Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

PUCHAR POLSKI 2010-2011

strona 19/24

18 marca 2011, 12:00 / piątek
Kolego Matti, zapętliłeś się w zeznaniach.
Rewanże u drużyny wyżej sklasyfikowanej?
No to przeanalizujmy ćwierćfinały z obecnej edycji. Mecze rewanżowe:
(dla ułatwienia obok nazwy drużyny jej miejsce w tabeli z poprzedniego sezonu:

Groclin (XIII) - Amica (I)
Podbeskidzie (druga liga) - Wisła (II)
Legia (IV) - Ruch (III)
Jagiellonia (XI) - Lechia (VIII)

Poza przypadkiem Lechii, pozostałe drużyny gospodarzy rewanżów zajmowały w poprzednim sezonie niższe pozycje od rywali.

To nie widzimisię dziadków, lecz kwestia losowania. Czy jest ono ustawiane - to już zupełnie inna kwestia.

Lepiej czasem się nie wypowiadać w tematach, o których się nie ma pojęcia. A jak już się to robi, to zastrzec, ze wiedza nie jest pełna. Ten przypisek - nie ukrywam, złośliwie skierowany do Mattiego.
18 marca 2011, 12:41 / piątek
"Losowanie zestawu par i gospodarzy
13.1. Zestaw par oraz gospodarzy pierwszych meczów ¼ i ½ wyłoni losowanie,
przeprowadzone przez Wydział Gier PZPN."

Czyli "ślepy" traf...
18 marca 2011, 14:21 / piątek
tylko kura co to "ślepe" ziarno wyciągać będzie, raczej będzie nieźle obznajomiona. taka sierotka co krowy dusi.
19 marca 2011, 07:27 / sobota
1947:
"Matti nam wyskoczył z twierdzeniem, że przy opracowywaniu zestawu par, a zwłaszcza kolejności rozegrania spotkań, jakieś znaczenie ma pozycja zajęta przez drużynę w poprzednim sezonie.
No to weźmy i rozpatrzmy to założenie na podstawie ubiegłorocznych ćwierćfinałów. Tak oto wyglądał zestaw par w pojedynkach rewanżowych:

Legia – Ruch
Wisła – Lechia
Jagiellonia – Korona
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec"

Jak widać powyższe pary właśnie pokazują, że lepsza drużyna gra u siebie rewanż, a żMatti nam wyskoczył z twierdzeniem, że przy opracowywaniu zestawu par, a zwłaszcza kolejności rozegrania spotkań, jakieś znaczenie ma pozycja zajęta przez drużynę w poprzednim sezonie.
No to weźmy i rozpatrzmy to założenie na podstawie ubiegłorocznych ćwierćfinałów. Tak oto wyglądał zestaw par w pojedynkach rewanżowych:

Legia – Ruch
Wisła – Lechia
Jagiellonia – Korona
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec

Jak widać akurat powyższe pary pokazują, że lepsza drużyna gra rewanż u siebie czyli tak jak było zawsze, a że teraz zostało to wszystko pomieszane to inna dyskusja.
19 marca 2011, 07:29 / sobota
Błędnie się skopiowało, ale wiadomo o co chodzi, lepsza drużyna rewanż u siebie, moim zdaniem tak powinno być cały czas.
19 marca 2011, 09:02 / sobota
Na podstawie tego przykładu, w którym akurat tak jest, wyciągnąłeś fałszywy wniosek w który brniesz jak uparty osioł.
No to podałem Ci zestawienie z ubiegłorocznego ćwierćfinału PP, w którym jest inaczej, a Ty marudzisz, ze zawsze tak było.
"Czasem tak bywało" - to jeszcze by przeszło. I to nie z uwagi na zajętą pozycję, lecz na ligę w której występują drużyny. To znaczy, jeśli w poprzednim roku klub X grał w lidze II, to był uważany za formalnego drugoligowca. Bowiem tak naprawdę finał rozgrywek 2010/11 to kontynuacja gier sezonu 09/10 (przyjrzyj się rozgrywkom o PP w okręgach, może zajarzysz jaka jest struktura Pucharu).
Pozycja w tabeli, z tego co się orientuję, nigdy nie była żadnym wyznacznikiem.

Umiej się, chłopie, przyznać do błędu.
19 marca 2011, 09:07 / sobota
No to podałem Ci zestawienie z ubiegłorocznego ćwierćfinału PP, w którym jest inaczej, a Ty marudzisz, ze zawsze tak było.

Babol mój, powinno być "tegorocznego"
19 marca 2011, 10:10 / sobota
Regulamin odnośnik

13.1. "Zestaw par oraz gospodarzy pierwszych meczów ź i ˝ wyłoni losowanie,
przeprowadzone przez Wydział Gier PZPN."

cały ten regulamin jest strasznie cienko napisany, są braki w punktach, brak konsekwencji w tytułach podrozdziałów itp., trzeba się więc niestety domyślać że losowanie odbywa się bez rozstawiania i nie ma znaczenia kto gra w której lidze i na którym jest miejscu. Ale z całą pewnością tak właśnie jest.

Losowanie marzenie: Podbeskidzie Bielsko Biała z pierwszym meczem w Beskidach. Już sam awans do finału może dać udział w pucharach
19 marca 2011, 10:21 / sobota
tam gdzie nie wstawiły się normalne znaki, tam powinno być: w 1/4 i 1/2 finału (robiłem kopiuj-wklej)
19 marca 2011, 11:11 / sobota
Wszystko się zgadza, olo.gda, choć wcześniej regulamin był nieco inny i preferował zespoły reprezentujące niższe ligi. Preferował w tym sensie, że w przypadku losowania II-liga vs. I-liga w rewanżu II-ligowiec grał u siebie, choćby z losowania wynikało inaczej. Ale to już minęło.
Natomiast do tej pory tak jest w fazie do 1/8, gdy o awansie decyduje jeden mecz. Przy czym w 1/16 jest to kwestia sposobu dolosowywania do drużyn wyłonionych we wcześniejszych fazach - zespołów ekstraklasy.
Jest jeszcze problem 1/8.
19 marca 2011, 11:14 / sobota
źródło: odnośnik
Do gry w Gdańsku nie pali się były piłkarz Lechii, a obecnie Podbeskidzia, Maciej Rogalski.
- Chętnie przyjadę, ale na razie turystycznie. Może zmieni się to w czerwcu, jeśli awansujemy. Na razie jednak w pucharze są atrakcyjniejsi rywale od Lechii - przyznał "Rogal".

Co prawda, to prawda (o tych atrakcyjniejszych, zwłaszcza jak się gra w Podbeskidziu), ale gdyby miał więcej klasy to po kilku latach w Gdańsku mógł sobie to zachować dla siebie.
19 marca 2011, 11:20 / sobota
Rogal po prostu boi sie przyjechac do Gdańska, wie ze jego osoba bedzie głośno komentowana z trybun, więc nie chce dodatkowego stresu.
Zobaczymy w niedziele co z tego wyjdzie.

TYLKO LECHIA!
19 marca 2011, 11:43 / sobota
Chuj mu w dupę, gamoniowi."są atrakcyjniejsi rywale od Lechii" albo maciuś żywi jakąś urazę (ech ta nieznająca się na piłkarzach Lechia, wszyscy których odpuliła takie kariery porobili przecież), albo nie umie się zachować, jeden chuj. Niech na mecz założy koszulkę "dam dupy za powąchanie majtek piłkarzy Amici Wronki", albo coś w ten deseń.

Btw. olo.gda wkurwia mnie - nie pierwszy raz - Twój minimalizm. "Walczymy o 4 miejsce, które już będzie sukcesem, sam udział w finale może dać puchary..." itd. 4 miejsce to żaden sukces, dla mnie małym sukcesikiem jest pierwsza trójka, na którą nas stać jak nigdy, a sukcesem mistrz lub wicemistrz i zdobywca PP. To są sukcesy.
19 marca 2011, 11:51 / sobota
vrs troche pokory predzej czy pozniej bzedzie 1 miejsce nic nie mozna robic na skroty jak polonia w duza kasa i nic amica i jeszcz kilka innych
19 marca 2011, 12:28 / sobota
Nie marudż, Lechia jest na 4 miejscu, ma 2 pkt straty do wicelidera, a ty pierdolisz, że 6 miejsce będzie sukcesem.
19 marca 2011, 13:14 / sobota
@cygnus x-1

dziwisz mu się? po tylu kurwach jakie usłyszał pod swoim adresem na T29 wcale mu się nie dziwie.
19 marca 2011, 13:25 / sobota
vrs, ja to nazywam realizmem:)
i naprawdę będę zadowolony z 4 miejsca i finału PP!
z zastrzeżeniem, że oczywiscie jak już się w nim znajdziemy to będę bardzo liczył na wygranie tego finału.

oczywiście, że jeszcze większym sukcesem byłoby 1, 2 czy 3 miejsce i zawsze trzeba walczyć o poprawę pozycji a nie jej utrzymanie. Być może jeszcze 2-3 kolejki i będziemy znacznie bardziej otwarcie mówić o walce o mistrzostwo, albo jednak o walce o 4 miejsce. Dziś nie wiem, ale w tym moim realizmie jest też sporo optymizmu: liczę, że drużyna dopiero się rozkręca :)
19 marca 2011, 15:36 / sobota
Ja będę zadowolony z 6-ego m-ca. To i tak byłby historyczny wynik.

No chyba że między 6. a 1. miejscem byłaby różnica 2-3 pkt. To bym się zniesmaczył.
19 marca 2011, 23:38 / sobota
Trzeba się trochę lepiej znać na piłce, żeby móc sobie pozwolić na poprawny optymizm
20 marca 2011, 18:57 / niedziela
Teorie spiskowe zostawcie nam :) Rozczaruje niektórych, nie bedzie półfinału Legia - Podbeskidzie. W półfinale to Lechia zagra z Legią i to na 88% :)
20 marca 2011, 19:24 / niedziela
Pytanko mam co do losowania, wie ktos o ktorej ina jakim kanale bedzie losowanie ?? Pozdrawiam
20 marca 2011, 19:26 / niedziela
21.40, N sport

Możliwe, że transmisja będzie też na TVN Turbo, bo w tym czasie jest tam program "Nasza Piłka"
20 marca 2011, 19:59 / niedziela
Simek Podziekowal za info !!!
20 marca 2011, 20:04 / niedziela
bedzie na TVN Turbo.
20 marca 2011, 20:24 / niedziela
jezeli final bedzie w Poznaniu lub Warszawie to SKANDAL!!!

w poprzednim roku bylo wiadomo ponad pol roku wczesniej ze w Bydgoszczy a teraz widac ze kombinuja cos pod siebie szuje jedne
20 marca 2011, 20:44 / niedziela
ale co wykombinuja ? Tak czy siak polowa biletow nalezy sie nam w takim meczu.
20 marca 2011, 20:54 / niedziela
Podbeskidzie - Legia

Lechia - Lech albo Lech - Lechia

dam sobie uciac reke
20 marca 2011, 20:57 / niedziela
Nigdy nie jest to po 50%. Zazwyczaj wygląda to tak że drużyny grające dostają po 20-25% biletów, a resztę rozprowadza organizator czyli PZPN. Tak np:
2009 Ruch 15 120, Lech/Amica 8430. Wolna sprzedaż(de facto zajęta przez Ruch) 1500
2010 Pogoń 4432, Jagiellonia 3560, Wolna sprzedaż(Zawisza) 6000
20 marca 2011, 21:23 / niedziela
hime jak to co?
finał z Legia na łazienkowskiej Ci sie marzy ?
20 marca 2011, 21:23 / niedziela
Jeśli mają być teorie spiskowe narzucone przez PZPN to z Podbeskidziem(teoretycznie latwiejszym zespołem) zagra zdech...

Ale wszystko dzieje się w "telewizji" ległej więc może się wszystko zdarzyć stawiam 0.5litra że my nie "wylosujemy" BB...
20 marca 2011, 21:28 / niedziela
Przyjmuję zakład ;]
20 marca 2011, 21:32 / niedziela
A to dlatego że ładniej się sprzeda dwumecz Lech/Amica-Legia. To już nie będzie jedno spotkanie na 20+ tyś ludzi, a dwa. Więc jest szansa na takie "losowanie"
20 marca 2011, 21:39 / niedziela
A ja liczę że dostaniemy Legię no w ostateczności Lecha. Przynajmniej będzie na co popatrzeć bo z zespołami teoretycznie słabszymi nie potrafimy grać. Podbeskidzie jak już niech będzie w finale. To że wykopneli Wisłe jak widać znaczy nie wiele bo Wisła jednak cały czas nie ta sama.
20 marca 2011, 21:40 / niedziela
Ma ktoś link do transmisji??
20 marca 2011, 21:48 / niedziela
JEeeeest :)
20 marca 2011, 21:48 / niedziela
lechia - legia
lech - BB
20 marca 2011, 21:49 / niedziela
no i legła wiedziałem.....

TYLKO LECHIA!
20 marca 2011, 21:49 / niedziela
Legła jest spokojnie do ogrania
20 marca 2011, 21:49 / niedziela
zajebiście będzie opierdolić amike w finale!
20 marca 2011, 21:50 / niedziela
spoko dla mnie może być Legia :D pasuje mi, mały rewanż się zapowiada.
20 marca 2011, 21:50 / niedziela
zle piszecie
jest
Lech - Podbeskidzie
Legia - Lechia
20 marca 2011, 21:50 / niedziela
Daj do siebie kontakt w sprawie wygranej flaszki.

Niedobrze się stało, dla Legii PP to jedyne osiągalne trofeum w tym roku, mogą mocno ścisnąć poślady
20 marca 2011, 21:51 / niedziela
Szkoda tylko że jestesmy gospodarzem pierwszego meczu.
20 marca 2011, 21:51 / niedziela
jakby to powiedzieć... kuchenkom się znowu upiekło.
20 marca 2011, 21:51 / niedziela
Lech - Podbeskidzie
Lechia - Legia

A chciała pani zamienić kulki w przedostatnim "ciągnieciu" ;)
20 marca 2011, 21:52 / niedziela
Legia Warszawa świetny rywal od razu przychodzi mi na myśl ostatni mecz na Łazienkowskiej he he
20 marca 2011, 21:53 / niedziela
Mi sie marzy ogranie Legii w polfinale. Wiec nie boj sie finalu z Legia nie bedzie ; )
20 marca 2011, 21:54 / niedziela
kurwa akurat mialem tel i nie skupilem sie:/

czyli Lechia w rewanzu gospodarz?
20 marca 2011, 21:54 / niedziela
Lechia jest gospodarzem pierwszego meczu.
20 marca 2011, 21:55 / niedziela
pierwszy u nas mecz. Legia gra 2 kwietnia mecz ligowy a my 1 kwietnia czyli mamy nad nimi już przewagę :D
1 ..... 17 18 19 20 21 ..... 24
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.538