wyższością niemieckiej konstytucji poprzez decyzję ich trybunału
14 kwietnia 2010, 16:45 / środa
Castrop, nie będę rozszerzał tematu, przynajmniej nie teraz.
h. cumberdale, owszem powiedział, obiecywał zanim został prezydentem,
zresztą tą obietnicą zyskał mój głos...
W spotkaniu z Tuskiem uzgodnił taki polski odpowiednik niemieckiej ustawy jako warunek podpisania, do czego nie doszło...
14 kwietnia 2010, 17:25 / środa
To czemu nie zrobili narodowego referendum w sprawie traktatu??!! bo jak Prezydent chciał zrobić referendum to od razu PO i SLD zaczęli krzyczeć że jak ma być oszczędne państwo jak trzeba płacić dodatkowe miliony za referendum a za nimi cała śmietanka medialnego gówna czyli TVN, polsat, GW.... I co on miał w tej sprawie zrobić?? Mamy taki durny naród że wybierają takich idiotów do Parlamentu którzy krzyczą że nie oszczędza prezydent a na boku marnotrawią narodowy dobytek. I to są właśnie ci ludzie w większości którzy nie mają własnego zdania kupują GW i oglądają TVN w kółko i wytykają prezydentowi że nie ma konta, prawa jazdy itp.
14 kwietnia 2010, 17:49 / środa
ustosunkuję się tylko do dzikiego...

doprawdy, jak widać, pamięć ludzka nie ma granic, ni barier, inna sprawa, że...głupota również :)))

zresztą, po tym można zobaczyć, jak przedstawiana była prezydentura Kaczyńskiego przez media i tym samym nasze piękne społeczeństwo - 0% merytoryki, 100% podśmiechujek i kpin, manipulacji, rozsiewania fermentu, tworzenie sensacji (co zresztą trwa nadal - rzecz niestety typowa dla tego naszego, swojskiego bagienka - jak to powiedział Marszałek - "naród wspaniały, tylko ludzie kurwy") i napędzania ogólnonarodowej histerii...

zresztą - polecam poczytankę: odnośnik

a, co do tego szalika Polski:
odnośnik
cytując klasyka: "o tym kurwa też nie słyszałeś?"

szalom
14 kwietnia 2010, 18:21 / środa
Żal mi tych wszystkich którzy zginęli, jako ludzi, ale chowanie Kaczyńskiego na Wawelu to jest kurwa skandal, że tak powiem. Stawianie w jednym szeregu Jan 3 Sobieskiego, Józef Piłsudskiego i...Kaczyskiego.....no kogoś zdrowo popierdoliło. I niech nikt nie pierdoli, że "był patriotą, dobrym człowiekiem, ojcem i mężem", bo kurwa idąc tym tokiem rozumowania połowe Polski możnaby pochować na Wawelu po śmierci. I te ckliwe reportarzyki jaki to nagle prezydent/prezydentowa była wielka, bo kupował jabłka u pani jadzi w warzywniaku, no kurwa mać (nie zmienia to faktu, że Marie bardzo lubiłem jako osobe). Współczucie współczuciem ale coponiektórzy świrują...Widać polacy potrafią dwie rzeczy bardzo dobrze: "efektownie" ginąć i jednoczyć się w opłakiwaniu zmarłych. Szkoda, że nie jesteśmy dobrzy w dbaniu o życie kiedy je mamy. Tak to szastają pieniędzmi na prawo i lewo a tu się wielce martwili, co powiedzą ludzie jak kupią 2 nowe samoloty dla rządu. Nie byłem zwolennikiem Kaczyńskiego ale uważam, że głowa państwa (jaka by ona nie była) powinna mieć wszystko najwyższej jakości (od sracza na ochronie, samolocie i jakości życia kończąc).
14 kwietnia 2010, 18:31 / środa
Na szczęscie nie takie k... jak ty będą decydować, kto ma być pochowany na Wawelu. I wisi mnie opinia w tej sprawie tych, co głosowali na PO i SLD. Wawelskie krypty to cmentarz wyznaniowy, o charakterze prywatnym, w administracji Kościoła (metropolii krakowskiej) .O miejscu pochówku decyduje administrator cmentarza (ks. kard. Dziwisz) i rodzina osoby zmarłej. Wawel to nie cmentarz państwowy, publiczny, żeby trzeba było brać pod uwagę opinię publiczną, a zwłaszcza jakieś tam protesty bylekogo.
14 kwietnia 2010, 18:42 / środa
Pinochet, zapewne zdajesz sobie sprawę z jakiego powodu owa ustawa nie powstała. A nawet wystarczy samo spojrzenie na różnicę w podejściu do oddawania kompetencji UE przez obóz PO i PiS.

vid11, ochłoń trochę. Po pierwsze, Kaczyński jest pierwszym prezydentem który zmarł w III RP. W związku z tym nie ma tradycji chowania prezydentów gdziekolwiek.
Wawel? Jak dla mnie miejsce godne pochowania Prezydenta, który zginął PODCZAS pełnienia swoich obowiązków, oddając hołd pomordowanym w Katyniu. Ten facet oddał życie, a to co dostaliśmy za cenę jego śmierci, to chociażby fakt że Katyń i martyrologia polskich oficerów jest na ustach całego świata. Zniżasz się do poziomu populisty z tekstem "kurwa idąc tym tokiem rozumowania połowe Polski można by pochować na Wawelu po śmierci." Połowa Polski nie zginie pełniąc urząd Prezydenta. Bez napinki, przeczytaj proszę link do artykułu Lisiewicza który zamieściłem kilka postów wyżej. Nie chcę wdawać się w polemikę polityczną, wyrażę tylko swoje zdanie - na to miejsce pochówku zasłużył jak nikt.

No i w ogóle opanujcie się trochę z tym rozdzieraniem szat nad miejscem pochówku. Ktoś powiedział, że trzeba by spytać naród. No ale to naród wybrał Kaczyńskiego prezydentem. I te tysiące ludzi opłakujące go pod Pałacem to żywy dowód. Jak tak dalej pójdzie to po ledwie chwili milczenia znów pozwolimy GW, TVN-owi i innym Der Dziennikom wejść sobie na głowę i damy się karmić bezideowej propagandzie.
14 kwietnia 2010, 19:05 / środa
Dla mnie był hamulcowym reform. Wetował praktycznie każdą ustawę PO, PiS ustawy przechodziły od ręki. Bronił przywilejów np. górników, związkowców które obciążają budżet i zwiększają deficyt.
14 kwietnia 2010, 19:35 / środa
Himenes-zamilcz człowieku!!!
Nie pisz takich bzdur jeśli nie znasz tematu!!!
h cumberdale 100% poparcia!!
14 kwietnia 2010, 19:38 / środa
My Lechia szczycimy sie tym ze tak dbamy i szanujemy HISTORIE POLSKI. Nieraz nasz klub mial przez to problemy.
Lech Kaczynski, byl prezydentem ktory za cel swojej prezydentury postawil sobie POLITYKE HISTORYCZNA.
Nie byl idealny, ale bil na glowe Walese, i Kwacha (najebanego w Charkowie). Zginal lecac do miejsca o ktorego pamiec walczyl od lat, o ktorego pamiec walczyla na swoj sposob Lechia. Jak dla mnie zasluzyl na Wawel.

P.S. A co do Pilsudskiego, to oprocz tego ze byl patriota, zwolennikiem rzadow twardej reki, to przypomne ze byl zacieklym - SOCJALISTA.
Pozdrawiam
14 kwietnia 2010, 19:47 / środa
Krew mnie zalewa jak czytam debilne teksty!!!!!
Hamował reformy? opowiedz mi o tych reformach!!
Ustawy Pis przechodziły od Reki ? Ile ich było?(bez większości w sejmie nawet Prezydent nie pomoże)
A co do wet ,to panowie wałęsa(bolek)i kwaśniewski(alek) wetowali od niego więcej razy ,a to ci nie przeszkadzało?
14 kwietnia 2010, 19:54 / środa
Kazdy ma swoje zdanie, dla mnie tez nie byl dobrym politykiem.

Ludzie przez to tragiczne wydarzenie zaczynaja troche wyolbrzymiac jego postac, co oczywiscie nie zmienia faktu ze szacunek i pokora się nalezy.
14 kwietnia 2010, 20:17 / środa
Łącząc wyrazy szacunku i ubolewania pragnę przeprosić wszystkich tych których uraziłem swoimi wpisami w dniu tragedii pod Smoleńskiem w której zginął Pan Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz najważniejszymi osobami w Polsce. Z pełną świadomością zdaje sobie sprawę z tego iż swoimi wypowiedziami nie zachowałem się godnie imienia kibica Lechii Gdańsk i obywatela RP.

Bardzo żałuje swych wypowiedzi szkalujących dobre imię osób, które zginęły i bije się w pierś z poczuciem winy.

Przepraszam
14 kwietnia 2010, 20:21 / środa
TBG-skoro tak dużo wiesz to mnie oświeć.
Zawetowane ustawy proszę bardzo
odnośnik
Dla twojej informacji PiS miał zawetowaną jedną ustawę.
14 kwietnia 2010, 20:24 / środa
Wy już ludzie normalnie do łba dostajecie!
14 kwietnia 2010, 20:39 / środa
castorp: tak możesz się zwracać to swojej mamy...bo widać zasługuje ta natkie miano, skoro wychowała takiego kmiota jak ty. może spytasz jeszcze raz "co to za grubas stoi na prostej".

STANOWCZE "NIE" DLA PRZYGŁUPÓW I CIOT NA T29 !!!!!!!!!!!!!!
14 kwietnia 2010, 20:43 / środa
Czyli vid11 stanowcze NIE DLA CIEBIE
14 kwietnia 2010, 20:51 / środa
STANOWCZE ,NIE, dla vid11
14 kwietnia 2010, 20:54 / środa
Na pohybel całej żydokomunie, iti, tvn i innym gównom wyborczym kwestionującym miejsce pochówku Pana Prezydenta!!! Co to ma być, nie dawaliście człowiekowi spokoju za życia, to dajcie Mu chociaż spokój po śmierci!!! Jak się czyta tej różnej maści fachowców (vide Wajda i inne "autorytety") to słynne "spieprzaj dziadu" to mało powiedziane. Łapy precz ze swoim NWO od naszej Ojczyzny!!!

PS. A do wszystkich tutaj kwestionujących - słuchajcie dalej ww. pseudo-środków masowego przekazu, z pewnością znajdziecie jeszcze, kiedy skończy się ten sztuczny medialny szum, wiele aspektów "kompromitujących" Kaczyńskiego, takich jak np. szalik, słuchawki itd.
14 kwietnia 2010, 20:58 / środa
To kto w końcu nakręcił "Katyń"? Do tej pory myślałem że Wajda.
14 kwietnia 2010, 21:07 / środa
@góra - i co w związku z tym?

szalom
14 kwietnia 2010, 21:10 / środa
> To kto w końcu nakręcił "Katyń"? Do tej pory myślałem że Wajda.

A co ma nakręcenie filmu do podnoszenia publicznego sprzeciwu w sprawie miejsca pochówku?
Fajnie wypowiedział się dzisiaj Olejniczak, który jest mi zupełnie obcy ideologicznie, że była decyzja i na tym powinniśmy zakończyć wszelkie rozkminki. Ale oczywiście nawet w takich chwilach niektóre osoby z życia publicznego muszą wyjść przed szereg i pierdolić jakieś swoje widzimisię.
14 kwietnia 2010, 21:14 / środa
rownie tragiczne w tym wszystkim jest to nasze, polskie pojednanie... niby wszyscy razem "z okazji" takiego zdarzenia... wlasnie widac, chociazby na tym forum, jak wszyscy jestesmy razem...
14 kwietnia 2010, 21:37 / środa
No właśnie bardziej od całej sprawy "Wawelu" jest dla mnie przerażający podział w naszym narodzie i to jeszcze nakręcany przez media z jednej i drugiej strony.
Była decycja ok. Każdy ma tu swoje racje. Mnie tylko zastanawia co będzie w przypadku następnych prezydentów III RP. Będą pytania dlaczego nie na wawelu?
Osobiście jestem za chowaniem wszystkich prezydentów w naszej obecnej stolicy.
Jeszcze jedno prosze nie pisać że dlatego że Lechia jest "Polskim Bastionem Prawicy" wszyscy powinni być za tym czy za tamtym. Bo na lechię sami prawicowcy nigdy nie chodzili i nie chodzą.

Mnie nauczyła ta tragedia jednego ,że jakie kolwiek by ludzie nie mieli przekonania, kim kolwiek by nie byli w polityce, wszyscy w życiu prywatnym są tylko ludźmi.

ps. oglądam właśnie relacje z pod Wawelu. "Żenada" nic się nie zmieniło.
14 kwietnia 2010, 22:04 / środa
Już nie przeszkadza
Grubej kreski nie będzie
A od tych, którzy przy Nim stali i pozostali, wymaga się, by milczeli, by odkreślili przeszłość grubą kreską, by się pojednali, by nie zakłócali atmosfery żałoby. Ale ich – naszym – obowiązkiem wobec Niego i Nich jest mówić. Grubej kreski tym razem nie będzie.
odnośnik

odnośnik

Nikt jeszcze tego nie wrzucał,
odnośnik
akurat wczoraj widziałem to orginalne nagranie, dziś został usunięty przez uzytkownika. strzały to prawdopodobnie race, zaznaczanie miejsca katastrofy
lecz zwróccie uwage na 39-41 sek na prawo od drzewa
14 kwietnia 2010, 22:09 / środa
14 kwietnia 2010, 22:17 / środa
castorp...z mojej strony poparcie
choć przyznam szczerze, że nie głosowałem na Pana Prezydenta, ale nigdy Go nie opluwałem... i stwierdzam, że przecież nic gorszącego nie ma w tym, że miałby spocząć na Wawelu ( mam wrażenie, że nawet nie przyszłoby mu to do głowy, sam przecież emocjonalnie bardzo zwiazany z Warszawą - a co do Wawelu...tam naprawdę nie leżą sami Wielcy...)

co tam dzieje się w Krakowie?! czy ci ludzie nie mają w sobie ani krzty pokory?
to jest żałoba?! wstyd...to jest dopiero żałosne i smutne
ogarnijcie się
14 kwietnia 2010, 22:26 / środa
zaszum nam Polsko! jak husarskie skrzydła
co strwożą wroga a w nas ducha wzniosą
i niech w chorągwiach Matka nasza czuwa
nad zagonami...ponad krwawą rosą...

zaszum nam Polsko! nad Wilnem nad Lwowem
ponad Wołyniem gdzie wstają upiory
zaszum nad Polsko! nad katyńskim lasem
gdzie odprawiamy codziennie nieszpory...

gdzie biją dzwony i gdzie brzozy drżą
gdzie pamięć wraca jak spłoszona sarna
i gdzie się ptaki zmieniają w anioły
gdy je okrywa nocy chusta czarna

zaszum nam Polsko! chorągwią nadziei
co dzikie pola omiata swym męstwem
byśmy wrócili pod twymi skrzydłami
wiarą i dumą ...prawdą i zwycięstwem

zaszum nam Polsko! wysoko nad głową
wielką chorągwią Twego zmartwychwstania
byśmy wrócili do gniazda Ojczyzny
którą skrzydłami Orzeł znów osłania

przed mroźnym wiatrem co wieje ze wschodu
przed wiatrem kłamstwa co z zachodu wraca
zaszum nam Polsko! jak husarskie skrzydła
szumem co wiarę w zwycięstwo przywraca.
Kazimierz J. Węgrzyn
14 kwietnia 2010, 22:32 / środa
"lecz zwróccie uwage na 39-41 sek na prawo od drzewa"

??? Mógłbyś rozwinąć - bo nie zauważyłem nic
14 kwietnia 2010, 22:34 / środa
Według mnie ktoś chodzi po szczatkach samolotu.
14 kwietnia 2010, 22:36 / środa
Czy sam Pan Prezydent Lech Kaczyński chciałby tego Wawelu ??? Czy rodzony warszawiak z przedwojennej warszawskiej rodziny, wieloletni mieszkaniec i prezydent tegoż miasta, ojciec Muzeum Powstania Warszawskiego miałby życzenie być pochowany we "wrogim" (było nie było) i obcym dla niego mieście ??? Wątpie !

Jak już widać ta decyzja była złą decyzją, bo znów poróżniła Polaków i to nawet w okresie żałoby. A miało być tak pięknie...
14 kwietnia 2010, 22:36 / środa
Żałosne i smutne to jest to że jeden drugiego tu wyzywa tylko dlatego , że mają odmienne zdanie co do miejsca pochowania pary prezydenckiej, ( wyzywają ci popierający wawel)
to jest żałosne i smutne.................nie można mieć juz swojego zdania ????
chyba boli was to bardzo
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.534