Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Nowy stadion Lechii - przy jakiej ulicy?

strona 3/8

16 października 2010, 09:52 / sobota
ul. Trzech Króli
16 października 2010, 10:13 / sobota
ul.Kibica Lechii - Macieja Płażyńskiego .......albo krócej ul.Kibica M. Płażyńskiego , wszyscy będą wiedzieć komu kibicował ś.p Maciej Płażyński , miasto tez powinno być zadowolone .... My bedziemy mieli ulice jednego z wybitnych kibiców Lechii a miasto w ten sposób uhonoruje życie i działalność charyzmatycznego działacza społecznego i politycznego
16 października 2010, 10:16 / sobota
Kurwa stadion Lechii przy ulicy ikony Legii. Pojebało tego bambulisa czy jak się chuj zwie.
Jeśli kogoś tak zdrowo popierdoli to ja chcę zostać na T29!
16 października 2010, 10:26 / sobota
no i tak by było najlepiej. Ja nie wiem, że takich idiotów nosi ziemia. kurwa ulica Deyny żal
16 października 2010, 10:30 / sobota
wszystko ladnie pieknie.. ale watpie ze a ulica bedzie sie nazywac chociazby ulicą Duffeka.. Wiecie czemu ? Bo na ojro2012 bedzie w huj zagranicznych, a to bedzie musiala byc nazwa latwa dla Nich do wymowy.

ps. patrzcie na ta sonde.. Ona pokazuje wielki rzesze szparki w internecie.
odnośnik
16 października 2010, 10:33 / sobota
To niech ja najlepiej nazwą "Sesame Street" wtedy wszyscy trafia bez problemu. Masz racje śledziuchy maja radoche, że chociaz tak moga sie pokazac.
16 października 2010, 10:35 / sobota
Jeżeli miałaby być jakaś spedalona europejska, albo im. Deyny to naprawdę w propozycjach przesłanych miastu trzeba uwzględnić te bardziej kompromisowe w stylu "Solidarności" czy też "M. Płażyńskiego" neutralne ale z Lechią powiązane, a kto nie wie komu kibicował śp. M Płażyński niech spierdala, ważne że cała Biało Zielona brać wie!
16 października 2010, 10:38 / sobota
no ale np Biało-Zielona nie jest kontrowersyjna. I nie kumam jezeli decydenci by na to nie poszli. Ale czas pokaże no i nasza jedność!
16 października 2010, 10:40 / sobota
Pośrednio sami jesteście sobie winni, że jakiś idiota wpada na genialny pomysł z Deyną. Dlaczego? Bo nawet w takim temacie nie ma miedzy nami jedności. Proponujecie jakieś bzdurne niepasujące do tego miejsca nazwy ulic typu Solidarności, Anny Walentynowicz itd. Te nazwy są ja najbardziej ok i powinny zostać użyte przez miasto ale nie przy stadionie. Potem pojawił się również genialny pomysł by ulicę nazwać imieniem s.p Duffa chociaż każdy choć troszeczkę myślący człowiek wie , że na tą nazwę miasto nigdy się nie zgodzi. Z całym szacunkiem dla Tadzia którego znalem i szanowałem nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego? Ale mimo wszystko ryczycie jak woły ul. Tadeusza Duffeka !!! W końcu jakiś geniusz wymyśla ulicę Biało- Zieloną. A co to kurwa ma być??? Wstydzicie się nazwy Lechista??? Jeśli tak to wypierdalać do Gdyni! I żeby było jasne , jestem za nazwą ulica Lechistów nie dlatego, że ją wymyśliłem ale ponieważ nazwa ta pozostanie na wieki i marka Lechia znana będzie w całej Europie. A czy ktoś nas w świecie rozpozna po nazwie biało-zieloni? Bzdura

P.S. Czy temu który wymyślił ul. Biało-Zielona nie zaświtało czasem do łba , że być może za ileś tam lat powstanie w Gdańsku jakiś klub który tez za swe barwy obierze te kolory? I co wtedy? Do kogo odnosić się będzie ta nazwa?

Dla mnie PGE Arena tylko przy ulicy Lechistów

I nie obrażać się za te "woły" i "wypierdalać", trochę mnie poniosło ale uważam, że mam rację
16 października 2010, 10:44 / sobota
Nawet gdy powstanie taki klubik to Biało-Zielone barwy będą zawsze przypisywane Lechii. A ja uważam, że mimo Twojej propozycji (dobrej) to miasto sie na nią także nie zgodzi. Bo, żeby pamiętać o Lechii nie musi być ulicy z Jej nazwą tylko kibice którzy zawsze sa z klubem.
16 października 2010, 10:55 / sobota
TCZ barwy będą przypisywane Lechii tylko przez nas, ale już nie np. przez kibiców Romy czy jakichkolwiek innych zagranicznych.

"Bo, żeby pamiętać o Lechii nie musi być ulicy z Jej nazwą tylko kibice którzy zawsze sa z klubem."

Wiec co za problem uhonorować tych kibiców nazywając ulicę ich nazwą? My Polacy mamy to do siebie, że jak jest droga prosta to robimy zakręty, dokładnie tak jest w tym przypadku. Np. Pokoleń Lechii Gdańsk, a może kurwa "Pokoleń Lechii Gdańsk a w szczególności, Wolfa, Duffa, Kaczora, Haka... " i tak jeszcze ze sto ksywek. W sumie ładna nazwa co nie? Tylko nie wiem czy na tak długą tablice miasto się zgodzi. To mój ostatni wpis na ten temat. Wkurwia mnie to. Nara
16 października 2010, 11:00 / sobota
"TCZ barwy będą przypisywane Lechii tylko przez nas, ale już nie np. przez kibiców Romy czy jakichkolwiek innych zagranicznych."

Juz widze jak jakiś klubik gra z Romą itp :)
16 października 2010, 11:04 / sobota
ul. Romana Korynta

A co do wypowiedzi Pana Marka Bumblisa nie prościej byłoby nazwać ul Legii Warszawa.
Ewidentnie w urzędzie miasta zapomina się kto będzie używał tej ulicy kto będzie na niej przebywał i z nią się utożsamiał. I co z tego, że Deyna był wybitnym piłkarzem z pomorza ale grał w Legii... dla mnie to tak jakby msze w Kościele Katolickim prowadził muzułmanin. Chociażby był najwybitniejszą osobą w swoim środowisku dla mnie to byłaby zniewaga.
Najgorsze, że w takich sprawach najgłośniej będą krzyczeć osoby, które tą ulicę zobaczą dopiero na google map albo raz kiedyś przy okazji zawitają na stadion a potem będzie to dla nich obojętne.
16 października 2010, 11:05 / sobota
jedziecie na "Budynia" a to tylko dzięki niemu mamy nowy stadion, bo gdyby głosy również z tego forum miały zaważyć - stadionu nigdy by nie było :)
16 października 2010, 11:13 / sobota
Marek Bumblis - przykład idioty i ignoranta, który jeszcze ma czelność uważać się za gdańszczanina. Za sam pomysł z Deyną dla mieszkańców dzielnic: Śródmieście, Chełm, Jasień, Orunia, Gdańsk Południe powinien być wyborczym PERSONA NON GRATA

Nie wiem jaka powinna być nazwa nowej ulicy, ale nie ma co się łudzić, że będzie to ulica imienia Tadeusza Duffeka. Śp. Tadeusz to dla nas postać ikona ale ze zrozumiałych względów władze miasta na tą propozycje nie przystaną.
16 października 2010, 11:15 / sobota
rotmistrza Witolda Pileckiego
16 października 2010, 11:31 / sobota
Jeśli władze nie bedą się chciały zgodzic na żadną z naszych propozycji (oby tak się nie stało) to wolę by żeby Ulica się nazywała Stadionowa niż Deyny który jest tylko i wyłącznie kojażony z Legią. Co mnie to obchodzi że on się urodził na Pomorzu, to naprawdę trzeba byc niespelna rozumu żeby zaproponowac cos takiego. ul Solidarnosci byłaby najbardziej adekwanta jesli chodzi o tok rozumowaania naszych władz a ul. Romana Korynta również miała by szansę i o te dwie nazwy względem kompromisu powinniśmy zawalczyc.
16 października 2010, 11:47 / sobota
Skoro jest pomysł nadania nazwy ulicy kogoś załużonego dla Lechii no i oczywiście dla miasta to proponuje ul. Nikosia :)
16 października 2010, 11:59 / sobota
szyderca - nie obrażać się za te "woły" i "wypierdalać", trochę mnie poniosło ale uważam, że mam rację.

jesli juz ochłonąłeś to trzeba było zmienic tresc wpisu, a nie wyzwać wszystkich od przysłowiowych idiotów, a na koncu ze cię poniosło....śmiem wątpić.

Jeśli juz faktycznie nie ma szans na uhonorowanie ulice imieniem Dufa, ja wolę ulicę Biało-Zielonych lub BiałoZieloną.

Bumblis- Deyny??? a może Lubańskiego! Jako exStarogardzianin jestem przeciwny.
Stadion im Deyny jest w STG, jest na Legii, to my w Gdańsku nie mamy europejskich nazwisk????

TYLKO LECHIA!
16 października 2010, 12:01 / sobota
Popiera! ul.N.Skotarczaka 1983 albo '83
16 października 2010, 12:11 / sobota
Cygnus a jaka nazwa dla wiekszosci wpisujacych sie w tym watku by cie satysfakcjonowala? Patrz na kolege karela na przyklad. Cymbaly, pajace? Moze byc? Zreszta Ciebie wcale nie wylaczajac.
16 października 2010, 13:08 / sobota
wpis cyniczny,jedyny z mozliwych... w obliczu propozycji typu: Lechistow,Lechii Gdansk,BialoZielonej itp.
16 października 2010, 13:32 / sobota
Marek Bumbis to po prostu POpapraniec z PO
więc co sie dziwicie
już wiemy na kogo nie głosować w nadchodzących wyborach
odnośnik
odnośnik
Kontakt: / bumblis@bumblis.gda.pl / www.bumblis.gda.pl

ul.Pokoleń Lechii chyba dobrze pasuje i nie jest kontrowersyjna.
Trzeba te co najmniej 2000 podpisów zebrać i jako projekt obywatelski dać
bo nam jeszcze zrobią ul. Kupcewicza wszak w Gdańsku się urodził.
16 października 2010, 13:34 / sobota
rozmawiałem z radnym PIS i oni nie mają nic przeciwko Dufowi i czekają na oficjalne pismo zgłoszenie inicjatywy Lwów do rady miejskiej w tej sprawie.

,,Znałem Tadeusz Duffeka, bez wątpienia trzeba go uhonorować, ale ulica powinna mieć wymiar na miarę kontynentu, podobnie jak turniej Euro 2012. Dlatego naszym pomysłem jest, by nosiła imię Kazimierza Deyny - najlepszego piłkarza Pomorza, a może nawet całej Polski - mówi Marek Bumblis.,,

Bumblis pacanie twoja kariera już się skończyła;)
16 października 2010, 14:27 / sobota
Mam nadzieję, że teraz vrs już rozumie co miałem na myśli pisząc, że znam nasze władze. Pseudoartykuł pseudoredaktora sielskiego na trojmiasto.pl poniżej poziomu, choć na poziomie wiekszości artykulików jakie się ukazują na tym portalu. Tam każdy redaktorek jest od wideł i powideł.

Więc zróbmy szybką analizę:

Już samo sformuowanie tytułu: "Kibice Lechii chcą "swojej" ulicy przy PGE Arena" zamiast np.: "Kibice Lechii proszą o nazwę ulicy, która upamiętniała by ich klub" już od początku sugerują potencjalnemu odbiorcy nasze rozczeniowe podejście do sprawy.

dalej:

"w wielu polskich miastach - obiekty sportowe stoją przy ul. Stadionowej, Sportowej czy Lekkoatletycznej, choćby po to, by przyjezdni kibice mogli łatwiej trafić na mecz."

W jaki sposób nazwa ulicy ułatwia dotarcie pod stadion? Aby gdzieś trafić i tak trzeba znac najpierw adres tego miejsca, więc co za różnica jaka jest to nazwa? Szczególnie dziś w czasach nawigacji GPS? Zresztą ten argument jest tak głupi, że trzeba być naprawdę tępym, aby się na niego złapać.

chwilę później:

"Nie podoba się to jednak fanom gdańskiej Lechii, którzy chcą, by nazwa ulicy bardziej kojarzyła się z gdańskim klubem."

Sugeruje od razu jakoby nie podobało się nam to, że będzie łatwo trafić na stadion, bo ulica przy której będzie się znajdował nie będzie stadionową. Ah ta tania sensacja, co panie Sielski?

kolejny cyctat:

"(...)Są pompatyczne: ul. Solidarności, ul. Europejska i ul. Władców Północy. Zdarzają się również sławiące byłych piłkarzy Lechii: jest ul. Lechistów czy Pokoleń Lechistów."

Za sjp: pompatyczność - nieuzasadniona okolicznościami przesadna wzniosłość w języku. Sielski powiedz co jest pompatycznego, czyli nieuzadnionego okolicznościami w w/w nazwach ulicy przy której swoje mecze będzie rozgrywać Lechia Gdańsk? No poza ta Europejską, bo tego to chyba nikt nie proponował, a na pewno nie poważnie.

I w ogóle artykuł jest tendencyjny, grający na negatywnych emocjach i nieobiektywny. Napisany pod wpływem kilku wpisów, które Sielski wyczytał na naszym forum. Radny Bumblis się ośmiesza jeszcze bardziej, ale tego właśnie się spodziewałem, bo żyję w tym mieście od urodzenia i wiem jak tutaj takie rzeczy wyglądają.

A to dopiero poczatek, bo jak taki artykuł wysmarował mało znaczący praktycznie amatorski lokalny portalik to już możemy sobie wyobrazić co wyczarują w GW. teraz mamy takie małe preludium. I nie wiem czy poparcie PiS coś da, jak wiadomo PiS ma mniejszośc w Radzie Miasta i oni sami tego nie załatwią. Za to PO ma alergie na wszelkie pomysły popierane przez PiS i nie wiem, czy takie popracie bardziej by nie zaszkodziło jego realizacji niż pomogło. Może lepiej się dogadac z ludźmi mądrzejszymi niż ten cały Bumblis, ale to już musza odpowiednie osoby zadecydować.

Mimo wszystko niestety jak mówiłem bez jedności między nami nie będzie - jak mawiał pewien znany bialorusin - niczego. Takim ludziom jak Bumblis jest tylko na rękę, kiedy my się między sobą spieramy, kłócimy, a niektórzy i wyzywają tych którzy ośmielą się mieć inne zdanie od nich. Wtedy łatwo jest tym wszystkim ludziom, którzy i tak na stadion nigdy nie przychodzą, a mają najwięcej do powiedzenia: "Zobaczcie oni się żrą sami między sobą to jak z nimi w ogóle dyskutować, kiedy sami nie wiedza czego chcą" itd,, itp. Tylko jednośc panowie, tylko jedność!
16 października 2010, 14:44 / sobota
Nie długo wybory samorządowe p. bumbabalis............
16 października 2010, 14:52 / sobota
ul. Rudolfa Hessa, w podziekowaniu wujowi wszyscy beda zadowoleni, zostanmy przy niej
16 października 2010, 14:57 / sobota
Na ulicy Rudolfa Hessa Lechia Gdansk rozpierdolila w drobny mak zydow z cracovii. Za tydzien Lechie podejmie Wisla Krakow i po wielkiej, hucznej zabawie na tejze ulicy ten sam los spotka zydow z łodzi...

:)
16 października 2010, 15:02 / sobota
Pierwszy raz przeczytałem gdziekolwiek że Deyna pochodził z pomorza. Jak Boga kocham nie maiłem o tym pojęcia. Jasne że to był wielki piłkarz ale nigdy do głowy by mi nie przyszło kojarzyć go z naszym regionem.
16 października 2010, 16:12 / sobota
A Grześ Lato z Malborka.
16 października 2010, 16:52 / sobota
ul. Lecha Kaczynskiego
16 października 2010, 16:57 / sobota
krzyż tez chcesz?
16 października 2010, 16:59 / sobota
Ja bym w ogóle nazwę Letnica zmienił na dzielnice prezydenta tysiąclecia.
16 października 2010, 17:35 / sobota
ul. Prałata Jankowskiego
16 października 2010, 18:04 / sobota
ul Adama Małysza...
wszyscy go znają...
16 października 2010, 18:36 / sobota
cytat Miki Brzeźno:
Jedynie propozycja ul.T. Duffeka (ktoś już zrobił wizualizację hehe;)odnośnik popierana przez wszystkich i nie negowana przez nikogo!"

To ja zrobiłem tę wizualizację, a chyba nie jest brzydka?: odnośnik
16 października 2010, 18:40 / sobota
Z całym szacunkiem itp dla Dufa, mimo że tez jestem zwolennikiem Jego nazwiska na nazwe tej ulicy, to wydaje mi sie ze tak nie bedzie. Powod bardzo prosty, poniewaz na mistrzostwach przyjedzie bardzo duzo obcojezycznych, i wydaje mi sie ze bedzie to nazwa którą w miare latwo bedzie im wymienic
16 października 2010, 18:57 / sobota
Ludzie czy wy macie jeszcze mózgi? Czy ulice sie nazywa dla zagranicznych dziennikarzy, czy dla lokalnej społeczności? Czy ktos z was wie przy jakich ulicach znajdowały się stadiony w RPA, Portugalii, Francji, że o Korei i Japoni nie wspomnę?! Jakiego dziennikarza interesuje ulica stadionu, skoro oni i tak zawsze wymieniają tylko ich nazwy? Przecież ten argument to jest jakaś zupełna bzdura i niezbyt dobrze świadczy o osobach, które go przytaczają.

Zresztą czy ulica Bułgarska, Reymonta, no i przede wszystkim Śląska będzie łatwiejsza dla nich do wymówienia? Wy jeszcze myślicie samodzielnie, czy już wszystko pod dyktando "zachodnich dziennikarzy i kibiców", którzy przyjadą tu na cztery mecze i tyle ich będziecie widzieli.

W ogóle po co się męczyć z ul. stadionową, od razu dajcie Stadium Street, żeby nie komplikować niepotrzebnie życia dziennikarzom. A najlepiej European Union Street (koniecznie po angielsku!), bo to tak nowocześnie.

Już mnie szlag trafiał jak to nazwali roboczo Baltic Areną, a teraz PGE Areną, jakby nazwa Stadion PGE była jakaś gorsza. Język Polski w tym kraju powoli staje się chyba językiem drugiej kategorii i teraz i najlepiej wszystko przemianujmy na angielskie nazwy, po co komplikować życie tym milionom turystów którzy do nas przyjeżdzają. Zresztą to takie plebejskie, nie?
16 października 2010, 19:09 / sobota
Język polski zna takie słowo jak "arena" ;]
16 października 2010, 19:25 / sobota
Tekstu popełnionego przez red. Sielskiego nie skomentuję, każdy widzi jak on wygląda. Natomiast pomysł Bumblisa to jakaś kompletna paranoja! Czy ktokolwiek poza nim popiera ten kretynizm? Jak można w ogóle wyskakiwać z pomysłem nazwania ulicy przy stadionie Lechii, która jest wbrew jej ogromnej większości kibiców? Heh a może w ramach rewanżu w Wawie zamienią Łazienkowską na np. ul. Salacha?

Ale najlepszy jego tekst, to: "ulica powinna mieć wymiar na miarę kontynentu, podobnie jak turniej Euro 2012". Czy on kiedykolwiek był w jakimkolwiek cywilizowanym mieście ze stadionem i patrzył na nazwy ulic? Właśnie o to chodzi, by nazwa była mocno związana z regionem lub ważną dla niego osobą. Bosz, co za kompleksy siedzą w ludziach! Turniej potrwa jakieś 3 tygodnie, z tego pewnie ze dwa w Gdańsku a on chce pod tym kątem na dziesięciolecia nazwę ulicy ustawiać. Co za kretyn!

@szyderca - ogarnij się trochę, ktoś rzuca temat na forum a Ty wymagasz żeby od razu wszyscy się zgadzali co do jednej konkretnej nazwy? Właśnie po to dyskutujemy, żeby w końcu wybrać jedną i ją konsekwentnie popierać. Przypieprzasz się do pomysłów np. mojego - ul. Walentynowicz - a ja twierdzę, że nie znam w tej chwili lepszej osoby, której ideały byłyby warte propagowania nie tylko w Polsce, ale i Europie. Nie ma większych szans? OK, szkoda, ale szukajmy w takim razie konsensusu.

@ redwarf - Bardzo bym chciał, ale niestety zapewne nie przejdzie.

Hm, Budyń mógłby się odwdzięczyć Dufowi chociażby za flagę z jego facjatą i klepnąć tę decyzję. Czy naprawdę PO nie rozumie, że oni są wybrani by robić dobrze nam, a nie sobie?

Już teraz wiadomo, że jeśli się nie weźmiemy za to jako kibice, to będą nas chcieli wydymać.
16 października 2010, 19:25 / sobota
Jeśli chcemy być już tak pedantycznie poprawni to racja słowo arena nasz język zna, jednak w takiej sytuacji zgodnie z polską gramatyką powinno się pisać Arena PGE, a nie PGE Arena które jest szykiem anglojęzycznym.
16 października 2010, 19:28 / sobota
@Arkadiusz, 1945% poparcia
16 października 2010, 21:49 / sobota
Nazwa ulicy, na której znajdować się będzie stadion Lechii, niekoniecznie musi być przecież związana z piłką nożną lub sportem. To dość banalne rozwiązanie.
A gdyby tak nazwa ta nawiązywała w oryginalny sposób do nazwy ulicy, na której jest aktualny stadion. Na przykład ul. Mariana Langiewicza, który przez Trauguttem był dyktatorem powstania styczniowego odnośnik

Inna propozycja (mająca na celu uhonorowanie gdańskich kibiców) to ul. Zdobywców Górki
16 października 2010, 23:31 / sobota
Słowo "arena" w języku polskim nie oznacza stadionu. W tym znaczeniu jest ona poprawna tylko w języku angielskim. Po polsku powinno być "Stadion PGE".
16 października 2010, 23:44 / sobota
Dufo jutro jesteśmy razem na T29! My wierzymy tylko w BKS.
Ja siedzę na zegarze to sie jakoś spotkamy z Hakiem i Małym Czarnym z Żabianki
17 października 2010, 01:02 / niedziela
To co oznacza polskie słowo arena ?
17 października 2010, 01:07 / niedziela
arena
1. «odgrodzone koliste miejsce w cyrku, gdzie odbywają się popisy»
2. «w starożytnym amfiteatrze: plac owalny lub okrągły, miejsce igrzysk lub przedstawień teatralnych»
3. «duży, kolisty plac, ogrodzony dwoma rzędami barier, na którym odbywają się corridy»
4. «teren działalności, miejsce jakichś zdarzeń»
17 października 2010, 08:57 / niedziela
Nowa Traugutta 29!!!!!!!!!
17 października 2010, 09:58 / niedziela
Ta nazwa jest calkiem calkiem. Turnoś tak mowil w wywiadzie wiec mozliwe, ze jest cos na rzeczy.
17 października 2010, 12:33 / niedziela
arena
1. «odgrodzone koliste miejsce w cyrku, gdzie odbywają się popisy»

odkad gramy brasiliane wszystko sie zgadza ;]
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.509