Gdańsk: wtorek, 22 czerwca 2021
FORUM
Podstrony:


Prawdziwa twarz PO

strona 9/42

13 sierpnia 2010, 09:29 / piątek
POdnoszenie POdatków - nasza nowa specjalność.

Kaczor Donek z ciepłym Bronkiem
13 sierpnia 2010, 09:52 / piątek
Temu szamanowi czary peruwiańskie pomieszały się z zaklęciami irlandzkich druidów-magów i zamiast cudów wynikły z tego same niepomyślne dla Polski i świata wydarzenia, i w skali mikro i makro: kryzys ekonomiczny, wybuchy wulkanów, upadki samolotów, powodzie, cieniowanie Lechii w ostatniej rundzie i przegrana pucharowa z Jagą, klęski piłkarskiej reprezentacji Polski itd...
Dla inteligentnych ludzi wiadome było od dawna, że to fałszywa i oszukańcza franca jest. Ale jak się okazuje, on dodatkowo po prostu przynosi pecha i ściąga same nieszczęścia. Prawie wszystko w kraju idzie niepomyślnie: kurczy się, degraduje, wykazuje tendencję spadkową, dołuje, z wyjątkiem podatków oczywiście.
13 sierpnia 2010, 10:39 / piątek
Najważniejsze , że kurczy się i degraduje poparcie dla PiS :)
13 sierpnia 2010, 11:27 / piątek
Ciekawe co zrobisz, jak donek i bronek zeskoczą z tonącej platformy i utworzą nowe liberalne ugrupowanie. Zostaniesz wierny ideałom, czy pójdziesz za dobronkami??
13 sierpnia 2010, 13:55 / piątek
krisblu napisał:
fakt, rzeczpospolita i dziennik?
jaja sobie robisz?
weź jeszcze superekspres wyciągnij :)

a co do tych biednych spod krzyża, co się na jakże obiektywnym portalu fronda skarżą to faktycznie wstrząsające :)
-------------------------------------------------- -------
Uwaga nie wklejac nic poza linkami z GW bo krisblu powie,że sa nieobiektywne,chociaz pózniej sam wkleił artykuł z frondy który juz według niego jest obiektywny:)Krisblu niestety dla ciebie porazka obywatelska nie przejęła wszystkich środków przekazu w tym kraju.Krisblu to taki mocher porazki obywatelskiej,co by tusk nie zrobił kris bedzie zadowolony :) Chłopak cierpi na zespół Mawrodego
-------------------------------------------------- -------------------------------------------
Obserwując reakcję nieszczęsnych ofiar uwiedzionych przez Donalda Tuska i jego ekipę mam nieodparte wrażenie obcowania z tym samym “syndromem Mawrodego”. Mechanizm jest doskonale psychologom znany i opisany przez nich, a przecież za każdym razem obserwowanie, jak działa, jest pouczające.Człowiek – to podstawowe prawo ludzkiej psychiki – broni swego dobrego wyobrażenia o sobie. Jeśli fakty mówią, że jest idiotą, to zaprzecza faktom. Jeśli ktoś go oszuka, to może to zauważyć tylko do określonego momentu – ale po przekroczeniu pewnej granicy uruchamia w sobie rozpaczliwą obronę poczucia własnej wartości. Od tej chwili, jak molierowski Orgon, obraża się na każdego, kto usiłuje mu otworzyć oczy, i coraz gorliwiej idealizuje tego właśnie, kto z niego zrobił durnia.

Tknięty tym syndromem osobnik wścieka się, bluzga wszystkim, którzy usiłują mu przemówić do rozumu, odrzuca najoczywistsze argument, słowem, ze wszystkich sił nie przyjmuje prawdy do wiadomości – bo prawda, musiałby to sam przed sobą przyznać, jest taka, że okazał się naiwnym głupkiem.
13 sierpnia 2010, 14:07 / piątek
hyhy tak sobie to tłumacz
rzeczywistość jest inna :)
13 sierpnia 2010, 14:09 / piątek
Ciekawe jaka ? udzielasz sie w młodzieżówce platformy czy Donek to jakas rodzina:)
13 sierpnia 2010, 14:53 / piątek
Po przekroczenie swoistego emocjonalnego rubikonu, ci ludzie już nie potrafią przeorientować swojego myślenia, bo tym samym musieliby się przyznać przed samymi sobą do wstydliwej omyłki i do tego, jakimi łatwowiernymi, naiwnymi i podatnymi na manipulację okazali się w istocie. Zniesienie tego dyskomfortu nie jest rzeczą przyjemną i łatwą, a już zwłaszcza dla osób, których mentalnie nie przygotowanie są do takiej konfrontacji, gdy ich cele życiowe sprowadzają się właśnie do poszukiwanie rzeczy łatwych i przyjemnych, a wymagania od życia są wyłącznie prozaiczne i przyziemne (święty spokój, normalność, pełna lodówka, ciepłe kapcie, ulubiony serial wieczorny, zimna wódka z kolegami).
W tym typie postawy części tzw. żelaznego elektoratu pełowskiego można też odnaleźć cechy typowego syndromu ofiary i kata. Przypomina to choćby sytuację przemocy w rodzinie, kiedy maltretowana kobieta daje nieustannie swojemu katowi-mężowi, nałogowemu alkoholikowi, kolejne szanse na poprawę, wybacza mu i nawinie wierzy, że on się kiedyś zmieni, poprawi na lepsze, będzie taki jak dawnej atrakcyjny, rycerski, zabiegający o jej względy z uśmiechem na ustach i naręczem róż.
Ten niewytłumaczalny pokład chorobliwego zaufania stojący w jaskrawej sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem to również ten sam mechanizm psychologiczny, jak czasami obserwowany jest w przypadku niektórych przestępstw np. porwań, kiedy uprowadzona ofiara po pewnym czasie zaczyna odczuwać sympatię i wręcz empatie do przestępcy, nie tylko poddaje się biernie jego woli, lecz wręcz zaczyna z nim współpracować.
Z pokrewnym w swoim psychologicznym aspekcie fenomenem społecznym jak zaufanie do platfusów mieliśmy już do czynienia w Polsce na początku lat 90-tych, kiedy powstały liczne piramidy finansowe, systemy argentyńskie, różne szemrane kasy oszczędnościowe, które oczywiście musiały upaść, bo były prowadzone przez oszustów. Na wszelkie ostrzeżenia rozsądnych ludzie reagowali oni śmiechem, kpiną, a czasem histerią, albo też zatykali uszy. A kiedy stało się to co nieuchronnne, to pamiętamy te zrozpaczone tłumy stojące pod zamkniętymi biurami i obwiniające o przepadek swoich oszczędności nie tychże biznesmenów-oszustów, ale rząd, solidarność, demokrację, Bóg wie kogo jeszcze, ale tylko nie tych, którzy ich naciągnęli na obietnicę szybkich i łatwych zysków i następnie okradli itp.
13 sierpnia 2010, 16:08 / piątek
Zwłaszcza ci co się dorzucili rydzykowi na ratowanie stoczni :)
13 sierpnia 2010, 16:48 / piątek
Krisblu to taka peowska hasbara
odnośnik
odnośnik
więc szkoda polemiki na niego : )
zresztą afarałów popierają ludzie jakoś z nimi powiązani lub
niezbyt bystrzy , bo chyba tylko tacy sądzą że to partia liberalna, wolnorynkowa
a przecież PO to tylko zakłamane komunistyczne świnie.
14 sierpnia 2010, 02:46 / sobota
Pinochet, nie doceniasz ich. To nie są zwykłe komunistyczne świnie. To bardzo interesowni ludzie.
Tylko maja POparcie wśród ogłupionych przez siebie. Ci walą w klawisze takie głupoty, że często im samym wstyd przed sobą. I co najciekawsze - te gamonia tłuką w klawisze za frajer. Tak ich ogłupili.

My tu gadu gadu, a VAT za sprawą "liberałów" POdstępnie rośnie...
15 sierpnia 2010, 12:05 / niedziela
Luźne gadki, to i skojarzenie luźne:
twarz PO:

POtwarz
15 sierpnia 2010, 12:52 / niedziela
1947 masz straszne kompleksy na punkcie PO i Prezydenta chyba żyjesz tylko nienawiścią taką jak te oszołomy siedzące pod krzyżem w Warszawie co drugi twój post na tym forum to wyrazy nienawiści do PO rządu i pary prezydenckiej to zaczyna przechodzić w fobię lub jakieś natręctwo chłopie ogarnij się bo możesz skończyć w psychiatryku wtedy Lechia straci dzielnego kibica i wielkiego wojownika tego forum
15 sierpnia 2010, 13:09 / niedziela
odnośnik onet
odnośnik wirtualnapolonia
15 sierpnia 2010, 13:34 / niedziela
Moja nienawiść do PO jest wprost proporcjonalna do POgardy, jaką ludzie tej partii mają do obywateli naszego kraju.
Partia złodziei większych i mniejszych, która za pieniądze sprzeda wszystko i wszystkich. Ciebie, Twój dom, Twoje osiedle. W Polsce nie ma już wielu polskich rzeczy. Huty - sprzedane. Stocznie - sprzedane. Energetyka - sprzedana. Banki - sprzedane. Fabryki - sprzedane. Wywóz śmieci - już też nie polskie firmy to robią.
Zostały jeszcze kopalnie i ziemia (ale tylko dlatego, że PSL przed 20 lat się stawiało wszystkim rządom chcącym odsprzedawać ziemię cudzoziemcom).

Ty może tego nie widzisz. Bo Ciebie to nie interesuje. Dlatego Tobie ONI wmówią, że są cool, Popierają ich tylko światłe, europejskie umysły. A ich wrogowie to zaściankowcy, katofaszyści, mohery, generalnie: takie półdebile które wcześniej czy później wylądują w psychiatryku.

I pamiętaj: to PO, partia "liberałów", która mówiła o 15 % POdatku liniowym dla wszystkich własnie POdniosło POdatki.
A Ty ich POpierasz, mimo, że naruszają Twój interes. TO SIĘ NADAJE DO PSYCHIATRYKA
15 sierpnia 2010, 14:06 / niedziela
Ale jatka z tym pomnikiem.Niech komoruski z tuskiem kładą ruskom wazelinę we własnym imieniu,naród upokorzyli już wystarczająco.TERAZ CZEKAM NA POMNIK KU CZCI SS I GESTAPO , PRZECIEŻ SZACUNEK DLA ŻOŁNIERZY LEŻY W POLSKIEJ TRADYCJI. WARTO POKAZAĆ NIEMCOM, ŻE TAK SAMO ODNOSIMY SIĘ DO ICH POLEGŁYCH. BYŁOBY TO DOBRYM GESTEM W STOSUNKACH POLSKO-NIEMIECKICH - GDZIE JA ŻYJE, KIM JEST KOMORUSKI?!???!?!?!!??!?!??!
15 sierpnia 2010, 17:49 / niedziela
1947 czy twoje pisanie o PO coś zmieni ? chyba nic więc jest to tylko bicie piany które nie prowadzi do niczego jedynie od czasu do czasu jest powodem kłótni tutaj
15 sierpnia 2010, 18:11 / niedziela
Kropla drąży skały. Nawet ty, Rattevar, nieco zmieniłeś ton po przeczytaniu odpowuedzi. Zapewne jakieś przemyślenia jednak miałeś.
Wiem, że niektórzy PO-mani są tak nakręceni, że nie dopuszczą do siebie myśli o tym, że zostali zrobieni w bambuko, o czym pisze Ziemkiewicz (odnośnik do artykułu ktoś podał we wcześniejszym poście - polecam), ale czasem komuś łuski z oczu spadną.
Ponadto jestem takim upierdliwcem, że to sami pisze nie tylko tutaj.

I - pamiętaj. To PO POdniosło VAT, a teraz stawia POmniki bolszewikom. Tym, którzy grabili i rabowali wschodnią Polskę w 1920 roku.
15 sierpnia 2010, 18:19 / niedziela
Twarz naczelna PO, czyli Palikot: "Przyjdzie taki dzień, że Jarosław będzie już rozmawiał z siłami ostateczności. Być może jeszcze w tym roku. I wówczas uznamy, że to był naprawdę dobry rok. Tego się trzymam, w to wierzę."

Jakiego kalibru kurwą trzeba być, żeby coś takiego powiedzieć?
Można z tego wywnioskować, że palikotowskie "my", jak mniemam - PO, jest zadowolone z największej katastrofy w historii III RP. Żarty Palikota o zastrzeleniu i wypatroszeniu Jarosława są w kontekście tej wypowiedzi jeszcze czarniejsze i smutne.

Nie zdziwię się, jak znajdzie się w Polsce ktoś mniej zrównoważony, który chwyci klamkę, pojedzie do Biłgoraja i najzwyczajniej w świecie zapoluje na świnię.
15 sierpnia 2010, 21:29 / niedziela
Ze zdumieniem przyjmuję informacje, że władze naszego kraju (podobno przy aktywnym zaangażowaniu prezydenta Komorowskiego) budują cmentarz żołnierzy bolszewickich, którzy zginęli w czasie wojny 1920 r. Od razu na początku chcę zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko temu, żeby taki cmentarz powstał. Jeśli władze Rosji chcą taki cmentarz zbudować, Polacy powinni im to umożliwić (oczywiście wszelkie szczegóły techniczne powinny zostać z nami przez Rosjan uzgodniona). Ale cmentarz taki powinien powstać z inicjatywy i za pieniądze Rosji!

Przypomnę, że polskie cmentarze, w tym groby naszych bohaterów narodowych, np. Orląt Lwowskich, są odnawiane i przywracane do dawnego wyglądu (po bezczeszczeniu ich przez władze sowieckie) za nasze pieniądze i to przy dużych kłopotach organizacyjnych ze strony państw, na terenie których się obecnie znajdują.

W ostatnim czasie byłem po raz kolejny we Lwowie. Na Cmentarzu Łyczakowskim niszczeją przepiękne, historyczne nagrobki na mogiłach powstańców listopadowych i styczniowych. Łzy same pojawiają się w oczach, gdy widzi się kamienne czapki żołnierzy – powstańców 1831 r. - które upływ czasu roztrzaskał niczym kule i szable w czasie bitew. Z najwyższym trudem można odczytać i to coraz rzadziej nazwiska naszych przodków, którzy narażali życie i umierali, walcząc o Niepodległość. Monumentalny grób Juliana Ordona, dowódcy opiewanej przez Adama Mickiewicza reduty, wymaga odnowienia. Takie przykłady można mnożyć.

Kilkadziesiąt kilometrów od Lwowa pod Zadwórzem, zwanym Polskimi Termopilami, jest maleńki cmentarzyk i górujący nad nim pomnik, także wymagający odnowienia. Żeby tam dojść (dojechać się nie da), trzeba 2 kilometry iść torami od drogi przy tamtejszej stacji kolejowej. Leżą tam żołnierze, którzy uratowali Polskę w 1920 r. przed bolszewikami! Z wielkim bólem przyjmuję tłumaczenie, że nie ma pieniędzy, aby tym wszystkim się zająć, tak jak by się chciało. A przecież trudno wymagać, aby za nas Polaków robili to np. Ukraińcy. Ale jeśli tak, to dlaczego za nasze pieniądze jest budowany cmentarz dla żołnierzy bolszewickich? Pomijam fakt, że żołnierze ci pod Warszawą nie byli na wycieczce krajoznawczej, tylko chcieli „uszczęśliwić” nas i Europę komunizmem. Ciało każdego zmarłego po śmierci zasługuje na szacunek. Ale niech za ten szacunek i cmentarz płacą Rosjanie, a nie my!

Gdy dochodzą mnie tego typu informacje, zawsze przypominają mi się słowa piosenki autorstwa Leszka Czajkowskiego: „Gdy narodowa trwa rozwałka, jakże brakuje nam Marszałka, gdy bajzel robi się nieludzki, z grobu powinien wstać Piłsudski”.

odnośnik
15 sierpnia 2010, 21:38 / niedziela
Tak sobie ostatnio czytałem co premier i marszałek sejmu mówili przed wyborami, co mówił minister finansów i skontrastowałem to z działaniami po wyborze prezydenta. Dochodzę do wniosku że jednak Węgrzy są narodem mądrzejszym od Polaków, przykre ale prawdziwe gdy tam premier przyznał że kłamał przed wyborami, a finanse państwa upadają ludzie wyszli na ulice i po roku wybrali inną partię. Zaś w naszym kraju ludzie nie tylko nie wyszli by walczyć o to za czym głosowali ale nawet znaczna część z nich usprawiedliwia tą "delikatną" zmianę retoryki i "delikatne" ruchy w podatkach. Jak dla mnie jest to chore
15 sierpnia 2010, 22:11 / niedziela
Rettever skoro pisanie 1947 nic nie zmieni to czemu tak przejmujesz się jego postami ?
h. cumberdale teraz już wiesz czemu okrągłostołowe rządy nie ułatwiają dostepu do broni Polakom : )
Skromne groby mogli postawić ale nie pomnik dzikiemu najeźdźcy stawiać. Ale wybrały pachołka WSI to czego sie spodziewac ?
odnośnik
odnośnik
15 sierpnia 2010, 23:04 / niedziela
"Polsko obudź się!"
I się Polska obudziła. Tylko trochę inna niż mohery sobie wyobrażały. A teraz nie mogą w to uwierzyć :).
Miała być kolejna lustracja a jest głęboka frustracja :D

Z POzdrowieniami :D
15 sierpnia 2010, 23:26 / niedziela
krisie, Polska nie śpi, Polska chrapie, a ruskofil i germanofil rozkradają Ją w najlepsze. Siedzą sobie zdrajcy na najwyższych urzędach Państwowych i robią sobie jaja, bo Polska chrapie.

Twój poziom dyskusji jest żenujący. Robisz z siebie durnia, tak samo jak niesiołowski i palikot. Nie masz za grosz szacunku do Polaków, co chwilę im ubliżając. Możesz mieć swoje poglądy, ale czasy jedynie słusznej prawdy już dawno minęły. Ci co myślą inaczej niż ty, często mają dużo większą wiedzę od ciebie. Pamiętaj że te "stare, głupie mochery", pamiętają jak wprowadzano w Polsce komunizm i widzą w działaniach donka i bronka analogię tych działań.

I jeszcze jedno- wiara w Boga i Kościół Katolicki w historii Naszej Ojczyzny odegrały znaczącą rolę. To m.in dzięki Kościołowi udało się Polakom odzyskać niepodległość po 150 latach zaborów. To m.in. dzięki Kościołowi udało się w Polsce obalić komunę. I to są fakty, z którymi mam nadzieję nie będziesz dyskutował.

Teraz dzięki takim ludkom jak ty, pod hasłem "liberalizm" wraca komuna. Wracają portrety "jedynej głowy narodu", cmentarze i pomniki dla bolszewików itp.
15 sierpnia 2010, 23:56 / niedziela
I wszysko jasne dlaczego pomnik bolszewikom stawia Komoruski : )
odnośnik
plus
odnośnik
a krisblu to przecież hasbara : )
16 sierpnia 2010, 09:22 / poniedziałek
"Ci co myślą inaczej niż ty, często mają dużo większą wiedzę od ciebie. Pamiętaj że te "stare, głupie mochery", pamiętają jak wprowadzano w Polsce komunizm i widzą w działaniach donka i bronka analogię tych działań."

Trzeba naprawdę mieć zerową wiedzę historyczną żeby takie porównania robić. Poczytaj sobie Panie wielce oświecony patrioto. Jak wyglądało wprowadzanie PRL. A potem na kolanach śmigaj na jasną Górę podziękować, że teraz jest demokracja. I że wybiera naród w wolnych wyborach. A że wybiera nie tak jak chcesz to nie jest powód do obrażania się. Po prostu świat wygląda inaczej. Pogódź się z tym bo się będziesz męczył :)
16 sierpnia 2010, 09:48 / poniedziałek
Krzysiek żyje w przeświadczeniu (czy też: ma nadzieję), że to co wokół nas jest demokracją. Tymczasem politolodzy dość zgodnie twierdzą, że przy obecnym rozwoju techniki medialnej żyjemy w świecie "mediokracji".
Znakomita większość ludzi nie rozumie otaczającego ich świata. Całości nie ogarnia nikt (nie ma ludzi którzy znają się na i na produkcji cementu i na energetyce jądrowej i na historii konfliktów grecko - tureckich oraz na poławianiu krewetek i lotach kosmicznych), zatem media podsuwają nam tzw ekspertów przy każdej okazji.
I tu zaczyna się problem. Eksperci narzucają nam sposób interpretacji zdarzeń. Tymczasem media tak dobierają owych ekspertów, by indoktrynowany został przerobiony na modłę jaką życzą sobie nadawcy. Niekoniecznie jest to zgodne z rzeczywistością.
Ale krisblu wie lepiej (oczywiście PO POdpowiedzi ekspertów).

Widzisz Krzysiu, jedni są ciemni, moherowi i sfrustrowani, inni to światli, oczytani europejczycy. Wszystko według założeń propagandy.

I pamiętaj: PO POdnosi POdatki.
16 sierpnia 2010, 10:51 / poniedziałek
Krisblu2- blond rakieta to raczej patriotka ;-))) No ale w świecie równości jakie to ma znaczenie?? ;-)

A co do PRL, to jak został wprowadzany??
Czyż nie było ogólnonarodowego zrywu?? "Wieś z miastem, miasto z wsią".

Były też wybory i referendum.

Było szkalowanie kościoła. Wartości narodowe, były tożsame z wartościami przekazywanymi przez Kraj Rad.

Pomniki przyjaźni polsko- radzieckiej były budowane na potęgę. Potem zaczęły się portrety tow lenina, stalina i gomułki.

No i było usuwanie niewygodnych polityków, którzy mieli inne spojrzenie na jedynie światłą władzę.

Ludzie tak jak teraz, bali się powrotu "wyzyskiwaczy i kułaków, wrogów Narodu Polskiego", mając nadzieję że tylko komunizm może doprowadzić ich do szczęścia i dobrobytu.

No i jak się skończyło?? Nieudolna władza i szastanie pieniędzmi doprowadziły kraj do bankructwa. Kolejne pożyczki i drukowanie pieniędzy tylko przedłużało agonię. Ale przyzwyczajona do władzy "elyta", ni chuja nie chciała jej oddać. Jak ktoś wyszedł na ulicę, to zomo robiło swoje.

Teraz przypomnij sobie rządy aws (poprzednika peło), jak rozwiązywano problemy z protestującymi. Przypomnij sobie akcję "widelec", zorganizowaną przez schetynę. I zobacz, co się robi z ludźmi, którzy bronią krzyża.

Dalej nie widzisz analogi??
Czy już tylko udajesz, bo wiesz, że ktoś z ciebie zrobił idiotę??
16 sierpnia 2010, 11:05 / poniedziałek
"Były też wybory i referendum."

Sfałszowane. Uważasz, że teraz wybory były sfałszowane? Jeżeli tak to raczej z Ciebie ktoś robi idiotę.
16 sierpnia 2010, 11:25 / poniedziałek
"Po propozycji wprowadzenia wyższych stawek VAT rozważana jest kolejna metoda ratowania złej sytuacji budżetowej. (...) Ministerstwo Finansów analizuje, jakie skutki dla banków wywołałby dodatkowy podatek. Z naszych informacji wynika, że obliczenia resortu mówią o pozyskaniu 1,4 - 1,5 mld zł dochodów budżetowych" - podaje piątkowa "Rzeczpospolita".

odnośnik

"Nasz kraj jest na 52. miejscu wśród 162 państw, które uwzględniono w raporcie (kończącym się na ostatnich dostępnych danych – za 2007 rok), z 28,1-proc. udziałem szarej strefy w PKB. To w przeliczeniu na tegoroczny PKB oznaczałoby ponad 390 mld zł poza oficjalnym obiegiem.....Ekonomiści przestrzegają, że nieuproszczenie przepisów podatkowych i równoczesne podwyższanie stawek VAT może szarą strefę zwiększyć. Nieoficjalnie szacuje się, że pracuje w niej co dziesiąty Polak."

odnośnik

"Rząd planuje w WPFP, że w latach 2010 – 2013 sprzeda majątek o wartości 55 mld zł. Można się domyślić, patrząc na spółki, których to dotyczy (energetyka, finanse), że w większości zostaną one sprzedane inwestorom zagranicznym. OFE prawdopodobnie niewiele kupią lub nie kupią nic, jeżeli im minister Fedak z ministrem Rostowskim zabiorą pieniądze, żeby zasypać rosnącą dziurę w ZUS. W tym czasie dług publiczny wzrośnie z 670 mld złotych do ponad 920 mld złotych. Zatem zostaniemy jak gołodupcy, bez żadnych aktywów (kupi zagranica), z olbrzymimi długami (długi będą nasze, polskie). Liczba urzędników administracji publicznej zbliży się do 500 tysięcy (w 1990 roku było 159 tysięcy), a na skutek działania reguły wydatkowej Rostowskiego udział wydatków sztywnych w budżecie sięgnie 90 procent, bo już teraz sięga 75 procent."

odnośnik

"...zresztą co z przyczyn obiektywnych nie zostało zrealizowane teraz zostanie w kolejnej kadencji..."
16 sierpnia 2010, 11:26 / poniedziałek
Krzysiu, teraz się nie stosuje tak prymitywnych sposobów jak fałszowanie (choć nawoływanie do pobierania zaświadczeń umożliwiających głosowanie gdziekolwiek zrobiło na mnie wrażenie, tym bardziej, że WIEM iż część z tych zaświadczeń była kserowana, a nawoływało do ich pobierania - PO).
Teraz nad ludźmi "pracuje się".
To się nazywa socjotechnika. przeczytaj mój poprzedni post. Zresztą socjotechnikę stosujesz również Ty, choć w mikroskali. Zauważyłem, ze nigdy nie odpowiadasz na trudne pytania.

Jak wprowadzano u nas komunę? Wniesiono ją na sowieckich bagnetach i czołgach. Gwałcąc, rabując i mordując. A teraz PO stawia gwałcicielom i rabusiom POmniki.

Ale żebyś się troszkę poddenerwował:

Pamiętaj o POdnoszeniu POdatków przez Twoją ulubioną formację POlityczną.
16 sierpnia 2010, 11:28 / poniedziałek
1947 piszę teraz spokojniej bo jestem chyba za stary na kłótnie polityczne wiem że nie prowadzi to do niczego konstruktywnego jedynie narasta wspólna nienawiść
druga rzecz mam dobry nastrój po wczorajszym zwycięstwie rezerw :)
16 sierpnia 2010, 12:43 / poniedziałek
Krisblu2- czy tylko "wybory i referendum" jest dla ciebie argumentem naciąganym, a z całą resztą się zgadzasz???

No i dla twojej wiadomości, gdzie napisałem że wybory zostały sfałszowane???
16 sierpnia 2010, 12:53 / poniedziałek
"Dalej nie widzisz analogi??"

Tamte wybory zostały sfałszowane i każdy o tym wie. Więc po co je wymieniasz?
Zresztą żadnej analogii z tamtymi czasami obecne nie mają. Jeżeli komuś się tak wydaje to odsyłam np do publikacji IPN.
16 sierpnia 2010, 13:13 / poniedziałek
Cieszę się z dobrego nastroju kolegi Rettevera

Natomiast Krzysiu, jak zwykle. Jak najdalej od meritum.

"...socjotechnikę stosujesz również Ty, choć w mikroskali. Zauważyłem, ze nigdy nie odpowiadasz na trudne pytania."

No i najistotniejsze:
Pamiętaj o POdnoszeniu POdatków przez Twoją ulubioną formację POlityczną.
16 sierpnia 2010, 13:19 / poniedziałek
Do końca tego roku przybędzie w Polsce 80 tys. bezrobotnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według dziennika, bezrobotnych zacznie przybywać już jesienią, bo wtedy skończy się zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Spadek bezrobocia odnotujemy dopiero w 2011 roku. Ekonomiści są jednak zgodni, że rządowe prognozy, zgodnie z którymi do 2013 roku bezrobocie spadnie z poziomu 12,3 do 7,3 proc. są nierealne.

Przez najbliższe dwa lata nie należy spodziewać się również zauważalnego wzrostu płac. Wysokie bezrobocie ogranicza pozycję negocjacyjną pracowników w sektorze prywatnym, a w sferze budżetowej wiąże się to z ogłoszonym przez rząd pakietem oszczędnościowym.

(ks/Dziennik Gazeta Prawna)
16 sierpnia 2010, 13:29 / poniedziałek
Z wolnymi wyborami mamy do czynienia wtedy, gdy ludzie mają pełny dostęp do informacji i dokonują w pełni świadomego wyboru. Jeżeli w mediach nie ma pluralizmu, a prawie wszystkie media nachalnie lansują jedną opcję i odpowiednio sterują i filtrują informacjami, jeżeli na usługach tej opcji są nawet ośrodki sondażowe, to o jakim świadomym wyborze my tu mówimy? Chyba o takich samych wyborach jak na Białorusi, gdzie wygrywa od kilkunastu lat Łukaszenko. Nie musi wcale dokonywać fałszerstw, bo on rzeczywiście ma realne poparcie, tylko że jest to poparcie przestraszonych, zmanipulowanych lub uwikłanych w system ludzi. Na Kubie, gdyby dziś odbyły się wolne wybory, to komuniści z Fidelem na czele też spokojnie zyskaliby ok. 70-80% poparcia (jeśli nie więcej).
Dopóki media i dziennikarze nie będą na usługach prawdy i przyzwoitości, a będą się wysługiwać jednej opcji, o wolnych, uczciwych i równych wyborach nie ma co mówić.
16 sierpnia 2010, 13:32 / poniedziałek
Krisblu2- tamte wybory nawet gdyby nie były sfałszowane, wyniki byłby podobne. komuniści mieli za sobą wszystkie możliwe wtedy środki masowego przekazu. Mieli też za sobą wojsko, oraz gwardię narodową. Do tego ciemny naród, wierzył w nich jak w Boga, bo bał się powrotu dziedziców i właścicieli fabryk. A tak, wydawało im się, że dostali za darmo ziemię i fabryki.

No ale dalej czekam, aż ustosunkujesz się do kolejnych przykładów podanych przeze mnie. No chyba, że są one dla ciebie bezsporne???
16 sierpnia 2010, 13:46 / poniedziałek
Zeto: przeczytaj sobie bo gadasz głupoty. odnośnik
Masz i "oficjalne" wyniki i prawdziwe. Zobacz jakie są różnice.

A co do mediów to jest pełna wolność. Jest i GW jest i GP. Każdy może czytać, słuchać, oglądać to co chce. Tak samo każdy dziennikarz, historyk, itp może pisać co chce, z tym że ich obowiązkiem jest pisanie prawdy a nie wysysanie z brudnego palca bzdur jak Zyzak.
Ale to moherom nie pasuje i płaczą "media są nieobiektywne", "naród jest oszukiwany" itd. A to po prostu świat wygląda zupełnie inaczej :)
16 sierpnia 2010, 13:53 / poniedziałek
na wikipedii to i ja mogę sobie definicję napisać :)

odnieś się do pozostałych przykładów.

Chyba że uważasz je za bezsporne.
16 sierpnia 2010, 14:57 / poniedziałek
Zeto - nauczy nas Historii
Zeto - powie nam że wybory byly sfałszowane ..
Zeto - wyrzuci murzyna z boiska
Zeto - wreszcie sam obniżyłby podatek o 1 a moze nawet wiecej procent...
Zeto - wyrzuci Donka z trybun na Lechii
Zeto - sam poprowadzi skauting na Lechii ... bo narazie poprostu mu nie płaca ...
Zeto - to chyba fajny gość ...
Zeto - sądząc po wpisach to jakiś pracownik naukowy co najmniej z UG
Zeto - jest niemal omnibusem ....
Zeto - zna odpowiedź na każde nurtujące Cię pytanie ....
Zeto - powie Ci jak coś powinno wyglądać jeśli sam nie wiesz ...
Zeto - powinien siedzieć zamiast Bronka w belwederze ....
Zeto - ...co by było gdyby Cie nie było ? jesteś dla mnie jak kononowicz na przeciwnym biegunie !
pozdrawiam cię Zeto !
fan :)
16 sierpnia 2010, 15:00 / poniedziałek
Zeto: Wszystkie są sporne, nie ma żadnej analogii do tego co się dziej dziś.
Wtedy były ruskie bagnety, więzienia itd. Pokaz mi teraz jeden ruski bagnet niewolący naród i jednego więźnia politycznego.
To że demokratyczna większość woli inny model państwa i inna ekipę u władzy nie oznacza, że jest to ślepy i bezrozumny motłoch. A jedyną słuszna prawdę głoszą mohery z Kaczyńskim, Macierewiczem Giżyńskim Kurskim i cała reszta .
16 sierpnia 2010, 15:01 / poniedziałek
Z tym wyrzuceniem donka z trybun Lechii to niegłupie:)
16 sierpnia 2010, 15:17 / poniedziałek
Szef TVN24 po nowych wyborach do dziennikarzy: Kochani, przez dwa lata waliliśmy w obóz rządzący. Tak dalej byc nie może. Jesteśmy telewizją niezależną i to zobowiązuje. Teraz będziemy kopać w opozycję.

PO a złota rybka ....

Facet wybrał się na ryby. Zarzuca wedkę, czeka, nagle spławik się rusza, więc gość wyciąga rybkę.
- Powiedz rybko, jesteś może ze złota?
- Nie. Z PO.
- Eee, to ty pewnie nie spełniasz życzeń?
- Nie, ja tylko obiecuję.

Studniówka Tuska. Rudy cudotwórca przemawia, chwaląc się osiągnięciami swego rządu. Mija godzina, dwie, trzy... Premier śmiało przechodzi od osiągnięcia do osiągnięcia.
- A tuż pod Mszczonowem Platforma Obywatelska doprowadziła do uruchomienia nowej, ekologicznej elektrowni, gdzie, zamiast węgla, pali się torfem - chwali się Tusk.
Głos z sali:
- Ale ja tam byłem, tam nie ma żadnej elektrowni!
Premier niezrażony peroruje dalej:
- A dzięki staraniom Platformy Obywatelskiej, niedaleko Jasła, wybudowaliśmy eksperymentalny odcinek autostrady siedmiopasmowej!
Tenże głos z sali:
- Ale tam kur**a nie ma żadnej autostrady!
Nie wytrzymał w końcu Schetyna i wkur****y krzyczy:
- A ty, gościu, zamiast wozić się po Polsce, lepiej byś TVN24 pooglądał

TVN- Tusk Vision Network

T.U.S.K - Tu Usłyszycie Same Kłamstwa
16 sierpnia 2010, 15:19 / poniedziałek
Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska:
Poniedziałek Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do kraju.
Wtorek Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.
Środa
Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą 1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by podjąć pracę w polskich szpitalach.
Czwartek
W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie --- UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie transportowane mięso z Polski do Rosji.
Piątek
W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i 320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury - przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin
Sobota
Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto wprowadził poszóstne becikowe i
ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet tysięcy.
Niedziela
Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.
P.S.
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by jabłka już nigdy nie drożały.
16 sierpnia 2010, 15:22 / poniedziałek
Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?
Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek.
Zdrożała żywność, prąd i gaz,
mogę obiecać coś jeszcze raz..

Donald Tusk wybrał się z prezentami dla dzieci na ubogie tereny wschodniej Polski.
- Grzeczne były dzieci? - pyta Tusk.
- Bardzo!
- Świetnie.. ale dlaczego są takie chude ?
- Bo nie jedzą.
- Nie jedzą... a jak nie jedzą, to prezentów nie dostaną!

Coś dla gimnazjalistów:
Twoja stara głosowała na Tuska (zasłyszane rano w tramwaju)
16 sierpnia 2010, 15:27 / poniedziałek
Demokratyczna większość woli jak się ją w du... pie...li.
Taka jest prawda naszych czasow i prawda ekranu.
Teraz są inne przecież czasy, inna są też definicje: miłości, wolności, prawdy i uczciwości. Nie ma już jednej słusznej prawdy, bo prawda jest pluralistyczna. Wyślij SMSa, kliknij myszką, zadzwoń na audiotele, wrzuć kartkę do urny, a prawda zostanie wybrana. Dodatkowo masz szanse na wylosowanie rocznej prenumeraty GW.
Jak kogoś sąd nie skazał, bo koledzy imunitetu nie uchylili, to jest on uczciwy i praworządny obywatel, wzór cnót obywatelskich. Bo taka jest dziś definicja uczciwości.
Wszystko jest sporne, nie ma żadnej analogii tego co się dziś dzieje do tego co dawniej bywało.
16 sierpnia 2010, 18:15 / poniedziałek
Zeto co Ty bredzisz że Polacy chcieli władzy komuchów po wojnie ? Aż wstyd i hańba. Po raz pierwszy krisblu ma racje.

castorp
16 sierpnia 2010, 13:29 / poniedziałek
Dopóki media i dziennikarze nie będą na usługach prawdy i przyzwoitości, a będą się wysługiwać jednej opcji, o wolnych, uczciwych i równych wyborach nie ma co mówić.

a co powiesz o tej pisowskiej kurwie dziennikarskiej ?
odnośnik
Ale masz racje, popierają 1 partie, partię okrągłego stołu : )
A tłum z zasady jest głupi.
16 sierpnia 2010, 19:47 / poniedziałek
Pinochet- a uważasz że po manifestach lipcowych i przy obecności rokosowskiego w Polsce mieli inne wyjście?? Wyniki wyborów, nawet gdyby nie były sfałszowane, dałyby zwycięstwo komuchom. Cała ciemnota omamiona wizją "wspólnego państwa" głosowałaby na komunę.

Slawek- bardzo merytoryczne argumenty, podnoszące poziom dyskusji.
Również ciebie pozdrawiam.
16 sierpnia 2010, 22:50 / poniedziałek
Jaka ciemnota? Ciemnoty/marginesu było mało , poszło to do UB czy PPR. A siły Ciemnogrodu były przeciw komuchom sercem i rozumem bo na własnej skórze się przekonały czym są komuchy.
Zresztą w 1920 roku jakoś wszystkie warstwy społeczne zjednoczyły się przeciw bolszewikom i były odporne na hasła "antypańskie", czy to chłopstwo czy robotnicy.
Dziwne że takie brednie piszesz :)
Wyniki z Małopolski mimo terroru i szpicli
na 1. pytanie "tak" odpowiedziało 26,9%, "nie" 73,1%, na 2. - "tak" 42,0%, "nie" 58,0%; na 3. -"tak" 66,9%, "nie" 33,1%.
Społeczeństwo wykazało olbrzymią dojrzałość polityczną, traktując głosowanie jako plebiscyt za lub przeciw komunizmowi. PPR, PPS i SL wezwały do głosowania „3 x TAK” (czyli pozytywnej odpowiedzi na trzy pytania – tu w skrócie – o zniesienie Senatu, reformę rolną, granicę na Odrze). PSL przede wszystkim dla odróżnienia od komunistów wezwało do głosowania „NIE” na pierwsze pytanie; konspiracyjne środowiska niepodległościowe związane z WiN – do głosowania „NIE” na dwa pierwsze pytania; organizacje zbrojnego podziemia w większości nawoływały do głosowania „3 x NIE”. Oszacowane po latach prawdziwe wyniki referendum pokazały, że mimo zmobilizowania olbrzymich sił policyjno-wojskowych, nacisku na obywateli i akcji zastraszania co najmniej trzy czwarte ludności opowiedziało się przeciw blokowi komunistów i ich sojuszników. Było to także potwierdzenie siły PSL, chociaż wyniki sfałszowano i ogłoszono, że oddano 68 proc. głosów „3 x TAK”.
odnośnik
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.344