Gdańsk: sobota, 31 października 2020
FORUM
Podstrony:


Nowy stadion Lechii - przy jakiej ulicy?

strona 5/8

24 października 2010, 22:57 / niedziela
nie wiem czy ta propozycja już była, ale po dlugim namysle proponuje

ul. CHWDP
26 października 2010, 13:11 / wtorek
skoro nie ul. Lechii, tylko ul. Naszej Lechii ;-)))), to dlaczego nie ul. Naszej Lechii Ukochanej
28 października 2010, 18:53 / czwartek
odnośnik

Sonda na stronie Dziennika Bałtyckiego.
Myśle ze warto sie okreslic i wybrac sposród dwóch propozycji Biało-Zielonych i Lechistów. Reszta prpozycji jest albo głupia "ul.Kibiców" "Euro2012" albo propozycja pasująca bardziej do innych miejsc "ul Solidarnosci" - Młode Miasto chyba bedzie lepszym miejscem, poza tym jest pl Solidarnosci.

Głosujmy!

TYLKO LECHIA!
28 października 2010, 23:18 / czwartek
na prawdę nikt a mam na myśli Lwy Północy, osoby tworzące Lechia.gda.pl czy Lechia.net nie zorganizują przynajmniej formalnej sondy nt nazwy ulicy? nie zajmą się uważam istotną sprawą? znowu podejmie decyzje ktoś za nas?

bo jak do tej pory w tym wątku mamy jedynie zapodane propozycje a sondaże organizują na podstawie przez siebie ułożonej listy osoby nie bardzo powiązane z Lechią. Na końcu się okaże że mleko się rozlało.
28 października 2010, 23:39 / czwartek
Czy w przypadku krzesełek też widziałeś rozlane mleko?
Nie ważne JAK i KIEDY zaczynasz, ważne jaki jest tego EFEKT.
Igrzyska (sondaże) są dla gawiedzi.
Z tego co wiem, Lwy Północy nie udają się na sen zimowy.
29 października 2010, 19:13 / piątek
MarekM: wypowiadam się nt ulicy a nie krzesełek, odnośnie krzesełek jest inny wątek.
3 listopada 2010, 20:31 / środa
3 listopada 2010, 21:45 / środa
Ulica Pokoleń Lechii Gdańsk brzmi naprawdę dumnie!!!Ave :-)))
3 listopada 2010, 22:11 / środa
A mi osobiście najbardziej przypadła do gustu ul.Władców Północy.
Już słyszę komentatorów po derbach za x lat "... na stadionie przy ul. Władców Północy po raz 20 z rzędu Lechia Gdańsk pokonała lokalnego rywala arkę Gdynia"
Ave Lechia
3 listopada 2010, 23:15 / środa
nazwa ulicy "Nasza Lechia" dla mnie brzmi troche slabo,
ale w TV brzmi zdecydowanie najlepiej kazdy komentator bedzie musial powiedziec ze mecz byl przy/na "Naszej Lechii" i to juz brzmi niezle ;-)

Z nazw ponizej
"Władców Północy"
"Pokoleń Lechii Gdańsk"
"Biało-Zielonych"
nie jestem w stanie wybrac tej "jedynej" kazda jest dobra, wiec jezeli ma byc ankieta to poprosze o wielokrotny wybór ;-)
4 listopada 2010, 00:03 / czwartek
"Panie i Panowie w dniu dzisiejszym Lechia podejmuje na stadionie przy ulicy "Naszej Lechii" dziwki zza sopotu" - chyba troche ta nazwa nie trybi co?

Jedyna sluszna z tych czterech wedlug mnie jest ta o pokoleniach
4 listopada 2010, 08:22 / czwartek
Pokoleń Lechii Gdańsk jest z tych propozycji najzacniejsza
choć Władców też kusząca to pomyślcie jak kiepsko by sie tam przychodziło po ewentualnej ( nie daj Boże!!!!!!!) utracie flagi np. w pedalskiej kradzieży.
4 listopada 2010, 11:11 / czwartek
Z tych propozycji wybieram dwie BIAŁO-ZIELONYCH i POKOLEŃ LECHII GDAŃSK.
Natomiast znajać geneze nazwy Władcy Północy uważam ze nie jest to dobra propozycja na nazwę ulicy. Nie chciałbym słuchac urynowo-niebiskich popiskiwań, ze to "ich" nazwa i co za tym idzie ulica ich imienia.
W nazwie ulicy powinno byc jednoznacznie okreslenie barw lub nazwy LECHIA.
To ukróci jakies dwuznacznosci i wyimaginowane interpretacje naszych NIEprzyjaciół.

TYLKO LECHIA!
4 listopada 2010, 11:26 / czwartek
Jestem za nazwą Pokoleń Lechii Gdańsk - ta nazwa ma moc, jest w niej i nazwa Klubu, odniesienie do tych co odeszli, do tradycji, po prostu wszystko czego potrzebuje nazwa ulicy, przy której będzie grac Lechia.

Biało - Zieloni - ta nazwa jest malo precyzyjna; sa inne bialo - zielone kluby.

Wladcy Polnocy - tak jak pisal Kolega wyzej, kiepska geneza i duze ryzyko wbicia sie na mine.
4 listopada 2010, 11:27 / czwartek
Z ww zdecydowanie ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.
4 listopada 2010, 11:43 / czwartek
Jak najbardziej ul.Pokolen Lechii Gdansk. Zgadzam sie, ze w tej nazwie jes MOC ! Bedzie ona zawsze kojarzona z Lechia. Gdansk bedzie kojarzony z Lechia a nawet cale trojmiasto. Wladcow Polnocy.. hmmm. Wiadomo, ale odrazu sledzie by wysylaly jakies petycje itp ale nie o to chodzi. Wole zeby w nazwie bylo LECHIA GDANSK i mam nadzieje, ze wygra najbardziej najsensowna ulica czyli- Pokolen Lechii Gdansk !
4 listopada 2010, 12:20 / czwartek
no to mamy szanse poprawic wynik tej ankiety ktora sie juz odbywa...

odnośnik

do dzieła Panowie i Panie :)

TYLKO LECHIA !!!!
4 listopada 2010, 13:22 / czwartek
Przecież wiadomo, że najbardziej "zainteresowani" czyli ci zza Sopotu będą głosować za opcją 5. Taka ankieta powinna być dostępna wyłącznie dla mieszkańców Gdańska i tych którzy tu mieszkali minimum np. 10 lat.
A hołota zza Sopotu - WON.
4 listopada 2010, 14:08 / czwartek
@krzysgd:

Przecież ta ankieta na trojmiasto.pl nie ma nic do decyzji nt. ostatecznej nazwy tej ulicy, więc po co panikę siać? To, że dzieci z woski sobie głosują to szczerze mówiąc mało kogo powinno obchodzić. Dla nich jest to jedyna rywalizacja w której mają szansę by się pokazać i "pochuliganić, bo poza netem nie istnieją, a tak leczą się cały czas z kompleksów na mało istotnym polu...

"Najprawdopodobniej w okresie zimowym lub wczesną wiosną, zostanie przeprowadzona ankieta, w której gdańszczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat nazwy ulicy. W tej chwili forma ani data ankiety nie są znane. Być może plebiscyt taki odbędzie się przy okazji któregoś meczu Lechii, w okolicach stadionu, ale rozważana jest też opcja by przeprowadzić to w innym miejscu.

Na decyzję trzeba poczekać do kolejnego posiedzenia Komisji, już w nowym składzie, które odbędzie się po wyborach samorządowych."

I tego się trzymajmy. Bez siania paniki i zbędnych lamentów.
4 listopada 2010, 17:00 / czwartek
z plotek które mnie doszły, w gre bedzie wchodzic tez Nowa Traugutta. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jest to informacja od Pana Osyckiego. Wedlug mnie opcja bardzo fajna.
4 listopada 2010, 17:12 / czwartek
"Wiadomo już na pewno, że ulica nie otrzyma nazwy np. Nowej Traugutta, na co nie zgodzi się wydział geodezji gdańskiego magistratu. Nazwy z identycznym choćby jednym członem, są wykluczone ze względów bezpieczeństwa. Przez ich skracanie, na miejsce może nie trafić np. karetka pogotowia."

trojmiasto.pl
5 listopada 2010, 09:13 / piątek
1.Biało-Zielona
2.Wszystkich Lechistów
3.Kibiców Lechii
5 listopada 2010, 09:23 / piątek
@ Simek

Oczywista, że ja to wiem.
Jednakowoż wraży pismole podchwycą wynik tej pseudoankiety i wysmażą jakieś bzdury, że niby gdańszczanie sobie nie życzą, a w ogóle to poważne zagrożenie demokracji i najlepiej spacyfikować kiboli.
6 listopada 2010, 19:32 / sobota
mam nadzieje, ze bedzie jeszcze jakas opcja, bo te do mnie nie przemawiaja ...
23 listopada 2010, 21:25 / wtorek
odnośnik Mieszkańcy Letniewa chcą by nowa światynia Lechii stała przy ul. Radewki, ponieważ kiedyś płynęła tam taka rzeczka.
24 listopada 2010, 00:06 / środa
dla mnie moze byc i Redewki
24 listopada 2010, 00:16 / środa
Panowie... wielu z Was ponosi normalna fantazja...a niektórych nawet coś gorszego... Powstaje super obiekt, a Wy chcecie, żeby cała Polska się śmiała z nazwy ulicy biegnącej przy nim. Jak popatrzy się na plany zmian to od razu widać, że nowa ulica będzie klasycznym przedłużeniem istniejącej uliczki Żaglowej. Co stoi na przeszkodzie, żeby całość nazywała się UL. ŻAGLOWA ? Przecież to naprawdę ładna nazwa i do tego bardzo kojarzy się z morskim Gdańskiem. Nie warto kombinować bo najczęściej przynosi to tylko rozczarowanie na końcu...
24 listopada 2010, 12:19 / środa
Mnie zależałoby jedynie, by nie epatować w nazwie polityką i przesadnymi wspominkami historycznymi. Na Lechii mamy rozrywkę na najwyższym poziomie. To też trzeba uwzględnić.

Zgadzam się z przedmówcą, że fajnie byłoby uhonorować nasze kochane morze, o dostęp do którego tak długo i zażarcie walczyliśmy.
24 listopada 2010, 21:20 / środa
wszyscy Lechiści to chuligani :)

poniżej tekst z wybiórczej
-----------
Budowa dużego, nowoczesnego stadionu futbolowego w Gdańsku na Euro 2012 postawiła przed władzami miasta nową, palącą kwestię: jak nazwać ulicę, która będzie do tego obiektu prowadziła? "Postanowiliśmy, że nazwa będzie wybrana podczas konsultacji społecznych" - mówi jeden z radnych. Jasne, że konsultacje społeczne potrzebne są - nawet niezbędne - gdy ktoś chce w pobliżu dzielnicy mieszkaniowej postawić fabrykę. Ale uzgadniać nawet nazwę nowej ulicy? To już chyba przesada, albo chęć przypodobania się kibicom. A trzeba przyznać, że z właściwym sobie urokiem mają pomysły na nazwy, które trochę przerażają i trochę śmieszą.

Na przykład: Zdobywców Górki. Brzmi interesująco, prawda? A o jaką to "Górkę" chodzi? Miejsce na nieistniejącym już stadionie Arki Gdynia. W czerwcu 1984 odbyły się tam derby Trójmiasta. Chuligani Lechii po szturmie wyparli z "Górki" arkowców. Kamienie latały w powietrzu, aż furczało. Uhonorować ten kryminalny, w gruncie rzeczy, incydent nazwą ulicy w Gdańsku?

Inny pomysł: Władców Północy. Cóż, megalomania różne ma imiona. Zresztą hasło jest od ponad dwóch lat nieaktualne, bo zarezerwowane dla kogo innego - dobrze poinformowani wiedzą, że prawdziwym władcą północy jest obecnie arcybiskup Głódź.

Nazwy: Naszej Lechii, Biało-zielonych, czy Pokoleń Lechii? To też tylko przejawy kibolskiej propagandy, tyle że mniej efektowne. Jakiś ożywczy powiew wnosi propozycja rady dzielnicy Letnica, by była tam ul. Redewki - od nazwy rzeczki, która płynęła w miejscu, gdzie dziś stoi stadion. Brzmi ładnie, ale czy nie jest to zbyt daleko posunięty patriotyzm lokalny? Uhonorować niewielki ciek wodny tylko dlatego, że tam kiedyś był?

Stadion budowany jest na Euro 2012, ale jest jasne, że będzie służył drużynie Lechii. I dobrze by było, gdyby nazwa ulicy miała związek z historią klubu. Szkoda, że nazwy Traugutta nie da się przenieść. Może więc nazwisko któregoś z piłkarzy? Puszkarz żyje i niech ma się zdrowo jak najdłużej. Andrzej Salach umarł zżarty przez wódkę i zapomnienie - a to był fajny facet. Zmarnowany talent, jak zresztą wiele gdańskich talentów. Może więc ul. Salacha? Niech przypomina dawne lata klubu, w czasach fatalnych, które na szczęście już nie wrócą.
24 listopada 2010, 21:29 / środa
Gedania - kto się pod tymi wypocinami podpisał?
24 listopada 2010, 21:30 / środa
Roman Daszczyński
24 listopada 2010, 21:34 / środa
pajac pajac pajaaaaaacccc:)))))
25 listopada 2010, 09:27 / czwartek
Po pierwsze nie wklejać tekstów z tego badziewia, nie dawać do niego linków. Choć może i dobrze, że się w porę dowiadujemy, iż szykuje nam się prowokacja i zawoalowana próba ośmieszenia i wydrwienia Lechii, której symboliczna nazwa zostałaby złączona na stałe i kojarzona z cudaczną propozycją Redewka. Lechia stałaby się pośmiewiskiem całej Polski, a niejeden komentator TV relacjonujący mecz rozpoczynałby "Witamy na Redewki". A potem chyba by musiał tłumaczyć, że owa Redewka to, szanowni Państwo, jakaś tam wyschła stara rzeczułka, która w rzeczywistości kiedyś była ściekiem, a nie na ten przykład ryża kurewka z Redy ani nie Rywka córka zgreda Chaima. Wszystko cacy, ale niech sobie Kaszubi pomysły z Redewkami forsują gdzie indziej, np. do czwartorzędnych ulic na peryferiach Kościerzyny, a nie do ulicy, na którym stał będzie obiekt o znaczeniu międzynarodowym, stadion - miejmy nadzieję - już niedługo kultowy. Najlepsza jest moja propozycja, czyli ul. Zdobywców Górki. Po pierwsze nazwa ta jest jednocześnie symboliczna i intrygująca, obdarzona zarówno ładunkiem emocjonalnym, jak i sentymentalnym, zawierająca pewną tajemnicę, pewien kod zrozumiały póki co dla tzw. kumatych, ale aż się proszący, aby go odszyfrować i ogłosić powszechnie. Poza tym to nazwa dotycząca konkretnego wydarzenia związanego bezpośrednio z historią Lechii i jej kibiców, a nie abstrakcyjna i ogólnikowa w rodzaju Pokoleń LG. Wreszcie nazwa, poprzez nawiązanie do tej sławnej akcji, ukrywająca owe genius loci, tego ducha Gdańszczan, czyli te cechy, które mieszkańców tego miasta zawsze charakteryzowały i wyróżniały pośród innych: solidarność, wierność, siła, odwaga, duma, niepokorność. Unieśmiertelnimy tą nazwą te rzesze kibiców, które tamtego pamiętnego dni chwalebnie zapisały się pięknymi zgłoskami na kartach historii gdańskiego klubu i w ogólności ruchu kibicowskiego w Polsce. I nie będzie to żadne upamiętnienie kryminalnego incydentu, jak imputuje ów szmatławiec, chyba że tak samo nazwać by można np. lądowanie Wilhelma Zdobywcy w Anglii czy Garibaldiegio na Sycylii. A każdy komentator TV polski czy zagraniczny opowiadający o meczu, wtrącając do komentarza jakieś ciekawostki i anegdoty, wtedy gdy odnosiłby się do nazwy ulicy przy której jest stadion, opowiadałby o pochodzeniu tej nazwy i tym samym rozsławiałby naszych kibiców i tamto wielkopomne wydarzenie na trwale zapisane w naszych sercach. Nawet dla śledzi ta nazwa, wbrew pozorom, jest korzystna i do przyjęcia, bo ta ich sławetna górka aktualnie nieistniejąca, zrównana przez buldożery Krauzego, istniałaby przynajmniej symbolicznie w nazwie ulicy gdańskiego stadionu. A że w takim kontekście, no cóż :-)))) Kolejna propozycja "Władcy Północy" to też nazwa warta zastanowienia i forsowania. Ale już Pokoleń Lechii Gdańsk, co zostanie przerobione przez szyderców zza Sopotu na pokemonów, jak dla mnie nie jest zbyt fortunna. Wreszcie sądzę, iż nasi kibice powinni forsować jedną, góra dwie nazwy, a nie 5 czy 6 propozycji, bo rozdrobnimy głosy i skończy się na Redewce lub innym podobnym wynalazku z "kaszubskiego arsenału zabawnych słówek i nazw", a wszystko to ku nieskrywanej uciesze mieszkańców wsi za Sopotem.
25 listopada 2010, 09:38 / czwartek
A ja jestem przeciwny nazwie Władców Północy.

Mimo naszej świetnej derbowej passy 5 meczów wygranych pod rząd, kiedyś możemy się potknąć (tfu!), a wtedy będą rybie łby robiły wielkie śmiechy chichy, że gramy przy ich ulicy... Nazwa ma sens dopóki to my jesteśmy górą w derbach, co zresztą mam nadzieję trwać będzie wiecznie :)
25 listopada 2010, 09:53 / czwartek
Simek,
błędnie interpretujesz genezę nazwy "Władcy Północy".

Nie ma ona nic wspólnego z kilkoma zwycięstwami w derbach na drużyną z okolic Redy. Pochodzi od sławetnego i zuchwałego przejęcia flagi "Władcy Północy" przez kibiców Lechii. Szmata ta została uroczyście spalona i w jej miejsce powstała podobna w biało-zielonych barwach. Symbolizuje to dominację Lechii w Trójmieście.
To że kiedyś przegramy mecz derbowy (choć na razie się na to nie zapowiada) nie znaczy, że kiedykolwiek przestaniemy być Władcami Północy. Bo byliśmy nimi, jesteśmy i będziemy.

W ogóle przejmowanie się co powiedzą inni godzi w naszą dumę. Inni nie istnieją dla nas i tyle. Jest tylko Lechia!
25 listopada 2010, 10:02 / czwartek
Kto opowiada, że kiedyś może przegramy derby ze śledziami, głupoty i herezje głosi. I tyle w temacie. To w ogóle nie wchodzi w grę. Jest taka słynna łacińska maksyma "certum est quia impossible est" (jest pewno, ponieważ jest niemożliwe), która jak ulał pasuje do hipotetycznej porażki Lechii w derbach. I tego się musimy trzymać, a nie takich chybionych gdybań. Nigdy w derbach nie przegramy!
25 listopada 2010, 10:07 / czwartek
Wiem od czego pochodzi ta nazwa ale weź to wytłumacz tym idiotom z wioski nad Sopotem! Poza tym nic czego ja nie wiem nie napisałeś... Dla nich ta nazwa znaczy tyle co wygrana w derbach, a ja i pewnie wielu z nas nie mam zamiaru się wkurwiać jak będą się wozić, że na swojej ulicy w Gdańsku grają derby
25 listopada 2010, 12:59 / czwartek
dlatego najlepszą nazwą bedzie ul Biało-Zielonych lub po prostu Biało-Zielona.
W koncu dniu meczu faktycznie bedzie biało-zielona!

TYLKO LECHIA!
25 listopada 2010, 13:01 / czwartek
moze Whitegreen street
25 listopada 2010, 13:14 / czwartek
PGE Arena przy ulicy Arkadiusza "Arama" Rybickiego ładnie brzmi.
25 listopada 2010, 13:30 / czwartek
Nie będziemy upamiętniali czwartorzędnych peowskich polityków z sejmowej maszynki do głosowania. Już prędzej ul. Anny Walentynowicz. Ona ma przynajmniej wielkie zasługi dla Polski i Gdańska.
25 listopada 2010, 13:47 / czwartek
bedzie sie dzialo z ta nazwa :-)))
mnie coraz bardziej przekonuje ul.Żaglowa jako przedłużenie obecnie istniejącej
25 listopada 2010, 13:48 / czwartek
Proponuje Ul. Gdańskich Lwów,lub Lwów Pólnocy i dwa piekna bialo-zielone lwy przy wejsciu na stadion...
25 listopada 2010, 13:54 / czwartek
Nic kurwom nie zamierzam tłumaczyć i chuj mnie obchodzi co one na ten temat myślą. Prawdziwi Władcy Północy to Lechia i nic tego nie zmieni.

ps. Wozić to się mogą co najwyżej po wnętrzu swojej checzy rybackiej.
25 listopada 2010, 13:54 / czwartek
po pierwsze poczytaj sobie o Rybickim.po drugie o zmarlych pisze sie z szacunkiem.po trzecie -gdybym chcial napisac na Twoim(niewatpliwie wysokim :) )poziomie-napisalbym,ze nie bedziemy upamietniac czwartorzednych suwnicowych.a tak w ogole,to wydaje mi sie,ze narod Polski mial tyle waznych osobosci w historii,ze z nadaniem nazwy krotkiej ulicy nie bedzie zadnego problemu.
25 listopada 2010, 13:57 / czwartek
*osobowosci mialo byc
25 listopada 2010, 14:10 / czwartek
redewki gorszej nazwy nie widzialem kojarzy sie tylko z kurewki, nic wiecej, pomysl do dupy wogule nie powimien byc brany pod uwage
25 listopada 2010, 14:15 / czwartek
w sumie to ta ul.Żaglowa moglaby byc jakas sensowna alternatywa jesli zadna nazwa zwiazana z Lechia by nie przeszla
25 listopada 2010, 14:18 / czwartek
redwarf - niestety GW próbuje udowodnic ze to najlepsza propozycja, konstrując tak ankiete aby głosy Lechistów rozbiły sie na drobne (7 propozycji). Mnie też wydaje sie durne upamietniac rów melioracyjny nazwą ulicy przy której bedzie stadion.
Z drugiej strony chyba najwyższa pora abysmy jako kibice Lechii wybrali jedną nazwę i ją forsować, bo jesli dalej bedzie trwac ta słowotwórcza wolnosc, to zastaniemy stadion przy ulicy Śmródki lub jeszcze idiotyczniejszej nazwie.

TYLKO LECHIA!
25 listopada 2010, 14:27 / czwartek
ul.Bohaterow Sierpnia 80?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.014