Gdańsk: wtorek, 29 września 2020
FORUM
Podstrony:

Nasze Flagi (temat zbiorczy)

strona 2/3

8 listopada 2010, 15:29 / poniedziałek
Akurat używam IE8:/

Podejrzewam że przy tej technice co był robiony szal to wtedy BKS w herbie było nie do wykonania:) Troche nie wyjściowo wygląda to KS a obok BKS, ale co tam. Może Joker wiesz coś więcej o tej fladze, skąd pomysł, kto za nim stoi itp itd. Co do techniki to druk i śmierdzi mi Szulcem z Łodzi;)

Ogarnięcie szali mega wyzwanie, ja nie jestem specem w tej dziedzinie, ale pewnie nie jeden zbieracz by pomógł. Przy zakupie nowych często powtarzają sie te same nicki, więc paru zapaleńców z kolekcjami musi być;)

Aejaejao!!!
24 listopada 2010, 08:56 / środa
Nowa czy jakaś starsza odkopana?
odnośnik
24 listopada 2010, 10:17 / środa
Starsza, starsza, tak naprawdę to bardzo stara, powstała jakoś pod koniec lat
80-ych! Na pewno ma ponad 20 lat. Jak widać nasze działania przynoszą efekty. Znaleziona została również kolejna stara flaga Lechii, ale na razie jeszcze nie wisiała po znalezieniu. Poza tym na meczu była tez chyba z 10-letnia flaga Śląska, - połączeni siecią kibice Śląska, również znaleziona u kogoś w Gdańsku.
Czekamy na następne flagi, jeżeli ktoś ma jakieś old schoole, niech kontaktuje się z Lwami Północy albo z tymi o których wie, że ogarniają flagi.
24 listopada 2010, 11:10 / środa
połączeni siecią ma coś z 5 lat
24 listopada 2010, 11:33 / środa
Ta odkopana biało-zielony herb Gdańska w oryginalnej wersji w prawym dolnym rogu miała czarny napis Lechia, ale tak też się reprezentuje godnie, jak nie lepiej:)
Jak pisze eFCLG jest kolejna starsza znaleziona, troche nietypowe wymiary ale miejmy nadzieje że niedługo gdzieś zawiśnie;)
Co do wieku fany Śląsk@ to pewny nie jestem, ale bliżej mi do wersji verde, tak czy siak to o ile się nie mylę to flag zgód na razie Dario nie archiwizuje, choć jest pare które raczej na zawsze z nami pozostaną.
Na ostatnim meczu zawisła Jantar (chyba debiut?) i ta replika szala, ale ona coś pechowa, bo znów nie w całej okazałości:/

Ponawiamy prośbę o kolejne flagi, które są trzymane gdzieś tam zamiast cieszyć oko na płocie T29, wypadałoby żeby stare flagi, nie widziane od lat, jeszcze choć raz zawisły w naszej świątyni:)

MY TWORZYMY HISTORIE!!!

Aejaejao!!!
24 listopada 2010, 11:38 / środa
Do tego wisiała bodajże rok albo 2 lata temu nawet na meczu zgodowym ze Śląskiem ;)
24 listopada 2010, 11:40 / środa
Simek pisz jaśniej! O jaką flagę ci chodzi?

Aejaejao!!!
24 listopada 2010, 11:40 / środa
Update:
odnośnik
24 listopada 2010, 11:47 / środa
Połączeni siecią. Ścięło mi forum i dodało mojego posta z ponad 5 minutowym opóźnieniem...
25 listopada 2010, 10:42 / czwartek
Jaca - w sumie zastanawiałem się nad flagami naszych przyjaciół i rzeczywiście warto dodać te, które wisiały i wiszą u nas. Zajmę się tym tematem w przerwie zimowej.
7 grudnia 2010, 13:47 / wtorek
Baza zaktualizowana o informacje od Spida, który przyłożył swoją rękę do prawie 10 flag.
Przy okazji 2 zdjęcia z lat 84-85 (tak na oko).
Widać tam trochę naszych flag i to dość ciekawych. Chyba są to jedne z pierwszych - ciężko je będzie dodać do bazy ze względu na brak lepszych ujęć.
Ale może z czasem i takie do nas dotrą :)
odnośnik
4 stycznia 2011, 11:49 / wtorek
1927 84 lata + 1 dzien na górce 2011
T / 29
Idea narodowości jest tak potężna, że jej nic nie pokona. (R.Traugutt )

Propzycja flagi T 29, potrzeba tylko grafika.
5 stycznia 2011, 21:50 / środa
Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi w poście wyżej:
odnośnik
Panowie graficy - jak to mawiają Ruszcie Dupy!
Wstyd, że jak na razie nie ma żadnego godnego projektu.
31 stycznia 2011, 14:07 / poniedziałek
Podbijam w temacie flagi T29!
Nie obijamy się!
odnośnik

PS. jako że ruszamy z aktualizacją podstrony prośba o info które flagi naszych braci dodać do kolekcji. Najlepiej z przykładami w postaci zdjęć.
31 stycznia 2011, 20:50 / poniedziałek
Wierze wierze, ze sie nie obijacie. A jak tam w temacie Lechia KS i Lechia BKS? Tez sie nie obijacie?
9 lutego 2011, 13:46 / środa
Coś dla tych którzy pamiętają początek lat 90-tych:
odnośnik

Przy okazji przypominam się w temacie flag przyjaciół, które warto dodać do bazy.
28 lutego 2011, 12:53 / poniedziałek
odnośnik

Czy ma ktoś jakieś informacje na temat tej flagi?
28 lutego 2011, 13:13 / poniedziałek
28 lutego 2011, 13:36 / poniedziałek
Jak już został poruszony temat Sportingu Lizbona - ciekaw jestem jak wyglądały kontakty z ekipą z Portugalii - tzn jak to się zaczęło i czy do tej pory można mówić o czymś w rodzaju, może nie zgody ale "dobrych kontaktów". Widziałem gdzieś na necie zdjęcia z meczu Sportingu, na którym widać było osoby z Gdańska - było to dość niedawno temu, do tego teraz te flagi, które dla mnie są zagadką :)
28 lutego 2011, 14:07 / poniedziałek
Kiedys były kontakty z Juve Leo, ale one chyba umarły. W starych zinach temat jest opisywany.
Teraz pojawia sie jakaś reaktywacja, ale kto i co nie wiadomo.
Podobno w Glasgow 17.02 na Rangers Sporting ktos z Lechii był.
Sporting pisze na swojej stronie odnośnik o przyjaciołach ultrasach z Gdańska.
Może w końcu się ktoś przyzna do tych kontaktów hehe.

Aejaejao!!!
28 lutego 2011, 14:54 / poniedziałek
A z tym Sportingiem to nie bylo tak, ze zostalo to nakrecone przez prywatne kontakty jednej tylko osoby (cos mi chodzi po glowie ze byl to H. ale to bylo tak dawno, ze moglem wszystko pomieszac :))
28 lutego 2011, 14:58 / poniedziałek
torcidaverde.pt

to nie ja, żeby nie było ; )
28 lutego 2011, 15:07 / poniedziałek
Pod tym linkiem znajduje się takie info:

odnośnik

A deslocação contou com reforços vindos de Gdansk - Polónia. Os nossos amigos Ultras dos Lechia Gdansk, depois da presença em Berlim (2009) e na final da Taça Challenge na Polónia (2010), conquistada pelo Andebol leonino, fizeram questão de rumar a Glasgow para o apoio às cores verde e branco, comuns aos nossos dois Clubes.

Na nasz język brzmi to mniej więcej tak:

Ruch miał posiłki z Gdańska - Polska. Nasi przyjaciele Ultras Lechia Gdańsk po obecności w Berlinie (2009) oraz w Challenge Cup w Polska (2010), wygrany przez Leo Piłka ręczna, chętnie głowy do Glasgow na wsparcie zielony i biały, wspólne dla nasze dwa kluby.
28 lutego 2011, 15:11 / poniedziałek
No tak to jest ten sam link co jaca dał ;)

Jednak jakby ktoś znał ten język i mógł to bardziej na Polski przełożyć to byłoby miło ;)
28 lutego 2011, 15:53 / poniedziałek
Einherjer - dobrze pamietasz.
To H nawiazal kontakt z kims z JuveLeo. Zaczelo sie od wymiany zdjec. To byly czasy gdy zdjecia z meczow wymienialo sie droga pocztowa. Nawet zrobil niewielka ilosc szalikow Lechia - Sporting.
28 lutego 2011, 16:01 / poniedziałek
W Glasgow z tego co mi wiadomo były 2 osoby. Odwiedzają te forum więc zapewne opiszą.
7 marca 2011, 21:34 / poniedziałek
Cos sie nie odzywaja ;)
21 marca 2011, 22:09 / poniedziałek
Ruszyła sonda na upamiętniającą T29 - zachęcamy do czynnego udziału w głosowaniu!

odnośnik
21 marca 2011, 22:53 / poniedziałek
lipa, trzeba być zarejestrowanym
21 marca 2011, 23:08 / poniedziałek
Aby się zalogować, musisz być zarejestrowany/a. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i znacznie zwiększa Twoje możliwości.
No tak skoro się za siedziało na odnośnik to ciężko przeglądnąć inne strony.
14 kwietnia 2011, 15:05 / czwartek
Odkopuję trochę temat.
Aktualizując galerie z lat 80-tych namierzyłem taką flagę/sztandar.
Fota nr 1
odnośnik

Czy to jest jakiś dawny sztandar klubu? Ktoś kojarzy?

Hasło chyba "Wszyscy ludzie wolni są braćmi"
15 kwietnia 2011, 09:00 / piątek
Podbijam!
Ale trudne zagadki zadajesz:)

Aejaejao!!!
15 kwietnia 2011, 10:08 / piątek
pamiętam ten sztandar (?). nie była to oficjalna (klubowa) flaga, chociaż wykonana bardzo profesjonalnie... chłopaków z Żabianki trzeba by spytać. na jednym zdjęciu, to chyba Wierzba ja trzyma...
15 kwietnia 2011, 13:06 / piątek
czyżbym wypatrzył na jednej fotce małego Giekse z Katowic jeździł dzieciak na nasze wyjazdy
27 kwietnia 2011, 20:26 / środa
Dobiliśmy do 260 flag...
odnośnik
28 kwietnia 2011, 08:24 / czwartek
Panowie ze Starogardu, Różyn i inni których flagi ostatnimi czasy debiutowały skrobnijcie pare zdań na temat waszych flag bo to nie wypada żeby nie było info o świeżutkich płótnach.

W czasach panującej mody na zakazy może się okazać że dana flaga bez opisu dostanie zakaz stadionowy;)))

Przy tej okazji ponawiamy prośbę o zgłaszanie do LP jeżeli ktoś posiada jakąś flagę i niepotrzebnie zalega ona na chawirze zamiast cieszyć oko na T29:)

Aejaejao!!!
6 lipca 2011, 09:50 / środa
9 nowych pozycji...
odnośnik

Prośba o podsyłanie opisów
15 lipca 2011, 11:37 / piątek
Wczoraj na Oporowskiej wisiała jedna ze starszych obecnie flag Lechii.
odnośnik

Ma ktoś więcej info + lepsze zdjęcia? Mówię oczywiście o tej po lewej z diabłem.
15 lipca 2011, 11:43 / piątek
Ta flaga bardzo często wisi we Wrocławiu. Ta jak i ta zielona z białym napisem LECHIA
15 lipca 2011, 12:28 / piątek
Ta zielona z białym napisem LECHIA to czasami nie dzieło Wojtusia?
Kiedyś obiło mnie się o uszy, że to Wojtuś podarował flagę Śląskowi a P. odbił ją z rąk Jastrzębia.
15 lipca 2011, 20:17 / piątek
Zgadza się.
Niestety brakuje nam zdjęć tej drugiej
15 lipca 2011, 21:17 / piątek
Flaga z diabłem osobiście malowana przeze mnie + 3 innych Lechistów z Wrzeszcza farbkami . Podarowana kibicom Śląska kupe lat temu, aż serce kroi jak się ogląda fotki i wspomina te czasy. Inaguracja - mecz z Arką na Lechii w 3 lidze 0-0.
15 lipca 2011, 21:23 / piątek
edit. m.in. przeze mnie, Dwóch chłopaków z dzielni miało większy wkład jak coś to priv 5276965 gg
15 lipca 2011, 21:26 / piątek
odnośnik

1:04 - doskonale ją widać
15 lipca 2011, 21:43 / piątek
także prosze o kontakt, bo flaga ma bardzo ciekawą historię... ale to na privie...
22 lipca 2011, 14:43 / piątek
Przypominam, że cały czas czekamy na nowe projekty flagi upamiętniającej T29.
odnośnik

Nie pozwólcie by brakowało jej na płocie nowego stadionu!!!
27 marca 2012, 21:39 / wtorek
Archiwum flag zaktualizowane o świeże pozycje. Razem mamy już 278 flag.

odnośnik

Widać, że trochę kontrowersji budzą flagi Sportingu ale skoro istnieją to postanowiliśmy je dodać.
27 marca 2012, 22:09 / wtorek
Gorzej jak ten baner samozwańców zawiśnie gdzieś do góry kołami... Lepiej nazywać rzeczy po imieniu: Lechia nie ma takiej zgody i ta flaga nie ma z Lechią nic wspólnego.
29 marca 2012, 12:09 / czwartek
Mi tam banery Sportingu sie podobaja.Moze dlatego ze milo wspominam kontakty z nimi z lat 90ych.A moze to znak tego ze nasi Ultrasi beda ewoluować tak jak w innych klubach z duza iloscia kibicow.Kluby maja po kilka grup ultras i kazda ma swoje sympatie.W Lizbonie z Nami sympatyzuja dwie grupy;Torcida Verde i Juve Leo 76.Wszyscy maja tylko jedna wspolna zgode - Fiorentine.Lis z Lisewa mysle ze mozesz spac spokojnie.Z tego co mi wiadomo Sporting to nie leszcze i barw nie straca.
29 marca 2012, 12:52 / czwartek
Co nie zmienia faktu że zrobienie sobie tych flag pokazuje śmieszność zasad panujących na zachodzie.Kilka(dosłownie) osób utrzymuje z nimi kontakt i to wszystko.
Bądź spokojny dzięki bogu w Polsce są jasne zasady ustalania zgód .Nie inaczej jest na Lechii gdzie żadne sympatie kółka gawędziarskiego chodzącego na mecze nie ma i nie będzie miało na to wpływu.

Zresztą z relacji Legii można wyczytać dziwne rzeczy o Juve Leo:

"Mimo bluz „Juve Leo” (główna grupa Sportingu) twierdzili jednak, że nie są zainteresowani „integracją” i na propozycje nie przystawali… czasem szukając oparcia w policyjnych radiowozach czy też oddając „na luzie” część garderoby Polakom. Koszulka i bluza „Juve Leo” wisiały sobie podczas meczu na jednej z flag Legii."

"Doprawdy nie wiem jakie jest u nich pojmowanie kibicowskich zasad… W każdym razie już teraz wiemy, że nie tylko Cristiano Ronaldo to płaczek. Oni tak po prostu mają. Po meczu również nie wszyscy fani gości mieli szczęście…"
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027