Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Ekstraklasa sezon 2010-2011

strona 1/59

15 maja 2010, 15:32 / sobota
Nowy sezon czas zacząć.
15 maja 2010, 20:27 / sobota
Zaczynam.
15 maja 2010, 21:08 / sobota
No to zaczęliśmy
15 maja 2010, 21:27 / sobota
Dobry temat i na czasie. Już niedługo...
15 maja 2010, 21:29 / sobota
Podbijam
15 maja 2010, 21:34 / sobota
....ja jeszcze jestem w trakcie zakańczania sezonu 2009/2010 ......
16 maja 2010, 17:44 / niedziela
I znowu derby przed nami (oczywiście muszą być zwycięskie), najlepsze derby w Polsce są u nas !!! Znowu śledzi złoimy: A MY SWOJE !!!
16 maja 2010, 17:50 / niedziela
Gówno prawda - najlepsze derby są w Rzeszowie.
16 maja 2010, 17:53 / niedziela
gówno prawda, w pcimie dolnym!
16 maja 2010, 20:12 / niedziela
Drogi kolego szpryma. Najlepsze derby to powinny byc w przyszlym sezonie Baltyk Gdynia - arka Gdynia a w nastepnych Lechia II Gdansk - arka Gdynia. Ale niestety, wszystko musi zostac przelozone o kolejny rok.
18 maja 2010, 23:05 / wtorek
Podbijam tak aby temat nie spadł w daleką otchłań...
28 maja 2010, 17:09 / piątek
Ciekawie zapowiada się nowy sezon, sporo drużyn się zbroi i ma ambicje walki o coś więcej niż utrzymanie - nie wiadomo czy wszystkie ruchy wypalą, niemniej to dobrze, że coś się w lidze dzieje. Szkoda, że Ulatowski poszedł do Cracovii, bo to naprawdę zdolny trener.
28 maja 2010, 20:08 / piątek
Do ligi wchodzą dwa mocne zespoły, które na pewno prezentują lepszy poziom niż Odra i Piast. Na pewno zamiana (spadkowicze na beniaminków) wpłynie na atrakcyjność ligi pod względem kibicowskim i pewnie piłkarskim. Chodź szkoda, że zamiast żaboli nie wejdzie ŁKS bądź Pogoń ta szmata. Po prostu tych kurew z Zabrza nie trawię jak zresztą całego "Zagłębia brudnego paznokcia"!!!!
28 maja 2010, 20:19 / piątek
Gdzie mamy iść? :)
28 maja 2010, 22:20 / piątek
Juse String- "Chodź szkoda" ona przyzywa szkode jakas.
28 maja 2010, 22:33 / piątek
Oczywiscie mialo byc choc. Ludzka rzecz sie pomylic ale szydera musi byc co nie judek?
29 maja 2010, 14:05 / sobota
Zmiana trenera nam nie jest potrzebna. Kilka solidnych wzmocnien w skladzie i bedzie dobrze. Oby ten Janota w koncu do nas trafil bo to zdolny chlopak. jak sie postara to moze byc gwiazda w extraklasie. Lukjanovs-Dawidowski-Janota to moze byc niezle trio
1 czerwca 2010, 19:04 / wtorek
To już wiadomo z kim będziemy grami w nast. sezonie. Górnik i Widzew wracają a więc robi się ciekawie. Na pewno e-klasa zyska na frekwencji i oglądalności.
2 czerwca 2010, 10:56 / środa
Trwają rozmowy w celu powiększenia Ekstra do 18 drużyn od sezonu 2011/2012.
Większośc klubów jest raczej za. Mniej kasy raczej z tego powodu nie dostaną, bo od tego sezonu będzie już nowy limit kasy za transmisje. Należy się spodziewać ,że będzie to jednak kwota znacznie większa niż obecnie. tak więc aspekt finansowy odpada. Nie wiem tylko jak pzpn poradzi sobie z ogłoszeniem tej decyzji. Jak wiadomo liga ma ruszyć 6 sierpnia i wypadałoby aby decyzje co do spadku z Ekstra i jak i awansu były znane przed rozpoczęciem rozgrywek. Czyli czasu nie ma zbyt dużo:( a czytałem gdzieś ,ze taką decyzję o powiększeniu ligi do 18 zespołów może podjąć tylko Walne Zgromadzenie pzpn. Nie wiem tylko czy to jest prawda???
Jednak znając dziadków z pzpn to dla niech żaden problem i może coś wymyślą,żeby było po ich myśli.odnośnik
Przetarg na prawo do transmisji z EKSTRA ,ma być roztrzygnięty do konca tego roku!!!
2 czerwca 2010, 11:23 / środa
Już lobbują kluby, które chciałyby utrzymać się w przyszłym sezonie w ekstraklasie lub wrócić do ekstraklasy kuchennymi drzwiami. Ja jestem przeciwny powiększęniu ekstraklasy do 18 zespołów. Czy 18 zespołowa liga podwyższy nam poziom rozgrywek? Czy wpłynie na lepszą postawę naszych klubów europejskich pucharach? Lepiej mieć 14 zespołów, ale profesjonalnych, wypłacalnych, niż 18 zespółów słabych, borykających się z problemami finansowymi, zalegającymi płatności, walczącymi o utrzymanie za wszelką cenę, aby tylko otrzymać kasę z C+. Chcą więcej spotkań to proponuję zmniejszeni ekstraklasy do 14 zespołów, a po dwóch rundach dodatkową fazę (mecz i rewanż) dla zespołów z miejsc 1-6 (grupa mistrzowska 10 spotkań), a dla kolejnych zespołów np. podział 7-10, 11-14 (dodatkowe 6 spotkań dla każdego; można jeszcze stworzyć baraż dla 12 zespołu z 3 zespołem zaplecza ekstraklasy) itp. Rozwiązań pewnie jeszcze jest dużo innych, ale byłyby mecze o stawkę i mecze pomiędzy bezpośrednio zainteresowanymi drużynami, co pozwoliłoby uniknąć podejrzeń o to, że ktoś odpuścił komuś mecz.
2 czerwca 2010, 11:57 / środa
idą wybory, będą obiecywać, więc poszerzenie ligi może przejść 2011/2012
,,Listkiewicz na czele Ekstraklasy? odnośnik
Wielkimi krokami zbliżają się wybory szefa polskiej Ekstraklasy....,,

A My swoje !!! odnośnik
2 czerwca 2010, 12:03 / środa
Na zmniejszenie liczby drużyn w Ekstra to raczej nie ma co liczyć. Nie zgodzą się kluby grające obecnie jak i kluby z I ligi. Na zapleczu Ekstra i nie tylko są kluby które mają odpowiednie stadiony ( Pogoń, Kszo, Zawisza) jak również te co zamierzają je zbudować ( Piast, Sandecja).Wymieniam tylko te z pamięci,zapewne są jeszcze inne kluby!!!
Jednym słowem kluby i miasta ,które modernizują, budują nowe obiekty , będą naciskać na pzpn na zwiększenie drużyn w Ekstra lub też na zmianę przepisów aby awansowały np 3 drużyny do Ekstra z I ligi. Tzw. "teren" wymusi na pzpn ,żeby takie rozwiązanie wprowadzić .Nie po to wydają kasę,żeby grali na zapleczu Ekstra.
Najlepiej byłoby gdyby pozostało 16 drużyn,2 drużyny spadają automatycznie do I Ligi,3 i 4 od konca tabeli grają między sobą baraż o pozostanie w najwyższej lidze. I tak samo w I lidze, wchodzą 2 pierwsze zespoły, 3 i 4 grają między sobą o awans do Ekstra.
2 czerwca 2010, 12:31 / środa
Baraże jak najbardziej powinny być, zarówno w ekstrklasie np. 3 zespół od końca tabeli z 3 zespołem zaplecza (czy też wygranym z play-off pomiędzy zespołami z miejsc 3-4, czy 3-6), ale chodziło podobno o zwiększenie liczby spotkań wszystkim, a więc stąd mój pomysł na kolejną fazę oi dawkę emocji do samego końca. Odnosząc się do stadionów, to stadiony to nie wszystko, a już napewno nie sam fakt że ktoś buduje lub planuje (Gliwice budują do dziś) wybudowanie stadionu powinien być przepustką do ekstraklasy. Chodzi o zaplecze finansowe, silne podstawy, wypłacalność itd. Wszyscy, którzy chcą nie mogą grać w ekstraklasie. A jak mają takie marzenia to niech się przerzucą na koszykówkę, gdzie można kupić dziką kartę i ma się ekstraklasę ;-) Co do stadionów wymienionych powyżej to jednak bym polemizował. Wg tego co wiem Pogoń nie posiada stadionu na ekstraklasę (marzec 2010 "Na dwa dni przed inaugurującym piłkarską wiosnę meczem z Flotą oddano do użytku nowy budynek dla VIP-ów i mediów. Jesienią ubiegłego roku zmodernizowano szatnie. Pytanie po co - skoro stadion przy ul. Twardowskiego jest archaiczny i ewentualnie wymaga całkowitej przebudowy. - Jeżeli chcemy, żeby w przyszłości w Szczecinie był naprawdę duży futbol, musi powstać nowoczesny obiekt. Bez tego awans do ekstraklasy będzie szczytem marzeń - uważa prezes Pogoni, Artur Kałużny.), stadion w Bydgoszczy, w którego wpakowano masę pieniędzy może jest i ładniejszy, ale czy nowoczesny?
2 czerwca 2010, 12:59 / środa
Stadion w Bydgoszczy ma funkcję bardziej lekkoatletyczną niż piłkarską. tak więc jak na warunki polskie, to nie jest tak źle. A co do Szczecina, to myślę,że w przypadku awansu Pogoń, dostałby licencje. Jeśli włodarze Szczecina chcą mieć nowy stadion, to może podejmą decyzje i go wybudują .Wybory samorządowe za pasem:).
Zgadza się,ze jest ważne zaplecze finansowe, które pozwoli klubowi funkcjonować normalnie aby nie byc zależnym tylko od kasy z C+. Ale jeśli ktoś chce,żeby jego klub miał grać w Ekstra ,to niech najpierw wybuduje nowy obiekt lub zmodernizuje stary stadion, aby to miało sens. Wówczas znajdzie się i kasa, sponsorzy, udziałowcy, no i kibice też. Zresztą oni są najważniejsi.
Co do baraży ,to bym chciał aby one jednak odbywały się między klubami z swojej klasy rozgrywkowej. Ekstra i I liga kończą się w innych terminach. Nie ma zachowanej dysproporcji przez co są nie równe szanse.
4 czerwca 2010, 17:01 / piątek
Podobne promocje jak u sąsiadów przydały by się w Gdańsku odnośnik
4 czerwca 2010, 17:45 / piątek
niech kupią w końcu jakiegoś afroeuropejczyka albo inną czibambe.
8 czerwca 2010, 10:12 / wtorek
Kilka ciekawostek na temat sektora gości na Ł3 odnośnik
dodam tylko ,że cena biletu na sektor gości będzie wynosić w zależności od kategorii meczu 50 lub 35 PLN.
11 czerwca 2010, 11:57 / piątek
odnośnik

buhahahaaaaaaaaaaaaa,
Śląsk 29 sierpnia : )))))))))))))))
11 czerwca 2010, 12:15 / piątek
1 kolejka bardzo ciekawa :)

Lech - Widzew
Legia - Cracovia
Wisła - Arka

i wszystkie być może na nowych obiektach
11 czerwca 2010, 12:26 / piątek
huehuehue . . . . . znowy wyjazd w Wielką Sobotę : ))))))))))))))

na Bałtyk
11 czerwca 2010, 12:36 / piątek
Chudy_LG napisał: " . . . 1 kolejka bardzo ciekawa :)
Lech - Widzew
Legia - Cracovia
Wisła - Arka
i wszystkie być może na nowych obiektach . . . "

nie ma co, nie mogę się juz doczekac : ))))))))))))))))))))))
11 czerwca 2010, 12:48 / piątek
w kolejce kiedy do bezdomnych przyjezdża Wisła my jesteśmy w Chorzowie,
kiedy przyjeżdża Śląsk My jestesmy w Lubinie,
acz dzień przesunięcia w przód w tył i mozna fajnie z tymi wyjazdami pokombinować : )
11 czerwca 2010, 14:20 / piątek
A co ma być ciekawego w meczu Legia Cracovia? Kibicowsko Legia protest Cracovia praktycznie nie jeździ, Sportowo Legia nuda, Cracovia jeszcze większa. A chłopaki od mocnych wrażeń też napewno się nie spotkają bo pejsy to żaden przeciwnik
11 czerwca 2010, 14:26 / piątek
Lech Legia i Wisła u nas na wiosnę. Gdyby gotowy był już nowy stadion ehhhh.
11 czerwca 2010, 14:41 / piątek
Budowa PGE Areny ma sie zakonczyc do 21 stycznia 2011
11 czerwca 2010, 14:53 / piątek
1 kolejka-Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
2 kolejka-Polonia Bytom - Lechia Gdańsk
3 kolejka-Lechia Gdańsk -Jagiellonia Białystok
4 kolejka-Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
5-kolejka-GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk
6 kolejka-Lechia Gdańsk - Cracovia
7 kolejka-Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Może to tylko marzenia ale patrząc na rywali na początek sezonu i wiare w jakieś ciekawe transfery 18pkt po tych meczach może być realne,oczywiście jesli dojdzie do tego skuteczność u siebie
11 czerwca 2010, 15:16 / piątek
Zakończenie budowy stadionu nie znaczy że będzie można tam grać. Pewnie parę miesięcy potrwają wszystkie odbiory. Też liczyłem na to że od przyszłego roku już na nowym stadionie, ale gdzieś wyczytałem że to jeszcze potrwa zanim odbędzie się tam pierwsza impreza (mecz)
11 czerwca 2010, 15:25 / piątek
Prawdopodobnie to Lechia zagra w sezonie 2011/2012 na Letnicy
11 czerwca 2010, 15:27 / piątek
Z wyjazdów na jesień teoretycznie najciekawsze pyrusy
11 czerwca 2010, 15:32 / piątek
jak oddadzą sektor dla gości
11 czerwca 2010, 15:52 / piątek
Oddanie stadionu to jedno, a dopuszczenie go do gry to drugie. Same odbiory potrwają ze 2 - 3 miesiące. Przecież mecz otwarcia z juve ma być nie wcześniej jak kwiecień/maj. Chociaż sądze, że taki mecz będzie rozegrany po sezonie w czerwcu.
11 czerwca 2010, 17:11 / piątek
to trzeba odbiór przyspieszyć

Warto zauważyć, że Ekstraklasa przychyliła się do próśb Lechii i na wiosnę gdańszczanie podejmą w roli gospodarza m.in. Wisłę Kraków, Legię Warszawa i Lecha Poznań. Wszystko po to, aby pojedynki te zostały rozegrane już na nowym stadionie w Letnicy.

odnośnik
11 czerwca 2010, 18:11 / piątek
mnie jednak interesują bardziej derbowe zwycięskie pojedynki z Arką, co prawda poślizg związany z odbiorem stadionu mógłby uniemożliwić grę na nowym stadionie w Gdyni ale uważam że nie byłoby żadnych komplikacji gdyby derby były pod koniec rundy jesienią w Gdyni wiosną w Gdańsku
12 czerwca 2010, 00:06 / sobota
z harmonogramu:
20.01.2011 Zakończenie budowy
I kwartał 2011 Czynności odbiorowe
II kwartał 2011 Pierwszy mecz
Nie wiem w jaki sposób klub miałby rozwiązać na przykład problem karnetów gdy pierwsze mecze na wiosnę będą na T29 a reszta na Letnicy. Jest to raczej nie wykonalne, a szkoda.
Ale gdyby jakimś cudem to się udało to boję się zapytać o ceny karnetów/biletów gdy w ręku będą mieli argument w postaci nowego stadionu i atrakcyjnych przeciwników.
12 czerwca 2010, 00:39 / sobota
Raczej nie wykonalne, bo muszą trzymać się ustawy, a dokładniej numeracji krzesełek do osoby. Ogólnie to wiadomo jak to jest postrzegane przez nas, bo i tak każdy siada gdzie chce, ale klub nie może naginać tego, tym bardziej, że Komisja Ligi szuka pieniedzy na pensje dla Laty w czym tylko może, a chetnie by sobie przytulili pieniadze z kasy Lechii. Wygląda na to, że albo będzie karnet na pare meczy, albo cała runda na biletach.
12 czerwca 2010, 00:40 / sobota
gedania - no i co z tego że tak sobie uwazasz ? ? ?
no co ? ?
odpowiem za Ciebie: NIC, wielkie NIC
tym umyślonym przez Ciebie patentem nie rozegralibyśmy zadnego meczu derbowego na nowym stadionie
żadnego,
a tak jest może jakas szansa na mecz w Gdyni,
w Gdańsku nie ma na to szansy wiosną
12 czerwca 2010, 10:19 / sobota
jak ja sobie pomyślę, że w drugiej kolejce jedziemy do Bytomia w środku lata autobusem to mi się odechciewa...
17 czerwca 2010, 11:42 / czwartek
W związku z informacją, że w nadchodzącym sezonie ubierać będzie nas adidas, poniżej stroje biało-zielonych zespołów ubieranych przez tę firmę.
Pewnie czegoś podobnego możemy się spodziewać
VFL Wolfsburg
odnośnik
Panathinaikos
odnośnik
17 czerwca 2010, 12:17 / czwartek
Patrząc na stroje Wilków mam w pamięci wspaniałą grę sezon temu duetu Dzeko-Grafitte i pobożne życzenie by tak wyglądała gra duetu Ivans-Dawidowski....:-D
17 czerwca 2010, 13:20 / czwartek
fajne byłyby tego typu koszulki:

odnośnik

Legia miała w ubiegłym sezonie coś takiego:

odnośnik

A rewolucji bym sie nie spodziewał raczej, gdyż większość firm odzieżowych zmieniła modele strojów w zeszłym roku, chociaż może czymś nas zaskoczą.
 
1 2 3 ..... 59
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.512