Gdańsk: sobota, 16 stycznia 2021
FORUM
Podstrony:


Wybory prezydenckie 2010

strona 2/23

14 maja 2010, 10:09 / piątek
Trochę sie castorp zagalopowałeś co do jednego nazwiska:
odnośnik

Nie mogę odszukać innego newsa gdzie była informacja że michnik poprze Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.
14 maja 2010, 17:13 / piątek
castorp zapomniałeś tych autorytetów
odnośnik
odnośnik
doskonałe inne też polecam

co do wpisu Gruchy i Keszitsen kepet onmagarol
od 1:35
odnośnik
14 maja 2010, 21:02 / piątek
15 maja 2010, 05:02 / sobota
wynik prawyborów odnośnik
15 maja 2010, 10:00 / sobota
Wybory? Przecież w Polsce tak naprawdę najwięcej władzy ma pewien kardynał z Krakowa, w drugiej kolejności prymas, a dalej episkopat. To jest jakby prezydent, premier i rząd. I nikt im nie podskoczy. A każde wybory są tylko po to, by wyłonić administratorów. Każdy będzie tylko marionetką w rękach Watykanu. Nawet postkomuchy z sld podwinęły ogony, bo się w trakcie swoich rządów bały, że kościół nie poprze wejścia do UE. Dziś żaden polityk nie odważy się zaproponować kościołowi renegocjacji konkordatu, mimo że jego treść godzi w interesy Państwa Polskiego. Wiem, że to mocne słowa, ale razi mnie, że tak wielu biskupów, księży, wypowiada się w tematach, w których nie powinni zabierać głosu. A gdy tylko pojawia się zagrożenie dla ich interesów, to boją się tego "jak diabeł święconej wody". Dodam, że nie jestem przeciw religii, ale chciałbym, żeby państwo i kościół zostały całkowicie rozdzielone, zarówno prawnie jak i w rzeczywistości.
Teraz czekam na wrzutę, że jak mi się nie podoba, to mam się wynosić do Korei Północnej :)
15 maja 2010, 13:29 / sobota
Kolejny autorytet popiera KomoroWSkIego
odnośnik
15 maja 2010, 13:54 / sobota
Harcerze również z Marszałkiem haha
odnośnik
obejrzyjcie inne tego kolesia ; )
15 maja 2010, 14:07 / sobota
ad cze1984 - :))) składanie podpisu pod listą mającej poprzeć sam fakt kandydowania, nie jest mimo wszystko równoznaczne z poparciem danego kandydata na stanowisko Prezydenta RP - znając kolegę po tałesie uberrednacza, zrobił to w imię wartości demokratycznej, ludzkich twarzy kampanii itp., co jest akurat typową perfidią dla jemu podobnych i ich środowisk

ad gilgacz - tak? a to ciekawe... :))))) zgaduję, twierdzenie że pewien kardynał z Krakowa ma najwięcej władzy, wynika z tego, że może zezwalać na to, kto będzie pochowany z kościele którym on zarządza? :))))
swoją drogą, gdyby miał o tym decydować prezydent/premier, to byłaby dopiero łączność państwa z Kościołem - zresztą, ten ton mi jakoś przypomina standardowe wynurzenia pani magister Madzi "Etyczki" Środy, ktróra to ostatnio się piekliła, że 'uroczystości pogrzebowe prezydenta zostały ZAWŁASZCZONE PRZEZ KLER' - w sumie, widok Bronka odprawiającego katolicki pogrzeb mógłbybyć całkiem ciekawy, a i wtedy bylibyśmy już chyba niedaleko pięknego przykładu istnej teokracji :))))

szalom
15 maja 2010, 18:04 / sobota
glosując na komorowskiego glosujesz na gazetę wymiotną !!
15 maja 2010, 21:32 / sobota
16 maja 2010, 19:24 / niedziela
coś o komorowskim
odnośnik
odnośnik
16 maja 2010, 20:59 / niedziela
TBG,to na kogo mam glosowac ?
17 maja 2010, 09:56 / poniedziałek
Czterech kandydatów obozu narodowo-patriotycznego - tj. kandydatów nieobciachowych, na których kibic Lechii z czystym sumieniem może spokojnie głosować: Jarosław Kaczyński, Marek Jurek, Janusz Korwin-Mikke, Kornel Morawiecki.
Tefałenopolacy mają oczywiście swojego kandydata.
17 maja 2010, 10:15 / poniedziałek
Castrop jak zwykle 100 % poparcia!!
17 maja 2010, 10:23 / poniedziałek
Ja z czystym sumieniem zagłosuje na Kornela Morawieckiego!!
A w drugiej turze na Jaroslawa Kaczynskiego!!
Mieszkając w mieście zwanym ''Bastionem Prawicy'' chyba nie ma innego wyjścia.
NIE PO TO WALCZYŁEM Z CZERWONĄ ZARAZĄ BY TERAZ SIĘ Z NIMI BRATAĆ!!
17 maja 2010, 17:30 / poniedziałek
kurnik-mycke "nieobciachowym przedstawicielem obozu patriotyczno-narodowego"? hehehe... :)))))

a co do wspomnianego wcześniej rzekomego wsparcia brata po tałesie Szechtera udzielonego JarKaczowi: odnośnik (czyli, mimo że nie lubiętego mówić - miałem rację)

szalom
18 maja 2010, 09:43 / wtorek
Niesamowicie żenujący jest ten komitet honorowy Komorowskiego ...
18 maja 2010, 12:46 / wtorek
Ot i cały komitet strachu spod znaku cyrkla złożony w dużej części ze starych pierdzieli, którym notorycznie cieknie ślina z ust i plącze się język. Także uznany reżyser-tetryk z obłędem w oczach i kaszaną w mózgownicy, zawsze skory do występowania przed szereg. Towarzysze wzajemnej adoracji, wśród których pierwsze skrzypce grają podstarzali satyrowie, a wtóruje im do taktu szacowne gremium prominentnych deliryków z przepalonymi gardłami, grupa rozmemłanych śledzienników. Przygarbione i zramolałe demencje w pierwszych rzędach. Najbardziej zasłużeni weterani bojów o postępową i światłą Polskę. Dalej... uwiędłe damy, wyleniałe, z wyblakłą cerą, obsypane grubo delikatesowym pudrem. Figury różnej maści i konsystencji, przekrój osobliwości cyrkowych i estradowych. "Myśliwce nas popierają, a my myśliwców". Nie trudno też dostrzec kilku sprawdzonych, wiernych agitatorów z poprzedniego systemu, przyjaciół każdej władzy, zasłużonych budowniczych kiedyś PRL, teraz nowej demokracji. Do kompletu szczypta świeżego powiewu młodości (choć psuje się mocno powietrze), czyli kilku obiecujących młodych wazeliniarzy i karierowiczów, podwieszonych pod stare elyty.
20 maja 2010, 16:39 / czwartek
Cos na temat powodzi,wywiad z 2009 roku.
Panie tusk i panie komorowski dlaczego?
odnośnik
20 maja 2010, 19:22 / czwartek
odnośnik
Polityka miłosci PO
20 maja 2010, 20:11 / czwartek
Na pokład samolotu lecąceg do Smoleńska, wsiadł człowiek "mały' ,kłótliwy, przeciętny prezydent ,zaściankowy i ksenofobiczny, mierny polityk...
Autor słów:
-"spiepszaj dziadu"
-"małpa w czerwonym"
-"ja pania zalatwie"
nieznający za to słów refrenu hymnu...
Pośmiewisko nie tylko satyryków, ale całej Europy i prezydent z rekordowo niskim poparciem społecznym...
W trumnie ze Smoleńska przywieziono:
-"wybitnego męża stanu"
-"patriotę"
-"bohatera narodowego"
-"ojca narodu"
-"największego Polaka-równego Królom...
Więc ja się kurwa pytam kto podmienił zwłoki?!
Gdzie jest ciało Kaczyńskiego...
20 maja 2010, 21:35 / czwartek
fiufiu, widzę ta autorska myśl techniczna wysoce płodna jest, szkoda tylko że wtórna

krótko, jakby to powiedzieli monty pythoni - oh, you're not funny anymore ( odnośnik )

szalom
20 maja 2010, 21:51 / czwartek
21 maja 2010, 00:02 / piątek
21 maja 2010, 08:47 / piątek
Ty, nazwa, jak masz jakieś pytania, to skieruj je do swoich autorytetów za pośrednictwem szkła kontaktowego. Wyklarują ci rzeczywistość... na różowo. A juz w ogóle to najlepiej ci wytłumaczy etatowy autorytet niejaki prof. Pierdziuszewski oraz rzecznik tego środowiska ryżyser Srajda. Oni wszystko zawsze wiedzą najlepiej i najlepsze dają wytyczne.
21 maja 2010, 11:13 / piątek
protokolant_syj : you are no fun anymore ;)
21 maja 2010, 11:56 / piątek
A co za różnica czy Kaczyński czy Komorowski?
Pytam o gospodarkę, o podatki, o zadłużenie służby zdrowia, o zadłużenie ZUS, o budowę autostrad, o akcyzę w paliwie, o deficyt budżetowy, o wpychanie łap do portfeli obywateli, o finansowanie nierobów, o utrzymywanie nierentownych kopalń,poczty i kolei....

Pytam poważnie. Jaka między nimi jest różnica?

Moim zdaniem obaj to socjaliści, tacy sami jak socjaliści w Brukseli czy Atenach. Z uśmiechem na twarzy wydają pieniądze zagrabione od Narodu i powiększają dziurę w budżecie.

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale zarabiając 2 tys zł netto płacisz 900 zł na państwo,a twój pracodawca dorzuca 500 zł. Kupując coś w sklepie płacisz 1/5 ceny do państwa, tankując benzynę z litra oddajesz 3 zł na państwo. Fajnie ?

Śmiem twierdzić, że dostając te pieniądze do kieszeni sam mógłbyś lepiej zadbać o siebie niż urzędnik z warszawki. No chyba, że kogoś zadowala niepewna emerytura zjedzona przez inflację, czekanie rok w kolejce na operację.

Miała być 2 Irlandia będzie druga Grecja.
odnośnik
21 maja 2010, 18:37 / piątek
coś na temat szalika ,manipulacji i gazety wymiotnej!!
odnośnik
23 maja 2010, 11:28 / niedziela
tymczasem, Bronek dość nieżle, no... nie bójmy się tego słowa - dopierdolił :))

za wybiórczą:

"Komorowski zapowiedział m.in. stworzenie systemu preferencyjnych kredytów na odbudowę zniszczonych przez wodę obiektów. - Oczywiście wszystko musi być pochodną realnych możliwości budżetu, ale będzie to limitowane skalą zjawiska. Im więcej zniszczeń, tym większy będzie wysiłek budżetu, albo będzie to trudniej realizować - powiedział marszałek.

Nawiązując do rozmiarów powodzi, Komorowski wyraził nadzieję, że mamy już za sobą "moment kryzysowy". - Państwo polskie zaczyna liczyć straty, pokrzywdzonych. Liczymy też pieniądze. Już uruchamiamy konkretne formy pomocy poprzez gminy. Będą uruchamiane systemy preferencyjnego kredytu, który powinien być dostępny dla ludzi stojących w obliczu odbudowy - zapowiedział marszałek.

W Kaniowie ewakuowano łącznie 85 osób z 55 zalanych budynków. Woda doświadczyła ten rejon także w ubiegłym roku i w 1997 r. [i teraz, uwaga: - przy. mój]- W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, WIĘC PEWNIE LUDZIE SĄ JUŻ OSWOJENI, OBYCI Z ŻYWIOŁEM - ocenił Komorowski."

+do tego jeszcze, tego samego autora z ostatnich dni: "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku" oraz - jak narazie chyba trudne do przebicia (chociaż wiadomo, że nie ma rzeczy niemożliwych, przecież cały naród wierzy w Bronka!) - "Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych" :))))))))))

mam nadzieję, że wszelcy zapamiętywacze, archiwizatorzy, kolekcjonerzy cytatów i spece od gaf, szczególnie ci spod sztandarów dziada, małpy i irasiada już zapamiętali - jeśli nie, wyjąć kajeciki i notować! :)))))))))

szalom

ps. a tutaj, cichaczem, kundel ('sam, oddolnie') zerwał się z łańcucha - odnośnik
23 maja 2010, 12:02 / niedziela
Kaczyński o powodzi: odnośnik

Po dłuuugim oddechu od 20 sekundy...Jaro zdradza telewidzom, że w Polsce jest najmniej wody na mieszkańca w europie i ciągłe powodzie. No i teraz skoro już trzeba o tym coś powiedzieć to dowiadujemy się, że nasi wspaniali politycy usiądą i się zastanowią co z tym fantem zrobić, co więcej kiedyś już siedzieli i o tym myśleli.
Nawet powstały plany jak temu zapobiegać, ale pewnie czasu nie starczyło na wprowadzenie ich w życie.

To ja zapytam:
1.Kiedy powstały takie plany?
2.Dlaczego nie zostały wprowadzone?
3.Kto jest za to odpowiedzialny?
4.Kiedy winni zaniedbań zostaną skazani?

Zapewne socjalistyczna łapka umyje socjalistyczną łapkę i winnych się nie znajdzie.
24 maja 2010, 13:46 / poniedziałek
Żeby każdy miał odwagę to powiedzieć!!
odnośnik
25 maja 2010, 16:14 / wtorek
25 maja 2010, 19:25 / wtorek
Zbieranie podpisow przez internet jest tyle warte co gazeta "Metro".

Ze tez sie Wam, drodzy bracia po szalu, chce klocic i przekonywac. Poglady, zakladam, ze kazdy je sobie jakos wypracowal czy mu wpojono, kazdy jeden ma swoje i za chuja zadne filmiki ani teksty w internecie tego nie zmienia i nie przekonaja adwersarzy.

Choc te spoty pis z autorytetami sa calkiem zabawne(nie, nie bede glosowal na Kaczynskiego ani na Bronka).
27 maja 2010, 04:17 / czwartek
Co by sie nie działo nie głosujcie nigdy na nich!!!
odnośnik
27 maja 2010, 08:50 / czwartek
na tych też bym nie głosował

odnośnik

a tu najnowsze sondaże :)

odnośnik
27 maja 2010, 17:21 / czwartek
27 maja 2010, 20:57 / czwartek
to jest piękne ;)
odnośnik
27 maja 2010, 21:13 / czwartek
odnośnik

To mi się bardziej podoba może nawet trochę przeraża.
28 maja 2010, 12:09 / piątek
A nie przerażało cie jak mieszaja z gównem Kaczyńskich??? Nie wszyscy Polacy dali sie oszukac,wkurwienie ludzi siegnęło zenitu
PS.CZE1984 punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia:)
28 maja 2010, 14:27 / piątek
Ten świat jest tak dziwnie skonstruowany, że wyśmiewani są ludzie znajdujący się w danym momencie przy korycie. Wystarczy popatrzeć ile różnego rodzaju karykatur, głupawych filmików i piosenek dotyczących ludzi PO można znaleźć w serwisach typu You Tube (zresztą część z nich jest tu powklejana).
Równie dobrze mogłeś się zapytać czy nie przerażało mnie to w jaki sposób nabijali się z ówczesnej władzy Laskowik ze Smoleniem.
We wklejonym materiale przeraża i jednocześnie śmieszy mnie zachowanie tych ludzi ich obłęd i śmieszne oraz beznadziejnie głupie argumenty vide pan na samym końcu.
Jeżeli chodzi o postawione przez reportera pytanie to uważam, próbę pojednania PO PiS już mieliśmy i nic z tego nie wyszło, w przyszłości też nie wyjdzie, bo w przemianę J.K nie wierzę.
28 maja 2010, 18:56 / piątek
A ja się nie dziwie frustracji tych ludzi którzy stracili swą ojczyznę w 1939 roku i po dzień dzisiejszy mieszkają w kraju zwanym unia europejska czy jak to woli judeo-unia
Ale co ty możesz wiedzieć ,brakuje ci przynajmniej 40 lat życia by zrozumieć co przeszli ci ludzie!!
Szacunek wielki dla naszych kochanych babci i dziadków!!
Babciu zabierz wnukowi dowód!!
29 maja 2010, 17:00 / sobota
no tak, w końcu
grupa 'wrzeszczących staruszków' (którzy zresztą pewnie niedługo wymrą, a ich miejsce zajmą 'na całe szczęście' "Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast") jest bardziej przerażająca i straszliwa od działań władz tej bananowej republiki (jak choćby wspomniana sprawa 'symbolicznego 1% od wydobycia'), ich wesołkowatej propagandy sukcesu i od opcji, że ci kolesie mogą niebawem mieć [potwierdzoną] pełnię władzy w państwie - FAKT

szalom

ps. a w przemianę Kaczyńskiego też nie wierzę - w końcu, nawet jak założy okulary (i może nawet i konto w banku) to i tak będzie wciąż jako ten zły, brzydki (i do tego niski, HEHEHEHE, OH WOW) Gargamel, operujący mową nienawiści, co chce smerfom zniszczyć cud gospodarczy, pojednanie z Bratnią Rosją i zapewnić zgubę ich przyszłym pokoleniom, czy inny operujący mową nienawiści krwawy Hegemon (wszak licentia poetica dzisiaj przypadła w udziale przedewszystkim dziennikarzolom), darzbór, Mirmile musisz!
( a'propo, ciekawostka sprzedmiesięczna: odnośnik )
29 maja 2010, 18:19 / sobota
A to pamiętacie?
"...Przypomnijmy, że oprócz zniesienia Senatu Platforma proponuje zmniejszenie o połowę liczby posłów, jednomandatowe okręgi wyborcze i zniesienie immunitetu parlamentarzystów."
odnośnik

Poseł kosztuje skarb państwa 20 ty zł miesięcznie, senator 10 tys zł na miesiąc. Likwidując senat i zmniejszając liczbę posłów o połowę, w budżecie zostawałoby
5 600 000 zł co miesiąc, czyli 72 800 000 zł (razy 13 bo trzynastki się należą) na rok.

Ciekawe czemu nigdy poważnie nad tym w sejmie nie debatowali? :)

Pamiętam kiedyś debatę nad zniesieniem trzynastek....nie znieśli trzynastych pensji bo to byłby populizm :)

ps.
"Najwyższa Izba Kontroli zaznacza, że tak kosztowne powodzie to w dużej mierze wina zaniedbań ze strony władz, które nie mają konkretnej strategii zapobiegania powodziom i nieodpowiednio dystrybuują środki na działania profilaktyczne "

Oj tam to tylko 30-40 mld zł, społeczeństwo solidarnie zgodzi się na zwiększenie podatków. A takie tuzy jak Janusz Dzięcioł, Sebastian Florek, Grzegorz Lato, Krzysztof Rutkowski czy Andrzej Lepper muszą z czegoś żyć.
31 maja 2010, 01:56 / poniedziałek
31 maja 2010, 16:50 / poniedziałek
zgadzam się w 100% odnośnik
31 maja 2010, 19:43 / poniedziałek
Ale niech ktoś to wytłumaczy młodzieży ,jak wiele starych koni tego nie rozumie!!!!
31 maja 2010, 19:47 / poniedziałek
1 czerwca 2010, 01:07 / wtorek
Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina w rozmowie z Jackiem Przybylskim, jeden z pięciu sygnatariuszy listu rosyjskich dysydentów wyrażającego zaniepokojenie przebiegiem śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskie

CYTAT: " . . .JP - Sugeruje pan, że polski rząd daje zbyt dużą wiarę w zapewnienia rosyjskich władz? Premier Donald Tusk wielokrotnie zapewniał, że ma zaufanie do rosyjskich śledczych.

AI - Jeżeli premier Tusk rzeczywiście tak mówił, to popełnił ogromny błąd. Niezależnie od osobistych relacji ostatnia rzecz, jaką może zrobić szef rządu, to zaufać komukolwiek spoza swojego kraju. To podstawy dyplomacji, które mają zastosowanie nawet do najbliższych sojuszników. Sam spędziłem trochę lat w rządzie i wiem, że w polityce zagranicznej nie można postępować w ten sposób. Jako osoba prywatna może pan wierzyć, komu chce, bo jeśli się pan pomyli, to tylko pan poniesie odpowiedzialność za swój błąd. Ale urzędnik państwowy, premier, prezydent, nie mają do tego prawa. Stosunki międzynarodowe to branża, w której nie można poprzestać na zaufaniu. W Rosji mamy takie powiedzenie: "ufaj, ale sprawdzaj".

JP - W Polsce też mamy. Władze w Warszawie szybko wykluczyły jednak hipotezę, że za katastrofą mogły stać władze rosyjskie.

AI - Każdy śledczy wie, że dopóki ostatecznie nie wyjaśni się danej sprawy, nie może wykluczać żadnej hipotezy. Historia zna wiele przykładów śledztw, w których scenariusz, choć początkowo wydawał się absolutnie niemożliwy i niewyobrażalny, ostatecznie okazywał się prawdziwy. Niedaleko miejsca, w którym rozmawiamy, mieści się Muzeum Szpiegostwa. Umieszczono w nim slogan: "nic nie jest takie, jakie się wydaje". To ważne hasło, gdy ma się do czynienia z tego typu katastrofami. Wraz ze znajomymi zebraliśmy 44 pytania, na które mimo publikacji raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego wciąż nie znamy odpowiedzi. Zaczęliśmy również gromadzić przypadki jawnych kłamstw. I mamy już 27 przykładów kłamstw, które trafiły do mediów i przez jakiś czas obowiązywały. . . .

.......CIACH......

... JP - A o co chodzi w państwa apelu wzywającym do obrony polskiej niepodległości? Pana zdaniem jest ona zagrożona?

AI - Patrząc na to, jak przebiega śledztwo w sprawie katastrofy, nie widzę żadnych prób ratowania polskich interesów. Nie mówię, że Polska nie powinna mieć przyjaznych stosunków z innymi krajami, w tym z Rosją. W przeciwieństwie do rosyjskich władz nie wskazuję, na kogo powinni głosować Polacy. Uważam tylko, że niezależnie od tego, kto będzie u władzy, nie powinien rezygnować z obrony polskiego interesu narodowego. Wówczas relacje polsko-rosyjskie będą mogły być oparte na wzajemnym szacunku. Niestety, wygląda na to, że polskiemu rządowi bardziej zależy na udawaniu, że ma dobre relacje z rosyjskimi władzami, niż na odkryciu prawdy. Tymczasem dobre stosunki można zbudować na prawdzie, nie na kłamstwie. . . . "

całość tutaj odnośnik
niby OCZYWISTE, NIBY . . . ale jak wszędzie czytam i słyszę że państwo zdało wobec tej katastrofy egzamin to
sama nasuwa się refleksja, ilu ćwierć debili da się na podobne zdawanie egzaminu nabierać, ciągle nabierać, wkoło wojtek, we wszystkim czemu by się nie przyjrzeć,
szmatom pierdolonym ilu da się znowu . . . . <ugryzę się w język>
4 czerwca 2010, 11:18 / piątek
Już dawno chciałem to wkleić.. odnośnik coś dla wielbicieli Jarka.
Oczywiście jak wszyscy wiedzą utwór stworzonyprzez Żyda I Ruska na zamówienie PO :) czasem lubie PIŚków podenerwować

A ja jak w każdych wyborach w I-szej turze głosuje na Korwina bo ma małe szanse na wygraną.
4 czerwca 2010, 13:01 / piątek
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.018