Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

11 Listopada - Parada z okazji Święta Niepodległości

strona 1/2

8 listopada 2010, 20:43 / poniedziałek
11 listopada będziemy obchodzili 91. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W Trójmieście odbędzie się szereg wydarzeń.

W tym roku w paradzie udział wezmę m.in. przebrani za średniowiecznych rycerzy, husarię, ułanów z 1939 roku, czy żołnierzy piechoty Księstwa Warszawskiego, którzy wystartują w konkursie na najlepszy strój. Organizatorzy spodziewają się także sporej grupy harcerzy i kibiców Lechii.

Trasa Parady będzie wiodła ulicami: Podwale Staromiejskie, Igielnicka, Stolarska, Gnilna, Rajska, Heweliusza, Korzenna, Kowalska, Pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym.

Plan obchodów:

Godz. 09.30 - Początek formowania się Parady Niepodległości. Grupy zmotoryzowane podjeżdżają od ul. Wałowej. Grupy piesze zbierają się na ul. Targ Rybny. Czoło Parady znajduje się na ul. Podwale Staromiejskie, na wysokości Technikum Łączności. W przemarszu wezmą udział w kolejności: motocykle, samochody duże, samochody małe, prowadzący, nagłośnienie, Orkiestra Straży Granicznej, piesi, konie i pozostała część pieszych.
Godz. 10.45 - Wymarsz parady.
Godz. 11.20 - Przybycie pod pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym.
Godz. 11.50 - Przejście w luźnym szyku do Bazyliki Mariackiej ulicami Szeroka i Grobla
Godz. 12.00 - W Bazylice Mariackiej odbędzie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego, ks. Abp. Leszka Sławoja Głódzia.
Godz. 13.30 - Na gdańszczan będzie czekał gorący poczęstunek - grochówka przed wejściem do Bazyliki Mariackiej.
Godz. 14.00 - Przy III bramie Aresztu Śledczego (od ul. 3 Maja) nastąpi uroczyste odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej ku czci Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego, przetrzymywanych tu przez Niemców w dniach 23-19 lipca 1917r. Tablica powstała z inicjatywy Stowarzyszenia "Nasz Gdańsk", a jej odsłonięcia dokona Zastępca Prezydenta Gdańska Maciej Lisicki. Po uroczystościach brama aresztu zostanie otwarta i chętni będą mogli wejść w śluzę, by zajrzeć w głąb niedostępnej ulicy Kurkowej.

odnośnik

Chciałbym przypomnieć wszystkim o tej corocznej paradzie i liczę na to, że w tym roku będzie nas więcej niż w roku ubiegłym. Zachęcam również do tego abyśmy podobnie jak w ubiegłych paradach uformowali swoją grupę już przed wymarszem, aby później nie było tak, że będą wyłapywani z tłumu ludzie w barwach i zabierani do grupy kibiców, choć oczywiście nikt nikogo na siłę ciągnąć nie będzie. Uczestnictwo w tej paradzie powinno być jednak z wiadomych powodów naszym obowiązkiem.

Pozdrawiam.
8 listopada 2010, 20:53 / poniedziałek
Podpisuję się pod tematem.
8 listopada 2010, 21:17 / poniedziałek
Simek, nic do Ciebie nie mam... ale po tym, co napisałeś po katastrofie smoleńskiej mam chyba prawo coś Ci powiedzieć. Wiem, że przeprosiłeś za to ale nie wiem, czy Masz świadomość, że Prezydent, którego wtedy (sam Wiesz, co Powiedziałeś) był wielkim zwolennikiem tych parad, o których tu Piszesz, to dzięki Niemu 11 listopada stał się jedną wielką paradą miast (bynajmniej nie tych, co paradę nazywają pedałowaniem) i to dzięki niemu dzisiaj fajnie się prezentujemy w marszu. Napisałem to tylko dlatego, żebyś Miał a raczej dalej budował swoją świadomość... Przepraszam Cię, że Ci to wypominam ale niesmak pozostał...
8 listopada 2010, 21:23 / poniedziałek
Na szczescie "ten" 11 listopada był w 1918 roku, wtedy nie było jeszcze PO i PISu.
To Świeto Narodowe a nie powód do kolejnej licytacji z cyklu smoleńskiego.

TYLKO LECHIA! I wszyscy na paradę!
8 listopada 2010, 21:26 / poniedziałek
W tym roku obchodzimy 92. rocznicę odzyskania niepodległości, a nie jak jest napisane w artykule 91.
8 listopada 2010, 21:29 / poniedziałek
Oczywiście 92, artykuł jest też z zeszłego roku na co dopiero teraz zwróciłem też uwagę, ale godzina i program parady jest ten sam. Są zresztą po mieście porozwieszane plakaty informujące o tej paradzie, gdzie podane wyżej informacje są też zawarte.
8 listopada 2010, 21:33 / poniedziałek
Tu jest aktualny link. Przepraszam za małą dezinformację.

odnośnik

@antynettroll, bedziesz mi przypominać o tym przy każdej możliwej okazji?
8 listopada 2010, 23:24 / poniedziałek
do Simek.

"@antynettroll, bedziesz mi przypominać o tym przy każdej możliwej okazji?"

Tak jak napisałem, nie mam nie do Ciebie z żalu z różnych względów ale nie potrafię Ci odpowiedzieć, czy będę Ci "wypominał" to przy każdej nadającej się okazji... jedno wiem na pewno, obiecuję, że przyjdzie taki moment, że podamy sobie rękę, pogadamy i wszystko będzie ok:)
Póki co, z "tamtego" Twojego wpisu pamiętam, że nie do końca Zdawałeś sobie sprawę z powagi sytuacji i Twój wpis wynikał z braku tzw. "świadomości" dlatego nie dowalam Ci, nie ubliżam broń Boże ale póki co, będę przypominał... Ponieważ jak wspomniałem, szanuję Twoje wywody na forum, szanuję fakt, że udzielasz się w dalszym ciągu więc łudzę się, że wporządku z Ciebie koleś, nawet jeśli mamy inne pglądy (a na pewno różnice są ogromne) mimo wszystko Masz prawo do swojego zdania. Obyś nie nawidził kOMUCHÓW - a o tym jestem przekonany - a dalej już tylko z górki... ale niesam pozostał...:) Reasumując, będę wypominał ale tylko w tematach, które w jakimś stopniu będą nawiązywały do tamtej sytuacji...
8 listopada 2010, 23:41 / poniedziałek
Jesteś jak kobita, cokolwiek zrobisz źle to ona Ci tego nie zapomni do końca życia :) Ja bym sobie jednak życzył, abyś patrzył na siebie, bo zwracać komuś uwagę i wypominać cokolwiek jest łatwo, a samemu udawać chodzący ideał jest niezwykle łatwo tak jak i Ty to w tym momencie czynisz.

"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień"
(J 8, 1-11)

Do zobaczenie w czwartek na paradzie.
9 listopada 2010, 00:06 / wtorek
Simek.
Pojechałeś z grubej rury... wypominanie a przypominanie to dwie różne sprawy. Gdybym chciał się przychrzaniać to robiłbym to pod każdym Twoim wpisem, nawet w "luźnych gadkach"... jak możesz zauważyć, nie robię tego. Sprawa druga. Nie wiem, jak żyjesz ze swoją kobietą, ale nie zazdroszczę, skoro Masz wypominane na każdym kroku swoje przewinienia, ja bynajmniej nie sprowadzam Twoich wpisów do jednego tematu więc nie przeinaczaj proszę:). Ostatnia sprawa. Nie wiem, jak Wpadłeś na pomysł, że jestem chodzącym ideałem (popełniam więcej błędów w życiu niż wszyscy razem tu piszący) ale jak już mówimy o nauce Bibli to pamiętaj, że grzechem jest nie Powiedzieć bliźniemu, że robi lub czyni źle, zarówno uczynkiem jak i słowem... i to nie wynika bynajamniej z samouwielbienia jak to raczyłeś Wspomnieć. Podumowując. Grzechem byłoby nie wspomnieć o tym (jesteś kolega po szalu, więc wychodzę z założenia, że mogę z Tobą pogadać nawet na trudne tematy), że Walnąłeś gafę, którą jak mało kiedy pamiętam więc delikatnie, jak to tylko możliwe przypominam Ci o tym, bez uszczypliwości bynjamniej... a na paradzie... nie spotakmy się, nie będę miał mozliwości kroczenia ramię w ramię ale pełen szacunek, że Będziesz... Ty i reszta Braci w BIAŁO - ZILONYCH barwach...
9 listopada 2010, 00:12 / wtorek
1. Nie mam kobity, ale znam nie jedną i zachowują się tak jak Ty :) Zaczynam odnosić wrażenie, że tylko w takim celu założyłeś konto na tym forum. Poza tym nie wiem czemu swoimi zbędnymi wywodami, która nijak się mają do tematu, musisz go zaśmiecać??
2. "że grzechem jest nie Powiedzieć bliźniemu, że robi lub czyni źle, zarówno uczynkiem jak i słowem." 1 uczynek - 200 przypomnień? jesteś lepszy niż kalendarz w telefonie. Przypomnij mi, że miałem kupić 10 bułek i 2,5kg ziemniaków jak się pomylę i kupie 10 chlebów i 2,5kg marchewek.

Bez obrazy, ale jak dla mnie to mimo wszystko musisz mieć coś z głową, żeby pisać coś o czymś i deklarować się, że będzie się to robiło cały czas, za każdym razem w podobnej sytuacji.
9 listopada 2010, 01:03 / wtorek
antynettroll : ja popelnilem wiecej ;] daj cytat to bedzie wiadomo o co chodzi ;)

simek : jak nie masz to poszukaj takiej co nie jeczy za wiele :D

chwala minionym pokoleniom, nie zapominajmy o przelanej krwi.
9 listopada 2010, 08:26 / wtorek
Marsz Niepodległości Warszawa 11.11.2010 (czwartek) godz. 15.00
Zbiórka na Placu Zamkowym, następnie przemarsz pod Pomnik Romana Dmowskiego odnośnik
9 listopada 2010, 20:06 / wtorek
no to w takim razie jak ma być odrębna grupa, w której MY będziemy,to może ktoś powie o jakiejś zbiorce,na którą i gdzie?
10 listopada 2010, 13:41 / środa
Trzeba się zorganizować i okazać swój patriotyzm!
10 listopada 2010, 16:02 / środa
madry glos z Rzepy
odnośnik
10 listopada 2010, 16:08 / środa
odnośnik

dot. mojego pytania powyżej.
10 listopada 2010, 17:38 / środa
Czyli tak jak w zeszłym roku zbiórka na Targu Rybnym , pozdrowienia dla wszystkich będących jutro TYLKO LECHIA ps. oby było nas więcej niż w zeszłym roku
10 listopada 2010, 22:32 / środa
Na blogu JKM znajdują się następujące słowa:
"Prawica za dzień przywrócenia niepodległości Polski uznaje 7-X-1918, gdy Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość - a nie dzień, gdy przekazała władzę jakiemuś podejrzanemu socjaliście!!! Przed wojna endecy by tych młodych za taki pomysł ostro zbesztali. No, cóż..."
Czy mógłby ktoś znający bliżej historię ustosunkować się do słuszności (bądź jej braku) powyższych słów?
10 listopada 2010, 23:23 / środa
Polacy wywieśmy flagi !

mafogda

Rada Regencyjna 7 października 1918 roku ogłosiła niepodległość Polski[1], a 12 października przejęła od okupantów władzę zwierzchnią nad wojskiem. W następstwie tych samodzielnych posunięć Rady Regencyjnej - 21 października niemiecki generał-gubernator warszawski Hans von Beseler złożył urząd Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego. 25 października powołano rząd Józefa Świeżyńskiego, który jako pierwszy nie starał się o akceptację władz okupacyjnych niemieckich i austro-węgierskich. 28 października Regenci powołali gen. Tadeusza Rozwadowskiego, wcześniej nieoficjalnego doradcę RR, na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Generał niezwłocznie przystąpił do organizacji Sztabu Generalnego i Ministerstwa Spraw Wojskowych. 4 listopada Rozwadowski wydał natomiast rozkaz o tworzeniu dywizji jazdy, co dało początek polskiej kawalerii.
Wikiźródła
Zobacz w Wikiźródłach tekst Deklaracji Rady Regencyjnej przekazującej w ręce Józefa Piłsudskiego władzę nad wojskiem

Rada Regencyjna 11 listopada 1918 roku przekazała naczelne dowództwo nad wojskiem polskim brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu, następnego dnia powierzyła mu misję stworzenia rządu, ale wobec nacisków opinii publicznej zrezygnowała z tego zamiaru i 14 listopada 1918 r. rozwiązała się mocą własnego dekretu. Na podstawie dekretu Rady Regencyjnej władzę zwierzchnią w Królestwie Polskim przejął Józef Piłsudski. W dniach od 14 do 22 listopada 1918 r. Józef Piłsudski był z formalno-prawnego punktu widzenia Regentem Królestwa Polskiego, mimo że nigdy takiego tytułu nie użył. Dopiero 22 listopada przyjął urząd Tymczasowego Naczelnika Państwa i zmienił nazwę państwa z Królestwa Polskiego na Republikę Polską, przesądzając tym samym o republikańskim charakterze odrodzonego państwa polskiego.

odnośnik
11 listopada 2010, 12:55 / czwartek
na Paradzie Niepodległości ok 100 Kibiców w barwach Lechii i Zgód z flagą odnośnik ,,Lechia Bóg Honor Ojczyzna,,
Skandowaliśmy Precz z komuną, A na dzrzewach... , W Wolnym mieście... O Nasz... zakłóciliśmy przemówienie prezydenta Gdańska głośnym LECHIA GDAŃSK
11 listopada 2010, 13:58 / czwartek
MOJE URODZINY I HUJ !!! :D
11 listopada 2010, 14:02 / czwartek
Damiano a tobie o co teraz chodzi ?
11 listopada 2010, 14:06 / czwartek
Może myśli, że parada była dla niego.
11 listopada 2010, 18:04 / czwartek
Jeszcze Polska nie zginęła póki My(Lechia Gdańsk) żyjemy!!! Dziś się o tym dobitnie przekonałem!!! Pozdrawiam
11 listopada 2010, 18:09 / czwartek
Tylko że słowa Mazurka Dąbrowskiego są inne
11 listopada 2010, 18:13 / czwartek
Jeszcze Polska nie zginęła kiedy My(Lechia Gdańsk) żyjemy!!! Pasuje???
11 listopada 2010, 19:52 / czwartek
miki:"zakłóciliśmy przemówienie prezydenta Gdańska głośnym LECHIA GDAŃSK"

Jeszcze powinniście złożyć wieńce pod pomnikiem jak już sobie wszyscy poszli jak PiS.
Żenada maksymalna.
Mam tylko nadzieję, że kiedyś na paradzie niepodległości kibice Lechii zaprezentują się z klasą. Bo te 20 osób wyglądało smutnie.
11 listopada 2010, 20:00 / czwartek
te trzy mohery i ten typ traktorze z małymi flagami pis-u na paradzie z okazji święta niepodległości to już jest kurwa lekka przesada...
11 listopada 2010, 20:04 / czwartek
Tęczowy Krzysiu bilet na Amicę już kupiony?Czy wstydzisz się jechać z Pisowcami?Aha sorry mój błąd!Masz przecież płatny dużur na onecie wypładło mi z głowy!Wybacz :-)
11 listopada 2010, 20:06 / czwartek
20 osób to było jak startowaliśmy... Choć przesadą jest to co miki napisał, że zagłuszyliśmy budynia...

"Jeszcze powinniście złożyć wieńce pod pomnikiem jak już sobie wszyscy poszli jak PiS."

To czemu nie przyszedłeś i nie złożyłeś?

"Mam tylko nadzieję, że kiedyś na paradzie niepodległości kibice Lechii zaprezentują się z klasą"

Trzeba było przyjść i się zaprezentować, a nie płakać teraz na internecie zresztą jak to masz zawsze w zwyczaju. Jeśli byłeś na paradzie to byś widział, że zachowywaliśmy się godnie jak przystało na kibiców Lechii, a po tym co piszesz to pewnie stałeś w 1 rzędzie przed Budyniem i tyle nas widziałeś.

Dzięki wszystkim co byli, chociaż liczyłem, że będzie nas więcej jednak niż rok temu.
11 listopada 2010, 20:18 / czwartek
Dzięki za obecność i reprezentowanie Lechii na paradzie. I nie zawracać sobie głowy tęczowymi krzysiami i innymi parówami, które najchętniej by widziało nas na lewackiej "manifie".
11 listopada 2010, 20:53 / czwartek
Simek: godnie to się zaprezentował np ZHR było ich słychać i widać. Jak się komuś wydaje, że prezydent Miasta Gdańska to "Budyń" a nie np człowiek z flagi z napisem "Adamowicz dziękujemy" to powinien się zająć wyjaśnianiem zbrodni smoleńskiej a nie reprezentowaniem Lechii.
11 listopada 2010, 20:58 / czwartek
Krisblu wywiesiłeś flagę Polski ?
odnośnik
11 listopada 2010, 21:11 / czwartek
Kto był ten był szacunek się należy a komu się nie podoba komentuję i prowokuję to niech jedzie do krawatów może załapie się jeszcze na jakąś demonstrację dostanie pałą po plerach pokrzyczy porobi troszkę rabanu udzieli "wywiadu dla tvn'u" i pokozaczy że był w telewizji... W Gdańsku odbyło się wszystko na wysokim poziomie tak jak powinno wyglądać prawdziwe święto prawdziwa Parada Niepodległości. Nie podoba się to lepiej włączyć telewizor i oglądać jak wieńce składają. Tyle Ode mnie.

Żeby Polska była Polską! Ave Lechia
11 listopada 2010, 21:16 / czwartek
Tęczowy krzysiu, nie mieszaj pojęć - co ma nazwanie Adamowicza "Budyniem" ze śledztwem smoleńskim? Dlaczego flaga z Adamowiczem nie wisi już na Lechii od wielu lat i nie zawiśnie? Odpowiedz sobie sam.
11 listopada 2010, 21:19 / czwartek
budyń to ten co chciał tęczowe krzesełka na PGE Arenie
11 listopada 2010, 21:33 / czwartek
oraz napisał list do szczurka proponując aby arka grała na Baltic Arenie w imię metropolii gdańskiej ..
heh
11 listopada 2010, 21:39 / czwartek
@TęczowyKrzysiu: Nie mam zamiaru wdawać się w polemikę z Tobą i tym samym zniżać się do Twojego poziomu. Nie jesteś dla mnie osobą osobą do jakiejkolwiek konwersacji.
11 listopada 2010, 21:46 / czwartek
Login: Simek
Aktywacja konta: 10 kwietnia 2010
:)
11 listopada 2010, 21:52 / czwartek
Krisblu2

Prowokujesz lubisz targać łacha z ludzi ? Może tylko na to cię stać ?
11 listopada 2010, 21:56 / czwartek
Długi odpuść, tacy idioci tylko czekają, aż mu odpiszesz, bo potem ma się nad czym spuszczać na klawiaturę i myśli, że jest kimś. Daj spokój, szkoda czasu, nie ma co się zniżać do poziomu takich ludzi :)
11 listopada 2010, 21:58 / czwartek
Nie prowokuje, tylko mnie wkurwia jak ktoś próbuje wykorzystywać Lechię do swoich gównianych politycznych manifestacji.
11 listopada 2010, 22:01 / czwartek
A pamiętasz mistrzu o co Lechiści walczyli i z kim?? Pod Brygidą co się działo i na T29.... pierdolnij baranka i idź spać
11 listopada 2010, 22:06 / czwartek
Np o to by Order Orła Białego mógł dostać Aleksander Hall.
Ja pamiętam, bo tam byłem. A co Ty pamiętasz?
11 listopada 2010, 22:46 / czwartek
Krisblu, nie prowokuj. Polityka to delikatna kwestia i zaczepiajac ludzi w ten sposob tylko podnosisz sobie i niektorym cisnienie. Choc to jest wkurwiajace jak dwie partie podzielily ten narod...
12 listopada 2010, 00:29 / piątek
Jak wiedzą wszyscy Ci, którzy mnie znają... nie lubię dyskusji po necie... więc mam prośbę do niejakiego Krisblu2:

Skoro twierdzisz, że byłeś i jesteś "długowiecznym" Lechistą... to ja bym Cię bardzo poprosił o podanie mi swoich danych (choćby ksywy, pod którą znano Cię za dawnych czasów i niekoniecznie przez forum - Tobie pozostawię wybór jak... mogę Ci np podać e-mail na który możesz się "wysypać").

Bo tak szczerze... sądząc po Twoich teraźniejszych postach ciężko mi po prostu uwierzyć, że bywałeś np pod Brygidą lub "spacerowałeś" po meczach Lechii... chyba, że pamiętasz bo bywałeś służbowo.

Czekam zatem na konkrety.

PS: Pozdrowienia dla wszystkich patriotów.
12 listopada 2010, 01:19 / piątek
Stara Szkoła
12 listopada 2010, 00:29 / piątek
Jak wiedzą wszyscy Ci, którzy mnie znają... nie lubię dyskusji po necie... więc mam prośbę do niejakiego Krisblu2:

Skoro twierdzisz, że byłeś i jesteś "długowiecznym" Lechistą... to ja bym Cię bardzo poprosił o podanie mi swoich danych (choćby ksywy, pod którą znano Cię za dawnych czasów i niekoniecznie przez forum - Tobie pozostawię wybór jak... mogę Ci np podać e-mail na który możesz się "wysypać").

Bo tak szczerze... sądząc po Twoich teraźniejszych postach ciężko mi po prostu uwierzyć, że bywałeś np pod Brygidą lub "spacerowałeś" po meczach Lechii... chyba, że pamiętasz bo bywałeś służbowo.

Czekam zatem na konkrety.

Może był akurat z tej drugiej strony ??

P.S. Kririsblu - gnoju. Jedziesz na wyjazd ??
12 listopada 2010, 01:21 / piątek
Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o pizdusiu, który się podpisuje Krisblu2, to poczytajcie tematy z "Luźnych gadek":

"Prawdziwa twarz PO"
"Prawda a'la wybiórcza"
"Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie"

Zwykły internetowy troll. A kiedy mu zaproponowałem "małe co nieco" w świecie realnym podkulił ogon i spierdolił.

Dlatego określenie pizduś pasuje do niego jak ulał.
Tez chciałbym poznać jego ksywkę spod Brygidy. Bywałem, demonstrowałem, co tam jeszcze udało mi się zmajstrować ze zrozumiałych względów nie napiszę.
Po Brygidzie czasem szło się w zgranej paczce na browarka. Pizdusiów z Nami nie było.

A w temacie 11 listopada:
Przed: odnośnik
Po: odnośnik
12 listopada 2010, 02:05 / piątek
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026