Gdańsk: piątek, 20 lipca 2018
FORUM
Podstrony:

nowe stroje Lechii

strona 9/21

20 lipca 2013, 03:19 / sobota
Wiesz, to o tyle ciekawe, że ja właśnie we wtorek sobie taką zamówiłem. Zieloną, za 99 zeta. Ze sklepu on-line Lechii. Więc to raczej bzdura z tym rzekomym wyprzedaniem.

Inna sprawa, że zamówiłem we wtorek, a jeszcze nie doszło. Nie ma jak Poczta Polska.
23 lipca 2013, 15:16 / wtorek
Kilka ciekawych informacji. Napisałem do klubu, żeby dowiedzieć się, o co chodzi z tą fotą z prezentacji Matsui. Otrzymałem wyczerpującą i ciekawą odpowiedź. Świadczy ona o tym, że mimo wszystko klub sporo robi, by koszulki wyglądały fajnie. Ograniczeniem są głównie przepisy i sam adidas.

Wypowiedź przytoczę w całości.

"Dzień Dobry,

Sytuacja z brandingiem koszulek I Zespołu niestety jest bardziej skomplikowana. Zgadzam się z Waszym zdaniem, iż logo powinno być wkomponowane w koszulkę, bez dodatkowych naklejek, wszywek etc.

Klub zdecydował się wspólnie z firmą Adidas na zaprojektowanie wyjątkowych koszulek dedykowanych, dzięki czemu mamy pewność, iż żaden inny Klub takich nie posiada i są one wyjątkowe (w zeszłym i obecnym sezonie koszulki “lampas”).

Koszulki dedykowane projektowane z rocznym wyprzedzeniem, a finalne zamówienia składane na pół roku przed rozpoczęciem sezonu. Ze względu na długi okres do rozpoczęcia rozgrywek, Klub nie jest w stanie ocenić, kto będzie aktualnym sponsorem, oraz jakie będą dokładne wytyczne Ekstraklasy (przed każdym sezonem Ekstraklasa określa dokładnie możliwe rozmiary, miejsca, oraz odległości logotypów na koszulkach – dla sponsorów ligi, oraz dla sponsorów Klubów) - w tym roku np. zmienił się logotyp sponsora Ekstraklasy T-Mobile pod szyją, oraz na rękawku, doszedł także logotyp partnera medialnego na rękawku).

Dodatkowo Adidas nie wyraził zgody na zostawienie pustego miejsca w lampasie (co dodatkowo byłoby nie możliwe ze względu na nie znane w tym momencie wytyczne ekstraklasy).

Dodatkowo sposób brandingu zaakceptowany musi zostać przez sponsora, pod kątem zgodności z ich księgą znaku. Głównym problemem w obecnym, oraz zeszłym sezonie był fakt, iż stosując inne metody przebijał zielony pas, przez co logotyp sponsora był słabo widoczny i nieakceptowalny.

Jeśli chodzi o koszulkę ze zdjęcia z Matsui. Koszulka na zdjęciu jest samplem zrobionym na koszulce z zeszłego sezonu. W tym przypadku firma brandująca wycięła cały pas koszulki i wstawiła w to miejsce materiał z naniesionym wcześniej logotypem. Nie uzyskaliśmy jednak akceptacji od Adidasa, ze względu na ingerencję w skład koszulki, co groziło między innymi łatwym rozerwaniem. Dodatkowo, czego na zdjęciu nie widać, materiał różnił się od oryginalnego (inna struktura, inny odcień).

Klubowi zależy, aby koszulka meczowa prezentowała się efektownie i podobała się kibicom. Musimy jednak zawsze znaleźć takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony (kibiców, sponsorów, dostawcę sprzętu, ekstraklasę)."
23 lipca 2013, 17:28 / wtorek
nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedz ;] jakims cudem inne kluby maja normalne loga sponsora i to druzyny ktorych sponsorem jest adidas chociazby taka legła ma idealnie wprasowane logo. nie wspominam juz o druzynach zachodnich. jednym slowem totalna amatorka, zamiast postarac sie zrobic cos porzadnego i zyskac mae klientow to najpierw to zj*** zolte logo a tera wykonanie ktore wyglada jak psu z du** wyjete.
23 lipca 2013, 20:56 / wtorek
Legia też ma prasowanke, tylko nieco lepiej zrobioną. Pewnie dlatego, że jest mniejsza. No i u nich nie ma problemu przebijania lampasa, bo nie mają lampasa.

Na zachodzie są widać bardziej życiowe przepisy, a my po prostu jestesmy jeszcze za mali, by stawiać w adidasie sprawę na ostrzu noża.
24 lipca 2013, 08:45 / środa
Nie rozumiem czego oni się tak uparli na ten prostokąt. Nie może być po prostu czerwony napis Lotos przechodzący po tym pasie lub jak im to nie pasuje to mogą dorzucić biały obrys wokół liter?
24 lipca 2013, 09:29 / środa
Uwierz, wyglądałoby to jeszcze gorzej.
24 lipca 2013, 09:33 / środa
Poza tym, takich rzeczy na 99% zabrania księga znaku.
24 lipca 2013, 12:19 / środa
Lotosowi zabrania. Bo innym jakoś nie.
24 lipca 2013, 13:35 / środa
Pretensje odnośnie dopuszczalnego zastosowania na konkretnych podłożach czy pola chronnego można mieć jedynie do autora znaku, a nie Lechii, Adidasa czy nawet Lotosu... Projektant nie przewidział choćby możliwości używania samego sygnetu, co sprawdziłoby się bardzo dobrze (wizerunkowo nie widzę problemu, znak jest na tyle rozpoznawalny, że z powodzeniem mogłoby to funkcjoować w takiej formie), aplikacja wyglądałaby mniej wiecej jak na pokazywanym tu trykocie Wolfsburga. Ale to tylko moje dywagacje, nie widziałem manuala.

Uważam, że model koszulki został wybrany dość niefortunnie, mimo, że ładny to nie ma opcji wpasowania logo sponsora w odpowiedni sposób - jedyne co to na etapie produkcji od razu należałoby wykonać to wg obecnego wzoru. Tyle, że nadal wyglądałoby to niezbyt szczęśliwie, choć zdecydowanie mniej prowizorycznie.
No ale jeżeli wierzyć przytoczonym powyżej wyjaśnieniom ze strony klubu - było to niewykonalne.

Model strojów na następny sezon powinien mieć koszulkę z jednolitym przodem (lub poziomymi pasami) i problemu nie będzie.
26 lipca 2013, 11:20 / piątek
Z całym szacunkiem do przedstawicieli Lechii, adidasa Lotosu itd. ale nie zgadzam się z tłumaczeniem. Wystarczy popatrzeć np. na dedykowaną koszulkę FC Basel. Tutaj dokłądnie widać ten samą kwestię jaką mamy z koszulką Lechii - pas przez przód koszulki, ale jakoś miejsce białę zostało gdzie można było nadrukować sponsora - Novartis...
odnośnik

Oprócz tego trochę wstyd, że gdzie indziej można już nabyć produkty na nowy sezon, a w sklepie Lechii twierdzą, że dopiero w połowie sierpnia...
Tam jest już polówka (która z resztą już dawno jest dostepna w R-Gol-u w Manhattanie, oraz zielona meczówka:

odnośnik
26 lipca 2013, 12:49 / piątek
279 zeta... ojapierdolę
29 lipca 2013, 20:20 / poniedziałek
Koszulki dostepne na wyspach , wygladaja dobrze mi sie podoba. Cena 279 PLN za wyjazdówkę , białych jeszcze nie mieli ale lada dzien ma byc... ponoc nieco drozsza :)

Stare z zoltym logiem przecenione do 139 PLN
29 lipca 2013, 20:38 / poniedziałek
Wracając do tematu jakości tych naklejek Lotosu ( w naszym wypadku ).
Nigdy nie zwracałem na to zbytniej uwagi, ale od czasu tej dyskusji przyglądałem się kilka razy różnym kompletom.

I stwierdzam, że WSZYSTKIE wykonane są tak samo. Legia ma tak samo naklejone to activejet coś tam, dziś korona tak samo naklejone. Wszystko tak perfidnie.

Nie jest to niedopatrzenie Naszych.
30 lipca 2013, 08:50 / wtorek
mają już też koszulkę domową bez logo Lotosu
odnośnik
30 lipca 2013, 15:12 / wtorek
@Newska

A wiesz może, gdzie dostanę starą w tej cenie, ale rozmiar XL max? Bo na wyspach mają jakieś XXXL dopiero.
30 lipca 2013, 20:34 / wtorek
Romey na wszystkich wyspach zostaly tylko rozmiary S i XXL w promocyjnej cenie.
Na pytanie czy byly inne rozmiary w promocyjnej cenie odpowiedz Pani z usmieszkiem NIE :)
Stad ta promocja...

W Leclercu na przymorzu widzialem wyjazdowke zielona z logiem Lotosu za 279zl i ten nadruk jest dosc gruby, takze nic nie przeswituje.
Pilkarze maja naszywke lotosu, repliki maja gruba aplikacje.
30 lipca 2013, 20:38 / wtorek
Niestety w GB , Leclerc i Real Przymorze nie ma XL oraz M najpopularniejszych rozmiarów wiem bo sam chciałem dzis kupic w tej promocyjnej cenie ... sprzedawca mówił ze to koncówka i juz popularnych rozmiarów nie bedzie bo robią nowa z białym logo po cenie 279zł.

czekam na biała aż wyjdzie w przyszłym tygodniu i wybiore czy wyjazdowka czy domowa ale powiem ze ta zielona jak dzis poraz kolejny zobaczylem prezentuje sie swietnie kolor jest idealny i kołnierzyk takze lepszy. :) a białe logo tak jak pisalismy zmieniło baner reklamowy lotosu w koszulke meczówke więc duzy +
30 lipca 2013, 21:42 / wtorek
Nowa koszulka biała domowa bez logo Lotosu jest do nabycia w sklepie R-Gol w Manhatanie za 229zł chyba. Stara z logo kosztuje tam 195. Dostępne wszystkie rozmiary.
Jest też jakaś zielona polówka z białym paskiem poziomym na lewej piersi za chyba 142, ale chyba max rozmiar L.
Tutaj to samo po 180.
odnośnik
31 lipca 2013, 19:11 / środa
Dzięki RomeY za info. Pojechałem do R-Gol i mieli koszulki domowe na nowy sezon w rozmiarach S, M, L oraz XL bez Lotosu za 249 zł lub jeżeli ma się ich kartę lojalnościową to cena jest obniżona do 222 zł. Taką kartę dostaje się przy dowolnym zakupie, więc nawet jak się pójdzie do nich teraz kupić koszulkę i wypełni się przy kasie formularz to od razu obniżają cenę do tych 222 zł.
1 sierpnia 2013, 15:29 / czwartek
Również dokonałem udanego zakupu - pozdr i dzięki za cynk.
9 sierpnia 2013, 18:42 / piątek
odnośnik Ta zielona wygląda jakby była z nadrukiem LOTOS a nie z naszywką, może dostali w końcu fachowy produkt.
9 sierpnia 2013, 20:43 / piątek
jest nadruk na tej koszulce, zresztą na wyspach chyba też z nadrukiem już są;)
10 sierpnia 2013, 13:22 / sobota
Ale cena jest nieakceptowalna.

Sprawdziłem dokładnie. Nasza koszulka (90$) jest droższa, niż koszulka Manchesteru United (85$), Barcelony (86$), Realu (86$), Bayernu Monachium (81 $).

Droższe, ale niewiele, są koszulki klubów włoskich - Juventus czy Milan to około 100$. Podobnie Borussia Dortmund i niektóre kluby holenderskie.

Czy nie wydaje się Wam to nieco chore?
10 sierpnia 2013, 23:28 / sobota
Duch to się nazywa: GLOBALIZACJA. Firmy produkujące (adidas) mają w dupie naszą średnią krajową. Jakbyśmy zarabiali po 10tys miesięcznie to każdy z nas miałby takich koszulek po 5 sztuk. pzdr.
11 sierpnia 2013, 00:28 / niedziela
Duch

Oczywiście, że chore.
Będąc ostatnio w Liverpoolu, w przedrogiej podobno Anglii kupiłem sobie koszulkę FC Liverpool za cenę 10 funciorów, bo sezon się kończył , to dali przecenę z 50 funtów na 10, czyli po krótce z 250 złotych na 50 .
Koszuli adidasa z poprzedniego sezonu były za 7-10 funtów...
masakra
Nie przeliczam zazwyczaj zarobków na zasadzie jeden funt = 5pln
tylko patrzę na to że średnio tam zarabiają 1500 jednostek (funtów) u nas 1500 jednostek (pln)
Ile może angol sobie strzelić koszulek ile Polak ?
28 marca 2014, 12:20 / piątek
Za Lechia.pl odnośnik

Zapraszamy kibiców Lechii Gdańsk do głosowania na wzór koszulki Biało-Zielonych na sezon 2014/2015.
odnośnik
28 marca 2014, 16:45 / piątek
dobra inicjatywa-niech większość kibiców zadecyduje w czym chce oglądać Lechię w następnym sezonie
lepsze to niż fanaberie jakiegoś pojedynczego mośka który w tym momencie ma jakiś kaprys i Lechia musi grać w fasonie wymyślonym przez jakiegoś zabitka
28 marca 2014, 16:59 / piątek
W tych modelach to i logo Lotosu by się wkomponowało :)
odnośnik

odnośnik
28 marca 2014, 17:05 / piątek
Cin , w tym przypadku pasy musiały być białe na zielonym tle . Wtedy logo lotosu pasowało by idealnie. Ale uważam za pasy powinny być mniejsze i powinno być ich więcej. Narazie nie mogę znaleźć w necie takiego modelu adidasa.
28 marca 2014, 18:51 / piątek
Tak wyglądało było dość dobrze. Logo Adidasa na środku + herb Gdańska

odnośnik
28 marca 2014, 18:54 / piątek
A gdzie miejsce na logo sponsora ekstraklasy? Koszulka fajna ale ten Lotos zdecydowanie za wysoko ;)
28 marca 2014, 18:58 / piątek
Najpierw zmieńcie temat wątku:).
28 marca 2014, 19:06 / piątek
A co będzie zmiana sponsora technicznego? ;)
28 marca 2014, 19:55 / piątek
w tym roku chyba wygasa umowa z adidasem

ps. szkoda, że nie ma edycji postów
28 marca 2014, 21:37 / piątek
Gdybym to ja projektował, to nasza nowa koszulka wyglądałaby tak:

odnośnik

:)
28 marca 2014, 22:12 / piątek
oryginał :)
28 marca 2014, 22:17 / piątek
Najlepszy to był pasiak... jak np w 2008 roku a nie jakieś wynalazki ( bez obrazy dla twórców nowoczesnych :)
28 marca 2014, 22:23 / piątek
Lechistann tak trzymać ; )
28 marca 2014, 22:24 / piątek
A ja właśnie w tym sezonie chciałbym jednolitą. Żeby było różnorodnie.
28 marca 2014, 22:27 / piątek
Ale przyznajcie że to jest pojebane że taki klub jak Lechia nie ma tradycji jeżeli chodzi o 1 komplet strojów.
Dwa ostatnie sezony gramy w białych z tym przekątnym pasem -a wcześniej?
raz białe ,raz zielone,pasiak poziomy,pasiak pionowy

wygląda to jakby klub nie potrafił się określić jaki ma pierwszy komplet strojów
28 marca 2014, 22:36 / piątek
Czy ja wiem? U nas są dwa różnorzędne kolory. I tak, jak na trybunach nie ma u nas "dresscode'u", tak i na boisku nie musi być. A jak ktoś zbiera koszulki, to się cieszy, że każda jest inna.
28 marca 2014, 22:47 / piątek
Panowie, u nas nie każdego stać, żeby kupic nową koszulkę co sezon. Lepiej jakbyśmy przyjęli jedne koszulki na trybunach i tego się trzymali, z czasem większośc zakupi. Najbliżej byliśmy tego jak w pewnym momencie duża liczba osób przychodziła w pasiakach. I takie jest moje zdanie. Niech klub sobie zmienia, ale my ustalmy jedne i w nich przychodźmy na mecze!!!
Duch 91 - ten projekt fajny odnośnik
28 marca 2014, 22:49 / piątek
ale w tym wypadku jak są dwa równorzędne kolory -zieleń i biel to pierwszy komplet zależy od jakiegoś widzimisię a nie od wieloletniej tradycji

lepiej by to wygladało gdyby Lechia grała np;od 50 lat w zielonych lub białych koszulkach -lub w pasiakach

a nie co sezon zmieniała

oczywiście zdarzają się takie przypadki w ligach zachodnich-bundesliga jest tego dobrym przykładem(Bayern ,Borussia-grali w pasiakach-teraz grają w jednolitych)
ale mi sie bardziej podoba konserwatywne podejście do tematu ekip z Anglii
28 marca 2014, 22:54 / piątek
Ja bym to widział tak, że pierwszy komplet to co sezon pasiak. Oczywiście zawsze z postepem czasu, modeli zmieniają się szczegóły. Albo zestawienie: zielone koszulki, białe spodenki i getry.
28 marca 2014, 23:22 / piątek
elchico25

Dzięki:)
28 marca 2014, 23:27 / piątek
gregory

"lepiej by to wygladało gdyby Lechia grała np;od 50 lat w zielonych lub białych koszulkach -lub w pasiakach

a nie co sezon zmieniała"

heh:)
29 marca 2014, 02:35 / sobota
oj duch jak dla mnie petarda !!! mega fajna i oryginalna
29 marca 2014, 02:38 / sobota
i mam nadzieję że za rok złota gwiazdka przy herbie hehe wiem wiem wariat hehe ale kto zabroni
29 marca 2014, 08:15 / sobota
mazi, złota gwiazdka to najwcześniej za 10 lat
29 marca 2014, 08:38 / sobota
Najpierw biała ;) Ale ciekawe czy to nadal adidas będzie dostarczał nam sprzęt bo tak jak wcześniej pisałem chyba po sezonie kończy się z nimi umowa.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.231