Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Beatyfikacja ks. J.Popieluszki

strona 1/1

3 czerwca 2010, 22:55 / czwartek
W 1984 r tysiace gdanszczan uczestniczylo (w tym bardzo liczna gr. kibicow Lechii)w ostatniej drodze ks. J.Popieluszki.Dzisiaj 26 lat po tym MORDZIE na jednym z najwiekszych POLAKOW ,ktory oddal zycie za NASZA wolnosc ciezko uzbierac gr. 40 osob ktore oddalo by hold temu WIELKIEMU PATRIOCIE .
W ostatnim tygodniu pozegnalismy dwuch wspanialych kibicow LECHII
HAKA I MISKA oni wiedza juz czym jest PRAWDA ....
Zycze wszystkim ,zeby zrozumieli na czym ONA polega...

W autokarze do Warszwy jest ok.20 miejsc .
Wyjazd w Sobote 5.06.2010r o godz 24 .00 z pod MAXA ( stacja SKM Gdansk Politechnika )
Tel kon. ks J.Wosowicz 501471835
4 czerwca 2010, 08:55 / piątek
Powrot z Warszawy o godzinie 15.00
Na miejscu jestesmy ok 22.00
4 czerwca 2010, 20:27 / piątek
Wczorajszy program poświęcony był w całości ks.Jerzemu
odnośnik
5 czerwca 2010, 11:18 / sobota
i po co ta propaganda pisowska,jak wyżej,wszędzie się znajdzie jakiś sługus,a my tylko chcemy w spokoju uczcić śp.księdza Popiołuszke on za życia był już Świętym
5 czerwca 2010, 16:10 / sobota
O jakiej tu propagandzie pisowskiej mowa?
5 czerwca 2010, 19:07 / sobota
O tej w TVP
5 czerwca 2010, 19:47 / sobota
Moim zdaniem bzdurny temat ,słabe wpisy i jak ktos chce niech o swietych czy tez blogoslawionych pogadac to nie sie zaloguje na www.wyznania.pl a nie na forum pilkarskim!!!!!!!
5 czerwca 2010, 19:59 / sobota
Bolek jak nie masz nic ciekawego do napisania to daj sobie spokój,

klecha nie klecha, człowiek został zamordowany przez bezpiekę za walkę z komuną, za głoszenie prawdy i dodawanie ludziom otuchy i wiary w zwycięstwo w ciężkich czasach stanu wojennego

dzisiaj po prawie trzydziestu latach kiedy trzeba poświęcić piękny pogodny czerwocowy dzień wolny, przejechać poł Polslki autokarem, wydc na to pare ziła na to by oddać mu za to hołd, by pokazać że My pamiętamy i nie zapomnimy,

to . . . lacha, wyjebane, bzdurny temat nieciekawe wpisy, nic się nie dzieje, idźmy na plażę
Bolek to też jest Lechia, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć
po chuj wogóle zaglądasz w taki tytuł wątku ? wypierdalaj do tematu transfery, tam masz same ciekawe wpisy
6 czerwca 2010, 08:18 / niedziela
Ludzi ktorzy oddali zycie za Polske jest troszke wiecej!!!!Pól Armi Krajowej zaszczutej przez UB i SB!! 6 milionow ludzi w czasie II wojny Swiatowej -zagazowanych,bitych maltretowanych,gnojonych tak przez sowietow jak i hitlerowcow.Kazdy z nich ma swoja historie i maltyrologie.Kwiat polskiej inteligencji lezy teraz w Katyniu ,ziemie kolo Oświecimia pokryte sa ludzkim popiolem a tych miejsc jest dziesiatki gdzie ktos w ten czy inny sposob walczyl o godnosc Polaka czy swoją!!!!Ich nie wynosza na oltarze z nich nikt nie robi swietych a dlaczego nie.......!!!!a Twoje slownictwo najlepiej swiadczy o Tobie!!!!tu modlitwa a tam ...wypierdalaj!!!!!!!!Choc troche pomysl zanim cos napiszesz czy powiesz!!!!
6 czerwca 2010, 11:29 / niedziela
Bolek, Wasyl - proponuję baranka w ściane...
6 czerwca 2010, 11:44 / niedziela
I bez pouczania, gdzie komu można pisac i o czym!
A frajerkowi, który traktuje to forum jako "forum piłkarskie" proponuję: {...}
6 czerwca 2010, 12:00 / niedziela
Bolek - nie no, kurwa, ręce opadają, aż nie chce mi się tych wypocin wypunktowywać (a dlaczego ks. Jerzy, a dlaczego nie inni mimo że są, sratytatypierdaty)
w każdym razie, krótko, drobna prośba - ten temat jest związany z WYJAZDEM KIBICÓW LECHII na uroczystość podaną w temacie
jeśli na nią nie jedziesz i/lub nie masz nic do dodania (wartościowego, dotyczącego tematu) - trzym ryło na wodzy, nie klep bezsensu w klawiaturę i swoje uprzedzenia względem pewnej instytucji i inne antyklerykalizmy zostaw dla siebie

szalom
6 czerwca 2010, 14:35 / niedziela
No i bingo. Chamom należy konkretnie odpowiadac.
Pozdro z Olivy
6 czerwca 2010, 14:52 / niedziela
bolek, hmm...jego ksywa mówi wszystko:))
6 czerwca 2010, 15:12 / niedziela
Poziom Wasz jest druzgocacy z jednej strony raczki zlozone do modlitwy i przebaczenia a z drugiej brak argumentow i same epitety.Tak masz racje stado tak jak powie jeden tak beczzzzy reszta!!!!ha!!
6 czerwca 2010, 15:27 / niedziela
bolek, argumenty????

Sprawa jest tak oczywista, że niech chce się (bynajmiej mi) jej argumentować. W nosie mam co o tym sądzisz a pisząc wyrażam jedynie dezaprobatę wobec tego typu postaw jak twoja.

Co zaś do siły argumentów- przejżyj inne polityczne wątki na tym forum a stwierdzisz, że wpisujące się w wątku osoby mają miażdzącą siłę argumentacji. Skoro nikt z tobą nie polemizuje znaczy się, że nie ma o czym, z czym, z kim:))

Modlitwa??? A kto tu mówi o mega modlitwie??? Kimkolwiek nie byłby ks. Popiełuszko oddał życie za Wolną Polskę i też chętnie bym tam pojechał oddać cześć temu wielkiemu człowiekowi.
6 czerwca 2010, 16:23 / niedziela
To powiedz to rodzina innych,bezimiennych bohaterow minionych -czarnych,mrocznych komunistycznych czasow-ze ich smierc w imie WOLNEJ Polski byla inna, mniej wazna od smierci Popiełuszki!!!!Oni tez zgineli i sa dla mnie WIELKIMI POLAKAMI od gen.Maczka i jego zolniezy czyli od Bredy po oficerow AK zamordowanych w Katyniu ze słowami /BOG,HONOR i OJCZYZNA!!!!!Mozna te dziesiatki niepotrzebnych smierci roznicować!!!!NIE!!!!W takim razie oni wszyscy sa Swieci!!!
6 czerwca 2010, 18:20 / niedziela
Bolek a powiedz kto im zabiera to co zrobili dla kraju dla ojczyzny? Czy to że beatyfikowali księdza oznacza że jemu przypadły wszystkie "laury"? Jeżeli tak rozumujesz to tylko pogratulować. Swoją drogą słyszałeś kiedyś o beatyfikacji generała?

Jak za jakiś czas okaże się że świętym ogłoszą naszego papieża to co też będziesz stękał że za co? dlaczego? czy tylko on szerzył dobro, pokój... ???
6 czerwca 2010, 19:16 / niedziela
Bolek, to ludzie wybrali... nie przed każdym grobem klęka z różańcem w ręku pół miliona ludzi..nie do każdego grobu idą pielgrzymki..może jednak niedouczony niesympatyczny udawany "patrioto" pomyślisz, że ludzie poza ciałem mają również duszę.
..a swoja drogą taki żart historii: obywatel Michnik na zdjęciach z Błogoslawionym księdzem..dzisiaj prawdziwy t.w. "Bolek" na zdjęciach z ob. Michnikiem..z obyw. t.w. "Bolkiem" - sir Tusk idzie za pan brat ramię w ramię...prawdziwa "armia zbawienia" i kto tu jest zdrajcą Narodu? kto Wam się nabija w twarz..trzeba mieć swój rozum a nie iść jak barany za vox populi i art media, bo to cecha ciemnoty.
6 czerwca 2010, 22:01 / niedziela
drogi Bolesławie, jeśli do mnie pijesz z tymi rączkami, to... płot jęczy okrutnie :)))))
widać, że nie pojmujesz pewnych ELEMENTARNYCH spraw, a twoje kryptouprzedzenia i ignorancja (o upratym trzymaniu się jakiejś tezy, pomimo wcześniej wspomnianych braków w zrozumieniu sprawy i tematu w ogóle) najzwyczajniej w świecie nie pozwalają i nie pozwolą zrozumieć, więc nie dziw, że na krzyk o argumenty odpowiada 'głucha cisza na pustyni' - poprostu wszystkich nas zatkało i ręce nam poopadały (patrz post zzz)

szalom

ps. generalnie chciałem tego uniknąć, ale chyba nie potrafię sobie odmówić (w końcu 'jestem tylko człowiekiem') - otóż Terry Prachett kiedyś (w którejś ze swoich książek) stwierdził, że "osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - czikawes...
6 czerwca 2010, 22:51 / niedziela
jak widać na bolka baranek nie działa;(

jak mówi stare ludowe przysłowie ,,bolków nie sieją...,,

znalazłem kolejnego bolka odnośnik co pluje na księdza w komentarzach
6 czerwca 2010, 23:12 / niedziela
Nie chciałem się mieszać w politykę, ale co tam - tak kolego kosiarz - masz rację trzeba mieć swój rozum, ale trzeba też rozumieć co to znaczy i słusznie Bolek zwraca uwagę na Waszą niekonsekwencję, bo Wasze argumenty kończą się na "wypierdalaj do innego wątku", lub wyzywania od "zdrajców narodu" i choć jestem bardzo daleki od nauk kościoła, to jestem przekonany, że to co mówicie, jest bardzo dalekie od nauk księdza Popiełuszki, czy choćby Papieża (za co obu zresztą szanuję), którego ktoś tu raczył przywołać - w moim mniemaniu to czysta hipokryzja.
Nadmierne odchylenie w prawo zawsze na przestrzeni dziejów skutkowało tym, że po niedzielnej mszy szło się na jakąś miłą masową egzekucję (metafora), a nie o to chyba chodziło księdzu Jerzemu.
Fajnie, że macie swoje przekonania, bo macie do nich prawo, trochę gorzej, że jesteście skłonni zabić tych którzy ośmielają się myśleć inaczej (następna metafora)
A swoją drogą, tym, którzy wycierają sobie "usta" tw. Bolek - niech się zastanowią, czy gdyby nie jego pomysł na "rozłożenie" komuny, to czy przypadkiem zamiast myśleć o beatyfikacji księdza Jerzego, nie odwiedzali, by dzisiaj grobów swoich bliskich zabitych w zamieszkach w 1989r. (patrz Rumunia) ?
Dawno, dawno temu, po meczach kibice Lechii chodzili na Zaspę pod dom Wałęsy - oni wszyscy też się mylili i byli zdrajcami narodu ?

Gwoli ścisłości - nie czytam gazet i nie indoktrynuję się telewizją.

Ale w jednym macie rację - ten temat nie powstał dla tych których nie dotyczy i choć powinien być w dziale "Luźne gadki" gdzie jest miejsce na politykę, to nie kalajmy go zbędnymi kłótniami, a tym bardziej epitetami
6 czerwca 2010, 23:41 / niedziela
Bolek
6 czerwca 2010, 08:18 / niedziela
"Ich nie wynosza na oltarze z nich nikt nie robi swietych a dlaczego nie.......!!!!"
bolus a wiesz co to beatyfikacja ? Do wszczęcia procesu potrzebne są dokumenty,zeznania świadków, powszechna opinia o świętości albo męczeństwie za wiarę kandydata na ołtarze.
poza CI o których piszesz są święci bowiem
"Proces miał wykazać, że męczennik przyjął śmierć w duchu chrześcijańskim, a także nienawiść do wiary u oprawcy, a miłość do niej u ofiary. Było to niezbędne, aby uznać księdza Jerzego za błogosławionego - choć wedle nauki Kościoła świętym jest każdy, kto po śmierci trafia do nieba, oficjalnie i jednoznacznie stwierdza się to tylko wobec tych, którzy w życiu wykazywali się heroicznością - czyli nadzwyczajnością - cnót chrześcijańskich lub ponieśli śmierć męczeńską ze względu na wyznawaną wiarę katolicką. "
odnośnik
i tyle w temacie
6 czerwca 2010, 23:51 / niedziela
anathemized napisał :
Dawno, dawno temu, po meczach kibice Lechii chodzili na Zaspę pod dom Wałęsy - oni wszyscy też się mylili i byli zdrajcami narodu ?

Był tu kiedys temat o towarzyszu Wałęsie,i wypowiadali sie tez ci kibice,którzy chodzili pod dom Wałęsy.Czuli sie oszukani przez niego i przyznali sie do tego,że sie mylili.O co ci chodzi z tymi zdrajcami narodu to tego nie rozumiem.

Ksiadz Jerzy jest przykladem mestwa honoru odwagi i wyznawania wiary .Zginal bo kochal Polske.Oby nigdy nie zabrakło takich ludzi naszemu krajowi
7 czerwca 2010, 00:01 / poniedziałek
temat dotyczący wyjazdu kibiców Lechii na uroczystość beatyfikacji x. Popiełuszki tematem politycznym - FAKT

szalom

ps. tak jeszcze dla drogiego Bolesława, coś 'o tych innych' - odnośnik (ba, nawet dwóch z tutejszych stron było, no ale 'same klechy' :( )
7 czerwca 2010, 00:58 / poniedziałek
Własnie wróciłem .Piekna uroczystoś a nasz obecnośc z flagą ,,Bóg Honor Ojczyzna'' zrobiła furore wśród uczestników uroczystości.Szczegóły pewnie ktoś napisze rano
7 czerwca 2010, 10:32 / poniedziałek
Anathemized, również byłem jednym z tych, którzy w 80-tych wysławiali Wałęsę. Tym większy mój wkurw na bolka.

Czy na prawdę sądzisz, że wydarzenia z 89 r. to zasługa bolka???

Podobnie do Ciebie jestem jednostką akościelną. Lecz niechęć do instytucji nie przesłania mi obiektywnej oceny sytuacji. I, jak wspomniałem wcześniej, chętnie pojechałbym na uroczystość (obowiązki).

Co do "niby" agresji (bo o wiele większą zioną antyPiSowcy) prawicowców- jedna przypowieść traktuje o Chrystusie rozpędzającym kupców ze świątyni. Nie robi tego (Chrystus) bynajmniej z uśmiechem na ustach. Nie ma więc żadnej hipokryzji w ostrej krytyce nieprawidłowych postaw.

Jeszcze jedno- nie jestem PiSowcem.
7 czerwca 2010, 14:29 / poniedziałek
Przeczytałem temat. Załamka. Od dziś ksywka "Bolek" będzie dla mnie wyobrażeniem skurwysyństwa i debilizmu. Wcześniej "Bolek" to był przypadek. Równie dobrze mógł być "Tolkiem" "Fafikiem" "I-519". Zrobiono zeń Bolka. Teraz pojawiają się inne Bolki.
Co do Bolka, tego ważniejszego (o tym z tego forum szkoda nawet pisać) Przebaczyłbym Wałęsie jego bolkowatość z lat 1970-74. Przebaczyłbym dogadanie się przy okrągłym stole. Bo wówczas czerwoni oddawali władzę tylko takim, którzy dawali im gwarancję nietykalności. Innym nie oddaliby. Zatrzymaliby nawet siłą. Ale gdyby Bolek już PO przejęciu władzy zaczął oczyszczać wojsko i policję z czerwonych pomiotów i ostatecznie się z nimi rozprawił... zostałby bohaterem. Mimo bolkowatości. A że pozostał na tym, że dał Kiszczakom, Jaruzelskim i innym hujom ochronę, nie pozwolił ich powiesić na latarni - stał się jeszcze większym hujem. Okazał się zdrajcą. Jest większym skurwysynem niż te Kiszczaki i Jaruzelskie, bo tamci kurwili się całe życie. A Bolek wywiózł się na nas i ostatecznie - nas zdradził.
I jako już rzekłem. Od dziś każdy Bolek będzie dla mnie z założenia podejrzany.
7 czerwca 2010, 19:29 / poniedziałek
Moze ty jestes podejrzany ja znam bolka i niechcial bys go spotkac bo moglo by sie to dla ciebie zle to zastanow sie co piszesz nie miez wszysykich jedna miara bez kometarza koniec tematu.
7 czerwca 2010, 22:48 / poniedziałek
7 czerwca 2010, 23:48 / poniedziałek
Krzysztof Wyszkowski, CYTAT:

" . . . Tak jak kłamstwo katyńskie stało się kłamstwem założycielskim PRL, tak mord na ks. Jerzym stał się kłamstwem założycielskim „okrągłego stołu". W tej zmowie uczestniczyli sowieccy agenci (Jaruzelski, Kiszczak), agenci tych agentów i pożyteczni idioci z "Solidarności" i Kościoła. Ta koalicja dostępu do prawdy o spisku na życie ks. Jerzego broni do dzisiaj z tą samą mocą
, z którą przez pół wieku ci sami ludzie bronili kłamstwa katyńskiego.
.................................................. .....
Kto jest tak silny, że może pozbawić państwo polskie i naród polski dostępu do prawdy o męczeństwie polskiego bohatera? Ten sam suweren, który obecnie przeprowadza śledztwo w sprawie „samobójstwa prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Ta sama Rosja, to samo GRU/KGB, ta sama agentura . . . "

całość tutaj odnośnik
9 czerwca 2010, 18:04 / środa
Niby wiadomo, ale nie do końca:
odnośnik
10 czerwca 2010, 20:40 / czwartek
baaaaaaardzo ciekawa lektura,
dość długa ale . . . przystępnie oddająca pewien zamysł, plan
w nich, tych rachubach próba osadzenia zbrodni na ks.Jerzym, zilustrowane wypowiedziami tych którzy za sznurki pociągali,
heh, jakże w kontekście tam przedstawionym jawią się wypowiedzi tego "co to sam obalił",
a i także inaczej odnajduje się z tej perspektywy sporo choćby zwarć szeregów chóru wujów z dni dzisiejszych

odnośnik

ps. do działu gadki ? ? ?
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026