Gdańsk: poniedziałek, 21 października 2019
FORUM
Podstrony:

Amica POZnań-Lechia Gdańsk 13.11.2010.godz.18:15

strona 12/14

8 stycznia 2011, 10:56 / sobota
Blu to czerwona konfitura, więc lepiej z nim nie rozmawiać.
8 stycznia 2011, 13:17 / sobota
Krisblu2, wypierdalaj. Chuj ci w dupe.
19 stycznia 2011, 22:17 / środa
Przestancie pisac amica poznan czy discopolo warszawa....nie wiem jak wy ale pamietam jak 12 tys na stadion w gdansku przychodzilo ludzi jakos nie mieli problemow...tez dopingowali byly flagi flary doping......gdzie tez na nas mowiono olimpia czy pozniej juz polonia...pamietam wyjazd do warszawy w 500 osob plus wisla bo grala z polonia i tez mowiono olimpa przyjechala.....ludzie cofnijcie sie w czasie przemyslcie , a mlodziez czy dzieci nauczcie historii.........do tych ktorzy mi nadmienia o a klasie.....a klasa byla duzo pozniej a kto wie co by bylo gdyby rozwiazano klub szybciej..
19 stycznia 2011, 22:24 / środa
Przestań smędzić smutki na siłe doszukujesz sie analogi których w tym przypadku nie ma.Po drugie nazwy druzyn pisz z dużej litery
19 stycznia 2011, 22:26 / środa
pesci idioto Lechia odciela sie od tego tworu i zaczela OD NOWA, OD A KLASY! a te pedały bez honoru graja na licencji amici, a nazywaja siebie lechem.
Takze polecam trochę wiedz wchłonąć, a potem sie wypowiadać głupio.
p.s. Chyba na Ciebie mowiono Olimpia, bo na ludzi których znam od zawsze mowiono Lechiści!
19 stycznia 2011, 22:38 / środa
Pesci przestań gadac bzdury i usprawiedliwiać Amice z Poznania. Prawda jest taka , że nasza fuzja była pierwszą (rasem z fuzją Tych z Pniewami). A nie istniejący już Lech Poznań jest jedna z drużyn (drugą jest GKS Katowice starej i naszczęście martwej już kurwy - Dziurowicza) , które nie przyjechały na mecz do Gdańska stawiając sie na stadionie Olimpii w Poznaniu. Więc powiedz jak mam patrzeć na kibiców Lecha kibicującym Amice jak nie na zwykłe kurwy bez honoru. Możesz być pewny, że dziś do takiej fuzji w Lechii by nie doszło! Nikt nie pozwoliłby na to. Chcesz pokazać historię? To pokaż jak walczyli kibice Ślaska aby dziś ich nikt nie nazywał Groclinem. Byli oni gotowi zaczynać od zera i olać ewentualna fuzję. A najciekawsze jest to , że w przypadku Amici, odcieli się oni od długów Lecha Poznań ale nie odcieli się tytułów wywalczonych przez ten nieistniejący już klub (PP i MP).
19 stycznia 2011, 22:43 / środa
do romano...jakbys zauwazyl specjalnie pisze z malej wszystko zeby tacy jak ty sie nie dopieprzali o ortografie , nie chce mi sie shiftowac pozatym pisze na luzie wiec zbastuj kolezko
do wks bialy widac twoi kolesie jeszcze wtedy na traugutta nie chodzili przykro mi a ty pewnie wtedy pod oporowska stales zeby na druga za darmo wejsc , jak masz zamiar dalej tak pisac na forum to twoje miejsce jest na wschodzie u twych przyjaciol procentow ( jesli daleko zawsze masz podobne barwy na peryferii gdanska , tuz za miedza)
uwazacie ze lech powinien zaczac od a-klasy??
twor lechia/olimpia upadl bo dziurowicz , bo kasa , bo potem ptak kto wie jak potoczyly by sie losy
jakos na gks tychy nie mowi sie sokol...ach szkoda gadac troche wyrozumienia itd
19 stycznia 2011, 22:52 / środa
Bareja wszystko wytłumaczył ci,nie dotarło ?? I nie jestes od tego,żeby wybierac przyjaciół kibicom Śląska
19 stycznia 2011, 22:57 / środa
bareja moweil ze lech nie chcial przyjechac ..o ile pamietam to klub nie chcial a nie kibice......a jesli ktos wpierdala sie w takie sprawy i wyzywa lechistow to niech zmieni otoczenie lacznie z toba , bo widze ze to forum ladnie na psy spada
koniec tematu
19 stycznia 2011, 23:00 / środa
Oprócz tematów czysto sportowych proponuje jeszcze wziąć dodatkowe lekcje gramatyki, bo czytać i zrozumieć wypociny nie jest możliwe, w gramatyce jedną z ważniejszych kwestii jest budowanie zdań współrzędnie złożonych, po szkoleniu proponuje jeszcze raz coś sklecić
19 stycznia 2011, 23:05 / środa
Pewnie,że na Tychy nikt nie mówi Sokół ale to z tego powodu ,że ta fuzja przetrwała rok!!! Zapewne duża grupa osób tu piszących, lub czytających te forum nawet nie wiedziała ,że były między tymi klubami jakieś fuzje:))
Wiedz kolego ,że nawet takie ikony starego Lecha Poznań jak Mirosław Okoński ,mówią o Amice i tylko się śmieją jak ktoś używa tej nie poprawnej formy Lech.
Jest Amica.Jest Groclin i nikt tego nie zmieni bo tak te kluby winno się poprawnie nazywać. Jak ktoś chce papugować za pismakami lub powtarzać za ogłupiałymi kibicami ww. drużyn to jego sprawa.możesz tak robić.
19 stycznia 2011, 23:10 / środa
Pesci dostałes wrzutke personalną to mogłes odpowiedziec tez personalnie skoro sugerujesz zmiane otoczenia,to może ty je zmień na śledziowe.Tam nikt nie powie na te kurwy......Amica
19 stycznia 2011, 23:12 / środa
do chris
a ile dluzej trwala fuzja olimpa/lechia?
19 stycznia 2011, 23:20 / środa
Pesci powiedz dla kogo mamy być "wyrozumieni"? Dla tych kurew z Poznania? Idź się jebnij młotkiem człowieku, bo straszne farmazony wypisujesz.

Poza tym jestes jakimś trolem, dzieckiem, a na pewno brak ci podstawowego wykształcenia, więc po co ty w ogólę zabierasz głos? Kup lepiej książkę, naucz się kiedy stawiamy przecinek, kropkę, wielokropek, kiedy piszemy dużą, a kiedy małą literą i wówczas wróć do komentowania.
19 stycznia 2011, 23:21 / środa
Nazwę Lechia pisz jednak z dużej litery. Gówno mnie obchodzi ,że musisz włączyc shifta . Jakie to ma znaczenie dla ciebie ile trwała tamta fuzja? W tym Glasgow nie kumplujesz się przypadkiem z jakimiś kibicami Amici ,że tak ci przeszkadza te prawidłowe nazewnictwo tego klubu?
19 stycznia 2011, 23:27 / środa
arkadiusz
dzieckiem nie jestem chociaz bym chcial , na lechie uczeszczam jak moge oczywiscie ....od 88 roku , wyksztalcenie tez posiadam ....nie podstawowe...duzo wyzsze...
chris ...powinienes byc detektywem ;)
nie znam nikogo z poznania i nie chce znac , chodzi mi o sam fakt
pozdrawiam
19 stycznia 2011, 23:30 / środa
pesci:
Masz historię Lechii gdzieś. Nie doceniasz faktu, z którego powinieneś być dumny. Kością w gardle kibiców kilku klubów jest to, że właśnie Lechiści po tym, jak padła fuzja, rzucili wszystko w cholerę i zaczęto od niemal zera, czyli od klasy A.
Są racy, którzy tego Lechii zazdroszczą. Przede wszystkim w Poznaniu. Ale i w Szczecinie (gdzie także w pewnym momencie coś oddano, ale nie do końca).
We Wrocławiu, w razie czego, gdy istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że klub sfuzjuje się z Polarem, postanowiono założyć kibicowską drużynę "WKS ŚLĄSK" w klasie C.
lechia i GKS Tychy były poletkiem doświadczalnym. także dla nas - kibiców. Na Traugutta tak naprawdę sprawę potrafił ogarnąć jedynie śp. Kaczor. Wyszło na jego.
A potem był wspaniały pochód Lechii z klasy A do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Podobne katharsis przechodziło Zagłębie Sosnowiec.
I fani tych klubów mogą być z siebie dumni.

Hasło "Litara", poznańskiego ideologa o tym, że tak naprawdę Lech już nie istnieje:
- Kibice mieli czas, by zmierzyć się z tym problemem intelektualnie.
Zresztą, my tu gadu gadu, a najlepiej spojrzeć na to:
odnośnik
drugi odnośnik pod tabelą

Jak tego nie chwytasz - trudno.
19 stycznia 2011, 23:34 / środa
"lechia i GKS Tychy były poletkiem doświadczalnym. także dla nas - kibiców."

Powinno być:
"Lechia i GKS Tychy były poletkiem doświadczalnym. Także dla nas - kibiców."

Przepraszam, zmęczenie. Ciężki dzień.
20 stycznia 2011, 01:57 / czwartek
"Przepraszam, zmęczenie. Ciężki dzień."

Romek, Ty na siebie uwazaj, "Ty mniej gorzołka pij, ty więcej trenuj, ty"... masz walke ustwiona ;)
23 stycznia 2011, 13:50 / niedziela
śmieszny jest ten pesci. Na argumenty odpowiada atakami ad persona, wytycza Ślaskowi z kim ma się przyjaźnić, jakbym słyszal jakiegoś POpierdoleńca...
Jako Lechista jestem dumny z Jej historii i w dupie mam co myślą o Niej poznańskie trole.
23 stycznia 2011, 14:57 / niedziela
pesci-"jakbys zauwazyl specjalnie pisze z malej wszystko zeby tacy jak ty sie nie dopieprzali o ortografie , nie chce mi sie shiftowac pozatym pisze na luzie wiec zbastuj kolezko"

Czapki podczas hymnu też pewnie nie chce ci sie zdjąc albo taki wyluzowany jesteś.
Tu nie chodzi o luz, lecz o szacunek do LECHII i poklasku takim postepowaniem tutaj nie zdobedziesz, ba! nawet nikomu nie bedzie sie chciało merytorycznie podyskutować z takim "wyluzowanym" klientem.

TYLKO LECHIA!
23 stycznia 2011, 15:21 / niedziela
Jednak sytuacja Lechii w 95 i Lecha w 2006 były zupełnie inne.

Po pierwsze Lechia i ówcześni jej kibice jako pierwsi w Polsce stanęli przed problemem fuzji i z tego co się orientuję długo nikt nie wiedział jak się zachować wobec tego tworu. Po drugie Lechia/Olimpia nie przejęła odpowiedzialności prawnej po Olimpii, a dalej działała na działalności gospodarczej zakładanej jako Lechia Gdańsk. Po trzecie ówczesnej Lechii groził upadek(które de facto i tak się dokonał tyle że rok później bo nim była fuzja z Polonią). No i jednak nazewnictwo było z deka inne bo ja nie pamiętam by Lechia po fuzji z Olimpią udawała że do fuzji nie doszło i nazwała sama siebie Lechią. Z tego co pamiętam w użyciu była nazwa Lechia/Olimpia, sam osądź co jest bardziej uczciwe. Na koniec zaś Lechia i jej kibice odpokutowali ten mariaż kilkuletnim zniknięciem z polskiej piłki tułając się po wioskach. O prawdziwej piłce w Gdańsku można było mówić dopiero w 2005 roku czyli po blisko 5 letniej absencji.

Jaka była sytuacja w Poznaniu to sam najpewniej wiesz. Jeśli jednak nie wiesz to ja chętnie ci to wyłożę.

ps. naucz się szacunku dla języka polskiego i zachowuj zasady gramatyki i ortografii
23 stycznia 2011, 15:22 / niedziela
Temat martwy od 8 stycznia... po 11 dniach marna prowokacja i tyle niepotrzebnych reakcji... ciepłym moczem, Panowie Lechiści... nie będzie odzewu, to i erekcja prowokującemu się skończy.

Zresztą... "pesci" tłumaczy się na język Szekspira jako "fish"... dalej już wiadomo.
23 stycznia 2011, 18:23 / niedziela
buziek trochę podkolorowałeś co nie zmienia faktu, że mamy powody do dumny...

Jak wspomniał 1947 jednym z niewielu, którzy odpowiednio (dla większości w owych czasach niezrozumiale) zareagowali na twór L-O był śp. Kaczor- wielki szacunek.
23 stycznia 2011, 18:30 / niedziela
propaganda musi być ;]
24 stycznia 2011, 12:43 / poniedziałek
Co do Amiciodnośnik na dole ("kibolski......) to sie nazywa wiocha:))
24 stycznia 2011, 13:00 / poniedziałek
Sam "kibolski" wiochą nie jest. Wręcz przeciwnie. Wobec wrzutek o kibolach jakie są robione przez media, które najchętniej wszelkie przejawy ruchu kibicowskiego w Polsce by polikwidowały, ów "kibolski" jest jak najbardziej na miejscu.

Natomiast masz rację, jeśli interpretujesz jako wiochę połączenie "kibiolski" i "Lech". Bo skoro jest to faktycznie klub kobolski, to jak można było dopuścić do sytuacji w której tego Lecha tak naprawdę już nie ma, a jest natomiast Amica, która została przemianowana na Lecha. Co jest dokładnym zaprzeczeniem idei kibolstwa
24 stycznia 2011, 13:16 / poniedziałek
a nie wydaje Ci się dziwne wrzucanie "kibolski" do nazwy klubu (abstachując od tego co napisałeś odnosnie Amici:) a piętro wyżej wywieszanie flagi "kolejorz"? Dezaprobatę wobec skrzywionych mediów można wyrażać w różny sposób niekoniecznie zmieniając nazwę klubu. Tradycja to świetość, deptanie jej to też zaprzeczenie owego kibolstwa.
24 stycznia 2011, 13:51 / poniedziałek
Wprawiłeś mnie w zakłopotanie. Z jednej strony masz rację. Tradycja to coś, czego tykanie powinno być karane ucinaniem rąk tykającego.
Z drugiej strony po takiej jeździe, jaką zrobiły im żydki z GW (a uwierz mi, że mam dużo powodów, by za nimi nie przepadać - podejrzewam, ze znacznie więcej niż Ty) zrobili dobry numer. Numer polegający na tym, że w pełni zidentyfikowali się z nazwą, którą przez kilka już lat próbuje się przybijać kibicom. W zamyśle GW miało to być kolejne hasło - klucz dezawuujące nas, kibiców. Przy jawnym przyznaniu się do tegoż hasła, negatywna siła oddziaływania znikła.
Kilka lat pracy propagandystów GW poszło... do pieca.
24 stycznia 2011, 14:10 / poniedziałek
Teraz będziemy się licytować kto bardziej nie cierpi gw. Może jakaś solówka??:))

A poważnie- rozumiem o Ci chodzi, przyznam (z lekkim zażenowaniem) że dopiero teraz to zauważyłem. Ale co innego wywiesić dużą flagę typu "jestesmy dumni z bycia kibolami" czy coś w ten deseń a co innego zmieniać nazwę klubu (wciąż abstachując od Amici:). Ty, z resztą, też to zauważyłeś.

Przyznam z pokorą, iż początkowy interpretacja tej flagi to autouwielbienie dokonan kibicowskich Amikowców- stąd owa wiocha. Patrzac na sprawe głębiej, o czym wytknąłeś, ma to jakiś sens. Ale...no właśnie- tradycja.
24 stycznia 2011, 14:26 / poniedziałek
Czyli po wymianie myśli - mamy podobny punkt widzenia.
Jedno uściślenie:
"dużo powodów, by za nimi nie przepadać - podejrzewam, ze znacznie więcej niż Ty" - dotyczyło nie GW, lecz kiboli obecnie dopingujących Amikę. Faktycznie, zdanie ułożyłem tak, że można to było odebrać jako odniesienie do GW.
27 stycznia 2011, 22:17 / czwartek
WKS Biały i 1947- zaklinacie rzeczywistość. Kto chce ten dobrze pamięta jak wyglądały mecze po fuzji Lechii i Olimpii Poznań. Kilkanaście tysięcy kibiców dopingujących i cieszących się z "powrotu" do ekstraklasy. Był bojkot ? Protesty? Były za to koszulki "Lechia to My" ......
27 stycznia 2011, 22:27 / czwartek
samter w zaklinaniu rzeczywistości to wy w śledziowie jesteście najlepsi i oczywiście to wy najlepiej pamiętacie czasy Lechii/Olimpii, jak powstała, jak było w czasie meczów itd itp

Zapoznaj się z historią swojego klubu rybaka, który powstał w 1934 roku, chociaż nie wiem czy nie powinno się was datować na 1952 rok...

Nazwy: Protoplasta - (1929) KS Gdynia -> (1937) rozwiązany

I. (5.07.1934) Koło Sportowe przy Urzędzie Morskim i Administracji Portowej -> KS Kotwica Gdynia -> (styczeń 1946) odrodzenie po IIWŚ - KS Kotwica Gdynia -> (30.08.1946) ZKS Kotwica Gdynia -> (1947) KS Morski Gdynia [fuzja ZKS Kotwica + KS Portowiec + KS Marynarz] -> (1949) ZKS Związkowiec Gdynia [fuzja KS Morski + KS Czyn] -> (9.02.1951) KS Kolejarz Gdynia [zmiana "pionu"] -> (2.04.1952) Koło Sportowe Kolejarz przy Zarządzie Portu Gdynia -> (28.10.1955) KS Doker Gdynia -> (20.03.1957) RKS [Robotniczy KS] Doker Gdynia
II. (13.06.1946) Rybacki KS MIR [Morski Instytut Rybacki] Gdynia -> (czerwiec 1949) KS Spójnia Gdynia [fuzja RKS MIR + KS Gastronomia + Spółdzielczy KS] -> (1950) ZS Spójnia-Wybrzeże Gdynia [mecze rozgrywano w Gdańsku] -> (1951) klub został rozwiązany, a zawodnicy przeniesieni do KS Kolejarz Gdynia
III. (wiosna 1952) z KS Kolejarz Gdynia wyodrębniło się Koło sportowe Kolejarz "Arka" Gdynia -> (1955) RKS [Rybacki KS] Arka Gdynia -> (?) wchłonięcie KS Ogniwo -> (1958) wchłonięcie KS Budowlani -> (1.01.1964) wchłonięcie KS Dalmor -> (8.03.1964) MZKS [Morski Związkowy Klub Sportowy] Gdynia [fuzja RKS Arka + RKS Doker] -> (9.05.1972) MZKS Arka Gdynia -> (18.09.1991) HTM [Harmon-Tomas-Maraton] Arka Gdynia -> (1998) MGKS [Morski Gdyński KS] Arka Gdynia
Od sierpnia 2008 r. do lutego 2009 r. klub występował pod nazwą sponsora Polnord Arka Gdynia.

Ile klubów wchłoneliście to nawet na podstawie tego tekstu się nie podejmę, ale was najbardziej kłóje w dupe czas Lechii/Olimpii i wypominanie komuś czegoś :)) HTMy jebane :))
27 stycznia 2011, 22:33 / czwartek
"Zapoznaj się z historią swojego klubu rybaka, który powstał w 1934 roku, chociaż nie wiem czy nie powinno się was datować na 1952 rok..."

Chociaż jednak ostatecznie to bardziej pasowałby tu 1964 rok ze względu na (którąś z kolei) fuzję, tym razem z Dalmorem.
27 stycznia 2011, 22:40 / czwartek
Najbardziej to mnie kłUje twoja ortografia....
27 stycznia 2011, 22:42 / czwartek
A mnie tam sie podoba 1972 - nie ma jak to zmienic sobie barwy
27 stycznia 2011, 22:54 / czwartek
Jak Cię tak kłuje to uważaj na oczy, bo ikrę gubisz :))

Najlepsze jest jednak to, że nie zaprzeczyłeś temu co napisałem, więc rozumiem, że nie negujesz ponad 10 fuzji, wchłonięć itp, a jako, że nie masz argumentów nawet ku temu, żeby zaprzeczyć to musiałeś się do literówki rybia głowo przypierdolić :))

Jak masz komuś wypominać coś, to patrz na swoją wioskę, bo kto jak kto ale wy to w wielu sprawach powinniście zamknąć japę i przyjmować z pokorą co się o was mówi...

Ponad 40 meczy kupionych, masa fuzji i wchłonięć innych klubów, a się śmieją z rzeczy w innych klubach co u nich stoi na porządku dziennym :))

5-0. Bez pozdrowień.
27 stycznia 2011, 23:18 / czwartek
zolto-nibiski wypierdalaj
28 stycznia 2011, 10:54 / piątek
HTM Gdynia czytaj "Hurtownia Tanich Majtek"
28 stycznia 2011, 12:07 / piątek
Fajna dyskusja jak na temat "Amica POZnań-Lechia Gdańsk 13.11.2010.godz.18:15". A jeśli już o kolegach z brzydszej części Trójmiasta - czas zmienić nazwę ekipy. Bo w "Mafii z Ejsmonda" jest już pierwsze pokolenie, które nie wie, gdzie w Gdyni należy szukać ulicy Ejsmonda.
28 stycznia 2011, 16:20 / piątek
kilkanascie lat temu ze wzgledow finansowych , byla rozwazana fuzja arki i baltyku , bo cos tam miasto mowilo , ze nie stac ich utrzymywac dwa kluby...Jedna z zaproponowanych nazw miala byc -- BARKA gdynia....predzej czy pozniej na olimpijska trafili
28 stycznia 2011, 20:07 / piątek
coraz bardziej mnie zaskakujesz. Nie dość, że nie POpapraniec to jeszcze nie z Poznania:))
28 stycznia 2011, 20:19 / piątek
czy admin w końcu usunie to bezdomne ścierwo na tego forum?
28 stycznia 2011, 20:22 / piątek
Ty ZZZ masz do mnie jakis problem ??????? :)
28 stycznia 2011, 20:47 / piątek
miałem:))
28 stycznia 2011, 21:05 / piątek
wyzywam cie na pojedynek szachowy...gra krolow co ty nato ?\
28 stycznia 2011, 21:07 / piątek
oczywiscie napoje te sprawy :)
29 stycznia 2011, 11:33 / sobota
jako Lechista- oczywiście jestem na tak
zgodnie z trendami na Lechia.gda musisz zebrać odpowiednią ilość głosów, bo pojedynek to nie argument w dyskusji:)) a ...jeszcze coś z klasyka- "szacunek się zdobywa Np olewaniem prowokacji":))
29 stycznia 2011, 12:42 / sobota
Jako Lechista,musze Ciebie zzz przestrzec przed ''pojedynkiem'' z Romkiem,bo u niego takie starcia zazwyczaj przechodza w siedmiodniowke :-)))
29 stycznia 2011, 13:04 / sobota
Kurde Adam , musiales mnie wydac ;)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.231