Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

wawel

strona 2/4

15 kwietnia 2010, 21:27 / czwartek
Wawel powinien byc juz dawno zamkniety na pochowki. Ale i tak moim zdaniem nie zasluzyl na to.
15 kwietnia 2010, 22:21 / czwartek
Moim zdaniem też. Co niby takiego zrobił Kaczyński godnego odnotowania w podręcznikach historii. Zwykły prezydencik, którego kadencja dobiegała końca i wiedzieli o tym wszyscy. Śmiechu warte.
15 kwietnia 2010, 22:36 / czwartek
Poczekajcie jeszcze kilka dni z łaski swojej. Za niedługo znowu będziecie mogli podbijać swoje ego nazywając ich kartoflami, kurduplami itp.
Pokażcie w końcu, że jesteście tymi bardziej światłymi i wykształconymi, a nie zakompleksionymi kołtunami.
Dajcie nam tępakom trochę spokoju od waszych mądrości.
15 kwietnia 2010, 23:16 / czwartek
protokolant_syj

raz że pisze o powązkach z racji że był prezydentem - wiadomo - prezydent, stolica, warszawa, powązki.

Zasluzył sie tym ze zginal tragicznie?!?!?! eeee jakby rozbil sie samolot z 300 lechistami - nikt by nie zaplakal, i ni echowal by ich pod wawelem.

a dwa ze 90% z tego forum nienawidzilo Kaczora, i SZACUNEK dla tych co teraz sie do tego przyznaja, ale z racji smierci na tak waznym stanowisku go cenia - a nie dzialaja pod sekunda emocji i chwili. Bo pod wlasnie takim wplywem byla ta decyzja. Gdyby PIS tak nie trzymal z kosciolem - to tak by nie bylo.

Dziwi mnie ogromnie,ze w miescie takim jak GDAŃSK, gdzie walczono o soliidarnosc itp - jest tyle zwolenników pochówku na wawelu.

To jest wielki bład, i jak usłyszałem ze wogóle brano pod opcje przesuniecie sarkofagu z Marszałkiem żeby zrobić dla nich miejsce to już nie wyrobiłem;///

całe szczescie że odstapili od tego pomysłu
15 kwietnia 2010, 23:20 / czwartek
i jeszcze jedno, wiem ze nagranie troche nie halo , ale jest kilka bardzo mądrych słow :

Doniu - Czarna Sobota

Wsłuchajcie sie w słowa, jest ich naprawde wiele madrych.

odnośnik
15 kwietnia 2010, 23:21 / czwartek
kurwa ręce opadają,
nieuki bez szkoły,

Atrybutem państwa jest suwerenność rozumiana jako całkowita niezależność od jakiejkolwiek siły zewnętrznej i wewnętrznej.
cztery wyznaczniki

tymczasem 20 lat po odzyskaniu niepodległości symbolem narodowym stał się okrągły stół, brak dekomunizacji, lustracji czy osądzenia zbrodni na narodzie polskim, w tym na bliskich nam stoczniowcach których zastrzelono gdy wysiadali z skmki do pracy,
przebieramy nogami by wyzbyć się narodowej waluty, sądownictwo już podlega orzeczeniom trybunału jewropejskiego, o polityce zagranicznej mierzalnej ilościami uśmiechów nawet nie ma co wspominać, wszyscy pierdolą o wizach do usa a czy na przykład mamy traktatem potwierdzone granice zachodnie z naszym sasiadem ?
czy wszyscy Polacy na wschodzie którzy w wyniku wojny wbrew swej woli znaleźli się poza nowymi granicami naszego kraju zostali przez ich prawdziwą Ojczyznę po odzsykaniu przez nią wolności zapytani o wolę powrotu na jej łono ? ? ?
z sowieckiego pachołka w generalskich epoletach porobiono nam bohatera i człowieka honoru,
ze zdrajcy i kapusia symbol który sam obalił komunę by zaraz potem tym których rzekomo "obalił" sprzedać nasza przyszłość,
gdzie rzeczywiste ofiary poprzedniego systemu żyją w biedzie gdzieś zepchnięte na margines tfu nowoczesnego społeczeństwa,
a ludzie którzy próbują się o nie upomnieć w tym także o sprawiedliość są zaszczuwani od oszołomów którym nienawiść przepaliła wszystkie zwoje,
gdzie naukowa praca historyków ukazujaca kto kim był i dlaczego wprawia w histerię chór wujów salonu, których to historyków uznaje za stosowne zastraszyć sam prezio rady ministrów (nota bene ucestnik nocnej zmiany) i nikt nie widzi w tym nic niestosownego

otóż w tych nieciekawych czasach
dochodzi do zdarzenia, które z powodzeniem może pretendować do rangi symbolu,
w rocznicę mordu dokonanego na 20 tysiącach polskich oficerów, by oddać im hołd lecą dostojnicy państwowi, duchowni, najwyższe dowództwo armii, ludzie NAJBARDZIEJ zasłuzeni ku krzewieniu postaw które od lad dwudziestu powoli acz systematycznie spychane sa na bok
lecą by oddać hołd bohaterom, ale też kontynuować ich dzieło, przywrócić gradację priorytetom, postawom, wartościom
WSZYSCY tragicznie giną w katastrofie lotniczej
miejsce, data-rocznica, cel podrózy, ilość, ranga i wartość ludzi którzy zginęli
to wszystko stwarza realną szansę na to by można to wydarzenie przekuć w symbol,
symbol czytelny dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków,
jakże inny od okrągłego stołu przy którym nas sprzedano,

a Wy się jeden z drugim pytacie jeszcze co on takiego zrobił ? ? ?
pisać Was nauczono . . . tylko po co ? ? ?

nie bądźcie małostkowi, to nie jest kwestia tego czy ja uwazam Kaczyńskiego za przezajebistego prezydenta czy za przenieudanego,
ani tego co kto lubi a co kto nie i dlaczego, jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim . . .

ale tego czy . . możemy zaprzepaścić szansę, zaniechać wykucia tego symbolu w możliwie godnej oprawie (Wawel) który będzie czytelny i będzie kiedyś jednoczył w dobrej sprawie przyszłe pokolenia Polek i Polaków,
nikt wtedy nie będzie zawracał sobie dupy takimi drobiazgami jak przywary (istotnie drobne) Prezydent Kaczyńskiego,
wymowa tego symbolu będzie wyprana z Waszych doraźnych widzimisię rozkapryszonych dzieciaków,

i . . mam wrażenie . . . człowiek przeciętnie rozgarnięty i ułożony nawet jeśli Kaczora nie lubił potrafiłby do siebie przyjąć powyższe

niestety . . . taki symbol to zniewaga dla tych wszystkich którzy 20 ostatnich lat kreowali naszą rzeczywistość wedle słów od których zacząłem tego posta

chór wujów będzie wył, to pewne,
Wy . . . z nimi,
przeciwko Nam,
podział jest ewidentny,
był, jest i będzie,
a spór tyczy nie o pojedyncze dokonania poprzedniej prezydentury ale o symbolikę tego wydarzenia i przesłanie jakie za sobą będzie ono niosło przyszłym pokoleniom
15 kwietnia 2010, 23:22 / czwartek
Icemar bo Ty chyba jesteś modem tego bałaganu
jak jutro zobaczę ten chory wątęk na tum forum
to będzie mi wstyd
15 kwietnia 2010, 23:40 / czwartek
Wy naprawde myślicie że za pare lat bedzie zapomniane dlaczego Kaczyński znalazł sie w tym miejscu ?

otóz na historii nasze dzieci beda sie uczyly - o Pilsudskim, III Wazie, i kolo nich pochowany Kaczynski. Nauczycielka spyta Waszego syna co on zrobil dla Polsi ze zostal tam pochowny. i co ? i pała. Tyle w tym temacie.

Niezwykle mi przykro Płażyńskiego, był to gościu który dzień w dzień latał z Gdańska, i jedyny temat n ajki można było z nim wjesc to anty kaczor i Lechia.

Czesc Jego pamieci !
15 kwietnia 2010, 23:43 / czwartek
Boldi nie doszła jeszcze do Ciebie instrukcja Twoich mocodawców ?
odnośnik
16 kwietnia 2010, 00:09 / piątek
Prezydent Poleciał do Katynia, żeby wypowiedzieć i żądać głośno tego, czego nie miał ODWAGI wydukać premier TUSK
Teraz doczekał się ZNIEWAGI od twórcy "Katynia"
i niewdzięcznych rodaków.
ZAMIAST SŁÓW DZIĘKUJE - KRAKÓW CIĘ OPLUJE.
16 kwietnia 2010, 00:37 / piątek
Do verde i innych.Szkoda klawiatury dla szczekaczy.Oni maja swoj świat,my swój...chociaz jak sie czyta niektórych trudno sie opanować.
16 kwietnia 2010, 00:42 / piątek
Chcialem cos napisac ,bo krew mnie zalewa jak czytam debila boldiego i inne galerianki.nie pisze...,wszystko napisal Verde!Dzieki bialo zielony kolego!
16 kwietnia 2010, 08:43 / piątek
boldi, skąd ty czerpiesz taką wiedzę?

Może ty i tobie podobni, wsiądziecie do samolotu który wyląduje gdzieś w ue(z waszymi poglądami chyba najlepiej gdzieś w Holandii). Wam i tak jest wszystko jedno, bo wy jesteście te zglobalizowane kmioty bez Dumy Narodowej i poglądów. Macie wyjebkę na wszystko, byle tylko móc szczekać na lewo i prawo (chyba jednak bardziej na lewo).

Ja wiem, że wkurwia was to, że MY POLACY, ta "mniejszość" w okupowanym przez was kraju, potrafimy z Dumą i Honorem pochować ludzi, którzy w naszych oczach są BOHATERAMI. Czy się wam to podoba, czy nie, nie macie nic w tej sprawie do gadania. I nie pomogą wam wasze autorytety z wybiórczej, czy tefałenów. Nie mogą wam, wasi żydowscy bracia!!

To MY POLACY decydujemy, gdzie pochowamy NASZEGO PREZYDENTA!!!
16 kwietnia 2010, 08:50 / piątek
Sorry, nie bijcie, ale czy ten temat nie powinien byc w Luznych Gadkach?
16 kwietnia 2010, 09:49 / piątek
nick tego wątku wogóle nie powinno być na forum LG
to nie przystoi
Pinoczet nie dawaj linków do wybiórczej!
a z tego co dałeś to przykład perfidii cienkiego dziennikarzyny
jak opluć księdza i czekać na oklaski:

,,Przerywamy dyskusję o miejscu pochówku pary prezydenckiej\
Jarosław Kurski

Decyzja kardynała Dziwisza zakłóciła narodową żałobę...
Nie chcemy jednak w tych dniach żałoby podsycać konfliktu o Wawel...
16 kwietnia 2010, 09:50 / piątek
wagon wars no trochę tam tych studencików było.Jak media tfu podają że ok. 800-1000 czyli biorąc pod wzgląd ich procentową pomyłkę to 50% czyli ok. 400-500 jak napisał w innym temacie miki tych z marszu pedałów.Pisząc o skali miałem też na myśli sposób tych protestów.No bo ja rozumiem dyskusja.OK.Wiadomo jest demokracja każdy gada co chce.Ale robic wstyd na cały świat stac tam pod tym Wawelem,drzec morde że to nie pogrzeb,to kampania.No nóż się w kieszeni otwiera żeby im te przydługawe włosy i kolczyki z nosa,brwi i diabli wiedzą z kąd jeszcze obciąc i powyciągac.Słyszałem że jeden chudszy chciał nawet w proteście przywiązac się do dzwonu Zygmunta i robic jako serce.Tłuc łbem w dzwon od środka.Ale może to plotka.Pozdrawiam
16 kwietnia 2010, 10:35 / piątek
Jak dla mnie śmieszne są teraz wpisy tych co teraz pokochali Kaczyńskiego i wynoszą go na piedestał,cóż takieg zrobił ów prezydent z czego możemy być dumni My?Czy myślicie że gdy umrze Lech Wałęsa(odpukać)zostanie pochowany na Wawelu,bo ja myśle że nie,a z całą pewnością zrobił o wiele więcej dla NAS POLAKÓW abyśmy żyli w wolnym kraju i mogli teraz wyrażać swoje zdanie na każdy temat,nawet jak to sie większości na tym forum nie podoba.WAWEL DLA WIELKICH TEGO KRAJU(nie chodzi o wzrost)
16 kwietnia 2010, 10:48 / piątek
Może dam trochę dziwny przykład, ale proszę bardzo.

Przypomnijcie sobie co było jak zmarł niejaki Michael Jackson. Jak jeszcze żył to sporo osób uważało go za pedofila, skurwiela etc. Jak zmarł to nagle stał się bogiem i wszyscy płakali tak samo.

Taka sama sytuacja jest z panem Lechem K.

Za czasów jego kadencji.. (wszyscy wiemy jaka była) był krytykowany, dużo osób po nim jechało jak chciało, naśmiewano się z niego, tworzono dowcipy, kabarety na jego temat. A teraz zmarł i stał się królem.

Żeby nie było, przeżywam tą katastrofę jak każdy Polak. Człowiek to człowiek i kim on by nie był, czy prezydentem czy jakimś żulem pod moim blokiem zasługuje na szacunek - jako człowiek.
16 kwietnia 2010, 10:51 / piątek
Verde - mam nadzieję że krzykacze z forum przeczytają Twój wpis, jeśli jeszcze nie wiedzą w jakiej rzeczywistości żyją.

Damianoss, pytasz dlaczego to wszystko? Bo wszyscy ci dziennikarze, którzy wcześniej pluli na Prezydenta i jego środowisko, a dzisiaj płaczą straszliwie, wcale się nie zmienili - tylko czekają kiedy będzie można skończyć tę pokazówkę z ich strony.

No a skoro czepiali się zawsze wszystkiego co mogli sprzedać motłochowi, nota bene niezbyt wybrednemu, to wręcz nie mogą odpuścić sobie takiej gratki. To ich czekanie w blokach ma swoje uzasadnienie - im dłużej wszyscy będą patrzeć na dokonania Prezydenta bez elementów ośmieszania go, tym większa obawa że jeszcze dojdą do wniosku że faktycznie był on po prostu porządnym facetem i dobrym prezydentem. Co gorsza, jeśli nie wyrwie się ich z tego przebłysku prawdy, mogą jeszcze zagłosować w wyborach na kogoś z tej ohydnej, złej prawej strony! A wybory tuż-tuż, więc lepiej ruszyć do ataku jeszcze zanim ostygną ostatnie ciała. Może powinniśmy zrozumieć tych małych ludzi, którzy starają się zrozumieć co się dzieje, bo przez lata karmiono ich informacją że Kaczor jest be, a tu nagle okazuje się że jednak był OK? Pewnie po informacji o pochówku z wielu gardeł wydobyło się wielkie "uff", bo wszystko wraca do normy, bieguny są tak jak były, znów wiadomo kto jest zły.

Winny już jest - Jarosław, a dowody winy... no cóż, znajdą się. Tak samo jak wiele mediów już przesądziło że winnym katastrofy był Prezydent, który na pewno naciskał na pilota żeby ten lądował w złych warunkach. Nie wiadomo ilu ludzi to kupiło, ale od wczoraj wiadomo już że nic takiego nie miało miejsca. I co z tego, jak wyjdzie na jaw że Jarosław nie miał wielkiego wpływu na miejsce pochówku? Że okaże się iż nie jest jedyną rodziną swego brata, jego żony, ani tym bardziej kumplem Dziwisza? Kto się tym będzie przejmować. Najważniejsze to zrobić aferę i mieć czelność nazywać to kampanią wyborczą potencjalnego kandydata PiSu. Tak jakby ci wszyscy idioci czytający prasę i oglądający TVN nie rozumieli, że jeśli miałaby to być decyzja polityczna, to byłaby zupełnie inna! A człowiek chwilę po śmierci brata bliźniaka i najlepszych przyjaciół ma prawo myśleć o czymś innym niż stołki.
16 kwietnia 2010, 11:05 / piątek
I jeszcze jedno. Jest takie wielkie halo o ten Wawel, głównie ze strony młodych ludzi. Jestem ciekaw ilu ludzi którzy protestowali w Kraku i ilu z tych, którzy na fejsbuku są zrzeszeni w "Nie dla Wawelu" kiedykolwiek w ogóle tam byli? I czy potrafią wymienić przynajmniej połowę ludzi tam spoczywających?

Bo jeśli patrzeć z logicznego punktu widzenia, to, po pogrzebie Prezydenta ci sami ludzie powinni protestować w sprawie grobów na Wawelu dalej. Żeby przenieść najwyżej na Powązki Jana II Kazimierza Wazę, skoro jego panowanie było początkiem nieszczęścia ówczesnej Polski.

No i Aleksandra Karola Wazę, skoro był tylko synem króla, który zmarł na ospę w wieku 20 lat niczym wielkim się nie wykazując.
16 kwietnia 2010, 11:28 / piątek
Z tego so się orientuje to Wawel był siedzibą Polskich Królów i nie dziwi pochowanie tam którego kolwiek z władców oraz członków jego rodziny ponieważ tam były krypty rodzinne koronowanych głów Polski,a ztego co wiem to taką krypte Kaczyńscy mają na Powązkach,więc jak Jarosław Kaczyński opuści nasz wymiar lub też ktoś z jego najbliższej rodziny też ma spocząć obok brata w miejscu dla przeznaczonym dla nielicznych
16 kwietnia 2010, 11:42 / piątek
Kolego, zebyś lepeij się zorientował zanim coś napiszesz przeczytaj kto spoczywa MIĘDZY INNYMI na Wawelu:
odnośnik
16 kwietnia 2010, 12:50 / piątek
Wawel to przede wszystkim miejsce spoczynku głów państwa polskiego z rodzinami, którymi przez wieki byli królowie (ale nie tylko, bo również chociażby spoczywają tam szczątki wieszczów narodowych). W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, z racji iż królów w Polsce zabrakło, grobowce na Wawelu przyjęły marszałka Piłsudskiego i generała Sikorskiego, którzy formalnie nie byli nawet prezydentami.

Więc pochowanie tam pierwszego zmarłego prezydenta III RP (który zginął pełniąc swoje obowiązki) jest normalną kontynuacją, a już na pewno nie jest czymś zupełnie nienormalnym.

Info od chłopaka mającego znajomego w Ośrodku Studiów Wschodnich: w inicjacji i organizacji protestów przeciwko miejscu pochówku prawdopodobnie maczały palce służby specjalne naszych wschodnich sąsiadów. Taka dygresja dla tych, co widzą pojednanie.
16 kwietnia 2010, 13:04 / piątek
Verde masz rację w 100% . Ja wczoraj próbowałem wytłumaczyć koleżance dlaczego to miejsce używający tych samych co Ty argumentów. Niestety nie każdy patrzy trochę dalej w przyszłość niż do czubka swojego nosa. Myślę że za parę lat ludzie się ogarną i dopiero powiedzą : "ten Dziwisz to miał głowę na karku" . Przecież dzięki temu że jest chowany na Wawelu, że zginął śmiercią tragiczną w drodze do miejsca Zbrodni STalinowskiej Świat dopiero dowiedział się co to był i czym jest dla Polaków (widać że nie wszystkich) Katyń. Mój ojciec wraz ze mną początkowo był przeciwny temu pochówkowi na Wawelu, ale po chyba 2 godzinnej dyskusji uznaliśmy że to jest genialne i że pewnie wielu ludzi nie dostrzega tej wielkiej chwili. Zamiast się jednoczyć, drą koty. Szkoda tego całego bałaganu, ale ludzie którzy nie mają podstaw Patriotyzmu którego powinni nauczyć się w domu nie Zrozumieją czym on jest i nie zrozumieją tej Wielkiej Lekcji Historii.

Bóg, Honor , Ojczyzna - szkoda że te słowa dla wielu nie mają już żadnego znaczenia...

Oby przyszłe pokolenia wybaczyły nam Nasze błędy.
16 kwietnia 2010, 13:39 / piątek
Wy naprawde myslicie ze Ci ktorzy sa przeciwni wawelowi maja gdzies patriotyzm ?! hehehe to ladnie macie nasrane:)

To sa ludzie wlasnie najbardziej PATRIOTYCZNI, i bronia miejsca z ktorego plynela czysta Polskosc, a nie chca pchac tam ludzi pokroju Kaczynskiego- ktory przed smiercia nic dla Polski dobrego nie zrobil.

Ale nie oczekuje ze ktos to zrozumie. Tylko ciekawe gdzie wszyscy byli za życia Prezydenta. ( wystarczy wpisac Kaczynski na YouTubie zeby zobaczyc jak go szanowali ).
16 kwietnia 2010, 13:44 / piątek
Boldi miejsce prezydenta L.Kaczynskiego jest na Wawelu,a twoje w galerii.
16 kwietnia 2010, 13:47 / piątek
jeżeli twoja(Hejnał)wypowiedz toczyła sie mojego wpisu to napisze że była to tylko odpowiedz do poprzedzajacej mnie osoby która kwestonuje chowanie na Wawelu Królów oraz ich dzieci(Królewiczy)
16 kwietnia 2010, 13:52 / piątek
wystarczy wpisać na youtube Kaczor by zobaczyć jak wyglała Polska

no debil,
kto powie że nie ? ? ? ?

tyle wiesz co zjesz, i wysrasz, youtube, szkło kontaktowe, chuj wie z czego wy tam jeszcze czerpiecie swoją wiedzę o życiu
wysokie obcasy? szymon majewski szoł ? czy jak się tam nazywa program tego przygłupa wojewódzkiego, nawet nie wiem

a zresztą . . .wystarczy włączyć youtube . . . . po takim wpisie na Twoim miejscu jui teraz zmieniałbym nick aby nie być z nim kojarzony, kompromitacja po całości

a skoro o youtube, skoro się już zgadało, włączyłem : )

1/ odnośnik
2/ odnośnik
3/ odnośnik
4/ odnośnik
5/ odnośnik
6/ odnośnik

atmosfera tych dni i nocy, szczególna,
warto obejrzeć te nieskładne formułowanie zdań i emocje które spod nich przebijają,
po prostu spokojnie, wyprać się z emocji i obejrzeć to coś co tam się dokonuje,
16 kwietnia 2010, 14:00 / piątek
h. cumberdale nie twórz jakis dziwnych teorii że chowanie prezydentów w tym świętym miejscu jest normalna praktyką bo nie jest...
Zginął tragicznie w miejscy symbolicznym i będzie pochowany jako symbol, tym bardziej że będzie tam również tablica z wszystkimi ofiarami katastrofy/zamachu.
To co napisał Verde ,i nie tylko, wystarczy, bo po co na siłe szukać jakiś niedorzecznych usprawiedliwień.

Co do protestów to dzieło platfusów co oczywiście nie przeczy Twoiej teorii : )
ciekawy wywiad z Majchrowskim :
odnośnik
oraz
odnośnik
16 kwietnia 2010, 14:02 / piątek
pod 2/ miało być odnośnik : )
16 kwietnia 2010, 14:16 / piątek
Michnik dziś (16 IV) w swojej śmierdzącej gazetce napisał coś takiego: "dziękujemy wam Bracia Moskale". Zrobili za niego robotę, to żydłak dziękuje.
Gdyby Kaczyński, nawet w tym samym składzie personalnym, leciał na wczasy, wówczas Powązki. Ale leciał do Katynia. Na groby wymordowanych naszych rodaków. Wielu z nas ma w Katyniu jakichś dalszych krewnych, lub znajomych naszych dziadków, pradziadków.
Także to, że dzięki jego śmierci teraz każde polskie dziecko wie co to jest Katyń - Wawel. A że dla bydlaka, o pardon, michnika (celowo z małej litery) to policzek i próbował zorganizować antywawelski ruch społeczny, to inna sprawa. Żydek przegrał, bo liczył na wielkie demonstracje, po 7 śmierdzielach w Poznaniu i 30 we Wrocławiu widząc swoją porażkę, natychmiast wycofał się z pomysłu. Ale - jak widać - zasiał ziarno gówna w niektórych głowach.
16 kwietnia 2010, 15:03 / piątek
Dla zwolenników PO i innych propagatorów ewentualnego pochowania w przyszłości Wałęsy na Wawelu:
"Na procesie wytoczonym Krzysztofowi Wyszkowskiemu z powództwa Lecha Wałęsy zeznawał w czwartek major SB Janusz Stachowiak. Funkcjonariusz zeznał, że rejestrował Lecha Wałęsę jako tajnego współpracownika (TW) o pseudonimie "Bolek" a Wałęsa przysięgał nawet "na krzyżyk", że będzie sumiennie pracował dla resortu. Stachowiak przyznał, że Wałęsa został "stosunkowo łatwo" pozyskany do współpracy i że nie był ani zastraszany, ani też szantażowany... Esbek szczegółowo wyjaśniał motywy finansowe współpracy TW "Bolka". Stachowiak nie złożył jednak takich samych wyjaśnień podczas procesu lustracyjnego w 2000 roku. Miał on być wówczas zastraszany, przytoczył nawet przykłady swoich kolegów, którzy łamiąc zmowę milczenia w sprawie współpracy "Bolka", narażali się na wytaczane im fikcyjne procesy karne. " Artukuł na www.fronda.pl.
Relacje o zeznaniach tego esbeka podała wczoraj nawet GW. I wy porównujecie Wałęsę czy nawet Dodę do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Hahaha...
16 kwietnia 2010, 15:23 / piątek
Będzie wola rodziny i zgoda Kościoła to nic ci do tego panie Castrop.
16 kwietnia 2010, 15:24 / piątek
a Pani Walentynowicz ? No ? co powiecie o Niej ? Czy Ona nie powinna w takim razie tez byc tam pochowana ?...
16 kwietnia 2010, 15:33 / piątek
no to z tym wpisem to trafiłeś zajeb...,na forum klubu który znacząco zasłużył sie w walce z komunizmem ty powołujesz sie na zeznania jakiegoś jeb...SB-ka,teraz po tylu latach od odrodzenia się WOLNEJ POLSKI wszyscy oplówają ludzi którzy walczyli abyś min.mógł sobie dyskutować na każdy temat nie martwiąc sie czy zaraz nikt nie zapuka do twych drzwi,czy jutro będziesz wezwany do działu kadr w swojej pracy.Przez wiele lat tacy ludzie jak(teraz)kochany prezydent Kaczyński siedzieli u boku Wałęsy a gdy zaczeło sie pierdol...zaczeli go oskarżać i wyzywać od sprzedawców Polski,co sami zrobili w tamtych czasach,czy zasłyneli jakąś szczególną bohaterską postawą?
16 kwietnia 2010, 15:37 / piątek
akurat na gdańskich ulicach i w gdańskich domach/mieszkaniach a zwłaszcza na tym forum, tego klubu, szczególnie wielkich kontrowersji na temat motywacji, czynów, roli bolka nie ma : )
16 kwietnia 2010, 15:52 / piątek
castorp a jak jakiś oficer SB zeznał że ks.Popiełuszko sam sie związał a następnie zrzucił do Wisły też byś uwierzył
16 kwietnia 2010, 16:17 / piątek
ad Boldi -

raz - a dlaczego nie np. prezydent, stolica, kaplica prezydencka?
dwa - gdzie to przeczytałeś? dokładny cytat poproszę, jeśli odnosisz się do mojego postu
trzy - gdzie to usłyszałeś? źródło dokładne i rzetelne poproszę, a może to wieść gminna jak o Żydach mordujących dzieci i przerabiających je na macę?

c.d.n
16 kwietnia 2010, 16:29 / piątek
Nie kwestionuję tego że na Wawelu leżą Królowie z rodzinami, jarekSTG gdzieś to wyczytał u mnie? Zaznaczam tylko że w naturalny sposób byli oni głowami narodów, tak jak później Piłsudski z Sikorskim - więc fakt chowania tam również Prezydenta nie jest dla mnie czymś nienormalnym.

Krzywy: Myślę że to nie jest najlepszy pomysł wyskakiwać z Anną Walentynowicz w tym kontekście.

Jedna jedna mała dygresja: Pochowanie Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu istotnie może przyczynić się do pewnej "mitologizacji" jego osoby. W końcu na sam pogrzeb do legendarnego miejsca w równie legendarnym Krakowie zjadą się przywódcy największych światowych krajów, do tego sam charakter katastrofy, jej miejsce - to wszystko może trącić jakimś mistycyzmem. I jak słyszę w mediach że to jest niedobrze, bo mitologizacji nam nie potrzeba (a za tym idą teksty na wszelakich forach internetowych), to ciekawe że ci sami dziennikarze tak się oburzali gdy "demitologizowany", a w zasadzie odkłamywany, był życiorys Wałęsy. Ergo: jednemu można pozwolić, drugiemu nie.

Pora spojrzeć na fakty:

Pogrzeb będzie na Wawelu, nawet jeśli jakaś część osób się z tym nie zgadza. Żadne protesty tego nie zmienią. Jeśli ktoś ma na ten temat inne zdanie, to chociażby ze względu na żałobę narodową, okoliczności tej tragedii a przede wszystkim bezzasadność z racji nieodwołalności decyzji, powinien powstrzymać się od niepotrzebnych i jątrzących komentarzy.

Zrozumcie, że takie zachowania jak krążące prześmiewcze esemesy, zrzeszanie się w jakichś debilnych facebookowych grupach, o protestach w Kraku nie wspominając, są po prostu żałosne. Każdy może mieć swoje zdanie, ale są pewne okoliczności kiedy warto zachować je dla siebie.

Zresztą najlepszym podsumowaniem tego wątku jest fakt, że jakoś nie padło na nim słowo o organizacji wyjazdu na uroczystości, o pociągach, noclegach itp. Tym bardziej przykro, że to forum Lechii a nie GW.
16 kwietnia 2010, 16:34 / piątek
sory napisałem to na szybko,miało być że kwestionujesz zasadność pochówku Królów w raz z rodziną
16 kwietnia 2010, 16:39 / piątek
I jeszcze jedno,jeżeli uważasz to za naturalną kolej rzeczy to czy gen.Jaruzelskiemu też po śmierci należy sie miejsce na Wawelu,w końcu był głową państwa i do dziś ma bardzo silne poparcie w śród ludzi starszych lepiej pamiętających ubiegły wiek
16 kwietnia 2010, 16:44 / piątek
Ja tylko w kwestii "Borubara". Matka kupiła dziś kilka gazet i, co ciekawe, w "Fakcie" (wiem, niezbyt wiarygodne czasem źródło, ale tutaj w komentarzu Łukasza Warzechy, publicysty) znalazłem wyjaśnienie tej kwestii. Ponoć na jakimś portalu internetowym ujawniono, że w rzeczywistości kwestia ta brzmiała "Boruc bardzo...", z powodu zgiełku wyszło "Boruc bar..." i potem przekształcone poszło w świat. Oczywiście słynne "Irasiad jest bardzo zdenerwowany" już nie było przeinaczeniem, ale pytanie czy to z Borucem faktycznie i czemu dopiero teraz takie rzeczy wychodzą? Ile z potknięć, gaf itp. prezydenta Kaczyńskiego było nieistotnych, przejaskrawionych czy tez wymyślonych?

Podłość ludzka nie zna granic...

Ja tylko się cieszę, że akurat na Prezydenta Kaczyńskiego świadomie głosowałem a dzisiaj staram się zachować postawę godnego uszanowania jego i reszty ofiar bez sztucznego wylewania żali lub nagłego "nawrócenia się" i wychwalania jego zasług od 10.04.2010 roku...
16 kwietnia 2010, 16:48 / piątek
A Pyjas a Janek Wiśniewski vel Zbyszek Godlewski a Jacek Kuroń?Ludzie takich nazwisk które się zasłużyły w walce z komuną jest sporo.Tu chodzi o Prezydenta i ma tam byc pochowany nia tylko za swoje zasługi dla Polski ale też jako symbol Katynia.To po tej katastrofie w której On był najważniejszą osobą cały świat usłyszał o Katyniu.Kto by do tej pory pomyślał że Rosja przyzna się do tej zbrodni!?Niech se chłop tam odpoczywa w spokoju.Tak jak ktoś wcześniej napisał są tam osoby dużo mniej zasłużone niż On
16 kwietnia 2010, 16:58 / piątek
c.d.

cztery - to w końcu to była decyzja pod wpływem impulsu czy SPISKU PISOWSKO-KOŚCIELNEGO? zdecyduj się :)))
pięć - nie, Lech Kaczyński przez całe swoje życie nie zrobił nic, absolutnie nic dla Polski :))) jednak coś jest na rzeczy w słowach verde nt. "wiedzy o życiu", skoro obraz i wyobrażenie niektórych o Kaczyńskim ogranicza się tylko do wiedzy, że "był prezydentem" i 'był beee', ew. można do tego dodać jeszcze czego on takiego głupiego nie zrobił, czego śmiesznego nie powiedział i jak to nas skompromitował tą swoją "OLABOGA WPADKĄ" (akurat w tej dziedzinie mamy kliku ekspertów na formu, w razie czego to pewien canis australis służy pomocą, zresztą - zawsze można mu przypisać którąś z wpadek jego brata, no bo w końcu, co za różnica, kto się niby połapie?...)
sześć - miałem sobie odpuścić, ale jednak jakoś nie potrafię:
"To sa ludzie wlasnie najbardziej PATRIOTYCZNI" - :))))))))))))))))
zresztą, z tą "czystopolskością" też bym nie przesadzał, no bo kto tam leży? Węgier, kilku Szwedów, ze dwóch Litwinów (z czego jeden nawet nie jest królem!), jak nie więcej :))))) (pozatym - żaden z tych pochowanych tam PRZYWÓDCÓW PAŃSTWOWYCH (sic) nie został wybrany przez NARÓD, bądź też został wybrany ale przez elitę, sprzedajną i głupią, która ostatecznie doprowadziła do upadku państwa - jak na demokraturę w której my żyjemy to chyba średnia 'wizytówka'? :))) )
no cóż, smutne to czasy, kiedy patriotyzmem nazywa się rozdzieranie szat (powodowane zacietrzewieniem) nad 'nadzbyt godnym' miejscem pochówku tragicznie zmarłego prezydenta RP i rozbuchane protesty w związku z tym, czy też plany pikiety przeciwko temu przed domem... Jarosława Kaczyńskiego (w moim prywatnym zasobie leksykalnym to się nazywa "Skurwysyństwo", no ale - jak widać 'dyktatura relatywizmu' wciąż jest w doskonałej formie)

szalom

ps. forum mi psikusa zrobiło, więc post w przekazie lub brzmieniu może być 'niepełny', nie wiem czy czego nie pominąłęm
16 kwietnia 2010, 16:58 / piątek
hmmm sporna sprawa ... wg. mnie, po Piłsudskim nie powinno się już chować ludzi na Wawelu, bo jego dokonaniom nikt raczej nie dorówna, zostawmy tam miejsce dla ludzi Jego formatu i zasług ... śp. Kaczyński nawet nie zasłużył się tyle co ksiądz Popiełuszko - a on jak wiemy nie został on pochowany na Wawelu - tylko dlatego, że nie był prezydentem? Inną prawą jest fakt, że, bądźmy szczerzy, śp. Kaczyński popularny nie był nie tylko wśród innych głów państw, ale też obywateli Polski - dopiero po jego śmierci doszukujemy się zasług, dobrych cech ... no ale o zmarłych się przecież źle nie mówi ...
16 kwietnia 2010, 17:02 / piątek
protokolant_syj: takie małe sprostowanko - wtedy szlachta to był właśnie NARÓD i to szlachcic był OBYWATELEM, podobnie zresztą jak w całej zmonarchizowanej Europie- za 300lat ludzie mogą podobnie napisać o tobie - żeś był głupi i sprzedajny itp (wcale tak nie twierdzę, dałem przykład)
16 kwietnia 2010, 17:19 / piątek
MarYo: w kwestii Borubara sprostowanie tej sytuacji mogłeś znaleźć dawno, ale niestety w bardziej niezależnych i niszowych mediach.

jarekSTG: czepiasz się. Nie wystarczy być prezydentem i z drugiej strony nie trzeba nim być, co udowadniają Piłsudski z Sikorskim, by leżeć na Wawelu. Naprawdę nie mam ochoty rozpisywać się na temat Jaruzelskiego, na odczepne powiem że urząd ten piastował bynajmniej nie z nadania woli narodu, a jeśli już - to nie naszego. Nijak ma się to do kwestii Kaczyńskiego.

wardog_1125: po pierwsze, kryterium leżenia na Wawelu nie mierzy się ilością zasług Piłsudskiego, bo by musieli wyrzucić połowę Królów, nie wspominając o niemożności porównywania bycia głową Państwa w różnych okresach czasu i okolicznościach. "śp. Kaczyński popularny nie był nie tylko wśród innych głów państw, ale też obywateli Polski" - to dopiero ciekawe, a to niby wśród jakich głów państw, Kaczyński nie był popularny? Rozumiem że wg Ciebie skuteczność polityki zagranicznej mierzy się popularnością wśród zagranicznych polityków? Czy był popularny wśród obywateli? Pewnie inaczej nie wybrali by go na prezydenta. A biorąc pod uwagę skuteczną nagonkę medialną trwającą całą kadencję, to myślę że był aż nazbyt popularny. Chyba że mierzysz to wpisami pod komentarzami w Onecie czy WP...
16 kwietnia 2010, 18:36 / piątek
Właśnie!!!!!!!!! Może jakiś wyjazd Lechistów na pogrzeb???? Co na to LP?
16 kwietnia 2010, 18:46 / piątek
Prezydent Kaczyński tak samo jak Piłsudski dbał o swoich Żołnierzy
Tyle ,ze w wypadku Kaczyńskiego jego żołnierzami byli to zwykli robotnicy (stoczniowcy ,górnicy itp) o których interesy dbał na tyle ile mógł!!
Prezydent Kaczyński nie spełnił swojej misji do końca ,nie sprawiedliwa wiec jest krytyka Prezydenta zważywszy na fakt ,ze jako jedyny prezydent po 45roku nie był sługusem rosji czy tez tajnym współpracownikiem sb!!!
Myślę ,ze czas pokaże a historia sprawiedliwie doceni dokonania Prezydenta ,chyba ,ze władze absolutną będzie miała platforma obywatelska czego sobie i wam nie życzę!!!

Polski Bastion Prawicy?
16 kwietnia 2010, 18:49 / piątek
ot
wardoq - oooo to wcale nie trzeba czekać 300 lat by już dzisiaj móc twierdzić że demokracja to rządy motłochu,
niezależnie od osobistych przymiotów tworzących go jednostek, tłum jest z definicji nieodpowiedzialny, nie potrafi patrzeć dalekowzrocznie, strategicznie, jest porywczy, nieprzewidywalny, podatny na demagogie i manipulacje, nie umiejący rozumować, przewidywać ani postępować racjonalnie, niekompetentny . . itepe itede

w kazdym zbiorowisku, wszędzie i zawsze znajdą się jednostki wartościowe, wszedzie i zawsze znajdą się jełopy (wystarczy przejrzeć choćby ten i pokrewne wątki)
problemem i wtedy i teraz jest . . demokracja, ale to temat na innę bajeczkę : )

no i oczywiście . . . szlachta nie była wtedy narodem, bzdura
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.515