Gdańsk: niedziela, 20 września 2020
FORUM
Podstrony:


Prawdziwa twarz PO

strona 1/42

6 lipca 2010, 10:29 / wtorek
PO dostała pełnię władzy. Po części również od kibiców Lechii. Od teraz pełna odpowiedzialność za rządzenie spada Platformę. Niech ten wątek będzie zbiorem działań i zachowań rządzących, które nie powinny mieć miejsca. Można przypuszczać, że duża część mediów nie będzie o tym pisała. Wesprzyjmy więc czwartą władzę w swoim otoczeniu.
Proszę o nie przywoływaniu wątków historycznych, żeby nie zrobiło nam się tutaj bagienko jak w wątku wyborczym. Tylko fakty z okresu rządów PO.
6 lipca 2010, 10:36 / wtorek
Janusz Palikot (członek władz platformy, przyjaciel obecnego prezydenta, nieoficjalnie tuba partii w sprawach jej najmniej wygodnych poglądach) w dniu ogłoszenia zwycięstwa wyborczego kandydata PO przypomniał sprawę katastrofy prezydenckiego samolotu, do której doszło 10 kwietnia, i zaatakował zmarłego Lecha Kaczyńskiego.
Poseł stwierdził wczoraj, że „odpowiedzialność moralną za śmierć tych dziewięćdziesięciu kilku ludzi na pokładzie Tu-154 ponosi Lech Kaczyński”. – To on przygotowywał ten wyjazd, skład delegacji, to on doprowadził do tego, że był rodzaj miękkiej presji, że musimy wylądować – powiedział Palikot w TVN24. – Lech Kaczyński ma krew na ręku, tych ludzi, którzy zginęli w Smoleńsku.
Po południu na konferencji prasowej w Lublinie poseł PO zastanawiał się z kolei, dlaczego samolot miał blisko półgodzinne opóźnienie. – Trzeba dowiedzieć się, czy Lech Kaczyński nie był na pokładzie pijany i dlaczego spóźnił się na lot 25 minut – mówił Janusz Palikot.

Bez komentarza.
6 lipca 2010, 10:39 / wtorek
Jak donosi GW: Wykonujący obowiązki prezydenta marszałek Komorowski zgodził się, by Kazimierz Marcinkiewicz i Paweł Zalewski przyjęli ordery Legii Honorowej. Politycy, którzy kiedyś związani byli z PiS, od trzech lat nie mieli zgody prezydenta Lecha Kaczyńskiego na przyjęcie odznaczenia. Na swoją kolej czeka jeszcze prezydent Warszawy.
.................................................. .................................................
Super! Panie Komorowski, w ramach propagowania parytetów proszę nie zapominać też o jakims odznaczeniu dla Isabel. I na przykład przyznać jej Order Orła Białego. Wdzięczni wyborcy czekają z niecierpliwością na takie gesty.
6 lipca 2010, 11:02 / wtorek
7 lipca 2010, 00:23 / środa
Dziadek w Wehrmachcie,
wnuk pod ścianą płaczu
odnośnik
To się nazywa ewolucja!!!
7 lipca 2010, 00:45 / środa
odnośnik nowelizacja ustawy o CBA która leży w lasce marszałkowskiej

i najciekawszy punkt razem z komentarzem Antykorupcyjnej Koalicji Organizacji Pozarządowych
"Rezygnacja z wymogu zgody sądu na zbieranie niejawnych danych osobowych (w art. 22).

W pierwszej, konsultowanej z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi wersji nowelizacji wprowadzono zasadę, iż możliwość pozyskiwania i gromadzenia przez CBA tzw. wrażliwych danych osobowych uzależniona jest od zgody sądu. Chodzi tu m.in. o dane ujawniające pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, jak również dane o stanie zdrowia, kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym oraz dane dotyczące skazań, orzeczeń o ukaraniu i mandatów karnych, a także innych orzeczeń wydanych w postępowaniu sądowym lub administracyjnym. W drugiej, niekonsultowanej wersji wycofano zapis o kontroli sądowej, nie podając przekonywującego uzasadnienia tego kroku.

AKOP oczekiwała, że wprowadzając zmiany do ustawy o CBA wynikające z realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, rząd zrealizuje także obietnice złożone podczas kampanii wyborczej 2007 roku. Platforma Obywatelska ostro krytykowała wówczas sposób funkcjonowania i działania CBA. W przesłanych Koalicji obietnicach wyborczych zapisała między innymi podporządkowanie CBA Sejmowi. W przedstawionej nowelizacji nie znajdujemy realizacji tych obietnic."
7 lipca 2010, 09:45 / środa
Bronisław Komorowski (58 l.) zapomniał zapłacić za parkowanie. Kara go nie minie!

Ale wpadka! W pierwszym dniu po ogłoszeniu wyników wyborów prezydent elekt Bronisław Komorowski (58 l.) został ukarany mandatem. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich wlepił mu 50 złotych kary za to, że nie zapłacił za parkowanie prywatnego auta.
7 lipca 2010, 14:16 / środa
7 lipca 2010, 15:12 / środa
Jak prawdziwa twarz to i nowa twarz chyba pasuje:)
1947 pewnie sie ucieszy:D

odnośnik

Aejaejao!!!
7 lipca 2010, 15:15 / środa
7 lipca 2010, 15:38 / środa
7 lipca 2010, 17:54 / środa
Proponuję debilom z pisu, żeby wzięli rozbieg, albo nie... wzięli po maczecie i ruszyli na Mocква, skoro są tacy kurwa kozacy? Tylu was jest i nic nie robicie? Ale jak to? Czy cały elektorat kaczki ma 1,50m w kapeleszu i stąd te kompleksy?

Bo Polska jest najważniejsza... i bendzie potengom!!! i rozjebiemy wszystkich infidels!!!!!!

Tylko, że... zaraz, zaraz... przecież my nie mamy armii do walki z sowietami i nazistami... ale no tak... przecież juesej jakby co nam pomoże, wkońcu "we're all living in AMERIKA!!! Coca Cola! itp!" Trzeba tylko ładnie ich poprosić, przynieść jakieś gustowne podarki dla czarnego króla i powinno być dobrze.

Także strzeżcie się Putiny, Merkele i inne duperele, bo już niedługo opanujemy ŚWIAT!!! Prawda Pinky???

Takie młode, polskie hitlerki nam rosną, "hihi".
7 lipca 2010, 18:04 / środa
Ty za to zabłysnałes tym,że chciałes zrywac zgode ze Śląskiem na tym forum,parówo bita
7 lipca 2010, 18:37 / środa
I jeszcze coś. Z tego co pamiętam, to zawsze tu był nieformalny zakaz używania nicków "Lechia" i podszywania się tym pod całą kibicowską brać, ale widzę, że zakaz ten nieobowiązuje w przypadku wyznawania czci jedynie słusznej partii i zakładania tematów szkalujących tych "złych".

odnośnik

Ps. gits jebał cię pies.
7 lipca 2010, 18:44 / środa
A ja tam wariata lubię. Niby taki wykształcony, proeuroPEJSki, bogaty, tolerancyjny, z wielkiego miasta a tu robi władzy psikusa i pasów zapinać nie chce. Od razu widać, że twardy charakter ma, a no i własne zdanie też. On nie z tych, co to bezkrytycznie patrzą na "elity" rządzące, jak się poważny problem pojawi to i głos zabierze i nie byle jak uargumentuje. Co do tematu wspomnianego powyżej, jako że Lechia ma się stać WRESZCIE klubem wielkim, może nawet europejskim(!) to kwestie takie nie mogą być nadal rozstrzygane w sposób tak staroświecki jak dotychczas. Wariat jak każdy wyborca PO jest na tyle nowoczesny i rozgarnięty, że zaproponował braciom z Wrocławia dyskusję...wróć!, postawił braciom z Wrocławia ultimatum w internecie. I wiesz co wariat, nie przejmuj się tymi przytykami, nieważne, że na Lechii jesteś nikim, dziś w dobie demokracji masz w tej sprawie taki sam głos jak każdy. A że jesteś z PO (czyt. postępowy) to i poruszyłeś sprawę na forum, nie to co ten zaścianek, co to już od dziesiątek lat tylko z swoim gronie debatuje.
7 lipca 2010, 18:47 / środa
Oj, chyba się pospieszyłem. Wszystko odwołuję. Słoma mu z butów wylazła, ale cóż, chłop ze wsi wyjdzie- wieś z chłopa nigdy.
7 lipca 2010, 20:36 / środa
Mieło byc o PO. No to troche PO wariacku:

Proponuję debilom z PO żeby wzięli rozbieg, albo nie... wzięli po wazelinie i ruszyli dupami przed Mocква, skoro są tacy kurwa pedało i ruskolubni. Tylu was jest i nikogo nie zaspokoicie? Ale jak to? Czy cały elektorat męża grubej baby ma 1,5 cm w zwisie i stąd te kompleksy?

Zgoda buduje... i bendziem potengom!!! I zadowolimy wszystkich infidels!!!!!!

Tylko, że... zaraz, zaraz... przecież my nie mamy aż tyle wazeliny do zaspokojenia sowietów i nazistów... ale no tak... przecież juesej jakby co nam pomoże, w końcu "we're all living in AMERIKA!!! Coca Cola! itp!" Trzeba tylko ładnie ich poprosić, przynieść jakieś gustowne podarki dla czarnego króla i powinno być dobrze.

Także strzeżcie się Putiny, Merkele i inne duperele, bo już niedługo damy dupy całemu ŚWIATOWI!!! Prawda Pinky???

Takie młode, polskie stalinki nam rosną, "hihi".
7 lipca 2010, 20:41 / środa
odnośnik
zgadnijcie który to 1947 :D
7 lipca 2010, 21:44 / środa
Byłeś bardzo blisko. Oto mój portret:
odnośnik
czasem z rana się przeistaczam:
odnośnik
wieczorami bywam taki:
odnośnik
a o północy mniej więcej dopada mnie taka maska:
odnośnik
otaczają mnie takie indywidua:
odnośnik
pewnie dlatego oglądam się za takimi:
odnośnik
a takie wpływają na moją świadomość, udowadniając że wygląd jest istotny:
odnośnik
Już wiesz, dlaczego ukrywam się przed światem.

A prezydentowa będzie pokazywana, jako małżonka byłego szefa MON:
odnośnik
8 lipca 2010, 15:25 / czwartek
Zabawne jest to,że wyborcy PO z tego forum to tacy goście jak wariat(chcący zrywac zgode ze Slaskiem Wrocław!!!),Picknick(chcący by na Baltic Arenie siedzieli obok siebie razem Lechiści i Arkowcy) czy znawca wszystkich wyprzedazy w Galerii Bałtyckiej-Boldi:)
9 lipca 2010, 21:49 / piątek
Już zaczyna wychodzić o co IM tak naprawdę chodzi:

odnośnik

Proponuję skupić się na akapicie:
"Przedstawiciele opozycji, w którymi rozmawiała PAP: Mariusz Błaszczak (PiS) i Wacław Martyniuk (Lewica) oceniają z kolei, że Komorowski chciał wyprzedzić Grzegorza Schetynę, który po powołaniu na stanowisko marszałka Sejmu przejął obowiązki prezydenta i mógłby w tej sytuacji wskazać dwóch nowych członków Krajowej Rady".

Wojna o stołki, wojna o wpływy. Już nawet nie tylko z wrogami zewnętrznymi, już jest walka między sobą !!!

Jak tam, Krisblu2, gdzie jesteś? Bo Twoje ideały właśnie się szmacą. Chowasz głowę w piasek?
9 lipca 2010, 23:09 / piątek
jakie szmacą?
to sposób na wypieprzenie debila pospieszalskiego z tvp i debila sakiewicza z radia :)
alleluja :)
10 lipca 2010, 00:58 / sobota
Czyli jednak partyjniactwo i kolesiostwo zamiast zapowiadanej przez PO ponadpartyjnej kompetencji?
Mało twego - muszą być nie tylko "od nas', ale jeszcze "same swojaki" (w tym przypadku od tego co ma grubego babsztyla, a nie od tego, co co się hazarduje z Rychem, Mirem i Zbychem oraz zepteruje Śląsk) ?

Kłamstwo i obślizgłość, fałsz i obłuda. A pod tym wszystkim liczą się tylko stołki i płynąca z nich kasa.

Znasz ten dowcip: w każdej partii są złodzieje, ale w platformie jak nie jesteś złodziejem, to możesz najwyżej za odźwiernego lub gońca robić?
10 lipca 2010, 11:09 / sobota
Nie bronie ani PO ani PiS ani zadnej innej partii, ale kolesiostwo i przeskakiwanie ze stołka na stołek jest dosłownie wszędzie, a jak ktoś twierdzi, że jest np tylko w PO a w PiS nie ma (i vice versa) to jest to już zaślepienie i pewien rodzaj czegoś na kształt "moherowego fanatyzmu".

Naród polski powinien trzymać się razem, a nie ulegać podziałom, tym bardziej, podziałom na skutek ludzi, których bardziej interesuje pchanie kabzy we własne kieszenie niż dobro szarych obywateli, bo jakakolwiek partia rządzić nie będzie to i tak będzie "ruchać" zwykłego szarego obywatela na coraz większe pieniądze... ciągłe podwyżki, a pensje praktycznie bez zmian i czy to za PiS czy to za PO wytłumaczenie podwyżek, że trzeba dostosowywać się do standardów Unii, tylko szkoda, że za podwyżkami towarów nie idą właśnie podwyżki pensji...

A póki co wychodzi na to, że Polak Polakowi wilkiem...
10 lipca 2010, 18:40 / sobota
Wszystko się zgadza, jest jednak mały problem. Wszyscy kłamią o "odpoilitycznieniu", lecz PO z "rządu bezpartyjnych fachowców" zrobiła swoje sztandarowe hasło. Przynajmniej przed wyborami w 2005 roku. W 2007 wygrali z hasłem "oderwać PiS od władzy" dając do zrozumienia, że PiS zawłaszczyło państwo, a w przypadku PO tego nie będzie.
Zamiast "moherowym fanatyzmem" nazwałbym taką postawę "bezgraniczną wiarą w obietnice Partii Obiecanek".
Różnica jest delikatna: w PiS kilka osób z czołowych polityków tej formacji faktycznie uważa, że ważne są idee. A w PO na najwyższych szczeblach partii w takie głupoty nie wierzy nikt. Natomiast wierzą w zbajerowane idee zwolennicy tej formacji politycznej.

Pięknie Tuski i Schetyny (ten drugi jest zwłaszcza bezwzględnym graczem politycznym) namącili ludziom w głowach, a towarzystwo bzdety łyknęło.
10 lipca 2010, 19:17 / sobota
ad 1947 - to nie jest kolesiostwo i partyjniactwo, to jest 'odpolitycznianie', HEHEHE

ad Krisblu - nazywianie bardziej ogarniętych od siebie debilami jest... mocno średnie :) ( swoją drogą, dziwne że tak szybko zas zaczął boleć Sakiewicz i niezależna, ot czikawes :))) )

szalom
10 lipca 2010, 21:04 / sobota
Jan Dworak i Krzysztof Luft zostali członkami KRRiT na mocy decyzji Bronisława Komorowskiego, który podjął ją jeszcze jako p.o. prezydenta.
KRRiTV z założenia ma być apolityczna, tymczasem Zarówno Dworak jak i Luft to byli członkowie PO. Ten drugi oficjalnie wspierał kampanie Komorowskiego.
11 lipca 2010, 01:07 / niedziela
Tylko tyle:
odnośnik
11 lipca 2010, 05:57 / niedziela
niezalezny ekspert MM? :D
11 lipca 2010, 08:56 / niedziela
a co to ma do rzeczy ? ?

hehe, typowe, w krótkich, zwięzłych i NIEDOPODWAŻENIA słowach opisał fakt trybu powołania swoich politycznych przydupasów ( śmiesza puszczane zajawki z kampanii wyborczej podczas któprej luft nie odstępował podtsawiańca nawt na pół kroku, dreptał wokół niego dreptał i wydreptał)
więc po cichu,ww tajmnicy powołuje dwóch politycznych przydupasów, co wychodzi na jaw dwa dni po fakcie,
zarówno powołane osoby, ich bezstronność jak i tryb i forma ich powołania,
pokazują ze przedwyborcze peło-opowiesci z mchu i paproci o odpolitycznieniu mediów mają sie do rzeczywistości jak pięść do nosa,

ale . . . . MM nie jest bezstronnny, co za celny i przytomny strzał,
więc to co wypunktował i skomentował jest co najmniej niewiarygodne,
więcej . . skoro MM jest stronniczy to jest jeden- jeden,
podstwianiec obsadza media politycznymi przydupasami, ale opozycja jest stronnicza więc krytykaa płynąca z jej strony jest nic nie warta,
a na pewno mniej niż skok na radę/rady regionalne dokonywany przez peło

ot miara rzeczy,
ot pojęcie,
ot . . . zaślepienie
11 lipca 2010, 10:36 / niedziela
W sumie grucha ma rację. Migalski jest dysonansem w tej rozgrywce personalnej. Jej kulisy miała ujawnić Julka Pitera, takie były zapowiedzi PO. Albo Palikot. A najlepiej miał ruch personalny chłopa z tłusta żoną skrytykować sam chłop z tłusta żoną.

Wówczas byłoby w porządku.

"Ja, prezydent - elekt potępiam ruch marszałka sejmu pełniącego obowiązki prezydenta Polski sprzed dwóch dni. Potępiam również to, że sprawa nie została nagłośniona medialnie. To skandal. Jak można tak czynić? To ruch pokazujący niedoskonałości demokracji, obniżający zaufanie społeczne do organów władzy wykonawczej"
11 lipca 2010, 12:52 / niedziela
niezalezny ekspert MM? :D X2
11 lipca 2010, 13:55 / niedziela
nie, chlopaki :) czekam tylko az zaczniecie wklejac jeszcze historie od henry'ego czarneckiego :D migalski to prostak i polityczny napierdalator z pierwszej linii PiS wiec ciezko powolujac sie na niego cos udowadniac. tak jak chodzil wczesniej do telewizji jako "niezlaezny ekspert", a potem zaczal dostawac grube sianko z naszych kieszeni jako europosel. nie chodzi o opozycje, koalicje tylko skoro chcecie napierdalac PO to z wieksza klasa. migalski na nikim nie robi wrazenia.
11 lipca 2010, 13:58 / niedziela
btw tym bardziej jesli przedstawiciel PiS wypowiada sie na temat zawlaszczania mediow publicznych ;] to tak jakby Krisblu wklejal linki z wypowiedziami niesiolowskiego, ze kaczynski to debil i twierdzil, ze to fajne i celne podsumowanie. jest to po prostu zalosne i tyle w temacie
11 lipca 2010, 14:02 / niedziela
tu masz pokazane jak PiS walczyl jeszcze pol roku temu o pluralizm i prawde w mediach publicznych. smutne targi i walka o wladze w cieniu prawdy o czerwonych skurwysynach. 20 lat po nawet jarek nie moze przepchac bezkarnie takiego materialu w TVP. smutne jak dlugie sa macki towarzyszy. gdzie sa te idee, ktore obiecaly wiele?

odnośnik
11 lipca 2010, 14:50 / niedziela
grucha, wyluzuj. Jest gorąco, ale Twój pierwszy post jest, powiedzmy delikatnie, mało czytelny.
Co do drugiego - 100 % racji. Ale PO tak namąciła ludziom w głowach, że się im wydawało, iż to PO będzie ścigać nieprawidłowości życia publicznego. Sam dobrze wiesz, że to niemożliwe.
Migalski, wbrew temu co piszesz, jest stonowany.

I jest jeszcze jedna, dość interesująca kwestia. Jak myślisz, czemu Migalski z "bezstronnego" stał się PiS-owski?
Bo niemal wszyscy "bezstronni", którzy się podpięli pod PO, niemal natychmiast uciekają stamtąd. Widacki, Kukiz, Gilowska - trzech różnych ludzi z trzech różnych środowisk, trzy różne sposoby wycofywania się rakiem. Nie wspominając o takich personach jak Olechowski czy śp. Płażyński.
Idee i cele to jedno, praktyka rzeczywistości - drugie. W wykonaniu PO - zupełnie nowa jakość.
11 lipca 2010, 15:04 / niedziela
sorry za malo czytelne wpisy ale kac mnie meczy

Jak myślisz, czemu Migalski z "bezstronnego" stał się PiS-owski

on sie nie stal pisowski, on sie stal pisem ze tak powiem ;)

Money money y'all
Some be callin' it cream
Money money y'all
Some be callin' it fame
Money money y'all
But once I get it I'm J

dlatego to imho powolywanie sie na niego jest dosc zabawne. tak sobie napisalem o tym na kacu ;) tacy sa politycy, zadnej kurwie nie ufaj, tym bardziej nie bierz niczego na powaznie. to wielka gra, swoich chwalic, cudzych zjebac, niewygodne fakty przemilczec. no i zawsze jakas dyskusja sie wywiazuje i to jest jakas wartosc :)
11 lipca 2010, 19:25 / niedziela
Co racja, to racja.
Jednak przyznasz, że przeciętnemu zwolennikowi PO wydaje się, że jest to partia bardzo szczera, mówiąca tylko prawdę i zawsze prawdę, chcąca wolności osobistej dla obywateli, proeuropejska (czyli - oświecona, podobnie jak SLD, wobec zaściankowości PiS-u Samoobrony, PSL-u, LPR-u i kogo tam jeszcze mamy czy mieliśmy na politycznej scenie).
Że to jest chłam patrzący na kasę twierdził zresztą Korwin-Mikke, co w pełni popieram (Ty raczej również).
Natomiast ja widzę różnice w drapieżności między obiema formacjami.

DLA PO WAŻNA JEST TYLKO KASA

Zupełny brak innych wartości. Reszta - to walka o wpływy, które później będą miały przełożenie na kasę.
I gdyby to otwarcie twierdzili, - wówczas bym ich nie nienawidził. Tymczasem te gęby pełne frazesów o państwie, o społeczeństwie, o zgodzie... Zakłamane polityczne oprychy, które dla własnych korzyści opierdolą to społeczeństwo i ten kraj.
11 lipca 2010, 20:00 / niedziela
tak mi sie wydaje, jednak mam takie same odczucia wobec drugiej strony choragiewki czyli PiS. takie to mamy szczescie w tym biednym kraju
12 lipca 2010, 00:41 / poniedziałek
12 lipca 2010, 08:21 / poniedziałek
12 lipca 2010, 16:06 / poniedziałek
12 lipca 2010, 19:45 / poniedziałek
13 lipca 2010, 09:47 / wtorek
Protest przeciwko hasłu homo-parady

Zaplanowana na 17 lipca 2010 r. euro-parada tzw. „gejów” ma się odbyć pod hasłem: "Nie lękajcie się".

Parodiowanie przez coraz bardziej agresywne środowiska „gejowskie” słów Jana Pawła II, które były drogowskazem dla Polaków walczących z socjalizmem, budzi mój zdecydowany protest. Brak uzewnętrznienia tego protestu spowoduje, że te środowiska jeszcze bardziej się rozzuchwalą –przed czym od lat przestrzegam.

Apeluję do wszystkich, którym zależy po prostu na normalności, a nie na wynaturzeniu takich wartości jak tolerancja, moralność czy rodzina, aby zdobyli się na czynny protest – lub chociaż złożyli go na ręce Prezydenta m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltzowej

(pl.Bankowy 3/5 00-950 Warszawa, gabinetprezydenta@um.warszawa.pl ).

Janusz Korwin-Mikke

Prezes WiP
13 lipca 2010, 10:09 / wtorek
Hanna skrzeczący śmiech - Waltz nie ma nic przeciwko rozpasaniu pedałów w centrum zarządzanego przez nią miasta. Co by nie powiedzieć za kadencji śp. Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta stolicy zawsze się znalazł jakiś powód żeby do tego typu manifestacji nie dopuścić.
13 lipca 2010, 10:54 / wtorek
zgoda na manifestacje to jedno, ale to hasło.............
14 lipca 2010, 09:32 / środa
Bransoleta elektroniczna zdyscyplinuje kibiców?

2010-07-12 19:36:35
Znowelizowana niedawno ustawa o dozorze elektronicznym pomoże w egzekwowaniu zakazów stadionowych. Takie możliwości dają elektroniczne bransolety. – Urządzenie lokalizuje za pomocą trzech satelitów GPS, a następnie za pomocą sieci GSM przekazuje sygnał do centrali monitorowania, co pozwala określić pozycję skazanego w czasie realnym – mówi gen. Paweł Nasiłowski, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. wdrażania systemu dozoru elektronicznego.

System nie jest skomplikowany. Centrala monitorowania otrzymuje uwierzytelnioną mapę z zaznaczonymi obiektami stadionowymi. Jeśli zakaz stadionowy zostanie złamany, czujnik znajdujący się na bransolecie kibica przekaże sygnał do kontrolerów.

Ci odnotują naruszenie w systemie. Mają do niego dostęp m.in. kurator i sąd. Gdy pomimo ostrzeżenia skazany się nie wycofa, przyjedzie po niego patrol policji. Zdaniem Karola Borchólskiego, prawnika specjalizującego się w przestępczości wśród kibiców, takie rozwiązanie może pomóc w egzekwowaniu fikcyjnego dziś zakazu stadionowego. – Obecnie nie ma możliwości dopilnowania, żeby chuligani, którzy chcą obejrzeć mecz, nie znaleźli się na trybunach – uważa Borchólski.

Bransoletki pozwalające nadzorować agresywnych fanów piłki są większe niż sprzęt zakładany osobom odbywającym karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Dlatego można ją nosić wyłącznie na stawie skokowym. Ze względu na wykorzystanie systemu GPS jest ona też bardzo energochłonna. Aby była sprawna, wymaga więc regularnego ładowania. Skazanego obliguje do tego postanowienie sądu.

gazetaprawna.pl
14 lipca 2010, 20:02 / środa
no co tam PiSiorki platforma złego ostatnio nabroiła?
14 lipca 2010, 22:08 / środa
żenujesz

szalom
15 lipca 2010, 13:40 / czwartek
Co robi nowego PO?
W zasadzie nic takiego.
Kradnie jako i kradła wcześniej.
Obsadza stanowiska swoimi ludźmi, żeby skuteczniej kraść.
Zohydza rywali politycznych, by ich wyeliminować, aby zawłaszczyć państwo by można je było łatwiej łupić.
Ale to nic nowego. Wcześniej PO kradła, zawłaszczała, zohydzała. Tyle, ze teraz robi to szybciej i sprawniej.
Pod sowieckim okiem, za sowieckim przyzwoleniem.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.018