Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie

strona 9/25

18 kwietnia 2010, 20:45 / niedziela
Spójrz sobie jaki jest temat tego wątku!
18 kwietnia 2010, 20:46 / niedziela
a czy ja to zaczołem?
18 kwietnia 2010, 21:03 / niedziela
O Boże.Ja kończę ten wątek.Czołem!
18 kwietnia 2010, 21:27 / niedziela
ładnie jaruś ładnie, udało ci sie rozmydlic wątek : )
kto cie oddelegował na to forum ? ; )
młyn śpiewa o Hessie ? : ))
Aktywacja konta: 10 kwietnia 2010

Evenimentul Zilei B1 TV (telewizja) wyemitowała program, który w całości obala rosyjską wersję wydarzeń. Zaproszony do studia ekspert wyjaśnia kolejne wątpliwości.
odnośnik
plus odnośnik

Ciekawe spostrzeżenie na temat pogrzebu:

Oglądam transmisję z Pogrzebu prezydenta. W TVP lektor odczytywał właśnie "fragmenty" wiersza Z. Herberta "Przesłanie Pana Cogito". Dlaczego fragmenty ? Ano dlatego, że gdyby czytał całość musiałby przeczytać także następujące wersy :
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys
odnośnik
oraz komentarz Michalkiewicza
odnośnik
18 kwietnia 2010, 21:55 / niedziela
pinochet za duzo ogladales "Z Archiwum X" i "opowiesci nie z tego swiata".moze jeszcze napisz ze ruski wywolali wybuch wulkanu,zeby osobistosci swiata nie mogly na pogrzeb przyleciec:) daj na luz chlopie... ech te spiskowe teorie dziejow.niedlugo beda pisac ze jak snieg w zimie spadnie to wina ruskow i PO.. no i tej "ohydnej" GW :)
18 kwietnia 2010, 22:18 / niedziela
larsen70 Ty też łyknęłes bajeczkę o łzach naszych braci Moskali?Prawda nie prawda ale z ruskimi nigdy nic nie wiadomo....sa zdolni do wszystkiego.
Po odkryciu grobow katyńskich też glosno krzyczeli o bestialskich faszystach a caly swiat dawal nieme przyzwolenie tym kłamstwom,choc wszyscy wiedzieli kto jest ludobójcą.Kupiłes współczucie Putina?Kuty na cztery nogi KGB-owiec,taki bracie kiedy trzeba to zapłacze a za chwilę wyda wyrok smierci.
18 kwietnia 2010, 22:38 / niedziela
odnośnik

kibice (i nie tylko) w hołdzie ofiarom Smoleńska i Katynia.
18 kwietnia 2010, 22:45 / niedziela
larsen70
18 kwietnia 2010, 21:55 / niedziela
*pinochet za duzo ogladales "Z Archiwum X" i "opowiesci nie z tego swiata".moze jeszcze napisz ze ruski wywolali wybuch wulkanu

Nie ma co mocny,merytoryczny argument i na poziomie : )

*ech te spiskowe teorie dziejow.

nie uczyli cie o pewnym spiskowcu o imieniu Brutus ? hehe

*niedlugo beda pisac ze jak snieg w zimie spadnie to wina ruskow i PO.. no i tej "ohydnej" GW :)

z tego co pamiętam to ofiary zimy to ofiary rządu Kaczyńskich były : )
kto tak mówił? czy nie pamietasz ? : )

Ja przedstawiem pewne fakty, np te mapy, brak żarówek w lampach, i poszlaki
każdy sobie sam wyrobi zdanie czy to była chęć aby odlecieli do Mińska/Moskwy aby nie dotarli na czas czy może coś więcej (film)
zadałeś chociaż sobie trud ściągnięcia tego filmu i oglądniecia go w Media Player Classic ? czy tor lotu odnośnik
lub nawet jego poprawiona wesja odnośnik jest prawidłowy ?
Jak baranek sam wchodzi do jaskini niedzwiedzia to co robi niedzwiedz ?
18 kwietnia 2010, 22:55 / niedziela
d.g. : i Polacy się dziwią, że ich nigdzie nie lubią ... "rusek" zły za Katyń i komunizm, "szwab" za wojnę, Litwin za zabranie Polsce Wilna, Ukrainiec - za zabranie Lwowa, Czach zdradliwie ukradł Zaolzie, Szwed był sprawcą "potopu", Amerykanie źli, bo robią wojny, Anglicy i Francuzi to pipy, bo nie pomogli nam w '39 ... i tak można dalej wymieniać ... zawsze twierdzimy że to Nasz Naród jest pokrzywdzony, że należą się nam przeprosiny i zadośćuczynienia, że to Polska jest "mesjaszem wszystkich narodów" i narodem wybranym - Panowie, trochę ogłady i pokory ...
Ktoś wyżej wspomniał o zachowaniu się śp. Kaczyńskiego w stosunku do Ukrainy i UPA. Dlaczego olał pamięć tych tysięcy ludzi, które były bestialsko mordowane widłami, topieni w studniach, kobiet gwałconych, a później mordowanych uderzeniami młotka w głowę? Tylko dlatego, by "podlizać się" Juszczence, odciągnąć Ukrainę od Rosji i jednocześnie jej tym dopiec ? Bohaterskie walki żołnierzy AK o wolność w Powstaniu Warszawskim były wspominane, czego oczywiście nie kwestionuję. Tylko dlaczego nie było mowy o mordach przeprowadzanych przez AK na Wołyniu i Podlasiu, o pacyfikacji wsi metodami rodem z arsenału UPA? Takie zachowanie w stosunku do Ukraińców można nazwać odwetem, ale czystki wśród Bogu ducha winnych Białorusinów (a w zasadzie mieszkańców okolic Białegostoku) już nie rozumiem. Przypomnę, że Polska od wielu stuleci była dużym państwem, Białorusini nie mieli swojej tożsamości narodowej (narzucona była ona niejako później przez ZSRR) i byli całkowicie oddani Rzeczpospolitej. O tych ludziach się nie mówi ...
W sumie nie dziwię się takiej postawie części tego Naszego Narodu wobec sąsiadów - bo nawet skoro nie szanujemy samych siebie, to jak można szanować inne nacje. Czasy się zmieniają, wraz z nimi - ludzie, zamiast iść do przodu, rozwijać się, ciągle żyjemy jedynie (jakże bogatą) historią ... OCZYWIŚCIE - czcijmy pamięć ludzi, którzy oddali swoje życie Ojczyźnie, pamiętajmy zawsze o Nich, ale myślmy do przodu, przestańmy powielać dawne stereotypy ...
18 kwietnia 2010, 23:11 / niedziela
wardog dla Ciebie to stereotypy dla mnie wnioski wynikające z naszej wspólnej historii.Nie lubia nas?To jest raczej stereotyp.Sam masz chlopie chyba kompleksy piszac takie bzdury.To wlasnie od lat wbija sie Polakom jacy to jestesmy do dupy,nic nie umiemy itd.Kto nas nie lubi?Ruskie?No na pewno - tyle lat mieli nas pod butem,ze teraz mamy im za to dziekowac.Złodzieja i morderce miales w domu,okradal Cie i wymordowal Ci rodzine,a Ty mowisz to niewazne to juz przeszlość.Powiem Ci krótko:pierdole poprawność polityczna,za stary jestem na takie gadki o pojednaniu.Malolatom mo.zesz cytowac teksty z wybiórczej nie mnie.
18 kwietnia 2010, 23:14 / niedziela
I nie zawijaj tematu teskstami o Ukraińcach i Bialorusinach,oni szczególnie maja powody zeby "kochać" kacapów.
18 kwietnia 2010, 23:20 / niedziela
d.g: no tak, po co z Tobą dyskutować, skoro masz w d**ie wszystko i wszystkich. Zaznaczę od razu że nie jestem "rusofilem" (bo pewnie zaraz mnie nim nazwiesz w swoim wylewie żalu i nienawiści) ale spędziłem w Moskwie 7 lat - studiowałem i odbywałem praktyki, i powiem ci szczerze, że od normalnych ludzi tam żyjących - prostych, zwykłych zjadaczy chleba, jesteśmy narodem cenionym, szanowanym i bardzo lubianym. Nie przyjmiesz do wiadomości, że nienawiść rodzi się z nienawiści? I z czystym sumieniem to ja mogę nazwać Ciebie "rusofobem ...
19 kwietnia 2010, 02:39 / poniedziałek
Teoretycznie - na poważnie. W rzeczywistości tak złośliwe, że aż wesołe. Jak zawsze na tej stronie:
odnośnik
19 kwietnia 2010, 14:24 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 14:32 / poniedziałek
Ale pierdolenie o dupie maryni.
19 kwietnia 2010, 14:35 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 14:45 / poniedziałek
Prawda jest okrutna ale niestety ...
Innych słów nie ma dla takiego działania
19 kwietnia 2010, 14:50 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 14:51 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 14:52 / poniedziałek
chłopie, mi nie chodzi o to co w tym załączniku dałeś, ale to co napisałeś, więc już lepiej nie pisz, nie pogrążaj się i nie ośmieszaj się.No chyba ,że o to ci chodzi?
19 kwietnia 2010, 15:02 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 15:11 / poniedziałek
Akurat A. Rybickiego nie mieszajmy do Rychów, Mirów i Grzechów.
19 kwietnia 2010, 15:14 / poniedziałek
szperacz, ty nie tylko jesteś pogrążony ale i porażony. Nie wiem ile Volt przyjąłeś,ale z tego co piszesz to dużo. Proszę nie ciągnij tematu inwektywami na innych,nawet jak uważasz,że masz rację.
19 kwietnia 2010, 15:27 / poniedziałek
odnośnik Kacapy jebane
19 kwietnia 2010, 15:27 / poniedziałek
Obama nie przyjechał na pogrzeb, bo się obawiano, że się ochroniarzom zgubi w czarnej chmurze nad Europą
19 kwietnia 2010, 15:42 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 15:59 / poniedziałek
no, zaloba sie skonczyla i jedziemy dalej :) czas powyzywac sie nawzajem i niewazne, ze ten z drugiej strony to tez Lechista :)

do dziela panowie :)

przykro patrzec na spoleczenstwo przesiakniete nienawiscia...

ale co tam... oby do nastepnej tragedii narodowej!! wtedy znow sie "pojednamy"!!
19 kwietnia 2010, 15:59 / poniedziałek
szperacz-można wiedzieć jakie działania bądz ruchy PO tak bardzo Tobą wstrząsneły że używasz tak mocnych słów,jeśli można to Twoimi słowami a nie jakieś odnośniki,prosze o normalną odpowiedz a nie jakieś wyzwiska w moim kierunku
19 kwietnia 2010, 16:02 / poniedziałek
Dajcie na luz temat brzmi Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie
19 kwietnia 2010, 16:20 / poniedziałek
Drogi Jarku jeżeli jesteś tak dociekliwi to powiedz mi czy zamierzasz płacić jako podatnik ze swoich podatków wielomilionowe kary na przykład za takie błędy ekipy "rządzącej":

odnośnik

Aha i powiedz mi szczerze czy data Twojej rejestracji na forum nie jest przypadkiem zbiegiem okoliczności z tragedią pod Smoleńskiem?
19 kwietnia 2010, 16:20 / poniedziałek
Moje zdanie jest takie,że ten temat i jemu pokrewne powinny całkiem zniknąć z tego forum,to jest forum kibiców a nie frakcji politycznych.Te tematy w załozeniu miały zapewne łączyć i budować jakąś chwile zadumy nad tym co się stało a przeistoczyły się w to czego większość chyba nie chce czyli skakanie sobie do oczu ludzi któych łączy jedna miłość nie do PiS,PO czy SLD a miłość do LECHII GDAŃSK.ave
19 kwietnia 2010, 16:26 / poniedziałek
Co ma do tego wszystkiego data mojej rejestracji.
19 kwietnia 2010, 16:30 / poniedziałek
Odpowiedziałby Ci ale nie chcę już bardziej rozmywać tematu....Moderator usuń moje wpisy nie na temat,z góry dziękuje!
19 kwietnia 2010, 16:37 / poniedziałek
szpreacz ja ciebie nie oceniam,tak jak ty to robisz matole. to za "tłuka" Oprócz oceniania lubisz również oczerniać innych ludzi.Przykre ,że masz złe wspomnienia z dzieciństwa.Wiadomo " zły dotyk boli",rozumiem,że stąd te przytyki do mnie. Mimo to opanuj swoje emocje,chociaż jak widze sprawia ci to trudność,ale jednak postaraj się zachować z umiarem a nie jak zwykły cham. A co do Komorowskiego,to jego działanie określę jako "nieekskluzywne" a poważnie mówiąc ,to mi się nie podoba.!!!
19 kwietnia 2010, 17:42 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
19 kwietnia 2010, 19:25 / poniedziałek
szperacz paziu sam wywołałeś burzę wpisem nie na temat więc nie wymagaj od innych żeby się tematu wątku trzymali.
Ludzie skończcie już pierdolić od rzeczy od wyzwisk PO'wców na PiS'owców i na odwrót używajcie sobie for politycznych.
Mod zrób tu porządek albo wywal temat w cholerę
19 kwietnia 2010, 22:08 / poniedziałek
Mam nadzieję że już nikt więcej nie zniży się do poziomu kwacha i nie będzie przychodził do świątyni na T29 naje..ny
19 kwietnia 2010, 23:39 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
20 kwietnia 2010, 09:39 / wtorek
odnośnik

Bolek już nie wytrzymał
22 kwietnia 2010, 13:43 / czwartek
22 kwietnia 2010, 16:18 / czwartek
"Konrad Piasecki: To, że piloci lecieli z boku osi pasa, to jest jakiś trop?

Tomasz Pietrzak: Nie, bo z reguły, jeżeli nie ma podejścia precyzyjnego, czyli nawiguje się samolot lecąc względem kursu na pas startowy, zawsze będzie jakieś odchylenie od nakazanej lini drogi - w prawo albo w lewo. Przy nieprecyzyjnym podejściu jest to częsta sytuacja."

to wyjasnia sprawe mapki, ktora widzielismy w necie...

"Tomasz Pietrzak: Ja uważałem to już dwa lata temu, że powinny trafić na złom. Te samoloty nie powinny już latać z naszymi osobami najważniejszymi w państwie. Natomiast, nie wiem dlaczego, cały czas jest upór, że te samoloty są cały czas eksploatowane, nawet teraz.

Konrad Piasecki: Ale chyba to tupolewa już nikt nigdy nie wsiądzie?

Tomasz Pietrzak: Z tego co wiem, to nawet rząd Bułgarii zawiesił latanie na tym samolocie. Nawet największy przewoźnik Aeroflot wycofał ten samolot ze swojej floty, dlatego, że te samoloty nie spełniają kryteriów w Europie Zachodniej - tak samo Jak-40, Tu-154 - te samoloty są zamknięte, dla nich nie ma już latania na zachód."

do tego ten general wyjasnia dzialanie mechanizmow naprowadzajacych w samolocie i na lotnisku... przykro to powiedziec ale wychodzi na to, ze sami doprowadzilismy do tej tragedii pozwalajac latac tym samolotem i ladowac na tym lotnisku...

zobaczymy co te cale komisje ustala...
22 kwietnia 2010, 17:39 / czwartek
do carroll:
sądzisz, ze w żydowskim TVN-ie puszczą rozmowę z kimś, to otwarcie stwierdzi, ze to był zamach? Nie bądź naiwniakiem. ONI są zainteresowani tym, żebyś TY (żebyśmy My wszyscy) myśleli, ze to była zwykła katastrofa. Zły był sprzęt, niedouczeni piloci, do tego fatalne warunki (poranna mgła, która pojawia się godzinę po tym, jak lądował wcześniejszy samolot z dziennikarzami)...
Uwierzysz = jesteś ICH.
Bądź sobą. Myśl.
22 kwietnia 2010, 19:01 / czwartek
mozliwe ze RMF24 nalezy do TVNu, nie wiem ale nawet jesli to byl zamach, jak niektorzy sugeruja, to dalej bede twierdzil, ze sami sie "podlozylismy"...
22 kwietnia 2010, 19:17 / czwartek
"ZAMACH" to weście sobie sami zróbcie i jebnijcie się mocno w ŁEB z takimi teoriami-bez odboru
22 kwietnia 2010, 19:45 / czwartek
a ci dalej z zamachem:) tak,to ruscy spowodowali mgle,tak to rosjan wina ze przed lotniskiem rosly drzewa,tak to ruskich wina ze nie oblozyli terenu wokol lotniska gruba ( najlepiej 10 metrowej grubosci warstwa gumy,zeby nasz samolot mogl sie w razie czego odbic....to ruskich wina ze nasi mimo ich nalegania na zmiane lotniska na zapasowe zdecydowali sie ladowac w Smolensku,tak to ruskich wina ze nasz prezydent lecial na ostatnia chwile ....To ewidentnie "zamach":) poza ruskimi w zamachu oczywiscie uczestniczyli:"ohydna"GW, "ohydny" TVN i wszystkie media,poza oczywiscie TVPis,Wprost,Rzeczypospolita i Naszym Dziennikiem :)
22 kwietnia 2010, 20:01 / czwartek
Zamach, czy nie - ktoś w efekcie pozbył się skutecznie całej elity rządzącej. Do pewnego momentu zastanawiałem się dlaczego nic nie widać na filmach nagranych tuż po katastrofie. Zero ciał, karetek, jakiejś akcji ratowniczej...

Przedwczoraj koleżka, który pracuje w ochronie w "Zieleni" sprzedał mi newsa, że po przyjeździe trumny Płażyńskiego ktoś nie wytrzymał i zajrzał do środka. Oprócz kilku gnatków, jak z mięsnego jedynym rozpoznawalnym fragmentem w środku była noga. I może włożyłbym tego newsa między bajki, gdyby nie kilka fotek z Ruskiej galerii...

odnośnik

A tak na marginesie, to nie wiem, po co ludzie czekają na upublicznienie zapisu z czarnych skrzynek. Bez względu na to co tam jest my - przeciętni zjadacze chleba nie dowiemy się prawdy. Ta katastrofa, to będzie dla nas drugi Gibraltar.
22 kwietnia 2010, 20:52 / czwartek
Larsen- widze, ze z ciebie milosnik tego zydowskiego scierwa- GW bo juz ktorys raz ironizujesz "ohydna GW" i majac na uwadze Twoje wczesniejsze wypowiedzi nt. tego gowna mozna taki wniosek wysnuc.
22 kwietnia 2010, 21:11 / czwartek
22 kwietnia 2010, 21:26 / czwartek
carroll
*ze sami doprowadzilismy do tej tragedii pozwalajac latac tym samolotem i ladowac na tym lotnisku...
*zobaczymy co te cale komisje ustala...

Co nie wyklucza że ktoś mógł pomóc ? : )
To że zapakowano w 1 samolot najwazniejsze osoby to inna sprawa, ale czytaj odnośnik Co do lądowania to co mieli robić jak wieża dała pozwolenie na lądowanie. Jaśli były takie okropne warunki pogodowe to czemu lotnika nie zamknięto ?
Co robi niedzwiedz jak pod jaskinie podejdzie owca ? Albo wilka jak spotka baranka ?
Był zamach czy nie był jest tyle pytań odnośnik
Co do komisji to dobrze napisał Suworow :
Wyobraźmy to sobie. Nie ufamy sobie nawzajem. I jest jakaś część dowodów, których nie mogę dotknąć. Powinienem wówczas powiedzieć polskiemu rządowi: "Proszę, ja nie ufam tobie i ty nie ufasz mi. Zapytajmy więc w tej sprawie niezależnych międzynarodowych sędziów. Natychmiast zwołajmy ich tutaj!". Razem - my i wy, wraz z niezależnymi ekspertami - możemy otworzyć te czarne skrzynki, by dopiero wtedy zobaczyć, co one zawierają. Ale jeśli my, Rosjanie, zabieramy te skrzynki na kilka godzin (słyszałem nawet, że przez 15 godzin one były w posiadaniu rosyjskich służb!) i nic o tym nie mówimy, to ja w tym widzę coś dziwnego.
całość odnośnik

Tu tez coś ciekawego odnośnik
TBG o TAWS
Tomasz Pietrzak: Nie wiem, czy wyłączyli czy nie. Po prostu wydaje mi się, że instrukcja, która mówi o tym urządzeniu - po prostu jest zakazane używanie tego urządzenie, kiedy jest ciśnienie QFE czyli wysokość względna od wysokości lotniska.
odnośnik
te larsen zapomniałes dodać argument ze to moze talibowie z klewek hehe
a twoj tvn24 tez kłamie ? hehe
odnośnik
22 kwietnia 2010, 21:34 / czwartek
właśnie usłyszałem głośny brzdęk, niczym kruszonych talerzy - a to tylko czyjaś wizja świata się rozbiła (gdzieś w okolicach punktu "możliwość posiadania zdania odmiennego od oficjalnej wersji")
ad jarekSTG - fiu fiu fiu, napisałbym coś o merytoryce czy "braku argumentów", ale z racji że leżącego kopać nie wypada...bez odbioru :)))
ad larsen70 - w imieniu wszystkich krytycznie nastawionych do NAJSZACOWNIEJSZEJ I NAJOPINIOTWÓRCIEJSZEJ I NAJOBIEKTYWNIEJSZEJ GAZETY W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ chciałbym przeprosić za to, że wypowiadamy się o niej źle i obiecujemy poprawę - zwłaszcza, że nie chcielibyśmy niszczyć iluzji, w której zdajesz się żyć :(
pozatym faktycznie, to oczywiście wina tylko i wyłącznie Lecha Kaczyńskiego, bo zachciało mu się tam wogóle jechać, no zabrać tych wszystkich biednych ludzi, mógł jechać sam, 15 dni wcześniej, POCIĄGIEM!!! a tak "na Wawelu pochowali mordercę", o tempora, o mores :(
pozatym kolega chyba stracił rewolucyjną czujność, wszak już niebawem "tvpis" będzie już na całe szczęście "tvpo", no i nie wymienił kulega szanowny tych wichrzycieli pisowsko-kościelnych z "gazety polskiej"... mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy, a za celność wypowiedzi i niektórych uwag (szczególnie ta o tej 10m warstwie gumy, hehe, WY-BO-RNE!!!) to się kuledze jednak należałby order uśmiechu, niestety jak narazie w kapitule "loży szyderców" są jak narazie niestety sami przebrzydli pisowcy, no ale może w przyszłym roku, jak już cudowna PO 'skończy sprzątać' ( a już na szczęście zaczęli - odnośnik )

a tak serio - co do mgły, pilotów i tym podobnych, polecanka: odnośnik
a i jeszcze kulega larsen zapomniał dodać że ci "nie tylko z tym zamachem", ale i - jak już wspomniał wcześniej - odrazu po żałobie plują, szczekają, obrażają... całe szczęście dzielni chłopcy i kowboje z PO i reszty nie musieli czekać, mogli sobie poużywać chwilę po (vide protesty inspirowane przez kolesi od Róży Thun, cała ta afera zresztą też była tego elementem - odnośnik , no i żeby wspomnieć choćby słynny post jednego z użytkowników o 'pisowskim ścierwie'), w końcu trzeba zewrzeć szeregi, bo - jak ostrzegał Nałęcz w najjaśniejszym i najobiektywniejszym TOK FM - 'przerażające widmo IV RP wraca' - rodacy, do broni, na alarm!

szalom
1 ..... 7 8 9 10 11 ..... 25
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021