Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Czy kibice toleruja Tuska na trybunach?

strona 1/4

23 listopada 2010, 06:27 / wtorek
Nie bede klamal.Mieszkam dlugo,bardzo dlugo poza Gdanskiem(Polska)Lechia jest w moim sercu od ponad 40-tu lat.Bywam na meczach ,jak jestem w Gdansku.Teraz niestety zostaje internet.Nawet jak nie mam mozliwosci ogladania,wchodze na chwile na ekstraklasa.net i sprawdzam wynik na zywo.Tusk jest mniej wiecej w moim wieku.On podobno siadal w tzw"mlynie".Ja po prwej,na przeciw trybuny.Gralem kilka lat pod okiem Rogocza .Nie dotrwalem do seniorow.Zdzichu byl naszym idolem.Tusk nie zasluzyl by byc premierem.Nie zasluzyl by Polacy go sznowali.Pomyslcie ,czy warto kibicowac razem z Tuskiem????PS.Tusk jest klamca,prowadzi Polske w zla strone.
23 listopada 2010, 06:29 / wtorek
Tak drogi Jarku...tylko ty nam pozostałeś ;)
23 listopada 2010, 07:22 / wtorek
Tolerują.
Piłka jest dla wszystkich.
Gdyby tak nie było, pierwszy by wyleciał z trybun ten szmaciarz kurski.
23 listopada 2010, 07:32 / wtorek
kolega ze wschodnich rubieży Polski ?

D. TUSK mi nie przeszgadza, wolny kraj ! Szanuję go.
23 listopada 2010, 07:33 / wtorek
whalicki szacun za to ze nawet jak nie masz czasu sledzisz wynik . Jeden z ostatnich fanatykow :)
23 listopada 2010, 08:19 / wtorek
Whalicki- Jak stoje na stadionie i kibicuje Lechii to nie zastanawiam sie kto stoi rząd wyzej, na dole prostej, na trybunie VIP itd.
Ważne ze każdy sciska kciuki za LECHIĘ, nikomu nie bede zabraniał kibicować biało-zielonym.
I radze przestań wylewac tu swoje polityczne frustracje, bo to forum LECHII GDAŃSK, a nie kółka politycznego.

Temat do kasacji.

TYLKO LECHIA!
23 listopada 2010, 09:13 / wtorek
Whalicki powiedz a jakby Lechii kibicował J.Kaczyński i L.kaczyński to byś ich ścierpiał.
Ja ci powiem że na trybunach nie przeszkadza mi nikt byle był za Lechią.A polityke jak chcesz uprawiać to zapisz sie do parti.
23 listopada 2010, 09:29 / wtorek
ogarnijcie się, przecież ten temat to fake, kolo pewnie teraz się cieszy z każdego waszego postu jak dziecko
23 listopada 2010, 09:32 / wtorek
whalicki idz stad
23 listopada 2010, 09:44 / wtorek
emigracja do stanów upośledza :)
23 listopada 2010, 10:07 / wtorek
Ja wolę i to zdecydowanie politykę Jarka, lecz nie mogę powiedzieć "Tusk won ze stadionu". Donald jest Lechistą od dziecka. Nie przychodzi tutaj żeby zdobywać elektorat, tylko widać że go tu ciągnie. Jest prorosyjski i wbrew pozorom anty liberalny bo podnosi podatki i wstrzymuje rozwój wolnego handlu i usług na rzecz wielkich koncernów, ale to są jego poglądy. Nie szanuję tych poglądów, ale za wojnę polsko polską winię nie polityków tylko media, które tym żyją i jątrzą. A swoją drogą, kto wie czy jego obecność na stadionie nie wpłynęła jakoś na Lotos
Pozdrawiam fanatyków : -)
23 listopada 2010, 10:28 / wtorek
Lowrence z Arabii pewne uwagi mimo iż młodszy od Ciebie jestem. Po primo fanatyczny kibicu jesli jestes tak mocno bialo-zielony to ddlaczego dopiero teraz po 9 latach zarejestrowałeś sie jak członek tego forum.
Po sekundo - swoje przekonania polityczne mogłeś przelać na papier w niedziele. Wiem, wiem nie mogłeś bo pewnie byłeś poza granicą.

Mi na stadionie nie przeszkadza ani Tusk, ani Adamowicz ani Kurski do momentu kiedy nie próbuja tego wykorzystać do swoich celów. Swoja droga juz Kurskiego na stadionie nie widuje (odkąd obiecał Lechii/Polonii 10 lat temu Awans do ekstraklasy i Europejskich Pucharów a w chwile potem zespół został rozwiązany).

P.s : Po ile nakrycia mocherowe w Stanach ?
23 listopada 2010, 10:41 / wtorek
tczczy - mimo iż w wielu sprawach mam odmienne zdanie To w jednej zasadniczej kwestii masz racje : Gdyby nie media nie było by tego błaznowania i populizmu a moze z nudów zajeli by się wreszcie normalnymi dzialaniami operacyjnymi.
Co do podwyżek Vatu - mysle ze sie mylisz- mimo iz dynamika wzrostu rzeczywiście może być mniejsza to dalej bedzie to (w przypadku naszej gospodarki) dynamika WZROSTU. A finanse publiczne trzeba na chwilę obecną ratować gdyz poprzednie rzady (nie mówię ze tylko Pisowskie) miały to w glebokim poważaniu.

No ale dość już z mojej strony o polityce !!!!
23 listopada 2010, 10:49 / wtorek
Alem się usmiał. "Kibic Lechii od dziecka".
Tusk najzwyczajniej się wozi tym, ze był na paru wyjazdach. Pewnie ma ze trzy. A to co powiedział, kiedy zgłoszono się do niego o pomoc, gdy był już "kimś" w polityce to było zwykłe skurwysyństwo. Niechcący powiedział prawdę co myśli o Lechii.
Nie pamiętam dokładnie tekstu, lecz przekaz był następujący: na Lechię chodzą bandyci i nie ma sensu tego wspierać.

Teraz, jako polityk tym większy z niego lechista, im więcej ludzi jest na trybunach. Ważne przed wyborami.
Kto tego nie łapie - trudno, jego problem.

A jeśli ktoś nie wierzy:
Przy publice 8 000 widzów na Komitet Wyborców "Śląsk Wrocław" zagłosowało w niedzielnych wyborach ponad 5 500 osób.
I to jest powód "miłości" Tuska do Lechii.
23 listopada 2010, 11:16 / wtorek
1947 - skoro czytasz ludzkie mysli i wiesz co człowieka pcha na T29, to może jeszcze przewidujesz przyszłość i napiszesz jakie beda wyniki Totolotka.
Po chuj kolejny głupi temat politycznej napinki PIS v PO, jak to ma sie do LECHII ???
Jak chcecie sie pokłocić i pobluzgac na jedna czy drugą strone to są od tego odpowiednie portale.
Rzygam już tymi przepychankami Kaczor/Tusk i nawet na forum Lechii pełno tego.

TYLKO LECHIA!
23 listopada 2010, 11:52 / wtorek
1947 rozumiem ze nie przepadasz ze PO i Tuskiem ale zachowaj to dla siebie, po to Polacy walczyli z komuną zeby m/in mozna bylo przeprowadzac demokratyczne wybory, kazdy glosuje na kogo chce i jest ok
23 listopada 2010, 12:10 / wtorek
Piłak nożna dla Kibiców :)
23 listopada 2010, 12:16 / wtorek
Na chuj ten temat? Ten co zalozyl po prostu mu sie nudzilo i szuka wrazen. Wypierdolic ten temat do luznych bo az w oczy kuje. Do tego co zalozyl temat- Jak ci sie nudzi to idz do zoo sloniom jaja bujac
23 listopada 2010, 12:35 / wtorek
1947- jebnij sie w leb!!!
Pierdolisz glupoty i nie znasz faktow.../
ja z Donaldem z nam sie z polowy 80-tych, polaczyla nas LECHIA i wspolny zawod "alpinista przemyslowy"...
Pracowalismy razem w Spoldzielni Uslug Wysokosciowych "Swietlik" a prezesem byl Ś.P. Maciej Plazynski i kupa pracownikow z opozycji, wielu znalem z podziemia no i "FMW"!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Donald zawsze szanowal i domniemam kochal i nadal kocha Lechie!!!
Nigdy jej nie oskarzal, a tym bardziej jej Kibicow!!!
Ja sie "bujam" na Lechijke od ...bardzo dawna, a jego widywalem na poczatku lat 80-tych, jescze za pierwszej "Solidarnosci", ale blizej sie poznalismy w pracy... no i LECHIA nas tez przyblizyla!!!
Ja wiem co mowie i pisze, a Ty zanim cos powiesz (a nie znasz do konca tematu) to sie korwa zastanow!!!
Pzdr Zolw z LechiiStanu
23 listopada 2010, 12:56 / wtorek
Widać, że temat założony przez jakiegoś PiSowskiego sługusa, który możliwe, że kandydował do rady miasta albo sejmiku i nie udało mu się dorwać do koryta, a teraz rozżalony próbuje innych ludzi podkręcić.
Pierdole cie, pierdole cie, pierdole cie PiSowski psie !!!
23 listopada 2010, 13:08 / wtorek
wojty
trzym ryj...psie
23 listopada 2010, 13:09 / wtorek
Nie też kiepsko toleruję takie tematy na forum.

Z tolerancją na trybunach mam problem tylko z tymi, którzy palą papierosy, ale nie planuję zakładać osobngo wątku :)
23 listopada 2010, 13:39 / wtorek
1947 - a ty się umiesz jeszcze śmiać? u was pisiorów humor całkiem specyficzny, powiedziałbym jeden mówi, reszta tłumacząc się próbuje obrócić w żart...
23 listopada 2010, 13:47 / wtorek
Tak latwo was sklucic a zyd pewnie czyta i sie smieje
23 listopada 2010, 14:31 / wtorek
no nie wiem czy zyd???
Bardziej mi tu smierdzi zatwardzialym PIS-owskim betonem z lekka nuta moherowego Torunia:-)))
23 listopada 2010, 14:34 / wtorek
whalicki masz z tym problem? zostan sobie na tej emigracji i morde w kubeł!
Tusk jak wiadom jest za LECHIA i nigdy w zadnych wywiadach sie tego nie wyrzekał, chociaz nie raz dziennikarze probowali go wypuscic! WIEC ODCZEP SIE OD NIEGO I ZAINTERSUJ SIE SWOIM ''NOWY KRAJEM''!
TUSK BIAŁOZIELONY!
23 listopada 2010, 14:38 / wtorek
Ty Żółw już od razu rób listę meczów, wyjazdów i innych akcji na których byłeś dla 1947 bo będzie Ci udowadniał, że nie jesteś kibicem Lechii. I najlepiej od razu podaj dane osobowe i zdjęcie do umieszczenia na redłoczu :).
23 listopada 2010, 14:38 / wtorek
Nie jestem ani fanem ani antyfanem Tuska, ale czy to nie on powiedział w kontekście kibiców Lechii, że z bandytami nie chce mieć nic wspólnego? Jeśli nie on to kto to powiedział? Hmm to było jakoś w czasach 4 czy 5 ligi z tego co kojarze.
23 listopada 2010, 14:42 / wtorek
Tak czytam sobie kolejny temat zabarwiony polityka i wpisy duzych chlopcow, ktorzy pokroic by sie dali za "swoje" partie. Czytam i wierzyc mi sie nie chce jak wielu jest naiwnych wsrod braci po szalu. Walczycie jak, nieprzymierzajac, babcie pod krzyzem, za te swoje partie i politykow, a oni sie z Was smieja, a kazdy jeden (bez wzgledu na opcje polityczna) siedzi sobie na swoim stolku, swoje interesy i plany realizuje majac na Was wysrane po calosci.
23 listopada 2010, 14:50 / wtorek
Dokładnie Einherjer :)

Nasze głosy na wyborach nie są po to, aby oni mogli zrobić coś dla nas. Są tylko po to aby oni mogli się nachapać dzięki naiwności ludzi, którzy uwierzyli w ich przedwyborcze obietnice. Jak wiadomo te obietnice bardzo rzadko są spełniane, a jak ludzie zaczynają im je wypominać to jest najlepszym tłumaczeniem jest, że zabrakło funduszy, a jak się widzi ile oni zarabiają rocznie, ile mają przeróżnych najczęściej zbędnych dodatków to ręce opadają, bo te kasę można by spokojnie spożytkować dla Polski, a nie dla złodziei na stołkach...

Temat ogólnie do wyrzucenia, bo powoduje tylko pogorszenie relacji między nami kibicami, a jak wiadomo polityka jest największą kością niezgody w społeczeństwie.
23 listopada 2010, 14:55 / wtorek
Równie dobrze mogłeś zapytać czy tolerujemy Kurskiego.Co to za pytanie?Bez względu na sympatie polityczne wszyscy jesteśmy Lechistami i czy się to komuś podoba czy nie tacy ludzie zawsze mile widziani na meczach Lechii.Dodam Ci jeszcze tylko tyle,że w obecnych wyborach samo.. postawiłem X na kandydata z którego przynależnością partyjną mi nie po drodze,ale cóż Lechista i to wystarczy.A ludzie pokroju 1947 zawsze będą bluzgać na tych co przeciwko Jarkowi,no i pewnie zaraz jakieś ciekawe linki na Tuska znajdzie.pzdr z Biało-Zielonego Starogardu
23 listopada 2010, 15:00 / wtorek
Oczywiście nie mówiłem o wszystkich politykach, ale jednak o większości z nich, bo takich jak choćby ś.p. Maciej Płażyński to w dzisiejszych czasach ze świeczką szukać...
23 listopada 2010, 15:06 / wtorek
ŻółwLechiistanu napisał:"Donald zawsze szanowal i domniemam kochal i nadal kocha Lechie!!!
Nigdy jej nie oskarzal, a tym bardziej jej Kibicow"
Na meczu z Polonia Tusk proszony by usiadł z kibicami Lechii powiedział, że z bandytami siedzieć nie będzie.Informacja o tym zresztą rozniosła się szerokim echem wśród kibiców Lechii,widać niektorzy o tym zapomnieli.
Temat faktycznie do usunięcia.
23 listopada 2010, 15:07 / wtorek
Komuś się chce drążyć temat to niech szuka tego wywiadu. Polecam go zwłaszcza nawiedzonemu emigrantowi. Ten co znalazłem jest płatny jak wszelkie archiwalia GW. Ale co to dla emigracji 2,44 PLN :)

Donald Tusk: Gra na obcym boisku
Rozmawiali Adam Mauks i Michał Sielski
2004-07-18

"Jestem w stanie opowiedzieć niektóre mecze z początku lat 70. minuta po minucie, pamiętam składy z tamtych lat. Lechia Gdańsk była jednym z pierwszych klubów, które w elementarny sposób chciał ucywilizować kibiców - mówi Donald Tusk, polityk Platformy Obywatelskiej. "
23 listopada 2010, 15:15 / wtorek
Jakie jest podejście Tuska do ruchu kibicowskiego, można dowiedzieć się chociażby stąd odnośnik - Donek poparł akcji "widelec", do tego jeszcze śmiał zarzucać J. Kaczyńskiemu, że - cytuję - "stanął w obronie chuliganów przeciwko policji".

Wcześniejszy jego tekst, o którym wspomina 1947 również pamiętam, ale nie potrafię zacytować dokładnie. Niemniej już wtedy można było wyrobić sobie o nim zdanie odnośnie związku z kibicami.

Jeśli temat został już wywołany, to wypowiem się w swoim imieniu. Tak, jest mi wstyd, że kibice klubu z taką piękną kartą historyczną, szczycący się patriotycznymi i prawicowymi przekonaniami, są kojarzeni z osobą Tuska, któremu w normalnym kraju za jego działania wbrew interesowi państwa, groziłby Trybunał Stanu.

Bluzgać jednak nikogo nie będę, bo daleki jestem jednak od prostactwa, jakie reprezentuje na forum chociażby Wojty (ale i paru innych), który z pasją twierdzi iż pierdoli kogoś, bo wydaje mu się że ten głosuje na nielubianą przez niego partię. Niektórzy jak widać tęsknią za komuną, chociaż z takim tempem umonopartyjniania państwa, niedługo wrócimy do tego stanu.

Tylko BKS!
23 listopada 2010, 15:15 / wtorek
Forum schodzi na psy... Co to za tematy? Ja głosowałem na Tuska i podoba mi się to, że mimo miliona ważniejszych spraw na głowie chodzi na mecze. Ponadto, jego syn jest co 2 tygodnie na Prostej.
23 listopada 2010, 15:16 / wtorek
zwykły ktoś-"Na meczu z Polonia Tusk proszony by usiadł z kibicami Lechii powiedział, że z bandytami siedzieć nie będzie."

Prosze podaj wiarygodne zródło tej rewelacji,jakichś świadków,autoryzowany wywiad czy coś w tym stylu,no bo chyba komuś tak powiedział skoro coś takiego wyszło.
23 listopada 2010, 15:54 / wtorek
Hmm, nie znam dokładnie słów Tuska, które przytaczacie, nie wiem też czy słyszeliście je od niego czy z trzeciego źródła, które oczywiście mogło je przekręcic.

I apropos przekręcania, czasem zachęcałbym do głębszej refleksji, może się narażę, ale myślę, że w każdej grupie kibiców piłkarskich w tym kraju są jacyś bandyci. Nie można być bandytą lub nim nie być w związku z kibicowaniem Lechii.

Możliwe są nawet cztery opcje:
- ktoś może być kibicem Lechii i być jednocześnie bandytą
- ktoś może być kibicem Lechii i nie być jednocześnie bandytą
- ktoś może nie być kibicem Lechii i być jednocześnie bandytą
- ktoś może nie być kibicem Lechii i nie być jednocześnie bandytą.

Wyluzujcie :)

OK, pogadajmy o polityce, może wątek szybciej stąd wyleci. Dla mnie rząd PO właściwie nie zarządza tylko co najwyżej słabo administruje tym krajem i smutne jest to, że niestety nie widać nikogo sensowniejszego na horyzoncie. 100 razy bardziej wolę nieudolne PO niż co niektórych nieobliczalnych oszołomów i manipulatorów z niektórych innych partii.
Moje rozczarowanie rządami PO nie ma jednak żadnego wpływu na tolerowanie lub nietolerowanie Tuska na trybunach, ja nie jestem od tego żeby go tolerowac lub nie tolerować, ja się cieszę jak dużo ludzi przychodzi na mecz i jest z Lechią :)
23 listopada 2010, 15:58 / wtorek
h. cumberdale, daj spokój, ja nie wierzę ani Wyborczej ani Niezależnej, obie na swój sposób manipulują i ciągną w swoją stronę:)

z tą różnicą, że Wyborcza potrafi jeszcze czasem napisac coś co jest niekorzystne dla PO, natomiast nie zauważyłem, żeby Niezależna potrafiła w negatywnym świetle postawić PiS.

jedna i druga ma nazwę nieadekwatną do swojego sposobu przekazywania informacji :)
23 listopada 2010, 16:17 / wtorek
po co mieszacie polityke do pilki noznej. Mozna nie lubic Tuska, ale zostal wybrany w demokratycznych wyborach. Ja glosowalem na niego ale to nie znaczy ze zamierzam obrazac tych co glosowali na PIS. Kazdy glosuje na kogo chce bo to nie komuna. I przestancie jakies linki wklejac bo to jest zenujace.

A Tusk czy go ktos lubi czy nie ma prawo chodzic na Lechie jesli ma ochote

Moderator usun ten temat albo przenies do luznych bo to nie forum o polityce
23 listopada 2010, 16:28 / wtorek
@olo, źródło ma mniejsze znaczenie gdy chodzi o cytat lub fakt, a nie komentarz i ocenę. To, co cytowałem wcześniej, jest też na stronie wyborczej: odnośnik (oczywiście w klasycznym artykule a'la wyborcza :D)

Na sprawę Tuska jako kibica można patrzeć krytycznie zarówno od strony bycia po drugiej stronie prawdziwego ruchu kibicowskiego (vide: "widelec") oraz jako na polityka, który jest baardzo daleki od realizacji idei, które od lat przyświecały kibicom Lechii.

Jeśli chodzi Ci o rządy "oszołomów", to jakoś przez dwa lata (poza medialnym jazgotem) nic się złego nie stało, ZWŁASZCZA jeśli chodzi o gospodarkę. Natomiast w ciągu ostatnich 3 lat dług publiczny wzrósł o 300.000.000 PLN, a Irlandii nie widać.

@M.M To, co robi syn Tuska średnio mnie interesuje (chociaż musi być zdolniachą, skoro od razu po studiach został dziennikarzem w wyborczej!), natomiast od szefa państwa raczej wymagam by zajmował się tym milionem ważniejszych spraw, niż tylko grał w piłkę...
23 listopada 2010, 17:03 / wtorek
PIeS szczeka a karawana POjedzie dalej!!!!
23 listopada 2010, 17:09 / wtorek
h. cumberdale

otóż to, oba artykuły są pisane po to żeby informacje w nich zawarte przemanipulowac na swoją stronę, w związku z tym nie należy wierzyć bezkrytycznie w treści zawarte w którymkowliek z nich :)

druga rzecz to obserwowanie Tuska jako kibica.
nie w pełni się zgadzam, tzn sam od siebie dodałbym do Twojej wypowiedzi dwie kwestie:

po pierwsze: Tusk może dziś kibicować głównie drużynie Lechii, kibicować aby piłkarze dobrze grali a niekoniecznie identyfikowac się pełną gębą z ruchem kibicowskim. Wiem, że wielu odmówi mu wtedy miana "prawdziwego kibica" no ale jest demokracja a jeśli ktoś odmawia mu prawa przychodzenia na stadion i oglądania meczu, tudzież nie toleruje jego obecności na stadionie, to tym samym też chyba sprzeniewierza się ideałom kibiców Lechii?

a po drugie: człowiek, który założył ten temat obraził Premiera Najjaśniejszej RP. Użył samych ogólników: napisał, że nie zasłużył aby być premierem (chociaż jest liderem ugrupowania które w wolnym i niepodległym kraju wygrało wybory), zakwestionował czy warto kibicować z Tuskiem (tak jakby Tusk był co najmniej Hitlerem, albo gorszym i z jego powodu należałoby rzucić Lechię), nazwał premiera kłamcą.
I co? Nikogo z nas to nie ubodło?? Za to niektórym przypomniało się natychmiast, że Tusk też kiedyś uogólnił nazywając kibiców Lechii bandytami!!! (powtarzam, że nie znam dokładnych słów) To dopiero niedobry i podły tenTusk, śmiał obrazić kibiców, my jego obrażać możemy do woli i nikt z nas nie protestuje, ale jak on o nas coś powie, to won z nim???
To się w literaturze polskiej nazywa mentalnością Kalego niestety.

Więc mimo wszystko: więcej się szanujmy.

PS. Nie chcę tutaj wchodzić w animozje między PO i PiS, bo nikt nikogo do niczego nie przekona, powiem więc tylko odpowiadając na Twój wpis, że porównywanie sytuacji gospodarczej Polski (w czasach gospodarki sprzed kryzysu światowego i po) podczas rzadów PiS i PO jest manipulacją nastawioną na to, że niezorientowani nie będą zdawali sobie sprawy w jak różnych realiach oba rządy działały. Pisząc to co napisałeś wierzysz na przykład w to, że we wszystkich krajach europejskich od 2008 roku są dużo gorsze ekipy przy władzy, bo prawie wszyscy w 2009 r. zanotwali spadek PKB?
23 listopada 2010, 17:34 / wtorek
Ciszzzaaa
odnośnik
nie kłóćmy się, zgoda buduje
odnośnik
moher z Lublina na rozładowanie emocji
odnośnik
23 listopada 2010, 17:38 / wtorek
Po co ten głupi prowokujący temat, co whalicki myślałeś, że napiszesz tutaj, że Tusk jest kłamcą i wszyscy przyklasną, powiedzą, że masz racje i w efekcie na następnym razem na T29 padnie gromkie Donald wypierd... Każdy ma prawo być kibicem lechii, a jeżeli jednym z nich jest premier RP to jestem tylko z tego dumny.

PS. Jeżeli Tuska nazywasz kłamcą, to jak można określić Jarosława?? a nie sorry on nie kłamie, jest niepoczytalny bo przeciez cały czas jest na prochach...
23 listopada 2010, 17:54 / wtorek
Popieram przedmowce ; )
23 listopada 2010, 17:57 / wtorek
Malcolm i inne od 1:15
odnośnik
23 listopada 2010, 17:57 / wtorek
whalicki myślał, że ciemny lud to kupi. ;)
23 listopada 2010, 18:01 / wtorek
nie toleruję whalickiego na trybunach
Tusk jest kibicem niech sobie będzie
23 listopada 2010, 18:03 / wtorek
h. cumberdale albo się naucz matematyki albo się nie kompromituj podając cyfry "ekonomisto" :P
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.518