Gdańsk: wtorek, 24 listopada 2020
FORUM
Podstrony:

PP: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, wtorek, 4 maja godz. 20.15. TVP Sport

strona 8/8

1 2 3 4 5 6 7 8

5 maja 2010, 15:32 / środa
a pamiętacie jak w sparingach zapierdalali, Spartakowi Nalczik nawet wpierdolili! takie kozaki z tych Lechistów! szkoda, ze to tylko obliczone na mydlenie oczu właścicielowi i głupiemu nieudacznemu zarządowi, któremu wstyd jest egzekwować od swoich pracowników WOLĘ WALKI i ZWYCIĘSTWA!
tak Lechia nie gra! nie ma żadnego porównania z Lechia Korynta i Lechią Grembockiego! Ten musiła by być trenerem, kurwa mać puchar Polski to w zębach byście przynieśli!
i nic tu nie pomogą lamenty i niektórych, że Lechia słabsza była. Lechia ma być wizytówką miasta, kibiców, regionu, a tak postepując czym się różnimy od skorumpowanej szczakowianki-niczym! to dno i to dno!
5 maja 2010, 15:34 / środa
Ciekawe stwierdzenie, że w losowaniu trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy. Myślałem, że najgorzej to było trafić na Ruch, no ale cóż widocznie nie skoro Pogoń sobie z nimi poradziła ;-) Będąc w półfinale PP, w którym nie ma Wisły, Legii, Lecha należało zrobić wszystko aby znaleźć się w finale. Takiego składu półfinałowej czwórki już długo możemy się nie doczekać, a przeciwnika w finale z niższej klasy rozgrywkowej jeszcze dłużej. Mieliśmy ogromną szansę na medailny, kibicowski i piłkarski sukces, ale w Klubie nie zrobiono nic aby z tego skorzystać. Hmm, czy jest lepiej niż w ubiegłym roku? Patrząc z perspektywy zajmowanego aktualnie miejsca pewnie można powiedzieć, że tak, ale po pierwsze poczekajmy do końca rozgrywek - w 2009 r. mieliśmy 32 pkt. i 9 zwycięstw, obecnie mamy 34 pkt. i 8 zwycięstw a do końca trzy ciężkie mecze, a po drugie patrząc na nasze osiągnięcia na wiosnę to stwierdzam, że nie jest lepiej tylko gorzej - z taką grą i z takimi zdobyczami przez całą rundę zamykalibyśmy teraz tabelę.
5 maja 2010, 15:52 / środa
Jak nie ma tragedii to niech wraca do izraela
cz oni są tak mało bystrzy że takie rzeczy mówią ?
5 maja 2010, 16:04 / środa
Dali.
Z ruchem zagralismy w tym sezonie dwa piekne mecze, na wyjeździe brakowało minut żeby jako pierwsi urwac im tam wogole jakies punkty, a jak wygladał Nasz ostatni mecz w 10tke przeciw Nim to chyba sam wiesz.

a białorus Nam nigdy nie leżała
5 maja 2010, 16:14 / środa
WhiteGreenBlood,
z Ruchem graliśmy już po losowaniu i po pierwszym meczu w PP, a więc jesienną potyczkę z Ruchem można było włożyć do worka z kolejnymi wyrównanymi meczami, ale zakończonymi porażką. Pozycja jaką zajmuje Ruch w tabeli ich wyniki w nich kazały upatrywać faworyta półfinałów. W Poznaniu też zagraliśmy wyrównany mecz, niestety znowu przegrany, z Legią też przez chwilę było fajnie, co nie znaczy że w PP byłby to łatwy przeciwnik. Co do Jagi to na jesień nie daliśmy im pograć w Białymstoku wywożąc 0:0, a w ubiegłym sezonie w Gdańsku było 3:1. Można mówić o porażce w Gdańsku w PP rok temu, ale ogólnie powinniśmy sobie z nimi poradzić. Im do pierwszego meczu nie zależało na PP, co pokazali składem jaki wyszedł w Gdańsku. Pamiętajmy też, że dopiero na wiosnę wygrali pierwsze mecze na wyjeździe po wielu wielu miesiącach. Ogólnie mówiąc, czy to by była Pogoń, Jagiellonia, czy Ruch powinniśmy byli w pierwszym meczu zagrać tak w Gdańsku, aby osiągnąć korzystny wynik.
5 maja 2010, 16:16 / środa
Boldi bredzisz
2l
Lechia Gdańsk 1:1 Jagiellonia Białystok
Jagiellonia Białystok 1:2 Lechia Gdańsk
2l
Jagiellonia Białystok 2-1 Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk 1-0 Jagiellonia Białystok
1l
Jagiellonia Białystok 2-0 Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk 3-1 Jagiellonia Białystok
1l
Jagiellonia Białystok 0 - 0 Lechia Gdańsk
5 maja 2010, 16:47 / środa
Dali nie placz tyle bo sie odwodnisz.
5 maja 2010, 16:49 / środa
Dali.

W białymstoku stalismy w polu karnym jak inter w barcelonie:)
jedyna nasza krzywda w tamtym meczu to nie odgwizdany rzut karny dla Nas, ktory byc powinien :) poza tym sie bronilismy:)

Pinochet.
Jesli do mnie piszesz to jestes jebniety jesli myslisz ze ja to on :|
a moze pinochet to boldi ?
5 maja 2010, 17:10 / środa
dobra WGB, obaliłem Twoja tezę
5 maja 2010, 18:06 / środa
dla mośków z białego,tak dla przypomnienia,...W Białymstoku mieszkało 40 tysięcy Żydów na ok. 100 tysięcy mieszkańców , funkcjonowało ponad 60 synagog oraz innych placówek żydowskich. W 2008 roku w mieście z inicjatywy Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku utworzono turystyczno-edukacyjny Szlak Dziedzictwa Żydowskiego[12]...cos Wam to mówi??więc precz od LG..
5 maja 2010, 18:34 / środa
Surma jest jednym z kluczowych graczy Lechii, jednak jego wypowiedź pomeczowa jest naprawdę żałosna. Oni w głowie mają tylko miejsce w ósemce w lidze - trzymam kciuki, żeby się przeliczyli.
5 maja 2010, 20:23 / środa
Jak to się kurwa stało, że Surma był kapitanem. Ja pierdole. I jeszcze ta wypowiedź.
6 maja 2010, 09:40 / czwartek
marioWMG
5 maja 2010, 18:06 / środa
dla mośków z białego,tak dla przypomnienia,...W Białymstoku mieszkało 40 tysięcy Żydów na ok. 100 tysięcy mieszkańców , funkcjonowało ponad 60 synagog oraz innych placówek żydowskich. W 2008 roku w mieście z inicjatywy Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku utworzono turystyczno-edukacyjny Szlak Dziedzictwa Żydowskiego[12]...cos Wam to mówi??więc precz od LG..

Dla przypomnienia:
"Od 1920, na mocy traktatu wersalskiego Gdańsk ponownie stał się Wolnym Miastem. Według szacunków w 1923 ludność polska mogła stanowić 15% mieszkańców miasta[10], a w 1939 - ok. 10%[11]. W 1925 na terenie Wolnego Miasta została utworzona archidiecezja gdańska. W 1933, po dojściu nazistów do władzy i utworzeniu III Rzeszy, rozpoczęły się prowokacje antypolskie oraz prześladowania polskich działaczy i organizacji.
Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

1 września 1939 salwa z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte była drugim tuż po bombardowaniu Wielunia atakiem na Polskę rozpoczynającym II wojnę światową. Na początku II wojny światowej Gdańsk stanowił silny ośrodek polskiej konspiracji, ale wielu konspiratorów zginęło na skutek denuncjacji gdańskich Niemców[12].

Pod koniec marca 1945 wojska radzieckie i polskie wchodzące w skład II Frontu Białoruskiego przystąpiły do szturmu na miasto. 30 marca 1945 miasto zostało zdobyte i w znacznej części zniszczone. Zniszczeniu uległo m.in. 90% zabytkowego śródmieścia, przy czym szacuje się, że ok. połowy zniszczeń powstało w rezultacie nalotów lotniczych w trakcie wojny bądź ostrzału artyleryjskiego podczas walk, zaś drugą połowę stanowiło burzenie miasta przez wojska sowieckie[11][13][14][15].

W rezultacie konferencji poczdamskiej Gdańsk został przyznany pod administrację polską. 9 lipca 1945 po raz pierwszy zebrała się Miejska Rada Narodowa[11]. Od 1946 Gdańsk był siedzibą województwa gdańskiego.

Spośród pozostałych w mieście mieszkańców Wolnego Miasta, ludość niemiecka (ok. 120-130 tys. osób w połowie 1945) w zdecydowanej większości została wysiedlona, zaś ludność polska, po zajęciu Wolnego Miasta przez III Rzeszę zmuszona do podpisania Volkslisty, zobowiązana była poddać się procedurze weryfikacji organizowanej przez nowe władze. Od połowy 1945 Gdańsk był celem licznych transportów repatriantów z Kresów Wschodnich[11]."

oraz

"Wolne Miasto Gdańsk w 1934 liczyło 408 tys. mieszkańców. Ilościowo przeważała ludność niemiecka, Polacy stanowili według różnych danych od 3 do 11% obywateli.

Według niemieckiego spisu narodowego z 1910 na terenach przyszłego Wolnego Miasta stosunki ludnościowe układały się następująco: 10,9 tys. mieszkańców podało język polski lub kaszubski jako ojczysty, co stanowiło 3,4% ogółu. Najwięcej Polaków zamieszkiwało powiat Gdańskie Wyżyny (4,4 tys. - 7,6%), miasto Sopot (1,4 tys. - 9,5%), Wielkie Żuławy (1,2 tys. - 2,8%) oraz Gdańsk (3,6 tys. - 2,1%). Najmniej ludności polskojęzycznej zamieszkiwało zachodnie części ówczesnych powiatów malborskiego i elbląskiego (275 osób - 0,9%).

Według szacunków Andrzeja Drzycimskiego Polacy stanowili w 1923 w samym Gdańsku 15% ludności, w Sopocie 29,5%, w powiecie Gdańskie Wyżyny - 30%, zaś w powiatach Niziny i Wielkie Żuławy nie więcej niż 5%[potrzebne źródło].

Najwięcej Polaków zamieszkiwało tereny przyległego do granic RP powiatu Gdańskie Wyżyny, w szczególności ówczesne gminy Trąbki Wielkie, Kleszczewo, Postołowo, Ełganowo i Czerniewo. W wyborach samorządowych z grudnia 1919 w tych okręgach na polskie listy padło około 70% ważnych głosów.

Na prawym brzegu Wisły Polacy stanowili znikomą mniejszość - dominowali jedynie w gminie Piekło.

Spis wyznaniowy z 31 sierpnia 1924 wykazał na terenie Wolnego Miasta ponad 130 tys. katolików, przy 260 tys. protestantów. Ludność wyznania mojżeszowego stanowiła ok. 8-11 tys. mieszkańców."

Podsumowując: przestańcie wyzywać od Białorusinów, Ukraińców innych, skoro większość z Was ma wschodnie korzenie. Chyba, że historię swojego miasta traktujecie tylko wybiórczo, tzn duma i chwała w latach walki z PRL, a co było wcześniej to "nie wiem, nie znam się, pewnie propaganda".
6 maja 2010, 15:44 / czwartek
To co pokazała Lechia w dwumeczu z Jagiellonią utwierdza mnie w przekonaniu, że zespół z Gdańska nie zasłużył na finał PP. Odrębną sprawą jest zachowanie kibiców i poziom ich wypowiedzi na tym forum. Powiedzcie szczerze czym Jagiellonia sobie zasłużyła ażeby określać ją mianem "białoruska"? Winicie nas za to,że podlasie jako region jest zróżnicowany kulturowo i religijnie?
6 maja 2010, 16:04 / czwartek
eh, daj spokój,
oczywiście ze nie,
ot złosliwostki, dokuczliwostki inne takie "wożenia się",
kto normalny kładzie sobie takie do głowy ? ? Ty ? zdaje się ze tak, wobec tego czy jesteś . . . ; )
ja sobie będę pisał "głodna litwa" po to by dokuczyc tym którzy rywalizowali z moją Lechią,
może to i małostkowa złośliwość z mej strony,
ale doprawdy nie rób z nas przygłupów którzy nie znaja historii, tradycji, uwarunkowań wszelkich i rozmaitych Podlasia,
chcesz wobec niech i moich małostkowych złośliwości uswiadamiac mnie co i jak ? ? ?
daj spokój, nawet pocieszna ta Twoja próba wejścia w temat ale . . . chyba, a nawet na pewno źle diagnozujesz "problem"

zostań przy tym---> różnym klubom przypisuje się różne łatki po to by im dokuczyć,
mniejsza o to czy te łatki są zasadne czy nie,
po prostą są,
chcesz z tym walczyć ? ?
ale . . . po co ?
6 maja 2010, 16:36 / czwartek
verde - z tego co widzę, to do mojego wpisu się odniosłeś, więc odpowiadam.

Ok, złośliwostki itd ale wszystko musi mieć jakieś granice, jakiś poziom, którego kulturalny człowiek po prostu nie przekracza. A na tym forum panuje jakieś prawo dżungli, można pisać nawet najohydniejsze rzeczy i nie spotyka się to z reakcją innych, często mając dodatkowo aprobatę w bluzganiu i obrażaniu.
6 maja 2010, 16:43 / czwartek
To po co czytasz te forum kacapie białoruski
6 maja 2010, 16:49 / czwartek
Czytam wiele for klubowych z całej Polski, jak mam czas i chęci. A co do kacapa białoruskiego to napisałem coś już o korzeniach zdecydowanej większości mieszkańców Gdańska przesiedlonych tu w i po 1945 roku.
6 maja 2010, 16:52 / czwartek
A Ty dalej swoje... nie zauwazasz tej delikatnej nutki, ba-nawet calej symfonii, zlosliwosci z nazywaniu Jagielloni bialorusinami? I chuj za przeproszeniem ma do tego kto i kiedy jakie ziemie zamieszkiwal bo to ma sie tyle do tego co nic.
6 maja 2010, 16:54 / czwartek
jeśli się zająknąłeś wyżej o pewnym poziomie kultury (pomijając już to że stadion futbolowy a i internet mają swoją specyfikę i dobrze byś sobie z tego zdał sprawę)
otóż . . . jak oceniłbys pod względem "poziomu kulturalnego"
przychodzenie bez zaproszenia i zwracanie uwagi gospodarzom jak mają sie zachowywac we własnym domu a jak mają sie nie zachowywać ? ?

po co się męczysz ?
jest tu jak jest,
wyjątkowo : ) niepodrabialnie,
o to to nie do podrobienia : )
nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma
6 maja 2010, 17:04 / czwartek
Twój problem polega na tym, że w tej żywej materii jaką jest to forum nie potrafisz wyłuskać ludzi, odfiltować, którzy mają coś do powiedzenia od tych którzy nic a nic, za to odzywają się często i głośno,
tylko to Twój problem a nie nasz,
i nie porównuj nas do innych forum które odwiedzasz,
bo My jesteśmy jedyni, jak napisałem niepodrabialni
6 maja 2010, 19:43 / czwartek
"otóż . . . jak oceniłbys pod względem "poziomu kulturalnego"
przychodzenie bez zaproszenia i zwracanie uwagi gospodarzom jak mają sie zachowywac we własnym domu a jak mają sie nie zachowywać ? ?"
Wiesz, nie ma co tak dyskutować, bo ja np mógłbym zapytać jak się traktuje gości, którzy przychodzą do domu - wyzywa ich od momentu przekroczenia przez nich progu?
Nie przemawia do mnie argument, że jeśli nie jest to forum twojego klubu, to nie masz tu wstępu i nie możesz się wpisywać. Mamy wolność słowa, nikt nie może drugiemu czegoś nakazać, bądź też zakazać.
Co do zwracania uwagi, to uważam, że niezależnie od okoliczności należy zwracać uwagę ludziom, którzy zachowują się niekulturalnie.
Zgadzam się z Tobą, że to forum jest specyficzne. Ale nie uważam akurat tej konkretnej specyficzności za powód do dumy.
6 maja 2010, 21:25 / czwartek
Galeria z meczu odnośnik
6 maja 2010, 21:48 / czwartek
zergling a wiesz co to miasto hanzatyckie? co ty tu lekcje historii prowadzisz i za inteligenta robisz? Każdy z lekka uświadomiony Polak wie, że Gdańsk to miasto wielonarodowościowe i nikt sie tego nie wypiera. Zawsze takie było od kiedy dostało od Państwa Polskiego monopol na handel zagraniczny, stało się zresztą jednym z najbogatszych miast europy. Wszystkie te przywileje łącznie z biciem wlasnej monety Gdańszczanie otrzymali za obrone Polskości(król Batory). Dopiero rozbiory i pretensje prusaków zatamowały tę hegemonię. Gdańsk zawsze obojętnie jaki etnicznie stał na straży Polskości. Radze o wlasnej etymologii poczytać i sie troche zainteresować bo wstyd jeśli włazisz na cudze podwórko nie znając swojego pochodzenia. Jeszcze obrażony kurde jakiś.
6 maja 2010, 22:17 / czwartek
"Wszystkie te przywileje łącznie z biciem wlasnej monety Gdańszczanie otrzymali za obrone Polskości(król Batory)".
Tyle tylko, że wcześniej Batorego jako władcy nie uznali, zbuntowali się przeciwko Koronie i dopiero po krótkotrwałej wojnie Gdańska z Rzeczpospolitą oddali hołd królowi Polski. To tak gwoli ścisłości.

Zgadzam się co do wielonarodowościowości Gdańska. I właśnie w związku z tym nie bardzo mogę zrozumieć te obrazy w kierunku Białegostoku - miasta również z wielonarodowościowego regionu.

Poza tym, zarówno Białystok podobnie jak Gdańsk jest od dawna bastionem prawicy, co pewnie większość z Was może dziwić, skoro macie obraz Białegostoku jako miasta "białorusów, rusków, kacapów" itd.
6 maja 2010, 22:34 / czwartek
cyt. "I właśnie w związku z tym nie bardzo mogę zrozumieć te obrazy w kierunku Białegostoku - miasta również z wielonarodowościowego regionu.
(...)skoro macie obraz Białegostoku jako miasta "białorusów, rusków, kacapów" itd.

No własnie te nacje nie wzbudzają naszego entuzjazmu :)

I bardzo proszę nie ucz gdańszczan historii naszego miasta.
Gwarantuje Ci ze twoje wywody (tendencyjne i wybiórcze ) wszyscy mają tu w głębokim poważaniu. Także raczej nie zrealizujesz sie tu swojej misji edukacyjnej.

Jedno wiem na pewno, jesli jestem gościem stosuje sie do reguł gospodarzy i nawet jak mi coś nie pasuje , nie obrażam ich uczuć.
Wy na wschodzie widać nie znacie taki zasad.

Bez odbioru!

TYLKO LECHIA!
6 maja 2010, 22:38 / czwartek
aha! jeszcze jedno - nieproszonych gości mile nie witamy, bo jesteśmy szczerzy i nie lubimy obłudy.
Tak jak powiedziałem -bez odbioru.

TYLKO LECHIA!
6 maja 2010, 22:41 / czwartek
W ostatnim meczu sezonu powinnismy tym ścierom z białorusi ,które wyzywały nas podczas meczu rewanzowego w PP gdzies tam niedaleko mińska, pokazać jak wygąda doping na T29!
I bez pierdolenia się z nimi, tylko porządny doping dla Lechii i kilka uprzejmości w stronę kurewstwa z białegostoku. W końcu nie jesteśmy dyskopolo żeby robić akcję "czarni kulturalni" i śpiewać cały mecz pogrzebowe "Do boju Lechia Gdańsk..."
6 maja 2010, 22:45 / czwartek
Na jaki chuj ''gadacie'' z tym popaprancem ?
W innym watku nasze forum nazwal chlewem.
6 maja 2010, 22:46 / czwartek
Dobra zergling, nie lapiesz to trudno. Spierdalaj.
6 maja 2010, 22:51 / czwartek
"Białystok podobnie jak Gdańsk jest od dawna bastionem prawicy"

ot, taka ciekawostka:
odnośnik
szczególnie ciekawy fragment z "młodą szajką" :)))))

szalom
6 maja 2010, 23:02 / czwartek
Cyganus o to właśnie chodzi że ja właśnie dostosowałem się do reguł gospodarzy . Jedyną waszą regułą jest sianie napinki i wyzywanie kogo popadanie . Więc kurwa co miałem zrobić ? Pojechałem z wami po całości . Jak chlew to chlew . To nie kibice z Białegostoku zrobili chlew z tego forum tylko w sami . Wydaje mi się że to forum lada moment będzie słynne na całą Polskę :) .
A w ogóle to mam was w dupie . I co mi kurwa zrobicie kasztany ? Hahahahahha .
6 maja 2010, 23:04 / czwartek
a kto tam Ci te kasztany w te dupe napchał? Pewnie koledzy z ukrainy jak przy jakiejś wiejskiej szosie dupy dawałeś :))
6 maja 2010, 23:08 / czwartek
a tak poza tym to Ty z każdym kolejnym postem zjeżdżasz nawet poniżej poziomu tego forum i swoimi wpisami zaświadczasz nam tu wszem i wobec jaka chołota żyje po wschodniej stronie Polski :))
7 maja 2010, 12:31 / piątek
a co, fantasto? masz zamiar napisać kolejny płaczliwy artykuł na waszą stronę z cyklu 'policjaaa, Lechia nas przezywaa!', czy może wespół z 'młodą szajką' pociśniesz donosik do 'organizacji monitorujących', że tu się rasizm i dyskryminacja etniczna odbywa? :)))))))))))

szalom

ps. widzimy, jak bardzo masz nas w dupie :)))
1 2 3 4 5 6 7 8

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.382