Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie

strona 7/25

14 kwietnia 2010, 22:43 / środa
ja to dopiero za którymś razem zobaczyłem
czy to człowiek ? trudno powiedzieć
ale w relacjach na początku podawali że 3 osoby
są w szpitalu czy coś takiego
znalazłem dziś, ktoś zrobił screeny
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
14 kwietnia 2010, 22:57 / środa
czarna psotać na lewo od drzewa czy co innego macie na myśli?
14 kwietnia 2010, 22:57 / środa
vid11
Zaczynam Cię nie lubieć !!! O co kur.wa kaman. Pierwszy od niepaniętnych czasów, POLSKI, nie czerwony PAN PREZYDENT, nie zginął w czasie popijawy wódki z ruskami, ani nie w czasie zdawania relacji SBckim ścierwom, ani nie w czasie oglaszania "stanu złapania PRAWDZIWYCH POLAKÓW za ryj" a ty mu Wawelu bronisz? Tak na marginesie, zobacz kto leży na Wawelu i powiedz czy wszyscy tak do końca kryształowi byli? Mam na własność 800m2 RZECZYPOSPOLITEJ, ale niech tylko ktoś poprosi, oddam te pare metrów co na wawelu PARA PREZYDENCKA zajmnie.
PRECZ z komuną!!! WIECZNA pamięć, dla pierwszego ,nieczerwonego PREZYDENTA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ !!!
14 kwietnia 2010, 23:04 / środa
biała na prawo
odnośnik
14 kwietnia 2010, 23:04 / środa
przed chwilą Środa pierdol.ona pruła się w telewizji jak stare prześcieradło o miejsce pochówku,
te wszystkie "autorytety" w dupę lepsze, Wajdy, Kutze, Szymborskie, Samsonowicze, Celińskie, Michniki . . . i cała to reszta CHÓRu WUJÓW,
dobrze ju znanego z jakże wielu zwarć szeregów przez ostatnie lata,
żygać mi się chce jak się NOWU zbierają do wykonania kolejnego koncertu, jak kalkulują na ile w ten czas żałobny już można
. . . wbrew wszelkiej przyzwoitosci, urągając jej karygodnie,

chór ZAWSZE ten sam, zawsze, ileż kurwa jeszcze razy będą urągać,
że ich kurwa grom z jasnego nieba nie pierdolnie od tego . . . plucia na . . . polskość,

ps. omal sto lat temu arcybiskup krakowski Sapiecha protestował w te słowy: "nie ulegnę i nie pochowam na Wawelu czerwonego bandyty spod Bezdan"
uległ,
sytuacja odwrotna, oby kardynał Dziwisz nie uległ teraz, chórowi wujów protestujacych

Wawel dla wszystkich prezydentów ? ? sowieckiego pachołka z generalskimi epoletami ? kapusia który sam obalił komunizm by potem tym co to ich "obalił" zaprzedać naszą przysłość ?
tego zera które po pijaku walało sie po mogiłach pomordowanych oficerów polskich ? jak ktoś tak wyzej napisał . . . oby mu ręka uschła

kurwa Kaczyński kompromitował Polskę ? ?
bezmózgi i tyle,
zamiast się pruć na necie, zdaje się w Gdańsku było dzisiaj 20 osób (swoją droga gdzie ? o której? będzie powtórka? ? ? ) jutro macie szansę dołączyć

a tak wogóle wyjebcie ten temat w pizdu bo tego się czytać nie daje,

protokolant - dobra poczytanka, dzięki, niby wszystko wiadomo, ale . . dzięki
14 kwietnia 2010, 23:05 / środa
Jeszcze do wczoraj wszyscy piali z zachwytu jak to nam się Naród solidaryzuje, dziś znowu plujemy sobie w twarz, bo nadarzyła się okazja.

Powiem tak, decyzja już zapadła i nikt z nas tego nie zmieni. Można się z tym zgadzać, można nie, ale trzeba się z tym pogodzić i zamiast teraz wypunktowywać sobie nawzajem kto jest wart pochówku na Wawelu, a kto nie, spróbujmy się ogarnąć i z szacunkiem wypowiadać się o zmarłych...jak i z szacunkiem odnosić się do siebie (nie tylko w tych dniach).

Skoro potrafimy w wyniku jakiegoś zdarzenia czuć się jak rodzina, czuć pewną wspólnotę, mówić do siebie z szacunkiem, bez zbędnych obelg, to znaczy, że można tak i na co dzień.

To co dzieje się teraz między innymi w Krakowie to po prostu niepotrzebna nikomu szopka. Żeby ludzie potrafili się tak zmobilizować w bardziej istotnych sprawach (mam tu na myśli chociażby kwestie, w których decyzja jeszcze nie zapadła, lub też można ją zmienić)...
14 kwietnia 2010, 23:11 / środa
Żałoba narodowa według Wyborczej
odnośnik
14 kwietnia 2010, 23:21 / środa
Był najlepszym prezydentem III RP, który można powiedzieć stał się ofiarą Rosyjskiej agresji z czasów II Wojny Światowej. Bronił polskiej historii i jadąc do Katynia chciał przypomnieć ludziom o tej strasznej tragedii jaką było wymordowanie 21tys. Polskich oficerów. Nie to co Kwaśniewski który pojechał tam najebany za to powinien zostać wygnany z kraju. Dla mnie to jest nie do pomyślenia żeby można było tak się zachować. Teraz cały świat dowiaduje się co to był ten Katyń 70 lat temu i dzięki niemu pamięć o 21tys. ofiarach nie zaginie. Przejrzyjcie na oczy bo jesteście zaślepieni tą obłudą którą rozprowadzały media które tak atakowały prezydenta często kłamiąc. Większość mediów w Polsce powstało dzięki zagranicznemu kapitałowi (głównie pieniądze pochodziły z komunistycznej Rosji albo Niemiec) i im jest to na rękę żeby osłabić Polskie myślenie i nasz kraj. Żebyśmy nie byli tak silni jak kiedyś co nam dało tak wielu bohaterów co spoczywają teraz na Wawelu. Nie będę teraz się rozwodzić nad tym tematem. Uszanujcie tą decyzję miejsca pochówku Lecha Kaczyńskiego
14 kwietnia 2010, 23:26 / środa
uwaga, będzie patetycznie i egzaltowanie:

pięknie, kurwa, pięknie
zastanawiałem się, kiedy 'wszystko wróci do normy' - w wersji optymistycznej twierdziłem że w maju, w tej gorszej - że w tydzień po żałobie, lub zaraz po niej... jednak tym razem znowu pokazaliśmy, że jednak stać nas na więcej - tym razem ta anomalna sytuacja potrwała raptem 4 dni! "brawo Polacy, JESTEŚMY NAJLEPSI!"
chociaż, w sumie pani Madzia Środa już ogłosiła koniec żałoby z powodu "ambicji Jarosława Kaczyńskiego", więc chyba aż tak się nie pomyliłem...
jakie to ciekawe - "po papieżu" wszystko 'zepsuli kibole', gorąco napędzani przez media w cudownej atmosferze zadumy, pokoju i miłości obupólnej do pojednania, teraz te same media krzyczą coś o "pochówku dzielącym Polaków", ukazując i nagłaśniając potężny sprzeciw "NARODU", ucieleśniający się w tworzeniu tow.wz.adoracji na fejsbuku i protestach 20 osób z psem, oczywiście "oddolnie, spontanicznie organizowanych"...
patrząc na to wszystko zbiera mi się tylko i wyłącznie na odruch wymiotny, z jednej strony idioci, którym obce są pojęcia takie jak wyczucie czy przyzwoitość, o czymś takim jak "POTĘGA SMAKU" nie wspominając, z drugiej jebani obłudnicy i hipokryci... chociaż czy to napewno jest 'druga strona'?

zresztą, co tu dużo mówić:
odnośnik
odnośnik
odnośnik

szalom

ps. odnośnik
14 kwietnia 2010, 23:37 / środa
protokolant - dzięki za linki.
14 kwietnia 2010, 23:44 / środa
Dziwne ze w tym filmie jak pada 2 strzal w 1:07 to potem w 1:10 jakies smiechy sa, jak glosno się w miare ustawi.

odnośnik
14 kwietnia 2010, 23:48 / środa
na tym zdjeciu zwroccie uwage na "widly" zaraz kolo drzewa po lewej... na filmiku te "widly" wychylaja sie zza drzewa (39-41 sek)

odnośnik
15 kwietnia 2010, 02:06 / czwartek
15 kwietnia 2010, 08:31 / czwartek
Czytać się tego już nie da. Taki Wielki Patriota. Taki Wielki Polak. O zamordowanych w Katyniu pamiętał, ale o innych już nie bardzo. Dla dobrych stosunków z Juszczenką "zapomniał" o zbrodniach UPA na Ukrainie...

Kaczyński odmówił uczestnictwa w obchodach 65 rocznicy tych zbrodni UPA, które odbyły się w Warszawie i we Wrocławiu w 2008 roku.

2009 roku, biorąc udział w obchodach rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej, występował w towarzystwie weteranów, morderców z UPA, na wspólnym wiecu z prezydentem Ukrainy, Juszczenką. Juszczenko, jak do tej pory, ani nie wspomniał o zbrodniach nacjonalizmu ukraińskiego. O ustaleniu winnych tych zbrodni, z których wielu jeszcze żyje, o odszkodowaniach dla polskich rodzin pomordowanych, o rekompensatach za zrabowany przez Ukraińców dobytek – ani słowa, ani mru, mru. A przecież chodzi tutaj, bagatela, o zamorodowanych 160-180 tysięcy Polaków...

mało ? jadę dalej...

Juszczenko nagrodził Banderę (1909-59) tytułem Bohatera Ukrainy "za niezłomność ducha w obronie idei narodowej, za bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne Państwo Ukraińskie".

oto odpowiedź Kancelarii Prezydenta z 03.02.2010.

"Mimo kontrowersji, jaka budzi ta decyzja, Lech Kaczyński, nie zaprotestuje przeciw uhonorowaniu Bandery.

- Ostatnie decyzje prezydenta Ukrainy szkodzą dwustronnym stosunkom, ale oficjalnego protestu nie będzie - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. "

poczytajcie komentarze: odnośnik

Więcej umiaru panowie...
15 kwietnia 2010, 13:20 / czwartek
Zastanawiam sie po jaki ciezki chuj Wy sie przekonujecie, czy prezydent byl swietny czy wrecz odwrotnie.
Jak za jego zycia jedni drugich przekonac nie mogli tak i po smierci bedzie tak samo.
Wiec po co sie klocicie ze soba? To tylko jalowa dyskusja, jedni nie przekonaja drugich i odwrotnie, dajcie se spokoj bo az przykro sie to czyta.
15 kwietnia 2010, 13:26 / czwartek
Jak nie, Dzikidingo ma same merytoryczne argumenty, toć to trzeźwo myślący człek, inni myślą dupą;) Aż miło się czyta tego mędrca:)))

Aejaejao!!!
15 kwietnia 2010, 13:45 / czwartek
odnośnik
w 0:22 slychac jak ktos mowi "uspokoj sie", natomiast w 1:09 slychac po strzale smiechy ludzi. Zastanawia mnie tez, dlaczego na filmiku nie widac, zadnych cial, przeciez to ponoc ta wieksza czesc samolotu i niby tam wiekszosc cial sie znajdowala. Ten filmik utwierdza mnie tylko w przekonaniu, ze nie byl to wypadek. Odnosnie komenatarzy odnosnie prezydenta jak i jego pochowku to moge tylko napisac "Ciszej nad tą trumną".
15 kwietnia 2010, 15:34 / czwartek
trampi

Skoro Kaczyńskiego stawiasz w jednej lini z np Piłsudzkim...No to kurwa o czym my tu wogóle rozmawiamy. No ja pierdole... Jak się wpisywałem do księgi kondolencyjnej słyszałem rozmowe dwóch..oczywiście moherów. Jaki to był wybitny, wielki (:P nie chodzi o wzrost), i wogóle człowiek...I ile to zrobił dla Polski. "Tacy ludzi rodzą się raz na 100 lat...". Słysząc kurwa ten bełkot naznaczony tv-trwam i rm spytałem grzecznie: "Przepraszam, a co on niby zrobił dla Polski, bo może coś mi umknęło". I konsternacja..."No bo, no bo...mmmm..." ..."No przecież był patriotą, był wspaniałym mężem i ojcem....!"... A ja na to "Tak jak miliony innych polaków..." I cisza.

Wielkim polakiem/człowiekiem to był JP 2. A Kaczyńskiego naiwne mohery traktują jak gwiazde/wielkiego polaka itd. TYLKO i wyłącznie dlatego, że zginął w wypadku lotniczym. No to co, jak Dode chwyciłoby za serce i zechciała złożyć hołd pomordowanym w Katyniu i w drodze jej samolot by się rozbił to też byś ją kurwa mać na Wawelu pochował?

Szacunek i wyrazy współczucia rodzinie, i polakom w obliczu tej tragedii...Strata prezydenta jaki on by nie był jest smutna. Bo co by o nich nie mówić (np o posłach że tacy i owacy) to oprócz tego to ludzie. I tych pozostałych ludzi też mi szkoda jako ludzi, mężów, żony itd. Ale do cholery polaków poprostu ogarnęło szaleństwo...
15 kwietnia 2010, 15:37 / czwartek
jajcoraco zabawny jesteś jak bolka trampki. To, że mam inne zdanie niż Twoje to nie znaczy, że możesz sobie bezkarnie szydzić... z kogokolwiek.
15 kwietnia 2010, 15:41 / czwartek
vid11 - jeden z niewielu ludzi, którzy nie dali sobie zrobić marmolady w głowie. Trzymaj sie chłopie! Aaa i nie przesadzaj z wygłaszaniem swoich opinii, bo Cie tu co niektórzy "wielcy patrioci" zmieszają z gównem (lub przynajmniej będą próbowali, nie jajcoraco?).
15 kwietnia 2010, 15:49 / czwartek
nigdy nie glosowalem na Lecha Kaczynskiego ani nie bylem jego zwolennikiem, ale jakie to ma znaczenie gdzie on bedzie pochowany?zycia mu to nie zwroci. i jestem pewny ze napewno wolalby zyc niz byc pochowany nawet na srodku wawelu. dajcie spokuj takim bezsensownym klutniom. nie zginal na wlasne zyczenie, niewazne gdzie go pochowaja wazne zeby jego dusza spoczywala w pokoju
15 kwietnia 2010, 15:50 / czwartek
@vid 11, Dzikidingo, to jest właśnie magia mediów, telewizji :), widać jak pięknie ludzie dają się omamić, najpierw ktoś może być mieszany z błotem, być szmatą w telewizji, mogą " na około" wbijać szpile itp. a na drugi dzień wynosić kogoś na piedestał i okazuje się, że nagle jest uwielbiany, i najlepsze, że to osoby uważają, że to przeciwnicy Kaczyńskiego są teraz manipulowani i dają sobą manipulować ;)
15 kwietnia 2010, 16:16 / czwartek
Z uwagi na żałobę narodową jest rozkaz, żeby na razie nic nie myśleć, tylko „być razem” i się rozczulać. Aż przyjemnie popatrzeć na zalaną łzami panią red. Olejnik, czy zapuchnięte od płaczu oblicze pana red. Tomasza Lisa. Pan poseł Janusz Palikot najwidoczniej ma zakaz pokazywania się publicznie – oczywiście do następnego etapu, kiedy to, wraz z początkiem kampanii wyborczej, znowu będziemy uczestniczyli w „dorzynaniu watahy”, a właściwie – resztek, jakie pozostały.

Patrząc z tej perspektywy, spróbujmy złamać tymczasowy zakaz myślenia i powiązać w całość kilka wydarzeń, zwłaszcza, że przez płynące z telewizyjnych ekranów potoki łez można jednak dostrzec kontury oskarżenia o „presję” wywieraną na pilota. Źródło tej „presji” nie jest na razie ujawniane, ale przecież żałoba trwa, więc wszystko dopiero przed nami. W oczekiwaniu na to, kiedy wieża kontrolna pozwoli ponownie myśleć, zwróćmy uwagę, że po sukcesie uroczystości zorganizowanej 7 kwietnia w Katyniu przez rząd rosyjski, sprawny przebieg uroczystości urządzonej w tym samym miejscu przez – co tu ukrywać - nielubianego prezydenta Polski mógł być zupełnie niepotrzebny. Nawet litościwa Natura stworzyła w tym celu odpowiednie warunki, spuszczając na czas lądowania w okolice lotniska Siewiernoje gęstą mgłę, która wkrótce potem taktownie ustąpiła. Wieża kontrolna zasugerowała więc lot do odległego około 100 km Mińska. Tam trzeba by znaleźć jakieś autokary dla pasażerów – a zanim by się znalazły, zanim wyruszyły, zanim dojechały – jeśli by w ogóle się znalazły – to zapadłby zmrok i uroczystość spaliłaby na panewce. Słowem – wszyscy chcieli dobrze. Tymczasem wyszło ZA DOBRZE i stąd taka konsternacja.

Stanisław Michalkiewicz
odnośnik
15 kwietnia 2010, 16:49 / czwartek
Szkoda czasu na dyskusje z tymi... polakami. Całe te protesty to wyraz niesłychanego, pożałowania godnego schamienia i skundlenia. Skoro decyzja jest przesadzona, mają do Krakowa przyjechać głowy obcych państw, monarchowie, cały świat nas obserwuje, to te wszystkie demonstracje i dysputy stanowią działalność skierowaną przeciwko interesom kraju, ośmieszają i deprecjonują Polskę i Polaków w oczach opinii światowej. To czysta prowokacja polityczna na użytek zbliżającej się kampanii prezydenckiej. Ci którzy w tym uczestniczą lub popierają takie akcje, nie zasługują na miano patriotów i Polaków. Powtarzają medialną papkę sądząc, iż to ich własne przekonania. Dla nich prezydent nie zasługuje na Wawel, ale w pochówek na Powązkach w alei zasłużonych to i owszem, tylko najlepiej obok prezydenta Bieruta. Mali ludzie, sterowani przez swoich politycznych "guru" i posłuszne im media słusznie zasługują co najwyżej na miano polaków przez małe p (znamienne, iż jeden własnie z takich polaków napisał o Polakach przez małe p). Większość z tych polaków nie zna ojczystej historii, a swoją powierzchowną wiedzę w tej mierze czerpie z ogłupiających mediów. Jaki sens jest rozmowa z tymi, którzy nie potrafią odróżnić czarnego od białego albo czy jest sens rozmawiać o kolorach ze ślepcami.
15 kwietnia 2010, 16:56 / czwartek
Polakow dopadla rzeczywistosc ,wiekszosc z nas to HIPOKRYCII gdzie oni byli przed jego smiercia kurwa Ci ktorzy teraz tam przyjezdzaja do tej wawy i wogole,pytam gdzie po huj flage klasc razem z z zolto niebieska.Coto da ,trzeba bylo byc czlowiekiem za zycia tych ludzi .Co bylo z JP II ?Tez wszyscy sie kochali szkoda tylko ze 3 dni .Niech sie kurwa palikot z majewskim i michnikiem wypowiedza cwele .POzdro dla normalnych .tylko Lechia Gdansk
15 kwietnia 2010, 18:46 / czwartek
ad dzikun - nie pierdol, tylko ucz się od buttheada, co to 'merytoryka'

zresztą... "szkoda prądu", jedynie patrzeć szkoda na zacietrzewienie jednego z drugim...

szalom
15 kwietnia 2010, 20:29 / czwartek
butthead - tak jest ! ! !
w tej konkretnej sytuacji pragmatyzm przegrał z honorem jak tam w podanym przez Ciebie linku ktoś trafnie skomentował,

geopolityka, będąc u sterów państwa inna perspektywa ,
jakolwiek nie chcę relatywizować to warto sobie zdawać sprawę z tej innej perspektywy,

grał na opcję silnej Polski, lidera regionu tej części europy w oparciu o dobre stosunki z Litwą i Ukrainą jako kontry do imperialnych dążeń niemca i rusa,
nie jego wina że projekt ten legł w gruzach wobec tamtejszych nacjonalizmów,

(out temat: dyplomacje tak okrzepłe jak brytyjska czy francuska za nic mają honor w polityce, przede wszystkim pragmatyzm, czego my jako Polacy akurat boleśnie doświadczaliśmy)

zgadzam się iż można (czy trzeba?) mu z tego co napisałes czynić zarzut
ale i Ty musisz zgodzić się z tym,
że za Jego dokonaniami, czynami, działaniami, za Jego postawą za życia w te dni, w te ostatnie dni słowa: patriotyzm, tradycja, symbole, ofiara życia zaczęły nabierać więcej sensu i treści, i przestały być staropolskim, zaściankowym i cierpiętniczym folklorem, pisząc innymi słowy być zbędnym i niepotrzebnym obciachem, szydery godnym
mimo Twojego zarzutu, musisz się zgodzić i z tym co wyżej

cytat z komentarzy na rzepie: " . . . Analiza zachowania "protestujących "wydaje się być stosunkowo prosta:
1) W CIĄGU KILKU DNI OD TRAGEDII , KTÓRE UPŁYNĘŁY OD TRAGEDII UDAŁO SIĘ ODKŁAMAć PRAWIE CAŁY NEGATYWNY WIZERUNEK PREZYDENTA BUDOWANY PRZEZ OSTATNIE 4,5 roku
2) elektorat tzw salonu jest w znacznej częsci elektoratem negatywnym, zbudowanym na podłożu emocjonalnym (vide zaangażowanie członków partii w prawybory!)
3) Istnieje poważne ryzyko utraty tego elektoratu (ludzie w większości pomimo poddania obrzydliwej obróbce propagandowej mają sumienia i musieli dostrzec poważny dysonans pomiędzy kreowanym wizerunkiem a rzeczywistością)
4) pozwolenie na utrzymanie tego stanu rzeczy = potencjalna porażka wyborcza salonu.
Stąd decyzja: wrzucić temat zastępczy o dużym ładunku emocjonalnym, który podzieli ponownie Polaków i oderwie ich od samodzielnego myślenia.....Zaatakował w sposób klasyczny dla siebie – odwołując się do emocji bez dbałości o logikę a właściwie jej brak (w trosce o jedność narodową organizuje się protest dzielący de facto społeczeństwo)...."

wszak nie może być tak że ten z którym walczyli prze lata całe odsądzając Go od czci i wiary, będzie patrzył na nich z wyżyn Wawelu
więc chór wujów staje w obronie miejsca tradycji narodowej, kiedy z definicji (definicji chóru wujów) i od ZAWSZE zajmuje się negowaniem, deprecjonowaniem, wyszydzaniem postaw narodowych, patriotycznych oraz zwalczaniem tradycjnych wartości, obracaniem katów narodu w bohaterów i ludzi honoru, jego(narodu) zdrajców w ofiary trudnych czasów i osobistych dramatów, a ofiary w oszołomów zaślepionych nienawiścią
"nie będe czytał swojej teczki", "nie płakałem po papieżu", "wawel dzieli" “to jest tylko dla królów”, "zbyt mały aby być wielkim"

"...W środowym wydaniu Gazety Wyborczej, artukuł dotyczący pochówku pary prezydenckiej na Wawelu został zakończony informacją na temat cen biletów do krypty. Nie pamiętam dokładnie, ale był to tekst w stylu “Bilety normalne 15 zł, ulgowe 10 zł, dla grup zorganizowanych 12 zł”...." noż kurwa ich zajebana mać,

"....Prezydent Kaczyński ani Rosji ani Europie się nie kłaniał.
Teraz Rosja i Europa przyjdą oddać pokłon jemu.
Czy może być bardziej wyrazisty symbol?
Ulegli i plastikowi politycy "naprawiający stosunki" "psute przez Kaczyńskiego" umrą w zapomnieniu. To niemal pewne...."

ulegli i spolegliwi to nader oględnie i delikatnie napisane
15 kwietnia 2010, 20:44 / czwartek
Dziś wieczorem tv1 godzina 23 w programie Jana Pospieszalskiego "Warto Rozmawiać" Andrzej Gwiazda!! Warto Obejrzeć
15 kwietnia 2010, 20:46 / czwartek
oczywiście miało być "honor przegrał z pragmatyzmem" niby oczywiste, ale dla porządku się poprawiam, przepr
15 kwietnia 2010, 21:34 / czwartek
Ktoś ma inne zdanie i od razu ataki że nie jest patriotą... żenada. weźcie się opamiętajcie! Nie jestem zwolennikiem pochówku na wawelu i z tego co się orientuję gdy rozmawiam o tym ze znajomymi i widząc jakiś tam sondaż to większość też tak uważa. Był wielkim patriotą ,ale czy był wielkim prezydentem????? Teraz to już jest nie ważne i trzeba się z tym pogodzić i zakończyć ten wątek bo już co niektórzy widzą spiski(wiadomo jaka partia) Uszanujcie tą żałobę i przynajmniej do pogrzebu nie siejcie zamętu. Cześć ich pamięci [*]
15 kwietnia 2010, 21:59 / czwartek
sam jesteś żenada : )
weź się opamiętaj,
i czytaj ze zrozumieniem,
nie pisałem o Tobie tylko o chórze wujów, wszyscy go dobrze znamy,
wyliczać ich ? ? ?

powtórzę się
z definicji i od ZAWSZE zajmują się negowaniem, deprecjonowaniem, wyszydzaniem postaw narodowych, patriotycznych oraz zwalczaniem tradycjnych wartości, zjadle ile tylko mają sił marginalizują zaściankowość takich postaw

obracają katów narodu w bohaterów i ludzi honoru, jego(narodu) zdrajców w ofiary trudnych czasów i osobistych dramatów, a ofiary w oszołomów zaślepionych nienawiścią,

teraz stają w obronie miejsca tradycji narodowej ? ? ?

nie dostrzegasz mhm . . . jaskrawego fałszu, cynizmu, obłudy ? ?

a że masz takie samo zdanie jak oni akurat . . . cóż, rób jak uważasz, uważaj jak robisz ; )

sytuacji już nie odwrócisz, wypowiedziec się o tym zawsze będziesz mógł się doczekac na swoje kontrargumentów,
ale . . pod ich, chóru wujów sztandarem robić takie plugawe protesty w przeddzień uroczystości pogrzebowych ? ? ?

ps. wysil się i nie patrz tylko perspektywą doraźną, to wydarzenie, a własciwie dwa wydarzenia oddzielone 70oma latami przerwy, ta rocznica, cel tej podróży, ta tragedia, jej skala, ranga a i wartość ludzi którzy tam zgineli - to wszystko predystynuje by to wydarzenie ta katastrofa urosła do rangi symbolu,
i za lat kilkadziesiąt nikt nie bedzie zawracał sobie dupy co dzisiaj za przeproszeniem myślał o nim Adix,

nie bądź dzieciak, to nie jest kwestia tego które dziecko lubi którą przedszkolankę i co o niej uważa,
ale tego czy to wydarzenie da sie przekuć w symbol czytelny dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków
a jesli się da to czy w taki symbol warto mówiąc kolokwialnie "wchodzić" czy nie,

tylko co o tym mogą wiedzieć te niedojeby które wystają w Krakowie plugawiąc czas żałoby ?
nic
niedojeb to niedojeb
15 kwietnia 2010, 22:09 / czwartek
I tym postem zakończył bym dyskusję na ten temat.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
15 kwietnia 2010, 22:36 / czwartek
jestem dumny, że jestem Polakiem
wstyd mi za Polaków, którzy nie potrafią się godnie zachować
Simek chyba zrozumiał
to jest bardzo dużo
Żeby się nie wstydzić za brata
niech 2 się ogarnie
i Polska jest bogatsza i piękniejsza

,,Jeszcze Polska nie zginęła! ... ,,
,,My wierzymy tylko w BKS
15 kwietnia 2010, 22:56 / czwartek
Cała europa i świat, was nie rozumie i śmieje się bo tego nie można zrozumieć
ludzie jątrzyciele pochówkowi, debaciarze cmentarzowi !!!
te gęby z marszów pedałów teraz bronią Wawela
15 kwietnia 2010, 22:57 / czwartek
ciekawa wypowiedź na wp.pl

bardzo mi przypasowała:

"No właśnie: 7 osób, a tyle hałasu. Cóż to jest 7 osób wobec tłumów, czekających po 10 - 12 godzin, nawet na deszczu, by złożyć hołd Parze Prezydenckiej. Niestety są W Polsce tacy, którzy MĄCĄ, kiedy tylko się da. W jakim celu to robią? Dla kogo pracują? KOMU i CZEMU to służy??? ! ! ! Bo jak widać służy kompromitacji Polski i rozbiciu jedności Narodu Polskiego. I może właśnie o to im chodzi. Przyjaciółmi z pewnością nie są. Wy, protestujący, wstyd mi za was. Wszystko musicie opluć, wszystko musicie zbrukać. Nie macie nawet krzty przyzwoitości, by uszanować śmierć tylu ludzi i zakłócacie żałobę swoim RECHOTEM. Wiecie lepiej niż Koronowane Głowy Europy (Hiszpania przysyła delegację w składzie, jaki wysłała tylko na pogrzeb Jana Pawła II, z Parą Królewską na czele). Wiecie lepiej niż Prezydent USA, który OSOBIŚCIE chce oddać cześć Parze Prezydenckiej. Wiecie lepiej niż Królowa Brytyjska, która przysyła Księcia Walii, Następcę Tronu, bo zapewne ze względu na swój wiek nie może sama przyjechać. Wiecie lepiej niż Para Królewska Holandii, która osobiście weźmie udział w pogrzebie Pary Prezydenckiej. Wiecie lepiej niż te niezliczone tłumy, które obecnie już po 15 godzin oczekują na to, by kilka sekund spędzić przy trumnach Pary Prezydenckij i złożyć Jej hołd. WSTYD. WSTYD, że mamy w Polsce takich obywateli, którzy potrafią tylko "kij w mrowisko wkładać" i robić "zadymę". Wstyd, że tacy, jak p. Wajda, włączają się w ten rechot. Są tacy, którzy mówią: Wawel dla królów. A kimże byli królowie, jak nie głowami Państwa Polskiego w czasach monarchii. Teraz w czasach republiki, głową Państwa Polskiego jest prezydent. Wszak to przecież tylko kwestia nazewnictwa. Para Prezydencka tym, co zrobiła dla Polski, przez wiele lat, nie tylko w czasie piastowania najwyższego urzędu, W PEŁNI ZASŁUŻYŁA SOBIE NA KRÓLEWSKI POGRZEB NA WAWELU. "
15 kwietnia 2010, 23:00 / czwartek
to była wypowiedź odnośnie protestu 7 osób w Poznaniu
odnośnik
15 kwietnia 2010, 23:22 / czwartek
15 kwietnia 2010, 23:27 / czwartek
Miejsca sprzedaja w kolejce Kombinowac to jedno z nielicznych slow ktore nie da sie przetlumaczyc na jezyk obcy .Dlaczego zawsze tragedia nas musi laczyc sorry za wczesniejszy wpis pomylka spowodowana przez syna.
16 kwietnia 2010, 00:34 / piątek
16 kwietnia 2010, 07:08 / piątek
Wczoraj, ok godz 13:30 Reprezentacja Kibiców Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk LWY PÓŁNOCY, złożyła w imieniu wszystkich Kibiców Lechii hołd ofiarom Ziemi Katyńskiej. W Pałacu Prezydenckim obok trumien Państwa Kaczyńskich, został złożony wieniec, z Biało- Zielonym szalem.
Przedstawiciel Lwów Północy, wpisał się również do Księgi kondolencyjnej, wystawionej w Pałacu Prezydenckim.
16 kwietnia 2010, 07:55 / piątek
vid11 ty to chyba jednak nie za dużo wiesz o Piłudskim co ??
16 kwietnia 2010, 09:20 / piątek
Dokładnie miki.Jak już gdzieś napisałem mi przypominali tych co mieszkali przywiązani łańcuchami na drzewach protestując w dolinie Rospudy.Ale Twoje porównanie że z marszu pedałów też trafne.
16 kwietnia 2010, 09:34 / piątek
Vid, porównanie Dody z zmarłym Prezydentem to jedno z najbardziej żenujących porównań jakie padły w historii tego forum (a jekie jest to forum to nie trzeba nikomu tłumaczyć).

Darujcie sobie swoje tego typu "mądrości" chociaż do pogrzebu.
16 kwietnia 2010, 11:31 / piątek
odnośnik

nie wiem czy ktoś to widział...
16 kwietnia 2010, 13:37 / piątek
16 kwietnia 2010, 14:11 / piątek
Ty Himenes po co powielasz linki ? Widac typ nawet nie czyta co kto pisze tylko wkleja.

Ciekawa mapa wypadku ze zdjęciami
odnośnik
analiza tego
odnośnik
zdjęcia
odnośnik
16 kwietnia 2010, 14:49 / piątek
Zdzisław Krasnodębski, 14 kwietnia 2010:
"Od paru lat spadały na nas wyzwiska – na tych wszystkich, którzy nie chcieli przyłączyć się do chóru wylewających pomyje na głowę Prezydenta, przystąpić do walki z kaczyzmem, dołączyć się do zbożnego czynu dożynania watah. Tak jakby nie było o wiele łatwiej płynąć z głównym nurtem, pisać do "GW" i odcinać kupony od poglądów wytartych w powszechnym obrocie. Nie, wcale się nie skarżę. Te obelgi były zaszczytem. Dzisiaj wiem, że są największym zaszczytem, jaki mnie spotkał w życiu.
I gdy już nie ma problemu, nagle pokazano nam człowieka – jakiegoś innego Lecha Kaczyńskiego (...) A od tych, którzy przy Nim stali i pozostali, wymaga się, by milczeli, by odkreślili przeszłość grubą kreską, by się pojednali, by nie zakłócali atmosfery żałoby. Ale ich – naszym – obowiązkiem wobec Niego i Nich jest mówić. Grubej kreski tym razem nie będzie.
I wy miejcie odwagę, pozostańcie sobą. Już zaczęliście dzielić łupy i dobierać się do szaf. Zróbcie kolejne "Szkło kontaktowe", wyśmiejcie tę śmierć, wypijcie małpki. Zaproście Palikota i Niesiołowskiego. Krzyczcie: "cham" i "dureń", i "były prezydent Lech Kaczyński". Wyśmiewajcie i drwijcie. Bądźcie sobą. Gardzę wami. Jestem dumny, że Go znałem."
16 kwietnia 2010, 17:06 / piątek
jeszcze inna, całkiem ciekawa, poczytanka: odnośnik

szalom
16 kwietnia 2010, 17:12 / piątek
i coś jeszcze, z nieco innej perspektywy:

odnośnik

szalom
16 kwietnia 2010, 20:14 / piątek
zapraszam jurto o 8:50
oddajmy cześć Annie Walętynowicz
wrzeszcz koło pizzeri da grasso
1 ..... 5 6 7 8 9 ..... 25
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.547