Gdańsk: poniedziałek, 19 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:

Pytanie do wszystkich kumatych

strona 1/1

1

6 października 2010, 20:11 / środa
Nurtuje mnie od jakiegoś czasu pewna kwestia. Mianowicie herb Lechii ,a raczej formę w jakiej jest używany. Stowarzyszenie, które jest przedstawicielem kibiców uparcie twierdzi, ze herb kibica biało-zielonych posiada trzy magiczne litery ... BKS. Natomiast rożne podmioty, takie jak strona lechia.net, mianująca się przecież stroną kibiców gdańskiej Lechii uparcie używa tego z KS. Malo tego, w swoim nagłówku umieściła taką właśnie formę herbu. Stowarzyszenie BZ Sopot, firmuje BKS, Lwy oraz lechia.gda.pl neutralnie nie używają na swych stronach żadnej z tych form, a ormianki na rynkach we Wrzeszczu i na Przymorzu sprzedają szale z KS. Może i bredzę, zawracam dupę ale coś tu kurwa jest chyba nie tak?
6 października 2010, 20:29 / środa
Tylko jak brzmi pytanie?
6 października 2010, 20:34 / środa
No Buziek, liczyłem na Twoja inteligencje ... Pytanie? Jaki w końcu herb u nas obowiązuje bo trochę się pogubiłem już? W 1975 gdy pierwszy raz bylem na Lechii byliśmy BKS , i tak przez długie lata, potem jakiś epizod z FC, OSP i GKS a teraz?
6 października 2010, 20:36 / środa
No jest na końcu znak zapytania. Pytanie brzmi: "Chyba coś tu jest nie tak?"> Składnia trochę leży, ale pytanie jest postawione.
6 października 2010, 21:00 / środa
chyba jest cos nie tak ;] co w tym trudnego? kibice hardkory kochaja historyczna literke "B" od budowlany. do tego jest fajniej jak jest B bo mozna zaspiewac "literka B, literka K, literka S jak BKS" zamiast "literka K, literka S jak KS". klub juz budowlany nie jest wiec nazywa sie KS od klub sportowy, mozliwe tez, ze do nazwy BKS ktos ma prawa i przy okazji zostal w ten sposob wydymany ;) tyle mysle, a dlaczego dokladnie moge odpowiedziec "bo se ktos tak wymyslil". jesli to stek bzdur to mozecie mnie zajebac :D
6 października 2010, 21:02 / środa
Oficjalnie BKS nie istnieje i klub nazywa się "KS Lechia Gdańsk", natomiast czy Ty uważasz za swój klub BKS czy KS musisz sam sobie odpowiedzieć. Musisz odpowiedzieć sobie czy utożsamiasz się tylko z tym co jest teraz czy dla Ciebie Lechia to również 65 lat historii w trakcie której przez najważniejsze lata byliśmy BKS-em. Musisz sam sobie odpowiedzieć czy Lechia to tylko drużyna czy też jej dawne osiągnięcia, jej kibice którzy od lat dopingowali BKS, jej piłkarze którzy pobierali pensje z zakładów budowlanych słowem czy Lechia to dla Ciebie tu i teraz czy też jej tradycja

Sam musisz podjąć decyzję który herb/logo jest Ci bliższy. To jest autonomiczna decyzja każdego z nas. Dla mnie Lechia to był jest i będzie BKS niezależnie jak brzmi nazwa obecnego/przyszłego tworu prawnego.
6 października 2010, 21:20 / środa
Bardzo milo jest poczytac odpowiedzi bez spinki i bluzgow. Widzisz Buziek i Grucha, ja to wszystko wiem i przyznam sie , ze temat zalozylem troche z pobudek prowokatorskich. Dlaczego ? Gdyz juz za jakis czas my, kibice w sile wieku odejdziemy do lamusa. Juz za jakis czas jakis mlodszy "widz" zapyta ktoregos z nas " pse pana, cemu pan ma taki dziwny sal?" Tak to wlasnie bedzie wygladalo ... dzieki miedzy innymi panom z lechia.net. I to wlasnie dla mnie jest do dupy :(
6 października 2010, 21:31 / środa
BKS BKS BKS.. każdy kibic wie co to jest!
szyderca popytaj starszych kolegów albo odnies sie do historii i tradycji Lechii jak sugerował buziek.Chyba wniosek jest jeden no nie?Jesteśmy murarze-betony i jesteśmy z tego dumni!To nie jakaś tam pieprzona dodatkowa literka jak napisał grucha.Przynajmniej dla mnie.
6 października 2010, 21:34 / środa
d.g. ..... starszych kolegów to ciężko mi będzie w moim wieku znaleźć:)
6 października 2010, 21:45 / środa
MY wierzymy tylko w KS??????
6 października 2010, 21:45 / środa
No to ja Ci mówię:tylko BKS!
I nie wierz za bardzo w to co jest w internecie.Oni tam czasami kłamią;-)tylko zycie kolego tylko zycie...pozdrawiam
6 października 2010, 21:46 / środa
d.g. Gdzie napisałem że to pieprzona literka? ...
6 października 2010, 21:49 / środa
Szyderca, bardzo słuszne spostrzeżenie.. dopiero teraz zauważyłem, że w NAJWIĘKSZYM SERWISIE >>KIBICOWSKIM<< LECHII GDAŃSK, redakcja posługuje się klubowym KS-em. Trochę samobój.
6 października 2010, 21:49 / środa
Szyderca widzę że do mnie pijesz.
Gdybyś na lechia.net zaglądał głębiej niż na stronę główną wiedziałbyś, że to dzięki nam właśnie kibic się doedukuje jak będzie chciał zostać Lechioholikiem.
A herb?
Mój ulubiony to FC i co mam go używać?
A czy moglibyśmy wstawić na stronie BKS? Jeżeli nie ma jakichś prawnych przeciwwskazań to uważam, że tak - dużo osób o to pyta.
6 października 2010, 21:58 / środa
grucha to ja dodalem to slowo.Z Twojego wpisu wynika,ze BKS tylko dlatego,ze się fajnie śpiewa i sentyment starszych kibiców.Dlatego tak napisalem.Ale mam nadzieje że tak nie myślisz mimo wszystko.Bez urazy kolego;-)
6 października 2010, 22:00 / środa
Nie Dariuszu, nie pije do Ciebie. Absolutnie. Wielki "plus" dla Ciebie rowniez za to ,ze to dzieki Wam "kibic się doedukuje jak będzie chciał zostać Lechioholikiem." ( obojetnie coz to ma zreszta znaczyc). Nie Darku, poprostu uwazam , ze prowadzicie witryne "innych" kibicow, innych, nie tych BKS-u, nie tych ktorzy byli z Lechia zawsze i wszedzie i swietnie , ze probujecie wynosic na piedestaly wizerunek Lechii , ale juz mniej pieknie, ze wrzucacie np. newsy o pajacach "budujacych klubowe samochody". Wiesz co Darek, niedlugo bedziesz dla mnie mister Hjenek two.
6 października 2010, 22:06 / środa
też już kiedyś taki temat załozyłem, ale nie zyskał sobie wiekszego poparcia.
TYLKO LECHIA BKS!!!
6 października 2010, 22:13 / środa
To wszystko ma zresztą głębszy podtekst. Czy jesteście stronami kibicowskimi Dariuszu czy marionetkami zarządu? Dlaczego taki Romek Zieliński jest w stanie napisać, ze gramy z Amicą Poznań lub Groclinem Warszawa a wy wrzucacie z premedytacja lecha i polonie? Za młodzi jesteście by pamiętać co z nami po tych zasranych fuzjach robili w lidze? Przypomnieć mam pyry?, Katowice? A wy co teraz? Wszystko już jest cacy? Zapamiętaj Darku, najlepszy i najukochańszy klub z Gdańska to BKS Lechia. Co zrobisz z waszą główną to już Twoja manka.
6 października 2010, 22:31 / środa
Może dlatego tak robimy że nie nazywam się Romek?
Może dlatego że wystarczy mi jedna sprawa w sądzie za miłość do Lechii.
W kwestii używania logo BKS - postaram się poprawić. Choć osobiście nie wiem czy możemy używać takie logo.
W kwestii newsów, to wybacz ale próbuję stworzyć serwis który zainteresuje każdego kibica Lechii a nie tylko część.
Czegoś Ci brakuje, coś byś zmienił pisz. U nas nic nie jest na sztywno.
6 października 2010, 22:45 / środa
hmm wszyscy śpiewają "my wierzymy" dalej sobie sam odpowiedz :)
6 października 2010, 22:46 / środa
Darku wybacz ale jestem ostatnim który miałby Ci za złe, ze nie nazywasz się Romek. Stworzyłeś serwis kibiców wiec bądź tychże przedstawicielem. Sorry Darku (wiem, ze jesteś spoko chłop, miedzy innymi od młodszego Sag..a)wiec zmień ta swoja pieprzona główną witryny. Chyba, ze chcesz pośpiewać KS KS KS ... każdy kibic wie co to jeeeeest. A ten argument , ze próbujecie zainteresować newsami wszystkich kibiców to trochę do dupy jest. CHODZI O KLUBOWE SAMOCHODY i tych cymbałów którzy to robią. Albo inaczej, słuchaj znam kibica Lechii który jest zainteresowany transferami w szparce i amice, wrzucicie jakiegoś newsa na ten temat? Bo wiesz (próbuję stworzyć serwis który zainteresuje każdego kibica Lechii a nie tylko część) Z góry dzięki.
6 października 2010, 23:24 / środa
Kupuje synowi portfel przed meczem,na stoisku,a on od razu patrzy,czy aby napewno jest tam znak BKS :)
Czas plynie,ale przekonania sa nie zmienne.
7 października 2010, 00:13 / czwartek
zdaje się że KS na tamtej stronie to konsekwencja odnośnik
takie trochę naginanie rzeczywistości do pasującej teorii,
cóż może można by skwitować: ten typ tak ma, i . . . całkiem się tym nie przejmować,

ale . . . .
odnośnik
odnośnik
odnośnik

tak wiem, były różne okresy a strona internetowa to nie flaga,
tyle . . . skoro na dwóch pierwszych flagach spadło BKS,
to co się dziwic iż nawet Dario'wiB wydaje się iż nie ma większego znaczenia jaki skrót jest przed Lechia
7 października 2010, 03:17 / czwartek
d.g. : gdzie napisane, ze dla starszych :) dla tych co sie interesuja ;] jasne, ze dla mnie jest bks. staralem sie podejsc do tematu raczej wesolo. wiec nie masz sie co denerwowac. pzdr
7 października 2010, 07:10 / czwartek
A moim zdaniem jest to zwiazane z klubem. Wiadomo ze Lechia.gda.pl jest posrednio powiazana z klubem poprzez podobno bylego pracownika dlatego unika używania herbu. Lechia.net pewnie nie ma takich wtyk w klubie i uzywa herbu z KS bo np. pod tym warunkiem dostali akredytacje czy cos tam.

Nie zmienia to faktu iz TYLKO BKS
7 października 2010, 09:02 / czwartek
Wojtuś, uwierz mi że na naszej dzielnicowej fladze miało byś logo BKS, jednak Bogdan spieprzył flagę, więc co miałem poradzić.
A w kwestii logo na stronie to jak już napisałem, spróbujemy zmienić jak tylko grafik będzie miał czas.
Jakieś jeszcze życzenia? :)
7 października 2010, 11:01 / czwartek
Oddać Bogdanowi do poprawki.
Zrobiłem to ze Strzyżą... bez problemu przerobił.
7 października 2010, 14:19 / czwartek
Szyderca- ale ten sam Romek na swojej stronie uzywa zlego herbu :) ale zeby nie bylo, to goscia lubie i szanuje.

A sprawy miedzy BKS a KS wyjasnic sie nie da, to sie albo czuje albo nie.
7 października 2010, 15:43 / czwartek
Zdarzyło mu się ale po krótkich wrzutach natychmiast usunięto "zły" herb wiec słowo używa chyba trochę przesadzone jest :)
7 października 2010, 17:58 / czwartek
Budowlany Klub Sportowy -to taki wielki nasz sentyment do przeszłości,młodości:) zostały wspomnienia,przyśpiewki itp ale czy to będzie B.K.S.- F.C.-K.S tu nie zmienia się nic LECHIA będzie LECHIĄ-KLUBEM NASZYCH SERC!
7 października 2010, 18:35 / czwartek
a ja myślę, że dla prawdziwych kibiców klub nazywa się "BKS LECHIA GDAŃSK" nie ma bez B nie ma bez BKS jest całość i tak powinno zostać w pieśniach, barwach, herbie. to są trzy słowa, których rozdzielać się nie powinno.
kiedyś był to konkretny skrót, dzisiaj już pewnie synonim.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013