Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Prawdziwa twarz PO

strona 3/42

16 lipca 2010, 23:22 / piątek
tam jest wiele wątków niezwiazanych z peło, raczej z czyjąś ocennością sytuacji w Polsce, różnych zarzutów czy oskarżeń,
pod niektórymi mógłbym się podpisac pod innymi niekoniecznie,
napisałem by nie rozmywać tu w tym temaciu istoty problemu ze szkodliwością rządów pelo,
napisałem też że konkretnie odpowiem na konkretne kwestie poruszane w tym liscie o ile załozysz osobny adekwatny temat,
i nie bedę teraz zmieniał zdania bo jakiś anonim bierze mnie pod włos tchórzostwem,
sam taki krzywy zarzut w sumie powinien zakończyć tą wymianę uprzejmości,
ale . . co mi zalezy . . . . znajdz odpowiednie miejsce a odpowiem punkt po punkcie, a tu nie rozmywaj
zreszta, tak pobieznie . . nie widzę tam niczego czego można by się obawiac : )))))))))))))))
16 lipca 2010, 23:25 / piątek
ok : ) ja założę własciwy temat : )))))))
już ślęcze nad odpowiedzią,
16 lipca 2010, 23:31 / piątek
17 lipca 2010, 04:29 / sobota
To, że z kolegi krisblu2 wyszedł cham w gumiakach i słomą w butach (po tym, jak napisał nazwisko Kaczyńskiego z małej litery) jest już wiadome.
Natomiast trochę bezczelne jest domagać się odpowiedzi od innych, gdy samemu się ich nie udziela.
Dla odświeżenia Twojej i innych pamięci, wątek "Wybory prezydenckie 2010", wpis z 6. lipca z godz. 17:23, zadałem Ci pytanie, które najzwyczajniej olałeś.

Oto ono:

"Więc teraz Ty wytłumacz, jak to się stało, że Wałęsa nie był Bolkiem, a nic mu się nie stało? Przecież występował publicznie przeciw władzy ludowej już w 1970 roku.
Ponadto widać, że nie wierzysz w to, co jest jasne dla każdego, kto zna mechanizmy władzy.
Komuna tak naprawdę tej władzy nie oddała. Przekazała ją wyselekcjonowanym przez siebie, odpowiednio spreparowanym ludziom, którzy w zamian zapewnili im bezpieczeństwo osobiste i strukturalne.
Skurwysyny byli na tyle cwani, ze oprócz politycznego parasola ochronnego wyrwali społeczeństwu całą ekonomię.
Innymi słowy: ONI się bogacili, Bolki i Michniki ich ochraniały, jak ktoś podskakiwał, to uwalano go teczką. Tych, którzy chcieli ich rozliczyć z kasy - zabijali (Pańko). Tych, którzy chcieli ten układ złamać nazywano oszołomami, katonarodowcami i czym tam jeszcze.
Mając media - zrobili z nami co chcieli.
Czy coś w tym jest niejasnego?
Czy coś się nie zgadza?
Wytknij błędy."
20 lipca 2010, 21:18 / wtorek
20 lipca 2010, 21:49 / wtorek
Zagranica

" . . . skończyła się polityka układów z geopolitycznymi miernotami . . . Polska Ludowa nie chce mieć nic wspólnego z imperialistycznymi wizjami Lecha Kaczyńskiego . . . "

odnośnik
22 lipca 2010, 16:03 / czwartek
Jak myślicie, kiedy Palikot zacznie domagać się raportu o stanie zdrowia prezydenta-elekta? Przecież tym bardziej powinien, jeśli są realne podstawy do obaw.
23 lipca 2010, 07:17 / piątek
"Jak myślicie, kiedy Palikot zacznie domagać się raportu o stanie zdrowia prezydenta-elekta? Przecież tym bardziej powinien, jeśli są realne podstawy do obaw."

W jednej z jego ostatnich wypowiedzi zaznaczył, że w dalszym ciągu jest za tym aby kandydatów na prezydenta RP poddawać badaniom lekarskim aczkolwiek na razie takiej ustawy czy też zapisu w konstytucji (nie wiem gdzie taki zapis się miałby pojawić) nie ma i podejrzewam że raczej nie będzie.
Z tego co pamiętam Palikot domagał się zbadania stanu zdrowia psychicznego L. Kaczyńskiego a nie stanu zdrowia jego serca płuc czy wątroby. Pamiętaj że rzadko kiedy zdarza się żeby facet po 50 roku życia był w pełni zdrowy.
23 lipca 2010, 07:47 / piątek
Taka ustawa(o obowiązku publikacji stanu zdrowia kandydatów na urząd prezydenta i co rocznego raportu o stanie zdrowia głowy państwa, premiera i marszałków sejmu i senatu) jest procedowana w sejmowej komisji zdrowia, w porozumieniu z komisją ustawodawczą. Jeśli się nie mylę to do komisji projekt przekazano przed 7 miesiącami
23 lipca 2010, 12:33 / piątek
cze1984: nie do końca jest tak jak mówisz. Palikot wielokrotnie domagał się przedstawienia raportu na temat zdrowia prezydenta i często dotyczyło to zdrowia w aspekcie fizycznym.

Świadczy o tym chociaż jego wypowiedź:
- Uważam, że ma problemy ze zdrowiem i nie sprawia wrażenia człowieka całkiem zdrowego, ale nie twierdzę, że nadużywa alkoholu - podkreślił. [...]
Wśród symptomów mających - zdaniem Palikota - świadczyć o problemach zdrowotnych prezydenta, poseł wymienił: "zmęczenie na twarzy, czasami bardzo niewyraźne artykułowanie niektórych wypowiedzi, czasami takie właśnie chwianie się"

I niezawodne źródło (GW:D): odnośnik

Ponadto możesz tam dojrzeć też jego wypowiedź: - Ja błagam o jedno: niech nam ktoś z otoczenia prezydenta przedstawi raport o stanie zdrowia prezydenta.

Czyli, jak mniemam, nie czekał na koniec prac nad ustawą obligującą prezydenta to przedstawiania raportu, domagając się go tak po prostu. Uważam, że w przeciwieństwie do czasów prezydentury LK, teraz są realne przesłanki by obawiać się o zdrowie prezydenta. Oczekuję więc co najmniej podobnej gorliwości w działaniu posła z Biłgoraju albo przyznania się do hipokryzji.
24 lipca 2010, 23:13 / sobota
polecam odnośnik
26 lipca 2010, 10:18 / poniedziałek
a tu jak działają wielkie korporacje-czy coś wam to nie przypomina!!
odnośnik
27 lipca 2010, 23:21 / wtorek
Rząd nie wyklucza podwyżki podatków?
odnośnik
Jak bardzo rekordowy jest rekordowy deficyt?
odnośnik
Eksperci: VAT w wysokości 25 proc. byłby najwyższy w Europie
odnośnik
28 lipca 2010, 14:03 / środa
Tak nas widzą pedałolubni, wyperfumowani ynteliygenci ze stolycy:
odnośnik
28 lipca 2010, 18:39 / środa
chciałoby się rzec- jakie media takie społeczeństwo:)) Za to programy tego pajaca tryskają inteligencją, tolerancją a sam autor z pewnoscią nie jest ignorantem politycznym:))
28 lipca 2010, 19:39 / środa
a niech sobie widzą Polacy Polaków jak chcą, tutaj większy czikawes, mianowicie Radzio w natarciu: odnośnik

coraz się śmieszniej i straszniej w tym bananlandzie robi, swoją drogą - harwardowy Radzio to ma dopiero refleks, niemalże szachisty - żeby przez 5 lat do takiego pomyślunku dojść, niebywałe :)))

szalom
30 lipca 2010, 15:53 / piątek
nigdy w życiu nie czułem się tak okradziony, jak dziś 30 lipiec 2010.

Donald Tusk przewodniczący złodziej, kłamca i premierowy nieudacznik podwyższył podatek VAT.
Wstyd mi, że podaje się za Lechistę, dla mnie od dziś jest czeronym wrzodem, wolałbym, żeby był za arką.
Zabiera biednym i daje bogatym
30 lipca 2010, 16:20 / piątek
Normalne u nich,przeciez to liberałowie reprezentujacy interesy bogatych.Dziwi mnie,że tak wielu Polaków na nich głosuje
30 lipca 2010, 16:42 / piątek
spokojnie, spokojnie - żeby 'zabierali biednym' to pół biedy, ale pewno już za rok zabiorą i bogatym (jak okaże się, że 'vat to za mało', a głosy lewuchy zawsze się przydadzą - a co do 'dawania bogatym' - vide o słynna kwestia 'podatku liniowego', jak to było? 3x15?), a kto dostanie/weźmie? no, właśnie...

szalom

ps. odnośnik - z rzepy
30 lipca 2010, 16:53 / piątek
30 lipca 2010, 17:09 / piątek
Przyjemnie się robi. Co następne CIT? Czy może drugi rok z rzędu złamiemy konstytucję i wojsko nie dostanie 2% pkb, może jeszcze coś jak tam panowie z PO?
30 lipca 2010, 17:16 / piątek
Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do intencji PO po tym, jak liberałowie stwierdzili, ze podatki trzeba podnieść?
PO to partia złodziei. Ci, którzy nie kradną, mogą robić w niej co najwyżej za chłopców na posyłki.
ONI zrobią dobrze, ale tylko sobie. TYLKO sobie. Tymczasem połowa społeczeństwa uwierzyła ich wspaniałemu PR-owi.
30 lipca 2010, 18:07 / piątek
Ale jacy z nich liberałowie ? chyba lumpenliberałowie jak nazwał ich trafnie Jarek Kaczyński.

Mikke ma racje, ciemny lud to kupi.

- Lud jest głupi jak but z lewej stopy. Większość ludzi podwyżkę podatków przełknie. Jak im w telewizji wytłumaczą, że powstaną nowe drogi, szpitale, to ludzie to zrozumieją. Przeciętny widz telewizji jest zupełnie odmóżdżony, w ogóle nie myśli - powiedział Korwin-Mikke.
Polityk uważa, że Platforma Obywatelska nie jest ugrupowaniem liberalnym, ale socjalistycznym.

ciekawe co czuja idioci głosujący na PO myśląc ze obniżą podatki ? : )

„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych. Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz. Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji”.

Nie, nie... To nie Pan Premier Jarosław Kaczyński okłamywał tak wyborców. Pan Premier Kaczyński okłamywał ich inaczej. Tak to ich okłamywał Pan Premier Donald Tusk w swoim expose z 23.11.2007.

Gwiazdowski całość odnośnik
30 lipca 2010, 19:14 / piątek
liberałowie:)))))))
kto w te bajeczki uwierzył ten......
Jedynie wszelkie ugrupowania Korwino pochodne (UPR, WiP) można nazywać liberalnymi

przy okazji...liberałowie to nie ci co dbaja o bogatych

Jak przewidywałem, mają władzę nieograniczoną i sami się udupią:)) Choć ostatnio jakby się przestraszyli i próbowali opozycję wciągnąć w podnoszenie podatków.
30 lipca 2010, 21:35 / piątek
A najlepsze jest to, jak ci obłudnicy z peło wmawiają ciemnemu ludowi, że podwyżka vat nie uderzy w najbiedniejszych.

To ja się pytam, kto ten vat będzie płacił?? Czy nie jest tak, że podatek vat jest doliczony do każdego gówna które kupujemy??

Ciekawe gdzie teraz jest krisblu. Bo chętnie przeczytał bym jego argumenty za wzrostem podatków.
30 lipca 2010, 22:12 / piątek
Krisblu czeka na instrukcje z Czerskiej....tj oczywiście głosu cadyka;-)
30 lipca 2010, 23:58 / piątek
a cadyk na to rzecze tak: "(...) chasydyzm - odnowicielski ruch w judaizmie, będący reakcją na ówczesny upadek obyczajów, zaniedbania w życiu religijnym, a także niesprawiedliwy rozdział podatków - zapoczątkował cadyk Israel HaBaal Szem Tow (...)"

;)

szalom
2 sierpnia 2010, 10:15 / poniedziałek
Nawet żydki z GW zauważyli, ze coś jest nie tak jak POwinno?
odnośnik
2 sierpnia 2010, 14:12 / poniedziałek
liczba pracujących w sektorze administracji publicznej, obrony narodowej i obowiązkowych zabezpieczeń społecznych (bez zatrudnionych w działalności w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego) - w tysiącach

IV 2005 557,2
IV 2006 566,1
IV 2007 572,2
IV 2008 594,9
IV 2009 620,6
I 2010 633,6

odnośnik

Za rządów liberałów z PO liczba urzędników wzrosła o 60 tysięcy osób, całkowity koszt zatrudnienia jednego urzędnika to 5595 zł miesięcznie.

Łatwo obliczyć, że rocznie banda urzędników zatrudnionych przez Tuska kosztuje 3,4 mld zł, czyli niewiele mniej od wpływów z podwyżki VAT-u o 1%.

Gdzie jest "oszczędne państwo", 3 x 15 i 4 x TAK ?

Swoją drogą PiS też zwiększył liczbę urzędników o 15 tysięcy (0,84 mld zł rocznie).

Przypuszczam, że w tym roku liczba urzędników znów wzrośnie, bo ci co pracują nie zdążą pobrać, zaksięgować i wydać dodatkowych 4 mld zł.
3 sierpnia 2010, 07:07 / wtorek
Jak PO mieli mózgi wyborcom, o czym opowiada m. in. Jan Rokita (były PO-mann).
Tusk o tanim państwie, co w kontekście komentarza POwyżej robi interesujące wrażenie:
odnośnik
3 sierpnia 2010, 18:16 / wtorek
odnośnik
elektorat PiS-u

:)
3 sierpnia 2010, 21:30 / wtorek
tematy Ci się pojebały : )

odnośnik
3 sierpnia 2010, 22:20 / wtorek
Dobry artykuł.Jeden z komentarzy pod artykułem Ziemkiewicza
Tusk … gwiazda na kruchym lodzie, jedyna rzecz którą potrafi on i jego zaplecze to ślizgać … czy raczej prześlizgiwać się po sondażowych słupkach i całej tej medialnej fasadzie. Wszystko inne schodzi na plan dalszy, byle by obłaskawić medialnych pajaców od kreowania rzeczywistości. Coś czuję że historia jego partii prędzej czy później zakończy się z hukiem, zaplątany całą tą pajęczyną rozbieżnych interesów nie będzie w stanie znaleźć rozwiązania … takiego oczywiście żeby między wszystkimi się prześlizgnąć, wtedy krecha na lodzie Tusk w wodzie, za sobą pociągnie cały świecznik platformerskich znamienitości i co najwyżej kilka szczurów z tonącej platformy zdoła odpłynąć gdzieś na krze ;) Oby nie kosztem Polski .
3 sierpnia 2010, 22:28 / wtorek
"Oby nie kosztem Polski".
Niestety. Oni żyją wyłącznie kosztem Polski i nikt inny zaciągniętych przez NICH rachunków nie zapłaci. Tylko MY.
4 sierpnia 2010, 14:06 / środa
"Tuż po zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta, w
każdej polskiej ambasadzie i konsulacie zawiśnie portret głowy
państwa. Szef resortu spraw zagranicznych przyznaje, że ma być
światowo. - W krajach, z którymi się porównujemy, głowa państwa jest
wyeksponowana w miejscach publicznych - przekonywał minister Radosław
Sikorski w TVP Info."

odnośnik

"Opłaty środowiskowe za składowanie odpadów wzrosną od przyszłego roku
nawet dwukrotnie. A to przełoży się na ceny, jakie płacimy za wywóz
śmieci.
Projekt nowych stawek opłat za środowisko na przyszły rok przewiduje
zrównanie stawek za składowanie odpadów komunalnych oraz tych, które
wcześniej poddano segregacji. To przełom, bo do tej pory firmy
wykorzystywały różnice w opłatach i tak prowadziły działalność, by
maksymalnie skorzystać z niższych stawek. Od przyszłego roku będzie to
niemożliwe."

odnośnik
4 sierpnia 2010, 15:15 / środa
"Ministerstwo Kultury przygotowało zarządzenie o prawie autorskim, w którym zaleca się, aby wyrównać autorom straty wynikające z tzw. dozwolonego użytku osobistego – informuje Gazeta Wyborcza. Co to znaczy? Tyle, że posiadacze nowych technologii mogą kopiować książki, filmy itp. co powoduje straty wydawców. Ministerstwo wymyśliło więc, jako jedyne w UE, aby nałożyć 1 procent podatku od ceny aparatów cyfrowych. Kupujący płaciliby więc więcej, a te pieniądze mają trafiać do wydawców książek i prasy. To oczywiście podniesie ceny cyfrowych aparatów fotograficznych.
"
odnośnik
4 sierpnia 2010, 22:50 / środa
"Posłowie z hazardowej komisji śledczej przyjęli poprawki Franciszka Stefaniuka (PSL) mówiące m.in. o tym, że politycy PO nie brali udziału w nielegalnym lobbingu podczas prac nad nowelizacją ustawy hazardowej. Śledczy odrzucili również zgłoszoną poprawkę i w raporcie zeznania Donalda Tuska określono jako wiarygodne"
5 sierpnia 2010, 00:33 / czwartek
Spot wyborczy PO przed najblizszymi wyborami parlamentarnymi
odnośnik
Szable do boju lance w dłoń,POlszewika goń goń goń !
5 sierpnia 2010, 10:33 / czwartek
5 sierpnia 2010, 21:25 / czwartek
5 sierpnia 2010, 22:27 / czwartek
DONALD TUSK - zapomniane fakty
odnośnik
6 sierpnia 2010, 11:55 / piątek
Nie trzeba mieć wielkich Uniwersytetów, wystarczy być zwykłym rolnikiem.
odnośnik
7:20 - 8:20
7 sierpnia 2010, 14:48 / sobota
9 sierpnia 2010, 15:16 / poniedziałek
9 sierpnia 2010, 17:55 / poniedziałek
"Od stycznia w górę pójdzie nie tylko VAT. Rząd już pracuje nad zmianami w akcyzie. Mają dać 1,6 mld zł dodatkowych dochodów do budżetu. Niewykluczone, że minister Rostowski skusi się, by głębiej sięgnąć do naszych kieszeni. Podwyżki akcyzy na używki i paliwa mogą dać kolejne 2,8 mld zł."

"... Podwyżka akcyzy, która przynieść ma budżetowi 236 mln złotych, o 20 groszy podniesie średnio cenę paczki papierosów...."

"...Według szacunków Money.pl wzrost akcyzy i podatku VAT spowodowany tą zmianą podniesie cenę benzyny o 9,6 gr na litrze, a oleju napędowego - o 6,5 grosza..."

"... Dla statystycznego Kowalskiego, który według GUS wydaje miesięcznie na paliwo 150 złotych to dodatkowy, pozornie niewielki, koszt na poziomie 4 - 5 złotych miesięcznie..."

odnośnik

Czyli tak:
- podwyżka VAT to 400 zł na osobę rocznie
- podwyżka ceny paliwa to "tylko" 60 zł na osobę rocznie (150 zł na paliwo to trochę mało - ja wydaję więcej)
- dla palaczy to z 30 zł rocznie

narazie jesteśmy lżejsi o 5 stówek w przyszłym roku.

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro PiS i Kaczyńscy tacy wspaniali to czemu milczą na ten temat ? Czemu ze strony PiS jest tylko gadka o krzyżu i Smoleńsku?
9 sierpnia 2010, 22:13 / poniedziałek
Bo PiS jest żałośnie słaby w sprawach gospodarczych. Nie chodzi mi o sferę działań tylko retoryki. Gdy kiedyś przysłuchiwałem się dyskusji jednego z posłów PiS-u z Lewandowskim z PO(rozmowa dotyczyła zakusów rządu na zysk NBP-u) to mimo iż wiedziałem że racja leży po stronie tego pierwszego to wydźwięk rozmowy był na korzyść jego oponenta
9 sierpnia 2010, 22:47 / poniedziałek
kolejny lumpenliberał w akcji

"We wrześniu komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski przedstawi przegląd budżetu UE. Wobec niechęci państw do płacenia składek na UE, rozważa kilka opcji, w tym wprowadzenie podatku od transakcji finansowych, który zasiliłby unijną kasę.

Z natury jestem liberałem, więc nie chcę widzieć w tym tylko aktywizmu politycznego pod publiczkę." : )
całosc tvn24 odnośnik
odnośnik
9 sierpnia 2010, 23:56 / poniedziałek
Kaczyński, to już pewne, wykoleił się zupełnie i przeszedł na pozycje skrajne. Kręcił polską polityką od ponad 20 lat. Nie wszystkie rzeczy były złe, większość była podłych, ale najgorszą zrobił teraz, swoim wyborcom. Obiecywał tym ludziom, że zmieni Polskę, a już wiadomo, że poza fochami w sejmie i awanturami w rodzaju krzyża nie zrobi nic, bo nigdy nie będzie rządził. Przecież celem każdej partii jest objęcie władzy. Tymczasem talibanizm Kaczyńskiego nie tylko wyklucza wygraną absolutną, ale i jakąkolwiek koalicję, bo żadne ugrupowanie nie będzie się układało z paranoikiem.
Słowobraz
10 sierpnia 2010, 00:07 / wtorek
Buziek, w PiSie na gospodarce świetnie znały się Gęsicka i Natalii-Świat, których niestety już nie ma. Na dziś osobami z pierwszej linii które najbardziej orientują się w ekonomii to Adam Hofman i Paweł Poncyliusz. Pamiętasz może kogo widziałeś w tym programie?

Boldi, daj na luz z tymi populistycznymi wymysłami.
10 sierpnia 2010, 00:08 / wtorek
Andreew czemu PIS milczy we wszystkim poza krzyzem, smolenskiem itp ?
Bo PiS potrafi grac tylko na sumieniach ludzi! Patrzcie co J.K wyprawia odkad przegral wybory.. Co raz durniejsze teksty typu że nie stawił sie na zaprzysieżeniu Komorowskiego bo on został prezydentem przez śmierć jego brata. To ja sie pytam,czy jakby on wygrał wybory to też by sie nie stawił bo to przez śmierc jego brata?!?! Kaczyński gada jak szalony, pierdoli głupoty aż sie słuchać nie chce, a PiS w sondażach leci na łeb na szyje przez niego, sadze ze jak tak dalej pójdzie to (JEŚLI) PiS przegra wybory do sejmu, bedzie to wina Kaczyńskiego , i postanowia sie go pozbyc z partii
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.474