Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Nowy stadion Lechii - przy jakiej ulicy?

strona 2/8

13 października 2010, 22:42 / środa
@H. Cumberdale - Masz racje co do Traugutta. Swoją drogą ciesze się, że mamy nowy stadion w nowym miejscu, a ten przy T29 zostanie zachowany. Dzięki temu zawsze bedziemy mogli zabrać nasze dzieci i pokazać im miejsce na którym kiedyś grała Lechia. Ze stadionem tym wiąże się wiele historii i będzie to ich swoisty pomnik, którego pozbawiono kibiców w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdynii (zresztą u nich to nawet podwójnie).

A nabijam się dlatego, że Al. Zwycięstwa to Al. Zwycięstwa i nie popieram pomysłu zmiany jej nazwy na Al. Walentynowicz. Co wcale nei znaczy, że jestem przeciw uczcenia jej pamięci w innym miejscu. Czołg był na marginesie, bo takie pomysły także się pojawiały przy pomyśle o którym wspomniałeś. Chyba w GW o tym pisali, z tym że oni zamiast Lecha i Anny woleliby na cokole innego Lecha.

Co do tego, że Rogocz i Korynt żyją to masz rację w 99% imiona różnym ulicom i miejscom są nadawane dopiero po śmierci patronów. Jednak nie przeszkadzało to ulicy na Zaspie nazwac imieniem Papieża, a lotniska imieniem Wałęsy. Rogocz i Korynt byli dla Lechii także wielkimi osobistościami i przynajmniej ja osobiście nie widze niczego niestosownego w ewentualnym upamiętnieniu któregoś z nich nazwą ulicy.

Choć zawsze można ich imieniem nazwac na przykład jakiś plac przed stadionem, albo trybuny jak to jest na Legii. Lub tak jak także w Warszawie postawić im przed stadionem pomnik, jak tam Deynie.
13 października 2010, 22:50 / środa
Jeśli szanujemy historię, a chyba tak, to ul. Dufka. Tylko on.
Teraz możemy się kłócić. Ale pomyślmy sobie wszyscy, że to zostanie na lata. Tak będzie się nazywać w 2020 i w 2100 roku. Może wówczas, gdy przyszłe pokolenia będą miały wszystko w nosie, ktoś zechce zgłębić tajemnicę kim był Tadeusz. A może właśnie ta nazwa spowoduje, że łatwiej będzie naszym następcom trwać w tradycji i poszanowaniu tych, którzy dla Lechii zrobili tak wiele.

Zabrzmiało troszkę pompatycznie, ale tak właśnie miało zabrzmieć.
13 października 2010, 22:56 / środa
Propozycja ; ul.Trzech Bastionów Wolności
Interpretacja może być taka;
Gdańsk-Lechia-Solidarność wszystko kojarzyło się z Wolnością To są właśnie te Bastiony ale to moja interpretacja.
13 października 2010, 23:01 / środa
ul. Trzech Króli
13 października 2010, 23:08 / środa
@Arkadiusz Jana Pawła II na Zaspie to aleja, nie ulica. Szczerze mówiąc to nie wiem na czym dokładnie polega różnica, ale może właśnie na tym że ulic nie nazywa się imionami żyjących.
13 października 2010, 23:13 / środa
aleja - reprezentacyjna ulica
13 października 2010, 23:15 / środa
Na forum KS zapusciłem konkretny odnośnik temat

To co jest tą inicjatywą obywatelska ? Do kiedy mamy czekać na oficjalne stanowisko Lwów Północy?
wybory idą to najlepsza okazja załatwić szybko.
13 października 2010, 23:18 / środa
"GLG: Ul.Pokoleń Lechii Gdańsk."

Skoro pojawi się (pojawi???) możliwość wyboru nazwy ulicy, uważam, że wszystkim kibicom - powtarzam WSZYSTKIM kibicom, należy się pełen szacunek i choćby wspomnienie w takiej formie...
Zgadzam się z GLG.
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk może łączyć...pokolenia...

Do kolegów, którzy z hurra optymizmem podchodzą do konkretnych imion i nazwisk... : Ilu było/jest kibiców naszej Kochanej Lechii o których dziś pamięta tylko pies z kulawą nogą...?

Ilu jest bezimiennych kibiców, którzy przez dekady Tworzyli Historię?

Uważam, że ul. Pokoleń Lechii Gdańsk to dotychczas najlepszy pomysł.

Mieszczą się w nim (w tym pomyśle): nasi dziadkowie, ojcowie, wujostwo, moje/nasze pokolenie, i pokolenie mojego/naszych synów... I zmieszczą się w tym pomyśle następne pokolenia. Każde z nich będzie czuło, że to ich ulica! bo wszak są kolejnym pokoleniem...
13 października 2010, 23:21 / środa
ul; bolka i lolka
14 października 2010, 00:24 / czwartek
Z całym szacunkiem dla wszystkich. Najlepsza propozycja szydercy. Ul. Lechistów. Nie rozdrabniajmy się. Politycy? Anna Walentynowicz? Nie w tym miejscu. Solidarność? Która? Ta z 80-go czy ta teraźniejsza? Z całym szacunkiem dla Tadzia było też wielu innych znanych Lechistów ,a więc wniosek nasuwa się sam - ul. Lechistów. Uważam ponadto, że na stadionie powinna znajdować się tablica z nazwiskami Lechistów którzy odeszli. W tym roku niestety za dużo :(.

Nowy stadion przy ulicy Lechistów !
14 października 2010, 00:26 / czwartek
ul. Tadeusza Duffeka

jak najbardziej Mu się należy
14 października 2010, 00:38 / czwartek
ul. Andrzeja Kuchara hahaha
14 października 2010, 00:44 / czwartek
@oszołom To oczywiste że poza Tadeuszem było wielu znanych (i przede wszystkim zasłużonych) Lechistów, ale nie sądzę by którykolwiek z nich obraził się na ulicę imienia T.D. Zwłaszcza, że wielu z tych wybitnych to ludzie mu bliscy; jego uhonorowanie byłoby tak naprawdę uhonorowaniem nie tylko jego samego, ale też wszystkich tych, którzy utożsamiali się z nim i jego działaniami na przestrzeni tych wszystkich lat.

Tadeusz reprezentował konkretne wartości, którymi szczyci się i które podziela ogromna większość kibiców. Jak za 20-30 lat przyjdziemy na stadion z naszymi dziećmi czy wnuczkami, to będziemy mogli być dumni, tłumacząc im któż to był, że zasłużył sobie na taki honor.

A tablica pamiątkowa jak najbardziej. Oby tylko nie było głupich sporów, komu się na niej miejsce należy, a komu nie.
14 października 2010, 01:05 / czwartek
h. cumberdale , miejsce na tablicy należy się każdemu kto kiedykolwiek założył na szyję biało-zielony szal. Bez sporów i waści, krótko i zwięźle, dla przykładu Jan Nowak Lechista lat 50. Kiedyś będzie tych nazwisk i ze 100 tysięcy, 100 tysięcy które przeczytają nasze prawnuki. Taką mam wizję.
14 października 2010, 01:11 / czwartek
Ul.Tadeusza Duffka. dziękuję.
14 października 2010, 01:14 / czwartek
Przepraszam "Duffeka"
14 października 2010, 01:17 / czwartek
Uważam, że śp. Tadeusz wolałby, żeby wszyscy Lechiści zostali uhonorowani. Dlatego dla mnie najlepszą opcją będzie ul: Pokoleń Lechii Gdańsk bądź ul: Lechistów.
14 października 2010, 01:20 / czwartek
Jako, że był jednym z najważniejszych przedstawicieli tych Pokoleń, to przy samej wymowie tej ulicy będzie zaraz się miało przed oczami pseudonim Dufo,
14 października 2010, 08:19 / czwartek
Też myślę, że ul. Pokoleń Lechii Gdańsk to najlepsza oppcja jak narazie. Ładnie brzmi, oddaje hołd wszystkim.
14 października 2010, 09:18 / czwartek
To może tak ulica Lechistów a trybuna gdzie z której będzie prowadzony doping to śp. Duffeka ?
14 października 2010, 09:20 / czwartek
ul. Lechistów lub ul. T. Duffka to dobre propozycje. Co do nie "popadania w fanatyzm" to fanatyzm jest jedną z naszych najpiękniejszych cech i pielęgnujmy to.

Myślę że temat istotny, ale na razie najważniejsze są derby i wszyscy, którzy mogą coś w tej sprawia zacząć działać są zajęci przygotowaniami do tego meczu.
14 października 2010, 09:29 / czwartek
Teraz sie pisze (mówi) :"Lechia przy Traugutta znowu pokonała arkę Gdynia..."
Załóżmy ze ulica bedzie nazywać sie im Lechistów. Bedzie : "Lechia przy Lechistów, albo "Lechia przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk".
Sorry wybaczcie ale wychodzi takie masło maślane, a to spowoduje ze używanie nazwy ulicy przy relacjach bedzie sporadyczne, a to oznacza ze nazwa ulicy bedzie "martwa". Niestety ale i takie kryteria trzeba brac pod uwagę.

Poza tym jesli ktos chce uhonorowac Lechistów, czy inaczej Pokolenia Lechii Gdańsk, które kibicują juz z najwyższej trybuny to osoba Dufa jest tego najaśniejszym symbolem.

TYLKO LECHIA!
14 października 2010, 10:29 / czwartek
Cygnus bez urazy ale bredzisz jak małorolny. Twój wpis to właśnie masło maślane jest. A co do twojego przykładu to może być biało-zieloni przy ul. Lechistów pokonali rybie łby. I co?
14 października 2010, 10:31 / czwartek
odnośnik potrzebne jest 2000 POdPISów, które zbierzemy w godzine przed meczem:)
14 października 2010, 11:43 / czwartek
Co do Tadeusza to zadecyduje jeden fakt z jego młodości i tu jest problem,szkoda..
14 października 2010, 12:07 / czwartek
ul. Tadeusza Duffeka

a może ul. Biało-Zielona ?
14 października 2010, 12:26 / czwartek
TBG co Ty insynuujesz?
Nie ma co códować. Każdy sobie chciałby nazwać ulicę po swojemu, biało-zielona, pokoleń itp itd. Więc skończcie lepiej wymyślanie bo to do niczego nie doprowadzi a jedynie rozmywa temat.
Jedynie propozycja ul.T. Duffeka (ktoś już zrobił wizualizację hehe;)odnośnik popierana przez wszystkich i nie negowana przez nikogo!

Ktoś ma coś przeciwko by zamienić nazwę ul.Stadionowej na ul.Duffeka? odnośnik
14 października 2010, 12:30 / czwartek
szyderdca - uwierz mi , ze będę bardzo dumny jak ta ulica bedzie imienia Lechistów, ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze taka propozycja przejdzie poza gronem kibicowskim.
Jedno jest pewne, jako kibice Lechii powinismy wypracowac jedną propozycje i poźniej jednym głosem ją popierac, nie zależnie od tego czy wczesniej było sie zwolennikiem innej nazwy.

TYLKO LECHIA!
14 października 2010, 12:56 / czwartek
Lechia na Pge arena przy ul Władców Północy pokonała Arkę Gdynia 5-2.
14 października 2010, 13:14 / czwartek
Może Romana Korynta?
14 października 2010, 13:15 / czwartek
Władców Północy - doskonała nazwa, wg mnie najlepsza z dotychczasowych propozycji
14 października 2010, 13:18 / czwartek
WKSbialy a może Ul. Huberta Wołąkiewicza i Pawła Buzały?
Tylko Jan Paweł II miał swoje ulice za życia, więc nie róbmy precedensu bo to nie przejdzie.
14 października 2010, 13:29 / czwartek
Piłsudski też miał swoje ulice za życia, Hitler i Stalin również oraz setki innych osób
14 października 2010, 13:58 / czwartek
Miki ,dobrze wiesz o co chodzi i wiesz tez dobrze ,ze we władzach miasta to nie przejdzie!!
I nie szukaj tu żadnej zaczepki!
14 października 2010, 14:32 / czwartek
Ul. Traugutta :)
Jeśli nie Romualda Traugutta, to po prostu Traugutta. Zachowanie tej historii, którą powinniśmy zachować w odpowiednim temacie - temacie stadionu. Zasłużeni ludzie i pokolenia Lechii uwiecznione będą w mającym powstać muzeum, na stadionie, każdy będzie mógł tam zajrzeć, a miłość do klubu i tak powinna być przekazywana młodszym przez nas samych.

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk nie bardzo podchodzi.

Za to ul. Lechistów bardzo ciekawa opcja, nasz klub, nasz stadion, nasza ulica.. Ulica Lechistów. Odniesie się to do każdego - do byłych (nie tylko śp T. Duffeka), obecnych i przyszłych, każdy kibic Lechii będzie się mógł identyfikować z tą nazwą.

Ewentualnie choć z mniejszym entuzjazmem widziałbym ul. Biało-Zielonych. Choć opcja podobna, to jednak "Lechistów" brzmi jakoś poważniej.

Można także nazwać ją ul. Lechistanu. Pasowałby przy tym motyw flagi Warchoły, dobrze brzmi odnosząc się do miejsca i nazwa jest również w miarę poważna :)

Jeśli chodzi o relacje, każdy szanujący się, mający głowę na karku dziennikarzyna (nawet z wybiórczego gówna) potrafiłby tak skleić zdanie, żeby nazwa ulicy nie psuła sensu zdania. Choć ważne żeby ulica miała sama w sobie nazwę konkretną, bez śmiesznych nazw - musi być reprezentatywna!
14 października 2010, 14:40 / czwartek
Już się zaczynają przepychanki, jeśli dyskusja przerodzi się w kłótnie i pyskówki jaka ma być nazwa tej ulicy to na sto procent zostanie stadionowa. Dlatego sądze, że najlepszym pomysłem byłoby zebranie wszystkich propozycji, wyselekcjonowanie z nich 4-5 i poddanie pod głosowanie. Ta która zwycięży powinna być wspierana przez każdego niezależnie od tego za jaką opcją był pierwotnie.

Jestem przekonany, że GW jak tylko zwęszy temat to zacznie bruździć i im na rękę nasze szarpaniny. Siła jest tylko w jedności, każdy wie kto rządzi w mieście, kto czytał kiedykolwiek forum SCC wie, że często najgłośniejsi i najwięcej do powiedzenia mają ci którzy na stadionie nigdy nie byli i nie przyjdą jednak roszczą sobie prawo do decydowania o tym jakie co ma na nim być.

Więc niezaleznie od tego jaką mielibyśmy popierać nazwę musimy to robić współnie. Zebranie dwóch tysięcy głosów to będzie łatwe, ale można zebrać ich zdecydowanie więcej, niech Rada Miasta wie czego oczekują kibice i mieszkańcy.
14 października 2010, 15:00 / czwartek
ćwiartki trzy przez cztery
14 października 2010, 15:13 / czwartek
ul. Nowa Traugutta !!!
14 października 2010, 15:17 / czwartek
Arkadiusz Stadionowa to najgorsza nazwa lepsza już jest kałuży lub olimpijska;)))

Nie ma być żadnych przepychanek i pyskówek .
Mam nadzieję że Stowarzyszenie Lwy Północy ogarniają już ten temat choć zapewne zajęci są organizacją zapisów do Krakowa i Łodzi a Stowarzyszenie Biało-Zielony Sopot dołączy się do inicjatywy.

TBG Dufo zabił śledzia w samoobronie, z czerwoną zarazą walczył i cześć jego osobie.
Buziek z hitlerem i stalinem no super porównanie, błysłeś ripostą.
14 października 2010, 15:55 / czwartek
miki,ja to wszystko rozumiem ale raz jeszcze powtarzam to nie przejdzie !!
14 października 2010, 23:58 / czwartek
Wrzuce od siebie al. Biało-Zielona.Bez stronie,bez kompromisowo.
15 października 2010, 00:18 / piątek
Ulica Nieślubnych dzieci Wandy co niemca nie chciała, albo ulica grubasa na prostej.
15 października 2010, 13:09 / piątek
I ja cos wymyslilem.
Ul. Betonowa
Ul. Betonów

Bet On Lechia Gdańsk
15 października 2010, 16:28 / piątek
ul. Bialozielona to calkiem fajny pomysl.
15 października 2010, 16:39 / piątek
No ul.bialozielona OK ale pod warunkiem, ze ulice beda pomalowane na bialo-zielono :)
15 października 2010, 18:55 / piątek
ul. im. Klientów Galerii Bałtyckiej.

dziękuję za uwagę. :]
16 października 2010, 09:39 / sobota
odnośnik

chyba żart...., że juz nie wspomnę o ogólnym poziomie tego artykułu...
16 października 2010, 09:45 / sobota
My jesteśmy od budowania, a nazwy ulic niech wymyśla miasto - ucina Ryszard Trykosko, prezes budującej stadion BIEG 2012.

Trzeba zatem mieć swoich ludzi w radzie miasta
16 października 2010, 09:46 / sobota
Kazimierza Deyny ? Jak ulica kojarząca się z Lechią ma nosić nazwe piłkarza kojarzącego się z legią ? WSTYD !
16 października 2010, 09:52 / sobota
No chyba ich kurwa juz konkretnie pojebało. ul Deyny to niech sobie w Warszawie zrobia, a nie w Gdańsku. Kurwa i co to ma byc ta ulica Europejska? A może ulica Budynia? Śmiech na sali

TYLKO LECHIA!!!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028