Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Promocja książki śp. "Haka" i Dni Pamięci

strona 1/1

30 listopada 2010, 11:59 / wtorek
Witam,
poniżej zamieściłem link do sczegółowego programu związanego z promocją książki sp. Haka i Dniami Pamięci kibiców Lechii "Grudzień 1970 - Grudzień 2010".

odnośnik

Dzwoniłem dosłownie przed chwilą do wydawcy, który poinformował mnie, że nie możliwe jest aby książka była już w sprzedarzy. Chociaż rzeczywiście wydana juz jest. Z dystrybucją wstrzymujemy się do promocji. Warto tam ją nabyć ze względu na uszanowanie śp. Przemka i jego rodziny, dla której będzie to na pewno wielkie wydarzenie.
Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału we wszystkich zaproponowanych w programie punktach. To będzie wazne świadectwo o Nas i naszej "Biało - Zielonej Solidarności". Wkrótce program zamieszczony bedzie na kolejnych portalach kibiców Lechii. Zapraszajcie kogo się da!
Pozdrawiam

Jarek
30 listopada 2010, 13:27 / wtorek
odnośnik

Pomóżcie nam przy okazji zebrać wszystkich Lechistów, których niestety nie ma już wśród nas.

Materiał będzie również przydatny na uroczystości grudniowe.
30 listopada 2010, 22:37 / wtorek
Lechia.net napisz do mnie na gg - 6800378
Pomogę w sprawię Jasia i Pabla
1 grudnia 2010, 11:38 / środa
W tym roku zmarł ktoś, kto sam może wielkim fanatykiem Lechii nie był, lecz sympatykiem - na pewno. Wielu z kibiców Go znało, choćby dlatego, że Jego syn, Tomek aktywnie uczestniczył w ruchu kibicowskim na Lechii (grając jednocześnie w rugby, zdaje się w Pruszczu Gdańskim - obecnie na emigracji w Irlandii). Jego córka Aśka oprócz tego, że jest kibicem Lechii (zaliczyła wiele wyjazdów), to jeszcze pracowała w Lechii jako sekretarka. Jego zięć, śp. Piotrek Grabowicz "Grabarz" zapisał się w historii Lechii.
Nazwiska podawać nie chcę, a boję się pokiełbasić coś z imieniem.
1 grudnia 2010, 15:10 / środa
Wiem chyba o kogo chodzi. Mieszkał na Suchaninie. Pamiętam go bardzo dobrze.
2 grudnia 2010, 06:42 / czwartek
Ten Grabarz z Suchanina to legenda chłopie ogarnij się albo trochę poczytaj :)
2 grudnia 2010, 10:41 / czwartek
Kolega powyżej chyba nie czyta dokładnie. chodziło o teścia "Grabarza" którego znałem. Więc prosiłbym czytać dokładnie. Ale nie ważne, w tym temacie nie ma co się spierać. A zachować trochę wyczucia.
2 grudnia 2010, 22:57 / czwartek
Miło nam, że ogólnopolskie niezależne media informuja o promocji i Dniach Pamięci

odnośnik
10 grudnia 2010, 22:13 / piątek
Dostałem zaproszenie. Warto z niego skorzytać:

W niedzielę 12 grudnia o godz. 20.00 zapraszamy do Piwnicy Krugera w Gdańsku przy ul Długiej 81 na wspólne śpiewanie piosenek ze stanu wojennego. Andrzej Kołakowski

Prosimy o przekazanie dalej.
14 grudnia 2010, 00:02 / wtorek
Już w czwartek rozpoczynamy kolejna odsłonę naszych dni pamięci o Wydarzeniach Grudniowych. Przekaż dalej program. Zaproś znajomych Lechistów!

Organizator:
Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”

Czwartek 16 grudnia 2010
DA ks. Pallotynów przy kościele MB Częstochowskiej, Gdańsk, ul. M. Curie-Skłodowskiej 36,

Moderator spotkania: ks. Jarosław Wąsowicz SDB
19.00 – Film „Pamiętajcie Grudzień”, reż. Janusz Marszalec, Gdańsk 2005
19. 30 – mgr Arkadiusz Kazański (IPN Gdańsk) –Sierpień ’80 w Trójmieście

Piątek 17 grudnia 2010

Moderator spotkania: ks. Jarosław Wąsowicz SDB
19.00 – mgr Karol Nawrocki (IPN Gdańsk) – Mecz Lechia –Juventus w Gdańsku w dokumentach SB
19.30 – Robert Kwiatek (SFMW) – Prezentacja działalności Federacji Młodzieży Walczącej Region Gdańsk
Projekcja filmu o zadymach młodzieżowych z l. 1988-1989 w Gdańsku

Sobota 18 grudnia 2010

13.00 – Uroczyste złożenie wieńca pod pomnikiem Poległych Stoczniowców przez kibiców Lechii
13. 30 – Ratusz Staromiejski ul. Korzenna 33/35

Uroczysta promocja książki śp. Przemysława Jaskólskiego „Haka”

„Mocarstwa Współczesnego Świata
Droga do Zagłady”

15.00 – Msza św. w kościele MB Częstochowskiej, Gdańsk, ul. M. Curie-Skłodowskiej 36

Ks. Jędrzej Orłowski SAC (kapelan Lechii Gdańsk)– w intencji Ofiar Grudnia ’70 i stanu wojennego; w intencji śp. Antoniego Browarczyka – pierwszej ofiary stanu wojennego w Gdańsku, kibica Lechii

Ks. Jarosław Wąsowicz SDB– w intencji śp. Przemysława Jaskólskiego i zmarłych kibiców Lechii

Uwaga: na blogu braciawasowicz.blogspot.com lub stronie Lwów Północy prosimy przesyłać imiona i nazwiska zmarłych kibiców

Ks. Tadeusz Kiciński SDB – w intencji śp. Macieja Płazyńskiego, śp. Arkadiusza Rybickiego, śp. Tadeusza Duffeka, śp. Piotra Grabowicza, działaczy FMW i wszystkich zmarłych kibiców Lechii, którzy w l. 1970-1990 walczyli z systemem komunistycznym

16.00 – Recital Andrzeja Kołakowskiego „Pieśń o Żołnierzach Wyklętych”

17.00 – spotkanie opłatkowe kibiców, piłkarzy i działaczy Lechii Gdańsk
14 grudnia 2010, 01:21 / wtorek
Uzupełniając mój wpis z 1. grudnia: teść śp. Grabarza miał na imię Bolesław. Zmarł w tym roku.
14 grudnia 2010, 09:51 / wtorek
14 grudnia 2010, 10:00 / wtorek
w piątek tam gdzie w czwartek ?

gdzie spotkanie opłatkowe ? w kościele ?
14 grudnia 2010, 23:28 / wtorek
Wszystko odbywa sie u Pallotynów, wykłady i filmy będa w salce Duszpasterstwa Akademickiego, msza w kościele i koncert tez w kościele, a opłatek pewnie w salce :) Pozdrawiam Verde
16 grudnia 2010, 10:06 / czwartek
Jeżeli można tą drogą to proszę o uwzględnienie w intencjach mszalnych:

Marcina "Ciapka" Ciaka - kibica zabitego przez szaleńca podczas meczu Lechii w Starogardzie (1997)
Sebastiana "Sebę" - kibica zmarłego na posocznicę w czasach III ligi.
16 grudnia 2010, 12:15 / czwartek
Tu masz zebrane dane o Ciapku i kilkanaście innych nazwisk.
odnośnik
18 grudnia 2010, 08:42 / sobota
Wstawać już .....
Przypominam o dzisiejszych uroczystościach związanych z rocznicami grudnia 70 i 80. Uczcijmy pamięć poległych bohaterów. Spotykamy się punktualnie 13 pod Pomnikiem 3 krzyży w barwach.

Następnie o 13:30 promocja książki Haka w Ratuszu Staromiejskim przy Korzennej.

15:00 Msza Święta w intencji ofiar grudnia oraz zmarłych kibiców w kościele Pallotynów przy ul. M. Skłodowskiej-Curie (kościół koło akademii)

na koniec spotkanie opłatkowe
18 grudnia 2010, 11:25 / sobota
O 13 pod Trzema Krzyżami (Pl. Solidarności)!!!
20 grudnia 2010, 14:38 / poniedziałek
Gdzie można na być książki HAKA ??
20 grudnia 2010, 20:27 / poniedziałek
Ktoś coś kiedyś wspominał, że w empiku.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023