Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Wybory prezydenckie 2010

strona 20/23

5 lipca 2010, 16:20 / poniedziałek
Krisblu ale po wpisach zwolennikow PO nawet na tym forum(ale nie tylko) nie zauważyłem jakichs wybitnie inteligentych,merytorycznych wpisów.
2 sprawa to normalne,że najbiedniejsza i średnio zamożna częśc społeczeństwa nie bedzie głosowała na PO.Bo wiedza,że liberałowie z Po nie reprezentuja ich interesów

Ps.Niewykształceni nie znaczy głupi.Nie koniecznie trzeba miec ukończone wyzsze studia i 3 fakultety,żeby byc mądrym człowiekiem
5 lipca 2010, 16:26 / poniedziałek
jeżeli chodzi o jednostki to masz racje
można być mądrym bez wykształcenia i pozmieniać świat -> Lech Wałęsa
można być wykształconym i mieć nasrane we łbie -> dr.hab. Jerzy Robert Nowak :)

statystycznie na kaczkę głosował ciemnogród i zaścianek :)
5 lipca 2010, 16:27 / poniedziałek
pierdole, juz po wyborach. przestancie obrazac siebie nawzajem i elektoraty tych czy owych. czas kolowac kase na karnet i jechac do wilna na mecz a nie uprawiac pierdolele.
5 lipca 2010, 16:28 / poniedziałek
Ja i bardzo wiele osób, które znam jesteśmy lepiej wykształceni i zamożniejsi od Zakich z Osowej i KrisówBlu. Na tyle, żeby odróżniać prawdę od fałszu i cele poszczególnych grup interesów. Dlatego wyssane z różowego, palikotowego palca banialuki od "zaścianku" i "poleperowcach" na mnie nie działają, w przeciwieństwie do łykających tą medialną papkę jak świeże bułeczki "inteligentów" z kupionym licencjatem.

Dlatego Krzysiu, wciskaj w komentarzach na onecie swoje "uczone" analizy elektoratu, a kibicom Lechii oszczędź tych bzdur.
5 lipca 2010, 16:32 / poniedziałek
No tak Lechu sam pozmieniał świat,sam obalił komunizm,szkoda ze nie mielismy Lecha w 39 roku,wtedy sam by wygrał dla nas kampanie wrześniowa :)
5 lipca 2010, 16:35 / poniedziałek
Kriss - Po twoich przykładach poznałem, że nie jesteś z Lechii. Rozkminiłem Cię hyhy
Blu znaczy Ruch Chorzów?
5 lipca 2010, 16:43 / poniedziałek
BLU od Bronek, Lechu, układ :P

Lech to był przykład, ale akurat tyle zrobił ze należy mu się szacunek. Sam fakt ze ma własne lotnisko :).
ps. dla tych co zaraz wyskoczą z nocną zmianą i Bolkiem - nieudowodnione się nie liczy,
5 lipca 2010, 17:02 / poniedziałek
Po co NATO jak jest Rosja?!
odnośnik
5 lipca 2010, 18:36 / poniedziałek
zapowiadają się bardzo ciekawe czasy. Już nie bedzie wspomagacza w postaci vetującego prezydenta ani straszenie Pisem. A afery pojawią sie jak grzybki po deszczu:)) Przyszła koalicja rządowa- PIS-UPR. UPR zajmie sie gospodarką a PIS pozostałymi resortami. Żyć nie umierać.

Zauważył ktoś co powiedział tusku po ogłoszeniu sondarzy??? Coś w ten deseń- walka była wyrównana, liczył się każdy głos co powoduje, iż trzeba nabrać SZACUNKU do wyborców. Czyli gdyby wygrali 70:30 to już szacunku by nie mieli???:)) Debil, nawet nie potrawi ukryć co na prawde myśli. Innym razem przy kamerach tv po aferze hazardowej rzekł do kolegów z partii- teraz musicie uważać o czym gadacie przez telefon:))

"A wszystkim kibicom Lechii Gdańsk głosujących na Komorowskiego zyczę by na własnej skórze przekonali sie do czego zdolna jest PO" chodzi pewnie o źle zaparkowany samochód podczas meczu, bo na wyjazdy tacy nie jeżdzą. Lechiści od siedmiu boleści, o przepraszam bracia po popcornie.
5 lipca 2010, 19:13 / poniedziałek
Ale jaja. Myślałem, ze po WYGRANYCH wyborach kolega Krisblu2 się wyluzuje, uśmiechnie, spojrzy na wszystko z góry. A tu dopiero zaczyna tryskać jadem... Nerwy puszczają, czy dociera co się stało?

A wpis kolegi, który twierdzi, że duPOlizy z tego forum raczej na wyjazdach pałowanka nie POczują, bo to nie ich świat... coś mi się zdaje, ze trafiłeś w sedno.

POdsumowanko:
odnośnik
5 lipca 2010, 19:54 / poniedziałek
małysz - wybrałes spokój bo masz mentalnośc cielaka, wiesz tyle co zjesz i wysrasz, byli ci ktoś do koryta nasypał, tyle ci starczy bys nie zdechł

cze - masz mentalność lokajską, poddańczą, której naprzeciw wychodzi wuizja Polski zdefiniowana przez strasznego dziadunia jako brzydką pannę na wydaniu,
tyle że . . . UWAGA, UWAGA, BĘDZIE WAŻNE . . . . to NIE JEST INNY POGLĄD,
to mentalność bydła wyborczego jak niewyrobionych wyborców nazywa bartoszewski ( bo nie oszukujmy sie, wyrobiony to ty nie jestes) które jedyną wartosć którą kieruje się w życiu, widzi w dopełnianym żłobie przynajmniej o tyle by jakoś sie żyło i był spokoj,

powtórze: " . . . kiedyś rzucano niewolników na pożarcie lwom, teraz rzuca się lwy na pożarcie niewolników. . . "

zreszta, poziom wpisów w tu temacie krisów, małyszów, cze, zeusików, i tym podobnych ABSOLUTNIE adekwatny do opcji z która się utożsamiają,
5 lipca 2010, 20:00 / poniedziałek
Krisblu to typowy przykład wypranego socjotechniką mózgu. Więcej SAMODZIELNEGO myślenia by Ci się przydało panie... a już tekst o Lechu i jego WŁASNYM lotnisku.. mistrzostwa świata :-))
5 lipca 2010, 20:05 / poniedziałek
Tak, Bolek vel Lechu się nam przysłużył... Książka Cęckiewicza i Gontarczyka się kłania. Tak, tak, wiem, ciężko się czyta. Dla wielu dużo za ciężko i to wcale nie z uwagi na tysiące przypisów.
Ale dla rozładowania emocji:
odnośnik
Po takim uścisku wszyscy miłośnicy Anny zrobią wielkie oczy.
5 lipca 2010, 20:09 / poniedziałek
Jak to było? Zgoda buduje? Czyli "wielka miłość" też może być?
odnośnik
5 lipca 2010, 20:19 / poniedziałek
I coś z nieco innej beczki:
odnośnik
On o historii, a wyszło, że wizjoner.
5 lipca 2010, 20:26 / poniedziałek
padalec dla padalców, nie jakiś tam pierwszy lepszy, wszak wiceprzewodniczacy peło, i nie do takich najgorszych wszak młodych wykształconych z wielkich miast

Palikot stwierdził, że skoro prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował w niedzielny wieczór o rzetelne wyjaśnienie okoliczności tragedii smoleńskiej, to on zada kilka pytań. - Czy pobrano i przebadano krew Lecha Kaczyńskiego pod kątem obecności alkoholu? Czy prezydent był na pokładzie pod wypływem alkoholu - mówił poseł.

odnośnik
5 lipca 2010, 20:30 / poniedziałek
Verde- do koryta sam sobie nakladam tym czym zapracuje. Nie jestem oglupiony teoriami spiskowymi jak TY, papke przezuwasz sam tym czym wyczytasz z umilowanych przez Ciebie portali. Nikt nie powie Tobie, ze biale jest biale a czarne jest czarne ty widzisz wszedzie kolor RUDY i czerwony. Zatrzymales sie mentalnie na latach 80 i zyjesz w tym wlasnym swiecie pewnie tapety stylowe w mieszkaniu tez posiadasz, poza tym gazety z tamtych lat do, ktorych uwielbiasz wracac.
Dla mnie liczy sie ekonomia i gospodarka! Wreszcie nie bedzie hamowniczego i teraz bedzie mozna realnie ocenic rzad. Zrozum chlopie, ze mnie nie interesuje czy kapital jest czerowny czy zydowski, czy kiwa sie z prawa czy z lewa. Oceniam na koncu! Polska jest krajem energetycznie zaleznym, ktora nie za wiele ma do zaoferowania. Roznica miedzy nami kolego polega na tym, ze ja staram sie poszukac zlotego srodka ty natomiast nie. Teraz rzad ma szanse i w ten wlasnie sposob kierowalem sie wyborem bronka " to cos da". Dlatego szlifuj szable, napisz ksiazke, idz do kosciola, nauczaj na ulicach nienawisci i zyje dlaej przeszloscia, mnie to nie interesuje.
5 lipca 2010, 20:38 / poniedziałek
Książka Cęckiewicza i Gontarczyka się kłania. buhahahah
argument niezaprzeczalny fakt
Książka Cęckiewicza i Gontarczyka mocniejsza od odnośnik
naprawdę zza jakiego obrazu was wyciągnięto?
5 lipca 2010, 20:43 / poniedziałek
skoro z dokumentów wynika że tusku, komorowski grali udziałw moskiewskiej grze wystawiającej oficjalna delegację państwowa na . . . cwierćprywatnę wycieczkę frustratów to nie jest żadna teoria spiskowa, o tym świadcza dokumenty
to dzisiaj powinni jak dla mnie siedziec w więzieniu co najwyżej, niezaleznie od wszystkiego tego co się później wydarzyło,

między innymi dzięki takim kwestiom na które z nienawiścią zatykacie oczy i uszy,
cytata: " wczoraj to nie był wybór między jakimś tam zakichanym PiS-em czy jeszcze bardziej zakichaną Platformą. To był wybór między elementarną przyzwoitością a jej brakiem, między możliwością i niemożliwością codziennego rannego spoglądania bez wstydu w lustro."
ja tam mogę,
a was niewiedza nie usprawiedliwia,
tym bardziej, że wygląda na to, nie jest to niewiedza nieświadoma
5 lipca 2010, 20:47 / poniedziałek
Ludzie wyluzujcie już,nie opluwajcie się za monitorów,bo niczemu dobremu to nie służy.Wszyscy w sobote do Sierakowic,będziecie mogli pomówić prosto w oczy.
5 lipca 2010, 20:55 / poniedziałek
i co się dzieje??? Właśnie chł(p)optaś coś tam sapał w tvp3, iż za reformy finansów publicznych wszyscy powinni się wziąć. Odpowiedzialność zaczyna przygniatać???:)))
5 lipca 2010, 20:57 / poniedziałek
rozłożenie odpowiedzialności wspaniale koresponduje z hasłem wyborczym. Kurwa, mistrzostwo świata w obłudzie.
5 lipca 2010, 21:01 / poniedziałek
Verde nawijasz to samo jak katarynka. Ty masz juz wnioski ja natomiast przypuszczenia. Ty jestes pewien swojej racji ja natomiast nie. Od orzekania jest wymiar sprawiedliwosci i nalezy czekac. Kolejny raz nie rozumiesz o czym napisalem wyzej. Wybor zyrandola w tych wyborach oznaczal, albo TERAZ ocenimy rzad gadajacych glow, wyeliminujemy nierobow i pozerow, albo bedzie hamulcowy i wszystko bedzie jak dawniej. Mnie interesowalo w tych wyborach slowo " sprawdzam po" i to byl moj glos na bronka patrzac nie na persone, ale na caloksztalt. Zrozum, ze obok histori, kto z kim spal, jadl, rozmawial, pieprzyl sie na cmentarzu sa jeszcze sprawy rownie wazne. Ciebie kreci grzebanie w histori, czytanie sajensfikszyn, karta urodzenia, oraz CV. Ja w 1 turze oddalem glos na JKM a teraz poszedlem z logicznego przymusu.
Reforma finansow publicznych to podstawa, wielka odpowiedzialnosc i wiele kontrowersji w szczegolnosci wsrod zwiazkow zawodowych( dotyczy wielu grup). Kto w tym kraju ruszy to scierwo bedzie wielki.
5 lipca 2010, 21:02 / poniedziałek
Krisblu2 - oczywiście, czytałeś "SB a Lech Wałęsa"? Bo jeśli krytykujesz, to chyba wiesz co krytykujesz? A może nie masz najmniejszego pojęcia o tym, co krytykujesz? I może robisz to zawsze przy każdej okazji? Taki PO-wski sposób widzenia świata i robienia ludziom papki z mózgu?
5 lipca 2010, 21:10 / poniedziałek
Małysz - było już, diagnoza patalogii III RP, tej gangreny toczącej nasze państwo chronionej przez znamienny chór wujów wczesniej tu przeze mnie opisany,
słowami jak wolisz bolka z euromedrcowa, kuronia jacka, urbana jerzego, lisa tomasza, których o sympatie prokaczystowskie podejrzewac się nie da

" . . . Naprawdę, nie znam wypowiedzi Kaczyńskiego bardziej bezlitosnej dla III RP niż to co o niej przy różnych okazjach powiedzieli ci, co jej dzisiaj chcą przed Kaczyńskim bronić. Różnica między "kaczystami" a "ludźmi rozumnymi" jest zatem nie w diagnozie stanu III RP (bo widzą ją mniej więcej tak samo) ale w stosunku do niej, w poziomie akceptacji jej zgnilizny. Obie strony oceniają III RP mniej więcej tak samo (tyle, że kaczyści stale i otwarcie, a ludzie rozumni tylko jak jest koniunktura, lub jak się zapomną i im się wyrwie) ale inne z tej oceny wyciągają wnioski. Kaczyński chciał to zmieniać, obrońcy III RP nie. . ."

w tych słowach i reszcie tekstu z linka smiem twierdzić jest odnajdywalna linia podziału (nie na Wisle)
smiem twierdzic iz zadne pomysły nie mają racji bytu jesli prawdziwą władze sprawują w Polsce osrodki niejawne,

młodzi wykształceni z wielkich miast dadzą sie pokroić za to ze to projekt IV rp zamordował Blidę

swoja szosa, jacy by Ci kandydaci nie byli, Kaczor sprawiał wrazenie samodzielnie stawiającego tezy, podstawianiec pilnie na bacznosci by nie powiedzieć czegos czego mu powiedziec nie kazano, aż żenująco niepewny, cóż wyborcy tak chcieli
cokolwiek by o ich wyborzeni anapisać,

reformy gospodarcze ? ? nie rozsmieszaj mnie minęło 3 lata, i wielki chuj w dupach ich wyborców jesli chodzi o przedwyborcze obietnice
dzisiejsza wypowiedź palikota z wyzej pokazuje nowa jakość po wczorajszym sukcesie,
tam masz to o co toczyła się między innymi gra,
5 lipca 2010, 21:12 / poniedziałek
cytat z wyzej stąd odnośnik i tamze między innnymi wypowiedzi fundatorów III rp
5 lipca 2010, 21:25 / poniedziałek
Verde w tym poscie w wiekszosci sie z Toba zgadzam. Jednak babranie sie ciagle w tym samym od 20 lat niczemu nie sluzy. Powinienes sie cieszyc, ze platfusy maja pelni wladze, teraz moga prawie wszystko, ustawy maja "przygotowane":), hamulcowego nie ma, moga wlaczyc 2 bieg i ruszyc do przodu nie ma na kogo teraz zwalic winy, ze sie nie udalo bo...., chyba ze zieloni zaczna podkskiwac chcac wiecej dla siebie i tak zmanipuluja opinie publiczna, ze dadza im 2 szanse OBY NIE!
Teraz jest realna szansa abo oddzielic ziarno od plewow, ale znajac zycie czesc przegranych zmieni barwy, uklad zostanie i bedzie jak zawsze. Jak raz posmakujesz salonow idea idzie w zapomnienie stajesz sie swinia pedzaca do koryta. Wypowiedzi Palikota komentowac nie bede, bo nie ma czego w polityce tacy ludzie beda zawsze takie maja zadanie, odciagac uwage publiczna. Kurski wroci po zalobie dostal nakaz milczenia z wiadomych wzgledow.Jezeli chodzi o reforme finansow publicznych, do tego trzeba calej zgody opcji politycznych a tego nigdy nie bedzie, dlaczego? bo bedzie to sukecs konkurencji, albo porazka wszystkich, huj z Polska, Polakami , marne slupki dzisiaj mamy.
5 lipca 2010, 21:42 / poniedziałek
Stało się, Bronek preziem
Nie mają teraz alibi niektórzy pisza,
ależ jest, "kryzys światowy", inne wyłumaczenia się znajdą np
"Gdyby marszałek Komorowski wygrał dużą różnicą głosów, mogłoby to zostać zinterpretowane przez Donalda Tuska jako społeczny mandat na podjęcie dużych reform - powiedział dziennikowi były wiceminister finansów prof. Stanisław Gomułka.
odnośnik
żeby jeszcze wierzyc ze to wolnorynkowa partia... trudno to pojąc
gdzie mają swoje postulaty ? materiał tvn odnośnik
zaraz przejmą tv i powstanie tvn bis, zaczną przerabiać Polaków na polactwo.
Zdumiewa mnie ta intelektualna pustka zwolenników hrabiego piszących tu, żeby przez tyle stron zadnego argumentu nie dać za WSIokiem, nie jestem fanem Kaczora ale w porównaniu z nim bronek to intelektualne zero
Światowid o 5 twarzach przebił wszystko : ) odnośnik
wielu tu wyzywa wieśniaków głosujących na Kaczora, nie zdając sobie sprawy że tam ludzie bardziej sie znają, znają już te sitwy peowskie z bliska, wiedza kto jest kim, co wiecej tacy wyzywający przeważnie sami wypadli krowie spod ogona niedawno: ) myślą że głosując na bronka czy po przybędzie im iq : )
pogarda dla słabo wykszałconych, no fakt ukonczenie tylko podstawówki chlubą nie jest : ) ale sami nie widzą gimnazjalisty Bartoszewskiego czy chłopka roztropka Bolka Wałęsy
na to można dać kontrprzykłady odnośnik
odnośnik
ale wszystko przebiła ta wypowiedz : )
"można być mądrym bez wykształcenia i pozmieniać świat -> Lech Wałęsa "
przykład mądrości mędrca odnośnik
5 lipca 2010, 21:44 / poniedziałek
"Krisblu2 - oczywiście, czytałeś "SB a Lech Wałęsa"?"

czytałem i co zdziwiony? i tam nie ma nic, zero, domysły i kłamstwa,
trzeba być naprawdę mocno pokręconym żeby w to wierzyć
dla mnie to jest dowód odnośnik
no chyba ze kibicujecie innemu klubowi
5 lipca 2010, 21:51 / poniedziałek
jaka teza taki dowód : )
5 lipca 2010, 22:03 / poniedziałek
5 lipca 2010, 22:03 / poniedziałek
kris a niby czego to jest dowód???
5 lipca 2010, 22:10 / poniedziałek
odnośnik

Zakłamane mordy w pełnej krasie...
5 lipca 2010, 22:10 / poniedziałek
Krisblu2, świetnie, że czytałeś "SB a Lech Wałęsa". To może podyskutujemy na temat tej publikacji? Proponuje przedyskutować rozdział 12. (str 197) pt. "Niszczenia akt w Warszawie (1992-93)", ale i rozdział kolejny o niszczeniu akt w Gdańsku równie ciekawy i interesujący.
A jak już o szczegółach. Nie zdziwiło Cię, że połowa książki to przypisy i aneksy? I fotokopie stron, których bolek wstydzi się, oj wstydzi?

Wiesz, że masz żywy dowód na to, że Bolek był Bolkiem? Gdyby nim nie był, to by go ukatrupili.
Jest i drugi dowód. Jego zachowanie 4 czerwca 1992 roku.
Nikt czysty by w ten sposób nie zareagował. I jeszcze udział w całym zamieszaniu Miecia Wachowskiego.
A zdjęcie z szalikiem Lechii... Wiesz, w 1990 roku był w Gdańsku mecz z Eintrachtem Frankfurt. Wymyślono Igrzyska Solidarności. Wiele godzin przedyskutowałem ze śp. Dufkiem, strasznie narzekał, że Wałęsa miał te imprezę w nosie i że trzeba go było niemal błagać by "uświetnił" swoją obecnością to spotkanie.
Trochę mnie to zdziwiło, bo wcześniej, przed 1989 rokiem Tadek na zawołanie Wałęsy robił zadymy ryzykując własną głową (był po wyroku, wisiała nad nim zawiecha). Mnie też na nie ściągał.
5 lipca 2010, 22:16 / poniedziałek
Wyrokiem z 11 sierpnia 2000, Sąd Apelacyjny w Warszawie V Wydział Lustracyjny orzekł, że oświadczenie lustracyjne złożone przez kandydata na Prezydenta RP Lecha Wałęsę jest zgodne z prawdą[23] w rozumieniu ustawy lustracyjnej z 11 kwietnia 1997[24].
16 listopada 2005 Lech Wałęsa otrzymał zaświadczenie nr 1763/05[25], wystawione przez IPN, w którym stwierdzono, iż przysługuje mu status osoby pokrzywdzonej w rozumieniu art. 6 ustawy o IPN z 18 grudnia 1998[26]. IPN przyznał Wałęsie status pokrzywdzonego w drodze tajnego głosowania, w stosunku głosów 4:3[27].

Prawo i Sprawiedliwość!
5 lipca 2010, 22:19 / poniedziałek
5 lipca 2010, 22:26 / poniedziałek
Kurwa mać czy wam już te jebane media i jebani tfu politycy mieniący się tfu elitą polityczną kraju wyprali tak mózgi że nie potraficie samodzielnie myśleć ?
Jaki kurwa hamulcowy ? pytam jaki ? Spróbowały platfusy jakąś konkretną ustawe przedstawić obniżającą deficyt ? NIE ! Czemu ? Bo maja wyjebane w to a ten niby hamulcowy to oczywiście tylko pretekst do nieroóbstawa i nabijana sobie własnej kasy i załatwiania prywatnych interesów !
Jestem bardzo blisko lokalnych władz i nie było jeszcze tak pazernej na kase parti rządzącej jak popaprańcy ( a przeżyłem już wszystkie opcje polityczne od 16 lat w samorządzie ). Więc nikt nie musi mnie przekonywać jaka to jest zgraja kolesiów i prywatnych interesów a o ludziach to przypominają sobie tylko przed wyborami.
Jak myślicie czemu Tusk już teraz prosi o 5 lat spokojnego rządzenia ? bo maja w dupie obietnice - ważne tylko by być kolejne 5 lat przy korycie !!! A już obietnice tego jełopa który zostanie prezydentem to jak żywo wyjąć z ust Gierka. Żyjcie dalej nadzieją bo tylko to zostało w tym kraju, zamiast tego co mogło być gdyby nie pewna klika która dogadała się z komunistami i jeszcze sprzedała resztki swej godności w imie bycia tylko i wyłącznie przy korycie !!!
5 lipca 2010, 22:56 / poniedziałek
Ze smutkiem konstatuję, kolego Krisblu2, że książki Cęckiewicza i Gontarskiego nie doczytałeś do rozdziału 16. Przypomnę tytuł "Proces lustracyjny (2000)". Następniego "Orzeczenie Sądu Lustracyjnego" też raczej nie przeczytałeś.
Rozumiem, lektura trudna. Dobór słów, trudne do ogarnięcia konstrukcje logiczne. Ja, jak miałem problem ze zrozumieniem, to czytałem zdanie po raz drugi. Jak się nie udało - trzeci. Zawsze zadziałało.
I te odnośniki. I ten kontekst polityczny podawany przez autorów.
Normalnego człowieka poraża. Takiego, który się interesuje polityką - poraża w dwójnasób, bo dopiero wówczas widzi, jak wiele jest przed nim ukryte.
5 lipca 2010, 23:20 / poniedziałek
kris nie kompromituj się jeszcze bardziej, już nie musisz,
sąd orzekł tak gdyż
1/ ocenił ze kopie nie są dowodem w sprawie, a akurat wypożyczonych orginałów wałesa zapomniał oddać, po czem, jeszcze raz zwrócił się o pożyczenie kolejnych i .. . . nie uwierzysz znowu zapomniał oddać : ) taki gapa panie, po czem szczyscił gdańsk, nie omiekszając zrobić "napadu" : ) na stoczniową przychodnię (serialnie ktoś się włamał i zawinął całe kartoteki z kartami chorób z lat . . .sami się domyślcie) aby przypadkiem ktoś sie nie doszukiwał per analogia raportowanych zwolnien lekarskich bolka ze zwolnieniami niejakiego wałesy lecha
oczywiscie wypozyczenie zostało poprzedzone obaleniem rzadu, który owe orginały zamierzał na swoją jak się okazało zgube ujawnić, no ale potem to juz poszło z górki, idzie do dzisiaj, dzięki niechby i tuskowi który po wygranych wyborach parlamentarnych najpierwsze armaty wycelował w ipn
a i teraz podczas tymczasowosci po podstawianca pierwsze nowelizacje dotyczyły ipn i krajowej rady radiofonii (nie zadnych tam podatków czy gospodarki głuptaski : )
sprawdzony patent z wypożyczaniem orginałów aktualnie przez podstawianców forsowany jest na skale masową

2/ sąd w 2000 roku nie miał do dyspozycji tych dokumentów do których 8 lat pozniej dotarli naukowcy historycy,
3/ . . . . 4/ . . . . 100/ . . . 101/ . . . nie chce mi się już dzisiaj

wnoszona przez podstawiańców aktualnie poprawka (było już o tem) za czasów p.o. prezydentury
__________________________________________________ ___________________
Art. 30

1. Każdy ma prawo wystąpić z wnioskiem do Instytutu Pamięci o udostępnienie do wglądu (wykreslono - kopii) dotyczących go dokumentów.

2. Instytut Pamięci udostępnia (wykreślono - kopie) dostępnych dokumentów, o których mowa w ust. 1, dotyczących wnioskodawcy, z wyjątkiem dokumentów:

( zostały wykreślone wszystkie wyjątki czyli: 1) wytworzonych przez wnioskodawcę lub przy jego udziale w ramach czynności wykonywanych w związku z jego pracą lub służbą w organach bezpieczeństwa państwa albo w związku z czynnościami wykonywanymi w charakterze tajnego informatora lub pomocnika przy operacyjnym zdobywaniu informacji;

3. ( wykreslono cały - W udostępnianych kopiach dokumentów anonimizuje się dane osobowe osób trzecich. )
__________________________________________________ _________________________

tym cudownym sposobem za niedługo wszyscy otrzymają status pokrzywdzonego wzorem euromędrca, co więcej osoby trzecie takim podobnie bolkowi poszkodowanym anonimowe nie bedą
orzekała w procesach zbiorowych a jakże będzie sędzia Agnieszka negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego Matlak
5 lipca 2010, 23:22 / poniedziałek
o kurwa, wyzej odkryłem pierwszy cud tusku : )
5 lipca 2010, 23:52 / poniedziałek
Polsce potrzebna jest nowa siła- polityczna, która będzie broniła interesów Polaków,
nadchodzą chude lata demokracji w Polsce
Unia Europejska i rosja cieszą się z wyboru nowego prezydenta
Musimy sami zorganizować się do działania
nie czekajcie na kolejny ,,Cód nad Wisłą,,
dziś jest ten dzień,
Bierzmy przykład z pokoleń naszych Dziadów którzy tworzyli Ten wspaniały Kraj
zapraszam do działania
Ku chwale Ojczyzny
6 lipca 2010, 00:05 / wtorek
verde: sąd orzekł i EOT :)
6 lipca 2010, 00:33 / wtorek
Czyli, według Krisblu2 jeśli sąd orzecze, to znaczy, ze tak jest.
Rotmistrz Pilecki
Szyndzielorz "Łupaszko"
tzw. proces krakowski 11 sierpnia - 10 września 1947
ks. Gurgacz
gen Fieldorf "Nil"
sanitariusze wiozący Grzegorza Przemyka.
To sprawy polityczne. A niedawno koleżka został uznany za winnego wraz z 4 osobami (czyli skazano 5 osób), w sprawie, w której było UWAGA 4 sprawców, co potwierdzali pozostali oskarżeni i wszyscy poszkodowani.
To takie pierwsze skojarzenia z brzegu. Nie chce mi się dłubać w pamięci, bo jeszcze wrzucę Ci jednego z partyzantów, którzy zginął w boju i zrobisz z tego aferę.
Nie ośmieszaj się, każdy Twój kolejny wpis dowodzi, że żyjesz w świecie, którego nie ma.
A propos, wiesz, kiedy zastrzelono ostatniego partyzanta?
1963. Lechia właśnie spadła do II ligi.
6 lipca 2010, 02:00 / wtorek
mozecie nie mieszac do swojego pierdolenia partyzantow i ludzi, ktorzy oddali zycie za Ojczyzne? wklejajcie se zdjecia grubych bab i malych kaczorkow ale nie mieszajcie bohaterow z gownem
6 lipca 2010, 07:52 / wtorek
1947: jeżeli dla Ciebie sądy sprzed 89 roku i po 89 roku to to samo, to nie mamy chyba o czym dyskutować
6 lipca 2010, 08:34 / wtorek
Z po jest tak, jak z paleniem papierosów, wszyscy wiedzą że to gówno śmierdzi i jest najkrótszą drogą do raka płuc, ale większość to pali.

Ot takie to z nas dziwolągi, że lubimy podcinać gałąź, na której siedzimy.
6 lipca 2010, 08:48 / wtorek
Genialne, bezcenne, niesłychane i jakże typowe dla tej mentalności. Mistrzostwo świata hipokryzji i cynizmu. Weźmy ten dowód koronny ze zdjęciem Bolka w szaliku Lechii. Przy tej okazji przypomniała mi się kukła z sexhopu z zawiązanym szalikiem Arki, eksponowana kiedyś na derbach w Gdyni. To był tego samego rodzaju dowód na to, ze kibice w Gdyni kochają swoją drużynę i nie boją się nawet manifestować swojego przywiązania do barw ukochanej Arki siedząc odważnie w młynie znienawidzonej Lechii. Kolejny super dowód z nazwą lotniska w Gdańsku. W Phenianie, stolicy Korei Płn, imieniem Wielkiego Przywódcy nazwano nie tylko lotnisko, ale połowę placów i ulic, zakładów pracy, szkól, uniwersytet i prawie wszystko, czemu tylko da się nadać nazwę patrona. Gdzież więc Bolkowi się równać do takiej świetlistej postaci. To wszystko to są oczywiście druzgoczące dowody na to, że Wielki Przywódca jest największym przyjacielem narodu koreańskiego i w ogóle całej ludzkości i pokoju światowego. A kolekcji medali, które towarzysz Breżniew otrzymał nie tylko w ZSRR i w bratnich krajach, ale od kolegów polityków demokracji zachodnich, to pan Bolek śmiało może mu naprawdę pozazdrościć. To są dowody na wielkość i szacunek, jakim radziecki przywódca cieszył się i cieszy się o dnia dzisiejszego na całym prawie świecie.
6 lipca 2010, 08:51 / wtorek
Panowie, jest typ ludzi, do których nie trafiają ani argumenty, ani dowody w postaci zeznań świadków, dokumentów, opracowań naukowych historyków IPN, popartych nie na poszlakach, ale materiałach źródłowych. Tacy ludzie i tak zawsze będą negować i wypierać ze swej świadomości prawdę. Nawet gdyby teoretycznie taki Bolek stanął przed nimi (i – dajmy na to - w poczuciu albo jakiegoś tam zaćmienia umysłowego albo nawrócenia i spokornienia) oświadczył im prosto w oczy, że był faktycznie Bolkiem, że przeprasza i żałuje, to tacy ludzie i tak temu nie uwierzyliby, bo żadną miarą nie pasuje to do ich koncepcji rzeczywistości politycznej i wykutych w umyśle przekonań. Na pewno by zaraz twierdzili, że to jakiś sobowtór podstawiony przez PiS, albo, że Bolkowi PiS podał jakieś narkotyki i ten bredzi od rzeczy. Nie da się więc przekonać tego typu ludzi, którzy wbrew oczywistym faktom, zdrowemu rozsądkowi i temu co się nazywa doświadczeniem życiowym, uparcie twierdzą, że białe jest czarne, a czarne jest białe, że trawa na Antarktydzie jest czerwona, a niebo nad Polską zielone. Jak ktoś tak silnie uwierzył w kłamstwa, nie zechce sie cofnąć, by przed samym sobą przyznać się do samozakłamania. Inaczej mówiąc, jak ktoś raz się zeszmacił, to będzie zwykle szedł tą drogą konsekwentnie i wypierał ze świadomości wszystko, co może zmącić jego dobre samopoczucie. A kiedy im się wyciągnie w polemice taką Sawicką albo Piesiewicza, Chlebowskiego czy Drzewieckiego, to wyskakują z argumentem, że wszystko jest okey. Ba, to nawet super uczciwi, przyzwoici i szlachetni ludzie, mogą i powinni stanowić przykłady do naśladowania, bo nie zostali przecież skazani. Dodatkowo będą utrzymywać, że skoro ich koledzy partyjni nie zgodzili się na uchylenie immunitetów, to jest to kolejny widoczny dowód na uczciwość i szlachetność tych znamienitych postaci. Dlatego nie warto walczyć polemicznie z takimi wiatrakami obłędnej hipokryzji, chyba żeby się pośmiać. Jedyna wartość tego wszystkiego to to, że chociaż inni poczytają sobie i może samych siebie ustrzegą przed takim rodzajem zniewolenia umysłowego i zakłamania.
6 lipca 2010, 09:10 / wtorek
Krisblu2: Jeśli Ty nie widzisz podobieństwa w skazaniu "Łupaszki" i Wyszkowskiego, to znaczy, że nie nigdy nic nie zobaczysz. Ale to już Twój problem.
Moim jest to, że żyję z Tobą i Tobie podobnymi w jednym kraju, jednej społeczności.
Ostatni podany przeze mnie przykład (5 skazanych przy 4 sprawcach) po pierwsze powinien dać Ci wiele do myślenia, po drugie, jest to sprawa sprzed trzech lat. Dla ułatwienia: 2007, zatem 18 lat po tzw. transformacji ustrojowej.
odnośnik
Posłuchaj. I pomyśl, gdzie od 4. lipca bije tętno Polski.
6 lipca 2010, 09:12 / wtorek
Piepszyć to każdy sobie może,
"16 listopada 2005 Lech Wałęsa otrzymał zaświadczenie nr 1763/05[25], wystawione przez IPN, w którym stwierdzono, iż przysługuje mu status osoby pokrzywdzonej w rozumieniu art. 6 ustawy o IPN z 18 grudnia 1998"
przeliteruj to sobie i zrozum, to tylko jedno zdanie
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.610