Gdańsk: niedziela, 18 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:

Derby: RC Lechia vs RC Arka, 9 maja 2010, godz. 14:30

strona 1/2

2 maja 2010, 21:18 / niedziela
Już za tydzień derby 3miasta w rugby przy Traugutta. Ładna pogoda się zapowiada, wiec przyjdzcie popatrzeć. Lechia jak do tej pory jest liderem i nie przegrała ani jednego meczu, Arka na 3-cim miejscu i 3 przegrane. Oczywiście nie trzeba przypominać nikomu, że to mecz rugby a nie piłki nożnej i obowiązują na trybunach takie zasady jak na każdym meczu rugby !
2 maja 2010, 21:48 / niedziela
wierzysz w to, że jak przyjdzie kilku chlorów i przyjdą jakieś cwaniaczki co na ogół chodzą na mecze tylko po to by pokrzyczeć jazda z kurwami zarzucą i AGKŚ to stadion nie podchwyci? :)

Wiem, że realia rugby są inne i tam na linii Gdańsk - Gdynia panują zupełnie inne relacje, ale grając mecz przy T29 spodziewałbym się raczej z trybun emocji "piłkarskich"... tym bardziej jeszcze jakby ktoś tu zaczął skandować nazwe tego klubu leżącego nad Sopotem, czego ja sobie osobiście nie wyobrażam i dla mnie to jest niedopomyślenia nawet jeśli to jest rugby a nie piłka nożna, to raczej delikwenta wyniosą... tym bardziej, że przed meczem stała reklama przy wejściu na zegar zapraszająca na ten mecz, także troche ludzi co szli na mecz z Piastem może i zawitać i na ten mecz...
2 maja 2010, 22:04 / niedziela
Rugbyści już grali w przeszłości na T29...A co do chlorów, to ostatnio jak graliśmy u nas to było w ten sam dzień zaraz po meczu piłkarzy to paru zawitało na rugby, w wymiętolonych szalikach, typowe mordy chlora. Coś tam pokrzyczeli typowo piłkarsko ("Trójmiasto jest nasze"...i coś tam o Wiśle, co było wg mnie żenujące) ale wyzwisk nie było. Ale gdyby coś takiego miało miejsce, to taki osobnik zostałby skapiszonowany przez gdańszczan obecnych na meczu więc wątpie, że coś takiego będzie miało miejsce. Gdyby nie akurat taki zbieg okoliczności to mało ludzi by wiedziało, że w ten dzień były derby i tylko przypadkiem się tam znaleźli, a na rugby przychodzi tylko oganięta wiara więc luz. Mam nadzieje, że z Gdyni zjawi się sporo ludzi jak ostatnio. Szanse oceniam 65-35 dla Lechii.
2 maja 2010, 22:41 / niedziela
Zapowiada się ciekawy mecz w naszej świątyni. Będziemy!
2 maja 2010, 22:51 / niedziela
Co jak co ale kogo obchodzi jakie realia panują w rugby ? , to jest Stadion Piłkarski i na nim zawsze każdy z nazwą "Arka" na piersi będzie kurwą więc nie wiem o co chodzi , może zgodowy zrobicie bo to inne realia są ? . Klatka jest także podzielić trybuny można i rozegrać ten mecz w kibicowskiej atmosferze . amen
2 maja 2010, 22:55 / niedziela
po to grają na T29 byśmy mogli jebać tą Arkę ile się da!!!

Jebać te kurwy!!
2 maja 2010, 23:20 / niedziela
ogarnijcie się dzieciaki...jak ktoś ma zamiar kogoś wyzywać to radze nie przychodzić...
2 maja 2010, 23:22 / niedziela
vid, a co? jak jakis Lechista bedzie uzywal wulgaryzmy pod adresem arki to rozumiem, ze ta osoba dostanie po glowie lub zostanie wyniesiona ze stadionu ?
2 maja 2010, 23:45 / niedziela
vid11=wujek dobra rada:)))))
3 maja 2010, 00:07 / poniedziałek
A co jakbyś poszedł na sekcje Lechii sermierki kobiet i grałyby z sekcją Arki kobiet to też byś je bluzgał? Nikt nikogo nie będzie wynosił, bo nigdy nic takiego nie miało miejsca...Ale jak ktoś jest takim debilem i chce spróbować no to już niestety nic na takich nie poradze...bez odbioru.
3 maja 2010, 00:23 / poniedziałek
Porównujesz rugby do szermierki? Kurwa, może od razu do bierek?

odnośnik

Czyli będzie tak?

"Nie ma takie wyzywania. Dziękuje, do widzenia."
3 maja 2010, 01:15 / poniedziałek
nie wiem jakie są realia rugby dzisiaj, bo od pięciu lat nie mieszkam w Gdańsku, ale za to mogę opowiedzieć, jakie były realia kilkanaście i kilka lat temu, kiedy mecze zazwyczaj były rozgrywane na Grunwaldzkiej.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce wkrótce po tym jak powstała sekcja rugby w śledziowie. Tak się zdarzyło, że derby Lechia rozgrywała po jakimś meczu piłkarzy. I kilku gówniarzy chciało "wjechać" na boisko przy Grunwaldzkiej. Co sie stało? Rugbyści przerwali mecz, sedzia stał trochę zdezorientowany co się dzieje, jak zobaczył zawodników obu druzym ramię w ramię przepedzających smarkaterię, którzy spieprzali przez płot jak koty.
Drugi obrazek pochodzi z derbów kilka lat później. Psiarnia przed meczem pieczołowicie zbierała "sprzęty" pochowane między garażami od strony ogrodnictwa; sledzie były eskortowane na stadion przez zomo, jak na mecz piłkarski, a sam mecz został na jakić czas przerwany, kiedy psy zaczęły napierdalać z gładkolufowej.

Więc niech ktoś mi odpowie, jak to wygląda dziś???
3 maja 2010, 02:42 / poniedziałek
ale my wszyscy wiemy, żeś jest vidzie jedynym tutaj specem od bluzgania oraz sui generis DYKTATOREM MODY w tej kategorii, co mu się za inwencję twórczą należy najmniej nominacja do złotej plamy w Kan

szalom

ps. ...ale jakieś przydziały na bluzgi będą w najbliższym czasie wydzielane, jakieś kartki czy coś, czy całkowita prohybicja? wodzu, prowadź!
3 maja 2010, 08:20 / poniedziałek
Jestem kibicem Lechii od lat wielu.Na piłke chodze juz szmat czasu podobnie jak i na rugby.Śmieszą mnie wypowiedzi, tych którzy zapowiadają bluzganie itp itd. Jestem ciekaw czy bylibyście takimi samymi kozakami gdyby na T29 nie było by płotu i czy potrafilibyście zbluzgac któregoś z rugbistów Arki. Ludzie, RUGBY to inna sprawa, w tym sporcie walka i agresja jest na boisku, a nie na trybunach, a jeżeli chcecie wyrazic swoje opinie na temat rugbystów Arki to proponuje im to powiedziec prosto w twarz przed meczem.
P.S bez agresji...
3 maja 2010, 08:28 / poniedziałek
3 maja 2010, 09:09 / poniedziałek
Mam do was prośbę internetowi chuligani , zamiast jebać Arkę tutaj w necie to jebcie ją w rzeczywistym świecie co ? Bo tak to tylko przypał robicie barany jebane .
3 maja 2010, 10:14 / poniedziałek
Jude String

Mieszanie piłki nożnej i rugby to jest nieporozumienie. A przykład chociażby szermierki jest jak najbardziej trafny. Nie chodzi o żadne porównanie, ale skoro ty nie wiesz o czym mówie to o czym my tu wogóle "rozmawiamy".
4 maja 2010, 12:54 / wtorek
Drogi Krzysztofie z Oruni , już raz zabłysnąłeś w pewnym wątku ale któryś z kolegów z Oruni szybko Cię zamknął , ze swoimi prośledziowymi opiniami nie boisz się chodzić po tej dzielnicy ?
A tak w ogóle Czaja liże jaja
4 maja 2010, 14:14 / wtorek
Jaja liże twój stary tak wogóle...
4 maja 2010, 14:16 / wtorek
jak jest mozliwos cchcialbym sie dowiedizec ktory z Orunii gaa takei proarokowe glupoty ..skor odwazny to si eujawnij. wystarczy ulica resztesam znajde, skoro imie znam jakos dojde predzej czy pozniej.
4 maja 2010, 14:21 / wtorek
Simek chyba wyczerpał temat w swoim poście.
4 maja 2010, 17:56 / wtorek
Hmm...nie jestem kibicem rugby, ale jeżeli ta dyscyplina ma być formą "skanalizowania" agresji" to ok. I JESTEM ZA!
Sam zresztą daleki jestem od bluzgania, na kogokolwiek...nigdy mnie to nie bawiło i nie jarało.
Paradoksalnym jest fakt, że rugby AG zakładała chuliganka, bynajmniej nie skupiona przy sekcji brydża sportowego...
Młodsi może nie pamiętają, ale 10 lat temu był taki film Sylwestra Latkowskiego
"To my, rugbiści".
6 maja 2010, 13:34 / czwartek
Na tym meczy przynajmniej bedziemy mogli zobaczyc WALKE Lechistow i zero kalkulacji po stronie dzialaczy.
6 maja 2010, 23:06 / czwartek
Widać, że co niektórzy w ogóle nie znają realiów derbów na rugby. "Chulsi" zapewne od początku zaczną jechać agkś, Nie powiem, że pałam do tych zza Sopotu jakąkolwiek sympatią.. ale jednak trochę się nachodziłem na rugby, na początku dziwiłem się o co chodzi, jak to, że śledzie siedzą pośród nas i spokojnie jadą z dopingiem po dobrej akcji ale z biegiem czasu nauczyłem się rozgraniczać jedno z drugim. Chcecie sobie bluzgać na zdechłe ryby to macie od tego derby w piłkę. Derby w rugby to zupełnie co innego, tu liczy się szacunek dla obu ekip...
6 maja 2010, 23:11 / czwartek
Przedmówcy nie zachęcają do przyjścia na ten mecz... Jeżeli obyczaj jest taki, że śledzie siedzą nie niepokojeni i wydaja okrzyki to takie derby nie dla mnie :)
7 maja 2010, 00:37 / piątek
Mnie martwi bardziej fakt iż w niedziele mają zawisnąć na stadionie nasze flagi co jeżeli mądrzy Arkowcy wpadną na kolejny genialny pomysł ? :)
7 maja 2010, 10:10 / piątek
Chyba pierwszy raz zabiorę na stadion Lechii rodzinę :) Zapowiada się przyjemny rodzinny piknik. Mam nadzieję, że debile zostaną w domu bo tylko się ośmieszą.
No i liczę na wiele sportowych emocji.
7 maja 2010, 11:11 / piątek
@ArniGda
myślę że arkowcy się nie odważa bo w TV mówili że to ma być piknik:) i trudno by było im coś takiego zrobić prędzej będą robili coś w stylu partyzanta i wyłapywanie ludzi w skm i i gdy ktoś będzie szedł sam...
7 maja 2010, 11:15 / piątek
O czym wy mówicie?? Kto kogo ma wyłapywać?? arka w Gdańsku Lechistów? Z kosmosu jesteście?
7 maja 2010, 11:51 / piątek
chyba nie... jestem trzeźwo myślącym człowiekiem i wiem co mogą zrobić ci frajerzy za Sopotu...
7 maja 2010, 12:37 / piątek
marcin to jest stary huligan, wie o co chodzi bo ma ponad 100 wyjazdów hahahah
7 maja 2010, 12:51 / piątek
abstrahując - w ulotce z dziennika bandyckiego napisali, że na tym 'wielkim festynie rodzinnym' ma być między innymi klaun i magik...znaczy kto miałbybyć za klauna, a kto za magika? :)))

szalom

ps. magik pewnie będzie z importu, obstawiam Rysia "Arka w Lidze Mistrzów w 2011" :) (ponadto ma być 'teatrzyk dla dzieci' - w sumie chyba całkiem niedawno już był, nawet nie teatrzyk a istny kabarecik, a i szczudlarze też...)
7 maja 2010, 12:54 / piątek
1488 powiedź mi tylko skąd my sie znamy bo to mnie zastanawia...
7 maja 2010, 13:11 / piątek
wstęp na mecz wolny? czy trzeba jakieś bileciki zakupić?
7 maja 2010, 13:12 / piątek
marcin zdałeś już maturę? mama puści cię już na pierwszy wyjazd?
7 maja 2010, 13:28 / piątek
"Majowka w Przechlewie:sprostowanie do Relacji Człuchowskich-W niedzielne popoludnie na osrodku wczasowym nad Jeziorem Końskim odbywala sie impreza typu konkursy dla dzieci itd...W pewnym momencie wysypuje sie grupa ok 40 osob(czesc w chustach ,ktos tam w kominiarce itd)identyfikujaca sie z Człuchowskim Piastem(FC Arka).Wbiegaja we wszystkich,kilku miejscowych probuje stawic opór.Dostaja przekopke.Pozatym kilka przypadkowych osób tez dostalo,turysci itd...Dla nas jest to dziwne ze takie cos organizuja i sie chwala na cale Pomorze o tej akcji niezwiazanej wogole z jakimkolwiek ruchem kibicowskim."To nie moja relacja tylko zapożyczona z innego forum,dodałem ją zważywszy na to że wiele osób zastanawia sie jaka atmosfera może być na pikniku jakim ma być mecz derbowy,wiem że tego nie dokonała arka gdynia ale jej FC więc mam nadzieje że takie patologie nie będą mieć miejsca na tym meczu.ave
7 maja 2010, 15:14 / piątek
1488 jestem w trakcie...
9 maja 2010, 11:29 / niedziela
Jarek, w przypadku takiej akcji chłopaki z boiska szybciutko by utemperowali zapędy kogokolwiek, tak jak ktoś wspominał w temacie, takie sytuacje miały miejsce
9 maja 2010, 12:18 / niedziela
Mecz o 14:30 pokazuje Polsat Sport, ale mimo wszystko zachęcam do przyjścia na T29 !
9 maja 2010, 13:04 / niedziela
Ludzie ogarnicie sie... Jakie zrywanie flag? jakie wyłapywanie ludzi.... To jest RUGBY i powtorze to jeszcze raz tu walka jest na boisku !
9 maja 2010, 15:15 / niedziela
lechici, lechitom...

ci komentatorzy też nieźli...
8 czerwca 2010, 11:39 / wtorek
Już w sobote 12/06/2010 arcyważny mecz Rugbistów Lechii Gdańsk Połfinał Mistrzostw Polski z Arka Gdynia. Mecz odbędzie się na naszym najpiekniejszym stadionie T29. Wszystkich zapraszamy do oglądania i kulturalnego dopingów.
8 czerwca 2010, 11:41 / wtorek
fragment ze strony Arki Rugby :
"Rugbiści Arki Gdynia zawsze mogą liczyć na swoich kibiców. Nie inaczej będzie w sobotę, 12 czerwca. Tego dnia „Buldogi” rozegrają drugi, z serii, arcyważnych meczów. Przeciwnikiem RC Arka Gdynia będzie RC Lechia Gdańsk a pojedynek zostanie rozegrany na piłkarskim stadionie przy ul. Traugutta. Stawką spotkania, którego początek zaplanowano na godz. 13, będzie finał mistrzostw Polski!
Dzięki przychylności jednego ze sponsorów Rugby Club Arka – PKS Wejherowo na derby Trójmiasta spod stadionu w Gdyni wyjadą trzy autokary tego przewoźnika. Dwa dla kibiców, jeden dla juniorów i kadetów RC Arka Gdynia. Zbiórka w sobotę o godz. 11 na „Narodowym”."

Chyba nie musze dodatkowo motywowac!
8 czerwca 2010, 11:47 / wtorek
Mecz o 13. Bilet 10 zł. Szeroko Lechia !!!
27 września 2010, 08:49 / poniedziałek
Runda V - 02/03.10.2010

RC Lechia Gdańsk - RC Arka Gdynia (sobota, godz. 14.00)

pzrugby.pl
2 października 2010, 11:49 / sobota
odnośnik

wstęp wolny

ul. Grunwaldzka 244
2 października 2010, 16:07 / sobota
Lechia - Arka 30:13
4 października 2010, 10:20 / poniedziałek
4 października 2010, 22:51 / poniedziałek
Coś pięknego ;)

Dziękujemy !!!
23 października 2010, 14:39 / sobota
dziś o 16 gramy z Arką, w Gdyni.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.226