Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Prawdziwa twarz PO

strona 7/42

11 sierpnia 2010, 12:40 / środa
castorp-"Dla tych ludzi najstotniejszą kwestią życiową jest tzw. spokojne i normalne egzystowanie. Dla nich ważne jest, że nie są głodni, stać ich pójście z kolegami na wódkę, na przedszkole dla dzieci i że wieczorkiem mogą sobie w domowym zaciszu pooglądać ulubiony serial na TVN (np. Usta usta), popijając przy tym letnie piwko"
Nie wiem chłopie czego Ty oczekujesz od życia ale mi taki stan odpowiada,no może bez tego serialu.
11 sierpnia 2010, 12:46 / środa
PO zadowolone, liberałowie rządzą... a VAT rośnie, a akcyza wzrasta,
11 sierpnia 2010, 12:47 / środa
A i może sobie VAT rosnąć, taka jest widocznie najlepsza metoda utrzymania w ryzach deficytu budżetowego. Realizm gospodarczy ma przewagę nad szkolnym liberalizmem.
I możecie sobie płakać a i tak nic nie poradzicie. Frustracja leczona lekturą Ziemkiewicza :)
Mimo podwyżki VAT sondaże dalej są na plus.
11 sierpnia 2010, 12:51 / środa
Bo Ziemkiewicz ma 100 % racji. Uwiedzony gamoń zrobi wszystko, by udowodnić samemu sobie, że nie jest naiwniakiem. Choć jest.

A VAT rośnie.
11 sierpnia 2010, 12:54 / środa
"Uwiedzony gamoń zrobi wszystko, by udowodnić samemu sobie, że nie jest naiwniakiem. Choć jest."
Zgadzam się z Tobą w 100%!!!!
Gamoniu :)
11 sierpnia 2010, 12:55 / środa
To jest mistrzostwo świata. PO tak ogłupiło swoich wyznawców, ze ci zaczynają pieprzyć androny. I to gadają takie głupoty, które są zaprzeczeniem wszystkiego, co głosili POparańcy. Mało tego: robią to w ich obronie.

A VAT rośnie POdstępnie...
11 sierpnia 2010, 13:08 / środa
Jasne, sondaże są najważniejsze! Nie program, nie fakt łamania obietnic, nie podwyżki podatków. To są bzdury. Najwazniejsze są sondaże robione przez zaprzyjaźnione ośrodki badania opinii publicznej. Krzywa statystyczna rośnie, a wraz z nia poziom samozadowolenia kolegów. Aha, i jeszcze wizerunek medialny jest ważny.
11 sierpnia 2010, 13:12 / środa
krisblu zabolały celne tezy Ziemkiewicza widze ;)po takiej indoktrynacji bedziesz musiał ukoic nerwy przed gazeta wyborcza,tam nikt nie powie,że jestes idiotą :)
11 sierpnia 2010, 13:13 / środa
Sorrry jarekSTG, oczywiście specjalnie dla ciebie będa powtórki "Brzyduli", "Magdy M" oraz "Kasi i Tomka", masz też w jako alternatywę "Majkę" (ciągle leci). Nie wiedziałem, że nie przedpadasz za "Usta usta"
11 sierpnia 2010, 13:18 / środa
Co niby miało zaboleć? Ziemkiewicz napisał fajną książkę SF i tyle.
Publicystą jest nieobiektywnym i tyle. Tuba propagandową przegranych.
Może sobie wypisywać co chce i możecie go cytować na wszelkie możliwe sposoby.
Lemmingi :)
11 sierpnia 2010, 13:21 / środa
Nie mierz innych swoją miarą,bo widze,że się jakoś orientujesz w programówce TVN w odróżnieniu odemnie.A i zapomniałeś dopisać"TVN NIE OGLĄDAMY,GW NIE CZYTAMY"
11 sierpnia 2010, 13:22 / środa
castorp: A jaka jest alternatywa? Przejrzenie na oczy i przypięcie się łańcuchem do krzyża pod pałacem, ze świentym obrazkiem w jednej i symbolem polski walczącej w drugiej ręce, ze zdjęciem Jarosława na czole i raportem Maciarewicza w gaciach?
11 sierpnia 2010, 13:27 / środa
Krisblu2 się zagotował. Zaczyna obrażać dyskutantów. Wali ortografy na zamówienie. "świentym" No i "Polska" z małej litery.

Krzysiek się gotuje, a VAT dzięki staraniom PO rośnie. Na razie do 23 %. A miało być 15...
11 sierpnia 2010, 13:31 / środa
wiedziałem że się na tym złapiesz :)

Formy ironii
Najpowszechniejszą formą ironii jest antyfraza, czyli przeciwieństwo dwóch poziomów wypowiedzi. Ironia przyjmuje też postać hiperboli, litoty, pytania retorycznego, _niezgodności stylistycznej_, aluzji, niedopowiedzenia itp.
11 sierpnia 2010, 13:36 / środa
Krzysztofie, jak u Ziemkiewicza, wszystko potrafisz sobie wytłumaczyć. (Tylko sobie - innym oczu nie zamydlisz).
Szkoda, że robisz to w tak zawiły sposób. Dla mnie kłopoty z ortografią to kłopoty z ortografią.

Ty główkujesz, a VAT się podnosi. Z deklarowanych przez PO 15 na 23 %
11 sierpnia 2010, 13:52 / środa
Małe szujki żeby nie rządziły krajem, małe z chytrymi oczkami, ani żeby nie rządziły ani nie reprezentowały kraju. Ale ludzie uczciwi, zacni, cnotliwi, porządni, niesprzedajni, a nawet może i szlachetni. Tacy wychowani w porządnej rodzinie, na tradycji, bogobojni. A raporcik Maciarewicza to i owszem nie instrukcja na poznanie prawdy, ale nie zaszkodzi się zapoznać, by oddzielić plewy od ziaren. Choć i to za mało będzie, bo gdy się nawet i ziarno wybierze i rzuci je na tak wyjałowioną i zatrutą glebę (czyt. Typowy elektorat Pełkowski), to owo ziarno nie ma szans, by dojrzeć i obrodzić plonem. Plewa czy chwast niesiona samym wiatrem ukorzenia się nawet na nieurodzajnym piasku. I trwa, choć je porządni ludzie próbują wyrwać czy wdeptać.
Wasz sposób myślenia, platfuski, jest właśnie dokładnie taki, jaki sobie życzy donaldzi grajdołek. Czyli według nich nie ma innej alternatywy, albo my (któż jest doskonały?) albo niefajny, zły, drapieżny Jarosław wymachujący złowrogim krzyżem. Oni właśnie w tym pokładają swą pewność i ufność w siłę, nie we własnych dokonaniach, pracy, pomysłowości, zaradności, gospodarności, ale w irracjonalności, w niechęci do pisiorów, w kreowaniu antypatii do Jarosława.
A barany ciągnione za szyję idą pokornie na strzyżenie z uśmiechem na pyszczkach, chwasty się plenią, wiaterek cichutko szumi.
11 sierpnia 2010, 14:02 / środa
Z tym VATem, to ja chyba rozkminiłem Tuska. Teraz oni podnoszą stawki, a na miesiąc przed wyborami może na powrót wrócą do dotychczasowych wysokosci. Wtedy Tusk będzie się mógł pochwalić, że spełnił obietnice wyborcze i podatki jednak obniżył. To cwana bestia jest i tak pewnie sobie kombinuje. Najpierw zabrać coś komuś, potem oddać i jeszcze mu wmawiać, że dostał prezent.
11 sierpnia 2010, 14:06 / środa
wiaterek wieje, a VAT rośnie dzięki POlityce PO.
Uwierz, Castrop, ze to ich boli. A innym, niezorientowanym, daje do myślenia.
11 sierpnia 2010, 16:57 / środa
Wykombinowali sobie peowcy, że podniesienie stawek vat uzdrowi stan finansów państwa.

Mam zatem pytanie do gorących zwolenników aktualnie nam panującego rządu: Czy istnieje plan "B" dla sytuacji, w której po podniesieniu stawki o np. 2%, konsumpcja poleci w dół o [załóżmy] 3%. Z prostej arytmetyki wynika, że wpływy państwa mogą się skurczyć.
11 sierpnia 2010, 17:47 / środa
PO prostu: jeśli POdniesienie POdatków sPOwoduje zmniejszenie wpływu do kasy PO (skreślić - napisać: "państwa") to by zapełnić rosnąca dziurę budżetową trzeba będzie natychmiast POnownie POdnieść POdatki. Tak zwane 3xPO, lub jak kto woli: 3xtak.
11 sierpnia 2010, 18:12 / środa
Jeśli podniesienie podatku vat nic nie da, to są jeszcze PIT i CIT. Zresztą nierząd nie ukrywa, że są to następne podatki, które zostaną podniesione.

Zresztą POdwyżka, jest jak najbardziej po lini POlityków z peło.

Szkoda tylko, że łachudry zapominają, że każda podwyżka podatków prowadzi do rozwoju "szarej strefy". Tak więc znów wszystko wróci do polskiej normy, czyli wszystko "na czarno" i "spod lady". Dokładnie tak, jak za komuny.

No tak, ale przecież teraz rządzą ci sami ludzie, co 20 lat temu :)
11 sierpnia 2010, 20:56 / środa
Krisblu2 skończył pracę dla PO. Jutro z rana znów go zagnają do roboty. Ostatnio pisał o wzroście wynagrodzeń. A tu taki klops:
odnośnik
11 sierpnia 2010, 21:37 / środa
no i jackowi stg nie styknie teraz na zagrychę, będzie musiał z kolegami czyściochę bez popitki pić
12 sierpnia 2010, 09:55 / czwartek
Kwartał do kwartału spadło rok do roku wzrosło i będzie rosło. Tak że nawet będzie na lepszą wódkę:).
12 sierpnia 2010, 10:01 / czwartek
Krisblu2 się pojawił przed monitorem. Wyspał się, ochłonął, noże teraz nie będzie obrażał rozmówców.

Noc minęła, Krisblu i tak nic nie zrozumiał, a VAT, który miał mieć 15 procent teraz ma 23.
12 sierpnia 2010, 10:03 / czwartek
Pokaż młody padawanie po których wpisach mojej skromnej osoby poczułeś się obrażony.
12 sierpnia 2010, 10:19 / czwartek
Sam sobie przejrzyj własne wpisy. Wczorajsze, w tym temacie. Może coś co Ciebie dotrze, choć prawdę POwiedziawszy szanse są na to znikome.

A MY swoje:
To jest mistrzostwo świata. PO tak ogłupiło swoich wyznawców, ze ci zaczynają pieprzyć androny. I to gadają takie głupoty, które są zaprzeczeniem wszystkiego, co głosili POparańcy. Mało tego: robią to w ich obronie.

A VAT rośnie POdstępnie...
12 sierpnia 2010, 10:28 / czwartek
VAT jednak prawdopodobnie 25%, a nie 23%. A 25% tylko dlatego, że już wyższych stawek w Unii Europejskiej nie ma. Nie wiem tylko, jak będzie z akcyzą na wódę, bo jak wzrośnie, to PO na tym forum całkowicie straci poparcie nawet wśród żelaznego elektoratu.
12 sierpnia 2010, 10:49 / czwartek
1947: Nudny się robisz z tym powtarzaniem w kółko tego samego. Nic nowego nie potrafisz wymyślić to kopiujesz własny jakże "błyskotliwy" tekst.
Zaczynam podejrzewać, że masz jakąś odmianę Zespołu Tourette'a.
12 sierpnia 2010, 10:59 / czwartek
Naciska w czuły punkt?

Czytając niektórych dochodzę do wniosku, że PO tak ogłupiło swoich wyznawców, ze ci zaczynają pieprzyć androny. I to gadają takie głupoty, które są zaprzeczeniem wszystkiego, co głosili POparańcy. Mało tego: robią to w ich obronie.

A VAT rośnie POdstępnie...
12 sierpnia 2010, 11:26 / czwartek
odnośnik
to się nazywa krótka piłka :)
12 sierpnia 2010, 11:31 / czwartek
A to jest gol:
odnośnik

a VAT rośnie, rośnie
12 sierpnia 2010, 11:44 / czwartek
odnośnik

Umiecie PiSiorki coś innego robić niż kopiowanie?
2002 rok :P
12 sierpnia 2010, 11:58 / czwartek
Krzysztofie, Twój problem jest taki, że wydaje Ci się, że polemizuje z Tobą zwolennik PiS-u. Bo Nie potrafisz pojąć, że ktoś może nienawidzić PO sam nie będąc za PiS-em. Tymczasem ja z PiS-em nie mam nic wspólnego i mieć nie chcę. W paru kwestiach moje widzenie świata i tej partii się pokrywają, w większości przypadków - nie.

Natomiast mieć coś wspólnego z PO to byłoby uwłaczać samemu sobie. Bo bardziej zakłamanej formacji POlitycznej PO prostu nie ma. Co udowadniają choćby POprzez POdniesienie POdatków głosząc doktrynę liberalną.

Ale my tu gadu gadu, a platforma VAT POdnosi, POdnosi, POdnosi...
12 sierpnia 2010, 12:06 / czwartek
Krzyż przed pałacem i tak musi pozostać, żeby przypominał lokatorom, że Polska to kraj katolicki i obowiązują w niej normy społeczne wywodzące się z dekalogu, a nie wytyczne z jakiejś tam Unii Europejskiej. A te chrześcijańskie normy mówią m.in.: nie kradnij, nie kłam, nie oszukuj itd. Przyda się ten krzyż pod pałacem, oj przyda.
Znając Bronka i jego zamiłowania w niedługim czasie każe on poobwieszać pałac i okolice (poczynając od dachu, a skończywszy na wnętrzach) flagami niebieskimi z gwiazdeczkami żółtymi, na co o zgodę konserwatora zabytków pytał raczej nie będzie.
A wiadomo, z czym kolor żółty i niebieski kibicom Lechii zawsze się kojarzyć musi.
12 sierpnia 2010, 12:10 / czwartek
Niepoświęcony krzyż, jak doskonale wiesz, to 2 zbite dechy, narzędzie tortur.
Pod tym krzyżem pod pałacem Polska jest wolską a Polak burakiem :)
12 sierpnia 2010, 12:17 / czwartek
Obawiam się, że dla Krzysztofa generalnie Polak = burak. On jest Jewropejczykiem. I to chyba wiele wyjaśnia.

A co tam, Krzysiu, z VAT-em? Ponoć miał być 15-procentowy, a platforma podniosła na 23 %... O, i akcyzę platforma Podniosła...
12 sierpnia 2010, 12:30 / czwartek
Dajcie znać, jak ogłoszą plany podwyżki akcyzy na wódę. Oj ciekawie się będzie wtedy działo, bardzie ciekawie. Chyba że jakoś to wiarygodnie uargumentują - na przykład będą tłumaczyli ową podwyżkę tym, że rząd musi sfinansować wystawienie tablicy i budowę pomnika pod pałacem prezydencki, bo mohery ich do tego zmusiły swymi nieugiętymi protestami.
Mam projekt, żeby uratowac budżet. Zostawic VAT na dotychczasowych stawkach, a opodatkować wszystkie krzyże w Polsce: na kościołach, przydrożne, na budynkach, w urzędach, szkołach i te prywatne na ścianach w mieszkaniach oraz noszone na szyi, a także krzyże na znakach drogowych (nie płacą użytkownicy dróg). Do tych poświeconych (z certyfikatem biskupim) można zastosować preferencyjną stawkę. A do tych z „samowoli budowlanej” jak pod pałacem to stawka powinna być dziesięciokrotnie podwyższona.
12 sierpnia 2010, 12:33 / czwartek
Nie na 23%, a na 25%.

ALE SKORO MIĘDZY CZARNYM A BIAŁYM NIE MA RÓŻNICY, TO JAKAŻ MOŻE BYĆ RÓŻNICA POMIĘDZY 15% A 25%, POMIĘDZY 22% A 23%. NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY! NIE WOLNO NARZEKAĆ!
12 sierpnia 2010, 12:37 / czwartek
Masz rację! Opodatkować Kościół!
12 sierpnia 2010, 12:45 / czwartek
Kościół prowadzi jakiś biznes dla zysku? Ciekawe z jakiego tytułu chcesz opodatkować Kościół, czyli de facto jego wiernych (nas). Chyba że z tytułu ratowania wizerunku PO. Połowa z tacy z każdej mszy w każdej parafii ma wspierać rząd Tuska. Genialne rozwiązanie. Najpierw niech państwo zwróci Kościołowi cały zagrabiony majątek przez komunistów plus zapłaci za bezprawne i niepłatne czerpanie pożytków z tego majątku przez 50 lat.
12 sierpnia 2010, 12:46 / czwartek
w pierwszej kolejności ten ojca donalda :)

odnośnik

kris, która baba na kolanach, to ty????
12 sierpnia 2010, 12:48 / czwartek
Krzysiu jest powtarzalny. Wczoraj zaczął się gotować około południa. Teraz też południe minęło i nerw go chwyta.
Słabo was szkolą w kwestii trzymania nerwów na wodzy.

Ale specjalnie się nie dziwię, że żyłka Ci pęka. też bym się wnerwił, gdybym musiał bronić tych, którzy mnie oszukali.

Ale to nie jest tak. Ty doskonale wiesz, że PO to liberałowie, tylko ten pieprzony VAT musieli POdnieść i tą pieprzoną akcyzę...

I cały czas jesteś sfrustrowany, bo Ty doskonale wiesz, że PO chce dobrze, ale wszyscy są głupi, bo jakoś tego nie widzą.
12 sierpnia 2010, 12:51 / czwartek
Z tytułu tego, że zamiast zajmować się kwestiami religijnymi bawi się w politykę. Wrzuci babcia rydzykowi na tacę połowę swojej emeryturki to 19% podatku poprosimy :).
A może od razu podatek kościelny jak w Niemczech.
12 sierpnia 2010, 12:54 / czwartek
Krzysiu zmienia temat. Ten VAT wyraźnie mu nie w smak, woli wymyślać tematy zastępcze. To co istotne - usuwa na bok. Tak robi cała PO.

ale VAT wzrasta, akcyza się podnosi, a wszystko to "liberałowie" z PO nam załatwili...
12 sierpnia 2010, 12:56 / czwartek
1947: że niby ja się gotuję? ja jestem oazą spokoju, kwiatem na tafli jeziora, zwidy jakieś masz :)
ps. nie napisałeś o vacie
12 sierpnia 2010, 12:59 / czwartek
ha uprzedził mnie
chcesz możemy podyskutować o podatku Vat.
Co chcesz wiedzieć?
Ile wyniosą stawki? Dlaczego rośnie? Jak się go rozlicza?
W jakich terminach? Pytaj konkretnie to odpowiem
12 sierpnia 2010, 13:04 / czwartek
Krzysiu! Ty i oaza spokoju? Wybacz, z socjotechniki mam chyba ciut większe doświadczenie.

POdniosło PO POdatek VAT ? A jak tam z akcyzą? PO też ją POdniesie? Skoro jesteś ekspertem, to uświadom kogo możesz w tej materii...
12 sierpnia 2010, 13:11 / czwartek
POdniosło PO POdatek VAT ? Tak podniosło
A jak tam z akcyzą? PO też ją POdniesie? być może podniesie

No i co z tego? Może ma drukować pieniądze?

W sumie może ciąć wydatki. Masz pomysł jakie? Euro 2012 jak już jeden wymyślił?
12 sierpnia 2010, 13:17 / czwartek
To teraz wytłumacz, jak to jest, ze liberałowie POdnosza POdatki? Jakiekolwiek. No, czekam na Twoją wersję. Jestem strasznie jej ciekaw. Tylko nie tak PO łebkach. ale dogłębnie, ze szczegółami.
1 ..... 5 6 7 8 9 ..... 42
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.520