Gdańsk: wtorek, 19 stycznia 2021
FORUM
Podstrony:


Prawdziwa twarz PO

strona 5/42

10 sierpnia 2010, 16:12 / wtorek
buziek: normalnie ręce opadają :(
odnośnik
10 sierpnia 2010, 16:22 / wtorek
Bardzo mi się spodobał odnośnik Jarka STG. Bardzo. Ukazuje osobnika młodego z dużego miasta, czyli statystycznie powinien być to elektorat PO. Z tym wykształceniem może coś nie tego, ale ilość wypowiedzi o jebaniu służb wskazuje, że prędzej czy później będzie miał nieprzyjemnośc przebywania w pudle, czyli tam gdzie kandydaci PO zdobywają wszystkie głosy.
Jednak dziwi mnie wielce aktywność mojego ulubionego forumowicza, Krisblu. Coś mi się wydaje, że jest on tym bardziej zadowolony, im dalej jest wcześniejszego postu z tym odnośnikiem. Bo to chyba boli najbardziej:
odnośnik
10 sierpnia 2010, 16:31 / wtorek
1947: jak byś wiedział to ten koleś właśnie broni krzyża i to dość aktywnie, prawie jak ta pani Joanna :D
ad wzrostu vat'u: coś musi wzrosnąć żeby nie wzrosło coś innego za bardzo, ekonomia, z próżnego to i Salomon itd. (no chyba że łba:P)
10 sierpnia 2010, 16:35 / wtorek
To teraz patrz na to: odnośnik
10 sierpnia 2010, 16:40 / wtorek
castorp, teksty w stylu Palikota? A może tak nie jest ? moze w czasie wyborów nie był miły, uprzejmy, a po przegranej nie rozpoczął ataków? Widze, że na tym forum jest też dużo osób w stylu tych spod krzyża, tylko że Ci z forum pewnie nawet do kościoła nie chodzą - ale tu przebijają sie nawzajem pomysłami.

A PiS dowala do ognia :
"Działacze Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali o powołanie społecznego komitetu budowy pomnika, który ma zostać wybudowany pod Pałacem Prezydenckim. Obiekt miałby upamiętniać ofiary katastrofy z 10 kwietnia. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem zgodziła się wstępnie objąć Jadwiga Kaczyńska, matka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "

Nawet tego nie skomentuje..

buziek, jeśli Ty chcesz rzucać tutaj statystykami o podatkach, to ja Ci odpowiem odrazu - wole zaplacić te 200zł w ciągu roku wiecej, i żyć w normalnośći, niż w scenach typu akcja krzyż.

Ale to nie ustanie póki jest Kaczyński.. póki jest PiS..
Aż nie chce mi sie myśleć co bedzie jak powstanie ta partia Radia Maryja wsparta przez PiS;/
10 sierpnia 2010, 16:43 / wtorek
patrze i?
wypowiedź ze stycznia 2009 no i ?
już wyszliśmy z kryzysu?
to może porównaj WIG 0d 2007 do teraz
panie ekonomisto :P
10 sierpnia 2010, 16:43 / wtorek
i jeszcze jedno buziek, to że gadali sobie o nie dotknieciu Polski przez kryzys to wiesz.. Był w Polsce krzyzys lotniczy, stoczniowy, był też dramatycznie niski kurs złotego w przeliczeniu do euro przez co padały duże firmy, i zawijały swoje siedziby z granic PL. "kryzys nas nie dotknął" może sobie powiedzieć taki posadzony w fotelu w zarządzie banku itp. Bo np ja przy pracy w miedzynarodowej firmie, odczułem ten kryzys poważnie.
10 sierpnia 2010, 16:45 / wtorek
odnośnik bardzo dobry pomnik,który połączy obie strony sporu
10 sierpnia 2010, 16:45 / wtorek
Dokładnie Tusk mowil ze nie ma w Polsce kryzysu i jesteśmy zielona wyspą.A teraz ten rudy Pinokio podwyzsza vat,podwyzsza akczyze na paliwo i papierosy(chce juz na jesieni).A jeszcze niedawno,bo przed wyborami wąsaty gajowy mówil ze podwyzki podatków nie będzie.
Kazdą merytoryczną dyskusję na temat dokonań PO i Tuska w sprawach gospodarczych zwolennik PO przegra.Tylko co z tego jak tłuszczy to nie intersuje,w przeciwieństwie do tego co powie Palikot.
Na realne zarzuty gospodarcze lub podawane na tacy kłamstwa PO zwolennicy PO odpowiadaja głupimi filmikami lub"a JK dzieli Polakow"Nawet nie mam o to pretensji ,ze nie potrafia normalnie rozmawiac(bo niby o czym-bo wszystko o czym potrafia mówic to anty PiS).Smiac mi sie chce tylko z tych naiwnych głupków glosujacych na PO,ktorych niedługo na nic nie bedzie stać.I w sumie dobrze(choć zle dla kraju)
10 sierpnia 2010, 16:49 / wtorek
zwykly ktos: to poproszę Zwykły Zarzut Gospodarczy
i nie w stylu: PO podnosi VAT i chuj
tylko : źle , że PO podnosi VAT bo powinno zrobić .................................. (i tu się wykaż)
POwodzenia :P
10 sierpnia 2010, 16:49 / wtorek
Tylko że ja nie zapłacę 200 zł więcej tylko moja firma za 5 miesięcy będzie musiała zamrozić na 60 dni ponad 12 tyś zł dzięki czemu przybędzie Polsce 3 nowych bezrobotnych. Takich firm jak moja(czyli do 2 mln zł obrotu) jest w Polsce ponad 2 mln tysięcy, każda jedna będzie zmuszona do zamrażania pieniędzy(jako przedpłatę podatku VAT zanim zostanie zwrócony za kolejną sprzedaż dóbr) i nawet jeśli 1 na 10 zwolni tylko jednego pracownika to masz w krótkim czasie(4-5 miesięcy) 200 tyś nowych bezrobotnych.
odnośnik
10 sierpnia 2010, 16:53 / wtorek
Krisblu, masz jakieś dowody że to Rosjanie, czy starasz się włożyć mi w usta słowa których nie powiedziałem, bo brak Ci argumentów?

Socjaliści z PiS, którzy obniżają podatki i składki rentowe i liberałowie z PO, którzy podatki podnoszą. Nie zmieniaj dilera, jak Ci tak dobrze. I przeczytaj choć nagłówek: odnośnik

Jarek, wytłumaczysz reszcie sens swojego wpisu?
10 sierpnia 2010, 16:55 / wtorek
*jest w Polsce ponad 2 mln* tys pojawiło się przez przypadek.

Ale żeby nie było to jeszcze pozwolę sobie kogoś zacytować: "Jest tylko jeden sposób, by zabić kapitalizm: podatki, podatki i jeszcze raz podatki."
10 sierpnia 2010, 16:56 / wtorek
buziek: firma 2 mln obrotu miesięcznie czy rocznie?
10 sierpnia 2010, 16:57 / wtorek
A jak by teraz nie podnieśli vatu(jak wiadomo i tak za wiele to nie zmieni odnśnie tempa i skali zadużania kraju)i za jakiś czas dobilibyśmy do poziomu Grecji,to ilu wtedy przybyło by bezrobotnych,potrafisz to przewidzieć lub obliczyć na jaką to będzie opiewać liczbe,bo ja nie i nawet nie chce się przekonać jak duża ona będzie.
10 sierpnia 2010, 17:04 / wtorek
buziek: wyjaśnij mi tą swoją matematykę jakim cudem zamrażając na 2 miechy 12 kPLN trzeba zwolnic 3 osoby:) (koszty finansowe zamrożenia takiej kasy mogą wzrosnąć o jakieś 500-1000 PLN za 2 miechy)

albo wiem ta firma to burdel co wystawia faktury vatowskie a w kosztach ma same koszty "siły" roboczej i nie ma vatu do odliczenia :D
10 sierpnia 2010, 17:15 / wtorek
Potrafię przewidzieć że podniesienie VAT-u to najkrótsza droga do zamknięcia X firm i powstania Ykowego bezrobocia.

Wiem że rozsądniejszym byłoby zlikwidowanie urzędów wojewódzkich i przekazanie ich włądzy do urzędów marszałkowskich, wiem że rozsądniejsze byłoby zlikwidowanie dublujących się agencji lub ich scalanie, wiem że mądrzejszym byłoby zamrożenie uposażeń w budżetówce(patrz podwyżki nauczycieli, policjantów, sędziów, prokuratorów, posłów, urzędników skarbowych, urzędników urzędów centralnych), wiem że o niebo lepszym byłoby nawet podwyższenie podatku dochodowego dla lepiej zarabiających bo nie uderzałoby to w płynność finansową firm, a przychód dla budżetu byłby podobny.
Rozsądniejszym jest szukanie pieniędzy we własnej nieudolności niż sięganie do kieszeni obywatela. Podwyżka VAT-u o 4.5 % stawki podstawowej to zabójstwo dla wielu małych firm i każdy średnio rozgarnięty pantofelek wie że małe firmy dają państwu najwięcej.

ps. Wiesz ile kosztowało w zeszłym roku fiskus pobranie podatku VAT?
10 sierpnia 2010, 17:19 / wtorek
W taki sposób że nie będę miał 12 tyś na pensję przez 2 miesiące, a nie wyobrażam sobie bym mógł komuś nie zapłacić przez miesiąc, a co dopiero 60 dni. Dalej tego nie pojmujesz?
10 sierpnia 2010, 17:28 / wtorek
buziek-"wiem że mądrzejszym byłoby zamrożenie uposażeń w budżetówce(patrz podwyżki nauczycieli, policjantów, sędziów, prokuratorów, posłów, urzędników skarbowych, urzędników urzędów centralnych)"-a wyobrażasz to sobie?Bo tak jak Ty,ja chętnie też upierdo...bym w tych środowiskach a nawet w kilku innych wszystkie przywileje.I jeszcze jedno,rozjebać w końcu KRUS,albo przynajmniej wprowadzić jakieś rozgraniczenia dochodowe.Tylko wiesz co by było,Andrzej zaś robi revolte z biedniejszą częścią polskiej wsi.
10 sierpnia 2010, 17:44 / wtorek
Co by było? Myślisz że ktoś by płakał po uposażeniach sędziów? Myślisz że ktoś wstawiłby się za policjantami? Po za tym nawet bez cięć w budżetówce na samym pobieraniu danin można zarobić nawet 20 mld zł. W Polsce ściągnięcie VAT-u pochłania 32% tego podatku, w Rumunii jest to 11.2%, a w Danii 7. Można to zrobić zwykłym rozporządzeniem. Ale łatwiej jest sięgnąć do kieszeni obywatela, dopierdolić gospodarce niż poszukać efektywnych rozwiązań. To nie wynika z niemożności przeprowadzenia zmian, to wynika z ignorancji i zwykłego lenistwa. A każda podwyżka podatku czy akcyzy to w okresie długo terminowym spadek nie wzrost dochodów państwa. Ale za 3-5 lat będzie rządził kto inny więc dziś można sobie kupować spokój społeczny zadłużając kraj.

Na koniec cytat z Adama Smitha guru ekonomistów liberalnych:
"Bardzo mało jest wymagane, by doprowadzić państwo do dobrobytu nawet z najniższego poziomu barbarzyństwa, mianowicie pokój, niskie podatki i tolerancyjne kierowanie sferą sprawiedliwości. "

Zaś KRUS to zupełnie inny temat i problemem w nim nie są bogaci rolnicy(bo tych którzy gospodarują na więcej niż 30 HA jest zaledwie 1.5%) tylko ludzie z miast którzy kupili 1 HA ziemi i na tej podstawie są ubezpieczeni bo tych mamy 33%. Wystarczy wprowadzić zasadę że aby być ubezpieczonym trzeba przebywa na terenie swojej ziemi minimum 250 dni w roku. KRUS powstawał jako rekompensata za straty jakie ponieśli rolnicy podczas reform Balcerowicza(bo to właśnie rolnicy sfinansowali te reformy o czym dziś nikt nie mówi) i jeśli ktoś dziś nawołuje to jest wyjątkowym niewdzięcznikiem. Zaś jeśli robi to środowisko z jakiego wywodzi się prof. Balcerowicz to jest cynicznym skurwysynem dla mnie i tyle.
10 sierpnia 2010, 17:50 / wtorek
Tiesto, czy wiesz z czym się je "dramatycznie niski kurs złotego w stosunku do euro"? Toż to jest taki kopniak (pozytywny) dla gospodarki kraju sąsiadującego ze strefa euro, że każdy minister finansów o taki kurs mod;li się kilka razy dziennie.
No, chyba ze trzeba spłacać długi. A, to inna historia. A właśnie, jak jest z długiem publicznym? Bo coś mi się obiło o uszy, że rząd PO nakręcił ten "biznes' .
No i ponownie, na złość Krisblu:
odnośnik
to tak dla pewności, żeby nie uciekło w otchłań. bo chłopcom z PO właśnie o to chodzi.
10 sierpnia 2010, 17:55 / wtorek
Ale czy nie uważasz,że jest to niezbyt uczciwe podejście do reszty mieszkańców wsi którzy na swoje potrzeby hodują kilka świnek czy pare sztuk ptactwa i płacą taką samą składke jak ci którzy(napisałeś,że jest to 1,5%)nie wiedzą nawet jak śmierzdi gówno,bo ziemie wykupywali jak upadały PGR czy RSP i za grosze nabyli hektary ziemi którą urabiali ludzie całe lata,którzy ch... potem dostali.Więc Twoim zdaniem ten system jest ok,bo moim NIE.
10 sierpnia 2010, 18:03 / wtorek
Moim zdaniem też nie jest. Ale dużo mniej obciążającym dla państwa jest dofinansowywanie ubezpieczeń społecznych dla bogatszych rolników niż utrzymywanie fikcji w której poseł(a jest takich 45 według wprost), sędzia czy taksówkarz staje się rolnikiem bo kupił HA ziemi rolnej
10 sierpnia 2010, 18:06 / wtorek
Po za tym ciężko byłoby ustalić rozsądną granicę bo 30 HA na Żuławach znaczy więcej niż 100 w Wielkopolsce, a te 100 w Wielkopolsce to więcej niż 150 na Suwalszczyźnie.
10 sierpnia 2010, 18:10 / wtorek
Może się nie znam,ale czy nie wystarczyło by od przychodu,a nie od ziemi jaką ktoś posiada,przecież wszystko(bądz większość)tego co rolnicy wyhodują jest kontraktowane i sprzedawane.
10 sierpnia 2010, 18:14 / wtorek
Ci którzy kontraktują i sprzedają w większości dawno są na vacie i są ubezpieczeni w ZUS. I nie zapominaj że na roli często przychody nie pokrywają przez kilka lat nawet wydatków więc jeśli chcesz dodatkowo opodatkowywać koszty to jest to cokolwiek dziwne. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie podatku dochodowego(nawet opartego na deklaracjach) tylko problemem dla państwa byłoby przyznanie ulg podatkowych z których teraz rolnicy nie korzystają(jak choćby ulga prorodzinna) bowiem koszty mogłyby przerosnąć przychody. Innym rozwiązaniem mogłaby być wielkość ważona(powierzchnia/jakość gleb) ale to też rozwiązanie niedoskonałe.
10 sierpnia 2010, 18:18 / wtorek
Niektórzy wolą zapłacić 200 zł więcej (naiwnie myślą że to będzie tylko 200 zł) i żyć w oszustwie i zakłamaniu, które nazywają normalnością, choć w rzeczywistości patologia goni patologię w każdej sferze życia.
Po Tusku nikt salomonowych rządów nie oczekuje i nie oczekiwał. Tego sam Tusk nie obiecywał, bo nawet jego elektorat w to by nie uwierzył. Chyba tylko idiota. A co Tusk nakłamał, czego naobiecywał? A no cuda gospodarcze. A cuda to zrobienie czegoś z niczego - jak Chrystus, gdy rozmnożył chleb i nakarmił ubogich. Powtarzam Tusk obiecywał cuda, czyli coś ponadstandardowego, dlatego wygrał wybory. Ja od niego nie oczekuję normalności, bo to żadne halo, to było już za Pis plus walka z korupcją, rozliczanie złodziei i aferzystów, demaskowanie agentów itd. Skoro Tusk szedł do wyborów szermując hasłami zrealizowania cudu gospodarczego, a więc od nowego roku (najpóźniej za 2 lata) ma być nowy niski podatek liniowy, obniżenie stawek VAT, likwidacja KRUS, obniżenie składek ZUS, podwyżki w sferze budżetowej, poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych, zakończenie budowy autostrad, modernizacja PKP... A jak tego nie będzie, to niech Tusk wypierd... . I gówno mnie to obchodzi, czy to jest możliwe. Niech se wyczaruje za pomocą peruwiańskich zaklęć swoje obietnice.
10 sierpnia 2010, 18:32 / wtorek
Sory ile Ty masz lat,kto w wyborach takich rzeczy nie obiecuje?Każdy co się pcha do koryta czymś musi mamić ludzi i to się nigdy nie zmieni.Wyobrażasz sobie aby wyszedł jakiś polityk na wiec i mówił-wybierzcie mnie ja wam podniose podatki,nie wybuduje autostrad,a najlepiej to zaraz wyjedzcie z kraju gdy tylko wygramy.
10 sierpnia 2010, 18:41 / wtorek
Miał być temat o komunistach z plaformy a wyszedł temat o krzyżu
czyli hasbara działa dobrze : )

Wpis Michalkiewicza. 3 zdanie mistrzostwo : )

Z wojnami tak już jest, że wiadomo, jak się je zaczyna, ale nie wiadomo, jak się zakończą. Trwającą w Warszawie wojnę krzyżową rozpoczął prezydent-elekt Bronisław Komorowski, wyrażając życzenie usunięcia krzyża sprzed Pałacu Namiestnikowskiego. Rzeczywiście sąsiedztwo krzyża mogłoby skomplikować tradycyjną już ceremonię zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim. Deklarację prezydenta-elekta wykorzystał skwapliwie Jarosław Kaczyński do otwarcia jeszcze jednego frontu walki z Platformą Obywatelską. Orężem w tej walce jest m.in. kult prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ponieważ kult ten nie zdążył jeszcze dorobić się własnych symboli, korzysta z symboli chrześcijańskich, m.in. z krzyża. Ta okoliczność posłużyła do wciągnięcia na pierwszą linię frontu tej wojny Kościoła, czyniąc zeń swego rodzaju zakładnika kultu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co prawda, gdyby JE abp Kazimierz Nycz powiedział panu Jackowi Michałowskiemu z Kancelarii Prezydenta, żeby nie zawracał mu głowy, skoro sam nie ma odwagi podjąć decyzji, to może sprawy potoczyłyby się inaczej. Jednak JE dał się wciągnąć w pułapkę, zawarł porozumienie, a nawet zaproponował swego rodzaju „liturgię” usuwania krzyża.

W rezultacie na pierwszej linii konfrontacji z wyznawcami kultu prezydenta Lecha Kaczyńskiego stanęli księża z kościoła św. Anny i w dodatku na oczach całej Polski musieli zrejterować. W tej sytuacji pomstowanie na „sektę” (JE bp Tadeusz Pieronek), piętnowanie wykorzystywania krzyża do „własnych celów” – jakby do cudzych było można - (JE abp Kazimierz Nycz), czy wreszcie wynalazek „milczącej modlitwy” – bo widocznie jeszcze nie ma rozkazu, o co się modlić (JE abp Józef Życiński), tylko ujawnia głębokie podziały i zamęt panujący w Kościele. Tę sytuację próbuje wykorzystać SLD do zapateryzmu, nawołując do likwidacji nauki religii w szkołach i usunięcia kapelanów z instytucji publicznych. Wygląda na to, że koszty krzewienia kultu prezydenta Lecha Kaczyńskiego mogą być znacznie wyższe, niż początkowo się wydawało.

Stanisław Michalkiewicz
odnośnik
10 sierpnia 2010, 18:47 / wtorek
jarek STG sorry ale ile ty masz lat???Chcesz powiedziedziec,ze glosowałes na Tuska,choc wiedziałes ze nie bedzie podatku liniowego,że nie będzie likwidacji Senatu,taniego panstwa,polityki miłości i innych bzdur ,ktore wymyśliła PO?To po co sa programy partii,skoro znajduja sie tacy idioci,ktorym program nie potrzebny?Chcesz powiedziedziec,ze nie wierzyłes Komorowskiemu gdy przed wyborami mówił,ze nie bedzie podwyżek podatków(bo kręcil przed wyborami), a w pełni wiedziałeś,że kłamie i tak na niego zagłosowałęś?
Kurwa ale wy peowcy jesteście żenujący-Tusk kłamał przed wyborami-ok,kłamał,ale wszyscy politycy kłamią
PO-podnosi podatki zamiast obniżac-ok podnosi,ale musi
jesteśmy zielona wyspą-tak jesteśmy dzieki Tuskowi
mamy 17 wskażnik wzrostu w tym roku w Europie-przecież mamy kryzys, a wszystko to wina Kaczyńskiego i Pisu,bo w 2007 roku obniżyli składki rentowe
itp itd
Kazde klamstwo ,kazde głupstwo i kurestwo wytłumaczy się w ten sposób
Propaganda sukcesu,a ci,ktorzy chcą widzieć,widzą,że król jest nagi
10 sierpnia 2010, 18:56 / wtorek
Co się tak kolego denerwujesz,ochłoń.Ty zapewne ślepo wierzyłeś w zapewnienia Twojego kandydata(domyślam się,że był nim JK)chociażby takie,że zapewni nam olimpiade w Wa-wie.ha-ha-ha bo spadne z krzesła.
10 sierpnia 2010, 18:56 / wtorek
buziek: zgłoś się po korepetycje z rozliczania VAT bo za przeproszeniem brniesz, firma vat rozliczy a podwyżka dotknie końcowego odbiorcę. Jakim cudem mając 2 mPLN obrotu doliczyłeś się 12 kPLN zamrożonych na 2 miechy środków z tytułu podwyżki VAT o 1% to tylko najtężsi PiSowsy ekonomiści wiedzą :P
10 sierpnia 2010, 19:02 / wtorek
1947: nudny się robisz z tym jednym linkiem gdzie jedynym argumentem jest autor :)
10 sierpnia 2010, 19:10 / wtorek
Na szczęście nie ja robię księgowość ale przyznaje że nie będzie to wzrost o 12 tyś bo obecnie nie wliczając kosztów wynosi nieco ponad 26 tyś(wliczając koszty zazwyczaj mam zwrot) więc skoro skok jest o 4.5 %(23pkt procentowe to 104.5% 22) to wzrost wpłaty wyniesie jakieś 1.200 zł.
Co nie zmienia faktu że to miał być tylko przykład jak wzrost VATu dojebie gospodarce, a że dojebie przyznają wszystkie media od GazWybu do Naszego Dziennika
10 sierpnia 2010, 19:12 / wtorek
"Na szczęście nie ja robię księgowość "
ufff gospodarka uratowana :)
10 sierpnia 2010, 19:18 / wtorek
O ochłonąłem,brak mi argumentów,sorry jarekSTG:).Nie potrafię rozmawiać z kimś,kto wie,ze ktoś go oszukuje a mimo to kolejny raz daje sie nabierać,nie umiem powżnie rozmawiać z kimś,kto głosuje na polityka,o,ktorym wie ,ze to kłamca i wszystko co mówi jest nic nie warte.Przecież to absurd i Mroczek do kwadratu
Po co ty chłopie wogóle głosujesz na PO i gajowego?Może powiedz nam co z ich programu(czy cokolwiek) będzie zrealizowane?Powiedz w co wierzyłeś Tuskowi i Komorowskiemu,a w co nie,oświec nas:)
To jak,Krus bedzie zlikwidowany,beda podwyżki dla budżetówki,co z reformami mundurowych, prywattyzacją szpitali,bedą obniżki podatków,składek rent-em. itp?To wszystko były kłamstwa PO by wygrać wybory???
I odpowiedz na pytanie,nie wklejaj żadnych obrazków z demotywatorów,odp w stylu"A Kaczyński to..",za to w PiSie to.."
Po prostu odpowiedz co z programu PO jest dla Ciebie oczywistym kłamstwem by oszukać wyborców.Tylko tyle i aż tyle:)))
10 sierpnia 2010, 19:42 / wtorek
Już śpiesze z odpowiedzią,chociaż nie wiem czy warto,bo dla takich ludzi jak Ty jestem kryminalistą,ale zostawmy to.

1. Państwo silne, tanie i przyjazne-niemożliwe
2. Polska dbająca o wolność i bezpieczeństwo obywateli-niemożliwe
3. Polska silna, oparta na własności i sprawiedliwości-niemożliwe,korupcja
4. Polska zdrowych finansów i niskich podatków-niemożliwe
5. Polska zdrowa-chyba,że chorych zjedzą głodni
6. Polityka społeczna: rodzina, praca, solidarne społeczeństwo -niemożliwe
7. Bezcenny kapitał – sektor wiedzy-jest na dobrym poziomie
8. Polska w Europie. Polityka regionalna, spójność i wzrost-niemożliwe
9. Polska w Europie. Odpowiedzialność za polską wieś-bambry sobie sami poradzą,a jak nie to przyjdzie Andrzej L.
10. Media elektroniczne – wyzwanie cywilizacyjne-możliwe
11. Polska w Europie. Kultura narodowa, dziedzictwo,
polityka kulturalna-szczeglnie to ostatnie jak najmniej możliwe
12. Silna i bezpieczna Polska w Unii Europejskiej-możliwe
10 sierpnia 2010, 19:46 / wtorek
I jeszcze jedno z dwóch świniaków wole tego niepastowanego na potrzebe chwili.
10 sierpnia 2010, 19:50 / wtorek
wiadomo że jak się świniaka wypastuje by był ładny i sympatyczny to on i tak się później z powrotem upierdzieli :)
10 sierpnia 2010, 19:56 / wtorek
I może teraz Ty mi napiszesz czy naprawde wierzyłeś,że Kaczor spełni swoje zapowiedzi z kampani.Kurcze ja też bym chciał zobaczyć tych wszystkich wioślarzy płynąch Wisłą przez Żoliborze,zawody strzeleckie na ruinach twierdzy Modlin,bądz też na jednej z posesji w Magdalence,cały świat by nam zazdrościł,tylko ku... gdzie zorganizować te regaty aby nasza młodzież mogła medale zdobywać?
10 sierpnia 2010, 20:05 / wtorek
Jarek a co ma Kaczyński do podwyżek podatków przez platforme i psl ?
Bo nie kumam.
Skoro głosowałeś na nich oczekując obniżek podatków, cięcia wydatków (m.in. ograniczenia biurokracji ) a teraz robią odwrotnie to czemu ich bronisz i wspierasz ? Przecież Cie oszukali. Odrzuć ich. Przecież nie musisz głosować na pis.
10 sierpnia 2010, 20:18 / wtorek
Genialne, nareszcie zrozumiałem pełowskiego elektoratu motywacje i sposób rozumowania: popieram partię, która jawnie i cynicznie oszukuje ludzi i głosi program niemożliwy do realizacji. Choć wiem, że tak jest, nie przeszkadza mi to wcale, a nawet mi się to podoba. Wspieram rząd, który nie robi rzeczy ani niemożliwych ani możliwych. Nie oczekuję od rządu rzeczy niemożliwych, a możliwych raczej też nie, ewentualnie jak się uda, to będzie fajna niespodzianka i miło się zrobi, a oponentom będzie łyso. Cieszę się, że mój prezydent jest byle jaki czyli po prostu normalny, a premier (choć ma ryży łeb i sepleni) serwuje okrągłe gadki tak umiejętnie, że aż chce w nie wierzyć. Lubie ich słuchać. Inne opinie, fakty, prawda nie mają znaczenia, nie chce o nich słyszeć. Ogólnie jestem zadowolony, że ci co rządzą przypominają większość typowych Polaków takich jak i ja: kombinują, udają, markują, oszukują, blagują, robią wszystko, by nie robić nic i jeszcze zyskać uznanie. Miło jest żyć w takim stanie świadomości. A wszyscy którzy burzą tę sielankę, są be i fe, to oszołomy, mówiący językiem nienawiści itp itd.
10 sierpnia 2010, 20:26 / wtorek
Wiesz jestem realistą co w naszym kraju oznacza minimalistą i dopuki mi się żyje dobrze wszystko jest ok.Mam na opłaty,dzieci nie chodzą głodne,moge iść z kumplami na vódke i nie stękam wiecznie jak to jest w Polsce bee
10 sierpnia 2010, 20:36 / wtorek
Przecież za sld czy pisu miałeś to samo więc czemu się na platforme przerzuciłeś ?
Zmamili cie obietnicami- obniżka podatków i cięcie wydatków a robią odwrotnie hehe
1% vatu to 140 zł mniej w kieszeni statystycznie, akcyze na wódke też podwyższyli.
Cieszysz się że cie okradaja ? : )
10 sierpnia 2010, 20:59 / wtorek
Skumałem nareszcie, jak Tusk podniesie akcyzę na wódkę, to się wtedy przerzucisz na SLD. Dzięki za wyjaśnienie, sam bym nigdy do tego nie doszedł.
10 sierpnia 2010, 20:59 / wtorek
A dlaczego piszesz za mnie,że się przerzuciłem?Nie miesz wszystkich swoją miarą.Na SLD nie głosuje bo,nie wyznaje zasady "aby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek" i nie lubie komuchów,wróć-polityków o lewicowych poglądach,dlaczego nie PIS po części w poprzednim zdaniu zawarta jest odpowiedz,ale jakoś tak od dawna nie bardzo odpowiadało mi kierownictwo tej partii z jej prezesem na czele.Szczeglnie za czasy gdy jeden z blizniaków był ministrem sprawiedliwości i prosze nie pytaj dlaczego
10 sierpnia 2010, 21:14 / wtorek
Społeczna teoria satysfakcji społecznej - tajemnica pilnie strzeżona przez socjologów i demiurgów rzeczywistości z PO, przed chwilą przeze mnie przypadkiem odkryta dzięki nieostrożności STG. Nikt z przeciwników PO na to nie wpadł do tej pory. A to murowany patent na sukces polityczny. A brzmi owa teoria mniej więcej tak: Polacy w większości są maksymalistami, jeżeli chodzi o konsumpcję wódki i zakupoholizm w hipermarketach, a minimalistami wobec etycznych pryncypiów takich jak poszanowanie prawdy, życie według zasad hołdujących uczciwości, pracowitości, rzetelności. Bądźmy więc realistami i wierzmy, że dopóki starcza im na weekendowe zakupy, cowieczorne piwko i od czasu do czasu na wódę, mamy wszystko pod kontrolą.
10 sierpnia 2010, 21:14 / wtorek
Wiem, że nudny (dla Ciebie, krisblu), ale cholernie celny. Dlatego teraz dużo piszesz, by odszedł w niebyt. Niedługo znów go umieszczę.
Na razie mam inną perełkę. Komorowski oszczędza, bo żona musi dużo żreć:
odnośnik
I taka łajza reprezentuje Ciebie i mnie.
10 sierpnia 2010, 21:49 / wtorek
Szkoda ze nie miałem jak o tym napisać, ale jak wracałem teraz do domu i szukałem w radiu czegoś ciekawego to trafiłem na Tok Fm, gdzie była audycja poświecona "traconej przez PiS normalności ludzkiej". Było dużo fajnych rzeczy wymienianych, którymi PiS sie ośmiesza, jak chociaż by sprawa krzyża, czy też reklam na Wawelu. Szkoda, może do niektórych by dotarły argumenty tych gości prowadzących ta audycje.
10 sierpnia 2010, 22:03 / wtorek
I Ci ludzie naprawde w to wierza.. Bo jeden czlowiek tak palnal i oni w to wierza.. W przeciwnikach krzyza wstapil szatan ! To sa satanisci !
odnośnik
o matko..
Ps. Bój sie PiSowska czescio tego forum, satanistą przecież jestem;] Krisblu Ty uważaj na świecona wode:)!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013