Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Bezkarne mordy

strona 1/1

12 grudnia 2010, 11:20 / niedziela
o wczorajszym wywieszeniu banarera przez kibiców Lechii Gdańsk pisała Wirtualna Polska:

Kibice Lechii Gdańsk na budynku NSZZ "Solidarność" w Gdańsku powiesili baner upamiętniający przypadające w tym roku rocznice: 40 rocznicę wydarzeń Grudnia'70 na Wybrzeżu i 29 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. - Kibice Lechii chcą podtrzymywać pamięć o swoich kolegach i członkach rodziny, którzy zginęli podczas tamtych wydarzeń - mówi Zbigniew Wnuk, jeden z pomysłodawców akcji. Na banerze, zaprojektowanym przez Roberta Kwiatka ze Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej, widnieje hasło "Bezkarne mordy". Na czarnym tle widzimy napis "grudzień 1970/1981" i rozjeżdżający go czołg, prowadzony przez generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

Mozna znaleźć także krótki film z całeh akcji. Wystarczy w Wyszukiwarce wpisać: Bezkarne mordy. Ponad 300 komentarzy!
12 grudnia 2010, 12:51 / niedziela
odnośnik

Brawo za super akcje!
12 grudnia 2010, 13:55 / niedziela
Dobra akcja, ale bezkarne chyba nie będą do końca, bo z tego co słyszałem to Bronek K. chce ukarać zdrajce Wojtka i posadzi go trochę z tyłu u siebie na wigilij, albo twarde krzesło mu podsunie na następnym posiedzeniu RBN.
12 grudnia 2010, 14:37 / niedziela
12 grudnia 2010, 16:11 / niedziela
Szacunek za akcje.
Grudzień '70 - Pamiętamy!

TYLKO LECHIA!
12 grudnia 2010, 16:24 / niedziela
Świetna akcja.

Czy ktoś wie może o jakichkolwiek obchodach związanych ze stanem wojennym, odbywających się dzisiaj w Gdańsku? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
Wiem tylko, że w pubie Kruger będą śpiewane piosenki właśnie z tamtych czasów.
12 grudnia 2010, 16:38 / niedziela
brawo dla inicjatorów i wykonawców!
12 grudnia 2010, 17:34 / niedziela
12 grudnia 2010, 20:09 / niedziela
Brawo!!
Tylko jednego zrozumieć nie mogę jak gdańszczanie mogą glosować na różowy salon!! Czy to właśnie nie paradoks?
13 grudnia 2010, 02:15 / poniedziałek
13 grudnia 2010, 11:36 / poniedziałek
Na budynku NSZZ "Solidarność" w Gdańsku zawisł baner upamiętniający 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i 40. rocznicę wydarzeń Grudnia '70 na Wybrzeżu.

Z pomysłem do NSZZ "S" zgłosili się kibice Lechii, którzy w ten sposób chcieli uczcić ofiary tamtych wydarzeń. Banner z hasłem "Bezkarne MOrdy" ukazuje czołg rozjeżdżający napis "Grudzień 1970/1981". Czołgiem kierują generałowie Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak.

Autorem projektu bannera jest znany fotograf Robert Kwiatek, członek Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej. - Członkowie naszego stowarzyszenia to w dużej części kibice Lechii. Dlatego wspólnie realizujemy ten projekt - mówi Robert Kwiatek. Jego zdaniem takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ wiele zbrodni z okresu PRL nie zostało osądzonych, pomimo że od 20 lat mamy wolną Polskę.

W czasie Wydarzeń Grudniowych w 1970 roku, na Pomorzu zginęło ponad 40 osób. Najwięcej - bo 18 osób zginęło w Gdyni, 16 w Szczecinie, 6 w Gdańsku i 1 w Elblągu. Rannych zostało ponad 1,1 tys. osób. Zatrzymano przeszło 3 tysiące osób.

Do największej masakry doszło 17 grudnia, gdy nad ranem wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy w Stoczni Gdynia na przystanku Gdynia Stocznia.

trojmiasto.pl odnośnik
13 grudnia 2010, 14:10 / poniedziałek
odnośnik

PAMIETAMY !!!

zero szacunku dla gajowego odnośnik
13 grudnia 2010, 17:16 / poniedziałek
Jeszcze raz Janek Wiśniewski, w punkowej wersji

odnośnik
13 grudnia 2010, 23:59 / poniedziałek
Srodowiska kibiców nie zawodzą jesli chodzi o pamięć Wydarzeń Grudniowych. Polecam świetne artykuły na Fans Śląsk oraz tekst z portalu kibiców Rakowa Częstochowa

odnośnik
14 grudnia 2010, 15:03 / wtorek
odnośnik
Od kilku dni chodzi mi po głowie tytułowe hasło tego wątku. Uwielbiam dwuznaczności, ale te "MOrdy" przebijają wszystko. Trzy znaczenia, trzy niby różne ale te same skojarzenia. O jednoznacznym zabarwieniu emocjonalnym.
Nie wiem, kto to wymyślił, lecz chylę czoła. Mistrzostwo świata.
Sama realizacja projektu - szacunek.
14 grudnia 2010, 21:37 / wtorek
rewelacyjna inicjatywa. szacunek chlopaki!
jest to potrzebne jak nigdy przed tem , teraz kiedy wszelkie wartosci stoja na glowie i mordercy sa zapraszani do oficjalnej wspolpracy z prezydentem
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023