Gdańsk: czwartek, 9 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Wybory prezydenckie 2010

strona 5/23

14 czerwca 2010, 23:55 / poniedziałek
Wybór niby jest prosty, ale...
ale czy faktycznie Jarek chce zostać prezydentem?
Rozważmy scenariusze:

1. Komora zostaje preziem - cała władza w rękach PO, mają półtora roku na wprowadzenie 2giej Irlandii, powrotu ludzi z emigracji, etc. etc. przecież nie od dziś wiadomo, że mają szuflady pełne ustaw. Nie ma hamulcowego, więc wprowadzają w PL dobrobyt, wszystkim żyje się lepiej - nikt nie krepuje im rąk.
Myślę, ze w ciągu tych kilkunastu miesięcy skompromitują się doszczętnie i powtórzymy wariant węgierski. Jedyny problem to medialna osłona zwłaszcza odpolitycznionej TVP. Pamiętajmy, że PiS to JarKacz a JarKacz to PiS. Dzięki (zakładanej przeze mnie) minimalnej przegranej w 2giej turze JK i PiS dostaje potężny mandat/kredyt zaufania od społeczeństwa, kwestia umiejętnego rozegrania nadchodzącego roku i wygrana na jesień 2011 jest w kieszeni.

2. Kaczyński zostaje preziem. Wg mnie nie zmienia się nic w porównaniu z prezydenturą LechKacza, jest może tylko nieco mniej kopany przez wzgląd na zmarłego brata. Będzie marginalizowany, każde weto, każda krytyka rządu, inicjatywa ustawodawcza będzie wzmacniała PO dzięki służalczym mediom - jest hamulcowy postępu, przecież rząd chce dobrze a może nawet lepiej, ale jest 2gi Kaczor który blokuje. Przez ostatnie 2 miesiące większość urzędów kadencyjnych została już obsadzona przez ludzi Komory i Tuska, prezydentura w wykonaniu JarKacza to będzie nerwowe przebieranie nóżkami. W tym scenariuszu PiS nie ma szans na wygraną w wyborach parlamentarnych, przede wszystkim z powodu braku charyzmatycznego Prezesa - PO i media nie pozwolą Jarkowi działać na rzecz PiS, bo przecież jest preziem wszystkich Polaków. W tym momencie dochodzimy do pytania co dalej z Pisem po wyborze Jarka? Walka o władzę w partii, walki frakcyjne, nie wykluczony podział partii, odpływ poszczególnych wyrazistych postaci do innych ugrupowań - tego nie można wykluczyć.
Przy tej opcji najwięcej zyska lewica z Napieralskim na czele.

Tak czy siak głosuję na Jarka.

Parafrazując okrzyki postępowej młodzieży z wiosny 2006r. po objęciu ministerialnej teki przez R. Giertycha, pozwolę sobie zakrzyczeć:
Komora do wora – wór do jeziora ;-)
15 czerwca 2010, 00:05 / wtorek
TBG sam jestes żałosny, dowalajac sie do "perejro" itp, to czemu nie skomentowales jego hymnu ? to tez nie jest wazne ? i odpowiadajac Twojemu pytanie - tak ja znam wszystkie zwrotki.

"Jaroslaw Kaczynski? Pierwszy prezydent RP wybrany z litosci?"
odnośnik

Nic dodac nic ujac. Litosc Wami kieruje, i popelnicie blad glosujac na J.K, bład którego jeszcze 3 lata temu chcielibyscie zapobiegac, np "zabierajac babci dowod"

Niech zyje radio maryja ! niech zyje J.K ! a coooo
15 czerwca 2010, 00:07 / wtorek
przepraszam że pytam a kto jest twoim kandydatem?
15 czerwca 2010, 00:26 / wtorek
kandydatem WGB jest zapewne wsiowy głupek, ale może się mylę i jest nim Pan Waldek, co stoi po zielonej stronie mocy
15 czerwca 2010, 01:28 / wtorek
WhiteGreenBlood napisał: " . . .
Ci sami ludzie przez ostatnie 3 lata kpili, szydzili, nasmiewali sie z zmarlego L.K - byl on obiektem wielkich drwin

...uwaga, uwaga . . . . . albo znajacy Polskie realnie jak "Artur Borubar" czy "Perejro" . . . . .

Jarosla Kaczynski jest jeba*** kriopijca zerujacym na przelanej krwi swojego brata, i na dramacie powodzian.
Niech zyje radio maryja ! niech zyje J.K ! a coooo . . . "
===========================================

następny,
kompromitujesz poziomem swych wpisów i siebie, i tą sprawę której chcesz sprzyjać,
z drugiej strony . . . . właściwie to im więcej takich wpisów tym gorzej dla hrabiego : )))))))))) tym lepiej dla Polski,
szydzili z Kaczora młodzi wykształceni z dużych miast (MWZDM), dzięki temu że zastąpiono im refleksję, krytyczne poznanie i wnioskowanie, otóż zastapiono im to chichotem szkła kontaktowego, gotowcom serwowanym na ich pierdolonym poziomie dna przez wojewódzkich, szymonów majewskich szołów i innych przygłupów dla przygłupów,

bez urazy panowie, ale niektóre wpisy korelują z ludźmi którzy poza tvnem, polsatem, superstacją, radiem-zet, rmf-fm, wyborczą i innymi takimi nie wiedzą nic o swiecie,
wiedz ą tyle co chcą i ile chca te media, cokolwiek innego jest dla nich ścierwem,

kurwa zrobić z barubaru kryterium znajomości Polski ? ? ? no jełop, kto powie że nie ? ? ? (głos zainteresowanego się nie liczy : )

tymczasem
za kampanijnego głupka robi póki co hrabia dwururka herbu czereśnia,
zakuty łeb, doprawdy,
dzisiaj znowu pomylił cipę z okiem (konkretnie ZOMO z NATO)
ale to dporawdy nie rzecz w gafach i lapsusach, ot takie tam wyzłośliwiania się

ale w wizji uprawiania polityki,
coby nie powiedzieć hrabiego o kompetencję na wizjonera ani na genialnego stratega podejrzewac się nie da : ))))) nawet jesli by ktoś bardzo chciał : )
taka pała po prostu, tęgi jełop, substytut, jedynie tyle z niego żeby robił to co mu karzą, co mu rozpiszą ci których jest zakładnikiem i faworytem, głupek którego nie można podejrzewać o żadne korzystne walory poza tym jednym by tańczył na sznurku jak mu pociągną,
od lat tak tańczy, a że mądry jakby nie patrzeć nie jest, to i teraz zrobi i już robi (vide ipn, vide tvp, itpitd) co mu karzą

mniejsza o to że on chciał gaz odkrywkowo z łupków nie wydobywać,
istotniejsze jest zwrócenie uwagi na to iż w jednej ze swych pierwszych wypowiedzi na ten temat poszukal pretekstu na NIE, akurat madrzejszego nie znalazł jak to on ma w zwyczaju ale . . . . właściwie to dlaczego odruchowo był na nie ? ? ?
dlaczego jest na nie w wykorzystywaniu szansy jaką może dać Polsce rola lidera krajów środkowej europy ? ? (mhm na to własciwie odpowiedział w niedzielnej debacie: bo mogłoby to sie nie spodobać możnym)
dlaczego . . . dlaczego . . . jest dziesiątki jak nie setki innych bardziej ważkich argumentów by amatoraowi wsi zasadzić tegiego kopa w dupę, jemu i jego wielbicielom,
tyle że było już o tem nawet i tu setki razy,
ale do larsenów70, jarkówSTG, WGB to nie dotrze nigdy,
gdyby dotarło . . . zwariowali by dokumentnie, to pewne, zbyt wielki dysonans poznawczy, świat musi być taki jak w szkle kontaktowym, nie może się okazac że jest inaczej, to wykluczone,
dla animuszu zakrzykną: jebać TV Trwam! jebać Radio Maryja ! taka to z nich pociecha,
oczywiscie nie jest ich winą że dają się ruchac wyborczym i tvnom i całej masie pokrewnych,
trudno jest miec do nich o to pretensję, po prostu niektórzy potrafią a niektórzy NIE i w tym cała rzecz jak mawiał Kubuś Puchatek,
tymniemniej, śmiech bierze jak ustawiają całą inność do kąta Trwam-radiomaryjnego, ustawiają wszystkich "argumentami" które zasuflowały im takie potęgi intelektu jak miecugow, sianecki, wojewódzki, wołek, kutz, wajda, i cała reszta znanego z wielu już występów chóru wujów
15 czerwca 2010, 09:08 / wtorek
WGB, ja głosowałem na Lecha Kaczyńskiego. Mało tego, zabrałem na wybory całą swoją rodzinę, babcię też. Nie zabierałem jej dowodu, jak do tego namawiało wielu debili.

W niedzielę oddam głos na Jarosława Kaczyńskiego. Nie z litości, jak to próbujesz sugerować, ale z rozsądku. Jeśli nie chcemy, aby che Komorra kompromitował Naszą Ojczyznę, liżąc dupy "możnych" tego świata, "wypisując" nas z NATO, obrażąjąc Krakusów i Poznaniaków czy innymi podobnymi gafami. Fakt, jak mu tusku podał szalik, chyba jeden jedyny raz podczas kampani się nie pomylił- ale chyba dlatego, że wcześniej sporo trenował.

Dla mnie che Komorra to debil większy niż "słynny" Andriu. Róznica między nimi jest taka, że lepperem sterował miller, a komorą kręci tusku.
15 czerwca 2010, 09:21 / wtorek
a tu niespodzianka dla zwolenników donalda i jego przydupasów

odnośnik

tak rząd szuka pieniędzy do budżetu
15 czerwca 2010, 09:29 / wtorek
Jarosla Kaczynski jest jeba*** kriopijca zerujacym na przelanej krwi swojego brata, i na dramacie powodzian.
Coz Boldi ten post mowi o tobie i twoim poziomie wszystko.Moze jestes mlody i z wielkiego miasta ale na pewno nie wyksztalcony.Zatem nie jestes typowym wyborca Platformy:),choć twoj post jest akurat typowy dla wyborcy PO,ktoremy brak argumentow.Typowy język nienawiści.
Poniewaz nie bedę wdawal sie w polemikę na takim glupim poziomie tylko raz odpowiem ci w języku ktory rozumiesz:Bronisław "wpadka Komorowski to zwykly bufon i arogant,kompletnie pusty w srodku,strerowany przez specow od pijaru( a moze tez przez dawnych przyjaciol z WSI),ktory gdyby nie przychylne mu media praktycznie by nie istnial.To koleś ,ktory chce nas wypisac z NATO,nie chce eksplatowac gazu lupkowego(ogromna szansa dla Polski!!!),myli platnika netto z beneficjentem netto,bezplatna sluzbe z drowia z bezplatnym szkolnictwem,ktory nie chce zniesienia wiz dla Polakow do USA,ktory nie chce by Polska byla silna w regiionie,bo moze to draznic Rosje.Komorowski to zwykly glupek i tyle..Możesz sobie dopisac Boldi,że jeba^^^ glupek...:)
Jak dla mnie przebrała sie miarka,glosuję na Jarka!
15 czerwca 2010, 09:48 / wtorek
Kaczynski ośmiesza sie swoimi wypowiedziami na kazdym kroku :

"Przyjecie teraz EURO jest zalaniem naszej "rozpalonej gospodarki" strumieniem zimnej wody- uważa Jarosław Kaczyński. Według lidera PIS, Polska nie powinna przyjmować w swoje progi EURO."

"Ludzie, którzy maja lewicowe poglady na ekonomie i w sferze socjalnej, beda glosowac na PIS - uważa prezes PIS. Dodaje, że z zainteresowaniem śledzi przygotowania do stworzenia nowej partii przez osoby zwiazane z radiem Maryja" <- Nic dodac nic ujac. Lechia Gdansk - Polski bastion prawicy , co nie ?

Ps. O moje wykształcenie sie nie martwcie, skończone mam technikum łacznosci, WSZiB w Sopocie i mimo 26 lat - moja nauka wciaz trwa. Lepiej sam skończ wkońcu to zaoczne gimnazjum.

ps2.
Niech bedzie pochwalony nowy układ!
Ojciec Wasz dyrektor, Prezydent L.K wraz z "małżonka", oraz Wielki Brat.
Kaczy folwark musi zostac zniszczony (a kacza napoleonka skonczyc w trybunale stanu)
Amen.
15 czerwca 2010, 10:02 / wtorek
Maly cytat z Kataryny"Palikot przyznał, że Komorowski nie mówi swoich tekstów, tylko powtarza to co mu ktoś podrzuca. Ktoś najwyraźniej cieszący się bezgranicznym zaufaniem marszałka, skoro przed powtórzeniem za nim nawet nie zasięgnął drugiej opinii. W jednej z ważniejszych spraw, nie miał pojęcia co zadeklarował i że jest to sprzeczne z interesem Polski. I rodzą się dwa pytania. Czy ktoś tak bezmyślnie powtarzający szkodliwe dla Polski deklaracje, których znaczenia nawet nie rozumie nadaje się na prezydenta? Kto doradza Komorowskiemu i sufluje mu kwestie tak ewidentnie sprzeczne z politycznymi i gospodarczymi interesami Polski, i cieszy się na tyle dużym zaufaniem marszałka, że ten nie zastanawiając się co mówi, powtarza je bez wahania."
15 czerwca 2010, 10:11 / wtorek
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik !!!
odnośnik
odnośnik

Na szczescie rzesze ludzi nie daje sie nabierac na te durne litosciowe zagranki, i prawdopodobnie kaczor nie zostanie prezydentem.

Ps.
Pytanie dla zwolennikow L.K, i Pisu :
Wiecie dzieki komu ludzie za granica wstydza sie przyznac skad pochodza?
15 czerwca 2010, 10:26 / wtorek
Kwa Kwa Kwa!
15 czerwca 2010, 10:27 / wtorek
Ktoś tu wspomniał o prywatyzacji szpitali,tak więc coś napisze.Nie ważne kto by chciał doprowadzić do prywatyzacji,czy to będzie PiS,SLD,PSL czy też PO-POPIERAM.Jeżeli ktoś z Was miał kiedyś okazje leczenia się w szpitalu publicznym i szpitalu prywatnym powinien zauwżyć różnice w jakości wykonywanych usług i okresie oczekiwania na usługe,dla przykładu podam,że po wypadku jaki miałem próbowałem się zarejestrować do szpitala w Kościerzynie,usłyszałem,że na tamten czas na ten rodzaj operacji czeka się ok.2-3 lat,zamurowało mnie bo przez ten czas nie mógł bym wrócić do pracy a niestety gęby w domu trzeba nakarmić,próbowałem dalej.Obdzwoniłem i objezdziłem wszystkie szpitale w Pomorskiem i co?Dupa,wszędzie gdzie byłem pokończyły się limity,a w Malborku Dyrekcja szpitala nie wyraziła zgody na przeprowadzenie operacji,tłumacząc się brakiem odpowiedniego sprzętu.Traf chciał,że mojej rozmowie przysłuchiwał się jeden z ortopedów i kazał mi zostawić nr telefonu.Telefon zadzwonił jeszcze tego samego dnia,okazało się,że owy ortopeda był też na etacie w jednym z Gdańskich prywatnych szpitali,kazał mi porobić badania i zgłosić się jak będe miał wyniki.Po tygodniu spotkałem się z nim w Malborku,zobaczył wyniki i kazał mi czekać na telefon.Po paru dniach zadzwonił,że podejmie się operacji i dostał zgode dyrekcji na przeprowadzenie jej w ramach umowy NFZ,już wprzyszłym miesiącu.Tak więc ja nie wiem o co ten cały szum z prywatyzacją szpitali które i tak nie działają bo nie mają punktów od NFZ na leczenie,to jest chyba jedyne rozwiązanie aby każdy miał zapewnioną szanse aby być zdrowm w tym chorym systemie
15 czerwca 2010, 10:31 / wtorek
Że juz nie wspominajac o tym jaki lament PIS podniosl ostatnio gdy Unia podjela decyzje ze pacjenci moga sobie wybierac gdzie chca byc leczeni, a kase musi za to wylozyc NFZ - i to jest piekny krok ! bo to co sie dzieje w publicznych przychodniach/szpitalach itp , wielogodzinne/wielomiesieczne kolejki to poprostu 8 świat
15 czerwca 2010, 10:38 / wtorek
Problem z ludzmi pokroju Boldiego polega na tym,że dla nich argumentami sa fotki z demotywatorow lub zwykle wyzwiska.I mimo ze nadal sie ucza ,pomimo 26 lat,to nie potrafia myśleć samodzielnie.Sorry Boldi za wycieczke persolnalną pod twoim adresem,ale to przykre że sa ludzie w tym kraju dający sie nabierać na tak prosta w sumie propagandę,że tak duż jest lemingow.
Niżej swietny,merytoryczny artykul o Komorowskim,PO,mediach i wyborcach PO
odnośnik
Odnieś sie do takich rzeczy zamiast wklejac kolejne obrazki z demotywatorow czy kolejny raz wyzywac Kaczyńskiego.Choć jestem pewien,ze merytorycznie tego nie potrafisz...:)
15 czerwca 2010, 10:47 / wtorek
Po 1:
kto tu jest nieinteligentny:)? jedn debil ( t-t ) palnal kiedys, że ja to Boldi , a Ty jak taki potulny piesek automatycznie w to wierzysz:) kto tu nie potrafi samodzielnie rozumowac tylko słucha jakiegos barana?

po 2 :
Obrazki z demotywatorów tylko pokazuja, że zwykli ludzie widza to co wyrabia sobie PIS ze swoim "wielkim" kandydatem.

po 3:
Podalem ci argumenty o euro i o nowej partii z ludźmi rydzyka, radia Maryja - jakos przemilczałes.
15 czerwca 2010, 11:05 / wtorek
Janusz Palikot w rozmowie z Janiną Paradowską w Superstacji powiedział, że Bronisławowi Komorowskiemu będzie bardzo trudno wygrać z Jarosławem Kaczyńskim. Deklaracja politycznego ojca chrzestnego pana Bronka jest o tyle ciekawa, że pośrednio podważa wiarygodność sondaży SMG/KRC, CBOS, TNS OBOP, Gfk Polonia, wskazujących wciąż dużą przewagę faworyta PO. Skoro prezentowane w „Gazecie Wyborczej”, TVN, etc. wyniki sugerujące, że Komorowski to pewniak wygrywający wyścig do Pałacu Prezydenckiego, jeśli nie w pierwszej turze, to już „na pewno” w drugiej, miałyby nie odzwierciedlać preferencji wyborczych, to jaki nasuwa się wniosek? Może taki, że sonda przeprowadzona przez portal Interia.pl, esemesowa sonda Telegazety TVP, głosowanie na stronie internetowej dziennika „Fakt”, czy badania robione przez Społeczną Inicjatywę Sondażową, w których większość respondentów jako swojego kandydata wskazuje Jarosława Kaczyńskiego są bliższe prawdy.

W badaniu Interii z 30 maja, z oddanych 266 351 głosów poparcie dla Kaczyńskiego zadeklarowało 50 proc. uczestników, dla Komorowskiego – 25 proc. Podobne wyniki przynosi badanie Społecznej Inicjatywy Sondażowej, prof. Rafała Brody, przeprowadzone pomiędzy 12 a 26 maja na 1928 osobach. Tu Kaczyński otrzymuje 52, 7 proc., a Komorowski – 27, 3 proc. W sondzie na stronie internetowej dziennika „Fakt” trwającej od 4 maja przewaga Kaczyńskiego nad Komorowskim jest niezmiennie wyraźna. W szczytowym momencie kandydata PiS popierało nawet 71 proc., a Komorowskiego 29 proc., zaś 9 czerwca było to 58:42 na korzyść lidera PiS. Z kolei w esemesowej sondzie Telegazety TVP (sposób głosowania na str.888) Kaczyński cieszy się obecnie poparciem prawie 70 proc. uczestników, a Komorowski zaledwie ponad 12 proc.

Wszystkie te wyniki wskazują na prawdopodobieństwo rozstrzygnięcia wyborów w pierwszej turze na niekorzyść Komorowskiego. Być może dlatego nawet największe sondażownie zmieniają trend, by uwiarygodnić się w przypadku wzięcia puli przez Kaczyńskiego, i pokazują coraz częściej zadyszkę kandydata PO. O ile jeszcze kilka tygodni temu w większości z nich pan Bronek wygrywał w cuglach już w pierwszej turze, to teraz coraz częściej prezentowane wyniki wskazują na odrabianie strat przez Kaczyńskiego, określane – co symptomatyczne – jako „szalona pogoń”.
7 czerwca „Gazeta Wyborcza” ogłosiła wyniki sondażu przygotowanego dla niej przez PBS DGA. „GW” pisze - mimo utrzymującego się pięćdziesięcioprocentowego poparcia dla Komorowskiego – że to „Kaczyński rośnie w siłę” osiągając 38 punktów poparcia, to jest 5 proc. więcej niż w końcu maja. A przecież jeszcze w czasie żałoby narodowej ta sama „Wyborcza” przytaczała wyniki badań, w których Jarosław Kaczyński mógł liczyć w wyborach prezydenckich jedynie na 4 proc. głosów.
Cytat z salonu24 o sondażach
Boldi ale do czego mam sie odniesc?Co jest złego w tym,ze Kaczyński śledzi z zainteresowaniem powstanie nowej partii?Sledzi to nie tylko on,sledzi to pewnie cała prawica,cała lewica,o Gazecie Wyborczej nie wspominając.Nie ma w tym nic kompromitującego.Co do Euro-wielu ekonomistów i politykow,a takze wielu zwyklych ludzi nie chce szybkiego wejscia do strefy Euro.W Slowacji gdzie euro już jest PKB spadlo o 12%.-w Polsce oznaczaloby to kolejny milon bezrobotnych.Inna sprawa ,ze rzad Tuska nie spełnia zadnych kryteriów wejścia do strefy Euro:),moze dlatego Tusk gada teraz o 2015 lub 2016 roku:)
Argument o tym ,ze na demotywatorach zwykli ludzie pisza o tym jak widzą PiS,to taki argument jak ,czytanie na kibice net czy portalu trojmiasto.pl wypowiedzi śledzi o tym,ze rzadzą w Trojmieście,juz sie odbudowali,tak wogole to na dworcu w Gdynii byli tylko kilku małolatów,ludzie z kurtami Mloda Arka to ich fc z Wejherowa,ich koledzy z Poloni Bytom byli pijani i nikt nie dostal itp...Rozumiesz?To żaden argument.
15 czerwca 2010, 11:24 / wtorek
i dalej boldiuje:) tak jak wiekszosc PISiorów, nie masz wlasnego zdania - oklepujesz tylko to co palna inni, nie masz zadnych argumentow.
15 czerwca 2010, 11:26 / wtorek
Widze tutaj pewną niezgodność.Jak człowiek nie znający się na polityce,którego celem jest tylko atakowanie klanu Kaczyńskich,obraża kogoś z tej rodziny lub formacji to jest nazywany debilem,a wczoraj autorytet pisowski pani Jadzia Staniszkis nazwała go nawet "FRAJEREM".to dziś znowu jest uważany za proroka,bo stwierdził,że Komorowski może nie wygrać wyborów,o co wam panowie chodzi?Jak Palikot krzyczy to jest fe,a gdy powie coś co Wam pasuje do jest dobry.
15 czerwca 2010, 11:36 / wtorek
Wybacz mi tego Boldiego:)Tak jak zwykly POmyleniec nie potrafisz odnieść sie do zadnych argumentow(bo ich nie masz?)-demotywatory,wyzwiska i zarzucanie przeciwnikowi brak argumentow,przemilczanie niewygodnych faktow i nie odnoszenie sie do zarzutów-dobry jesteś:)
O Palkocie pisać nie bedę.Takiego chama nie bylo i chyba nie bedzie w polskiej polityce dlugo.Wspomne tylko o 2 koszulkach ktore nosil-"Jestem gejem" i "Kocham Radka Sikorskiego".
15 czerwca 2010, 11:40 / wtorek
Ja nie mam argumentow?

Ty w jednym poscie wklejasz caly tekst z Palikotem, tak jak kolega napisal bo Wam pasuje teraz akurat - ale jak mowi cos przeciw to Palikot jest uposledzony, ograniczony itp - ale ze teraz powiedzial cos na reke pisowi, to mozna to wkleic co nie?

I na dodatek pare postow nizej dopisac jeszcze ze nie bedzie sie gadalo o Palikocie.. Chociaz wkleja sie jego wywiad.
15 czerwca 2010, 11:54 / wtorek
aaa i jeszcze jedno
smiesza mnie gadki typu "nie moze byc wladza oddana w rece jednej partii, wiec głosuje na Kaczyńskiego" ..

To ja sie pytam.. Co jak prezydentem zostanie Kaczynski, i w wyborach rządu ( tez niedaleka przyszlosc) wygra PIS ? i co wtedy ?

wtedy bedzie cacy ? nie bedzie przeszkadzala wladza jednej partii ?

Ps. Nie wspomne ze juz bliźniaki rządziły przez pewien czas Polska ( L.K prezydent, J.K premier ) - i nic z tego dobrego nie wynikło.
15 czerwca 2010, 12:17 / wtorek
Klopoty ze zrozumieniem slowa czytanego?Ojciec duchowy Bronka,jego przyjaciel ,vice przewodniczący Platformy,człowiek,ktory rzucil wyzwanie Schetynie,najwiekszy cham polskiej polityki stwierdził ,ze Komorowski nie mówi swoich tekstów tylko to co ktoś mu podrzuca.Pomijajam,to że chyba nie taki powinien byc przyszły prezydent nie majacy wlasnego zdania na zaden temat,to w normalnym kraju ta informacja bylaby na czołowkach newsow wszystkich mediów.Tyle o Palikocie,bo naprawde nie chcę pisac o jego wyskokach,dlugach,przekretach finansowych czy domniemanym biseksualizmie:)
Władza jednej partii zawsze jest szkodliwa,dlatego teraz wszyscy glosujmy na Kaczora.:)
Ja akurat uważam,ze za rządow PiSu bylo lepiej-zobacz ilość bezrobotnych np teraz i w wtedy,zobacz jaki byl wzrost gospodarczy wtedy i teraz,ile kosztowala benzyna,żywnośc,ile kosztował dolar czy euro?Tusk ze swoja ekipa rzadzi juz ponad 2 lata i nic z tego nie wynika,nic dobrego,nawet na naszym pomorskim podwórku.Największy wzrost bezrobocia w Polsce nastapil w 2009 roku wlaśnie w pomorskiem,dziwie ,sie zatem że tak dużo ludzi wciąz tu popiera partię liberalna i Bronka K
15 czerwca 2010, 12:21 / wtorek
wyniki 2. tury odnośnik

iti spierdalaj! z peło i komorowskim
15 czerwca 2010, 12:43 / wtorek
W najbliższą niedzielę oddam głos na pana Bronisława Komorowskiego - zapowiedział Włodzimierz Cimoszewicz na wspólnej konferencji prasowej z marszałkiem Sejmu - Nie mam żadnych wątpliwości, że tym, który stwarza szansę na realizację pozytywnego scenariusza, jest marszałek Bronisław Komorowski - mówił Cimoszewicz. - Respektuję samodzielność wyborców, więc nie będę im mówił, na kogo mają głosować - dodał.
........................................
Komoroś ma super wyborców, przekonał nawet zatwardziałych postkomunistów. Po Belce, kolejny czerwony dołączył do drużyny. Bycie kibicem Lechii, legendarnego Bastionu Prawicy, i głosowanie na Komorosia, to jakieś wielkie nieporozumienie i mega obciach. A zgadnijcie na kogo w II turze zamierza głosować Jaruzelski?
15 czerwca 2010, 12:49 / wtorek
Prawda o rządach PiS. W tym okresie bowiem, jak wskazują dane NBP, gwałtownie, najszybciej po 80 roku, rosło zadłużenie zagraniczne Polski (a więc nie licząc wzrostu zadłużenia wewnętrznego)- aż o 100 mld dolarów! Tak duży wzrost zadłużenia przyczynił się w dużym stopniu do wzrostu gospodarczego w okresie rządów PiS.

Teraz jednak ten dług mocno będzie ciążył na Polsce- bo trzeba go będzie spłacać, podczas gdy spada gwałtownie koniunktura na świecie, która umożliwiała eksport polskich produktów (a nie mamy ich, niestety, zbyt wiele). To dlatego obecny rząd nie ma zbyt szerokiego pola manewru, nie może bowiem powiększyć zadłużenia, które umożliwiłoby przeprowadzenie jakiegoś planu stymulującego gospodarkę- bo inwestorzy zagraniczni nie będą już tak poważnie zadłużonemu krajowi pożyczać więcej pieniędzy. Skutek tego wzrostu zadłużenia obserwujemy także w postaci gwałtownego spadku wartości polskiej waluty.

Oczywiście nie tylko podczas rządów PiS rosło zadłużenie, rosło ono szybko także wcześniej podczas rządów SLD, a także potem za rządów PO. Można nawet stwierdzić, że zadłużanie się za granicą było dominującym „modelem” rozwoju Polski, zwłaszcza po 2000 roku (od czasu objęcia rządów przez SLD). Nie dziwi, że za rządów PiS dopuszczono do tak gwałtownego wzrostu zadłużenia- skoro wicepremierem ds. gospodarczych była liberałka, Zyta Gilowska… Zamiast redukcji zadłużenia wybrała przecież obniżanie podatków… To jednak nie zmniejsza odpowiedzialności politycznej PiSu. Wtedy zresztą, tak jak i obecnie, Prezes Jarosław Kaczyński dawał dowody wielkiej sympatii dla liberalnej polityki gospodarczej…
15 czerwca 2010, 13:21 / wtorek
To juz przechodzi wszelkie granice.Nie ma rządu,ktory bardziej zadlużyl Polske niz rzad Tuska,rzadu,ktory co roku zaklina rzeczywistoścć i co roku nowelizuje budzet.Jarek STG twoje klamstwa sa zenujace.WSZELKIE DANE NBP POKAZUJA TO JEDNOZNACZNIE-ZADLUZENIE PANSTWA W 2006 ROKU169 636 (RZĄDY PISU) ROK 2009-279 528(RZĄDY PO).O tym ze o ok 20 mld zlotych w budzecie na 2009 pomylis sie "geniusz" Rostowski nawet nie bede pisal.W normalnym kraju za takie rzeczy sa dymisje!!!!
Chlopie odpuść sobie,co krok mylisz sie lub celowo klamiesz.
Dzisiejsza decyzja Cimoszewicza,a wczesniej nominacja Belki na szefa NBPu konczy chyba dywagacje na temat prawicowości Platformy...
PRZEBRALA SIE MIARKA GLOSUJEMY NA JARKA:)
15 czerwca 2010, 13:27 / wtorek
A ja się cieszę że w jednym z sondaży J.K.M. z 3% przeskoczył Pawlaka 1%
Nie chcę głosować ani na prezydenta ciapciaka Komorowskiego ani na prześladowce Kaczyńskiego.
Komorowski uważa że jest najmądrzejszy i nie potrzebuje PiaRowców. Cały czas popełnia jakieś gafy potem się z tego tłumaczy. Na dodatek szybko reaguje TVN jak np. wczoraj z prywatyzacją szpitali. Komor tłumaczy się że on tak do końca tego nie chce, zaraz reakcja TVNu pokazująca że prywatyzacja jest cacy i ludzie nie powinni mieć do niego żalu. kur... parodia. Mniejsza czy prywatyzacja jest ok czy nie ale jedyny Korwin który się do tego przyznaje, że chce prywatyzacji. Wszyscy o tym wiedzą, że jest potrzebna ale każdy boi się przyznać żeby nie stracić głosów.
Od Kaczyńskiego się wogóle odcinam, bo dziękuję za takiego reprezentanta Polski. Pośmiewiskiem Europy już dłużej nie chce być.

Co do wcześniejszej dyskusji o InVitro - jeżeli ktoś uważa że to nie katolickie to po pierwsze proszę mi powiedzieć jakie zabiegi w szpitalach są. Może zróbmy listę rzeczy z których lepiej zrezygnować i jakich operacji nie robić żeby czasem koścół się nie obraził. Po drugie porozmawiajcie z ludźmi którzy przez wiele lat próbują mieć dzieci i nie mogą ich mieć. Oczywiście w tym temacie to już wszyscy politycy kręcą żeby nie powiedzieć za dużo. No kur... ten elektorat.

Głosować w II turze będe chyba na chybił trafił. Tylko żeby mi się ręka na Kaczkę nie obsunęła.
15 czerwca 2010, 13:39 / wtorek
Za WP, " Włodzimierz Cimoszewicz poparł kandydata PO na prezydenta. - W najbliższą niedzielę oddam głos na Bronisława Komorowskiego. Polska potrzebuje oddechu - powiedział były premier i minister spraw zagranicznych. Dodał, że nie chciałby żeby Kaczyński został prezydentem, a Grzegorz Napieralski nie tyle walczy o prezydenturę, co o swoją pozycję w partii. Komorowski podziękował za poparcie i podkreślił, że w obliczu wyzwań stojących przed Polską podziały historyczne tracą znaczenie. " Komuchy popierają gajowego, gajowemu gratulujemy wyborców.
15 czerwca 2010, 13:40 / wtorek
Ironią losu jest to ,ze są wśród kibiców Lechii Gdańsk ludzie-wśrod tego Polskiego Bastionu Prawicy-,ktorzy chca w 2 turze głosowac tak samo jak Wojciech Jaruzelski,Cimoszewicz i inna czerwona holota.
15 czerwca 2010, 13:52 / wtorek
Sprzeciw Kaczynskiego przeciw InVitro jest totalna bzdura.

Niekatolickie..
A jak mloda para sie żeni, i maja problemy z poczeciem dziecka - a chca byc szczesliwi i spelnic obowiazek malzenski pocecia dziecka - to czemu mialo by sie im nie pomoc?

czym to grzeszy ? moze lepiej jak malzonka sie skurwi z innym ? wtedy nie bedzie grzech ?

ZAabraniaja szczescia wielu parom w Polsce i na swiecie.

A porownujac aborcje z InVintro to juz J.K sie osmiesza.
15 czerwca 2010, 14:11 / wtorek
Totalną bzdurą jest to, że wybrałes prace w gazecie w.
15 czerwca 2010, 14:20 / wtorek
conieco o geopolityce,
przesterowaniu sie priorytetów USA
jak również naszych rodzimych jak zgrabnie ujął to Michalkiewicz: " . . . Ciekawe, że jeszcze kilka lat temu to właśnie „Gazeta Wyborcza”, wyrażająca punkt widzenia żydowskiego lobby, nie dawała się nikomu prześcignąć w niechęci do zimnego rosyjskiego czekisty Putina – no a teraz jednym susem wskoczyła do pierwszego szeregu Stronnictwa Ruskiego. . . . "

zamiast przepychac sie z niereformowalnymi głupkami polecam lekturę

odnośnik
odnośnik
odnośnik

zwłaszcza trafna jest puenta ostatniego linku, jesli rzeczywiście a na to wskazuje obieg dokumentów pomiędzy kancelariami premiea, prezydenta, i marszałka,
otóż jeśli rzeczywiście tusk z komorem naganiali putinowi naszą delegację państwową to . . . puenta wiele tłumacząca np gorliwość komorowskiego w "wychodzeniu z nato"
15 czerwca 2010, 14:24 / wtorek
I dla tego nie lubię PISiorów: jak brakuje argumentów to musimy coś na niego znaleźć. Nas nie lubi więc na pewno jest żydem, komuchem, pracuje dla GW albo TVNu.
15 czerwca 2010, 14:28 / wtorek
Skoro nie lubisz pisiorów, to napsz kim jesteś żydem, komuchem czy pracujesz w gw? Tylko się niepodpalaj zbytnio :)
15 czerwca 2010, 14:38 / wtorek
Ja chyba zagłosuję na Bronka. Bo on prawdziwy Europejczyk, z krwi i kości, z dziada i pradziada, poczciwa europejska pełną gębą dusza. Na wszystkich plakatach i w spotach wyborczych dumnie pręży się i obwiesza flagami unijnymi (A ten Kaczyński, ksenofob jeden, wdzięczy się tylko pod flagą biało-czerwoną). Bronek wprowadzi nas do nowoczesnej Europy, będziemy mieć euroobywateli (zamiast narodu), eurowalutę, euroedukację, autostrady na Euro, europrawo, euroentuzjazm, eurogaz, eurobeznynę, euroligę, euromoralność, eurokościoł, europartię (zwana pełro). Nie będzie już nawet kiełbasy swojskiej, tylko eurowurst. I szczęście bujnie zakwitnie w naszej ojczyźnie europolskiej podobnie jak teraz miłość polsko-rosyjska. W euroszpitalach nie będzie kolejek chorych, bo szpitali prawie już nie będzie. A w tych nielicznym prywatnych europodatnicy będą finansować invitro i euroaborcje na życzenie. A wszyscy z Europolski będą zadowoleni i dumni, zwłaszcza znani i oddani jej przyjaciele jak kanclerze Merkel, Sarkozy, Zapatero i Putin. Euromagdalena co Środę będzie wygłaszać do Europolaków pogadanki euroumoralniające.
15 czerwca 2010, 14:45 / wtorek
Bardzo ciekawy pogląd wyraził kolega-"Skoro nie lubisz pisiorów, to napsz kim jesteś żydem, komuchem czy pracujesz w gw? Tylko się niepodpalaj zbytnio :)"

Wnioskuje,że tylko elektorat PiSu i jego posłowie to prawdziwi Polacy
15 czerwca 2010, 14:57 / wtorek
Elektorat PiS to zwykli Polacy, a elektorat PO to elity: tefałenopolacy, polsatopolacy, gazetopolacy oraz europolacy rdzenni. Ta ostatnia podgrupa reprezentuje jeszcze wyższy poziom rozwoju świadomości ponadnarodowej i uznaje za swój hymn nie anachronicznego Mazurka Dąbrowskiego, ale humanistyczną i postępową Odę do radości.
15 czerwca 2010, 14:58 / wtorek
Jarek STG-Jeśli nie dostrzegasz ironii to nie jest nasza wina:)
Ciekawe poglady to wyrazasz ty piszac klamstwa o zadluzeniu,przemilczasz niewygodne pytania i powtarzasz puste frazesy.Ciekawe sa tez twoje tezy ze tylko wyborcy PIS przeklinaja:))))
Proponuje nic nie pisac o Zydach,bo nawet powiedzenie ze Adam Michnik jest Zydem,ze jest nim wlaściciel TVnu Mariusz Walter,ze byli nimi Jacek Kuron czy Bronislaw Geremek bedzie uznane za takich jak jarek za antysemityzm:)
15 czerwca 2010, 14:59 / wtorek
pomatołki też, nie jesteś za nimi = jesteś pisowcem z RM heh
skąd tylu tumanów ?

co do in vitro to kto chce to dofinansowywać to jest socjalistą i tyle.
XXI wiek, technika i nauki medyczne na takim poziomie że trzeba być ciemniakiem aby wyśmiewać porównanie tego z aborcją. A co do tego ma Kościół lub Kaczyński ? co to za argument w XXI wieku gdzie jest nauka embiologia itp USG itp

Kaczyści już byli, Tuskomatołki aka Tuskoidy też, "oni już byli, oni już rządzili" jak mawiał Marszałek Lepper : ) z bilansem drobnym na plus u Kaczystów (mała obniżka podatków PIT z 40;30;19 na 32;18 obnizenie składki rentowej, likwidacja podatku spadkowego); PO np podwyzka akcyzy ( tow Miller wróc ! ) radary 400 chyba ? a ryży chuj smiał sie z Kaczyńskiego ze nie ma prawa jazdy i chce radary stawiać, nie postawił zadnego Jarek ?.itp
ale szale przechla bolszewicko-faszystowska ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie gdzie z klapsa bedą zabierać dzieci, jak kurwa w kibucach lub w sowietach
Dlatego II tura mniejsze zło Jarek Kaczyński ! : ))
A I to JKM

jeszcze stosunek kandydatów do cenzury internetu
odnośnik
15 czerwca 2010, 15:04 / wtorek
Picknick: ja nie wiem skad Ty bierzesz takie teksty, że jesteśmy pośmiewiskiem europy? że jakiś niemiecki szmatławiec napisał o kartoflach?

czytałem kiedyś jak powstają takie teksty. oprócz CNN, BBC i tym podobnych gigantów żadnemu z pommniejszych medialnych graczy nie opłaca się trzymać korespondenta w Polsce, bo w sumie nie jesteśmy krajem aż tak ciekawym dla nich. ot, zwykły średniak. i w sytuacji gdy coś się dzieje, nie mając pojęcia o co chodzi dzwonią do swych starych znajomych z Polityki, GW, TVN i innych obiektywnych mediów. oni im tłumaczą co i jak. oczywiście na swoją modłę. i potem czytamy w "zachodnich" gazetach jak oni się z nas "śmieją".

czytamy o sobie w niemieckiej gazecie, to co napisał jakiś politycznie poprawny polski głupek i się załamujemy. faktycznie załamać się można, że ktoś czymś takim się przejmuje.

tak, tak mityczny zachód: hordy marokańczyków, pakistańczyków terroryzujące całe dzielnice. i kto tu się powinien wstydzić....
15 czerwca 2010, 15:06 / wtorek
,,"Tak po ludzku jest mi przykro"- Grzegorz Napieralski skomentował poparcie, którego Włodzimierz Cimoszewicz udzielił Bronisławowi Komorowskiemu w wyborach prezydenckich.

Kandydat SLD w ten sposób szczerze odpowiedział na pytanie dziennikarzy, jak się czuje po decyzji Włodzimierza Cimoszewicza, byłego premiera z ramienia SLD.,,

czerwona mobilizacja, wiedzą że bronek to pionek

Precz z komuną !!!
15 czerwca 2010, 15:08 / wtorek
verde
15 czerwca 2010, 01:28 / wtorek
kurwa zrobić z barubaru kryterium znajomości Polski ? ? ? no jełop, kto powie że nie ? ? ? (głos zainteresowanego się nie liczy : )

nic dodać nic ując : ) DLa mnie LK był zdrajcą lizbońskim ale ten argument pokazuje stan umysłowy tuskomatołków

na rozluźnienie atmosfery wierszyk

"Druga Wenecja". -Marcin Wolski

Dużo było o cudach, które miały się udać:
autostrady, szpitale, stadiony...
A tu ludzie pyskują i sondaże dołują,
jeden Putin jest zadowolony.

Ta perfidna optyka bardzo wielu dotyka,
widać przecież z powietrza i z łodzi,
w Sandomierzu i Płocku,
we Wrocławiu, w Otwocku,
że się ludziom zaczęło powodzić!

Obraz krzepi wspaniały,
rząd wychodzi na wały,
aby ludziom otuchy dziś dodać,
idą zwarci, gotowi,
pragnąc służyć krajowi,
aż krew naród zalewa jak woda.

Tu pochylą się z troską
nad miasteczkiem i wioską
(choć od Unii szmal weźmie dziś Grecja).
Gdy brak Drugiej Japonii,
można rzec bez ironii,
że udała się Druga Wenecja!

Na gondoli powoli płynie rząd i... pomaga.
I zachęca, by woda już wyschła.
Świetne mają pomysły gondolierzy znad Wisły
- Tusk i jego załącznik - Bronisław.
15 czerwca 2010, 15:11 / wtorek
WGB napisał:"Podalem ci argumenty o euro i o nowej partii z ludźmi rydzyka, radia Maryja - jakos przemilczałes."

Ty twierdzisz, że wprowadzenie Euro to jest dobry pomysł? Nie widzisz tego, że Polska jedynie dzięki temu, że ma odrębną walutę przeszła "kryzys" tylko z niewielkim zahamowaniem gospodarki. Nie widzisz tego, że państwa strefy euro składają się na Grecję, a obywatele państw strefy euro będą za to opodatkowani.

Napisz mi proszę WBG jakie są plusy wprowadzenia Euro - tylko swoimi słowami, a nie linkami z internetu, wkońcu masz 26 lat i nie jedną rozprawkę na polskim napisałeś.

WMG napisał:"Ludzie, którzy maja lewicowe poglady na ekonomie i w sferze socjalnej, beda glosowac na PIS - uważa prezes PIS."

Muszę cie zmartwić, ale poglądy PO w sferze gospodarki są również lewicowe. Jakbyś nie wiedział to ci wyjaśnię, że wszystkiego rodzaju zasiłki, renty, emerytury, państwowa służba zdrowia, państwowe szkolnictwo są to lewicowe poglądy w sferze socjalnej. Opodatkowanie pracujących, aby zapłacić niepracującym to jest spojrzenie lewicowe na gospodarkę.

I teraz WMG mi wyjaśnij jaka jest różnica między Komorowskim a Kaczyńskim ze względu na ekonomię, gospodarkę, na to żeby jednostce żyło się lepiej????
Nie interesuje mnie pierdzenie o invitro, paradach równości, dawania klapsa dziecku, bo to są tematy zastępcze, bardziej interesuje mnie fakt dlaczego płacąc 300 zł miesięcznie do ZUS przez 50 lat otrzymam 700 zł miesięcznie emerytury???

A co do wstydu za granicą- to byłem za granicą 2 lata i nigdy nie spotkałem się, żeby jakiś Polak wstydził się Polski, nie ważne czy ze względu na Kaczyńskiego czy porażkę z Hiszpanią.
15 czerwca 2010, 15:18 / wtorek
Pisząc WMG chodziło mi o WhiteGreenBlood(WGB), ale chyba skumałeś, w końcu masz 26 lat i wciąż się uczysz.
15 czerwca 2010, 15:31 / wtorek
"interesuje mnie fakt dlaczego płacąc 300 zł miesięcznie do ZUS przez 50 lat otrzymam 700 zł miesięcznie emerytury???"-to chyba nie tylko Ciebie martwi,ale ani jeden z kandydatów tego niezmieni,może wypadało by rozwalić KRUS,to by mogło podnieść nasze emerytury,o ile przy obecnej polityce i podnoszeniu wieku emeryt. doczekamy pierwszej wizyty listonosza.Tak jak i Ty ja również płace bandycki ZUS,wiesz ile to kosztuje a co na starość Cie czeka,a jakiś bamber płaci tyle składki na kwartał co my na miesiąc i o przyszłość się nie martwi
15 czerwca 2010, 15:35 / wtorek
jarekSTG, jeśli czytasz to czytaj wszystko, nawiązałem do kolegi powyżej mojego wpisu, to taki żarcik, bo chyba normalny facet nie lubi pisiorków tylko woli cipki oczywiście pisząc cipki nie miałem na mysli peowców bo się tu zaraz kilku lewaczków zabulgocze. Podniecajcie się dalej tymi wyborami, gratulacje.
15 czerwca 2010, 16:09 / wtorek
15 czerwca 2010, 16:13 / wtorek
Po Warszawie zaczną krążyć lawety przewożące zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego zestawione z usuniętym płodem([IMG]odnośnik Za akcją stoi fundacja PRO, która wytyka Kaczyńskiemu "kompromis aborcyjny". Podobna akcja została zorganizowana kilkanaście dni temu przeciwko kandydatowi Platformy.
Fundacja PRO Prawo do Życia zapowiada zorganizowanie kolejnej akcji informacyjnej. Po Bronisławie Komorowskim, tym razem przyszedł czas na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.
Fundacja PRO: Przygotowaliśmy plakat demaskujący hipokryzję prezesa PiS- W związku z poparciem Jarosława Kaczyńskiego dla dopuszczalności aborcji dzieci chorych, fundacja PRO Prawo do Życia przygotowała plakat demaskujący hipokryzję prezesa PiS - twierdzą organizatorzy akcji. Jak dodają, akceptacja dla zabijania chorych dzieci (a za taką opowiada się kandydat PiS) dyskwalifikuje każdego kandydata na urząd publiczny.

Plakaty na drogach

Fundacja zapowiada, że już niedługo pojawią się krążące po Warszawie lawety ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego "w zestawieniu ze zdjęciem przedstawiającym skutek kompromisu aborcyjnego - czyli zamordowanego dziecka".
15 czerwca 2010, 16:19 / wtorek
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022