Gdańsk: czwartek, 16 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Nowy stadion Lechii - przy jakiej ulicy?

strona 4/8

17 października 2010, 14:54 / niedziela
ul. T29
18 października 2010, 08:40 / poniedziałek
ul. Wolnego Miasta !
18 października 2010, 16:16 / poniedziałek
za 15 minut w R.Gdańsk coś powiedzą w temacie
18 października 2010, 16:37 / poniedziałek
"Duffo", Deyna, Korynt, nowa Trugutta, Solidarności... Głowne kandydatury
18 października 2010, 16:53 / poniedziałek
Deyna - moim zdaniem jakiś żart i kpina, a nie główna kandydatura.

Nowa Traugutta - też jakaś bdura, Traugutta jest i będzie jedna jedyna, po co tworzyć jakieś potworki językowe typu Nowa Słowackiego, Nowa Łódzka, Nowa Traugutta, eh ta nowomowa :(

Pozostałe są w porządku, a z reszty mój ranking to: 1. R. Korynta, 2. Duffo, 3. Solidarności.
18 października 2010, 17:02 / poniedziałek
Moze np ul. Mistrzow, ul. Trzystu(choc to raczej slabe), ul Wielka, ul Tryumfu ,ul Pucharowa?pomysly tak na sprtowa nute bardziej.. Nie wiem ,ale ciekawy wkret z tym wymyslaniem
18 października 2010, 17:05 / poniedziałek
Dufo a nie Duffo po pierwsze.

Wiadomo - Deyna to zupełna pomyłka, bo jego związek z Gdańskiem jest tylko taki, że nie udało się kiedyś Lechii go pozyskać na początku jego kariery.
18 października 2010, 18:05 / poniedziałek
Mi coraz bardziej podoba pomysł ul. Solidarności.

Ulica Stadionowa czy K. Deyny to już bez komenatrza, choć sam jestem ze Starogardu i mam wielki szacunek dla tego człowieka. Ale to Lechia, nie Legia.
18 października 2010, 18:59 / poniedziałek
2. «w starożytnym amfiteatrze: plac owalny lub okrągły, miejsce igrzysk lub przedstawień teatralnych»

I teatr w wykonaniu śledzi . ;)
18 października 2010, 20:17 / poniedziałek
ul. przemysława trytki
18 października 2010, 22:03 / poniedziałek
Lis z Lisewa
18 października 2010, 17:05 / poniedziałek
Dufo a nie Duffo po pierwsze.

Wiadomo - Deyna to zupełna pomyłka, bo jego związek z Gdańskiem jest tylko taki, że nie udało się kiedyś Lechii go pozyskać na początku jego kariery.

Po pierwsze, to popracuj ze słownikiem, gamoniu, żebyś wiedział, w którym miejscu można wstawić przecinek, myślnik i inne znaki interpunkcyjne, zanim zaczniesz wytykać komuś błędy.

Po drugie składnia leży.

Po trzecie, pomyłką to możesz nazwać siebie, a nie Deyne. Co najwyżej może Ci się nie podobać pomysł nazwania ulicy tym imieniem.

Zdanie: "...nie udało się go KIEDYŚ (...) NA POCZĄTKU jego kariery.", nie nadaje się w ogóle do komentowania.
18 października 2010, 22:21 / poniedziałek
Wisio a to link dla ciebie i odrazu przyznamy tobie 10pkt.

odnośnik

te przcinek to jest forum Lechii
18 października 2010, 23:55 / poniedziałek
@Arkadiusz: masz rację, ale już "PGE Arena Bałtycka" byłoby 100% polszczyzną. Szkoda,że takiej nazwy nie wybrali...
19 października 2010, 00:20 / wtorek
Ul Wybitna
19 października 2010, 00:38 / wtorek
ul. Zwycięzców Derbów
19 października 2010, 08:14 / wtorek
UL. ZDOBYWCÓW GÓRKI
na cześć wszystkich Lechistów, którzy brali udział w tym wyjątkowym wydarzeniu :-)
19 października 2010, 11:31 / wtorek
A mi sie serio coraz bardziej podoba nazwa

Nowa Traugutta, pod warunkiem ze 29 :)

Ktos mowil Plazynskiego, a czemu akurat nie jego a Rybickiego ? Takze byl kibicem, wiecej czy mniej oddanym to juz inna sprawa.

Co do Walentynowicz, to nie jest miejsce na jej nazwisko z calym szacunkiem. Oczywicie ulica jej sie nalezy ale w innm miejscu. Aleja Zwyciestwa niech tez zostanie Aleja Zwyciestwa
19 października 2010, 19:36 / wtorek
Nawiazujac do wygladu stadionu mozna by nazwac ulice Bursztynowa
19 października 2010, 19:59 / wtorek
e-migrant: co nazwa Gdańsk ci się nie podoba?!! pokręciło doszczętnie
19 października 2010, 20:10 / wtorek
może i długe,ale BIAŁO-ZIELONYCH WŁADCÓW PÓŁNOCY
20 października 2010, 16:37 / środa
Albo po prostu przez jedno t. Trauguta 29!!!!!
20 października 2010, 16:45 / środa
kolego Jasiu...ulica o nazwie Bursztynowa już istnieje w Gdańsku.
ul. Lechistów !!!
20 października 2010, 19:52 / środa
grass a kim był ten Traugut przez jedno t ?
a temu Blumbisowi wytłumaczyć trzeba ze Deyna to symbol Legii, może Blumbis tego nie wie.
20 października 2010, 20:03 / środa
ul. Marka Bumblisa - najwiekszego ignoranta.
A moze Bońka? Podobnie jak Kaka Deyna pochodzi z Pomorza, był wybitnym polskim graczem, znany w europie, no i najważniejsze - NIE MA NIE WSPÓLNEGO Z GDAŃSKIEM , o LECHII nie wspomnę.

TYLKO LECHIA!
20 października 2010, 20:16 / środa
I tu się Cygnus mylisz... obydwaj grali przy T29... co z tego, że w drużynach przeciwnych... Bambusowi (czy jak mu tam?) to nie przeszkadza.
20 października 2010, 20:21 / środa
Platiniego, swiatowo i do tego odpowiednia ilosc wazeliny gdzie trzeba...
20 października 2010, 21:30 / środa
MarekM - masz rację, przepraszam pana Bamberlisa!
W takim razie uważam za słuszne nazwanie ulicy przy stadionie imieniem Lubańskiego, upsss pomyliłem sie, miało być: Deyny - choć własciwie co to za różnica dla GDAŃSZCZAN

TYLKO LECHIA!
20 października 2010, 21:34 / środa
Orientuje sie ktos jaki bedzie kolor trawy wokol stadionu i czy aby na pewno odpowiedni ?
20 października 2010, 21:53 / środa
Faktycznie Bursztynowa juz jest, nie chcialo mi sie sprawdzac-dzieki. No , to jak nie Bursztynowa to moze ul. Wolne Miasto(Wolnego Miasta)
-Zegnamy panstwa ze stadionu przy ulicy Wolne Miasto. Lechia Gdansk po raz kolejny wygrala WDT czym przypieczetowala zdobycie tytulu Mistrza kraju. Arka natomiast zegna sie z boiskami Ekstraklasy zaslozenie zajmujac ostatnie miejsce w tabeli. Dziekuje, dobranoc hehe
21 października 2010, 16:21 / czwartek
Ul.Biało-Zielonych
21 października 2010, 16:40 / czwartek
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk
21 października 2010, 21:33 / czwartek
ul. Zygmunta Chychły
21 października 2010, 21:42 / czwartek
ul. Lechistów

lub

ul. Biało-zielona (łajt grin striit)

Panie i panowie, proszę, wybierzmy coś z tego !!
22 października 2010, 00:11 / piątek
Tadeusza Duffeka. Tylko.
Wielu zrobiło wiele. Ale gdyby nie Tadek, to byłaby klasa A. Gdyby w odpowiednim momencie nie rozpoczął dzieła odbudowy Lechii, to dziś byśmy nie mówili o nowym stadionie, bo EURO wylądowałoby gdzieś indziej (Chorzów, Kraków, może ktoś jeszcze). Nie oszukujmy się, gdyby Lechia grała w IV lidze lub niżej, z frekwencją od 1 500 do 2 000 widzów (co na tę ligę i tak byłoby fantastycznym osiągnięciem) to o EURO można by pomarzyć.
A bez EURO o nowym stadionie nikt by nawet nie pomyślał.
Bez stadionu - nie byłoby ulicy, o której nazwę teraz toczymy bój.

A Bamburyle, czy jak mu tam... nie powiem co.
22 października 2010, 00:27 / piątek
Przypomnę tylko że w Odbudowie Kaziu i Czarny byli podstawowymi... Tadziu wiadomo nasz przyjaciel.
22 października 2010, 01:11 / piątek
LECHIA to MY !!!

Nie ON, ON, ON, czy ON... pomimo zasług, czy to piłkarskich, czy kibicowskich.
To 3-4(?) POKOLENIA - DUMY... WIERNOŚCI... TRADYCJI...
Domem Biało-Zielonej Braci - owych pokoleń - jest T29 i niech tak pozostanie...

ALEJA T29

Aleja - brzmi dumniej i reprezentatywniej...
22 października 2010, 20:45 / piątek
Wariant kompromisowy: Trauguttta, przez trzy "t".
22 października 2010, 20:47 / piątek
ul. Chuliganów Lechii Gdańsk
23 października 2010, 07:41 / sobota
Dziennik Bałtycki rozpoczyna dyskusje na temat nazwy ulicy przy stadionie.
Jeśli ktos chce zgłosić swoją propozycje niech pisze na adres p.stankiewicz@prasa.gda.pl

Zobaczymy co wymyslą ludziska nie związani z Lechią , no i spodziewam sie dużej aktywnisci śledzi w tym temacie (podobnie było w przypadku akcji "krzesełka").

TYLKO LECHIA!
23 października 2010, 10:00 / sobota
Ul. Uczniowska
Albo Ul. Patologii Letnickiej
23 października 2010, 11:22 / sobota
Castrop

a kto to był Trauguttt prze 3 "t'?
ja pierdolę, no co za mózg
23 października 2010, 13:00 / sobota
Green Gang Street
23 października 2010, 14:07 / sobota
ul. Barak 6
24 października 2010, 12:19 / niedziela
żródło Dziennik Bałtycki
--------------------------

Budowa stadionu piłkarskiego w Letnicy, na którego trybunach będzie mogło zasiąść 40 tys. widzów, w przyszłym roku zostanie ukończona. Jego nazwa jest znana od kilku miesięcy. Przy jakiej ulicy będzie stał?

Swoje propozycje ma miasto Gdańsk, a swoje oczekiwania - zamieszczane na internetowych forach - kibice Lechii. W tej sprawie będą jeszcze prowadzone rozmowy, a my zachęcamy naszych Czytelników do przysyłania własnych propozycji na nazwę ulicy, przy której znajdzie się PGE Arena.

Propozycji z różnych stron nie brakuje. Wszyscy czekają jednak na stanowisko miasta. Ostatnio można było przeczytać, że Marek Bumblis, szef komisji kultury i sportu Rady Miasta Gdańska, optuje za ulicą Kazimierza Deyny.

- To zbyt ostre sformułowanie. Był taki pomysł, jak dostaliśmy Euro 2012. Na pewno ja bardzo cenię Kazimierza Deynę i uważam go za najlepszego polskiego piłkarza w historii. To jednak była tylko luźna propozycja, z której się zwierzyłem - mówił nam w środę przed południem Marek Bumblis. - Przed nami posiedzenie komisji, podczas którego będziemy chcieli uzgodnić tę kwestię i przedstawić nasze oficjalne stanowisko. Oczywiście nie uważamy, że wszystko wiemy najlepiej i nazwa ulicy będzie przedyskutowana. Spotkamy się z przedstawicielami rady dzielnicy Letnica, spółki BIEG 2012, Lechii SA oraz stowarzyszenia kibiców gdańskiego klubu Lwy Północy. Wysłuchamy propozycji i wspólnie podejmiemy decyzję. Chciałbym, aby to była nazwa łącząca i pozbawiona kontrowersyjności.

Wieczorem komisja była już po zebraniu.
- Moja propozycja została przegłosowana. Zatem na giełdę do dyskusji z naszej strony trafi nazwa - ulica Naszej Lechii. Taka nazwa identyfikowałaby PGE Arenę z domem Lechii. To oficjalne stanowisko, a na początku listopada będziemy chcieli doprowadzić do wcześniej wspomnianego spotkania, wysłuchać innych propozycji i wybrać najlepszą - powiedział Bumblis.

Swój pomysł zdradził nam europoseł, Jacek Kurski.
- Ależ ta nazwa nie musi być przecież związana ze sportem, może być bardziej uniwersalna. Swojej ulicy nie ma jeszcze Anna Walentynowicz, a kim była i jak wiele zrobiła dla wolnej Polski, wszyscy wiemy. W Krakowie mówi się, że Wisła gra na stadionie przy Reymonta, w Gdyni że Bałtyk przy Olimpijskiej, a w Chorzowie że Ruch przy Cichej. Przy okazji meczów na nowym stadionie mówilibyśmy, że Lechia gra przy ulicy Anny Walentynowicz. Pod względem marketingowym byłby to chyba dobry pomysł - uważa Kurski.

W Lechii zapewniają, że mają propozycje, ale na razie ich nie ujawnią.
- Chcemy wysłuchać inicjatorów spotkania. Sygnalizowaliśmy, że można zorganizować debatę albo konkurs. Nasze przemyślenia przedstawimy na spotkaniu. Mamy propozycję zarówno związaną z Lechią, jak i ogólnie z piłką nożną - powiedział nam Błażej Jenek, dyrektor w Lechia SA i prezes spółki Lechia-Operator, która zarządzać będzie PGE Areną Gdańsk.

Kibice najchętniej widzieliby ulicę Tadeusza Duffka, legendarnego kibica biało-zielonych. Na forach internetowych właśnie to nazwisko przejawia się najczęściej pośród propozycji.
- Będziemy musieli zrobić ankietę. Na forach ten temat jest poruszany, a kibice zwrócili się do Lwów Północy, abyśmy się zajęli tym tematem. I oczywiście to zrobimy. Jest kilka wersji, ale na chwilę obecną zachowujemy ostrożność. Trzeba to przedyskutować i wybrać taką nazwę, która będzie się kojarzyła z Lechią. Każdy ma swoje poglądy przemyślenia i typy, musimy to skonsultować i wyłonić najlepszą i najrozsądniejszą. Na razie nie mamy jednoznacznego kandydata - usłyszeliśmy w stowarzyszeniu Lwy Północy.

Swojego typu nie ma za to spółka BIEG 2012, która buduje PGE Arenę Gdańsk.
- Nie mamy propozycji i żadnej nie przedstawimy. Naszym zadaniem jest budowa. Od ustalania nazw ulic nie jest BIEG 2012. Nie będziemy sugerować i proponować. Przychylimy się do decyzji większości. Każda formuła jest istotna. Jedni będą chcieli utożsamić nazwę z Lechią, a inni z jakimś zasłużonym piłkarzem. Moim zdaniem najlepsza jest nazwa neutralna, która pogodziłaby wszystkich. Choć tak pewnie nie będzie, bo trudno wszystkich zadowolić - uważa Ryszard Trykosko, prezes spółki BIEG 2012.
24 października 2010, 13:43 / niedziela
ul. Naszej Lechii brzmi zdecydowanie lepiej niz ul Deyny.
Widze ze pan Bumblis wyciągnął wnioski...

TYLKO LECHIA!
24 października 2010, 14:28 / niedziela
ul. Biało-Zielona
ul. Lechii / Lechii Gdańsk

ta ul. Naszej Lechii - niby ok, ale dla mnie jakoś udziwnione.
24 października 2010, 20:01 / niedziela
dalej pozostaję przy dwóch propozycjach:

- Lechistów
- Zdobywców Górki

Rok temu już "polubiłem" Trykoskę odnośnie koloru krzesełek teraz wg gościa nazwa ma być neutralna jak chyba ul. Parady Równości ... :)))))
24 października 2010, 20:27 / niedziela
Sezamkowa
24 października 2010, 20:36 / niedziela
ul. Lechia
ul. Lechii
ul. Bialo-Zielona
ul. White&Green (w sam raz na euro ;))
ul. Lecha Kaczynskiego

ale wg mnie najlepsze to pierwsze, latwe i wszystko mowiace: ul. Lechia
24 października 2010, 22:10 / niedziela
Lecha K. ? równie dobrze może być Donalda T. reakcja kibiców Lechii była by podobna. Czyli jeden wielki podział a ponoć ta ulica miała wszystkich jednoczyć. Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Ja jak już wcześniej pisałem w obecnej sytuacji proponuje ul. Nikodema S.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.252