Gdańsk: środa, 1 grudnia 2021

Jak z Lechii zrobić magnes?

strona 1/1

Obecna runda rozgrywek na Traugutta jest niezwykle zaskakująca pod względem sportowym, jak i pod względem kibicowskim. Pomio, iż Lechia Gdańsk po raz pierwszy od lat walczy o miejsce w górnej połówce tabeli, frekwencja regularnie spada. Tymczasem zarząd klubu czeka znacznie trudniejsze zadanie, czyli przyciągnięcie ponad 30 tys. osób na PGE Arenę. Jak to zrobić?

5 maja 2010, 12:15 / środa
Fani na lechie przyjdą z czystej ciekawosci aby zwiedzic stadion , pozostaje mniec tylko nadzieje ze wielu z nich zostanie z lechia na dłuzej!
6 maja 2010, 20:54 / czwartek
pkt nr 1 mało istotny tzn. albo się chodzi albo nie - na przykładzie Niemiec, czy na ostatnie drużyny przychodzi tam 5000 widzów? to nie wyniki tylko ogólne zainteresowanie, chodzenie na piłkę powoduje frekwencję

bo jeśli wyniki to oznaczałoby że tylko uczestnictwo w LM dałoby taką średnią :)

dla przypomnienia w latach 80tych gdzie chodziło dużo więcej kibiców średnia była ok. 15 tys pomijam Juwenstus :)

liczę na to że jak powstaną nowe stadiony to ciśnienie będzie w wielu miastach i podniesie się zainteresowanie ogólne piłką
8 maja 2010, 14:17 / sobota
Dobra, ale tam jak i wszędzie wchodzą w grę inne immanentne czynniki takie jak przywiązanie do barw klubowych wskutek długiej tradycji, wielkość miasta i stadionu.

Pisząc ten artykuł myślałem o tym co JESZCZE można zrobić w perspektywie długoterminowej. Myślę, że gdyby Lechia zaczęła walczyć o Europę, frekwencja wskoczyłaby na wyższy poziom. Zauważ, że rok temu, kiedy Lechia pierwszy raz od lat grała w ekstraklasie i był głód piłki w Gdańsku, lecz Lechia walczyła mozolnie o utrzymanie, jesienią średnia frekwencja na Traugutta wyniosła ponad 8 tys. (portalkibica.pl), a w tym roku, kiedy Lechia grała o wyższe cele było to już ponad 10,5 tys.

W Gdańsku jest potencjał, potrzeba tylko dobrej drużyny. Co oczywiście nie jest jedynym warunkiem koniecznym, aby przyciągnąć ludzi na PGE Arenę.

KK
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015