Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Nowy stadion Lechii - przy jakiej ulicy?

strona 1/8

13 października 2010, 19:21 / środa
Po wojnie o krzesełka, czeka nas kolejne powstanie. Mianowicie chodzi o nazwę ulicy, przy której stanie nowy stadion. Jest tyle pięknych nazw i pomysłów związanych z naszym klubem, które mogłyby uświetnić lokalizacje nowej świątyni, ale ONI chcą kurwa usadzić nas na ulicy Stadionowej. Czas już chyba podnieść ten temat i nie dopuścić, by wydymano nas tak, jak kibiców wrocławskiego Śląska, których propozycje przepuszczono przez propogandowe sito i wybrano takie kwiatki, jak:

-ul. Europejska
-ul. Fair Play
-ul. Futbolowa
-ul. Śląska

Oczywiście wygrała tam ul. Śląska, tylko wiecie jak to się skończyło? Nie wygrała ulica Śląska (Wrocław), tylko przefarbowali ją na ul. ŚląskĄ!!! Teraz Śląsk nie będzie grał przy ul. Śląska tylko przy ul. Śląskiej! Kumacie różnice??? NIE DOPUŚĆMY DO TEGO!!!
13 października 2010, 19:29 / środa
ul. Solidarności
13 października 2010, 19:40 / środa
Jak dla mnie może być ul.Lechii. Jeśli nowy stadion miałby być przy jakiejś ulicy stadionowej albo fair play to byłby to kretynizm. Niech Lwy coś zadziałają w tym temacie tak jak było z krzesełkami.
13 października 2010, 19:41 / środa
Zdobycia Górki
13 października 2010, 19:44 / środa
Bezsprzeczne propozycje:

ul. Bohaterskich obrońców krzyża
ul. Lecha Kaczyńskiego
ul. Prawdziwej Polski
ul. Jezusa róla Polski

A tak poważnie to fajnie jakby nazwa odnosiła się do bohaterów naszego klubu, np:

ul. Romana Korynta, Romana Rogocza, czy chociażby Tadeusza Duffka i byłoby okey. Jednak myślę, że to marzenia, bo znając naszą władzę to zostanie ul. Stadionowa, albo będzie wlaśnie jakaś taka bzdurna ul. Fair Play.
13 października 2010, 19:48 / środa
Ty arkadiusz, mimo że daleko mi do popierania obrońców krzyża, czy głosowania na pis, to weź wypierdalaj z takimi "żarcikami". Jesteś Lechistą i zależy ci na dobrze i wielkości Lechii, czy jakąś chorągiewką, która przyszłaby na stadion arki, gdyby ta miała lepszy do gry w pucharach?
13 października 2010, 19:52 / środa
No i jeżeli działania na rzecz klubu i kibiców to dla ciebie "marzenia, bo znasz nasze władze", to weź się kurwa zajmij lepiej sklejaniem modeli.
13 października 2010, 19:53 / środa
A może by tak ulica Romualda Traugutta ;)
13 października 2010, 19:55 / środa
Jakie żarty? Myslę, że wiele sób na forum ucieszyłoby się, gdyby ta ulicę nazwano którąś z tych nazw, więc co ci się nie podoba? Mi osobiście bardziej podobałyby się te, które wymieniłem na końcu. No i co ma nazwa ulicy jaką proponuję do kibicowania klubowi?

No i z tym wypierdalaj to wiesz do kolegów.
13 października 2010, 19:58 / środa
Jakie działania? Na razie napisałeś tylko jakiś temat na forum, jak zaczniesz coś robić więcej w sprawie tego, aby ta ulica miała jakąś godną Lechii nazwę to chętnie poprę Twoje działania, ale właśnie działania. Rozumiem, że to pierwszy krok, aby zainteresowac ludzi, a że moje marzenie to takie nazwy jakie pdoałem to chyba dobrze, czyż nie? Wylej sobie wiadro zimnej wody na głowę, bo chyba ci się zagotowała.
13 października 2010, 19:59 / środa
ul. Zacna
Szlachetna
he he dobry temat,nie możemy tego przespać.
13 października 2010, 20:00 / środa
Nazwa ulicy może być tylko jedna... ul. Lechistów, nie Lechii, nie Solidarności nie Sportowa czy jakaś inna ale ulica nazwana naszym imieniem. To dzięki Lechistom Lechia jest dziś tam gdzie jest. I tak powinno zostać na wieki wieków ...
13 października 2010, 20:03 / środa
Chłop wyżej dobrze prawi ul.Solidarności
13 października 2010, 20:05 / środa
To będzie trudne(GW ostro zadziała, coś czuję w kościach) ale nie niemożliwe, może by przed meczem z Arką zacząć zbierać podpisy pod nazwą proponowaną przez Szydercę? Jest kilka dni temat jest do ogarnięcia. Co na to panowie z Lwów? Klimek, LP wypowiedzcie się, ze swojej strony oferuję pokrycie kosztów wydruku odpowiednich kart
13 października 2010, 20:14 / środa
Szkoda, że vrs nie podał tematu wcześniej, ale lepiej później niż wcale. Tak jak pisze Buziek jeśli potrzebne jest zebranie podpisów to mecz z Arką byłby idealnym terminem. Ulica Lechistów to świetny pomysł, wart tego aby przynajmniej postarać się go zrealizować. Kto wie może się uda.
13 października 2010, 20:15 / środa
do tej sprawy trzeba się dobrze przygotować, bo przeciwnik silny i zawzięty (patrz kolor krzesełek)

Strategicznie można poczekać aż Lechia przejmie stadion lipiec 2011, ale może być za późno lub wcześniej ale wówczas BIEG będzie się panoszył po okolicy.

W tym roku pojawiła się opcja obywatelskiego projektu uchwały, czyli zbierając 2000 podpisów Rada Miasta musi zająć się danym tematem. Tyle podpisów to chyba dla nas pestka :)

wg mnie dobre były nazwy

(1) Lechistów
(2) Zdobycia Górki

więc można byłoby nowo powstającą ulicę nazwać jedną wersją a Uczniowską zmienić na drugą :)
13 października 2010, 20:15 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
13 października 2010, 20:20 / środa
Buziek: mogę trochę dołożyć
13 października 2010, 20:26 / środa
gedania

(2) Zdobycia Górki

Niby czemu ma tak się nazywać? W naszej historii było i jest więcej rzeczy do upamiętnienia niż to.

Czym mój wpis naruszył regulamin, hę?
13 października 2010, 20:31 / środa
Temat NIESAMOWICIE istotny, to przecież prawdopodobnie nazwa na dziesiątki lat. Dobrze, że vrs się tego podjął.

Heh, może zamiast ul. Zdobycia Górki uhonorować tych, którzy to dokonywali i zapodać nazwę ul. Zdobywców Górki? To by było coś:)

Ze swojej strony chciałbym dorzucić pomysł nazwania ulicy imieniem Anny Walentynowicz. Ci, którzy czytali biografie bądź bardziej się orientują, wiedzą jak zasłużona dla walki o wolność jest ta kobieta - i co ważne, całe dorosłe życie związane z Gdańskiem.
13 października 2010, 20:37 / środa
dla ciebie może nie istotny. Tak jak pewnie w chuju miałeś na jakich krzesełkach będziesz oglądał mecze Lechi. :)))
13 października 2010, 20:38 / środa
Arkadiusz niezłe propozycje ale ja mam lepsze
ul Chrystusa Króla lub ul. Okopy Świętej Trójcy; wtedy byśmy mieli nie 12 a 13/15 zawodników. Ale chyba pejsaci nie pozwolą : )
Arkadiusz a co powiesz na taką nazwę?
ul. Drogiego Bronisława
ul. Donalda Tuska ewentualnie ul. Cudna ; )

wg mnie ulica powinna mieć nazwę jakiejś zasłużonej osoby..
13 października 2010, 20:39 / środa
ul.Traugutta 29!
13 października 2010, 20:39 / środa
szyderca
13 października 2010, 20:00 / środa
Nazwa ulicy może być tylko jedna... ul. Lechistów, nie Lechii, nie Solidarności nie Sportowa czy jakaś inna ale ulica nazwana naszym imieniem. To dzięki Lechistom Lechia jest dziś tam gdzie jest. I tak powinno zostać na wieki wieków ...

Z tym, że Lechistów było, jest i będzie wielu "lecz żaden nie śmiał"….,
ale jest taki jeden którego znaliśmy między innymi z tego, że marzył i te jego/nasze marzenia stają się pomału rzeczywistością.
Jak dla mnie to Wielka Lechia „naszych marzeń” powinna grać przy ulicy Tadeusza Duffka !
13 października 2010, 20:43 / środa
jak to jakiej ??? Uczniowska chyba tam jest zapewne od zakończenia wojny, po co tworzyć dziwolągi.
No chyba, że kogoś to rajcuje. to pewnie budyń adamowicz by chciał mieć swoją nazwę. -)
13 października 2010, 20:43 / środa
Dzięki ..vrs.. temat jak najbardziej aktualny . Teraz właśnie jest czas na projekt nazwy a tak na marginesie spiker na meczu powinien ogłosić konkurs wybrać kilka propozycji i dopiero potem głosować . Nazwa powinna się kojarzyć albo z Mastem albo z Klubem albo z Nami Kibicami
13 października 2010, 20:45 / środa
ul.Lechistów- świetny pomysł.

ul.Zdobywców gorki- z całym szacunkiem wielkie osiągniecie ale nie uzalżniajmy nazwy ulicy przy stadionie od szprotek z północy.
13 października 2010, 20:46 / środa
A propo nazw takze mozna nazwac młyn moim zdaniem pasowalo by tu T 29 !!! wiadomo z jakiej racji pozdrawiam!!!
13 października 2010, 20:46 / środa
Przy całym szacunku dla Anny Walentynowicz ale mysle ze ulica jej imienia lepiej by pasowała w Młodym Miescie niż przy stadionie. Jesli już chciałby iść tym tropem to lepsze byłoby upamietnienie ludzi związanych z Lechią - Płażyński lub Rybicki.

Ja osobiscie najbardziej postulowałbym za ulicą im Tadeusza Duffeka.

Mysle ze jest On swoistym uosobieniem hasła Bóg, Honor, Ojczyzna i Lechia Gdańsk, jest symbolem odbudowy naszego klubu ze zgliszczy.
Wielka Lechia Moich Marzeń powinna grać wspaniałe mecze na pięknym stadionie, przy ulicy Tadeusza Duffeka.

TYLKO LECHIA!
13 października 2010, 20:55 / środa
"Aleja Forumowicza Dzikiego" - czy to nie brzmi wspaniale?
13 października 2010, 21:01 / środa
@Pinochet - ul. Cudna jest w sam raz, stadion (tak jak X-lecia swego czasu) byłby wspaniałym miejscem czczenia sukcesów, tryumfów i wszystkich nowych cudów jakie mają miejsce w naszym kraju.

@Duce - Uczniowska pozostanie Uczniowską, przyszła ulica o której jest mowa dopiero powstanie i przy niej będzie adres stadionu.

Co do ulic typu Solidarności, Walentynowicz i innych podobnych to jak napisał Cygnus ich miejsce jest gdzie indziej. Młode Miasto, które ma powstać będzie dla nich w sam raz. Ulica przy stadionie, jej nazwa, powinna odnosić się do Lechii i tylko do niej.
13 października 2010, 21:07 / środa
Ul.Pokoleń Lechii Gdańsk.
13 października 2010, 21:11 / środa
Ulica Młodych Orłów :-D
13 października 2010, 21:12 / środa
Proponuję ul. Trzy bastiony Solidarności
odnośnik
13 października 2010, 21:13 / środa
Sami zgłosiliśmy taką nazwę i robiliśmy wszystko by ulica Śląska wygrała. Wrocław jest stolicą całego Śląska. W herbie naszego miasta jest orzeł Piastów Śląskich. Nasz klub nazywa się na cześć tego wspaniałego regionu.

Nazwa jest tez bardzo uniwersalna, bo jest to ulica Śląska i kojarzy się zarówno z klubem jak i regionem. Tak naprwdę to jednak sztuczny podział ponieważ jak wspomniałem nasz klub powstał na cześć wspaniałego śląskiego regionu, którego Wrocław był, jest i będzie stolicą.

WYCHOWANI NA OPOROWSKIEJ FANATYCY ZE ŚLĄSKIEJ!
pozdrowienia dla Dumy Trójamiasta ze Stolicy Śląska!
P.
13 października 2010, 21:19 / środa
PIWKO_WKS, w takim razie muszę przeprosić za złe zinterpretowanie Waszego konkursu i pogratulować zwycięstwa. :)

Jednak my - Lechiści chyba chcielibyśmy w tym temacie coś ściślej związanego z klubem.
13 października 2010, 21:21 / środa
R.Z. Dzięki za wyjaśnienie !
Trochę prywaty - ale jestem ciekaw, tak przy okazji, przy jakiej ulicy chciałbyś być goszczony...?
Pozdrawiam
13 października 2010, 21:21 / środa
Bo niestety, ale w regionie mamy jedną wsze, z którą się utożsamiać nie możemy. :)
13 października 2010, 21:49 / środa
ul. Białozielona
13 października 2010, 21:56 / środa
Cygnus, również widziałbym ul. Walentynowicz w innym miejscu (np. przemianowana na ulicę jej imienia al. Zwycięstwa, czy Podwala Grodzkiego). Mój pomysł wynikał raczej z tego, że obecne władze miasta z Budyniem na czele to ludzie nie podzielający ideałów A.W. i zapewne nie palący się do uczczenia czegoś znaczącego jej imieniem, natomiast my jako Lechia mielibyśmy wpływ na to, by w taki symboliczny sposób uhonorować pamięć o tej niesamowitej kobiecie. Ale to dygresja.

Co do Arama i Płażyńskiego to z kolei ja myślę że warto ich uhonorować (zwłaszcza Płażyńskiego), ale niekoniecznie w ten sposób.

Natomiast ul. imienia Dufa to jak najbardziej na miejscu pomysł. Ciężko mi sobie wyobrazić, by ktoś z nas miał coś przeciwko.
13 października 2010, 21:58 / środa
Jarosława Kaczyńskiego, ewentualnie Braci Kaczyńskich
13 października 2010, 22:03 / środa
fifarafa, to ma być śmieszne?
13 października 2010, 22:06 / środa
Kaczyńscy są zajebiście zasłużonymi kibicami Lechii, zawsze utożsamiającymi się z biało-zielonymi barwami, więc jestem jak najbardziej za. Fakt, że cały stadion nie raz i nie dwa wrzeszczał: "Chuj w dupę temu, oddał głos kaczyńskiemu", nie ma tu nic do rzeczy. ul. Kaczyńskich - jest to zajebiste uhonorowanie dokoń Lechistów i klubu Lechia na przestrzeni lat.
13 października 2010, 22:09 / środa
@H. Cumberdale - To nie temat na takie coś, jednak pomysł przemianowania Al. Zwycięstwa na Al. Walentynowidcz jest tyle głupi co śmieszny. Jeszcze zabierzmy czołg, bo ruski i jest symbolem tego samego zwycięstwa. Na jego miejscu ustawny na 20-metrowym cokole pomnik Kaczyńskiego i Walentynowicz na wzór tego - odnośnik do ręki Lechowi dajmy wagę temidy, a Annie różaniec i będzie elegancko.

Nie lubię polityków, ale z tego co słyszałem to Adamowicz powiedział, że Walentynowicz i inne osobistości Solidarności zostaną upamiętnione na Nowym (postoczniowym) Mieście. I to jest dobra koncepcja, mam nadzieję, że to zostanie spełnione. Wszystko ma swoje miejsce, nie popadajmy w fanatyzm.

Ulica przystadionowa powinna odnosić się do Lechii, a nie jakichś politycznych sentymentów.
13 października 2010, 22:10 / środa
TYLKO TRAUGUTTA 29 żadna inna !!
13 października 2010, 22:25 / środa
A jakby ulicę przy nowym stadionie nazwać Traugutta, a stadion byłby pod numerem 29 ? Do tego zmienić nazwę starej ul. Traugutta?
13 października 2010, 22:28 / środa
@vrs: nie przesadzaj z tym całym stadionem. Nie rozmywajmy tematu; ja rzuciłem propozycję Walentynowicz z uzasadnieniem, a tu jeden z drugim o usunięciu czołgu i o reakcjach na Kaczyńskich.

@Greenfans @kojot82 jak to Traugutta 29? Traugutta 29 jest tylko jedno! To by było obdzieranie naszego stadionu z historii! Nie dajmy się zwariować, zwłaszcza że nie wiadomo czy kiedyś na T29 nie powrócimy.

@Arkadiusz nie wiem po co robisz sobie jaja. Tak tylko jeszcze dopowiem, że Romanowie Rogocz i Korynt jeszcze żyją, a imiona ulicom nadaje się od osób zmarłych.

Co z propozycją ul. Tadeusza Duffeka? Dla mnie to jest opcja, która ma szansę uzyskać pełne poparcie wśród Lechistów.
13 października 2010, 22:31 / środa
ul. Trzech Bastionów Solidarności -skrót tochę dziwny

super brzmi nawet skrótowo np: Lechia przy ul. Trzech Bastionów podejmie ....
Nazwa nawiazuję do T29 i praktycznie to to będzie przedłużenie Traugutta o kolejne chwalebne miejsca zasłużone w tępieniu czerwonej zarazy!

T.D.1- Tadeusza Duffeka to najleprze rozwiazanie odnośnik
13 października 2010, 22:36 / środa
A ja bym dał ul Władców Północy albo któregoś z naszych Piłkarzy z dawnych czasów(Rogocza).
13 października 2010, 22:40 / środa
ul. Szyku i elegancji ;)
 
1 2 3 4 5 6 7 8
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023