Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

wawel

strona 4/4

17 kwietnia 2010, 21:22 / sobota
To było do jarekSTG
17 kwietnia 2010, 21:34 / sobota
Co to futurystycznej wizji najbliższego 50 lecia, nie chciałbym (o ile dożyję) by jakis Angol na forum PE (jeśli takowy jeszcze będzie istniał:) wużygiwał, że pochodzę z kraju, który nie ma swej tożsamości (obecnie Belgia).

Krótko- jak sami sobie wbijaliśmy samobója krytykując Prezydenta tak teraz strzelamy go po raz kolejny dywagując o Wawelu. (Pisząc w 1 os liczby mnogiej mam na myśli ogólny trend w mediach)

Jestem przekonany, że to celowe działanie, majace na celu osłabienie naszego państwa. Współczuję wszystkim ślepcom, którzy tego nie dostrzegają.
17 kwietnia 2010, 21:34 / sobota
po pierwsze ja ciebie nie obrażam,a dwa czy ja gdziekolwiek napisałem że to wykrzykiwał ktoś powiązany z PIS-em-NIE,krzyczał to prawie każdy bez względu na sympatie polityczne lecz to wszystko odbiega od tego wątku link do zdjęcia wrzuciłem ot tak dla rozluznienia klimatu a tu takie wielkie halo
17 kwietnia 2010, 21:42 / sobota
dalibyscie juz spokoj.decyzja zapadla.Kaczynski bedzie lezal na Wawelu.oczywiscie pojawiaja sie "wizjonerzy" we wszystkim wietrzacy spiski i celowe dzialania okreslonych sil :),ale przestancie juz sobie wrzucac.to jest forum kibicow Klubu Pilkarskiego a nie forum polityczne.owszem zdarzaja sie takie wydarzenia polityczne jak katastrofa,ale tu wystarczy miec inne zdanie ,zeby koledzy "po szalu" wyzywali siebie od "scierw " itp.a wiec jesli chcecie chwalic czy ganic Kaczynskiego to forum Lechii nie jest chyba do tego odpowiednim miejscem.
17 kwietnia 2010, 21:48 / sobota
Polecam, bardzo trafnie Michalkiewicz
odnośnik
oraz
odnośnik
17 kwietnia 2010, 21:49 / sobota
zgadzam sie z poprzednikiem.KONIEC TEMATU-przynajmniej dla mnie za dużo zamętu wywołują co nie które wpisy,ja mam tylko nadzieje że za bardzo nikogo nie obraziłem i nie chce aby ktoś obrażał mnie bo wszyscy mamy to samo w sercach LECHIA GDAŃSK.ave
17 kwietnia 2010, 21:49 / sobota
jarek, tak obrażasz mnie, sugerując że jestem/byłem zwolennikiem hessa. Dla mnie, takowe porównania nie są śmieszne.

Obrażasz również innych kibiców Lechii, kłamiąc że w dalszym ciągu słyszysz, jakoby młyn śpiewał o rudolfie. Tak więc albo jesteś głuchy, albo głupi.
17 kwietnia 2010, 21:52 / sobota
"Nasz dziennik " jako wyrocznia? ktos to w ogole czyta?
wklej moze jeszcze jakis zartobliwy filmik z rozbijajacym sie samolotem...
....zenua.............
17 kwietnia 2010, 22:10 / sobota
100% poparcia dla JAREKSTG
18 kwietnia 2010, 00:03 / niedziela
Temat daleki od założonego. Rudolf Hess był kandydatem pewnych środowisk do pokojowej nagrody Nobla. Żeby było jasne - już po wojnie. Oczywiście jego kandydatura została utrącona, bo Nobla wręczają zachodni lewacy. Hess poleciał do Wielkiej Brytanii by zawrzeć pokój niemiecko - brytyjski. Dla znawców tematu - ukazała się doskonała książka "Tajemnica lotu Hessa rozwiązana", ale to tylko dla bardzo zainteresowanych, bo czyta się ją ciężko. Autor spędził kilka lat na docieraniu do ludzi którzy mieli cokolwiek wspólnego ze sprawą i do dokumentów.
Wszystko jak na dłoni. Ale w oficjalnej historii o locie Hessa mówi się jedynie to, że się odbył.
O Katyniu do 10 IV mówiło się, i to niezbyt głośno, tylko w Polsce. Za komuny w Polsce Ludowej głośnie mówienie o Katyniu kończyło się miłymi rozmowami z "chłopcami z bezpieki".
18 kwietnia 2010, 01:38 / niedziela
czemu ci ludzie klaskali dzisiaj przeciez normalnie TYLKO Polacy klascza , gdy samolot wyladuje, tak wiem poszedlem po bandzie
18 kwietnia 2010, 01:53 / niedziela
musze jeszcze kogfos zacytowac

.A tak na marginesie to zastanawia mnie co byś przyszłym pokoleniom powiedział na temat wielkości,wspaniałości i zasług prezydenta Kaczyńskiego

hahahahahahahahaahaha

jakich zaslug jak juz wczesniej pisalem i nie doczekalem sie odpowiedzi, prosze wymienic 10 zaslug naszego zmarlego prezydenta ;)
18 kwietnia 2010, 03:31 / niedziela
Po Kaczyńskim zostanie świadomość Polaków o Katyniu. Teraz nawet piwożłop bramowy wie, czym był Katyń dla polskiego narodu.
Ale skoro Ty kolego Rooz jesteś taki wyedukowany historycznie, to może powiesz, co wielkiego po sobie zostawili inni wielcy Polacy?
Wiesz, kto w naszym imieniu podpisywał traktat wersalski?
A czy znasz nazwiska Piwnik lub Szyndzielorz?
Data śmierci Jagiełły - dla ułatwienia - tego od Grunwaldu?
A jeśli już o Grunwald, to ile lat po bitwie swój obraz namalował Matejko?
Coś Ci mówią nazwiska Marchlewskiego i Dzierżyńskiego? No faktycznie, mieliśmy mówić o wielkich Polakach, a nie o narodowych kanaliach.
Prawdę powiedziawszy wątpię, byś coś sensownego potrafił powiedzieć o dokonaniach Piłsudskiego, bo o Chłopickim to pewnie nawet nie słyszałeś.
Daty powstań Styczniowego i Listopadowego masz w małym palcu, ich genezę również. I doskonale wiesz do którego dopasować Kościuszkę...
A o bitwie pod Oliwą słyszałeś? Jakaś data? Kto z kim walczył? Tak, tak, to chodzi o Oliwę którą pomykasz SKM-ką.
Nie ośmieszaj się. Wiedza historyczna w Polsce jest żadna. Pozwolę sobie na żarcik. Przeciętny Jaś zna tylko takie daty: 1410 - bitwa pod Grunwaldem, 1510 - setna rocznica bitwy pod Grunwaldem...
Teraz Jaś powie jeszcze: Katyń.
Weź Rooz sobie skopiuj ten komentarz i trochę pogoogluj, bo że chwycisz za literaturę jakoś nie jestem w stanie uwierzyć.
18 kwietnia 2010, 03:44 / niedziela
Nie wiem czy to jest prawidłowe miejsce na tego typu odnośniki. Czy w ogóle powinienem umieszczać takie rzeczy na tym forum. Na szybko polecam wpis numer 491 (numer postu widać po prawej stronie każdego) jak i cały temat.
odnośnik
18 kwietnia 2010, 11:40 / niedziela
ad jarekSTG - nie rozumiem, w imię czego sadzisz tego typu farmazony? najpierw jakieś pierdoły nt. 'co zrobiła partia z której się wywodził jak rządziła' (no, chyba że autorytaryzm i faszyzacja kraju przed którym nas ostrzegała nasza wspaniała gazeta i ałtorytety zaszła tak daleko że jeden wódz=jedna partia :))) ), potem coś o 'prezydencie uśmiechniętym z uśmiechniętymi weteranami UPA', an a koniec rzucasz fotą mającą zdeprymować prezydenta w oczach 'tych co krzyczą o Rudolfie Hessie'... trudno tu nawet coś komentować, może pozatym, że ci od Rudiego nie mają prezydenta a jednego jedynego FIRERA :))

ad larsen70 - jak widać to jest AUTORSKI FELIETON MICHALKIEWICZA, który pisze też np. dla "Najwyższego Czasu" - gdyby akurat ten był napisany dla niego, też pisałbyś 'żenua' czy coś o jakiś filmikach? zresztą, o ironio, mówi to czytelnik jakże wiarygodnej i obiektywnej wyborczej :)))) (w której to felitonistami i dziennikarzami byli/są takie wzorce obiektywizmu, taktu i prawości etc. z Sevres m.in. Leszek "Ketman" Maleszka (pisałby dalej, gdyby nie ten 'brzydki Bronek' :( ), Seweryn Blumsztajn, Wojciech Orliński, Jacek Żakowski, Kinga Dunin, o i oczywiście Św. Trójca dzialu sportowego Stec-Szadkowski-Błoński, żeby wymienić najważniejszych...)

ad Rooz - wymień mi 10 zasług dla Polski Augusta II Mocnego, 10 zasług Michała Korybuta Wiśniowieckiego, 10 zasług gen. Sikorskiego, 10 zasług ks. Józefa Poniatowskiego, 10 zasług C.K. Norwida i 10 Słowackiego, po za tym, że wielkimi poetami byli, bo za to trafia się na Skałkę... tylko bez podpierania się wikipedią!!!
/swoją drogą - od kiedy to na Wawel trafia się 'za 10 zasług'? co to, srebrniki jakieś? zresztą, w swojej złej woli i tak zakwestionowlibyście te zasługi, poraz kolejny robiąc sralis-mazgalis/

i taka drobna dygresja, do słów 1947 o świadomości historycznej tego narodu - wystarczy to sprawdzić, podając gdzieś 'w dyskursie' nazwę ulicy "Obrońców Monte Cassino" - większość nawet nie zauważy że 'coś tu jest niehalo' :)))

szalom
18 kwietnia 2010, 22:27 / niedziela
pochowany i tyle? szacunek dla glowy panstwa
18 kwietnia 2010, 23:07 / niedziela
verde: właśnie tak, szlachta była narodem, chłop nie miał żadnej świadomości - przynależał do tego, do kogo należała wieś, a interesowało go tylko to, czy ma co zjeść, gdzie się napić, ile płacić podatku i ile odpracować u swojego pana. Już więcej świadomości posiadali żydzi, którzy mogli prowadzić karczmy. To szlachcic był osobą, która rozwijała sztukę, obyczaje. Inną sprawą jest fakt, że coraz więcej szlachty "z mianowania" te obyczaje i honor "kundliło" (jak to nazwał jeden z ówczesnych kronikarzy) ...
18 kwietnia 2010, 23:31 / niedziela
o kurwa, co za brednie,

za czasów pierwszej Rzeczpospolitej było się poddanym króla,
można było być szlachcicem o narodowościpolskiejm ruskiej, czeskiej, litewskiej, niemieckiej, ruskiej, szkockiej, tatarskiej (?) itd,
tak samo jak można było być chłopem o narodowości polskiej, ruskiej, litewskiej, tatarskiej itd
wstaw sobie cokolwiek zechcesz,
ale . . było się poddanym króla,
państwa narodowe do wymysł początków ubiegłego stulecia,
18 kwietnia 2010, 23:33 / niedziela
verde: masz rację co do tworzenia się świadomości narodowej, ale szlachta świadomość wyższości i przynależności do Rzeczypospolitej miała ...
18 kwietnia 2010, 23:35 / niedziela
to pisz o podziale klasowym, w tym o roli szlachty, jak chcesz,
a nie ze . . . szlachta była narodem bo to bzdura jest kompletna, i o tym pisałem Ci wczesniej
18 kwietnia 2010, 23:43 / niedziela
fakt, źle użyłem słowa "naród" - nie "świadomość narodowa", ale "przynależność państwowa"
19 kwietnia 2010, 09:14 / poniedziałek
RAZ odnośnik

a tam w komentarzach dwa które warto (?) przytoczyć

tm napisał:
17 kwietnia 2010 at 11:47
Pamięć TVN-u jest oczywiście inna.
Aby uczynić ją wyrazistszą uroczystości żałobne komentuje grupa klownów ze "Szkła kontaktowego" Ciekawe czy rzeczywiście miłośnicy tej stacji nawet dziś potrzebują się dowartościować mrugającym do nim okiem wspólnej pogardy dla Kaczyńskiego?
__________________________________________________ ________________

Rys napisał:
17 kwietnia 2010 at 12:20
Panie Rafale, jak mawiał Talleyrand – hipokryzja jest hołdem, jaki występek składa cnocie…

Mam nadzieję, że po zakończeniu żałoby nazwie Pan problem narodowy po imieniu – czy jest realna szansa na pokój w wojnie polsko polskiej, innymi słowami – czy Adam Michnik może pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim, skoro zaprzyjaźnił się z Czesławem Kiszczakiem i Wojciechem Jaruzelskim??
19 kwietnia 2010, 10:10 / poniedziałek
A czy konflikt na linii "ciemnogród" (mohery) a GW (i ich przydupasy z TVN - Tusk Vision Network) jest zaiste wojną polsko-polską, czy może polsko-żydowską?
19 kwietnia 2010, 13:14 / poniedziałek
castrop, z uwagi na ostatnie wydarzenia w Izraelu (nazwanie katastrofy aktem terrorystycznym), śmiem twierdzić, że nawet żydzi poznali się na michniku i pognali go ze swojej gminy.

To nie jest wojna Polsko- Polska. To jest wojna z okupantem, wojna z politykierami, którzy dla własnych korzyści sprzedają wszystko na czym da się zarobić.
19 kwietnia 2010, 13:47 / poniedziałek
"Co to za przyjaciel, który jest mym nieprzyjacielem,
co to za trucizna, która krąży w moim ciele..."
1 2 3 4
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.420