Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Ekstraklasa sezon 2010-2011

strona 2/59

17 czerwca 2010, 15:02 / czwartek
Fajnie by bylo jakbysmy mieli w zestawie pasiak, to moim zdaniem najlepszy stroj dla Lechistow. Bo bez tego nasze koszulki wiele roznic sie od legijnych czy belchatowskich nie beda...
17 czerwca 2010, 15:33 / czwartek
nie kolego. Lechia nie ma nic wspólnego z pasiakami. trdycyjne strone Lechistów to zielone koszulki, białe spodenki i zielone getry. pozdrawiam.
17 czerwca 2010, 16:46 / czwartek
Napisalem to "moim zdaniem". Na mysli mialem wlasnie to co jest dalej w moim poprzedniom poscie- zeby nasze stroje roznily sie czyms, a nie tylko kolorami, od strojow Belchatowa czy Legii. Moze i nie maja ale bialo-zielone pasiaki akurat dobrze wygladaja.
17 czerwca 2010, 17:08 / czwartek
adidas ma mało ciekawe koszulki obawiam się ze z pasiakami pożegnamy się na dłużej :(
17 czerwca 2010, 17:15 / czwartek
I dobrze...
17 czerwca 2010, 17:46 / czwartek
ufff . . . . tylko nie pasiaki
17 czerwca 2010, 17:46 / czwartek
To jak atrakcyjne są stroje Adidasa widać po koszulkach Grecji i Nigerii, którzy własnie grają w tych strojach. Szału nie ma.
17 czerwca 2010, 17:47 / czwartek
verde: no i co, i co dowartościowałeś się? ROTFL
poczytaj sobie oficjalną stronę odnośnik a tutaj cytat "Wszystko po to, aby pojedynki te zostały rozegrane już na nowym stadionie w Letnicy." mowa jest o rundzie wiosennej 2010/11
17 czerwca 2010, 17:50 / czwartek
Sranie w banie ! "Pasiak" to najfajniejszy i najpopularniejszy z modeli jakie kiedykolwiek miała Lechia. Po latach marazmu jest symbolem nowej, nowoczesnej, odrodzonej Lechii, tradycją nawiązując do początków powstania naszego klubu.

Tak na marginesie. Komplet zielona koszulka, białe spodenki, zielone getry był równie często spotykany co niebieska koszulka, czerwone spodenki, czerwone getry.
17 czerwca 2010, 18:04 / czwartek
ROTLF ? ? ? hłe ? : )
jeśli tylko to Cię dowartościuje : ) to tak dowartościowałem się, nawet bardzo, bo napisałem że mi się pasiaki nie podobają,

wkleiłes link do terminarza, chyba że tak chciałes, to nie wiem co to ma do kompletów meczowych
17 czerwca 2010, 18:12 / czwartek
hehe, zapomniałem o tamtym wpisie sprzed kilku dni, myslałem że pijesz do mej wypowiedzi o koszulkach : )
niepotrzebnie tak tam popisałem, przepraszam,
tymniemniej co do meritum,
pewnie bedzie tak jak popisałem
w gdyniowie jest szansa na mecz wiosną
w Gdańsku nie,
17 czerwca 2010, 18:18 / czwartek
kiko7- skąd wziąłeś swoje dane??

W pierwszym meczu, "Nowa Lechia" zagrała w strojach białych, z zielonym pionowym pasem przechodzącym przez środek koszulki (wzór Ajaxu). Pierwszy mecz, dla przypomnienia całej rzeszy najwierniejszych, która oczywiście z Lechią przeszła A-klasę, odbył się w Sobowidzu, w ramach Pucharu Polski. Lechia ten mecz wygrała 11-0.
W drugim meczu, a zarazem pierwszym ligowych, Lechia również zagrała w takich samych strojach, jak w meczu w Sobowidzu. Miało to miejsce w pod Malborskiej wsi Miłoradz. Lechia pokonała tamtejszą Deltę 3-1.
Kolejne mecze, to gra w zielonych kompletach firmy "WitSport". Domyślać się można, że stał za tym Michał Globisz. Pewnie też, mało kto pamiętam, że w pierwszych meczach, to własnie Michał Globisz był trenerem Lechii. Później musiał zrezygnować, ponieważ wszedł przepis, że trener Reprezentacji, nie może równocześnie pracować w żadnym klubie.
W IV lidze, Lechia grała też w całych zielonych strojach firmy Legea. W III lidze też graliśmy na zielono, tyle tylko że ubierała nas firma Errea. Ta sama firma ubierała nas w pierwszym sezonie w II lidze, tyle tylko, że Lechia coraz częściej grała ubrana na biało i po raz pierwszy od czasu do czasu na czarno!!!!! Kolor czarny, miał być wzorowany na Celticku Glasgow.
Po raz pierwszy pasiaki zaistniały w Lechii dopiero w 2 sezonie II ligi.
Sezon w którym awansowaliśmy do Ekstraklasy, Lechia grała w zielonych koszulkach i białych spodenkach!!! Tak więc każdej normalnej osobie, zielone koszulki powinny kojarzyć się z sukcesem i odbudową Lechii!!!
Dwa ostatnie sezony, to jakieś pseudopasiaki, a raczej pstrokacizna.
17 czerwca 2010, 20:04 / czwartek
Zeto zdaje się, że z Tobą i z "Głową prowadziłem już podobną dyskusję ;)
Piszę nowej Lechii, w sensie profesjonalnej Lechii". Lata 80. 90, A klasa, IV liga, to ciągły "burdel" ze strojami. Oczywiście starano się dbać o biało zieloną kolorystykę lecz czasy były takie, że np. taki finał PP z Piastem Gliwice zagraliśmy na ..........................
BIAŁO CZERWONO !!!

Kwestia modeli, fasonów czy kolorystyki strojów to kwestia gustu, którą najlepiej weryfikują trybuny. Ja tylko protestuję przeciwko pisaniu głupot, patrz post "maćko".
17 czerwca 2010, 20:07 / czwartek
A propo`s tradycji
odnośnik
17 czerwca 2010, 20:38 / czwartek
Oczywiście starano się dbać o biało zieloną kolorystykę lecz czasy były takie, że np. taki finał PP z Piastem Gliwice zagraliśmy na ..........................
BIAŁO CZERWONO !!!
------------------------------

A wiesz chociaż dlaczego????

Oficjalnie, to w Piotrkowie autokar Lechii został okradziony i zginęły stroje, w jakich Lechia miała grać w tym meczu. Nieoficjalnie, ktoś z autokaru, sprzedał stroje po drodze.
Lechia na szybkiego musiała kombinować nowe stroje. Z pomocą przyszła drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy użyczli nam swoje koszulki. Spodenki o ile się nie mylę, dostaliśmy reprezentacyjne z pzpn.

Zresztą w sezonie w którym awansowaliśmy do ekstraklasy, w Zabierzowie też nie graliśmy w swoich strojach. Ktoś "zapomniał" zabrać sprzętu z Gdańska i graliśmy w wyjazdowych strojach gospodarzy.

Czasy które próbujesz przypomnieć na zdjęciach, to jazda bez trzymanki. Lechia często grała w tym, co akurat było (niekoniecznie biało- zielone). Zdjęcie jest czarno białe, więc nie masz pewności, czy te pasy nie są np biało czerwone :)
Prawda też jest taka, że pierwszy mecz w ekstraklasie Lechia zagrała w zielonych koszulkach, białych spodenkach i zielonych getrach. W takim też zestawie Lechia zagrał swoje mecze z Juve. Tak więc, jakby nie patrzeć, największe sukcesy, to jednak nie pasiaki.
Gdyby nie to, że pewien pan na siłę próbuje zrobić z Lechii Celtic, wierz mi że Lechia w ostatnich latach nie zagrałby w pasiakach ani jednego meczu.
17 czerwca 2010, 20:42 / czwartek
skoro maćko napisał głupoty to Twój link apropolis tradycji jak nazwać ? ?
przeciez na takie dwa zdjecia można kilkadziesiąt podać podpierających wpis maćko,
jeśli jednak w zmieniających się modach i braku konsekwencji na któres wskazac to . . .na pewno nie na pasiaki : ))))
ja tam nie odbierałbym zielonym koszulom umocowania w tradycji, mało umocowania, wiodącej roli

jak napisałeś rzecz gustu, pasiaki jak napisał Zeto to pstrokacizna, ni pies ni wydra coś na kształt świdra,
koszule jednolicie zielone, bez żadnych wstawek i pozawijanych wydziwiań były i są eleganckie, człowiek elegancki wygląda poważnie,
człowiek poubierany w paski wygląda jak . . . . człowiek poubierany w paski : )
17 czerwca 2010, 22:14 / czwartek
Kopmlet dom odnośnik
Komplet wyjazd odnośnik
18 czerwca 2010, 00:01 / piątek
Dzisiaj Argentyna grała w pasiakach adidasa więc problemu z tym raczej nie będą mieli.
18 czerwca 2010, 00:14 / piątek
Zeto - nie wiem czy nie pomieszam teraz dwóch faktów, ale ten "ktoś" kto zapomniał zabrać strojów to był Kotlet i teraz nie jestem pewien, ale chyba było tak, że zapakował za dużo spodenek, a jedyny komplet koszulek został zalany kawą. A może pokręciłem dwie różne historie :).
18 czerwca 2010, 08:38 / piątek
heheh głupoty. nie chcę nikogo obrazić, ale ile masz lat panie kiko? pasiaki to stosunkowo nowy pomysł ściągnięty na żywca od Celtiku. a jak ktoś lubi stroje plastikowo-lewackiego Celtiku to już jego brocha. my jesteśmy Lechia, a nie Celtic przypominam. zielone koszulki, białe spodenki, zielone getry. pozdrawiam.
18 czerwca 2010, 10:44 / piątek
maćko, o czym tym do mnie rozmawiasz ??? Przecież wyraźnie napisałem, że "pasiaki", po latach niebytu, są oznaką nowych czasów w Lechii. Nowych, ale mających swoje umocowania w historii.

odnośnik te zdjęcia z lat 40 /50 powinny Ci w końcu uświadomić ,że Lechia istnieje dłużej niż od lat 80 tych.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, przypominam, że jesteśmy Lechia (biało-zieloni), a nie Warta Poznań (zielono biali)

I nie Celtic tylko Sporting Lizbona, z którym mamy przecież zgodę ;)
Pozdrawiam !
18 czerwca 2010, 11:17 / piątek
kiko, o czym ty prawisz. Z tych zdjęć nie wynika zupełnie nic.

Pierwsze zdjęcie to raczej stadion ŁKS-u, a nie Lechii. Chociaż mogę się mylić. Nie przypominam sobie, aby Lechia zdobywała cokolwiek na tym obiekcie. Poza tym, na czarno- białym zdjęciu, nie możesz być pewien jakie to są kolory.

Zresztą sam sobie porównaj odnośnik Czy te spodenki wygladają na czerwone??

Piszesz coś o latach 1940-50, a w tamtych latach, Lechia dopiero powstawała. Pierwszy mecz w I-szej lidze, z krakowią, Lechia zagrała w zielonych koszulkach, białych spodenkach i zielonych getrach. Poszukam zdjęcie, to wkleję je tobie.

A tu zdjęcie z meczu z Juve odnośnik
18 czerwca 2010, 11:20 / piątek
Einherjer- nieważne kto i dlaczego zapomniał. Obanie kawą to była wymówka, żeby się sponsorzy nie wkurwili. Cała ta sytuacja, najlepiej pokazuje, jak dobrze była wtedy zarządzana Lechia.

Przecież mało brakowało, a Lechia musiałby grać ten sezon juniorami, bo w kasie nie było pieniędzy na rejestrację nowych zawodników (m.in. Wołąkiewicz, Rybski, Andruszczak...). No ale w jaki sposób znajdowało się wtedy pieniądze, nikt dziś już nie pamięta.
18 czerwca 2010, 11:57 / piątek
Kurwa, z tym udowadnianiem tradycji i historii pasiaka to mozna sobie dac spokoj. Pasiaki sie NAJZWYCZAJNIEJ w swiecie jednym podobaja a drugim nie i tyle, po ki chuj dorabiac tu ideologie. Mi sie podobaja, nie oczekuje, ze bedzie to ich JEDYNY stroj przeciez. I nie, nie jestem milosnikiem celticu.
18 czerwca 2010, 11:58 / piątek
Zeto, wyżej 2 razy ten sam link wkleiłeś :) jakbyś mógł poprawić link do meczu z Juve byłbym wdzięczny :)
18 czerwca 2010, 13:22 / piątek
kiko7

Nie jesteśmy ani zielono-biali, ani biało-zieloni, tylko zielono-biało-zieloni. Stąd właśnie zestaw zielone koszulki, białe spodenki i zielone getry. I ten powinien uznany być za tradycyjny, a nie jakieś pasiaki na wzór celticu. Swoją drogą z przodu paski, z tyłu brak - koszulki z tego sezonu wyglądały raczej fatalnie. Ja jestem fanem klasycznych rozwiązań dotyczących kompletów meczowych. Nie wiem skąd ta moda na pasiaki. A to zdjęcie, które wkleiłeś to jakieś podejrzane. Jakie jest jego źródło?

Chciałbym przypomnieć, że Lechia grała kiedyś w koszulkach w pasy, ale w pionowe. Było takie zdjęcie nawet na tym portalu. Muszę go poszukać..
18 czerwca 2010, 15:47 / piątek
odnośnik tutaj jeszcze raz fotka z meczu z Juve

t-t, tu nie idzie o to, co się komu podoba, a co nie. Nasz herb jest zielono- biało- zielony. Można by się uprzeć, że pasy pasują do niego. Jednak Lechia, od zawsze kojarzy się z zielonymi koszulkami i białymi spodenkami.

Były takie czasy, że graliśmy w strojach przypominających Feyenoord czy Arsenal (oczywiście zamiast czerwonego był zielony), ale to tylko kolejne wyjątki.
18 czerwca 2010, 17:33 / piątek
Pasiaki to imitacja Celticu
to tylko podróbka
mi się te podobały odnośnik
18 czerwca 2010, 18:12 / piątek
Zielono - biało - zieloni, zielone koszulki - białe spodenki - zielone getry i wszystko w temacie. To że w historii były pasiaki mnie nie przekonuje, w historii były też zielone koszulki IMHO to jest najlepsze rozwiązanie, ale jak wiadomo ilu dyskutantów tyle opinii...
29 czerwca 2010, 10:29 / wtorek
lekko odświeżając.. z ruchem gramy w niedzielę, 8 sierpnia o 14:45, a z polonią bytom w sobotę 14 sierpnia, tyle, że o 17:00

zajebiste godziny, nie ma co.. no, przynajmniej ta pierwsza
2 lipca 2010, 16:44 / piątek
Trytko odchodzi ;(
2 lipca 2010, 17:39 / piątek
Wachu też.
2 lipca 2010, 18:02 / piątek
trytko odchodzi bo niema już ławki, wachowicza, mrowca wiec w czyjej dupie by rządził?

arka!!! najlepszy skład w polsce maaaaaaa!!!!!! mamy bartka karwana , nitka i lawe, marcina wachowiczaaaaaaa!!!!!!
2 lipca 2010, 18:05 / piątek
i ława. na kogo będę wrzucał teraz?
2 lipca 2010, 21:58 / piątek
Fuj, co to są za koszulki. Przecież to nie zieleń tylko seledyn :/
Jeżeli takie bedą meczowe to już lepsze były JAKO.

(galeria lechia.gda.pl zdjęcia od 9 chyba)
2 lipca 2010, 23:33 / piątek
"W ofercie nie ma popularnych wśród kibiców pasiaków. Rozmowy były bowiem prowadzone w szybkim tempie i firma nie zdążyła przygotować specjalnej linii strojów."Znowu wychodzi pełen profesjonalizm działaczy.Byle szybko,byle jak...
Te stroje to kompletna żenada w porównaniu do tego co Adidas ma w swojej ofercie.Pozostaje czekać na jakieś mega obniżki w JAKO.
3 lipca 2010, 00:59 / sobota
3 lipca 2010, 08:04 / sobota
Mam nadzieję, że wyczarują pasiaki przynajmniej na rundę wiosenną.
3 lipca 2010, 19:54 / sobota
WSZYSCY DO BYTOMIA !!!! :)
8 lipca 2010, 17:30 / czwartek
rośnie liczba bezdomnych odnośnik
arka dziwko!
DERBY blisko.
8 lipca 2010, 17:35 / czwartek
kupcewicz to śledź więc co się dziwić.
12 lipca 2010, 15:52 / poniedziałek
Pytanie czy jest ktoś zainteresowany bawieniem się w dziennikarza od przyszłego sezonu tj robieniem fotkek z meczów Lechii, pisania krótkich artykułów o meczach Lechii dla serwisu tworzonego wyłącznie przez kibiców czyli odnośnik ??? zainteresowani pisać wiadomości na facebooku odnośnik
13 lipca 2010, 18:24 / wtorek
Staropolskie przysłowie: ,,głową muru nie przebijesz,, odnośnik
13 lipca 2010, 21:50 / wtorek
co do bezdomnych to ja mysle ze jedynie ten Bruma moze cos znaczyc w tej druzynie. Poza tym wydaje mi sie ze w tym sezonie może odpalić ten cały Mayawe czy jak on tam ma;))) Pokazał ze ma potencjał, ale mysle ze szparka jest 1 w kolejce obok górnika do spadku.
15 lipca 2010, 20:38 / czwartek
Wisła gra na poziomie 1-wszej ligi na dzień dzisiejszy...I będzie miała sporo problemów w nadchodzącym sezonie.
18 lipca 2010, 23:15 / niedziela
odnośnik

Chyba koniec kariery Onyszki...
18 lipca 2010, 23:55 / niedziela
Przykre mimo iż miał grać u trzęsipłotów. Ale kto wie może jeszcze zagra na wysokim poziomie(jeśli się zdecyduje wrócić po operacji) taki Ballotta grał w Lazio jak miał 45 na karku
19 lipca 2010, 00:06 / poniedziałek
a nie 42? :) w bodajże w zeszłej edycji Ligi Mistrzów nawet chyba? Czy w jeszcze wcześniejszej miał okazje wystąpić?
19 lipca 2010, 00:08 / poniedziałek
Balotta to rocznik 64 przygodę z piłką zakończył w 2008 roku
19 lipca 2010, 00:13 / poniedziałek
Szkoda chłopa swoje w zyciu przeszedł,ale chyba najbardziej to Wojciechowski musi pluc sobe w brode,bo bedzie musiał mu płacic jakies pieniadze wynikajace z kontraktu,pomimo,że Onyszko nie zagrał żadnego oficjalnego meczu w Polonii-Groclinie.Józef ma pecha,z Tałką tez mu nie pykło :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.471